• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
autor
není zač o půl sedmé budu čekat... :slight_smile:
14. čer 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievcata, tak uz som spat. Doma bolo smutne, ale aspon sme boli po dlhom case
spolu s nasimi. Ale musim priznat, ze som rada, ze som spat, uz som doma tu.
Nas byt v ke sa zmenil na noclaharen, moja izba na skladisko kadejakych
haraburd :slight_smile: Alex tak vyskal vcera na letisku a este ked uvidel darcek - lietadlo, co si
vyziadal... Idem debordelizovat, prat, atd a pokracovat v uceni, do prace nejdem :slight_smile:
15. čer 2010 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini debordeliser :grinning:
15. čer 2010 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
taky je u vas tak skarede pocasi? To je hnus :sweat_smile:

Blani, ja jsem nechala Leu v detske postylce az do 2 roku a nekolika mesicu, a pak sla rovnou do velke postele bez zabrany. A prozatim bez nehody :slight_smile:

U nas siestujeme porad. Minimalne spi po obede ty dve hodinky, nekdy i 3-4 hodky v kuse. Vecer ji pak ukladam v pul 9, vzdycky prectu pohadku, ale stejne usina tak az kolem pul 10. Bud si sama cte (nebo teda spis listuje knizkama), nebo ma dovoleno kouknout jeste na pohadku, takze je vcelku klid, nam to tak nejak vyhovuje... Nekdy to odpoledni spani i vynechame, a to pak je teda unavena a chodi spat pred 8h, to ale spis vyjimecne, podle toho co mame zrovna v planu na odpoledne.
15. čer 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky ted koukam po detskych postelich, takze diky za odkazy!!! Lea dostala vloni jen provizorni "velkou" postel, jeste po Yannovi, a chtela bych ji koupit nejakou hezci, spolu s novym nabytkem, zatim mam vybranou jednu na techto strankach http://www.marius-guetat.com/tom.php?tom=1 - gamme caroline, modele elsa, ten domecek, je uzasny! :dizzy_face:
15. čer 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, vyzerá krásne a páči sa mi, ako je modelovateľná :dizzy_face: My asi vezmeme Sáre niečo takéto :slight_smile: http://www.cocktail-scandinave.fr/chambre-compact-tommy.htm

Sára si práve siestu zrušila asi posledné 2t a nedá sa to s ňou potom večer vydržať :rolling_eyes:

Tini, smutné udalosti ťa priviedli domov, ale aspoň ste sa zase videli.. ja sa na našich už hrozne teším :slight_smile:
15. čer 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja len malu poznamocku - tie "lits superposés" su od 6 rokov, spanie hore sa neodporuca pre mensie deti. Pri kupe Vas na to urcite upozornia.
15. čer 2010 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
krásné věci holky! x- :slight_smile:
15. čer 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte..ta fr kamoska co ma 5 mesacne dievcatko ma dnes prvykrat v statuse : son petit coeur a dormi de 19.30 a 6.30 a 10 komentov od priatelov ze konecne, aleluja,a nech to trva. stazuje sa od druheho mesiaca.. myslim,ze uz je na flaske mala. toto sa mi vobec nepaci :angry: tuto doma sa ma tak nevypytuju ze ci mala spi celu noc, ved jasne, ze nespi. neviem si pomoct, je to hrozne hlupe co ti dospelaci cakaju od babatiek :confused: a ako je na zapade spropagovana flaska a UM :angry: :angry: :angry:

inak, krasne postele a uzasne ceny . tu by clovek za taku peknu a skladaciu postel vyhodil dvoj az trojnasobok
16. čer 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
zajacik co by si chcela ked trojmesacne babo ide k nounou alebo do jasiel - musi byt na falske a v noci spat inak sa mama nevyspi do roboty :grinning: No priznam sa ja som tiez zastanca flasky, este ze som tu lebo na slovensku by na mna asi skaredo pozerali, hlacne moja mama co ma kojila vraj takmer tri roky :grinning: len sa obavam ze za par rokov sa pride na to aky zly vplyv na organizmus to malo alebo take nieco. Asi som paranoik ale predsa je to len neprirodzene take umele mlieko, i ked velmi prakticke :unamused:
16. čer 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zajaciq kazdy stat ma nieco specificke na slovensku je zase uz je na nocniku od 1 roka;. :grinning:
tu je zase spat celu noc.. :wink:
ja osm tiez adept tohto sysytemu.... :slight_smile: no co ukamenujete ma??? :wink:
16. čer 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
právě já nevím co je na flašce praktického, párkrát jsme to zkoušeli když jsem měla laktační krizi a to vyvařování flašek a všecky ty serepetičky kolem toho no nic moc! :sweat_smile:

no my sme taky zkoušeli dávat na nočník v roce a pořád dáváme ale ted to začal bojkotovat tak jsme se na to vyprdli....

jak jste to vůbec holky řešily s plínama? děcko si řekne samo že už plínu nechce, nebo jste jim dali jednoduše kalhotky / slipy a bylo?
16. čer 2010 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Zajaciq ja som maleho kojila 15 mesiacov aj v noci a to kazde dve hodky, niekedy sa stalo ze si pytal aj po hodinke, bolo to dost unavne, ale dalo sa to zvladnut a prestala som ho kojit uplne v 19 mesiacoch. Ked mal maly 4 mesiace tusim, tak mi pediater vravel ze by mal jest uz len 4x do dna a spat celu noc a mal by byt uz vo svojej izbe. Robila som si po svojom a hlavne som pozerala na potreby maleho.

Erika myslim si ze uz ani na Slovensku s tym nocnikom to tak nie je, mozno to bolo za cias ked sme boli my deti, ale teraz sa to uz zmenio.
Peti nas maly uz nema plienku cez den, ale na noc a poobedny spanok mu davam, lebo sa zobudza s pocikanou plienkou. Nijako som ho nenutila, nocnik odmietal, tak sme mu kupili redukciu na zachod. V marci ked som bola u nasich, som skusila ho nechat bez plienky, ale za kazdym sa pocikal, tak som to nechala tak, skusila som o 2 tyzdne neskor a fungovalo to. V prvy den sa 2x pocikal a potom sa mu to uz nestalo. Myslim si ze sa nemusis stresovat ak to este nejde.
16. čer 2010 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Treba len vydrzat, dieta sa potom za to vsetko odmeni (mne za kojenie az po skolku tym, ze zatial este nikdy nebol chory a pediatra sme mimo ockovani a prehliadok videli len jeden raz – ked doniesol zo skolky « varicelle »). A tajili sme to nase kojenie pred vsetkymi, lebo by tu na mna pozerali a tukali si na celo urcite. Na tie noci som uz davno zabudla, to normalne patri k tomu materstvu, podla mna to netreba riesit. (Skor mi utkvelo v pamati, ked uz bol vacsi a kojili sme len rano a vecer, ako ma cakal vecer, ked sa vratim domov, ze mu dam este nadudat ... a ten blazeny usmev ako v siedmom nebi ... a tesila som sa vzdy aj ja, lebo od rana som vzdy bola uz « na vzlietnutie »).
16. čer 2010 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mokiri,

hezky napsáno..bohužel u nás to s tím kojením neplatí....malý je nemocný skoro každý měsíc... :frowning2: a já taky..

Janko,

malý je šikovný že to zvládá bez plínek, no a že to občas neuchytí to hovínko, to určitě nevadí! brzo přijde i na to! my zatím nic moc, Samson se do nočníku vyčůrá nebo vykadí, ale tedkom mín a mín, jako by chtěl dokázat že má svoji hlavu...tak to nechávám být...tu redukci jsme dostali ale má z toho strach, pláče, tak ho na ni nenutíme, na nočníku posedí i 30 min ale ne vždycky něco vytvoří...

16. čer 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, tak ta tvoje postel je taky supr a i za bezva cenu :slight_smile: take radim do oblibenych :grinning:
Mokiri, ja bych pro Leu chtela jen tu stredni vysku postele, to je cca metr (mozna ani ne) nad zemi, navic je tam ta zabrana, takze si myslim ze je z hlediska bezpecnosti vyhovujici.

Co se tyce flasky/kojeni, pro mne je jednoznacne praktictejsi kojeni, ale je to kazdeho vec.

S nocnikem, ja jsem taky Leu seznamovala uz kolem roku, vsechno slo jednu dobu jak po masle, ale pak nastal bojkot, tak jsme se na to vyprdli, a poradne to vsechno zacala chapat az po tom druhem roce, jsem presvedcena, ze k tomu dite musi zkatka dospet, ze se to neda nejak "naucit". Kdyz potom zacala opravdu na nocnik chodit sama, prestala jsem ji davat pliny a bylo to. Ale treba nocni plinu musi mit porad, to jsme jaksi porad jeste nevychytali.
16. čer 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
Janka-fr, ako tvoja svokra? Snáď nie je zaplavena. Včera
som pozerala správy, hrozne!
Inak čo boli tie záplavy na Slovensku, z lietadla bolo krásne
vidieť zatopene polia a mnohí naši známi majú aj škody na domoch.
Počasie tu u nás je strašne, v noci lialo, teraz som sa vrátila z
prechádzky so psom a opäť už prší, hrmi, blyska sa, čierna obloha.
Včera sme sa opäť pochytili s nounou. Už som jej v máji napísala
výpoveď ku koncu júla, dikybohu koncime s ňou. Na bezpečnosť deti
bola super, veď s nimi nič nerobí! Všetci traja susedia sa stazujeme, že
nám večer deti nechcú spať, sú plne energie, len von by lietali... Ona ich
necháva spať aj 3 hod a von sú tak 30 min denne! Teraz čo sa doma učím a
mám otvorené okno, tak pocujem, či sú von alebo nie, a minimálne ich dáva.
Raz prichladno, raz priteplo, inokedy mraky na oblohe .... Ešte som ju
upozornila, že som doma a teda viem, že nie je vonku. Včera sme so susedkami
spravili taký tyzdenny planning, predpoludnia na prechádzky, detské ihriska v okoli
a pripadne stretnutia nounou a spoločne aktivity, poobede buď bazenik na záhrade,
hry v zahradke, tvorive činnosti a nech nám aj dá 1x do týždňa ten výtvor a takisto 1x
do týždňa poslať fotky na mail z nejakej aktivity. No chceme až tak veľa? Jediný jej vyjazd
z domu je, keď treba ísť po jej syna alebo chodí po jednu malú 2x do týždňa do halte garderie.
Jedine tá mala bude pokračovať u nej na rok spolu s čo najviac hodinami v HG, ostatne dve
deti ( teda aj Alex) idu do rovnakej škôlky. Tak som sa posťažoval :slight_smile: už chceme napísať
aj list na PMI. Našťastie už len pár týždňov a koniec.
Inak krásne postielky, ja som si vybrala z Fly niečo podobne, ale
len postielku, trosku vyvysena, ohradena, v strede úzky otvor a 2 schodiky. A dole spústa ulozneho
priestoru. Dá sa vybrať z viacerych farieb... Už len kúpiť!
17. čer 2010 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tiež nevidím problém v tých vyvýšených postieľkach s 3 schodíkmi.. keď je Sára schopná vyliezť a zliezť z 2m preliezky, tak toto by nemal byť problém ( o tých pár mesiacov, keď budeme zariaďovať).
Inak link na coctail scandivave mi dala Banka a už som v tom obchode virtuálne zariadila polku bytu, lebo ceny sú super, len ešte musím omrknúť naživo.. a majú tam baldachýnovú masívnu posteľ (síce 140-ka, ale robia aj väčšie) za necelých 200e, tak to je úplne bezkonkurenčná cena.. a teda budeme toho teraz potrebovať dosť. prvý nábytok sme nakúpili v But-e podľa toho, čo sa nám páčilo a je to pos.. ná drevotrieska, ktorá sa nám už po 3r rozpadáva.

Tini, pošli ju do prdele, kurnik.. ešte aj záhradu má a drží deti doma.. mrcha jedna :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No a plienky.. mne je zase dosť na zvracanie, keď vidím 3r dieťa s plienkami na deň a vysmiatu maminku, ktorá tvrdí, že má predsa na to ešte čas... za chvíľku budú nosiť plienky po prvú triedu, lebo predajcovia plienok si zase nájdu nejaký vhodný argument, aby presvedčili rodičov, že ich sortiment majú kupovať ešte dlhšie.
Inak dnes Sára zúrila, že nechce plienku na noc, tak som jej ju dala dolu, dala som ju vycíkať a samozrejme sa do rána ešte počúrala :sweat_smile:
A dojčenie mi príde neporovnanteľne praktickejšie, navyše malá od 3m spala celú noc, jedla cca od 4m 4-5x denne, takže sa nemám na čo sťažovať. A bolo to nádherné obdobie, na ktoré sa zase strašne teším a dúfam, že tentokrát to potiaheneme aspoň do 2r :sweat_smile:
17. čer 2010 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Plienky sme začali riešiť vlani v lete, uz tomu aj
rozumel a hlavne videl pipi, tak sa naramne cudoval.
Toto pochopil veľmi rýchlo, aj keď bol bez len doma,
nounou si samozrejme vždy našla vyhovorku, prečo
má plienky. V lete sa párkrát vykadil do nocnika, aj do
vedierka na pláži, ale potom sa zatal a pýtal si plienky
na kadenie. Skúšali sme kadeco, plienky som mu nedala,
ale výsledok bol, že vedome zadrziaval hovienko aj 3 dni.
Takze keď chcel plienku, dostal ju. Chcel nový bicykel,
tak sme to využili, bude nocnik-zachod, tak bude bicykel!
Trvalo to pol toka ! Teraz plienkujeme na spanie, lebo vždy
sa ešte budí s úplne mokrou plienkou. Snáď už nie dlho :slight_smile:
17. čer 2010 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj ja na kojenie rada spomínam, bolo to krásne obdobie,
hoci v noci som vstavala často a keď šli zuby, tak ani nehovorím!
Keď ma Alex vidí pri prezliekani, tak kričí ´didy' a
tak pekne sa usmievka. Ktovie, či si na to deti pamätajú...

Joj, poslala by som ju niekde, ale to až po 31.7.,
nech tam Alex nemá peklo. Je pravda, že je to super
praktické, keď býva hneď vedľa, aké inak je nulová. Na tento
rok bude mat len 1 dieťa non-stop a tu malú od nás obcasne.
Inak tá mala je Alexova frajerka, takí sú zlato spolu,
spolu s mamkou mu spravila naramok z koraliek. Dobre
spolu vychadzame, takze aj cez víkendy aj po veceroch
sú deti spolu.
A už keď toľko píšem, tá tretia suseda je ďalšia kamoska. Jej
najmenší oslavoval 2 r teraz v máji, tak sme boli na veľkej oslave
s kopou deti. Oslava bola v duchu Barbapapa. Veľká ruzova torta
v tvare barbamama a k tomu spústa malých kolacikov z lineckeho
cesta v tvare celej barba-rodiny, krásne vyfarbenych... A to
všetko ručne robene! Na Francuzku nevidane :slight_smile: preto si tak
rozumieme. Mám tu fakt šťastie na susedov, až na tu nounou.
17. čer 2010 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kazde dieta je ine a kazda rodina ma ine tuzby a potreby. Mozno budete s tymi vyvysenymi detskymi postelami spokojne a kupu neolutujete. Ja by som vsak dobrovolne "lit superposé" ani "lit mezzanine" urcite nekupila. Napisem preco.

Moji rodicia sa rozhodli minuly rok zariadit vo svojom dome taku hostovsku detsku izbu (vybrali priecku medzi niekdajsou mojou a bratovou izbou) a urobili krasny velky priestor, taky raj pre deti. Maju uz 5 vnucat, aj brat je mimo Slovenska, takze su vzdy stastni, ked v lete prideme vsetci nadlhsie. Kupili do tej izby aj jednu poschodovu postel (to horne spanie je tam priblizne vo vyske oci stredne vysokeho dospeleho cloveka) a jeden mezanin (ten ma ten vrch este omnoho vyssie). Prvy sok otec dostal, ked to firma doviezla a v navode na montaz bola hned prva veta, ze je to nevhodne pre deti do 6 rokov. Druhy sok mal, ked na celej prvej strane boli varovania pre rodicov, aby cez vrch posteli nikdy neprevesili ziadne periny, oblecenie, deky, uteraky, aby postel nebola umiestnena v blizkosti zavesov a pod. A napokon prisiel treti sok - cez den je to skutocny raj a deti si to tam uzivaju, ale v noci hore ziadne nechcelo spat. Minule leto bolo o handrkovani sa deti, kto kde spi. Napokon spanie hore vzdy zlizla ta najstarsia - 11-rocna, hrozne to vzdy ofrflala, nehovoriac o tom, ze sa raz v noci skoro dolamala, ked isla po tme cikat a skoro sa prizabila na schodikoch.

Takze tolko prakticka skusenost. Nejde len o to, ci spadne alebo nespadne. Ale aj o dalsie nebezpecenstva a hlavne o pocit spania a jeho kvalitu, pretoze postel je hlavne na spanie.
17. čer 2010 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, tiež by som sa najviac obavala toho nočného
lezenia dole kvôli zachodu, a ešte keď tu sa zavru okenice,
aby ani náhodou trosku svetielka z poulicnych lamp neprešlo :slight_smile:
Ja zasadne okenice nezatvaram, lebo sa potom cítim ako
v hrobke. Tá moja vybrana posteľ je snáď o 20 cm max vyššia
ako normalna, nepríde mi nebezpečná, pekne ohradena.
Nakoniec veď aj na normálnu treba tu postrannu bariéru.
Nikdy som doma nemala poschodovu posteľ a pamätám, ako sme
sa na vyletoch zo školy alebo na chatach s rodinou bili o to ,
kto bude spať hore!
Hlasim, že nounou o 9.15 nalozila deti do auta a vypadla.
Ja idem do super u na nákup, našla som zaujímavý recept
na mazanec, tak som dostala chuť.
17. čer 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri s postelou som s tebou.....

vyssie postele je este jedna nevyhoda vysie je vzdy teplejsi vzduch a suchy takze co sa tyka dychania nie prilis dobre

ale samozrejme kazda viete co chcete.. :slight_smile:

tini ta tvoja nounou nakopat ju do zadku. :slight_smile: !! :angry:
17. čer 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Najlepsie je pockat si, kym to dieta na to dozreje, teda ked uz v noci nema plienku a chce sa mu ist cikat, ako vyzera, ked ide rozospate po tme dolu rebrikom. A pockat si aj na to, kym ho prejde obdobie, ked sa este hra na chobotnice a masozrave rastliny a zamotava sa do vselicoho prave vtedy, ked ho nemame na ociach. A potom uz povie jasne aj samo, ci mu spanie hore vyhovuje alebo nie.
17. čer 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Tini,
na tu postylku ve Fly jsem taky koukala, presne vim kterou myslis. Akorat ji myslim meli ve vsech moznych barvach krome bile a ja shanim zrovna bilou :slight_smile: Zarizovat poradne pokojicek zacnu az za par mesicu, zatim jen okukuju vsude mozne :wink:

S tou tvoji nounou, je to naprd. Nektere jsou ale asi opravdu takove, ze s tema detma zadne aktivity nedelaji.

Ja ted hlidam dve holcicky 2,5 roku a 4,5 roku plus Leu, takze to je super vek, kdy uz je muzu vzit na ruzne delsi prochazky, chodime do "centre d equestre" koukat na konicky, na farmu, hrat si na plaz, na detske hriste...nebo jsme na zahrade, mame tam ten domecek, to si hodne vyhrajou, zasadily jsme rajcata, ted je denne chodime zalivat :slight_smile:) A kdyz venku prsi, tak porad neco malujeme, modelujeme, tvorime, lepime, strihame, nebo peceme gateaux :grinning: Holky milujou, kdyz neco delame v kuchyni, kdyz je treba necham, aby si "samy" udelaly palacinky. A hlavne, pokud je zabavim, tak jsou hrozne hodne, a i mne to rychleji ubiha. Kdyz odejdou, tak minimalne jeste hodinu potom uklizim :grinning: :grinning:
V lete jedou holky na mesic na prazdniny, tak jsem si nasla nahradu taky chlapecek 2,5 roku a holcicka 5 let, to myslim bude podobne. Az od zari mam smlouvu s jednou maminkou rocni holcicky, to budu muset vymyslet nejake aktivity pro mensi clovicky, bude to zase zmena. Ale zustanou mi 3 vetsi deti na odpoledne, takze nudit se urcite nebudu :slight_smile:))

Lea je pozvana na prvni oslavu narozenin tuhle sobotu, prave resim co a jak, jaky darek... :sweat_smile: Nemam tuseni jak to chodi. Ja jsem na jeji narozeniny zadnou oslavu s detmi neporadala, byli tu nasi, tak jsme to oslavili jen v rodinnem kruhu.
17. čer 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Lucijo,

přesně jak píšeš, šlo to skvěle, dokonce se tam několikrát za den vykakal, ted ale přišlo to období vzdoru či co to je a prostě ne a ne...tak na to víceméně kašlu...jenom když je nahatý tak se tahá za lulinka a pak se do nočníku vyčůrá ale to hovinko furt ne a ne...tak dík za radu asi to chce fakt čas, jako všechno ostatní....:slight_smile: no ale asi chápeš že mě s tím naši pořád prudí stylem že my jsme už byli od 18 měs. bez plenek..tak nevím jestli nekecají! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

MOkiri,

no nic moc zážitky co popisuješ s těmi postelemi..já se přiznám že když jsme museli spát někde ve škole přírodě v těch poschodových postelích tak jsem měla strach spát nahoře a dycky jsem to nějak obkecala abych měla místo dole...:slight_smile: já sama bych do toho asi nešla, ale líbí se mi ty krásné postele co jsi tady dávala....třeba jednou koupíme... :slight_smile: jinak máš pravdu jak chce jít děcko čůrat v noci tak to musí být fakt celkem nepraktické...

bihan tini,

tak to jsou fakt šikovní jak to pěkně zvládli s odplenkováním..jen nechápu proč to dětem tak dlouho trvá s tou nocí?
17. čer 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jinak super včera večer jsem tu ještě bojovala se štírem...fakt si někdy říkám žiju ještě v Evropě nebo už je to Afrika či co?? tak mě napadlo takový štír kdyby kousl malého co s tím sakra....máme je tu celkem často jsem z toho naprášky, sprej na to nezabírá, vysavač mám strach že vyleze, jedině zašlápnout fuj....včera jsem ho omráčila sprejem a pak vysála tak se modlím že snad nevyleze..

máte s tím někdo zkušenosti??? :frowning2:
17. čer 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, z tych skorpionov mi prebehol mraz po chrbte, preventivne by som si urcite zistila, co robit, keby stikol male dieta.

K tomu cikaniu. Plienky su uz daleka minulost u nas, ale riesime iny problem - ocikana zachodova misa a niekedy aj cvrky okolo. Na to keby mal niekto nejaku dobru radu, kto ma chlapcov... (Nas maly je stale hrozne zaneprazdneny, robi milion veci naraz a cikat leti na poslednu chvilu, uz ledva stiha a teda... dost casto sa netrafi, kam treba.) Drhneme to tam vsetko denno-denne. (A ocino tak vysvetluje ako na to s tym tam... a maly nie a nie v tom behu...)

Lucija, narodeninovych oslav sme uz absolvovali aj organizovali niekolko a vzdy sa mamy dohodnu. Ta, co to organizuje pripravi papanie, ale ostatne zvyknu doma pripravit este nieco podla dohody (gateau sucré/salé) a doniest. Darceky sa tu vela davaju vyrobene (ako spominala Tini, ten naramok z koralok, napriklad, ale teraz velmi frcia vyrobky z "le faux verre", ak poznas).
17. čer 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na flaske je prakticke to ze clovek ako ja co nie je ochotny vytahovat prsnik na verejnosti vytiahne proste flasku :sweat_smile: alebo sa rychlo ponahla domov :rolling_eyes: Dalej je prakticke to ze vidim co zjedla, co ja paranoik potrebujem. A taktiez je prakticke ze ju moze dat aj niekto iny a tak nemusim stale pozerat na hodinky aby som bola pripadne za dve hodky doma ak sa odhodlam k takemu egoizmu vyjst sama von. a taktiez z cisto egoistickeho dovodu - mozem jest co chcem a pit co chcem :sweat_smile: Ale v noci to musim uznat je jednoduchsie prilozit si dieta k prsniku a spat dalej :grinning: Ale zas potom aby rocne dieta nebolo schopne zaspat bez prsnika tak to by som ja osobne asi nezvladla s nervami. :sweat_smile: Inak flasky som sterilizovala mozno tak prve 3 dni a potom som sa na to vykaslala lebo vraj to nie je nevyhnutne. Ale inak lubim moje dieta ako kazda ina mama (si myslim) :grinning: :grinning: A nezda sa mi ze by bola viac chora ako kojene deti (musim hrdo poznamenat ze aj ja som kojila takmer 5mesiacov - ale striedavo s UM :grinning:)
S tou plienko to by ma tiez zaujimalo ako na to, ci mam cakat ze jedneho dna bude sucha a potom ju dat dole (pri spani myslim)alebo ako na to lebo uz ide do skolky a do decembra by bolo dobre keby bola propre a mohla ist na plein temps.Zatial bude len doobeda lebo cez siestu ma este plienku...
@meleri ty kde byvas????stir to je skorpion, nie? to som este asi ani nevidela nazivo! :sweat_smile: :grinning:
17. čer 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini dakujem za opytanie, svokrovcov to nastastie obislo, oni nebyvaju priamo vo Frejus ale v Roquebrune sur Argent. Vcera nemali elektrinu, ale nastastie nie zaplavu. Vcera mali ist k nam, potrebujeme aby nam postrazili Julliana, aby som ja zatial mohla poupratovat dom a povybalovat krabice. V nedelu sa uz stahujeme :dizzy_face: . Vyrazili ale az dnes rano.

To mas fakt na nic nounou, ale myslim si ze to nie je vobec ojedinely jav, pretoze ked sme byvaly v Tours a isla som s malym do parku, tak park bol totalne prazdny, vzdy som tam bola s malym sama, zaplnilo sa to az ked vysli deti zo skoly.

Myslim ze si pamataju kojenie, pretoze maly tiez ked ma vidi holu, tak ukazuje na prsia a hovori ze odtial pil mlieko a obcas sa stane ze chce vyskusat ci tam nahodou este nemam mlieko.

17. čer 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek