• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
No vidím, že treska v majoneze je v kurze! Akurát v CR som našla v Tescu len Tesco výrobok, na Slovensku aj nejaká firma dodáva a tá je lepšia.
Už mám krásne čierne obite Renault twingo, diesel... Za hodku vyrazame aj so svokrusou pre Alexa, držte palce!
Alex sa v lete u našich za 1 mes celkom pekne rozrozpraval slovensky, hlavne pesničky spieva krásne a najlepšie bolo, že hneď po prílete v aute cestou domov prepol na francuzstinu. Teraz obcas povie ´yes ´ alebo ´igen ´, ale odkedy je v škôlke, pusa sa mu nezastavi.
14. zář 2010 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Halusky delam taky domaci, ale se zelim a uzenym... to se da sehnat vsude.

To je dobre, ze mu to jde, aspon si mas s kym pokecat rodnym jazykem :grinning: A ve skolce ho nauci i to, co by umet nemusel (sprostarny a tak)...
14. zář 2010 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahote tiez cumim ako to tu bezi.. :grinning:
ja sa pridam ku tebe bihan, mne absolutne nechyba nasa kuchyna, i ked vel aveci si tu sama robim takze nako necitim niaky nedostatok, pribinacik robim domaci a je lepsi ako kupovany..
tresku si robim tiez tu da sa staci jedna majoneza, lacna ta je kao helmans.... a zavinace a tiez sa tu daju kupit lahko. a tatarka ides.; je super.. :slight_smile:
a co s atyka francuzskych specialit ja len cumim ze nic vam tu nechutna;. :sweat_smile: :sweat_smile:

tini.. tak teda muselo to byt strasne moaj znama ma starku tiez vo var... a tam to bolo podoben vsetko znicene, ale spolucitim s tebou ze mat doma svokru nebude dlho sranda;. :wink:

tini tiez mas twingo??
aj ja, muz mi kupil ku vyrociu svadby tak uz tolko nechodim ako kedysi.. :grinning:
14. zář 2010 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne napr. keby niekto položil pred nos také fajné tučné vepřo-knedlo-zelo a moules-frites, tak určite radšej siahnem po tých dobrých mulkák. Milujem dary mora a milujem to ich bohaté stravovanie - k jedlu je takmer vždy šalát, nejedia sladké jedlá (to mi úplne vyhovuje a napr. už som si na to tak zvykla, že keď si dám traz napr. šúlance, tak mám pocit, že som zhrešila, lebo som mala len cukor :grinning:)...Navyše vo fr. je oveľa väčší výber alternatívnych potravím - 10 druhov chlaba (na slovensku 2), 365 druhov syrov, mäsové výrobky so zníženým obsahom soli, nie je problém s hladkou celozrnnou múkou a majú oveľa väčší výber ovocia a zeleniny.. takže ja som síce doma rada, ale už sa teším na jedlo späť do FR :slight_smile:
14. zář 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
posielam vam par fotiek s nasho vikendu , pri la rochelle boli sme pozvani , a tak moj muz robil pizzu pre 20 ludi a urobil v peci 24 rozlicnych druhov nefoitila som vsetko ochutnaval som domace vinka a ine ich speciality bolo bozske;. :slight_smile:
boli sme 3 dni ale vsade kde sa dalo bol to zavod o cas.. :grinning:
14. zář 2010 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan uplne mi z duse hovoris;. :slight_smile:
14. zář 2010 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, Erika ohromne fotky, take mnamkovske... ja sa zajtra letim na Slovensko na par dni, takze sa tesim hlavne na fazulovu polievku :grinning:

neviem, ci ste sa dopoculi, Monika minuly tyzden porodila krasneho chlapceka, viac vam povie ona sama, snad sa nenahneva, ze som vam to oznamila skor...
Ohromne, ako cas rychlo leti, ja sa neviem dockat vlastneho porodu... no do decembra nam to ubehne...
14. zář 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, akeho kuchara mas doma, doteraz si sa nezdoverila... Vies ty vobec, kde mate doma kuchynu? (Ake "ich" speciality tam od La Rochelle ste ochutnavali, nech si rozsirime obzory...)

Bihan, s tym chlebikom nesuhlasim - ja tvrdim vo Fr. 10 druhov, na Slovensku 20.

Tini, tvoj maly vie po madarsky?

Inak mam pocit, ze na Slovensku je to s kvalitou masa, ovocia a zeleniny z roka na rok horsie. Ti ludia si to tam vobec nezasluzia. Je to smutne.

14. zář 2010 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri AHOJ ja viem kde je kuchyna ale on nie. :grinning: :grinning:
ja varim ..
nei moj muz je pizzaiolo na champs elysse... CAFE DI ROMA :slight_smile:

ja varim vsetko doma u nas nie je den kedy sa nevari a ten chlebik neviem baby ale tu tak uzasny chlieb ze na slovensku sa uz davno nerobi dobry.. :sweat_smile:
a moznosti chleba v pekarniach cloveku sa len chute zbiehaju.. bagetty v zivote taku dobru nekupim na slovensku , ako aj spaldovya iny chlieb.. :wink:
tak ja neviem.. a maso mozu len snivat.... na slovensku co je skoda ; pretoze dobre maso tu je fakt uzasne;. :slight_smile:

neviem asi som cudna;. :sweat_smile:
14. zář 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievčatá, tak práve sedím na urgences v mojej nemocke, poobede svokra stratila vedomie a krcovala, tak som volala samu a po porade sme ju poslali do nemocky. Čakám na doktora a uvidíme, vraj už 2x doma odpadla, neje, nepije vodu... Držte palce. Snáď len krce z hypoglykemie, tlak mala dobry, ešte neviem CT ani výsledky krvi.
14. zář 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alex bol v lete u našich, kde bola pani opatrovatelka maďarskej národnosti, tak pochytil igen a teteteteremtete :slight_smile:
Twingo mám zapozicane z garáže, pokym mi vymenia naburane predné dvere na mojom C3.
Blahozelam k narodeniu chlapčeka Monike.
Pred skolkou som natrafila na auto s SK ŠPZ, tak poznám ďalšiu Slovenku v regióne, jej chlapček chodí do vedľajšej škôlky.
14. zář 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini kriste tini tak dufajme ze to nie je nic vazne s tvojou svokrou.. drzim palce nech to dobre dopadne :frowning2: :wink:
14. zář 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je hrozny s tou tchyni, Tini :unamused:

Nevim, jak na Slovensku, ale v Cechach je v pecivu a vseobecne v potravinachstejny vyber jako tady... az na ovoce, ale to mi prijde normalni, protoze vsechno dovazi ze Spanelska nebo ostrovu, takze je to pro ne dosazitelnejsi ( az na, ze treba merunky,maliny nebo boruvku tu stoji la peau des fesses :sweat_smile: a u nas je maji kdekoliv) a morsky potvory a ryby, ale to ja nejim.... ty musis byt, Bihan v sedmym nebi :wink:

A s tema alternativnima potravinama bych taky uplne nesouhlasila, protoze jsem se pul roku musela stravovat vyhradne bezlepkove a vyber tu byl zoufalej a za penize, ze mi lezly oci z dulku.... takze jsem si to pak vsechno nakoupila v CR za tretinu ceny.... tajze bio tu je, to ano, ale pokud potrebujes nejakou extra vyzivu, tak mas smulu... dia koutky jsou v Praze taky daleko narvanejsi. Ale to se prihodi malokomu, ze to potrebuju, takze to chapu :sweat_smile:
14. zář 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Omlouvam se, ze pisu jako prasatko, ale nemam osvetlenou klavesnici, tak houby vidim :sunglasses:
14. zář 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tini,

jejda! takové starosti a ještě s tchýní! :frowning2: snad to dobře dopadne at si taky odpočineš!

jinak teda mi moc ta kuchyně nevyhovuje tady, takové ty hodně silné jídla už jsem z toho párkrát blila, prostě je to na mě moc silných chutí.....třeba to fois gras, z toho mi bylo párkrát blbě od té doby to vynechávám, nebo třeba vinaigrette to taky ne...

a kde sháníte kysané zelí kromě šukrut a místních ruských obchodů? :sweat_smile:
14. zář 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rubi v carefoure nakupis za lacno vsetko bezlepkove mas normalne obrovsky regal, vsetkeho a za pristupne ceny.... cestoviny vsetko.. :wink:
14. zář 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fúú, Tini, dúfam, že to svokra rýchlo rozdýcha :confused:

Za tým chlebíkom si stojím :grinning: Na Slovensku sa dá zohnať jeden jediný celozrnný chlieb...celozrnná múka našťastie je, vďaka DM-ke a výber je dobrý, ale všetko pečivo je z bielej múky. Tak si kupujem tie "komptaktné" celozrnné chleby ako vyrába Bjorg. Nájsť celozrnné cestoviny je tiež umenie. Som tu 3t ale fakt mám problém s potravinami.. napr. také omáčky na cestoviny tu nemajú vôbec... až na Morcadelu a nejaké otrasné prášky..Inak ja veľmi nechápem, ako je možné, že s tými potravinami, ktoré sú na Slovensku, nevážia všetci už nad 100 kíl :sweat_smile:
A to, že tu špeciálna strava stojí tretinu z toho, čo vo FR.. tak to je tak trochu normálne, ak je to vyrábané na Slovensku :grinning: aj platy sú tu trošku iné.
Mne vo Francúzsku asi najviac chýba DM-ka :grinning:

A akurát pozerám upútavky, tak v nedeľu ide na HBO Jánošík :dizzy_face: Teším sa.
14. zář 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne sa tiež zdá, že na SK je veľký vyber peciva, ale zarazila ma kvalita ovocia a zeleniny konkrétne v tescu, ten mame najbližšie. A mäso kedy ako, najhoršie O+Z.
Svokra je ešte na pozorovaní, zatiaľ všetky výsledky boli dobre, nechali si ju kvôli EKG, či sa nezachyti nejaká arytmia. Každú chvíľu majú volať a MM po ňu skoci. Ale urve ma, ak ju budem musieť non stop strážiť a kontrolovať jedlo a pitie. Mám iné veci na hlave.
14. zář 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemozeme zovseobecnovat to Slovensko, takze je uplne zbytocne si protirecit. Ja mam v Bratislave problem vybrat si z tolkej ponuky roznych chlebikov - celozrnne, 7-zrnne, viacrzrnne, a neviem ake zrnne, slnecnicove, grahamove, zemiakove, rascove, o roznych bielych madarskych, sedliackych, gazdovskych ani nehovorim, a potom vselijake tie cierne certiky... To je len zlomok z toho, co tam je. Tie novodobe pekarnicky su co do druhov peciva pestrejsie ako vo Francuzsku (ale uz aj mimo nich, tie oddelenia peciva aj v supermarketoch uz maju enormne rozmery). Ale - Erika, bagetu mi na Slovensku este nenapadlo kupovat (my sme na zemlicky sezamove, cesnakove, makove ... a rozky si uzivame, ked sme tam - tie uz tiez robia x-druhov z roznych druhov muk.)

Z roka na rok tam dostat viac a viac francuzskych a inonarodnych vyrobkov (mnozstvo francuzskych syrov napriklad, aj sunky, fr. aj talianske, morske potvory doteraz boli len mrazene, ale povyrastali oddelenia s cerstvymi v tych najvacsich hypermarketoch... dalej vela rakuskych vyrobkov a znaciek, co je pochopitelne, lebo ludia si to vozili odtial)... a omacky na cestoviny Panzani napr., ale aj ine, co pozname z Fr. bezne kupujeme cez leto na rychlovky. (Urcite nie tie humusy od Hamé.)

Meleri, neskonale si ma pobavila svojou vetou "takové starosti a ještě s tchýní"... (Tini, prepac, drzte sa tam, ale ta moja je bosorka ako vacsina... tak preto to aj ja beriem z tejto veselej stranky.)

Erika, talianska pizzeria a pizzaiolo z Egypta... :grinning: Ale ked moze byt v talianskej pizzerii v Bratislave pizzaiolo z Humenneho... Vsak ti Taliani to jednoducho nestihaju, to je robota...
14. zář 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mokiri, vlastne tie buchtičky so sezamom, makom, slnečnicami a neviem čím som nerátala medzi chlebík...asi mi už z toho nedostatku spánku šibe :sweat_smile: Chlieb si nikdy neviem vybrať ani v pekárničkách, ale tie teplé buchtičky v rôznych potravin. reťazcoch, ke´D sú ešte teplé, to je slasť :dizzy_face:
14. zář 2010 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan ja som na tom rovnako , velky vyber som teda nikdy nevidela teda parizska pekaren ked vojdem nikdy nenajdem na slovensku podobne nieco co sa kvality tyka uz vobec nie..
ale jasne mame na vec iny nazor
nepomozem si , dokonca aj nasi stale tvrdili aky je dobry slovensky chlieb a iej nad a ke dtu boli tak uz v zivote nepovedali tuto vetu ked pridu tak prva vec chcu chlieb tunajsi.. boze dobra bagetta, este tepla chrumkava, alebo , celozrna, je nad zlato... :slight_smile:
teda nveim ja som hladala vela veci bio kvoli joshovi kedze bol alergik az na slovensko ceske vyrobky ... ktore boli cenovo dostupne, tak dovoz bol drahsi ako tu v fr.. tie iste vyrobky ako tu a este drahsie.. takze neviem kde boli lacne.. :sweat_smile:
mame na vec iny nazor... :wink:
mokiri egyptania su kralmi v pizzeriach, aj v taliansku su vazeny zlatom su najlepsimiv remesle to ti povie aj kazdy talian.. :wink:
14. zář 2010 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ha.. ešte keď sa bavíme o dovoze.. milujem, ale fakt milujem zmrzlinu haagen dazs - vanilkovú s makadamiovými alebo s pekanovými orechmi...vo Fr stojí do 5€, keĎ je akcia, tak o euro menej... na Slovensku 6,50 v Tescu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. zář 2010 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nie, nie, Erika, ovela lepsie - vsetky mame pravdu. Len chodime kazda do inych obchodov v inych mestach, ked sme tam. Vobec nemame na vec iny nazor, len konstatujeme, ako je to v nam dostupnych prevadzkach.

A propos, najlepsiu bagetu svojho zivota som jedla v Parizi.

14. zář 2010 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan - haagen dazs je taky moje oblibena, ale ta jahodovo-bananova :dizzy_face:

Mokiri - taky si myslim, ze zalezi na meste... ja jezdim jenom do Prahy, takze vyber nepostradam, ale je jasny, ze treba v mensim mestech na SLovenksu je ten vyber uplne jiny :wink:

Erika - v carrefour mam zbehnutej jako vsechny ostatni supermarkety a vyber se zda velkej, kdy zto nemusis jist :grinning: :grinning: Oni jsou to totiz dost casto nepozivatelny veci... a kdyz jsem nasla jednu dobrou znacku "Schär", tak jsem zas meli vetsinou ty samy 3 vyrobky a to se po pul roce preji :sweat_smile: :grinning: :grinning: Pritom v Cr je maji normalne v DMku a spoustu
15. zář 2010 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jak tak píšete o tom jídle, já si pamatuju, že jsem se pár dní starala o jednu stoletou paní, byla to češka, ale žila 80 let ve Francii. Sem se jí ptala, co vám tu nejvíc chybí? Rekla mi, lidi ne, ti už jsou všichni v díře mrtví, ale to jídlo! A já se ptala a co nejvíc? A ona že ovocné knedlíky s cukrem a máslem... :sweat_smile: V tu chvíli mi došlo že fakt člověku to prostě bude chybět asi pořád....pak mě dost srazilo že řekla že čím je člověk starší tím hůř se v té cizině žije... :frowning2: to mi potvrdilo víc starších lidí...snad budu výjimka! :sweat_smile:
Bihan,
Dm mi taky chybí! to je fakt skvělý obchod.

Mokiri,
no.... :sweat_smile: co vím tak Tini to s tou tchýní neměla nejlepší...no a já taky ne, takže fakt mít tady tchýni tak za tři dny letí z baráku nebo se rozvádím... :zipper_mouth:
15. zář 2010 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeste stesti, ze maji neco lepsi tady a neco u nas... co bysme tu jinak delaly? :grinning:
15. zář 2010 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
rubi,

jo! třeba fakt ty sýry nebo i mléko je tu lepší..člověku prostě chybí jen ta klasika...ale naučila sem se na to nemyslet a je to ok, jen v těhotenství, nevím proč, mě to vždycky přepadne..zvlášt jak sem měla trochu ty nevolnosti, strašně moc jsem toužila po české stravě...
15. zář 2010 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlasim, že svokrusa sladko spi vo svojej posteli, došla o polnoci s MM. Mala to ako výstrahu, že to myslím vážne s pitnym režimom a jedlom. Musíme jej nájsť generalistu tu, to už bude najmenej, a obcas musí na krv. Tak snáď sa tá vcerajsia prihoda už nezopakuje.
Je to tiež svojim spôsobom sebecka bosorka, ale za povoden a zosuv pôdy nemôže, potrebuje pomoc.
Pekný den!
15. zář 2010 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini tak to je super nic vazne to nie.. :wink:

osobne baby ked vam chybaju niektore jedla otazka preco si neurobite?? :grinning:
hja ich robima nechyba nam.. :wink:

mokiri asi to bude tym, ja s a priznam ze ked sme mimo pariza boli par krat v supermarketoch tak som zirala ze ci sme v tej istej krajin :wink: .e :grinning: :angry:
proste mimo auchan vyzeral ako hard discont v parizi , normalne som nechapala uplne iny vyber skoro nic tam nebolo len zakladne veci..
kdezto tu sa pulty prehybaju a neviem preco je to tak. :sweat_smile:
a chlieb si stojim kvalitou sa slovensky uz davno nemoze konkurovat... proste aj ked bude ich 20 na slovensku tak kv :sweat_smile: alita a chut pre mna slaba..

nie nie nikto mi nenahovori ze tu je zle jedlo a blby vyber.. :grinning: :sweat_smile:
a na slovensku lepsi :grinning:
moj nazor ale zmen :grinning: me temu. :wink:
15. zář 2010 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mile damy, ja som cez vikend priletela spat zo SVK s taskou plnou maku, horaliek, princesiek, udeneho syra, nescafe 3in1, atd. :slight_smile: Niektore potraviny mi tu veeeelmi chybaju. A doma som si ani raz nedala bryndzove halusky, kedze vsetka bryndza nepasterizovana :( Booooze.
15. zář 2010 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek