• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
autor
mokiri! :grinning:
já mám dvě kamarádky které se obě dvě i s manžely daly na bio. ale fakt striktně. no snažím se od nich pochytit to dobré ale i tak je to někdy až moc...takže jak to tak popisuješ tak se směju....ale směju se v dobrém protože oni to fakt myslí upřímně, mají silný vztah k přírodě a vím že to není jenom moda, byli tak vychovaní už doma rodičema. ale někdy je to fakt extrém....:slight_smile: teda ti moji pračku mají teda, zatím tak daleko nepokročili! :sweat_smile:
7. zář 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mokiri - tak to je taky dobrej extrem :grinning: Ale aspon nebudou mit sedmilety deti zavisly na playstationu, aby neotravovaly :slight_smile:
Tady pred skolama stoji zasadne cernosky a vsechny deti jsou bily, cim to asi bude :grinning: :grinning: No jsou to nejlevnejsi nounou :sweat_smile: Ale ne, je fakt, jak rika Mokiri, ze jsou tu i rodiny, kde je mama celej zivot doma... ale prijde, ze maji radi extremy bud makaj od rana do vecera a videj se o vikendu anebo mères au foyer, ale to i kdyz je detem uz 25 :grinning:

Me je bio naprosto volny, je to pro me z 80% klamava reklama...tim myslim hlavne jidlo... Ale bavi me ty slepice, co nechaj v bioobchode 20 euro za kilo rajskejch a pred kramem si zapalej :grinning: Pokud to nekdo bere vazne, tak to je jina
7. zář 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já moc nevěřím na bio zeleninu...protože manželova rodina jsou farmáři a hodně jsme se o tom bavili a prostě to nejde aby něco bylo čistě bez chemie a vyrostlo to v takovém množství. když tak radši kupuju přímo od zemědělce, v sezoně, co se dá, tady je ta možnost...např v česku toto fakt není asi, a je to škoda...ale věřím celkem na kvalitní čistící prostředky bio a kosmetiku bio, třeba ten savon d Alep, tím se už myl asi i Ježíš Kristus, tak to bio bude.... :sweat_smile:
tak tady je hodně těch chův bílých vlastně všecky, tady vůbec potkat černocha je zázrak....:slight_smile:
7. zář 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri mas pravdu mozno je to tym ze ja zijem v dost burzuaznom meste a, a je tu skor vsetko raz urobim fotku pred skolou skolkou aby ste videli mozno 4 nonou kazdy obed a inak vsetko matky a otcovia aj v kravate s prace na rychlo pride po deti. vsetko su to takzvane dobre rodiny chapeme sa ze?? :slight_smile:
mozno je to t :slight_smile: ym ze moji su v sukromnje skolke a tu su ine det :slight_smile: i , cernochov maju v skolke a v skole asi 5!!!!!!!!! ale tie starsie rocniky ani jedneho a ani arabske nie, kedze je to katolicka skola skolka;. :grinning:
takze je to tu ine...
zase ked som zila 19 v parizi tam som boal obklopena zidmi zase ine;. :grinning:
neviem tych par znamich co mam tak su fakt pracujuce matky ale vsetok volny cas zv
7. zář 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
no zobralo mi to skor, ale lepsi ekao vymazane;. :angry: :grinning:
su s detmi, v stredu ked su sportove aktivity , a kultur :grinning: ne tak len matky v :grinning: idim s detmi.. a mozno s 50 dospelakov 4 nonou... :sweat_smile:
vsade je to ine;.
ja zase ocenujem to mozno ocenite ked deti podrasti mokiri ty vies o com tocim ich aktivity , proste obrovsky vyber a hlaven kazdemu vracku sa da prisposobit co na slovensku sa neda povedat..
teda sport ako hokej futbal tenis to si mozu uz dovolit nie talenty, ale len ludia rodicia co nato maju... :angry:
kdezto tu je to hradene statom aj CAF moze platit za slabo zarabajuce rodiny, a myslim si ze 130€ za rok za aktivitu nie je katasrofa... alebo tenis 300€ na rok. na slovensku niekedy chcue tie iste prachy za mesiac..
teda hovorim to podla toho co mi rozpravali par zname.. v blave apodobne;.
takze velky vyber nie je a ak ano tak treba poridne cvakat..
tu aspon dotuje tieto aktivity la mairie a statne spravy..
vysledok je ze sportovcov maju vela;, a deti sportuju...
rubi co masproti playstaion aj my mame nahodou niekedy super vec.; fakt.. :wink:
ale viem ako to myslis;. :wink:
7. zář 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zidovska ctvrt je asi jedina ctvrt v Parizi, kde bych mohla bydlet... kamaradi tam pronaji byty a parada...
Ale mam i doktory jen zidy :sweat_smile:

PS3 - My ho mame taky, ale podle me to patri detem az od urciteho veku... Videohry a televize jako odladna deti neni moje presvedceni.
7. zář 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
*odkladna deti
7. zář 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rubi ja ma tiez vsetkych lzkarov zidov nedam dopustit :wink:
7. zář 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja taky ne, sice si trosku priplatis, ale postaraji se o tebe
7. zář 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rubi no vies co , ani nie, moja neberie vaic ako kaze secu moj super gynekolog taktiez 28 € a to je na sukromnej klinike.. :grinning: akze pohoda ale su taki co zdieraju...
patov psy , bral 90€ za 45 minut.. secu preplati 28€ mam pocit :angry: este ze mam dobru mutuelle
7. zář 2010 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, nie tak som myslela tie stvrte. Jednoducho, ze clovek si v obdobi svojho zivota, ked naplno pracuje, asi radsej vybera byvanie v centre, ako by mali z okrajovych stvrti, prip. z vidieka dochadzat do prace zena, muz a este aj rozvazat deti do skoly. My uz sa stvrty rok pozname s rodicmi synovych spoluziakov (ved sme z jednej stvrte, chodime na bagety do rovnakej pekarne, na prechadzky na rovnake miesta atd., ale nie len preto.) Teraz nase deti naraz presli do CP v rovnakom zlozeni, ako boli v skolke. Tych prilezitosti na stretnutia a rozhovory s rodicmi je vela (vsetky tie skolske "fetes", "spectacles", vylety, karneval, koncorocna opekacka a pod. - tam sa opatrovatelky neposielaju, to si rodicia nikdy nenechaju ujst, navyse deti si chodia domov na narodeniny, alebo len tak na gouter, ked rodicia schvalia "invitation", vacsina rodicov su "agent de l´état" a pracuju zopar metrov od domu, tak ako aj my). Mimochodom, my tiez nemame v triede ani cernoska, ani arabceka, ani cinanka, ani jedneho jedineho, a myslim, ze ani na celej skole nie je (lebo ich v centre vo vseobecnosti niet), hoci je to statna skola. A keby aj boli, ved taka je Europa 3. tisicrocia.
8. zář 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri ja byvam v 78 :wink: takze osm uz v predmesti... :wink:

no a v statnej ak by som ho dala tak ide do cite.... :angry: a tam ho nedam ani panovy ;..
dokonca aj cernosi nad nami co neznasam nie preto ze su cierny ale preto ako sa spravaju ako susedia dali svoje dieta do skolky a ako na potvoru mala je s joshom v triede.. :grinning:

ale inak v statnej by bol povedzme si to rovno , jeden s mala bielych.. :angry:
takze nie dakujem.;
co sa tyka discipliny nie je nad sukromnu... :wink:
teda moj nazor... kto byva mimo pariza tak ma iny pohlad na vec, ako my chceme sa stahovat je to len 60Km od nas ziaden cernoch nic... proste oni nevediea zatial ake to..
miesanie je jedna vec...
tu som zvyknuta, ale niektore rodiny aich deti mne nahanaju strach..a volba je na sukromnu...
v tomto sme vobec ani nediskutovali s muzom.. :slight_smile:
8. zář 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je pekny, Mokiri :slight_smile: Neco takoveho by se mi libilo...az bude jednou rodina, rozhodne chci zmenit region, vidim, ze u vas je to fajn. A jinak si v Auvergne spokojena?

Eriko- Prave proto bych se kvuli detem odstehovala do "klidnejsi" oblasti, protoze aby chodily deti do skoly s pulkou budoucich kriminalniku jako to je u nas to NEE a do soukrome skoly bych nedala deti z presvedceni, jsem zaprisahly ateista a nepreju si, aby mely moje deti katolickou vychovu a tomu se v soukrom. skole nevyhnu. (aspon co mi rikal pritel)... takze do statni, ale v mensim meste.
I kdyz primo tady na vojenske zakladne jsou dve statni écoles primaires a jsou tam jen deti vojaku, takze tam by to jeste slo.
8. zář 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rubi a tak to sa mysli aj ked si ateista mozes , pretoze oni nenuti avieru.. to nie je ako pred tym , katechizmus zacina az od CM1 a i to ked si to zelaju rodicia. :wink:

takze kludne mozes.... bez problemu a strachu ze budu nutit vieru..
inak tam je urcite disciplina nie prisna, ale musia zdravit, postavit sa ine veci, proste nie kao bordel na stanych.. kazdy ma ucitela na haku problemove deti nevedia co s nimi na sukromnej aj ked sa neucis tak ta vyhodia;. :wink:

ale mas pravdu kto neskusil pariz a okolie nevie o com tocime.. :wink:

moja kamoska ziej ako ja uz cez 10 rokov starala sa o deti stale a teraz ma vlastne dioeta 2 mesacne od kedy ho ma zacala uplne inak rozmyslat co sa tyka skol a podobne;..
asi tak ako ja, predtym videla veci uplne inak ... :grinning:
8. zář 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja myslela, ze katechismus a mse jsou povinne...tak to je dobre, ze ne.

TO je sranda, pro nas bylo zdraveni a uklizeni si pomucek a tridy uplne bezny a tady je to zprisneny rezim :grinning:
8. zář 2010 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rubi uz asi 15 rokv nie je povinne :slight_smile:

no pre nas to bolo pre nich nie, ale v sukromnych j eto ine a fakt je to super ked sa ludia rodicia respektuju ako aj deti zakazane su pc hry , alebo zbrane pistol alebo mec apodobne v skole.. mozu len loptu, alebo karty vies tie vymenne maju pinpongove stoly vonku na predychanie a deti v skolke ako aj prva trieda maju osobytne taky akoby park tobogan, aine;. :wink:
nevids ze sa deti sikanuju apodobne , vies take male skupinky... :angry:
8. zář 2010 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja na statnu skolu nedam dopustit. Staci, ked sa clovek porozhliadne po svojom bezprostrednom okoli, a podla toho moze predvidat, kto budu spoluziaci jeho dietata v statnej skole vo stvrti, kde byvate. My sme s tymto nemali najmensi problem, ako som uz spominala. (Rubi, v nasom regione mam pocit, ze som naozaj v tradicnom Francuzsku. Zili sme v Parizi aj v Aix-en-Provence, my sme vsak strasne dlho studovali, tomu sme sa aj prisposobovali. Teraz sme rodina, tak je to zasa ine.)
8. zář 2010 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri no ved to ja zijem v super casti , ale podla ich kartoteky patrim daleko , kde je cite. :angry:

a tam nedam.. fakt..
blizko je skolka je super ale nepatrim tam a aby som mohal tam ist musim mat sakramentsky dovod aby mi ho tam dali.; takze nic sa nedeje sukromna vsetko riesi.. :slight_smile:

a ako pises mokiri zijes kde zijes.. tu mnohi rodicia to takto riesia..; :angry:
8. zář 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vsak aj dérogation sa da, ale netusim, ake argumenty tam treba predostriet, aby vyber skoly presiel.

Dievcata, robim par langosov, posielam trochu tej typickej cesnakovej vone ))))))))))))))))))))))))))))))))))).
8. zář 2010 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri ved to myslim .. ak mas nonou ktora byva na opacnom konci mesta a daleko do sklky tak ti to mozno prejde...
ak pracujes a ides uplne inym smerom..; a ako je skolka proste je skoro nemozne aby si rano viezla svoje dieta tymto smerom kvoli zapcham mozno ti prejde ale inak ze nechces kvoli prostrediu tak urcite nie... :grinning:
8. zář 2010 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takze taky argument, ze "nechcem mat v triede cernoska od susedov", ako si pisala, by ti asi nepresiel...
8. zář 2010 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri no ved to..
vies co mam tu par susied dve arabky jedna sa aj pokusila o derogaciu no nepreslo a to mala znamu riaditelku danej skoly..
ona sama nechcela dat dieta tam...
druha to rizskla adala svojho syna na rok do sukromnej katolickej aj napriek tomu ze je arabka....
a na druhy rok uz si vybavyla zazrakom a aj preto ze zacala pracovat miestoi v tej druhej .. kde su len sama burzuazia deti ....
ako katolicka presne.. :wink:
a moji susedia hoire taktiez nedaju je to rodina ktora ma vyssie narokya nedovolia to pocula som ich sama ked sa rozpravali na balkone.. :grinning:
8. zář 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
mokiri to nie je o farbe to je o spravani.. :wink:
8. zář 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Clovek aby mal radary vystrcene doprava aj dolava, ked chce pre svoje dieta to najlepsie, vsak?
8. zář 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri presne si to vystihla.. :slight_smile: :grinning:
8. zář 2010 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko z Prahy, dnes uz letim spat. Len vam chcem napisat, neviem, ci ste pozerali spravy na TF1 vcera, reportaze z povodni z Ardechce, tak ten dom v Largentiere, co ukazovali, je dom mojej svokry :frowning2: Dnes tam ide MM, odnesie Alexa do skolky a vyraza. Mame krasne 4.vyrocie svadby :frowning2: pekny den vsetkym
9. zář 2010 v 07:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
čaute,
s černochy fakt nemám zkušenosti, řekla bych že to jsou hodní lidé co jsem tak kdy viděla? spíš moc nemusím ty turecké děti, přijdou mi kolikrát zlé. my bysme chtěli dát malého na soukromou školu, teda to už bude velký... :sweat_smile: chodil tam i manžel, ale katolík se z něho nestal. já jsem evangelík, takže určitě malého povedu k víře, no a pak at si vybere, i když musím říct že katolíci mi nejsou moc sympatičtí hlavně z toho důvodu jak se často doslýcháme o pedofilech, mám z toho fakt hrůzu...ale to se může stát i na normální škole :frowning2:
9. zář 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby, nie ste niektora nahodou v lille? my sa tam budeme stahovat, tak som chcela dake infosky.
pekny dnicek
9. zář 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tosa : ja nie som priamo z lille, ale som v 59, co nie je az tak daleko, a skadial sa tu stahujes ? je tu zima, stale prsi, co sa tyka klimy, ziadna vyhra :angry:
co by si chcela vediet ?
10. zář 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ak je niekto blizko Pariza, tak sa moze pridat a prist na 12. rocnik slovenskeho pikniku do Linasu (91) teraz v nedelu (12/09). Viac info bolo poslane dnes mailom z velvyslanectva, resp. aj na stranke Blogu Slovakov: http://blogslovakov.blogspot.com/
Je to fajn akcia, kde chodi kazdy rok okolo 50 ludi, aj rodiny s detmi. Vola sa to piknik, ale je to skor taka zahradna akcia, s gulasom, piveckom, vineckom atd :slight_smile: Takze ak sa chcete trosku vyvetrat a pokecat s krajanmi, prihlaste sa este dnes alebo zajtra u rodiny Stehnacovych (kedze potrebuju vediet priblizny pocet ludi). Ja sa s manzelkou chystam aj tento rok, snad bude aj pocasie dobre. Ak aj nepridete, tak prajem vsetkym bon week-end :slight_smile:
10. zář 2010 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek