• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
To sono ti urobia kedykolvek mimo 12, 22, 32 tt, ked si zaplatis z vlastneho vrecka tych 16-17 € zan (teda hoci aj v 5-6 tt).
17. srp 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
vidim peta ze uz mas chute :grinning:
@mokiri no zalezi ... pretoze prve sono je lacne ale druhe uz ide do 100€ takze mimo nie;. :wink: radsej a potom vel asono zdrave ni eje tiez preto sa robi len v zakladnych intervaloch.. :wink:

moze byt 4 sono , v 9 mesiaci ak je problem , ak je dieta velke ak stale nezislo a ine tak lekar da poapier na secu...; aposles ho na secu a urobi s ati 4 sono . bude preplatene. :wink:
18. srp 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ta krev se odebira stejne jen kdyz jsi jeste nemela toxoplasmozu, jinak taky ne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. srp 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alebo pri negatívom Rh fatkore matky :grinning:
19. srp 2010 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kulicka kulicka neviem tu sa a mne brali pravidelne krv kazdy mesiac a nemala som ziadne problemy :wink:
19. srp 2010 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je, nazdar Luci!
Uz zas na nete? To je ale zavislost ! :grinning:

Diky za oznamko, moc kuasny :dizzy_face: .
Uz jsi doma?

Eriko, ja ti nevim, ale ja mam RH faktor + ale toxoplasmozu jsem jeste nechytla, toz mi delali testy jen na tu toxo. Jinak by me pry bejvali nevycucavali. Toz asi je to od regionu opet :sweat_smile: Tak ted se mazlim s kdejakou kockou :grinning: a to jsem makala 8 let u koni a prd :angry:
Jak ja nesnasim odbery krve :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. srp 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kulicka ahoj asi neviem mne robili pri oboch detoch stale kazdy mesiac a kontroloval stale ci mam dost aj mineralov ako magnezium zelezo.. :wink: adsi; to bude regionom.. :wink:
23. srp 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte holky,
jak se máte?
Bihan,
gratuluju k miminku! :slight_smile: to to uteklo! a jak to zvládáš s dvěma malýma dětma?

toxoplazmoza? fuj fuj..
29. srp 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
zacinam mat stiahnuty zaludok z tej skolky :confounded: A este k tomu nemozem najst normalnu schopnu nounou....nie som trosku mere-poule? :sweat_smile: :sweat_smile:
29. srp 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
A tiez blahozelam bihan, krasna profilova foto :wink:
29. srp 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.. sice k vam velmi nepatrim kedze vo Fr nezijem.. ale moj priatel je Francuz...
len by som sa vas chcela opytat ak oste spokojne so zivotom vo Francuzsku? Ako je to tam napriklad s cenami v porovnani so slovenskom? a co byvanie praca?
snad vam moje otazocky a malinke vyzvedanie nevadi..
za kazdu odpoved dakujem:slight_smile:
29. srp 2010 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby, prestahovala som sa este len nedavno do pariza a hoci manzel je francuz a chodievala som sem dost casto, je to tu pre mna teraz nove a cudzie. mam 6 mesacne baby a urcite budem potrebovat nejake rady..kde najlepsie nakupovat, kde ist s malou na nejake akcie a pod. ste tu niektora z pariza, alebo okolia, al. poznate niekoho??
30. srp 2010 v 01:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka, ja som tu maximalne spokojna, myslim ze zivotna uroven je tu neporovnatelnejsie vyssia, ceny vzhladom na priemerny plat su ovela lepsie ako na slovensku, mozno su tu trosku drahsie sluzby (kozmeticky, kadernicky) a nie je to to, na co som zvyknuta na slovensku u mojich oblubenych kaderniciek a pod ale s tym sa zit da. Byvanie v pohode, teda my sme zatial v prenajme ale uplne v pohode to zvladame. Dost som sa sem na zaciatku bala ist, kedze pochadzam z prostredia, ktore mi umoznilo zit na relativne vysokej urovni a bala som sa, ako to zvladnem sama a ako sa moj zivot zmeni, ale mam pocit, ze mi je tu este lepsie ako mi kedy byvalo doma u rodicov, takze mne sa tu paci. Mam mojho draheho, skvelu pracu, byt a pomaly celkom slusny hlucik kamosov a to som tu len 3 a pol roka, takze ked sa chce, tak sa da a myslim, ze mi dost pomoholo poznanie jedneho mojho kamosa, ktory zije na slovensku, ale povodom je american, ktory mi tesne pred mojim odchodom do fr povedal, ze kdekolvek a s kymkolvek budem zit, mam sa prisposobit, prisvojit si kulturu a sposob zivota krajiny a spolocnosti, v ktorej zijem najviac, ako to len bude mozne a za ziadnu cenu nepresadzovat sposob zivota, ktory je vlastny inej krajine, napriek tomu, ze z nej pochadzam, lebo to je kazdemu fuk, a jediny, kto bude trpet v dosledku toho osamelostou, budem ja. Akosi podvedome som si to vzala k srdcu a teraz mam pocit, ze mozem odist aj na severny pol a ak tam budem s milovanymi ludmi, bude mi tam fajn:slight_smile:
30. srp 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka_a Ja suhlasim s nguyen v tom, ze ak mas svojich blizkych pri sebe, teda minimalne svojho priatela, tak je to celkom jedno, kde zijete. Ja som sice zil vacsinou zivota v SR (24 rokov), no stravil som takmer 2 roky v Nemecku, 3 roky v Anglicku a 6 rokov vo Francuzsku a mozem len potvrdit, ze idealna krajina neexistuje :grinning: no vsade sa da dobre zit. Kazdopadne, ja som so svojou zenickou Zuzkou stastny a spokojny tu vo FR. Na ceny je asi zbytocne sa pytat, dolezite je si vybrat zivotny styl taky, na aky ma tvoja penazenka. Toto plati v hociktorej krajine. Aj v SR su ludia, ktorym je 400 euro malo na 1 den (napr. aktualny minister prace a socialnych veci :grinning: ) no je tam aj vela viac-clennych rodin, co musia vyzit z 400 euro na cely mesiac. Vo FR je to podobne. Vela ludi tu zaraba na urovni minimalnej mzdy a to nie je sranda zivit rodinu s takym platom. Byvanie si ale vyberies podla toho, kolko zarabas (vacsie a drahsie ti proste do prenajmu nedaju, ak nemas "stabilny" prijem minimalne 3x najmu), jedlo si kupis take, ake si mozes dovolit, atd...Ano sluzby su tu drahe, ale napr. doprava az taka draha nie je (v porovnani napr. s UK). Takze zit sa da naozaj kdekolvek :slight_smile: Francuzsko je velmi pekna krajina a ked clovek prestane frflat na vsetko co je tu zle, tak sa mu tu zapaci. Treba len pochopit, ze sa tu mnoho veci proste nikdy nezmeni a budu take ake su. Je to sucastou ich kultury.
Ak mas vsak nejake detailnejsie otazky, tak sa kludne spytaj dalej...toto bola taka velmi vseobecna odpoved, viacmenej rovnaka ako ta od nguyen :slight_smile:
30. srp 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
čaute,
já jsem tady štastná jak kdy. nemám zas tak potřebu pořád s někým být, prostě mi tu nejvíc chybí rodina...já ani v česku moc přátele nevyhledávám, mám tam všehovšudy 3.
tady kde žiju mě vzala příroda, prostě pro to není slov jak je tu krásně, tomu se česko nevyrovná...ale ta rodina...
všecko má svoje pro a proti, ta cizina něco člověku dá něco ubere.

blan blan,
já tě chápu, my se rozhodli že malého dáme do školky ve 4 letech, prostě máme strach z těch viroz, malý je už ted pořád nemocný...:(
30. srp 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fouchard ak Ti pomoze ja som v 78 tak sa ozvy ak chces..

meleri ahojjjjjjjjjjjjjjjjj :slight_smile: :slight_smile:
31. srp 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, pozdravujem vas po prazdninach.

Pozajtra zaciname, tak nech sa dari zacinajucim skolkarom a skolakom!

Blanblan, hlavu hore, budes mat skolkarku, ktora bude rada chodit do skolky, nemaj stiahnuty zaludok, bude to OK, uvidis (a nounou najdes mozno hned v prvy den, ked sa pozrazate v brane skolky. Len podebatuj s mamickami.)

Janka-a, ty si mladucka, hlavne sa nedaj zlakat na sladke reci (to Francuzi veru vedia a laska je slepa), zabezpec si v prvom rade vzdelanie (ci uz na Slovensku alebo vo Francuzsku). Slovenske zeny potrebuju pracovat, zarabat, mat ucet v banke a samostatnost. Francuzi maju na toto trochu iny uhol pohladu. (Perspektiva zostat s detmi len doma alebo dozivotne opatrovat deti druhych, to nie je profesia, ktora by naplnala zenu s nasom naturou. Navyse je to nedocenena drina. Vsak niektore dievcata tu o tom vela popisali.)

Bihan, pripajam svoje blahozelanie k dcere. Nech sa Vam dari ako stvorlistku a nech sa ti cim skor podari rozkukat sa po praci, ktora by splnila tvoje ocakavania.

Nguyen, vsak to je ten problem, ze clovek nemoze na severny pol tahat tych svojich milovanych. Len si vytvarat stale novy okruh novych milovanych v novom prostredi.

Erika, uz ste pripraveni? Ja nejako nemozem stravit, ze sa tie deti v triede nebudu prezuvat a aj v zime budu v triede v tych teplych topankach.

31. srp 2010 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
mokiri, skor som myslela, ze ak vies preco ides na miesto M, v mojom pripade to bola milovana osoba, tak v tom pripade nerozhoduje o tvojom stasti miesto ale ta osoba, preto ten severny pol ale to bolo len take prirovnanie, jasne ze by som sa tam netrepala :grinning:
31. srp 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
a teda jasne ze praca je prvorada, ja by som sem bez prace isto neprisla, nato si az prilis vazim vlastnu nezvislost
31. srp 2010 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
oprava : nezavislost :grinning:
31. srp 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, s tym severnym polom to urcite kazdy pochopil. Skor tie milovane osoby som mala na mysli, to mnozne cislo, lebo ich mavame viac, vedla nas je len jeden, ked pridu deti, tak este nejake dalsie. Ale vzdy zopar tych milovanych zostane aj niekde tam, kde nemozeme byt, a to je to, co stale spomina Meleri. A to je obcas tazsie, ako by sa mohlo zdat.

Ja som neprisla ani za laskou, ani za pracou, ale za studiom, ostatne prislo az potom. Mala som tolko ako teraz janka_a, preto ta rada do zivota.
31. srp 2010 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vďaka za gratulácie :slight_smile:
Ja som napriek tomu, že začiatky tu boli dosť ťažké a často som nadávala, v konečnom dôsledku veľmi spokojná :grinning: Keby som si mala vybrať, znovu by som sa rozhodla rovnako a na Slovensko sa mi už vracať nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. srp 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri , pekne napisane a dobry postreh - namotavat, to teda vedia francuzi :grinning:
31. srp 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte,
strašně mě štve, že jak v česku tak tady se nedá sehnat klasická trojkolka s gumovými kolečky...všecko jsou to krámy s umělohmotnýma kolečkama, to aby mělo dítě nohy jak kulturista.... :frowning2: jak jste to řešili? zkouším přes Ebay, ale převládají bakelity....

já tady šla a neuuměla jazyk, neměla práci, žádné přátele, prostě za mužem. chtěli jsme původně žít v česku. jenže pak tady dostal dobrou práci, kterou má dodnes. já se protloukala jak to šlo, brigády, pomocná sekretářka..myslím že i tak se dá, ale člověk nesmí moc nadávat, ,koneckonců je to každého rozhodnutí....
1. zář 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. zář 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mokiri,
děkuji! nakonec jsem našla jednu na Ebay, a jestli to klapne tak o víkendu pro ni pojedem.. :dizzy_face:
1. zář 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim slovenska a ceska devcata :slight_smile:
Mozna me nektera znate z beremese.cz; k vam maminkam a snazilkam jsem zatim nepsala, ale jelikoz jsem se v lete nudila, odvazne jsem docetla vsech 394 stranek diskuze ... jsem cvok, jak vim.
Bohuzel, kdyz jsem se blizila ke konci, zjistila jsem, ze diskuze nejak opada, takze vas ted vlastne "teoreticky" znam z vasich prispevku, ale nevim, jestli sem jeste vsechny chodite. :sweat_smile:
Eriko - my uz se trosku zname, nevim jestli si na me pamatujes... psaly jsme si na skypu, ale pak jsem zacla pracovat a navic mi odesel notebook, takze kontakt se vytratil.

Neco o me - jmenuju se Sandra, je mi 23, zatim deti nemame, mame dva psy (to zatim bohate staci), pracuju jako recepcni v solarku a ziju cvrtym rokem s francouzskym pritelem ve Versailles. Mimochodem je cetnik, takze Bihan, vim jake to je bydlet "sur un plateau militaire" se slepicema :grinning:
2. zář 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
A gratuluju k prirustkum, at uz vyklubanym nebo jeste "nedopecenym" :wink:
2. zář 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rubi ahoj jasne ze si ta pamatam tvoj priatel sa cudoval ako si mozeme rozumiet ked ty mi pises cesky a ja Ti odpovedam slovensky :grinning: :grinning: :grinning:
som rada ze si stale tu ako sa mas?????? :slight_smile:
2. zář 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika- tak to je on :grinning:
Jeste jsem odtud neutekla, ale za chvili jdu domu, tak pak napisu
2. zář 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek