• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
autor
mě je těch dětí tak líto v dnešní době, jak vláčejí takové veliké tašky! už ted je mi líto Sama jak bude chodit do školy....a to nemluvím o tom že jsou tam až do večera, chudáci.... :frowning2:
3. srp 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek dekuji, kouknu na to :slight_smile:
4. srp 2010 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby prosim vas,co vsetko je povinne do skolky?Lebo ja som postrehla iba prezuvky,servitky a viac nic :sweat_smile: Tie cvicky,co ste spominali,to asi tiez treba,nie?A co "ubor" na cvicenie?Kua som nic take nepostrehla :sweat_smile: Este poistenie musime vybavit,a malo by to byt
4. srp 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki nic viac pokial ti skolka nedala list co treba tak uz nic ine; :wink:
poistenie pozor niektore maju vlastne uz aby si neplatila 2 krat moja; :slight_smile:
4. srp 2010 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kazda skolka chce nieco ine (podobne ako aj skoly, co sme si porovnavali s Erikou). Do nasej skolky: ziadne prezuvky, ale zato cvicky museli byt - "chaussons rythmiques" (mame doma celu zbierku od c. 24 do 29), niektore skolky vyslovene ziadaju len cierne (vyrabaju sa cierne, biele, ruzove a svetlomodre). Dostat ich v Decathlone, GoSporte, ale aj v niektorych predajnach s obuvou a stoja cca 3,50 €. Potom bolo treba podbradnik s gumickou do skolskej jedalne a maly ruksacik alebo mini skolsku tasku na gouter, resp. knihu zo skolskej kniznice jeden den v tyzdni, resp. skolsky vylet a pod. (Teda ziadna zubna kefka, ziadny uteracik, ziadna pyzama, ani "ubor" na cvicenie.) Jasne, ze poistenie musi byt. Ak ma dieta zivotnu poistku, v ktorom uz je aj ta zodpovednost za skodu, tak nic navyse nepotrebuje, staci predlozit fotokopiu tohto.
4. srp 2010 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby dik,ale teda nie som ovela viac mudrejsia :sweat_smile: Asi fakt kazda skolka vyzaduje nieco ine,pojdem sa tam pre istotu este spytat
4. srp 2010 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri ahoj gouter je zrusene :wink: neviem preco ale uz nikde nedavju od minuleho roka.. :angry:
4. srp 2010 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki cudne je ze ti nedali list :wink:
4. srp 2010 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gouter od mamicky, Erika.
5. srp 2010 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri no ved my uz mame tu zakazane od nas.. proste do 11 30 nic nedavaju v skolkach ani v sukromnych ani v statnych.. :wink: tiez som boal prekvapena.. :angry:

v patovej skolke sme to mali tak spravene od zaciatku ze kazda rodina nosila pre 28 deti na cely tyzden gouter.. :wink:
kazdy tyzden niekto iny. :wink:
tento rok prave ksonceny uz tomu tak nebolo :unamused: ked som s apyatala ci nemozem dat aspon svojmu tak ze vraj nie ked nikto tak nikto!!!
a susedyn syn co je v statnej tak detto :unamused: .. :angry:
takze od 9 rana do 1135 su bez gouter. :wink:
5. srp 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda desiata ked uz po slovensky tak po slovensky. :grinning:
5. srp 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki ja tiez rozmyslam co treba do skolky ale asi nic specialne, zatial som kupila len jednu "tablier" to asi bude urcite treba,aspon deti o ktore som sa starala to mali. prezuvky pokial viem tak deti sa neprezuvaju ako u nas.a tiez nejaky ten jogging na sport.
teraz nad tym rozmyslam, ked budem robit poobedne alebo budem mat volno budem sa doma normalne nudit ked bude mala v skolke! :rolling_eyes: Jajaj ved ja som s nou od narodenia stale, ca va etre duuur!!!
5. srp 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan zase zalezi vatscina skolok to zabezpecuje vsetko , zastery vsetko takze sa netrapte a pockajte na zaciatok roka oni si od vas vypytaju par veci ale vela toho nebude to nie je ako CP :grinning:
5. srp 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, pozdravujem z Kosic, mame sa uzasne.
Blanblan, kde si kupla to tablier? Aj nam treba, ale zatial som po tom aktivne nepatrala, budem mat na to 2 dni po prichode. Nam treba napr. 2x obliecky na vankus, prezuvky na prezutie v pripade, ked si nacura az do svojich topanok, veci na prezlecenie v pripade nehody a bundicku na prve ochladenie. Tusim vsetko. A co sa tyka desiaty, tak u nas v skolke je pre tie deti, ktore jednoducho maju chut. Ked sme boli v juli skolke, tak rano o 9h na dvore mali deti moznost pit mlieko alebo vodu a potom v triede obycajne susienky. Ked niekto dorazi o 9h prave naranajkovany z domu, tak nepotrebuje. Ale ked niekto pride na 7,30 a to navyse cestuje taku pol hodku z domu, tak mu desiata padne vhod.
Vecer ideme s kamoskami do kina na Zeny v pokuseni, uz sa tesim :wink: mama sa stara o Alexa, babi je s pani opatrovatelkou, ja chodim do nemocnice na staz,... parada!
5. srp 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj teraz ma napada ze aj obliecky na vankuse nosili tie deti.Takze si pockam co si vyziada skolka. @tini ty si dostala nejaky list? lebo ja nic.tablier som kupila v carrefoure, su celkom pekne a o polku lacnejsie ako vo vertbaudet.A ked je to len na zaspinenie...maju tam dost dobry vyber si myslim.Aj my sa dnes vecer chystame do kina s manzelom kedze pride svokra tak ju vyuzijeme naplno
No to stou desiatou si tiez myslim ze by bolo lepsie nieco mat lebo Zuzu tiez rano nic nezje ale potom o desiatej je hladna.tak som zvedava na ten novy rytmus.
5. srp 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky tak čekám jen jedno miminko, bohudíky! :slight_smile: má už dva cm. jsem v 8 tt..:slight_smile:
5. srp 2010 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, tak u nas s desiatou ani olovrantom ziadny problem - desiata od ucitelky a olovrant od mamicky do tasticky.

Meleri, pekne mena, tak nech ti to rychlo ubehne a mas ho v naruci.

S nakupovanim tych veci do skolky naozaj radsej pockajte na septembrove pozvanie rodicov do triedy, aby ste zbytocne nenakupili, co v skolke deti dostanu automaticky (napriklad tie zasterky na vytvarnu).
5. srp 2010 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri tak am pocit ze tu je to zastavne od minuleho roka.. neviem preco :angry: A ze je to v celom meste.. dokonca moja znama co sa odstahovala na druhy koniec parizia to iste sme skonstatovali .. nedostali sme odpoved vraj prikaz . ale preco presne neviem.. mozno kvoli alergiam moznym.. viem z eu mna to bol strasiak stale kedze josh je alergik a nemoze mliecne a vajecne;. co bude;... :angry:
neviem ti povedat niektore regiony maju uplne iny system veci. :wink:

to je dobre ze vam nechali. :wink:
pripajam s mokiri nechajte to na september ono toho nikdy nie je val u nas len naprikald je balenie poharikov umelych a kleenex.. + fotky nic viac.. :wink:
6. srp 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, akurat som spekulovala, ze by som chcela nejake pesnicky a riekanky po slovensky a nasla som tuto stranku.
http://majusa2.webovastranka.sk/file/1621_Piesne_pre_deti_na_dobr%C3%BA_noc
6. srp 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute ,som v 7 tt ,a na prve sono som objednana 20 sept.ale na ziadne vysetrenie alebo nieco ma nikto neposlal ,je to vo fr normalne?som tu zamestnana na pol,uvezok mozete mi poradit ako to tu chodi,pretoze nerozpravam po francuzsky.dakujem velmi pekne
15. srp 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkalela bud si najdes vlastneho gynekologa.. :slight_smile:

alebo cim skor zavolas do nemocnice najblizsej alebo aku chces.. budes potrebovat niekoho kto rozprava fr pretoze prva vec co s ata spytaju bude kedy si mala poslednykrat menzes a.. :wink:
podla toho vedia od zaciatku ci maju pre teba miesto na porodnici.. :wink:
ak nie volaj inde;. alebo chod na sukromnu kliniku... :wink: len tam pozor treba mutuelle..
na sono , pozor bez lekarskeho predpisu ti nikto nepreplati sono. :wink:
15. srp 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkalela Ja jen dodam, ze tady je to normalni jit na ultrazvuk az v 12tt. Pak se chodi nekdy ve 23 a pak az v 32. Jestli si to teda dobre pamatuju ty dva posledni :sweat_smile:
15. srp 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kulicka neboj aj ja zabudam. :slight_smile: 3 mesiac 6 mesiac av 8 mesiaci.. :slight_smile: tak informativne :wink:
15. srp 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem kocky:slight_smile:.ja len viem ze doma sa robia aj gyn.vysetrenia a tu nic iba krv a sono...tak sa mi to zdalo divne.a tiez doktorka povedala ze nepotrebujem ziadne vitaminy a ani kys,listovu...ved ta je dolezita nie?!
15. srp 2010 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkalela doma je doma atu je inak , tu sa robi pravidelna kontrola kazdy mesiac.; + odber krvy kazdy mesiac a sono je 3 krat.. :wink: za cele tehotenstvo..
iank straostlivost je super neboj sa;. :wink:

co s atyka vitaminov tu je pestra strava a je s avela zelenej a cerstvej zeleniny... takze tu sa vitaminy... proste takt nepodavaju hufne ako..na slovensku neboj zvyknes; si .. :wink:
16. srp 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
kontrola je u gynekologa kazdy mesiac :wink: alebo v nemocnici kazdy mesiac+ odber krvy.. :wink:
16. srp 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenkalela presne tak ako pise erika ja na kontrolu chodim raz za mesiac+odber krv a moc.Kyselinu listovu som dostala v 7 mesiaci od sage femme.Sono som mala robene v 12,23 a teraz v 32 tyzdni.Ak by si chcela nieco vediet spytaj sa :slight_smile:
17. srp 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute kocky, vcera som piekla bratislavske rozky s orechovou a makovou plnkou, mnam, tot na pochvalenie sa...
ako sa mate? ja fajn, vela kyseliny a ako mi povedala Monika, zacina mi zavadzat brusko, zrazu vyhuklo, no co s nim... a blbo mi travi, musim jest v malom... no a to sa neviem ustrazit...

Lenka a kde byvas? si s priatelom zo SK alebo mas Francuza? baby maju pravdu, tu sa sono nerobi mimo 12,22 a 32tt, iba ak by si mala nejaky problem... najlepsie je najst si gynekologa, ked im povies, ze si tehotna, tak ti daju aj skor termin (teda, ak to bude mat za teba kto povedat)... :sweat_smile: , ja som sa vzdy natlacila, ked mi bolo treba zohnat termin...
inac s tymi vitaminmi je to tak, ze na SK su doktori strasne zlobovani, zato do nas pchaju tolko liekov a vitaminov, tu sa veci nechavaju viac na prirodu, jedz vela ovocia a zeleniny, ja som v prvom trimestri mala chut na to, co bolo treba mojmu telu, jedla som vkuse jablka, co inac nemam vo zvyku...

17. srp 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Peta,narobila si mi chutky s tymi rozkami :slight_smile: ,ostala som nejaka strasne pazrava :grinning: a mavam strasnu chut na kavu.Inak vo stvrtok sa chystame do Rennes do Ikey,nebudes mat chvilku casu?
17. srp 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek