• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@blanblan vyjde ta draho ale nezabudni odpocitas si este 50 % s dani na buduci rok. :wink:
na cierno sa oplati ak doverujes a ak nie je draha.. inak nie.. :wink:
to t :wink: i hovori clovek ktory to vykonaval roky na cierno. :wink:
24. črc 2010 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Peti,

ja se nekdy ozvu az budu mit chvilku, snad ted v srpnu se najde. To moc klientu nemam, i kdyz... Kdy jedete na prazdniny? No mozna ani zadny nakonec nemas, vid? Kdyz jsi sotva nastoupila :unamused:

Co se tyce nounou, tak to byl opravdickej hlavolam. Nastesti jsem tu nasla prima jesle.
Asi by sis mela rozmyslet, co pro svy ditko chces. (Che che ja tipuju holcicku, kdyz ti jede sladky :stuck_out_tongue_closed_eyes: ). Jestli chces, aby bylo odmalicka v kolektivu (pac kdyz jsi sotva nastoupila, tak ti congé parental tezko daji, toz budes mit jen congé mater 2,5 mesice po porodu :pensive: ). Jestli jsi schopna najit nounou, ktera bude tvymu ditku vyhovovat jakoz i tobe. Byt nounou je desne tezky a clovek musi byt hodne motivovanej, aby to ustal a nesoupl decka k televizi, aby mel chvili pokoj. Nechci te zahrnovat hororama, co jsem tu slysela (styl davaj prasky na spani, nechavaj plakat v postylce apod) pac to jsou (snad) jen vyjimky. Me se libi, ze v jeslich je vic zenskejch, tak si muze vybrat se kterou se bude kamaradit a kdyz jedna nemuze, tak zaskoci druha. Taky ma vetsi vyber kamaradu, hracek, delaji s nima ruzny aktivity, vyrazeji k hasicum, na farmu apod. V nasich jeslich dokonce berou i latkovy pliny, ktery mi predepiraj kdyz jsou pokajdeny aniz bych je o to zadala a kdybych byvala jeste kojila, tak by me volali na kojeni a nebo bych jim mohla nechat flasku s nastrikanym mlikem :dizzy_face: Nechali nam periodu adaptace, tzn ze jsem tam mohla zustat ze zacaku s nim jak dlouho se mu tam libilo, a to zhruba mesic. Proste podle potreb ditete.
Za to mestsky jesle byly uplnym protipolem. No fuj! Tam nikdy!
Nounou jsem tu potkala jen nekolik a vsechny to byly tkaovy kysely citroni, fakt nevim, jak bych delala nabor :confounded:
Toz preju stastnou ruku pri vyberu.

Jak rikam, dobry je si utridit, co ches pro dite. Pohledej na netu, jsou tam dotazniky, co jak maminky se ptaly nounou. Nejlepsi je si je jit obhlidnout aniz by vedely, ze shanis. Zajdi na detsky hriste pokud muzes a pozoruj, poklabos...

To jsou me rady :stuck_out_tongue_closed_eyes: jestli o ne stojis
25. črc 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
no baby na cierno, neviem neviem, ja som mala pocit, ze dnes vo FR nikto nechce robit nacierno, navyse ako pise Kulicka, mam len 2,5 mesiaca materskej, ziadnu dovcu, takze potrebujem niekoho spolahliveho...
tiez som pozerala na nete dnes, v Rennes je informacne centrum, ale je to asi len pre mestske jasle, ja by som brala aj nounou, len viem, ze tazko najdem, vsak skusime, uvidime... Ja sama som pred dvoma rokmi robila rok ako auxillière parentale, mala som dve babatka od piatich mesiacov, ale najst niekoho spolahliveho, uvidime... vsetci ma strasia, ze najvyssi cas, ak si chcem niekoho najst...
a kolko platite? su jasle lacnejsie ako nounou, alebo v tom v podstate nie je ziaden rozdiel? nikde sa nedocitam, kolko budeme platit...
uvidime...najradsej by som zostala doma co najldhie, ale co uz, il faut se faire une raison...
Kulicka, daj kludne vediet, moje cislo je 06.61.18.14.20, ozvi sa kedy budes chciet...
caute!
25. črc 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Petko,

my platime jesle podle toho, kolik vydelavame. Vezmes svoje danovy priznani nebo se prihlas na caf pro, tam ti ve tvym osobnim prostoru pisou "revenus brut". to vydel 12 (mesicema), vynasob to 0,06% a poctem hodin za mesic, na ktere chces dat dite do jesli a vyjde ti mesicni poplatek.
Tzn napr kdyz vydelas rocne 20000 euro a chces ho tam dat na celej den kazdej den tzn 8-18h vyjde ti pro prumernej mesic s 20 praconvima dnama:

(20000/12)*0,06%*(10*20) = 199,99 euro
Pokud ovsem nemas jeste nekoho jineho na vyzivu, pak se do toho pletou ty jejich casti (manzel+ty+dite je 2,5; apod)

Plat nounou si muzes zjistit opet na caf pro, je tam kolonka "zjistit plat nounou" nebo neco takovyho a primo na netu ti to vybleje vypocet

Cislo si pisu. Jakou mas pracovni dobu? kdyztak do IP :wink:
25. črc 2010 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeste jsem zapomnela, ze pak se ty "frais de garde" daji dat do dani a nejaka cast se odpocita, tudiz davaj jakousi ulevu. Aspon teda na nase jesle. :wink:
25. črc 2010 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jinac v Rennes, ve ctvrti Villejean jsou jesle Montessori :dizzy_face: teda prej. Jde to az po prvni stupen zakladni skoly. Taky jsme zvazovali, ale museli bychom ho tam vozit autem a to je blby. Navic pak po prvnim stupni prejde do normalni skoly a to by byla frustrace :confounded: Ale jesle a materska musej byt Montessori fajn :slight_smile:

Jinac se shanenim zacni uz ted, je fakt, ze tady jsou dost vytizeny. V Parizi prej aby clovek zacal jeste nez otehotni :angry:
25. črc 2010 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kulicka tak to ano tu este nai tehotna nie si a uz nie su miesta na jasle a halte gardery , niekedy som bola rada ked mal miesto pol dna kazdy druhy tyzden. :angry: :angry:
25. črc 2010 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka, do Montessori sa dostat je vraj umenie, aspon teda neviem, co sa tyka jasli, ale raz som doucovala jedno osemrocne dievcatko, obycajna skola jej nevyhovovala, pritom bola inteligentna, chceli ju dat do specialnej skoly, nepodarilo sa im to, pritom mali moznosti...
mala som z toho skor pocit, ze je to pre vynimocne ci specialne deticky...
na tu stranku sécu sa kuknem, zatial som nemala cas a kym sa clovek vysomari z toho vsetkeho... navyse vlani som robila ako Volontaire international, nie som imposable, tak sa mi to komplikuje, vsak uvidime...

Inac robim klasicky heures de bureau do siestej, som medzi Leclerc a Grand Cartier v St. Grégoire, a ak by si chcela, tak mam cas aj na obed, casto skocime aj do mesta s kolegami, stiham...

26. črc 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petafr co je to presne auxiliere parentale? Co bola tvoja napln prace? lebo chcela by som robit nieco s babatkami, taky projekt do buducnosti ze mozno raz sa sam na nejaky kurz....
26. črc 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte holky,

my chceme dát malého do školky ve 4 letech. tady na vesnici školka není moc problém, spíš ty jesle. Montessori moc nevím o co jde? tchýně mi koupila knížku která se tak jmenuje, je tam spousta hezkých aktivit, pár jsem jich už zkoušela ale většina je tak na děti od 2 let. a ta školka montessori je v něčem lepší? no každopádně tady žádnou nemáme. :slight_smile:
27. črc 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Montessori bola (alebo mozno este aj je) lekarka (myslim) a zakladatelka jedej z foriem alternativnej pedagogiky a ak sa dobre pamatam este z univerzity, tak vyuzivala vysoko liberalne metody ako dat uplnu slobodu dietatu, jednat s nim ako s dospelym, neznamkovat, neovplyvnovat a podnecovat atmosferu na vzajomne ucenie sa pripadne seba ucenie ...viac si uz z toho nepamatam a isto na nete toho najdes viac
27. črc 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
baby viete mi poradit ake UM je vo FRA najpodobnejsie Nutrilonu? maly si nan uz zvykol, o 3tt odchadzame do FRA naspat a rada by som tam nasla daco podobne (ma normalny Nutrilon zatial,alebo mozme nasadit Nutrilon HA co mi tu predpise znama lekarka aj ked alergici nie sme). dakujem za rady, ja zatial dokrmujem ale urcite skor ci neskor prejdeme komplet na UM,bohuzial. mam prve babo takze vobec netusim, ako to je s UM vo FRA.
Erika, ty by si mozno mohla mat prehlad.....
dakujem
27. črc 2010 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nguyen,
aha, tak tak nějak to mám popsané v té knížce, no v té školce to musí být asi zajímavé... :sweat_smile: no ale asi je to super...no já nic hledat nebudu, páč fakt tady nic takového není takže by mi to bylo stejně naprd...ale děkuju! :slight_smile:

gijar,

jej to nevím! náš malý to nechtěl pít místo toho jsem to musela využívat já...ale mi to strašně chutnalo.. :sweat_smile: pamatuju si že co bylo dobré tak byl Novalac, dobře chutnal. ale nutrilon neznám.
28. črc 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja neviem ci je celkom super jednat s dietatom ako s dospelym a otazka "uplnej" slobody sa mi tiez zda diskutabilna, vazne neviem ... v skole nas ucili teorie, prax si asi kazda matka predstavuje inak, co sa mna tyka, ja tieto speci alternativne pedagogicke metody velmi nemusim ... som pisala iba vysvetlenie co to je, kedze si sa pytala
28. črc 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nguyen,

taky se mi to moc nezdá...dítě musí mít hranice. ale v té knížce co mám já je to spíše o aktivitách, jako navlíkání nudlí na provázek a podobné věci...i když spousta těch věcí je podle mě známá i tak...spíš mě zaujala ta kniha o které tady hodně mluví na koníku "respektovat a být respektován" jak budu v čr tak zakoupím... :slight_smile:
28. črc 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar cez ip uz prediskutovane;. :slight_smile:
meleri ahoj ako sa mi mas,?? :slight_smile:
28. črc 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
eriko,

je mi nablití, doslova.... :sweat_smile:
28. črc 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
blanblan, auxillière parentale je nieco ako assistante maternelle, len rozdiel je v tom, ze namiesto toho, aby rodicia nosili deti k assmat, ja som chodila do ich bytu, a druha rodina priniesla zase svoje babo tiez k nim... vlastne sa musia dohodnut dve rodiny, ze si budu partager jednu opatrovatelku... podla zakona by sa mali striedat po tyzdni, teda tyzden sa opatruje u jednych a tyzden u druhych, ale ja ked som robila, tak som bola stale u jednych a druhi nosili babo tam, bolo to praktickejsie...
co sa tyka diplomov, tak ja nemam ziadny, len skusenosti s detmi, robila som ako aupairka, robotu som si nasla cez agenturu, tam som presla mensim vyberovym konanim...
no a co sa tyka platu, tak ti platia pol napol obe rodiny, ja som si zarobila okolo 1200 v cistom mesacne, plus navyse ak som mala heures supp... pre rodiny je vyhoda v tom, ze deti su doma u seba a maju ma pod lepsim dozorom, obcas chodili domov na obed a tak, alebo a l'improviste, no a co sa tyka hodin, vzdy sa robil planning dopredu s oboma rodinami...
inac som mavala cez prazdniny aj tretie alebo stvrte dieta (vacsinou surodencov), potom mi zvysili aj hodinovu mzdu podla poctu deti... bolo to fajn, fakt sa mi to pacilo ako robota... len je clovek dost sam, ziadni kolegovia a tak, ale babatka mali rozdiel len dva mesiace, takze mali rovnaky rytmus, to bolo super... spali oba naraz a ja som mohla oddychovat...
Viem, ze niektori chcu, aby auxillière parentale aj upratovala, ja som nic take nerobila, to je na dohode...

takze tak...
28. črc 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mohly by jste mi prosim poradit, byvaji ve Francii nejake hernicky nebo neco takoveho, kde je mozno si jit pohrat kdyz treba prsi, pro male deti, jako v Cr. Konkretne ve Strasbourgu. Nevim jak to zjistit, francouzsky neumim :unamused:
31. črc 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
barbuc
jej nevim nevim, ráda bych pomohla...třeba se ti ozve někdo zkušenější. jsou tady různé aktivity, v MJC ale na to je asi potřeba se domluvit..

Petafr,
to zní jako super práce, ale asi hodně náročná! klobouk dolů jak jsi zvládla čtyři malé děti! mě nedávno požádala kamarádka o hlídání stejně starého chlapečka, v té době měl syn i on 12 měsíců a musela jsem to odmítnout, ten její chlapec bez matky strašně plakal, a děsil tak i mého syna, tak si našla nějakou chůvu.
31. črc 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
diky peta, poznam ten tym garde, ale nevedela som ze sa to tak vola :slight_smile:
2. srp 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

Erika, ak nemas este tasku pre syna, posielam tip: http://www.bagmaster.sk/katalog/skolske-batohy

My sme kupili tuto: http://www.bagmaster.sk/katalog/skolske-batohy?list=0&stranka=3

Pekne letne dni este!

2. srp 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri si zlata uz mam davno tasku musel uz jednu mat minuly rok GS :wink:

inak my uz sme uplne pripraveni vsetko :slight_smile:
taska vyzera byt supr je :slight_smile: nan kolecka? ak ano tak by sme nemohli maju zakazane tasky na koleckach :sweat_smile:
2. srp 2010 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak 53€ JE SILNA PALKA :angry:
2. srp 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Za kvalitu sa plati. Nie je na kolieskach, nechceli sme. Inak aj nas musel mat v GS tasku, ale to bola taka mini, nie vhodna do CP, toto je uz taka, ako ma byt. Je velmi pedantne vypracovana, lahulinka a ma take tvarovanie na chrbat podla odporucani ortopedov. Aj my uz mame vsetko, okrem tenisiek, to nechavame na poslednu chvilu, topanky nekupujeme v predstihu.
2. srp 2010 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri no neviem na slovenske pomery strasne drahe, a aj na tunajsie pre mna.. :wink:
my sme mali uz minuly rok normalnu skolsku tasku vyzadovali si to kupila som znacku carrefoure za 15 € tiez antomicky vypracovanu lahucku.. :wink:
a vedla znackove za 30€ to iste :wink: len spiderman.. :grinning:

jaj tak tenisky som aj ja nechala potreb :grinning: ujem aj cvicky pre josha.. :wink: do skolky mame nastup pre jsoha a aj pre pata uz to vidim 2 september bude v znameni placu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. srp 2010 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri diky, tak snad neco najdu, kde bych mohla s malou kdyz bude venku skarede. Nevim, jak si to vyhledat, tak snad jeste nekdo bude treba neco vedet :unamused:
2. srp 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, tak jeden ti ide do skoly a druhy do skolky. To bude nove aj pre teba, nie? Deti v skole cely den, uz si pripravena na tu zmenu?
2. srp 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri praveze na cely den nie na obed beriem domov a josh nebude chodit prvy rok v PS poobede on uz nespi takze radsej pomaly s nim .... :wink:
a pato tazko povedat je to u neho tazke;. jedno je iste ze zaciatko bude pestry od 6 septembra zacina znova 3 tyzdnovu oobservaciu v nemocke, takze rano do skoly a poobede hned po skole tam.. pocas 3 t :wink: zdnov potom sa uvidi ako to bude riaditelka peni.. :angry:
a ja s nou kvoli nej...
inak pripravena ano.. kupila teda muz mi kupil auticko male.. aby som to mala konecne lahsie;. :wink:
2. srp 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri praveze na cely den nie na obed beriem domov a josh nebude chodit prvy rok v PS poobede on uz nespi takze radsej pomaly s nim .... :wink:
a pato tazko povedat je to u neho tazke;. jedno je iste ze zaciatko bude pestry od 6 septembra zacina znova 3 tyzdnovu oobservaciu v nemocke, takze rano do skoly a poobede hned po skole tam.. pocas 3 t :wink: zdnov potom sa uvidi ako to bude riaditelka peni.. :angry:
a ja s nou kvoli nej...
inak pripravena ano.. kupila teda muz mi kupil auticko male.. aby som to mala konecne lahsie;. :wink:
2. srp 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek