• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Mokiri - asi mas pravdu. Nebo je to mozna i tim, ze ze zacatku, kdyz sem clovek prijede, pripada si sam, ztraceny v uplne cizim prostredi a snazi se najit nekoho, kdo ma podobny osud a po case si vsechny najdeme praci nebo zalozime rodinu a casu na internet neni tolik a vicemene to uz ani nemame potrebu vyhledavat. Ja jsem v minulem zamestnani taky nemela cas a byla jsem rada, ze jsem doma... ted mam casu vic, ale ne a ne najit nekoho fajn...
Asi bych si mela poridit prcka, abych mohla chodit ven s maminkama :sweat_smile:
5. zář 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maja22- chobotnice je hrozna... vetsinou ji muzes varit, jak dlouho chces, bude stejne gumova. Nejlepsi jsou ty malinky, tak do testovin
5. zář 2010 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
majo
ahoj my máme strašně rádi kalamáry, ale jenom ty kroužky. děláme je v omáčce na bázi rajčat, osmažím česnek nebo cibuli, přidám tam ty kalamáry jak je to osmažené tak rajčata, až se vydusí, k tomu protlak, a trošku bazalky, a je to dobré. jíme to s rýží.

eriko
toho se taky děsím jak pomůžu s francouzštinou, no bude muset pomáhat manžel....

mokiri,
ty pouzdra byla super.... :slight_smile:

rubi,
zkus v kurzu francouzštiny. já si tak našla několik přátel, dá se to takto...:slight_smile:
5. zář 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žienky, ďakujem za rady, už sme po obede, zákusok sa chladí, chobotnica uvarená, idem na to :grinning: Snáď to bude jedlé. Ak sa mi to zapáči, ešte si takú kúpim, a vyskúšam nejaké recepty, tie z tej stránky od eriky vyzerajú na obrázku dobre :slight_smile: Ak to bude fakt gumové, nevadí, aspoň sme vyskúšali....Tak vám prajem pekný zvyšok nedele :slight_smile:
5. zář 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri - na kurzy jsem prestala chodit uz pred 3 roky, byl jen pro stredne pokrocily, pak uz to nemelo cenu... navic tam byly jen privdany Arabky. Jak to tu byva, v podstate sem prijely za mazelem stejneho puvodu, aby mu varily a staraly se deti... mimo kurz se stykaly jen mezi muslimkama.

Skoda, ze nejsem na jihu, koukam, ze tam jsou nas mraky... nejak jsem si spatne vybrala chlapa :grinning:
5. zář 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
rubi,

to je mi líto. a co zkusit jiný? mi se napoprvé taky nepoštěstilo. pak jsem šla do jiného a bylo tam dost lidí španělsky mluvících a ti jsou fakt fajn....ale máš pravdu převažuje většina našich tmavších spoluobčanů....sice s některýma ženskýma se kamarádit dá ale někdy je proti manžel... :confounded:

nemáme štěstí, každá jsme v jiném koutu, až na pár výjimek.... :slight_smile:
5. zář 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me vubec nevadi, ze jsou to Arabky, ale ony se proste (ty praktikujici) rady drzi mezi sebou.
Asi si me spatne pochopila, ted uz to neni o urovni kurzu (to bylo tri roky zpatky)... dneska uz zadnej kurz nepotrebuju :sweat_smile: Jeste, ze mame dva psy... u venceni se clovek taky seznami.

Co ty? Pripada ti, ze kdyz ma clovek dite, je to snazsi? I v tom, ze mas doma malyho "polocecha", takze mluvis cesky i doma a tak?
5. zář 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
rubi,
jej chtěla sem tím říct, že jsem měla jednu kamarádku arabku, ale její manžel ji nechtěl pouštět s náma ven, prostě po kurzu domů a basta....a ostatní jsou fakt hodně uzavřené...já se přiznám že ke konci jsem tam taky chodila už jen kvůli těch lidí..nakonec jsme se na to někteří vyprdli a scházeli se sami..jenže hodně z nich se pak odstěhovalo, do velkých měst daleko...

nemyslím si že je to snažší, spíš asi později jak jsou děti větší, ale ty začátky jsou tak že člověk sedí hodně doma max. ty procházky. já chodím 1x týdně do MJC kvůli malému aby viděl i jiné děti, ale nenašla jsem tam žádnou holku která by byla přátelská. možná v Paříži to budeš mít lepší určitě je těch aktivit víc, já jsem z vesnice a musím do toho MJC ještě dojíždět. tak je to těžší...

dokud nemáš děti zkusila bych nějaké aktivity, my jich měli spoustu, plavání, brusle, hory, sice si tak moc přátel nenajdeš ale aspon se dostaneš mezi lidi a zasportuješ si. já bych chtěla ted zkusit večerní kurz malování. je to za babku každou středu...manžel by pohlídal malého....
6. zář 2010 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja chodim na bazen sama a do fitka taky sama...
My milujeme nase psy, takze se stykame s chovatelema nasi maly a ted zacnem jezdit na vystavy, tak se treba najde nekdo i tam :slight_smile: Ale i kdyz ty moje chlupaty holky miluju, tak zase neziju jenom pro ne, neni to "petit chienchien à sa maman" :sweat_smile: .
Je fakt, ze i od ty doby, co jsem v praci, tak bych rekla, ze sem chodi par lidi vylozene za mnou, takze pokecame a tak... ale asi nam tady vsem chybi takova ta "nejlepsi kamaradka" se kterou si clovek rekne opravdu vsechno, jede s ni na dovolenou a tak.

Nevim, jestli je to v Parizi lepsi, protoze je sice vetsi vyber aktivit, ale lidi jsou daleko odtazitejsi... a aby mamy podnikaly neco s detma, to je spis vyjimka :confounded: To spis nounou s nima chodi ven, ale zase zustavaj mezi sebou, prece jen je to takovej "pracovni kolektiv".
Takze myslim, ze vesnice i mesto maji sve vyhody... ale je vtipny jaky rozdily jsou mezi lidma ( nordistes, sudistes, na horach, na vesnici, ve meste... a Parizani :angry: ) a pritom je clovek porad ve stejny zemi...
6. zář 2010 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aha, tak já nejlepší kamarádku neměla ani v česku, prostě pár známých a spíš nejlepšího kamaráda, s kterým se vídám když jsem v čr.
aha tak psům moc neroz umím teda, já jsem akvarista..:slight_smile:
jo to věřím ve městě asi ti lidi nebudou tak přátelští...
já to mám tady radši kvůli přírodě, i když ted se moc do lesa nedostanu kvůli těhotenství, už to moc nedávám. láká mě to třeba zítra, ale nevím s malým na zádech do kopce, přecejen mám trochu strach...
aha, já chodila do takového klubu kde se plavalo pravidelně s monoploutví nebo ploutvema, a byly i závody, a různé akce jako večeře, atd, a ti lidi byli přátelští ale pak jsme se odstěhovali a už tam nemůžu chodit. strašně mi to chybí...to samé to bruslení...
6. zář 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
A manzel nemuze obcas pohlidat, aby sis sla zaplavat?
Ted koukam, ze cekate dalsi... je i plavani pro tehule, ne?
Tady je na bazenu akorat aquagym a na to se teda pred padesatkou nechystam :grinning:

My mame stesti, ze ve Versailles hezka priroda - park a okolo lesy... Jeden les mame primo za oknem z obyvaku, pro psy a prochazky parada :dizzy_face:
6. zář 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vdaka za IP, Erika, si silna mama, tvoj syn ma stastie aj v tomto, nielen na pani ucitelku. Pisala si, ze si kupila Stabilo. Zvazujem to. Mate to zakrivene +6? Ako s tym Tvoj skolak pise? Zda sa mi to byt dost hrube. Napad zaujimavy, ze je to ine pre lavakov a pre pravakov. On je lavak? Napis prakticku skusenost, nech to nekupujem zbytocne. (Videla som aj tie pastelky s tymi zarezmi pre pravakov a lavakov, to este OK, ale to pero ma naozaj cudny tvar. Ako sa mu to drzi? Napise krajsie pismenka ako s klasickym?)

Rubi, ozivujes to... Ides...

Meleri, uz jazdite na tej novej trojkolke s pneumatikami?
6. zář 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri :dizzy_face: dakujem.. :wink:

stabilo som mu kupila este minuly rok , kvoli pismu proste ako pisal tak pisal tak vzdy nebola pekna ciara, a ani silna no hroza...

stablo ti odporucam s nim sa mu fakt super pisalo..
a este aj s nasim cisnkym perom, ale stabilo je super je to bombickove pero.. :wink:
a lahucke ruka je lahka na pisanie to je dolezite :wink:
takze osobna skusenst super.. :wink:

rubi... no versailles je blizsko nas takze tam chodime casto na vikend len tak na piknik , ako vatscina ludi do parku.. :wink:

ale kedze nie si rodic mozem ti oponovat dufam ze sa nenahnevas, parizanai chodia velmi prec s detmi hlavne o vikendoch.. ale asi nie tam kde ty..
parc aclimatation, parc villette, versailles, len to doslova praska vo svikoch.. a samozrejme ine parky.. :grinning:
cez tyzdne vatcsina maka tak velmi neuvidis ale inak , musim pochvalit tu rodicia chodia prec s det :grinning: mi ako nahle sa.. da..
bicykel a ine ... taktiez....
ked osm nemala deti tiez som inak videla veci..
neboj dostanes sa neskor .. aj ty do obrazu rodicov.. :grinning: :wink:
no mame dnesny den za sebou pato prisiel prave domov cely usmiaty tak asi sa dnesny den dial ako on chcel... som rada.. :slight_smile:
6. zář 2010 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
rubi,
plavání mě baví, ale už to prostě není ta monoploutev...mám ji sice pořád ale nemůžeš s ní vyrazit mezi lidi..chce to prostor a proto je na to ten klub...a stejně ted bych to nemohla provozovat, je to dost záhul na břicho.
já chodím plavat tak jednou za čas kraula, ale ted přes tu únavu v těhotenství jsem ráda že žiju....hned mě bolí v podbřišku....

mokiri,
jo, ráno i trochu šlapal, ale pak začal strašně zuřit...:( tak nevím asi je na to ještě malý. každopádně jsem ráda že ji máme... :slight_smile:
6. zář 2010 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
To ja vim, Eriko, ze o vikendu chodi na prochazky, ja myslela spis ty krouzky a kluby, jak rikala Meleri, do tech chodi spis nounou... Ono se dite potrebuje zabavit i v tydnu a ne jenom o vikendu nebo v sedm vecer po praci...
Asi to neni jejich chyba, ale neumim si predstavit, ze bych dala trimesicni dite k chuve a sla do prace od 8 do 19 hodin... a to bohuzel tak casto je, taky jsem zezacatku hlidala deti, takze vim, ze lidi v Ile-de-France je poptavka po hlidani od snidane az do vecerniho ulozeni ditete a jeste si nekdy reknou o sobotu, protoze si chteji nekam vyrazit...
Ve Versailles jsou videt i vyjimky, vzhledem k catholiques integristes, ktery maji deti 7-10, takze je s nima mama doma... a dela s nima spoustu aktivit. Ja sice deti nemam, ale o deti jsem se starala, takze si nemyslim, ze bych o tom mela skreslenej obrazek... spis me to tu trochu sokovalo. Nemam rada, kdyz se kritizuje dnesni mladez (francouzska), protoze je jenom takova jakou si ji rodice vychovali a bohuzel vyrusta dalsi generace dost podobne... Ale to je na dlouhou diskuzi.

Zase se nepremahej, Meleri... jinak je ti dobre? Uz leze brisko?
6. zář 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
rubi, eriko,

vidím že tam je fakt jiný život...já si myslím že žádná školka atd, nenahradí kvalitní vztah z babičkou, s dědou, se strejdou...a to vím že by v česku měl a několikrát do týdne....proto jestli mě něco na té Francii trápi tak je to toto...

mě nejvíc dostalo, když nám tchýně zaplatila nějaký pobyt s nějakou firmou či co to je Club Med. tak to bylo plné bohatých lidí, kteří tam jezdili s úplně malýma dětma, které každý den šoupli do jeslí které tam byly zřízené a šli hrát golf, do lázní a podobně....to mě fakt štvalo...my jsme možná měli s našima dovolené někde se suchým záchodem, ale aspon byla legrace, a byli jsme SPOLU.

bohužel mi je moc dobře, ale s dítětem už si nevím moc rady...
6. zář 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pořád mi stůně. jo a břicho už mám, tentokrát teda fakt už brzo...
6. zář 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Presne tak, Meleri, ja jsem cely detsvi a pubertu jezdila pod stan a byla to nejlepsi dovolena... :wink:
Me treba prekvapilo, kdyz mi pritel rekl, ze byl s rodicema na dovoleny jako dite jen 2x, jinak jezdili zasadne bez nej "aby si odpocinuli", pritom on je jeste vzlastni pripad, protoze ho mama odlozila po sestinedeli k babicce a brala si ho jednou za 14 dni na vikend (az do jeho 14ti let), tkaze fakt nevim od ceho si chtela odpocinout...
Jsme ob jednu zemi, ale pripada, jako by to byla jina planeta :sweat_smile: A to i po tech 4 letech ...
Uprimne, ja zavidim (v dobrym) vam, co bydlite v mensim meste v Province nebo treba na horach...
Pritom sama pochazim z hlavniho mesta, ale pripada mi, ze tam bylo taky spoustu vyziti, prace, bydleni, transport bez problemu atd. ale rodina zanedbana nebyla.

Tim, ze je pritel gendarme mobile, budeme se s nejvetsi pravdepodobnosti nekolikrat stehovat do jinyho regionu. A jsem asi jedina, kdo se tesi... vetsina manzelek vojaku sni o region parisienne a po par letech se modli, aby se mohli vratit, odkud pochazi.

Asi je to otravny, ale rika se, ze kdyz je tehuli nevolno, bude zdravy miminko, ne?
A malymu uz jste to rekli a vysvetlili?

Mokiri - tak zase jdu, teda :grinning:

7. zář 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
rubi,

tak podobné to měl manžel. týden po porodu šla tchýně do práce. a o něho se starali jenom chůvy, atd, prostě celý život ho někde odkládala....jak se asi takový člověk cítí? no snaží se to vynahradit aspon synovi. a podobně - prázdniny trávil zásadně bez matky, aby měla klid, zaplatila mu drahou dovolenou, aby měla klid..:( když sem mu popisovala jak jsme to měli mi, že sice chudé ale že bylo plno legrace, tak se divil.
pro mě je francouzské město vždycky jak jiná planeta, ale tady se cítím víc v klidu...mi v těch fr. městech vadí že je to samý beton a nikde kousek trávníčku nebo zeleně..
jej tak to je super, třeba se přestěhujete k nám! :dizzy_face: to by bylo super...já žiju v Rhone Alpes, je tu pěkně ale už i v létě dost horko místama. a jak často se tak musí stěhovat? asi je to pro něho těžké takhle pořád měnit místo?

no mi je právě fyzicky dobře, jako že nevolnosti nemám, akorát únava a ten podbřišek, a do toho blbá nálada... :confounded:

7. zář 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
No me pripada, ze z takhle odkladanejch deti, vyroste samostatna jednotka, ktera nema potrebu se s rodinou stykat, protoze je to sila zvyku... Tchyne a tchan (rozvedeny) bydli 3 hodiny od nas a vidime je max. 2x do roka...
A tchyne pak hraje na city, ze se tam tak dlouho neukazal. N o proc asi? :sweat_smile:

Tak to jo a proti bolesti nic nemuzes, vid?
Stehujou se v rpumeru kazdy 3-4 roky... ale tady je uz spoustu let, protoze zmenil 2x orientaci, takze zmenil misto, ale zustal ve Versailles. Ted jim rikali, ze tam kde je by to bylo jeste na dalsi 3 roky, ale ja uz toho tu mam dost. Jesteze jsme v dubnu dostali novej byt a vsechno zrekonstruovali, aspon mam duvod tu zustat :grinning:
Ono se neda moc dopredu odhadnout, kam pujdem... Pritel musi vybrat sest regionu (coz je hrozna plocha) a z tech mu vyberou budouci misto...
7. zář 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
rubi,

jo je to smutné. neříkám že všichni fr. to tak mají. např od kamarádky manžel, má normální rodiče, taky jezdili stanovat, atd, ale říkám je to asi jiné na vesnici ten život a jiné ve městě....já jsem taky z města, z Ostravy, ale nevím je to u nás prostě jiné....
no, to se mu nedivím...:( a nebo je to naopak, jako v případě mého muže, že na matce strašně visí, vyhledává ji, ale nikdy si to nepřizná....je mi ho líto...

no ono mě to nijak strašně nebolí, ale spíš mám strach, že jestli jste něco nepřehnala, abych ještě nepotratila.

páni co tři čtyři roky to je dost často, a jak to máte s bydlením? to vám oni musejí něco poskytnout? na druhou stranu je to fajn, pořád změna, žádná nuda, a možná že i dětem se to bude líbit.
hele vyberte 26 nebo 07 ! :dizzy_face: tam bydlím a je tu moc krásně! :slight_smile:
7. zář 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je taky smutny s tim tvym manzelem :unamused:
A tchyne te ma rada?
Ona na me strasne visi, snazi se me ruzne kupovat, abych premluvila pritele a jezdili jsme tam castejc. Pred dvema mesici jsme si koupili stene a ona fnukala do telefonu, ze takhle se vnoucete nedocka... nevim, co by s nim delala, kdyz v zivote nevymenila ani plinu :confounded:

Oni maji sluzebni byty, prideleny na zakladne a velikost odpovida potrebe rodiny, takze bezva... Sice si to vetsinou musis predelat, ale zase je to jistota, ze se nebudes tlacit v garsonce za tisic euro.
Platime jenom poplatky ( vodu, elektrinu a plyn) a mame narok na F3...
Nevim, me se zda, ze se to detem moc nelibi, protoze musi vecne menit skolu a kamarady... ale je mozna, ze to berou jako dobrodruzo :wink:
7. zář 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
rubi,
jo, já jsem proto chtěla mít hodně dětí aby to svým způsobem zahnal, takový ten hlad po rodině, ale začínám fakt zjištovat, že dvě opravdu je pro mě maximum.
víš, možná na stará kolena změkla, a leccos ted lituje....možná lituje i to jak se zachovala ke svému synovi, a snaží se to dohnat..jenže to je právě to, že to už tak nejde..

třeba tě jako babička překvapí a bude pomáhat atd, proč ne....možná že se to u vás napraví ty vztahy..přála bych ti to..popravdě, dítě byste měli spíš pořád ve Francii a já si fakt myslím že kdyby byla hodná babička tak to malému hodně přinese..ony i ty nejmenší děti fakt touží po krásném vztahu a lásce babičky nebo dědečka a to jim žádný kroužek ani školka bohužel nenahradí...

tak to máte super! slyšela jsem že v Paříži je hrozně drahé bydlení a velmi malé byty.
to máš pravdu, přecejen ztratit nejlepšího kamaráda a pak zas hledat jinde, to je asi taky těžké...ale neboj, všecko se nějak dá.... :slight_smile:
7. zář 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ona byla celej zivot hroznej sobec, ona ona a zase jenom ona na vsehcny kaslala... a pak mela v padesati mozkovou prihodu a najednou tu pro ni nikdo nebyl... to, ze chce pritele zpatky je zase duvod jejiho egoismu, protoze je ji dobrej, kdyz ona se boji samoty. :angry:

Ja jdu radsi vyvencit ty moje chlupaty kamaradky, aby mi tu neudelaly louzicku,
zatim pa
7. zář 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
rubi,

hele my máme ty tchýně přes kopírák nebo co??? :grinning: měj se zatím! :slight_smile: a kašli na ni, jestli ti nějak ublížila nebo ji nemáš ráda tak bud chytrá sama pro sebe a využij aspon její dobroty...já už to tak dělám, že to málo co přijde, tak aspon to využiju...když nám občas dá peníze nebo něco koupí...

jasně, měj se pěkně, já tu ještě budu, malý pořád spí a pak taky půjdu na chvíli, ale bohužel nám tu prší.
7. zář 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ted.a vy to tu vediete :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
rubi no aktivity kluby maju v stredu............. :slight_smile: a teda najdes vel amatiek tam.. az na vynimky pracujuce , tam ich vodia nounou alebo susedia.. dobri.. :slight_smile:

no a je vela matiek ktore sa staraju klasickym sposobom ako sme zvyknuti my.. :wink:

ono su tu vseliake rodiny klasicke,, alebo proste volne zijuce , je ich vela;.. :wink:
ja mam stastie ze v mojom okoli skor poznam matky ktore su vzdy pritomne, aj ked pracuju tak vzdy si najdu cas..
inak aj nasa generaci poznala nase mami , robili ze sme chodili ku starym rodicom na velke letne prazdniny a s akou radostou, a nasi rodicia si ooddychli, alebo pionierske tabory.. 14 dni slobody pre nasich rodicov ako aj pre nas deti.; :grinning:

tazko porovnavat je to ina kultura ale vela mame spolocneho, ako aj uplne ineho pre nas sokojuceho , tak ako aj pre nich . su sokovany s nasich poznatkov ..
takto to byva.. :wink:
7. zář 2010 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri no cudovala by si sa ako pariz a okolie dokaze byt zeleny.. :grinning:
j etu toho vel akde ist velke lesy a podobne;. :wink:
nie len beton.. :wink:

to je asi jedina vyhod apariza je tu skoro vsetko okrem mora, ale aj to staci 2 hodiny autom a uz si pri atlantiku.. :wink:
7. zář 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievcata, ked tak zrekapitulujem svoje okolie, tak je to naozaj tak, ako pise Rubi, deti postrkane kade-tade, len aby sa kazdy mohol venovat praci, resp. zasluzenemu oddychu po nej – „LIBERTÉ“. (Osobne to riesime inak, toto je pre nas nepripustne, ale to len vdaka nasmu povolaniu, ktore nam to obom umoznuje. Su vsak povolania, kde treba byt „cloué“ na pracovisku, kde sa neda priniest si pracu domov, takze do istej miery tych ludi chapem.) Chcem vsak napisat, ze vsetci Francuzi nie su rovnaki - mame priatelov, ktori su uplny extrem. Su totiz „BIO“ (vidiet to na nich vlastne na prvy pohlad, nosia zasadne iba hnedu a zelenu, resp. bezovu alebo kaki, farbu, vyhradne 100% prirodne materialy... (napr. nikdy dazdnik, prsiplast alebo gumove cizmy a pod.) Obaja pracuju a o svoje deti sa zasadne staraju sami, travia s nimi maximum casu, a co najviac v prirode, vyslovene tury do lesa, do hor (cez prazdniny vzdy spolocne rodinne dovolenky pri mori alebo na horach). Kmitaju hrozne. Vsade chodia len pesi alebo na bicykli. Za kazdeho pocasia. Mat auto alebo pouzivat autobus je proti ich filozofii. (Na dlhsie trate zasadne len vlak.) Nemaju televizor ani radio (hraju si doma na rozne hudobne nastroje, vela citaju). Nemaju ani pracku, peru rucne a bio. O strave ani nehovorim. Su z toho vsetkeho hrozne strhani, ale tvrdia, ze stastni.
7. zář 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri hlavne ze us statni ze?? :wink:

takych tu mam okolo vela.. :grinning: ver mi...
ja ma asi skor statie ze aj pred skolou mojich deti su skor matky a otcovia ako nounou.. :sweat_smile:
7. zář 2010 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, mam pocit, ze na predmestiach v tych rezidencnych stvrtiach su vo vseobecnosti dost mamy "au foyer". V centrach miest su ine zhony, pracuju obaja rodicia. Napr. moj syn ma v triede vsetkych 25 spoluziakov, ktorym chodi do prace otec i matka (hovorila o tom triedna, kvoli tomu, ze maju vsetci rovnaky narok na activités post-scolaires a pod., vsetko, co zabezpecuje mairie pre deti pracujucich rodicov).
7. zář 2010 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek