• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

21. září 2017 
oooo..tak slané maslo je nieč, bez čoho si už neviem varenie a vôbec jedlo, ani predstaviť :dizzy_face:
Pain au chocolat aj ja môžem, ale strašne sa z toho priberá, takže skôr príležitostne, než každý deň :wink:

Tini, mňa tá suma ani neprekvapuje - môj drahý minulý rok kúpil svojej neteri a synovcovi (10 a 6r) helikoptéru na diaľkové ovládanie a keď zistil, že sa to ťažko ovláda, tak im kúpil ešte aj autíčko, 15ročnej neteri najprv kúpiť Chanel 5!!! a keď som ho prsvedčila, že je to smrad, tak jej kúpil Amor amor (kuva, ja v 15-tich som bola rada, keď mi kúpili rexonu sprej a deoguličku) a ak sa nemýlim, rodičom kúpil pre decká do auta prenosný DVD prehrávač (a rodičom už fat neviem)... Ale s tým Chanelom som to nakoniec vyhrala ja, lebo som ho vymenila za Coco Mademoiselle :grinning:. (a ešte som dostala vastný darček - masáže u Yves Rocher).
Tento rok to bude väčšia pohoda, lebo do Francúzska darčeky posielať nebudeme :grinning: Našim robím ako darček kalendár, to dá mamča vytlačiť aj pre starkú, netuším, čo by som poslala sestričke, ale zase ona to bez darčeka prežije :wink:
Len tomu môjmu chlapovi fakt neviem čo :rolling_eyes:

Ozaj, Sára bola v noci fakt zlatíčko... papala večer o 8, potom ráno o 3-tej, vycucla mi obe prsia a spala až do ôsmej... Potom si ju zobral MM a ja som si spravila parádne grassmat do dvanástej :grinning:
2. pro 2007 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidis, tak ten tato sem tam aj na maminu mysli - le skoda, ze nechodi so psikom castejsie :grinning: ze

to bylinkove sa tusim vyrabalo iba za cias CSSR - ci sa aj potom - tak to si uz nepamatam - ale dones viem - ze som to maslo vtedy veeeeelmi lubila - ale bola som jedina z celej rodiny - pamatam si, ze ho predavali iba v tej malej forme
tuto kupujeme uplne obyc maslo (jedine, kt maju vedla v obchode - lebo do toho mozem zajst aj peso - ale ani mne to president az tak nechuti - ale viem, ze som jedla este jedno, kore bolo pre mna horsie - len si nepamatam znacku - ale elle & vire to nebolo)
2. pro 2007 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ach ten casovy posun - ja viem, ze si kludne grassmatovala do dvanastaej - ale ked tu to bude niekto citat - tak tvoj prispevok je uverejneny o hodinu skor ako si pisala, ze si vstala - :grinning: :grinning: :grinning:
inak uz aj davnejsie som sa zamyslala -ze co klasicke vecerny program - spravy atd - vy tam mate asi svoje, ze?
lebo to je ina sranda - ked na jednom konci Francuzska uz sadaju k veceri - napr Nova kaledonia, inde sa chystaju na popoludnajsiu sistu (Reunion), tuto v metropole zaciname s pripravami na obed a v Gyuane a Antilach sa prave prebudzaju do noveho dna :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. pro 2007 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme dnes boli vsetci 3 v Cannes, super pocko na prechadzku :wink: parkovali sme pod nejakym stromom plnym holubov, no to auto to odnieslo. MM krotil cajky, krmil ich churros z vianocnych trhov, ked ich nebolo 100 tak ani 1 a dokonca to chytali rovno vo vzduchu. Tak podobne vlani krotil v Benatkach holuby :sweat_smile:
2. pro 2007 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - kym sa vam na zahrade nebiju tie skrotene cajky s minulorocnymi holubmi - tak je pohoda :grinning:
dufam, ze ste mali spolu pekny cas - a Alik ako? - jemu sa paci takto vonku? - asi ano - skoro ako vsetkym detickam

mne dnes Matko spinkal dokonca 3x tak som zvedava kedy zaspi vecer a pevne dufam, ze v noci ostane pekne buvat - teraz aby som ho isla unavit do vane :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. pro 2007 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alikovi sa paci vonku, nebolo ani zima, ani teplo, stretli sme x kociarov a len 1 mali nieco ako deku pod sedackou a na nozickach, vsetci s holymi nozkami, ucupeni v kociku, fialovi od zimy... Alik vo fusaku ako v bavlnke, 4 km pozoroval okolo, potom sa napapal a 4 km k autu prespal.
Uz chrnime, tak vam prajem dobru noc vsetkym, este musim popratat, nachystat nieco na zajtra, plienky vyniest a psa vyvencit, ale to si takto po celom dni v noci vetram hlavu :wink:
2. pro 2007 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
no - hadajte koho mam na kolenach?
.....
drobca :frowning2:
ale zase radsej teraz ako v noci

:wink:
2. pro 2007 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som tiez este tu, vsetko hotove, uz len ja sa musim osprsit a tak a som taka unavena, ze sa mi ani nechce, ale rano na to nie je cas. Neboj, Matka to prejde a zalahne.
2. pro 2007 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a sme znovu hore :angry: a v plnej sile :confounded: :unamused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: veselo cosi vyklada a o spanku ani pocut :angry:
tak uvidime, kolko sil bude mat zajtra mamina :unamused: :frowning2:
3. pro 2007 v 00:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, asi nebudes mat na tu knihu vela casu, ja tiez nie :unamused: ale co som sikovne vycitala, stanovit rezim spania cez den, 1 hod doobedu, 1 hod poobede +-, a zobudit!!! ked dlho spi, aby bdel co najviac pred nocnym spanim. My budime o 16.00 a vidno, ako zacina byt unaveny o 20.00, ael este vydrzi do 21.00!
3. pro 2007 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem Tini - s tym rezimom to budem musiet nieco vykoumat
inak - aj ked bol hore- tak som ho po nejakom case supla do jeho postele (a nie do cestovnej do obyvky) a nechala som mu pootvorene dvere a tak mal aj svetlo z chodby - chvilu sa hral, zivo cosi vykadal zhruba tom case ked som sla spat ja, tak asi aj on zalomil - ale pre istotu som nechala manzela, ze nech pozhasina (pre pripad, ze by este nebuval), lebo moj muz chodi spat az okolo druhej - a celu no sme potom spali - zobudili ma az rano o siedmej - veselo si obaja stebotali - tak som ich najprv nechala a isla som po nich, az ked ma skutocne volali
3. pro 2007 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
zabudla som - ze Matko mi spi zriedkavo dlhsie ako pol hodinku - dni, kedy mi prespal viac ako hodinu vkuse by som mohla hadam zratat na prstoch :frowning2:
3. pro 2007 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
zato teraz su uzasni - hraju sa pekne sami - a tak ja som mala spon trosku casu sama na seba - tak som sa zavrela do kupelky :grinning: - taky minirelax
:slight_smile:
3. pro 2007 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme dnes boli na tyzdennom nakupe a Alex prvykrat sedel v nakupnom voziku, viete, tam hore, drzal sa rucky, no taky bol pysny na seba! A ja som bola na gynde :confounded:
3. pro 2007 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nasla som temu o Mirene, Bihan, aj ty si tam pisala, no neviem, co si mam mysliet, moj gyndos mi ju chce dat, ja nie som este rozhodnuta..., neviem.
3. pro 2007 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co daco nedobre? alebo " :confounded: " je len kvoli tomu, ze otrava? ze den sa da stravit aj lepsie ako u lekara?
inak musim drobcov pochvalit - poobede sa nam podarilo si schrupnut :slight_smile: a to vsetkym trom - takze aj maminka je doruzova :wink:
3. pro 2007 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, ja Mirenu nechcem z toho dôvodu, že sa z nej zvykne priberať (teda je to individuálne, ale ja mám tendencie v tehotenstve a s pilulkami priberať, tažke mi Mirenu neodporučili) ale hlavne kôli akné :confounded:
Lenže kôli akné si nemôžem dať zaviesť ani podkožný implantát a netuším, ako budem reagovať na Cerazette... Takže sme zatiaľ na prezervatívoch, ale som zvedavá, kedy ma to prestane baviť :angry:

Ja z toho nášho dieťaťa nechápem :grinning: Už tretiu noc chrní od ôsmej do tretej a dnes nám navyše nastavila budík na 5:45 - spustila rev ako o dušu (to sa jej nestáva :sweat_smile:) a MM vstáva bežne o 5:50 :wink:

A zase ďalší problém s dojčením - teraz sa mi, pre zmenu, robí viac mlieka v pravom prsníku (ale takmer 2x viacej), tak surfujem, aby som zistila, čo s tým....
4. pro 2007 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby - chystate svojim polovickam mikulasa? tu sa to sice nerobi - ale ja som predsa kupila nejake fajnotky - a tak mu to uz len teraz supnut v noci do topanky a cakat ci si to rano vsimne :grinning: - no ale topanky mu isto neocistim :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ani on - kedze to mam byt prekvapko :grinning:
4. pro 2007 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, my sme sa na Mikuláša brali, takže sladkosť určite bude :grinning:
4. pro 2007 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak krasne vyrocie :slight_smile:
4. pro 2007 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dal sa vam natiahnut poobede konik? Az teraz mam cas konikovat, cely den som bola vedla, ze sa sem neviem dostat, asi uz som zavisla :slight_smile:
Mikulas sa tu nerobi, ja som vlani do topanky velkeho cokoladoveho a ostalo to nepochopene, tak sa tento rok nebudem vobec snazit. Bihan, a to mate fakt pekny datum sobasa, taky symbolicky, my sme mali svadbu na moje meniny + to bol tiez pekny datum: 9.9., ale oni ani meniny neoslavuju alebo ano, len my nic?
Bihan ,aj mne sa tvorilo isty cas viac mlieka v pravom prse a Alex nechcel odtial pit, asi mu to slo prudom a on sa zadusal, tak som to musela odstriekavat, ale preslo to a teraz radsej pije z praveho, to asi nijak neovplyvnis.
Ty mas problemy s pletou? Na fotkach nic nevidno! Ja mam problemy, tesne po porode som mala nadhernu plet a uz sa to opat pomaly zhorsuje, nikdy som nebrala HAK kvoli krcovym zilam a navyse mame v rodine problemy aj trombozou. Akurat raz som skusila Diane aj kvoli pleti, ale zaroven som si davala Aspyrin, no nejak som neskrasnela :cry: takze neriskujem trombozu a embolku :astonished:
A z tej Mireny mi je zle, uz zo samotnej predstavy, navyse mam nizky prah bolestivosti a v anest. to nerobia, a tie vedlajsie ucinky... :confounded: este brnknem bratrancovi-gyndosovi, ale asi ma na to nenahovoria. Cezarette je cisto progesteron?
4. pro 2007 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
cau zavislacka - takych nas tu bude tusim viacej - no ono je to aj logicke - sme tu takto spriaznene duse spojene podobnym osudom a tak sa navzajom dokazeme pochopit - lebo aj ked nasi slovenski znami su fakt mili - no ale nie su tu uprostred fr tak ako my - a teda ak aj nahodou nieco na zabozrutov povieme - tak ...... mozeme ostat aj nepochopene - kedze doma sa napr maminky inak spravaju k svojim detickam (snad az na tie ultramoderne maminy, ktore su in :grinning: )
ja som tiez na cerazette - ine som nemohla kvoli tomu istemu problemu ako mas ty - a ja som ich mala ajpred tym - su sice "otravnejsie" ako tie dvojzlozkove, lebo cyklus je hodne nepravidelny - mne zas vyhovuje ten fakt - ze sa beru bez prestavky a ze mozes ktorukolvek a kedykolvek, lebo v nich su hormony v rovnakej av minimalnej miere
a ak sa nemylim tak su iba progesteronove - lebo tam nie je estrogen (ten tusim posobi na zrazanie krvi, ze?)
malo by to byt fakt iba nejaka mini pilulka, kedze sa mozu aj pocas kojenia :sweat_smile:
4. pro 2007 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
este k tym meninam - asi sa tu moc neoslavuju - no a co - ja mozem - aj ked moj muz vravi, ze u nich v rodine sa to nerobi :stuck_out_tongue_closed_eyes: , u nas sa oslavovalo - a skor si zapamatas resp pozries daum menin ako narodenin
a nasi drobci maju meniny v ten isty den na Slovensku aj tuto :wink:
no a ak nechce aby sa oslavovali jeho meniny - tak budeme oslavovat iba detske :slight_smile:
4. pro 2007 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky, ty moja spriaznena dusa! Ved tak, ako pises... My sme dnes sami vecer, ved je utorok a sa Rotaruje :grinning: Uz som uspala toho mojho energickeho tvora, boze, ja nechapem,on sa ledva zobudi a je taky plny energie, a ja som po prebudeni ako matoha najmenej 30 min. Ja dnes tuto koncim, chcela som pozerat filn Prete-moi ta main (tak sa to pise??? ja a ich pravopis...), ale nevyslo, uz to davno bezi, tak idem apson pozhrabovat veci a tak, a konecne snad vyhodim z kupelky staru kozmetiku, len tam zabera flek, dnes som si bola kupit z Vichy nejaky novy denne krem, tak vyskusam.
4. pro 2007 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj ja mam ten zeleny z vichy - ale radsej mam rad kozmetiky roc (u nas v lekarni maju aj vernostne karty a ak kupis vyrobky nad 75€, tak mas nieco z ich ponuky zdarma - uz tak mam hydratacny a aj protivraskovy - a to este za cias, ked bolo treba kupit veci s min hodnotou 90€) - ale kedze anticelulite, antivergetures sa v tehotenstve a aj po zidu - tak pre mna no problem a fakt si ich neviem vynachvalit - najma ten proti celulitide a aj proti prvym vraskam retinox+; co sa tyka strii - tak ten ich olej je super aj ako prevencia a aj ako naprava - no potom mi v lekarni ponukli este jeden na napravu (lebo sa mi na konci tehu urobilo zopar na stehnach) a po tom druhom "percutalfa" fakt uz skoro nic nevidno - aj ked si nemyslim, ze by sa mohla pokozka uplne zacelit - ale uz aj teraz je to ovela ovela lepsie - takmer neviditelne :slight_smile: - no a ked mam oblecene nohavice - tak vobec nic nevidno :grinning: :grinning: :grinning:
ten filmik je super - ja som ho uz videla a je fakticky velmi zlatunky
aj ja uz idem
bru nocku vsetkym (aj odcestovanym):slight_smile:
4. pro 2007 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, tak hovoríš, že krém na stri od Roc pomáha? Ja som mazala celé tehotenstvo a tri týždne pred pôrodm sa mi tak popraskalo brucho, že som sa na seba v zrkadle radšej nepozerám :unamused:
Juhú, dnes idem ku kaderníčke! MM som urobila zásobu mlieka do chladničky a už sa teším :grinning: Som zvedavá, čo mi vymyslí s vlasmi, lebo ich už mám poriadne dlhé (a poriadne suché :frowning2:).
Tini, to, že na fotkách nič nevidno, je len zásluha môjho skvelého programu, ktorý odstraňuje podobné "nedokonalosti" jedným klikom, ale fakt je to otrava...
Pred otehotnením som brala Diane a všetko bolo nádherné.. potom som vysadila, po treoch mesiacoch sa mi akné vrátilo a už ma neopustilo :angry:
Cerazette ani podkožný implantát neobsahujú estrogén, takže sú vhodné aj počas dojčenia (ale zase klasika, neodporúčajú sa pri problémoch s akné :angry: )
5. pro 2007 v 06:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ešte s tým jedným prsom je to fakt husté, lebo tam mám skoro 2x viac mlieka než v pravom (takže jej aj väšie :sweat_smile:), takže teraz malú prikladám takmer vždy najpr k ľavému a potom si to doplní z pravého (dúfam, že si nevyrobím nejaký zápal - ale z pravého občas odsávam, aby sa nepovedalo :grinning:)
Snáď sa to dá zase do poriadku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. pro 2007 v 06:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Luci - no fakticky - ten olej od roc mi musel nejako pomoct - kedze na bruchu nemam jedinu trhlinku dokonca aj sage femme co ma chodila monitorovat povedala, ze to este nevidela - a to, ze som pribrala, to mi verte :grinning:
ja som sa vsak mazala takmer cely den (3-4x denne) a masirovala - no akosi som pozabudla na stehna a cele telo - a tak ani neviem preco :grinning: :grinning: :grinning: sa mi urobili na vonkjsej strane stehien - nie sice velmi vela - ale presa a - hlavne prislo to neskutocne necakane na konci tehotenstva- a to sme si s muzom kladli otazky ze preco - kedze na konci som si vahu udrziavala - resp nepriberalala som viac ako 1-1,5kg za mesiac (to, co som napr pribrala v novembri a decembri - spolu vyse 10 kg - a vtedy nic, ani spociatku, ked sa prejavilo zadrziavanie vody)
aale skutocne po tej percutalfe mi miznu a je to uz pozeratelne - jazvy su ovela mensie aj plytsie a farbou su svetlulinko ruzove - no este sa uplne nestratili - tak pokracujem v mazani :grinning:
5. pro 2007 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si myslim, ze je to vsetko individualne, ked raz je predispozicia na strie, tak ani kremovanie najdrahsim kremom nepomoze. Moja mamka mala len mna a brucho ma vytahane, ale dost pribrala, nezhodila a nekremovala. Ja mam strie na stehnach uz davnejsie, proste su tam, a na bruchu nic, mazala som 1x denne od zaciatku nejakym ceskym kremom za par kacek, pribrala som 14 kg, ale brucho bolo malinke, hoci Alex bol valibuk, ale vsetko sa to natiahlo a poposuvalo u mna do vysky. Koza na prsiach nie je popraskana a prsia sa mi tiez zvacsili, len dufam, ze sa opat nejak zmensia :grinning:
Bihan, potom hod ostrihanu fotku do alba!
Moj MM sa u nas dokaze hrat cele hodiny s fotkami, ale skraslit mamu ho este nenapadlo :angry: dostane to najblizsie prikazom :dizzy_face:
To zelene od Vichy-normaderm nie je nijaky zazrak, ja mam rada Thermal fix 1 a inak fakt skvely make-up je od La Roche-Possay 'Toleriane', je to korekcny make-up, staci len uplne tenulilinka vrstvicka, ziadny efekt masky. Ziadnu inu kozmetiku nemam nijak extra oblubenu, ani dekorativnu, nie som velmi na malovanie, asi na moju skodu.
5. pro 2007 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes vyvaram Alexovi papu na par dni dopredu, 'vonia' v celom dome, diky bohu za digestor :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nejak si podozrivo pcha rucky hlboko do pusy a place, snad sa neozyvaju stolicky :astonished: Dala som mu odhryzovat z bananu, tu sa nedoporucuje, ale u nas na SK sa moze davat, tak som skusila (mozem ocakavat cervene nitky v stolici, uz sa to raz stalo) a s takou chutou odhryzoval, no spolu tak asi 1 cm, skor to oblizol a nieco sa mu zachytilo na zubkoch, ale ta radost!
5. pro 2007 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek