• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
autor
Eriko

dík za telefon, malý nakonec ještě usnul....:slight_smile:

mokiri,
dá se nosit i v dešti! i v zimě a je to příjemnější než ten igelit na kočárku.. :sweat_smile: my tady zase máme kopce a lesy kam často chodím takže bych to tam s kočárkem nedala...celá naše vesnice je na kopci a s kočárem je to unavující...je pravda zezačátku mě bolela dost záda a málem sem se na to vyprdla, na to nošení, ale zvykla sem si, nebolí mě nic (občas nohy pokud to přeženu) ale hlavně ta svoboda.....

nicméně tím nechci nikoho přesvědčovat aby nosil!!!! :slight_smile: jen se snažím obhájit tuto metodu, které se hodně lidí posmívá, a přitom je to škoda....
5. črc 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, ahoj, vlastne som este chcela dopisat, ze Egyptan na ceresni ma pobavil...

Meleri, brrrrrr, to nie u nas v dazdi bez kocika, navyse ja nosim stale topanky alebo cizmicky na vysokom podpatku, uz by som v inom ani nevedela chodit, satka pre mna skratka nie je a nikdy nebude.
5. črc 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mokiri,

kde bydlíš vlastně? už sem to zapomněla....:slight_smile:
to neva, každý na to asi není....
5. črc 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri NENI ZAC NEBOJ DLHO TA nebudem znova otravovat. :wink:
@mokiri
pobavil Ta? dobre ze?? aj mna vcer smiala som sa na nom dlho , akoby mal 5 rokov chlapec vcera.. :wink: no co oni su skor na manga oberat zvyknuti, amy na susedovych ceresniach. :grinning:

inak ja osobne na kocik nedam domustit nedokazem si predstavit nosit drobcov a tahat aj nakupy.. :sweat_smile:
vsetko do kocika a ide sa, prisla by som o ruky a to este tahat :sweat_smile: starsieho za ruku ani nahodou.. :grinning:
kazdy podla man si zvoli co mu je vyhodnejsie;; :wink:
ja osobne na beham 10 km denne takze aj s malym na chrabte na bruchu nai nahodou.. :angry: stacilo par krat , v klokanek an achvilu, ale inak kazdy den nie dakujem. :wink:

juj mokiri dlhujem ti ten skolksy list.. neviem ho najst. :grinning:
5. črc 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
eriko,

neblbni, neotravovala, bylo to fajn! akorát jak plakal tak to víš, musela sem tam hned jít... :slight_smile: škoda že nemůžeš zajít ke mně na kafe, nebo tak, to by bylo fajn....máme smůlu...
5. črc 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri JASNE bolo by to fajn :wink: skoda; dame si len tale pc kafe :wink:
5. črc 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, gratuluju a preju at vse probehne v poradku :dizzy_face: A fakt pekny termin porodu :slight_smile:

6. črc 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji pěkný den.Mám k vám všem velkou prosbu.Mám ve Francii syna a ten se dostal do problému,který neumí vyřešit.Je v městečku Countances-nemáte náhodou někdo známého nedaleko této oblasti?Potřeboval by pomoci -radou,jak si zajistit bydlení dlouhodobé?Peníze má-samozřejmě na bydlení má jistou finanční rezervu,která by neměla přesahnout 350..euro..chtěl pronájem na 4 roky ale ve Francii je zákon prý,že se za vás musí někdo zaručit a takhle nikoho známého nemá.Nemáte tip na někoho,kdo slušně ubytovává?Syn umí perfektně jazyk ,je mu 33,a do ČR se již nechce vrátit.Nyní je v hotelu,kde na něho udělal hoteliér boudu a on by se potřeboval přesunout jinam,jelikož již ale má nějaké věci jako je TV,,další elektronika a sám je bez auta,je docela v beznadějně nedobré situaci.Rozhodla jsem se,že se pokusím sehnat nějaký nápad jak sehnat ubytko do nějaké slušné relace.Budu vděčna za jakýkoli nápad,adresu kterou bych mu přeposlala atd.Nebo znáte li někoho,kdo pronajímá bydlení a nemusela li býti ta záruka,syn má na 4 roky zajištěny pravidelné finance,takže v tomto je to ok...nezlobte se že jsem si dovolila a oslovila vás,jsem docela rozhozena a snažím se nějak pomoci.Klidně mi písněte na email soukupova.nada@seznam...děkuji zdvořile.Primarka
6. črc 2010 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokial viem, tak vo Francuzsku si aj clovek s nizkym prijmom moze najst slusne ubytovanie za dobru cenu normalnou cestou, nie cez znamych ci znamosti nahodnych znamych, ako su vsetko zvyknuti este stale vybavovat ludia z byvaleho vychodneho bloku, co zazili komunizmus. Jedine, ze by v tom Francuzsku pracoval nie celkom legalne.

Realitna kancelaria ziada garanta len vtedy, ak vyska mesacneho najmu presahuje 1/3 cisteho mesacneho prijmu. Takze ak si prenajme « studio » (ktore nebude urcite za viac ako 300 € v priemere, samozrejme zavisi od regionu) a zaraba aspon SMIC, tak mu to vyjde (aktualne je SMIC mensuel net 1 055,42 €). Pravdaze, kazda realitka ma ine naroky, su take, ktore sa chcu aj tak poistit garantom, ale urcite nie su take vsetky (predlozena pracovna zmluva im staci). Skor skusim hadat, ze mlady muz nema momentalne dostatok uspor na to, aby na zaciatku zaplatil realitke proviziu (pol az jeden mesacny najom), prvy najom a este aj kauciu (ktora byva zvycajne 2 mesacne najmy), okrem toho sa musi sam prihlasit na EDF a dat si prenajom poistit. O danovom priznani ani nehovorim. Nezavideniahodna situacia.Takze dedukujem, ze mladik hlada schodnejsiu cestu « kudy-kam », aby sa tomu vyhol a ubytoval ho niekto na dobre slovo (aj ked existuju vyhodne ubytovne pre mladych pracujucich a ine moznosti). Som skepticka. Prepacte. (Aj ked som vo viere, ze ide o seriozneho cloveka, a v takom pripade by som rada pomohla, keby som mohla).

6. črc 2010 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri AK NEMA CDI tak tazko mu niekto da neaky najom legalne.. :wink:
francuzi maju co robit :wink:

ani neviem kde to je..presne :confused:
6. črc 2010 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vobec netreba CDI, realitke staci aj pracovna zmluva na 1 rok.
6. črc 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri ja osobne taku nepoznam v parizi :grinning: ludia co maju 2 3 roky <CDI nedostanu bez 2 garantov :grinning:
teda my sme si svoje presli tiez ale take lahke to nie... :slight_smile:

ani nie realitak roi taky bordel, ako vlastnici , pre nich ludi aoc zarabaju malo su nezaujimavi, a podobne... :angry: je to na ho. tu co sa tyka bytov :angry:
6. črc 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, my prenajimame F2 a teraz tam mame mladeho Australcana, ktory ako ucitel anglictiny zaraba 1 300 € cisteho, pracovnu zmluvu ma vzdy len na 1 rok, od septembra do augusta. O vsetko sa nam stara realitka a pri ostatnych majiteloch bytoch co sa podmienok tyka postupuje rovnako ako pri nasom. (Pravda je vsak, ze Pariz je specificky. Zili sme tam v 15ème vyse 10 rokov.)
6. črc 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
co sa byvania a prenajimania tyka, uz sa to tu niekde riesilo a tiez som bola vzdy zastancom teorie, ze ked sa chce tak sa da a aj legalne a aj slusne byvanie, tiez sa mi to tu vyvracalo, takze cerstva skusenost, sama (myslim len na svoj plat a zmluvu, lebo pre vyssiu sancu sme dali dva dossiers - kadzy na svoje meno) som dostala byt v rezidencnej stvrti, najom 1/3 platu, caution jedno najomne, jeden garant a CDI (bolo mozne aj s CDD) nikdo odomna neziadal NIC VIAC, ani platit ani dokazovat ani len carte de sejour ci ine srandy, nikomu nevadilo, ze som cudzinka a podobne a byt mame taky, ze po prdeli, sama dodnes neverim, ze tu naozaj byvam, takze ziadne katastroficke scenare, smelo do toho a s ostatnym to bude zrejme to iste, kedze som pred rokom a pol dostala uplne v poho pozicku na auto a aj carte grise aj poistku mam na svoje meno... a mozno je Pariz fakt nieco vynimocne specialne (az tak ze tam pravdepodbne plati ina legislativa ako vo zvysnej casti tejto krajiny) ale ja som z Lyonu co tiez nie je ziadna dedina, takze asi tak...
6. črc 2010 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
znáte locapass? nějak tak se to menuje.....je to nějaká možnost že když mladý člověk pracuje přes interim tak tato agentura nebo co to je se za něho garantuje a když nemůže platit on tak to platí ten locapass.
6. črc 2010 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri my mame cez locapass, 2 mesacny preddavok. :wink:

v parizi j eto inac tu len 29 m² stoji cez 600€ a bez vytahu straa bytovka;; takze ano ak niekto zaroi len smic tak to nestaci a byvale, sluzobne izbycky na vrchu malicke pod 400 ani nejdu ..
je vel abytov praiamo v parizi kde ludi anemaju ani sve=oje zachody ale su spolocne, !!!! a platia palky..
takze ano j eto tu ine dive..; nie nadarmo kazdy place tu.. :wink:
prikald moja znama je riaditelka CDI zaraba cez 5000 € a napriek tomu si ziadali dvojitych zaloznikov .. museli este aj rodicia jej muza za zarucit!!
a to je len 3 izbovy byt vez toho ani dotycni co prenajimaju , dosier ani nepozeraju!!!
takze a taketo prikaldy poznam veal v rodine 5 ludi hladalo byt dokonca aj moj muz bol rucit bratrancovy teraz za 30 m² dieru, za 850 €!! a al ebez rucitila ziadna sanca...;

francuzsko je velke apomery su uplne ine tu , ako mimo pariza , je to na slak trafenie;.
6. črc 2010 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemam ziadnu odobnu skusenost s prenajmom, takze
nemozem co k tomu napisat. Ani o tom locapasse som
nepocula.
Zato mam cerstvu prihodu s police municipale a odtahovou
sluzbou, moje auto sa uz nakladalo... Tak sa mi podarilo
ukecat toho polisa, nech mi da dole auto, ale nevsimla som
si blocek za stieracom, 35 e ! Co uz, vzdy lepsie ako 200!
Vedome som zle zaparkovala, ako vsetci, co si prisli do galerie
po obrazy po skonceni vystavy, nebudem sa trepat do parkingu
min 500 m odtial s 2 obrovskymi obrazmi predsa. Blbec den.
vsetci ostatni, co si prisli do galerie pré obrazy po skonceni
vystavy, a
6. črc 2010 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, ty si to nedopisala ? Vsak sa pochval, co pekne ste kupili (ci ste len zapozicali na vystavu?). (Na obrazy mame uchylku, aj ked sme si slubili, ze sa uz budeme krotit, lebo odkedy mame nas duplex, dost nam vsetko bledne z tej zaplavy svetla. Obcas sa vsak stane, ze neodolame, pomaly hrozi, ze budeme zatahovat rolety aj cez den, aby sme uchranili hodnoty...)
7. črc 2010 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, baby mozete mi prelozit v akom spojeni sa povie, ze original dokumentu chyba? pouziva sa to manquer? ci ako to je....diky moc
7. črc 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak erika, prave pozeram byty na seloger.com a je ich tam dost T2 a T3 okolo 50m v 18 ale aj blizsie k centru za 800 euro co je 2400 rodinny prijem cize ked to delis dvoma mas cca 1200 na osobu co su v parizi uplne dostupne platy, co ale nie je od SMICu daleko, aby som neodbocava od ciela, agentura co to ponuka je century 21, ktorej podmienky (spolocny prijem musi byt trojnasobok najmu, caution jeden najom a provizia agenture pripadne garant v ojedinelych pripadoch) z vlastnej skusenosti poznam a viem ze ze su v celom francuzsku rovnake a nema vyznam ma presviedcat o opaku moj kamarat u nich pracuje :wink: a dokonca je to pod hlavickou FNAIM co su najlepsie syndic v privatnej sfere nehnutelnosti

myslim ze nie je zle si urobit obraz o bytovej situacii dopredu, otukat sa, preverit si niekolko agentur a ich poziadavky, hovorit s realitnymi agentami a po case si kazdy urobi svoj vlasny nazor na danu situaciu v danom regione resp sektore ale pisem to tu hlavne aby sa predislo hadzaniu flinty do zita len vdaka skusenosti niekoho znameho znamej ktorej situaciu nikto dobre nepozna a naslednemu kydaniu na tuto krajinu v ktorej vsetky ako tu sme dobrovolne zijeme :wink:

a k tym SMICarom a ich problemom, existuje este jedna cesta a to su socialne byty tzv HLM ktore stoja trikrat nic za 100m plati 6 clenna rodina 150 euro a este ma danove ulavy a dostava pridavky vsetkych moznych druhov, takze koniec koncov, porovnavajuc tento fenomen a oproti tomu ludi s priemernym prijmom ktori platia dane nemaju ulavy a ani pravo na socialne byty, kedze maju relativne vysoku zivotnu uroven, sama sa pytam, komu je v tejto krajine lepsie a co je najzaujimavejsie, prave tako vrstva (socialne najslabsich) vzdy vyskakuje najvyssie!
7. črc 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko,
soldujete? Ja som dnes rano sla cielene do Orchestry ako vzdy a nakupila par veci na dalsie leto, navyse rano do 10 hod tu davajau este dalsich -10% zlavu.
Mokiri, ja som to vcera pisala z mobilu neskoro, medzitym som nieco vymazala a nevymazala som dvakrat napisanu tu istu vetu. Nechcela som velmi zosiroka, ale ked Ta to zaujima... Tu v Cannes bola tusim uz 12. velka medzinarodna vystava umenia. Brat mojej babky je akademicky maliar, od r. 2006 sa pravidelne zucastnuje, ale kedze je uz starsi a hlavne po kardio operacii, tak som sa mu o to vsetko starala ja. Poslal mi obrazy, pozvanky, instrukcie, bola som to tam odniest, nainstalovat, bola som na vernisazi, koktejl party, zoznamila som sa so smotankou :grinning: Este bude odovzdavanie cien na Radnici s primatorom...uja tu organizatori uz dobre poznaju, tak nebol problem. No a vcera vystava koncnila a sla som po obrazy. Vsteci stali zaparkovani na zakaze rovno pred galerkou, a ja blba som si nevycapila na sklo papier 'artist' , lebo ma to ani nenapadlo, tak ma zacali odtahovat :unamused: Co uz. MM to siel vcera vyplatit. Sice ja som sa este stavila na POlice Municipale v cannes vcera, ked som objavila za stieracom blocek a ten policajt, co ma pokutoval, tam uz nebol. A na police municipale mi povedali, ze ak nechcem zaplatit, nech napisem dovod a poslem original pozvania na vystavu a to vsteko okolo... ale podla MM ze to budu len natahovacky, ze budem predvolana a bude ma to stat viac nervov. A to mi netreba.
Len co ma stve, ze tu inak ludia bezohladne parkuju hocikde, tesne pred krizovatkou, v neprehladnej zakrute, v uzkych ulickach... len si vyhodia vystrazne blikanie a je to. A idu opusinkovat polku bageterie rano :angry:
Joj, a este najlepsie, chcela som sa ist informovat na tu pobocku police municipale, ziadne volne miesto na parking v okoli, husta premavka, drahe obrazy v aute, tak som to svihla rovno pred vchod, kde je parking pre sluzobne vozidla, kde postavali ti polisi, a zacala som im vysvetlovat. Tak ako prve ma upozornili, ze nech si odparkujem, lebo ma zase budu pokutovat :sweat_smile:
7. črc 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzhim, neporadim Ti, nie som francuzstinarka, ja sa len ucim za pochodu :zipper_mouth:
7. črc 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tini,

ne, já zatím vše mám pro malého ale budeme na podzim potřebovat boty...ty ale koupím v čr, protože jsou tam levnější a pěknější....já mám moc ráda petit bateau, ale jenom ty bodýčka, jinak je to mooc drahé, ale štve mě na tom že např. bodýčka na 2 roky už začíná mít akorát tak nechápu podle jakých mír to šijou....
7. črc 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen jasne mas pravdu.. :unamused:
emam chut presviedcat, 18 , mala by si vidiet tie byty apotom by som chcela vidiet ako na ne skocis a halven ta stvrt nie je pariz ako pariz , su casti kde by ani nohu nedala....

inak staci si pozriet proram niekedy na M6 hladam byt dom... vcera pariz 23m² za 680€ v 5 okrsku!!!! kde malo ludi by chcelo zit.. 5 poschodie bez vytahu..
a tie kocky nie su s pariza, ako im povedal realitkar dali ste mi max 700 a to je co mozte tu mat.. realiota je tu taka..
nechcem s ahadat ani nic my sme sa stahovali 3 krat... 19... a asnieres.. nanterre, a teraz v 78 chatou kde je pokoj ale hovadsky draho.. realiota je vsetci chcu urcite garancie.. preco maju potom aj studenti a ini ludi aproblem.. s atu ubytovat .... ako kazde hlavne mesto na svete je to tu jungla!!!!!
a poriadn amalo bytov a drahych a niektore diery su take ze clovek nechape ako mozu za ne pytat tolko penazi dokonca aj pivnece s aprenajimaju bez okien, a za 800€
HLM zalezi kde.. 150 v pariz ani nahodou :grinning: :grinning:
za 500€ a i to uz je minulost.. :wink:
7. črc 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen jasne mas pravdu.. :unamused:
emam chut presviedcat, 18 , mala by si vidiet tie byty apotom by som chcela vidiet ako na ne skocis a halven ta stvrt nie je pariz ako pariz , su casti kde by ani nohu nedala....

inak staci si pozriet proram niekedy na M6 hladam byt dom... vcera pariz 23m² za 680€ v 5 okrsku!!!! kde malo ludi by chcelo zit.. 5 poschodie bez vytahu..
a tie kocky nie su s pariza, ako im povedal realitkar dali ste mi max 700 a to je co mozte tu mat.. realiota je tu taka..
nechcem s ahadat ani nic my sme sa stahovali 3 krat... 19... a asnieres.. nanterre, a teraz v 78 chatou kde je pokoj ale hovadsky draho.. realiota je vsetci chcu urcite garancie.. preco maju potom aj studenti a ini ludi aproblem.. s atu ubytovat .... ako kazde hlavne mesto na svete je to tu jungla!!!!!
a poriadn amalo bytov a drahych a niektore diery su take ze clovek nechape ako mozu za ne pytat tolko penazi dokonca aj pivnece s aprenajimaju bez okien, a za 800€
HLM zalezi kde.. 150 v pariz ani nahodou :grinning: :grinning:
za 500€ a i to uz je minulost.. :wink:
autor
tini nechci tě otravovat, nemusíš odepisovat, ale...je normální že se ten peridural při císaři píchá na čtyřikrát a že to pak dlouho bolí? proč se ptám....toto je moje zkušenost, a zvažuju že kdybych musela znova rodit c. řezem, radši si vyberu celkovou anestezii, přiznám se že po tomto zážitku z minula mám fakt z té velké injekce strach....
a když sem se ptala toho dr jestli to bude bolet, tak řekl, jo a moc...byl to asi vtip ale mě to v tuto chvíli fakt nerozesmálo...
@tini to muselo byt teda poriadne nervy s tou policiou my sme lai pred tym problem skor ze moj muz pouzival , auto do prace a parkoval horkotazko na champs... a tam niektori chytraci maju zalubu kradnut a hazdat do kosa PV.. vysledok ani nevies ze ho mas a ak nezaplatis sumu do 30 dni tak vies kolko ti napraskaju niektore mesiace sm eboli za 600€ len kvoli tymto chytrakom.. :angry:
7. črc 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí

@mokiri
aby som nezabudla..
1 cartable sans roulettes pouvant contenir au moins un cahier de format 24 x 32
plastic transparent pour recouvrir les livres et les fichieres
sport : une tenue de gymnastistique avec chaussures de sport a semelles blanches
piscine: maillot de bain bonnet de bain, serviettes

une trousse contenant:

- 2 crayon de papier HB
- 4 stylo à bille rouge blue vert noire ( pas de stylo 4 couleurs)
- 1 gomme blanche (pour crayon de papier)
- 1 taille-crayon avec réservoire
- 1 paire de ciseaux de taile moyenne
- 4 gros bâtons de colle*
1 regle plate transparente de 20 cm( pas de regle souple)!

- 1 ardoise type Velleda avec chiffon
- 4 feutres type Velleda pour ardoise blanco n'est pas accepté!
une autres trousse contenant:
12 crayons de coulers( marque bic kids evolution de preferance)
12 crayaons feutres

autres fourniture:
1 boite muchoirs en papier
1 petit boite en plastique pour les etiquettes de la lecture ( environ10x10)cm
3 photo d ' identité récentes

pour les arts plastiques:
1 vielle chemise ou 1 blousose de protection

- 2 bâtons de colle
- 1 paire de ciseaux à bouts ronds
- 1 règle plate en plastique transparent de 20 cm (pas de règle souple en plastique)
- classeur(s)
- intercalaires de classeur
- 1 cahier de textes ou agenda scolaire

Education physique et sportive :
- 1 paire de chaussures de sport du type baskets
- 1 short
- 1 jogging pour l´hiver

@mokiri
@mokiri
7. črc 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, pri planovanom cisarskom sa picha rachianesthesi,
spinalna alebo dubarachnoidealna anestezia. Epiduralna analgezia
je k vaginalnemu porodu. Existuje aj moznost epiduralu k cisarskemu,
na to ale treba cas, chut a spolupracu vsetkych, obycajne sa to
nerobi.
Samotne pichnutie zavisi od zrucnosti anesteziologa, ale vêla spravi
aj samotna tehulka spravnou poziciou, to je velmi dolezite, je nutne vyhrbit
zada. Ked sedis rovno, obratle su spojene a nie je skulinka n'a prienik ihly.
Ak vyhrbis poriadne, obratle sa rozostupia a ihla laisse prenika pomedzi kosti.
Obrovska vyhoda pré mimi je v Tom, ze do jeho krvneho obehu neprestupia latky podane matke k celkovej anestezii, teda mimi je cule a nema poruchu dychania. Prestup latok je tak do 5 min, gynekolog si musi sakra svihnut, aby za 3-5 min vybavil dieta. Pri celkovke je tehu ohrozena moznostou zvracania pri intubacii a tym zatecenim zvratkov do pluc a z toho plynucich dalsich komplikacii.
7. črc 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
T'en mobil si vypisuje, co chce.
Subarachnoidealna alebo spinalna anestezia, rachianesthésie.
Jà by som si kazdopadne vybrala t'en spinal.
7. črc 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tini,

děkuju ti. promin spletla sem se je to ta rachio.. já se nahrbila ale ne a ne, dokonce říkal proč to nejde že nejsem tlustá... :confused:
aha tak po tom co píšeš tak do té celkové teda nejdu, myslela jsem že i při té rachianestezii to proniká k miminku.

no doufám že porodím normálně a bez toho periduralu či epiduralu sakra ani nevím jak se to správně jmenuje...

moc ti děkuju tak mám zas o starost míň..
7. črc 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek