• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
@meleri blahozelam k tehulkovaniu :dizzy_face: :wink:
3. črc 2010 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeeej, Meleri, to je úžasná novinka! Nech všetko
ide tak, ako má .
3. črc 2010 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika dakujem,budem musiet asi obvolat,lebo fakt netusim co to je,respektive kto mi to ma dat :unamused:

meleri gratulka velka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:krasne tehulkovanie
ty asi byvas pri Lyone ,tam mame jednych znamych,byvaju v malinkej dedinke Charantonnay
4. črc 2010 v 00:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte dík...:slight_smile:

charlotto, a kde ty bydlíš? ano jsme 100 km nebo tak nějak od Lyonu...ale nejezdíme tam...je to moc velké město, hektické..nemáme to rádi...
4. črc 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano,
nemam prectenych nejak 3 strany dozadu.
ale posledne citam, ze niekto je v druhom stave. waw.
@meleri vsetko dobre :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ja som 4.3. aj moja Rory mala byt rybicka, ale je barancek. Vsetko dobreeee sranda, uz rok presiel co som zistila, ze som tehotna.
no tak uz napisem aj daco o sebe, koncom septembra ideme na zapis do skoly (Aix-Marseille). Ja by som tam aj ostala cely rok, sestrim matersku, aby bolo z coho, ale neviem u koho by som s drobciatkom byvala :sweat_smile:

mali ste niektora tu "cest " s povodnami co byvate na juhu? :confused:
4. črc 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri gratulujem k tehulkovaniu :dizzy_face:

@zajaciq keby si potrebovala niekde dočasne bývať a nenájdeš nič bližšie, tak u nás budeš vítaná :slight_smile:

@charllota vitaj :slight_smile:

Inak kočky, ja som skoro pri včerajšom nákupe padla na riť, aké je to tu všetko lacné oproti ostrovu a frantíci si vkuse potrebujú na niečo sťažovať.. nechápem :sweat_smile:
4. črc 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charllota ha.. tak pozerám, že za chvíľku budeme skoro susedky :D
4. črc 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan VITAM Ta na kontinente;. :slight_smile:
ja neboj za chvilu aj ty budes nadavat. :grinning: ceny su nizsie ale su veci co je drahsie dane!!!! :slight_smile: teda vysie.. :wink:

meleri blahozelam.. :slight_smile:
4. črc 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan VITAM Ta na kontinente;. :slight_smile:
ja neboj za chvilu aj ty budes nadavat. :grinning: ceny su nizsie ale su veci co je drahsie dane!!!! :slight_smile: teda vysie.. :wink:

meleri blahozelam.. :slight_smile:
preco mi posiela prispevky dvakrat :confused: :rolling_eyes:
@bihan jeej dakujem a kde presne si? uz si to tu pisala, istotne, ja som to uz zabudla :sweat_smile:

odkedy som si naucila spat dieta cez den v jeden a pol hodinovych intervaloch, tak sa mi v noci budi na kojenie hrozne casto :sweat_smile: boze tie dietky su ale divne naprogramovane :grinning:
4. črc 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
neviem ci sa mi to len zda, ale ja som za celych pat rokov co som tam bola, nevidela jednu vanicku vo Francii. Ako sa kocikuju deti ? Mam chabe spomienky na golface MaClareny ci ake, ale tam uz predsa deti sedia. :sweat_smile:
a este by som si chcela pozicat na tyzden na letisku auto. myslite, ze je to dobry/zly napad? hadam to nebude velmi drahe. Neviem si predstavit s malou chodit s autosedackou do autobusu...
dufam, ze kocik s nami bude moct cestovat. boze to budu nervy sama s nou ist..
4. črc 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, prave som sa vratila z nakupu, no to je taky hic tu! Voda v bazene ma 26 st a do vecera sa otepli na 29! Poobede zacnem kuchtit, lebo sa mi vecer vratia moji hladosi z Pariza, dnes este musia stihnut vsteky atrakcie v Disneylande :sweat_smile:
Zajaciq, existuju tu vanicky ku kocikom, to su tie 3-kombinacie kocikov. Ale velmi ich po vonku nevidnno, ved pracujuce Francuzky nemaju cas na nieco ako kocikovanie! Ked uz tak daju autosedacku na zakladnu a ide sa. Ale ked prides v septembri, tak ja byt tebou, vanicku ani netaham, uz bude mat 6 mes a to uz mozes zacat davat do polosedu v sportaku, a pri spanku sklopis a je to. Kocik ti samozrejme vezmu, pojdes s nim az ku gate a tam ho nechas. Ale priprav sa na to, ze ti ho nevylozia k lietadlu ako vsade inde v civilizovanom svete, ale daju ti ho na pas spolu s batozinami.
Nemam skusenost s poziciavanim aut na letisku, ale suseda robi v pozicovni aut na letisku tu v Cannes, pred tym v Nice, tak sa jej spytam, ze ako to chodi a co a ako. Len neviem, ci je doma, nevidno jej vonku auto.
Neboj, viacere sme sli s uplne malinkymi krpcami same a zvladli sme to :wink:
4. črc 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, Lucijina Lea sa narodila 7.3., moj Alex 8.3., tak to prosim skus na toho 9.3., ako to mas vypocitane :wink:
4. črc 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Posielam aj ja letny pozdrav. Sme chvilu na Slovensku. (Dedko prekvapil, mezanin mal ufiknute nohy a poschodovu rozsroboval na dve samostatne postele, deti su spokojne.)

Blahozelam Meleri a drzim palce, nech to ma hladky priebeh. (My teda az ta jesen-zima, aby bolo letne BB, ked je uhorkova sezona, ja workoholik stale pokusam prirodu, aj ked v svojom veku uz by som nemala, ale to je diagnoza, ktoru chapu len ti, co ju maju rovnaku.)

Charllota, urcite sa obrat na komoru sestier a pytaj potvrdenie od nich, ze si nemala za posledny rok ziadny profesionalny priestupok. Ale este predtym by bolo dobre zajst na personalne oddelenie tvojho buduceho zamestnavatela a spytat sa, ci naozaj na tomto papieri trvaju. Francuzi su taki byrokrati, ze ak ti dali nejaky papier, co si mas vseko vybavit, toto tam moze figurovat, ale ked zajdes za kompetentnou osobou a spytas sa jej na to, moze sa lahko stat, ze ti povie, ze v skutocnosti to vobec netreba. (Moja skusenost.) Ak by to nasilu chceli, napis si to sama vo forme cestneho prehlasenia a daj si to na komore iba potvrdit.

Erika, vsak napis len pre zaujimavost iba v com sa lisi. (Tasku este nemame, rozhodujeme sa, ci s kolieskami alebo bez ... skolu mame 10 krokov od domu, byvame uplne v historickom centre ... ale vsimam si deti, ze to nosia dost nalozene ... este premyslime).

Bihan, vsak tam si mala prirazku za exotiku... Neobavaj sa, zoberu vam z ineho vrecka, ako spominala Erika...

Zajaciq, hlavu hore, vselico zena dokaze zvladnut s dietatom okolo krku, priroda nas na to nastavila... (Vyuzi aj moznosti univerzity, mozno ti pomozu s ubytovanim, dokonca aj u "particulier" v podnajme, ak by si nechcela byvat v Cité U, len sa informuj... roky letia, vsetko sa meni, ... byvali sme tam v Aix aj s muzom, ale to bolo este v 90. rokoch.)
4. črc 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini idealne by som vzala len podvozok, vajicko a UV clonu :slight_smile: na tyzden. tak nejak si to aj ja predstavujem, ze do gate s kocikom, potom sa vylozi pred lietadlo a naspat opat s nim. alebo satkovat, to by som mohla odlozit kocik hned aj s kuframi :sweat_smile: dakujem za info.

@mokiri ja to realne vidim skor na niekolko malych sejourov ako tam byt nonstop. take by mi vyhovovalo, ze pridem na tyzden-dva mam volny bejvak a odidem :grinning: myslim,ze pre doktorantov ma CROUS take.. mohli by mi to ponuknut :slight_smile:
4. črc 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zajaciq, len aby to nebolo iba pre doktorandov, co su interne na fakulte, a teda maju aj svoj plat. (To budes asi v nevyhode.) A budu ta povazovat za doktorandku, aj ked nemas este riadne ukonceny Master?
4. črc 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tini,

:slight_smile: děkuju, já sama jsem 25.3., moji nejbližší kamarádi jsou všichni březnoví, kromě jedné štírky...:slight_smile: zatím to vychází na březen, jen doufám že o ně nepřijdu.

děkuju holky.. :slight_smile:

MOkiri,
přeju ti at se brzo zadaří...my právě nechceme dítě v létě, je to strašné tady ta vedra, nevím jak bysme to zvládli, takto na jaře aspon bude ještě příjemně.

včera jsme viděli fajn klimatizaci, hadice se vystrčí z okna a jede to ale ta cena......prakticky je to bud ta klimatizace a nebo letní dovolená....a zas pořizovat toto kvůli dvou měsícům v roce....

tak se mi zdá že dneska vedro polevilo..
4. črc 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zajaciq

lítala jsem jak s kočárkem -hlubokým tak později sporťákem a ted dvakrát naposledy s manducou a musím říct že ten kočárek je strašná zátěž...kdyby nebyla ta horka, mohla by si malou mít jenom v šátku...ale jinak nevím...na vajíčko bacha, nemá se v tom správně děti dlouho nechávat, ničí to záda, i se sporťákem bych ještě počkala, dokud fakt sama nesedí..
4. črc 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
čo je divné na tom, že sa deti nekočíkujú? ja ten šialený slovenský zvyk neznášam :sweat_smile: Dve novopečené maminy v teplákoch a teniskách trajdajú po sídlisku a kecajú o prdoch a plienkach :sweat_smile: So Sárou som chodila vonku cielene a väčšinou len večer, lebo to akurát bolo reunionské leto.
4. črc 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan inak klobuk dole pred tym,ze ste zvladli stahovanie na druhy koniec sveta bez problemov :sunglasses: Najma ty 4 tyz pred TP.A ako ste sa aklimatizovali?

Baby mozno ma "zozeriete",ale ja som kocikovanie nejako nemusela :sweat_smile: Ale asi to bolo aj tym,ze moje dieta bolo antikocikove,napr.v hlbokej vanicke bola par krat,lebo v nej revala ako o zivot :unamused: Pri druhom baby vanicku kupovat ani nebudem,s naklikavacou autosedackou si vystacime :wink:
4. črc 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki sme na tom rovnako :grinning: ani my sme nemali vôbec vaničku a ani teraz som ju nekupovala.. ale pokojne by som si vystačila aj bez kočíka :grinning: kúpili sme len golfky a polohovacou opierkou chrbta, na ktoré sa dá nakliknúť naša sedačka.

Sťahovanie zvládol z veľkej časti MM sám, teda ja som makala na takých malých veciach ako vyčistiť skrine, poličky, steny a spol. A aklimatizovali sme sa veľmi rýchlo.. na dobré sa ľahko zvyká :grinning: Teraz ešte musím vybaviť prvé vyšetrenia v pôrodnici, kúpiť auto a už budeme mať len prázdniny :slight_smile:
4. črc 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeeejda nenky :sweat_smile: to som myslela, ze akoze Francuzky nemaju cas ist von s detmi, ked su v praci, nevyjdu si ani so satkami, ani nijak inak. Tot tu aspon u nas.
Ja som zase zboznovala kocikovanie a to trajdanie s kamoskami po sidlisku v KE. Alex sa krasne vychrapal na vzduchu, ja som pravidelne kazdy den presla aspon 5 km, nozky boli vyformovane a tak. Btw, tiez som nemala klasicku vanicku, len som dobre vypodlozila pod chrbatikom a bolo.
Cakam na chlapov a vzdy nic, ziadne info o ich lete, na letisko som volala, tak tiez nic nevedia... chudak Alex, ten je taky dobity zo vsetkeho a este toto uz 5 hodinove cakanie na letisku :frowning2:
4. črc 2010 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak si predstavte, doleteli až pred polnocou. Všetko
kvôli tým z veže, vytipovali si nejaké lety, ktoré buď úplne
zrušili, alebo aspoň nechali čakať. Nechceli pustiť ponad
vzdušný priestor FR. Vraj sa pilot s nimi vyhadal, že má
na palube plno deti a že on odleti a pôjde ponad Nemecko
a Taliansko. Nakoniec ich pustili ponad FR. Tie nervy včera!
Ti curaci dostanú o pár euro menej a ľudom kazia cesty :-P
5. črc 2010 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to sa asi len na Slovensku indikuje cerstvy pobyt na vzduchu 2x denne. Mne tiez dieta nechcelo byt vo vanicke, len tam vrieska, nic nevidi a hrozne sa hanbim, ked spusti narek, tak to striedam so satkou a s vajickom ( radsej trochu nakrivo ako nespat cely den). :sweat_smile: no a od pol roka si chcem dokupit manducu :dizzy_face: a celkom sa mi to paci, kocikovat aj pol dna s kamoskou, lepsie ako sediet doma. teda ked nie su tie horkaaa, vtedy len rano a vecer. esteze kojime na poziadanie a vsade :grinning: mam pocit, ze nikto iny nekoji na verejnosti... vsetci si planuju tie vychadzky na 3 hodiny ci kolko. no jo, zas som nieco pripiekla smrdii :angry:
5. črc 2010 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko

@bihan uff klobuk dole Reunion je velmi daleko,ale hlavne ze ste zvladli a stastne dosli, a kde budes byvat ked budeme celkom blizsko,to budem rada :wink:

@tini tak to si viem predstavit tie nervy,by som bola z toho hotovva,to co ma byt :angry:
@zajaciq drzim palce nech vsetko dobre vyjde

mne sa zda,ze tu na juhu tak malo kocarikov vidim,ale ked idem na nakup,tak v kazdom druhom nakupnom kociku vajicko,alebo nejake dieta sice uz vacsie ale je tam

a najviac sa mi pacia rodinne nakupy,kedy manzelka drzi penazenku a manzelvyklada veci z vozika,liepaju sa po nom tri deti,uklada veci do tasiek a zena stoji a plati :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: z toho mam vzdy zabavu,taky obrazok tu vidim celkom casto

@mokiri mas pravdu je to to,vcera som to vysyslila na nete tzv. eticka sposobilost,takze heureka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

som pozerala meteo a ze vraj voda ma mat 25 stupnov, no urcite :grinning: :grinning: :grinning: ,sice je prijemna,ale ked som sa odvazila do vody to nejaky cas trvalo :sweat_smile: :confused:

je tu neskutocne sparno ako v kotli
5. črc 2010 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tu to zije;. :slight_smile:
co s atyka kocikov tak asi sever je kocikovy. :grinning: tuje vel akocikova parizanky zboznuju kociky a prekvapim vams vanicky urcite, kedze su to kkonbinacie tak ich uvidite vela;. :wink: hlavne bebe confort.. :wink: kedze je dobre urobeny na parizske ulice a metro. :wink:

tini to museli byt nervy nemenila by som vtedy s tebou, ale je hlavne ze prisli v poriadku.. to je zakald na ostane rychlo zabudnes.. :wink:

vcera sme bola na farme bio zbierat ceresne boze tie boli obrovske, :slight_smile: a jahodky mara de bois, moja najoblubenejsia, malinky polovica isla rovno nam do ust :grinning:

nove zemiaky..... rovno s vidlami zo zeme si clovek sam zoberie; no parada trocha hrasku ... a cukety a trocha uhoriek.... :wink: a aj male asi dnes urobim par sklicok nalozenych uhoriek.. kyslych .. vraciam sa tak trocha napat do detsva na slovensko. :wink:
no parada , super den deti sa vysantili a ja tiez. :grinning:
a moj muz po prvy krat si obral ceresne so stromu v zivote neurobil a nevidel.. :wink:
takze pre neho zazitok... :wink:
5. črc 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
čaute já bych chtěla druhé dítě zkusit jenom nosit, strašně jsem si zvykla na tu svobodu, že si můžu jít kam chci jak chci, nemusím čumět na patníky, na to kde končí chodník....

problém je akorát léto, to se moc nosit neodvažuju, jen ráno....

5. črc 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Manducu můžu jenom doporučit, šátek je super, ale mi to s ním nešlo....jeden jsem dostala dárkem ale je to elastický velmi dlouhý šátek a nevím jestli ho nakonec využiju.
5. črc 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
K tomu kocikovaniu len tolko, ze hlavne zemepisne sirky ovplyvnuju, kolko mamiciek vidime vonku s kocikmi. Nepatrim k obdivovatelkam satiek. Zijeme v najzrazkovitejsej oblasti Francuzska a ten kocik, kde je dieta dobre uchranene pred nepriaznou pocasia, je sakra dobra vec. A kocikovat sa da aj v satockach a peknych topanockach... a po krasnych spletitych ulickach historickeho centra... a vela (pre radost mamy i dietata)... My cez tyzden auto vobec nepouzivame, lebo vsetko mame par metrov od domu, takze som si vzdy pri kocikovani aj vybavila v prechadzkovom tempe, co sa naskytlo.

Na Slovensku je dnes statny sviatok, takze je tichucko v hlavnom meste, ako cez vikend, kazdy si uziva to krasne pocasie...
5. črc 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri ahoj ,nao je sviatok cyril metod :slight_smile: pekny sviatok.. :slight_smile:
5. črc 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek