• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Ano, miminku to prenika, ale pomalsie a hlavne lokalne anestetikum v tejto nizkej davke nema prakticky ziadne neziaduce ucinky na mimi.
My bohuzial nemame rontgenove oci, aby sme pri pichani spinalu alebo épi sledovali prienik ihly a samotne stavce a ich vybezky, pripadne osteofyty. Spoliehame sa l'en na hmat a znalosti anatomie.
7. črc 2010 ve 12:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@tini ALE TAKE ROntgenove okuliare to by bolo nieco?? :dizzy_face:
7. črc 2010 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tini,

mě to strašně štve ty chemikálie, po císaři jsem nebrala ty strašné tabletky, i když mi řekli že bych měla, nechtěla jsem aby to měl v mlíku...

jo, jasně, no doufám že budu rodit přirozeně....a když ne.....tak co se dá dělat, hold naživo to asi nejde, to by byla bolest! :sweat_smile:
7. črc 2010 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Tini, chcela som povedat, ze radost z kupy obrazu zatieni aj pokutu za stieracom, ale napokon to bolo inak (mozno ta obdari niecim zo svojej tvorby aspon ten pan, ked si mu vsetko tak sikovne vybavila.) Inak mat v aute stale po ruke karticku s napisom stahovanie nie je na skodu, niekedy pouzivame tento trik.

Erika, vdaka za zoznam. Okrem tasky mame vsetko, pockam na ponuku na konci prazdnin, hadam bude lepsi vyber ako teraz, nas maly je vo veku, ked odmieta vselijake postavicky a detske obrazky (vzdy povie, ze je to pre babatka), ma uz hrozne dospelacke reci, tak dufam, ze najdem nieco jednoduche.

Tak Fico dnes odstupil, hadam si urobime prechadzku hore na hrad a buchneme sampanske. Tak "ťuj-ťuj-ťuj", vsetko dobre, Slovensko!
7. črc 2010 v 16:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@mokiri inak vies co , ja som minule leto na slovensku kupila patovy nas peracnik strasne s amu pacil a nase verzatilku ai ne veci cinske pero , s ktorym sa tak super krasn epise;..
a chcem sa ta spytat co povies, co bude ak mu dam nas slovensky peracnik tu nie je.. nieoc take, tu su len tie male tasticky.. :wink:
co povies...
7. črc 2010 v 16:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Aj ja mu ho davam, kupili sme ho tu minuly rok, len tak na domace pisanie a kreslenie. Toto leto mam za ulohu take kupit - pre deti priatelov, ktori to u nas videli, dokonca aj pre tu mamu, co si k nam raz odlozila chlapceka na vikend, ak si pamatas, co som raz o nej pisala. Je to prakticke, ma to taky ten slovensky system (nie ten francuzsky mily chaos vsetkeho v jednom). Idealne pre chronickych puntickarov, ako je moj syn. Geny.
7. črc 2010 v 16:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@mokiri hej pamatam.. :wink:
super som rada.... tak mu ho dam aj ja.. aspon bude znova vynikat i ked tentokrat v niecom inom. :wink:
som rada potesila si ma... :wink:

takze robis nakup pre francuzske mamicky deti budu frajeri. :grinning:
7. črc 2010 v 17:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ano, budu mat traja v tej istej triede rovnaky (teda rovnaky princip, ale kazdy bude trochu iny).

Inak uz dlho sa mi paci tato sada Le Petit Prince: http://www.petitjour.com/petit_prince_bagagerie3.html

Ale ofrflal mi to, ze uz nie je bébé. Tak hladam ine.
7. črc 2010 ve 21:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@mokiri ja budem zniet hrozne, ale ja by som dala vsetko zlato , svete keby mi aj moj syn tera znieco tak epovedal.. :frowning2:

ale inak chapem;; rychlo rastu josh sa naucil hresit a pekne vyslovy len hresenie cisto kde to chytil neviem. :frowning2: :angry:
7. črc 2010 ve 21:29  • Odpověz  • To se mi líbí
juhu prave som stiahla twighliht 3 a idme si pustit som rada do kina s anedostanem nikdy tak aaspon tak.. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
7. črc 2010 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@mokiri velice děkuji za informace které jsou hodně cenné v našem případě.Jen musím doplnit pár zásadních věcí.Jedná se o mladého muže,který nepracuje,má již podruhé prodloužený důchod-tentokrát na 4 roky proto jsem psala,že má na 4 roky jisté peníze na placení nájmu.Myslíte když nemá pracovní smlouvu ale rozhodnutí a prý i kartu že je uznán z 85% práce neschopným,že mu nějaká instituce pomůže a nabídne bydlení?On je momentálně tak psychicky špatný že jsem se na dálku rozhodla najít nějaký kontakt a požádat o radu...proto se omlouvám že tak činím touto cestou.Zde na MK mám dceru která se dnes stala šťastnou maminkou zdravého chlapečka a tak jsem šťastna za tento zázrak který nás potkal a na druhou stranu jsem nešťastná ze syna,,,kterému na dálku neumím pomoci jinak,než se vyptávám.Bydlel porůznu ale ty zdroje nebyli dobré a jeho lékař mu doporučil že by vzhledem k diagnoze měl hledat bydlení,kde bude v klidu a sám.Co vím tak i daně si hlídá každý rok,zdravotní mpojištění má ve Francii též v pořádku,jen nemá to zmiňované bydlení.V městečku si našel hotel ,když mu majitel ukázal krásný pokoj s TV tak si plácli a syn šel složit zálohu.Po zaplacení a následném ubytování se však stalo,že hoteliér mu zdělil-jedná se prý o Araba-že v tom pokoji co měl mít protýká voda a že mu musí dát jiný.Takže cenu nezměnil a nabídl pokoj,který se neodpovídá tomu co měl mít.Je malý,bez TV,WC tam není atd.Dnes se syn dozvěděl že onem majitel to pronajal někomu jinému a sám odjel na dovolenou. :angry: Takže tohle je náš příběh.Děkuji za vstřícnost všem.
8. črc 2010 v 00:06  • Odpověz  • To se mi líbí
a do dakeho zariadenia pre ludi s podobnym problemom sa neda? Ja teda s tymto nemam absolutne ziadnu skusenost ale ked pises ze ma potvrdenie o tom ze 85% prace neschopny a ak ma fr zdravotne poistenie tak je to podla mna ok a secu pripadne mutuelle by mu logicky mali preplatit aspon cast ak nie vsetko z nakladov na byvanie v zariadeni urcenom pre ludi ako je on...
8. črc 2010 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem zase přiběhla ,děkuji že se mohu takto vypovídat neb mě to moc trápí .Já mám vše zprostředkovaně od syna,který bohužel již tolikrát naletěl nějakým slibům že je již hodně uzavřený a není zrovna ok,proto jsem se již na to nemínila jen koukat a pátrám po nějaké radě či pomoci.Byl v jistém zařízení pro lidi bez domova,tam bylo vše ok ale ředitel se minulý měsíc rozhodl syna propustit neboť pobírá důchod a není ve stavu nouze.Nedal mu to ani vědět delší dobu aby se mohl nějak zařídit a tak sy syn musel sebrat věci včetně té TV nějaké další elektroniky a jít na hotel,kde na něho ten Arab uděla další podvod s tím,že mu ukázal a vyinkasoval jiný pokoj a syna ubytoval do jiného a šíleného pokoje ,kde mu nejde nic ani ta jeho TV.On je na pokraji zhroucení,neboťsi šetřil peníze z důchodu aby když se zadaří a on najde nějaké bvydlení měl na zařízení :-mám otázku,neporadíte nám jak by se dala poslat tv a nějaké další věci z Francie do ČR tak aby nás to nestálo vše,co si našetřil?Když jsem mu před těmi 7 lety když odešel posílala slovník tak jsem zaplatila 500Kč jenom za jednu knihu...má představa o takto větším nákladu je katastrofická...situace je pro nás docela beznadějná,nemáme kontakty a když se syn ptal na chráněná místa-to je ubytování pro lidi s tělesným handicapem tak mu řekli že je již 800 lidí v pořadníku a město nemá kapacitu na tolik lidí.Dnes jde na sociální odbor,zeptat se zda již podstoupili jeho žádost na bydlení,ale tam to je také nějak podivné.Má tam žádost již od ůnora možná ještě dříve a teď se dozvěděl,že člověk co má na starosti tuto agendu ,vůbec jeho žádost nepodstoupil dál.Takže jsme znova na začátku.Je to začarovaný kruh...přeji pěkný den.
8. črc 2010 v 15:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@primarka ahoj,ja ti s posielanim veci poradim iba tolko-my si velke zasielky posielame cez autobusarov,co prechadzaju cez mesto a idu na slovensko.Napriklad sme si takto dali zo SVK poslat pneumatiky na auto,to teda bola zasielka :sweat_smile: Autobusar za to chcel cca 30€,takze dobry obchod pre oboch :wink:
8. črc 2010 v 16:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@evuliki děkuju moc to je možná dobrý nápad teď je otázka na koho narazíme ale moc díky,jsi zlatá... :slight_smile:
8. črc 2010 v 18:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Primarka, mna napadla este jedna moznost ohladom ubytovania.. Ak je veriaci, tak nech to skusi cez cirkev, nech zajde na faru a popyta sa.
8. črc 2010 ve 20:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@tini napíšu mu to,všem strašně moc přeju za každou radu,které si nesmírně vážím...ve Francii chce zůstat,stále doufá že ještě asi 3 roky a bude žádat o občanství,tak se ho snažím podpořit ale tato situace nás zaskočila.Ještě mne napadlo,já nevím jak ve Francii,tady se dělá to,že si rodina třeba v domě vcezme do jednoho pokoje podnájemníka,,,,dělají to i u vás?AQ pokud ano kde se dá k těmto lidem přijít?Ale s tou církví to skusíme.Děkuji.
8. črc 2010 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
A na mairie o nom vedia? Na predmesti Pariza uz roky zije Slovenka v plnej invalidite, ktora dostala od mesta 1-izbovy socialny byt v novostavbe za 150 €/mes. (Co sa tyka podnajmu, majitelia maju najradsej k sebe do bytu skor nejakeho pracujuceho studenta alebo stipendistu, o ktorych maju info cez univerzity. Je vela takych osamelo zijucich postarsich dam vo velkych bytoch alebo domoch.)
8. črc 2010 ve 21:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@primarka za seb ati poviem jedno kedze ma doma postihnute dieta :frowning2: a viem ake to je tazke;..
probelm je v tom ze tu je vela pripadov a malo posteli a moznosti..
pytala si sa na domy , ano existuju ak chce spopozeram sa Ti nato , len mi muzis znova napisat kde je alebo kde by rad zil.. :wink: v fr...
a ten napad s cirkvou nebol zly tini treba skusit ...
radnica moze pomoct ale bude dlho cakat.; predlho roky.. :unamused:
tot :unamused: o je realita...
8. črc 2010 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek právě že je to těžké nejen pro něho ale hlavně nás jako rodinu.Každá máma chce aby její dítě bylo šťastné a je fuk,kolik mu je.O to víc mne bolí,že je syn sám a my mu nejsme schopni pomoci.Ta radnice mám pocit že tam nebude vůle uspokojit jeho potřebu.Byla bys strašně hodná kdybys mohla mrknout na nějaké inzeráty.David se nalézá v Coutances je to někde u Omaha beach-píšu asi špatně omlouvám se-má jediný problém že si do toho zařízení kde byl koupil svoji televizku a nějaké dvd-telka má asi metr a ostatní věci jsou na pět tašek, pak nastal šok když mu den ze dne pan ředitel oznámil,že je hodně čekatelů na jeho místo a on již není ve stavu nouze a tak aby se přestěhoval třeba na hotel.A tak má brzdu v tom že má věci a nemá auto.Pokud najdeme nápad jak ty věci dopravit do ČR,tak jak ho znám je schopen přemístit se někam jinam-jeho snem bylo dostat se někam na jih a nebo si zamiloval město Bandol...je v situaci že si nemůže vyskakovat a tak vděčen bude za jakékoli místo.On je tichý,nekonfiktní člověk,nekuřák .děkuji ještě jednou.
8. črc 2010 ve 23:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek dobry ten twilight, nie, prave som prisla z kina :slight_smile:
8. črc 2010 ve 23:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@primarka omluva chtěla jsem napsat že všem strašně moc děkuju ne přeju :grinning:
9. črc 2010 v 00:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@blanblan ja som sa neparala a stiahlasom ho v ten isty den;; juj velmi dobry.. :slight_smile:

@primarka nebude to lahke a nehladaj a necakaj zazraky ale pokus to stoji. :wink:
9. črc 2010 v 00:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja sa len cudujem, ze si 7 rokov vedel poradit a niekde byval, zil a fungoval, a zrazu sa to utalo. A po druhe mi nejdu do hlavy tie jeho destinacie vo vychytenych dovolenkovych lokalitach, ktore su, s prepacenim, "mastne" aj pre Francuzov. (Tusite, ze zo strany radnice nebude vola uspokojit jeho potrebu. Asi viete viac.)

9. črc 2010 v 06:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobre ranko, dnes sa ide do skolky n'a celé predpoludnie. Neviem, kto sa uz tesi viac, ci ja, alebo Alex :slight_smile: berieme aj plavky, maju sa rochnit aj vo vode...
Inak vcera v bazene Alexa stipla osa. Chudak, tak sa rozvrieskal, rucka mu trosku napuchla. A potom som nasla, ze osy si robia hniezdo rovno v diere v konstrukcii bazena! Este bolo malinke, ako pingpongova lopticka, ale usilovne pracovali. MM bol hned kupit nejaku chemikaliu, vecer to vystriekal. Tak uvidime dnes rano.
9. črc 2010 v 07:42  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte

@primarka skus este ,ze ci sa neda obratit na nejaku asociaciu typu Secours populaire, Secours catolique,alebo ako tini pisala cez cirkev
Bandol uff a myslis tu na juhu tak to je dost drahe

tini tak si mala zazitok s policajtami

inac ja ich stale neviem rozlisit,tiez som mala s nimi tu,cest,prva jazda na aute,nezastavenie na STOP /neviem ako sa mi to mohlo stat,ja taky poctivec,co dodrziavam predpisy/ a uz mi mavali,ja ani zatat v fra,vsak to bolo na zaciatku,robila som sa hlupa,ze neviem o com rozpravaju,a oni len smutne na seba pozerali a tak ma pustili bez pokuty,taka som bola vytesena :grinning: :grinning: :grinning:

strasne horucavy,potim sa aj ked nic nerobim,este ze vymysleli tu klimatizaciu :sunglasses:
@evuliki to mas super ,ze si takto mozes dat doniest co potrebujes z SVK
@mokiri pekna sada :wink: mne sa tak pacia tie kufricky na kolieskach :dizzy_face:
9. črc 2010 v 09:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@mokiri ber to s rezervou jak jsem napsala kdyby byl v pořádku tak nemá důchod...od toho se trochu odvozuje i jeho přání...které vím že je pouze a jen přání...bude dál na severu kde žil celou dobu a bude rád...a že už nemůže být tak kde žil doposud je proto,že má příjem...takže tak..
9. črc 2010 v 11:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@charllota už jsem ten název opsala a posílám mu to...díky moc..
9. črc 2010 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
čaute holky

ty vedra jsou strašné, včera to myslím vyvrcholilo. dneska je zataženo...tak odpoledne půjdeme na bazén.

Eriko,

viděli jsme ten první a líbilo se mi to...bychom rádi viděli další...užij si to!
9. črc 2010 v 11:34  • Odpověz  • To se mi líbí
V skolke bolo super, velmi rychlo to zbehlo. Alexovi sa tam pacilo, ved dnes len santili na dvore, bicyklovali sa tam, trosku posedeli v triede. Ucitelka da nieco ako mikrofon jednemu a iba ten ma pravo hovorit, tak sa vsetci vystriedaju. Nakoniec sa osviezovali na dvore a to bolo najlepsie, take male fontanky tam maju, Alex tam rovno strcil hlavu a bolo.
Osie hniezdo zlikvidovane!
9. črc 2010 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek