• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
ahojky holky,

diky tak ja asi zkratim to odpoledni spani, rusit ho zatim nechci, protoze by podle me cely den nevydrzela a byla by protivna .. kolem poledne je videt, ze potrebuje trochu spanku a ve dvou letech je to jeste potreba ... ale my uz s manzelem nemeli spolecny vecer ve dvou ani nepamatuju .. :unamused: takze doufam, ze to zkraceni pomuze ...
co je zvlastni, ze jeste donedavna, je to tak dva tydny, chodila spat normalne nejpozdeji kolem pul devate a ani memrkla a usnula behem vteriny ... ale presli jsme z dopoledniho spani na odpoledni, a to bude asi tim ...

ta housenka a spirala jsou dobry tip na cestu ... musim se po nich kouknout ..
12. čer 2010 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ak mi niekto moze napisat viac ohladom zaspavanie budem rada, nejake rady lebo aj ja som uz v koncoch s nervami, vcera som jej dala taku na zadok ze tam ma dnes modrinu :sweat_smile: :sweat_smile: Ona sa totiz nicoho neboji, ani po dobrom snou ani po zlom...odkedy ma novu postel-bez ohradky tak hned ako vytiahnem paty z izby uz je vonku a takto to ide asi hodinu, zacnem ju ukladat o pol deviatej a zaspava tak o pol desiatej a rano uz o pol osmej je u nas v posteli. siesta sa obcas podari ale nie vzdy. A este nikdy nezaspala sam vzdy ju musim hojdat, hladkat alebo si lahnut k nej, uz mam toho fakt dost. A hlavne ma stve ze s nounou spi ako anielik, ulozi ju a o 10min. spi.Nechapem ako to ta robi! :angry:
12. čer 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
blanblan klud len skusa.. Nervy a vydrz nepopust ze musi spat v izbe sama a nema vyliezat s postielky neboj to je normal ..
U nas trvalo 2 tyzdne preslo samo ked videl ziadne finty nepomohli.. :grinning:
ja som ivhnaucila na cd slovenske rozpravky pred spankom a mam pokoj..aleno od narodenia spev vtakov v lse alebo velryby s relaxacnou muzikou za 10 min su mrtvy obaja a chrapkaju..
Pevne nervy a nepopust to prejde . a uz ju nebi po zadku dobra rada znenavidi spanok....
12. čer 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak neboj nekritizujem mne tiez nervami ruka vyskoci a postekli ich zadock..... :grinning:
12. čer 2010 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja viem, bitka je uplne zlihanie, ani ja to neuznavam, ale uz sa stalo, musim si davat vacsi pozor....no keby mi drahy chcel trochu pomoct nebolo by to od veci.... :rolling_eyes: Inak ritual pred spanim mame, citame si knizky,robime calin....asi nic nepokazim ked vyskusam aj tu relaxacnu hudbu :slight_smile: diky. Takze cakam a dufam ze nebudem cakat 10 rokov :confounded:
12. čer 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri dobry napad s tymi hrackami, za tyzden letim na SR tak sa asi popozeram po tom, akurat dnes som bola vo Fnacu, skoda ze som to necitala skor :slight_smile:
12. čer 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan neboj..... Dones si rozpravky nacitane so slovenska a pustaj moji.zboznuju.. Uz ziadne vymyslacky a in..
Neboj najdes sposob ako na nu....... :grinning: :wink:
12. čer 2010 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na zaspavanie u nas funguje kratka rozpravka. Mame vela kniziek, maly si sam vybera, ale cim dalej, tym viac praktizujem vlastnu rozpravku (styl nieco ako « Allez Raconte » s Dany Boonom, isto poznate minimalne z M6, akurat, ze u nas doma si to vymyslam ja – ked som bola dieta ja, mam na to nadherne spomienky, na vymyslanice a bohatu fantaziu mojho otca, doteraz na to s bratom spominame). Figel je v tom, ze to musi byt kratke a zaujimave (nikdy nie som pri nom dlhsie ako 10 minut, a to uz ratam aj kratky rozhovor, co nastupuje po rozpravke). Maly vie, ze potom ho velmi kratko poskrabkam po chrbte, dostane pusu a odchadzam z jeho izby. Vzdy hned zaspi. (Ked bol mensi, este chvilu vykrikoval a dozadoval sa ma, ale vysvetlila som mu, ze od neho moje kroky smeruju rovno pod sprchu a s vodou v usiach nic nepocujem, takze ma naozaj vola zbytocne a ma spat. Pochopil.)

Najjednoduchsie pre rodica je rovno dat pusu, povedat dobru noc a odist, len skoda, ze na vacsinu deti to nefunguje a tu mamu alebo ocina este chcu mat chvilu pri sebe (my sme hrozne dlho kojili pred spanim, az po skolku, takze u nas je to aj preto).

Niekde som citala, ze by sa detom pred spanim nemala pustat hudba ani rozpravky na CD, vraj to poskodzuje sluch (vraj usi su organ, ktory nikdy « nevypneme » a nikdy si neoddychnu, ako napriklad oci, ked ich zatvorime, usi su stale v strehu, a vraj mimoriadne pri zaspavani hudba nerobi dobre. Vraj ani dospelemu). Ktovie, co je na tom pravdy. Ale nerobim to. Nikdy.

12. čer 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
wow, dnes som to skusila sposobom mokiri - ze mama ide do sprchy a potom ide spat vedla do izby a ze ona ma ostat v postielke a moze si pozerat knizku. Asi dva tri krat som musela prist zhasnut svetlo ale ani raz nevysla z izby a nakoniec pekne zaspala uz okolo deviatej. tak dufam ze to uz pochopila a ze to nie je len nahoda. sa tesiiim :grinning:
12. čer 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja jsem dnes dala emmce driv obed, presne v poledne (jinak jsem davala az kolem pul jedne nekdy i v jednu) a dala jsem ji spat neco malo po jedne, nechala jsem ji spat maxi 2 hodky aaaaaaaaaaaaaa uspech se dostavil ... malou jsem vecer ulozila do postylky a bez remcani hned usnula .. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jeste nebudu uplne jasat, ale pokud to tak vydrzi, tak to bude super ..

jinak my jsme na uspavani vzdy meli kratky ritual, pred spanim, vecernicek Krtecek .. ja i manza uz zname vsechny dily nazpamet, Emmca je z nej nadsena .. pak obejdeme vsechny mistnosti a rekneme dobrou noc (dobrou noc kuchyn, dobrou noc vano, dobrou noc ptacci na zahrade ... :grinning: ..., v pokojicku zamavame kravam (mame je naproti pres ulici :grinning: ja chvilku emmicku pohoupam v naruci, zazpivam "dodo l'enfant do .." (no jo je to ve fr, ale nejak jsem to zacala uz u miminka a zustalo nam to .. :pensive: emmcu polozim, pohladim a jdu pryc ... a vzdy to fungovalo bez problemu .. az na ty posledni dva tydny, co jsem si tu stezovala, ale to jsem si jista, ze to je prechodem na odpoledni siestu a nechavala jsem ji moc dlouho spat .. nekdy i do peti .. tak je jasne, ze pak vecer nechtela spat ..

tak snad si ted uzijeme s manzou v klidu vecery .. :dizzy_face:

12. čer 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
vidim, ze dnes vecer same uspechy .. tak jen at to vydrzi .. :wink:
12. čer 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek erika dari sa, dakujem. nestiham reagovat. od vcera som sama s malou, nasi sli na mesiac na dovolenku, trosku sa namakam, kedze u nas funguje len prsnik a len satka. nechce mi niekto napisat rapport sur l'avancement de mes recherches miesto mojho directeur :sweat_smile: ja si to musim sama napisat ale uz to odlozim na zajtra. zacinam sa tesit na september, laka ma azurove pobrezie a priatelia v marseille. inak ste tu mali super temu , precitam si to dozaista, ved sa mi to potom neskor zide. co kde zabera na ratolesti :dizzy_face:
12. čer 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
zajaciq super som rada ze ste v poriadku no.s pracou ti nepomozrm ostava to na tebe bohuzial...
Blan blan super. Nech to tak ostane...
Mokiri ja sama zbiznujemcd zvuk vln mora plus velryb. Nadhera upokujuce. Alebo spev vtakov nevidim ni c zle..
A cd rozpravky no ja s panom machatom a jamrichom urcite nemozem favorizovat.. :grinning:
12. čer 2010 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
zabudla som sa pochvalit dnes bol u nas vide grenier kupila som za 5 euro teda 2 euro elektricky noz supr som rada v obchode stojiaj 50 euro . Velku encyklopediu pre pata detsku 500 stranovu novu za 2 euro a asi 15 auticok pre deti no prada... Som strasne rada
12. čer 2010 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
hojte kocky,

no uz se na tebe moc tesime, Bihan :dizzy_face:

Holky, co mate vetsi deticky, jakou barieru na postylku pouzivate? Nebo nepouzivate? My se chystame Bubaskovi koupit normalni postel a tak hledam prekticke rady co se tyce bariery, pac clovek jeste nevi ze... 19 mesicu preci jen by se nam mohl jeste skulit.

Diky moc !
13. čer 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kulicka - my mame pre Jasmi velku postel cca od jej 1.5 roka.A zabranu tam ma stale,uz sme ju chceli dat dole,ale slecna si ju vyziadala naspat :grinning: Kupili sme ju myslim v Cora,je super,makka,taka akoby sietka,ak vies,co myslim :sweat_smile: a jke dost dlha,asi 120cm
13. čer 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak po tomto vikende konstatujem, ze cakat s tou slovenskou abecedou az po CP nebudeme, lebo maly je coraz zvedavejsi. Takze k dnesnemu dnu uz vie Ž (žaba), Č (mamička), Š, Ô (škola, škôlka – robil velke porovnavanie medzi skolkou a skolou a kreslil si to) ... a ... C (Fico) ... vidno, ze mama cez vikend intenzivne sledovala slovenske parlamentne volby ... Takze vyvija sa to samo cez tie jeho kresby a malby s popisom.

Zajaciq, to je dobre, ze sa ti crta to pokracovanie v studiu. A budes tam musiet aj fyzicky odsediet 12t v S1 a 12t v S2 na tom seminari, co ti chybal, alebo si to vybavis ako RS, ked mas dieta?
13. čer 2010 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kulicka ja som kupila postel s verdbaudetu uz s barierou...... Pato v nej spal od 16 mesiaca on my vyskakoval s klasickej postele kazdy den.. Bolo to dive.....
13. čer 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kulicka, my mame postel bez bariery taku co rastie s dietatom z ikeii, ma vlastne dve bariery pri hlave a pri nohach a v strede otvor ktorim oze vyliezt, akurat velkosti maminho zadku :grinning:.Taka je konstrukcia. zatial z nej nespadla, snad ani nespadne to by musela fakt robit velke akrobacie v tej posteli.
@mokiri, to je perfektne ze sa zaujima, dufam ze aj zuzu to ucenie chyti, zatial ma hlavu len na sprostosti.Fille de son pere :rolling_eyes:
13. čer 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka, nas maly isiel z postielky pre BB tiez rovno do normalnej postele, kupili sme mu krasnu z masivu a barieru osobitne, to kupis hoci kde v obchodoch s nabytkom, taku, co si nastavis na akukolvek postel a das prec, kedy chces (nas ju este stale ma).

Ak obcas zabludis na "modru strechu", najdes tam jeden krasny fotoblog o detskych posteliach (udivuje ma, kde ti ludia beru cas hladat to na internete a lepit z toho albumy, ale dobre, profitujme z toho):
http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/fra/album/detske-izby-inspiracie/

Nas syn snival o niecom takomto, ale nastastie sa nam podarilo odhovorit ho (pride mi to ako dost kratkodoba zalezitost). Radsej mu kupujem krasne detske postelne obliecky do tej klasickej masivnej postele, je to variabilnejsie a univerzalnejsie.
14. čer 2010 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
juj to jsou krásné postele! takovou bych sama brala pro sebe! :sweat_smile: :dizzy_face:

eriko

dík za uklidnění, vyřídím to manželovi, jo je to přesně ono pořád je na mě nalepený, ani večer nemůžu jít ven nic, protože pláče když ho neuspávám já a to mě dřív nechtěl....no trochu mě to štve protože ted nemůžu vůbec nic, ani na bazén ani do kina, prostě čekat až usne a pak už jsem sama hotová že už ani nemám chut někam jít...
14. čer 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
teda ta ve tvaru lodičky! nebo to první auto! no ale musí to být pálka taková postel!
14. čer 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri neboj este budes spominat ako to bolo krasne ked sa na mna lepil.. neskor pride otcovcas ver mi. :wink: a budes ziarlit..
inak potrebujem tvoju pomoc nemozem ti zavolat??? :wink:
14. čer 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
okolo 300 az 400€ :wink:
14. čer 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
eriko,

nestraš! :sweat_smile: otcov čas, to už bude tak napořád co....já to vidím u bráchy ten má 35 let a furt jen otecko otecko.... :sweat_smile: mamka už má přes 50 let ale přijde jí to líto..

klidně brnkni ale jestli můžeš večer? páč ted malý spí a vzbudil by se. je navíc nemocný tak chcu at spí dneska dlouho.

tak to je hoodně! ono je to všecko drahé na ty děcka...my se dívali na skříně a stejná cena...nakonec sme sehnali zánovní z druhé ruky za 80 eur.
14. čer 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, pre teba je tam v tom peknom fotoblogu toto, ked si taka romanticka dusa...
14. čer 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
MOkiri,

juvaa dík, to je krása! já jsem hlavně na to moře, delfínky, chobotničky, atd... :grinning: nádhera...
14. čer 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ok dik , o kolkej mozem vecer??? :wink: aby som nevyrusovala..
14. čer 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
eriko já ho uspávám v osm, tak třeba o půl sedmé? zatím furt ještě spí ale je nemocný. myslím že dneska půjde spát tak v devět až.
14. čer 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok o pol siedmej dakujem.. :slight_smile:
14. čer 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek