• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
@rubi ok tesim sa.. mozes aj cez skype na buduce. :slight_smile:
2. zář 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uz jsem doma... ja bych rada, kdyby se to rozjelo spis tady. Vypadalo to, ze jste tady supr parta...
Ja tady zadny Cechy ani Slovaky nevyhledavam, ale rada si obcas s nekym pokecam na netu...
2. zář 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen
@sidzej
@mokiri dakujem za nazory:slight_smile:
2. zář 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak na pobavenie. So slovenskym super trojposchodovym peracnikom, kde ma kazda vec system a svoje miesto, nas ucitelka hned prvy den skoly poslala niekam. Treba kupit ten bordelarsky francuzsky - musi mat okruhle kraje a zips (vid foto). Dovod odmietnutia - strata casu, kym by to ziak povsuval vsetko do tych gumiciek. A to najlepsie - do jedneho francuzskeho sa vsetky tie pastelky, fixky na papier, fixky na tabulku, zvyraznovace, pera, ceruzky, gumy, noznice a pravitka plus struhadlo so zasobnikom nevojdu, preto treba peracniky dva! (Vraj to tak mali vsetky generacie Francuzov.) Bavili sme sa na tom po veceri s rodinou a priatelmi cely vecer.
2. zář 2010 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri ahoj................;; no viem si predstavit :angry: mne vcera t :angry: iez naznacila ale bola mila s lusna taka do pe som suhlasila, a mala pravdu fixka sa blbo zasuva do peracnika tak som ich dala do vedlajsieho peracnika francuzskeho.. :grinning:
ale inak ceruzky , a pero a ine su v peracniku.. :wink:
aky bol vcerajsi nastup u nas super pato ma prekvapil dostal malducku blondiny dlhe vlasy no decko mi nedychalo. :grinning:
som rada... vcera s avraj pekne zapajal bez problemov do parace tak som rada..
od pondelak zacina znoav v nemocke observaciu tak to bude perne drzte nam palce potom s auvidi jeho casovy zoznam ako bude chodit do skoly a ako do emocky kazdy den.. :wink: :frowning2:

musim povedat ze pato velmi pokrocil a,le ma svoje chvile ked je to tazke...
no a jsoh isel do skolky tiez tak dne splakal ako divy.. :cry: :cry: :cry: :cry:
ale pomoze mu to potrebuej vidiet normalne deti normalny kolektiv.. pret :cry: oze dost opakuje veci po patovy a to nie je dobre.. :frowning2:

mokiri ta ucitelka je tava.. normalne nastvala aj mna :angry: :angry: :angry:
3. zář 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mokiri, Eriko,
teda ti prudí.... :confused: co je jí do toho jaké má tvůj syn pouzdro, teda jak jsme chodili do školy tak to byla každého věc...
stejně mi to chybí takové ty krásné čínské pouzdra na magnetku, proč už se to nevyrábí??
3. zář 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri no vies iny system, ale zatial v pohode, ale mam aspon cinske pero pre pata nakupila som ich 20 ak by stracal.. :grinning: :grinning:
cinske pero je pekne pismo.. a este stabilo... :wink: vyborna to vec na pisanie....
3. zář 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
eriko,

jo to píše pěkně, ale škoda těch pouzder že se vytratila....možná že v číně ještě pořád jedou..:slight_smile:

no jen nechápu že tak prudí? vždyt je to jedno! :slight_smile:
3. zář 2010 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nas to naozaj pobavilo. Kedze pozname svoje dieta a vieme, ze ma rad poriadok a system. Dnes rano som kupila 2 francuzske. Teraz sa musi hrabat v tom bordeliku, kym vyhrabe napr. zltu pastelku (medzitym ju este 4x tym hrabanim zlomi), namiesto toho, aby vysunul a potom vsunul do gumicky.

Ale inak je zo skoly nadseny, a to je hlavne.

(Erika, uz si po tej zostihlovacke? Ako si to zvladla?)
3. zář 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri zostihlovacke??? myslis moju operaciu?

zatial len som boal u lekarav nemocke, ako na pase. :angry: :rolling_eyes:
musim absolvovat psy testy a dietologocku a potoms auvodi zatial nie..
len pato chodi od pondelka na psy.. znova... ale zlepsuje sa strasne mu to tam pomaha...;
ked si pomyslim ake som mala predsudky co sa tyka detsekj psychiatrii... a veci s amaju uplne inac.; :dizzy_face:
3. zář 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri s tym bordelom mas pravdu... :grinning: :grinning:
no ze zlame tiez nechaj ich vies su to konzumna spolocnost ved nech rodicia platia nie?? :angry:
3. zář 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nevím zda si na me jeste pamatujete :sweat_smile: Tak leti to leti a my uz 6 mesicu bydlime v Cechach. Je to porad jeste trochu sok po tech 8 letech stravenych v Lyonu ale snad si clovek casem zvykne.

Koukala jsem ze Bihan ma prirustek, gratuluji :dizzy_face:

Ja se musim pochlubit ze taky cekame dalsi a to na konci unora :dizzy_face:

Jinak si rekonstrujeme bytecek, uz to skoro je a snad tak do tydne se budem stehovat. Az budu mit vice casu tak dam aktualni fotky jak maly Philo vyrostl .

Tak zatim se mejte fajn Hanka
3. zář 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je dobre s tym peracnikom :grinning: :grinning:
Nase prve dva dni v skolke boli ok, mala neplakala ani ked videla ostatne deti plakat, len ju to trochu zaskocilo alebo co. papa to asi znasal horsie ako ona :grinning: teraz ozaj lutujem ze toho este vela nenahovori, takze sa nic nedozviem o tom co robila v skolke, na vsetky moje otazky odpovie "oui" a hotovo :grinning: Snad ked pojde do CP sa o tom dozviem nieco viac... :slight_smile:
@bisule, tvoj manzel/priatel je francuz a odisli ste do ciech? veru po 8rokoch vo fr. to musi byt dost zmena.... :slight_smile:
3. zář 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
som sama doma, take ticho a klud okolo mna... Aj my uz sme skolkari, vcera sa Alex drzal velmi dobre, len ja som vypustila slzicku pri odchode zo skolky :sweat_smile: ale dnes rano nechcel ist ani za svet do skolky. Natahoval to, plakal, ale do auta uz nastupoval zmiereny so skutocnostou, asi to na nas skusal, ze ci mu povolime ist napr. so mnou do nemocnice a vozit sa na vytahu.
S tym perecnikom to je dobre. Pamatam sa, ze ked sme sa na hodine niekedy nudili, tak sme si so susedkou vymenili prave tie krasne cinske perecniky a hrabali sme sa v nich, vymienali pera a tak. To bolo zabavy. Taky bordelacky som mala az na gympli. Este co ma zaujalo, ze musi byt s okruhlymi okrajmi??? To akoze taky plochy bordelacky nemoze byt???
Erika, no budete to mat zaujimave, hlavne je, ze uz je vidno nejake vysledky na Patovi.
V nedelu letim na 4 dni do Prahy na prvy kurz + test, snad to tu doma ti moji zvladnu.
Nguyen to velmi pekne napisala s tym prisposobovanim sa krajine, pretoze domacich to fakt nezaujima, ake su nase zvyky...cista pravda.
Bihan, ako sa ma Malina??? A co aky bol porod a vsetko okolo? Prezrad uz konecne :dizzy_face:
3. zář 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jej Bisule,
to je pěkné, gratuluju! tak to porodíš o něco dřív jak já! asi je to změna být znova v česku, ale neboj určitě si na to zvyknete líp, vždyt jste odtamtud tak to určitě nebude tak těžké jako tady... :slight_smile:

tini,

jo ty pouzdra byly krásné! já měla takové i to vystřelovací to bylo! proooč už se to nedělá?
3. zář 2010 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, skúsim aj tu - viete mi poradiť, ako pripraviť niečo dobré z mrazenej chobotnice? Nikdy som to nerobila, švagor kúpil, neviem si s tým poradiť, rozmrazujem pomaly v chladničke a hľadám a pátram, ako na to :sweat_smile: Vďaka :slight_smile:
4. zář 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, to bude tym, ze tie kazetove peracniky s magnetom boli z makceneho plastu, kvoli tym ftalatom sa to mozno vytratilo, tie novodobe viacposchodove su z textilu a zatvaranie maju na zipsy.

Tini, ano, tie okruhle kraje to muselo mat (lebo tie su take najnafuknutejsie oproti inym typom, teda najlepsie sa v nich hrabe).

Blanblan, vsak ona sa ti postupne rozrozprava. Ked bude v CP, to, co ti povie, je jedine, co sa mozes dozvediet o skole, kedze uz sa nechodi s detmi az k dveram triedy a nedebatuje sa s ucitelkou medzi dverami, ako v skolke. Vsetky tie info uz idu len cez dieta (aj ked, na to najdolezitejsie, chvalabohu, mame carnet de liaison).

Erika, vari som to nepoplietla, pamatam si, ze si pisala, ze v auguste rozbiehas potrebne kroky k zostihlovacej operacii. Inak, co prvy vikend skolaka? Mali ste uz domacu ulohu? My ano, citanie - kratke vety. A este slabikovanie roznych slov (aj stvorslabicne). Nech sa dari tvojmu synovi, robis co mozes, on sa s tym vsetkym popasuje, uvidis.

Maja22, u nas male na salat, velka barbarsky - na kusky, trojobal a vyprazit.

Rubi, ano, taka pekna tema a taki mili ludia v nej, ale drieme to tu obcas, mozno je to sklamanim povodnych zakladateliek tejto temy, ze im sem uz chodi prilis vela novych tvari a vytratila sa im ta 5-6 clenna komunita kazdodenne komunikujucich, alebo mnohi pochopili nastrahy internetu a stahuju sa ... vsimla som si prudky narast roznych sukromnych skupin, ktovie... (Ale zaneprazdnenostou to urcite nebude, ja tiez neviem, kam skor skocit, ale pri tomto si za par minut oddychnem, ked nakuknem, prip. zareagujem. Je to minutka. Ako ked listujeme v casopise pri kave.)
4. zář 2010 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri ahoj nepoplietla mas dobru pamat.. :grinning: :wink:

inak dobre si to diplomaticky zhrnula.. :slight_smile:

no ano , mala som uz navstevu u lekara ako som pisala 23 a tera zmusim na psy pohovor , a dietologicke je to povinne a sakramenstky drahe :angry:
mozno ta splietlo ked osm pisala nemocnica , ono to bolo myslene na pata.... vies on ma autisticke spektrum , v franine najdes pod menom TED :wink:
:wink:
v skole zatial pohoda.. mal blondavu ucitelku a teda zdrzi sa zatial ulohy nie, ale poviem Ti strane sa bojim hlavne franiny som nulova, ako mu s nou pomozem.. :confounded:
inak snazim sa najst pracu , aby som mohla pracovat trocha ale je tazke pri jeho diagnoze treba byt stal ek dispozicii.. :frowning2:
4. zář 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri , ďakujem za odpoveď, skúšala som aj v téme pre baby v Taliansku (som sa nádejala, že kde majú more blízko, robia z týchto príšeriek nejaké dobroty :sweat_smile: ), ale zatiaľ si jediná, čo konkrétne poradila :wink: A treba to pred smažením aj nejako prevariť? Už som našla aj nejaké české recepty, ale bez hodnotenia a nechcem to zbabrať...
4. zář 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maja22 myslis calamare, alebo casti s prisavkami?? :wink:
calamar je vatscinou vyprazana zalezitost , kdezto , casti jemne kde su prisavky tam uz sa da vela robit.. :wink:
4. zář 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je tam aj návod na nejaký šalát so zelerom, ale mne až tak veľmi zeler nechutí... Takže ten recept nechcem použiť.
4. zář 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
maji ja som makala pre talianov vela, a je vela sposobov ja mam najradsej ako atipasti..osobne..
ale tu najdes vela inspiracie.. :wink:

http://www.ptitchef.com/tags/recettes/poulpe

4. zář 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ďakujem :wink: Dúfam, že keď to hodím do prekladača, tak sa z toho vysomárim :grinning: Už tu nebudem otravovať, papa :wink:
4. zář 2010 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maja22 Neotravujes len som si uvedomila,; ze ty asi nevies francuzsky.. :grinning: :grinning: :grinning:
4. zář 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek , trafila si, neviem, už tu trápim prekladač aj seba :grinning:
4. zář 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám rada morské plody, zatiaľ som ich jedla len v cestovinách a na pizzi, na toto aj mám chuť, aj sa toho bojím :unamused: Čítala som, že keď to budem variť dlho, tak bude tá chobotnica tvrdá, som zvedavá, že už keď ju budem umývať, či sa mi v rukách nezačne hýbať :grinning: Asi mám bujnú fantáziu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. zář 2010 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maja22 boze moj , uz nestiham teraz,, prekladac ti blbo prelozil co sa ti najviac paci tak mi napis do ip zajtra ti prelozim... :slight_smile:
4. zář 2010 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek fakt to prekladá blbo, napr. toto ma dosť pobavilo :grinning: Ingrédients courants et collants - Spoločné zložky a pančucháče :grinning:
Dokelu, mala som sa učiť cudzie reči :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. zář 2010 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ja by vyskúšala aj to, čo chutí tebe, ak budem mať doma dostupné suroviny :wink: Alebo zaimprovizujem, ako to robím dosť často. Prečítam 3 - 4 podobné recepty a vyrobím si z toho piaty :grinning: Už mi to hľadanie ide na mozog :unamused: Hlavne, že ju nemusím pitvať, na obale píšu, pred spracovaním hodinu variť. Tak ju uvarím a potom sa uvidí... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. zář 2010 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek