• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
saozrejme malo byt carrefoure ale jedna ruka pise a druha robi nieco uplne ine :grinning: :grinning:
21. zář 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
gitka no s postou je to dost huste, zrovna som citala diskusiu ako otvaraju baliky a kradnu :angry: naozaj vrchol! 8dni nie je az tak dlho, este pockaj, ale reklamovat musia ti, co posielali balik a to je na dlhe lakte, lebo mas nejaku dobu na dorucenie cca 10dni, potom 15dni je balik ulozeny na vyzdvihnutie a nakoniec neviem kolko dni na poslanie spat, takze na poste sa s tebou nebudu ani bavit, pokial neprejde ta doba, co je pomaly aj mesiac....... :unamused: a ked si objednavala zo zahranicia, tak len u nich musis otravovat, pisat, volat, kde je balik, ci poslali, kedy a nech zistia co je snim.... nedavas si to "sledovanie" balikov, kde mas pridelene cislo a podla toho si mozes sledovat, v tej firme, ktora robi donasku alebo aj posta, kde sa balik prave nachadza.....
U nas chodia na plavaren zo skolky aj uplne malicke deti TPS/PS, Filip tak bol minuly rok, tento rok pokracuje a Adamko nastupil tiez, takze aj on pojde. JA to neberiem az tak tragicky, idu s nimi aj rodicia, pre tie najmensie deti musi byt 1dospely max. na 4 deti, inak si s nimi nedovolia ist... a rodicia aj ucitelky idu predtym na nejaky pripravny kurz, kde sa oboznamia ako co sa bude robit, ako to ustrazit a pod. Ja celkom vitam taketo aktivity, pre deti je to zmena, Filip napr. tento rok chodia korculovat, takze aj nejaky pohyb navyse.....
21. zář 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby tak to mi nehovorte ani zo srandy.....doriti. ale ved sa to nemoze stat ze naraz z 2 krajin mi to nepride preboha.
zuzi, tie lieky mi posielala mamina zo SR. objednavala som len nosic z DE. to kde si coitala taku diskusiu?ma trafi. ten nosic stal 80 eur! mne sa to este nikdy nestalo, objednavam z e-bay nonstop a toto je prvy raz co nieco neprislo do tyzdna-10 dni, resp.dnes je 9ty den od poslania nosica. lieky uz idu 2 tt :unamused: ale tie aspon neboli drahe.
21. zář 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzhim, keby to plavanie bolo za takych podmienok ako v skolke, tak ani nemihnem okom. Ale v skole ich uz ATSEM nevodia za rucicky, ani rodicia nechodia s nimi. Tam sa uz nikto s nimi nemazna.

Gijar, hlavu hore, isto to pride, v septembri kym sa vsetci rozhybu po lete, ber to tak... (Inak taka reklamacia, to je tiez zazitok, pride krasny list od vedenia posty, aku obrovsku snahu vyvinuli, aby zasielku nasli, meno cloveka specialne urceneho na tvoju kauzu, taky ten individualny pristup, ako to oni vedia atd., vysledok - nic z toho, vratia sice postovne, ale cena toho, co bolo dnu, je uz nenavratne prec... teda v takom pripade, ak nebol balik poisteny, samozrejme). Postari su poriadni sviniari s poriadne lepkavymi prstami (a hlavne ti slovenski, nech sa na mna nikto nehneva, ale je to tak.)

Erika, tak vy idete konikovat... S tym pisanim ma svoje tempo, je to tak a hotovo, bude aj lepsie, na zaciatok je najdolezitejsie, ze ma vobec snahu pisat, nie? Nesetri chvalou, zasluzi si.
21. zář 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaj, este aby som nezabudla... na pobavenie... su taki, co si teda vedia hned poradit. Nasi dobri priatelia BIO, o ktorych som uz pisala - ich syn nechodi ani na telesnu vychovu, nema do skoly teplakovu supravu ani tenisky. Podla nich je to totiz proti prirode cely system vyucovania telesnej - v nevhodnom case, v nevhodnom prostredi, vzapati po nej pokracovanie vyucovania, deti spotene a unahanane atd... Malemu vybavili, ze to nema, lebo je to proti ich filozofii (oni maju sportu az-az teda, ako rodina, tie hory, tury, kazdodenny bicykel a pod.) Maly chodi kazdu stredu do turistickeho kruzku, co robi mesto (s tymto to uhrali, ze mu to uznaju namiesto tej telesnej). Samozrejme, ich maly nejde ani na to plavanie (hoci ako rodina plavat chodia prakticky kazdy vikend, a my s nimi). Absolutne sa nestotoznili s tym, ze rano treba bezat ako fretka zo skoly na plavaren, odplavat nieco podla programu, potom sa nahanat s obliekanim a zasa sa vratit do skoly na vyucovanie v triede (to cele v casovom limite 2h).
21. zář 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes mam day off, idem vyskusat tie evulikine pirozky :sunglasses:
21. zář 2010 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mile damy, viete mi poradit, ako je to so statnym obcianstvom pre babatko? Bude mat automaticky 2 obcianstva, ci len francuzske po manzelovi? Dakujem velmi za pomoc ;)
21. zář 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar blahozelam k syncekovi :dizzy_face:
A k balikom-mne raz zo svk prisla zasielka po troch tyzdnoch,bolo to posielane prvou triedou,a neuveris-ale normalne to na poste tu vo fr prebalili,dali vsetko,co bolo dnu do novej obalky a takto mi to prislo!!!To som objednavala infobandy na ruku,nastastie sa nestratil ani jeden...
Druhy zazitok bol,ked mi svokra(zhodou okolnosti posielala tiez lieky a vitaminy),tak bez jedneho dna to islo mesiac! :astonished: Kde to trcala netusim,nastastie to prislo
@blanblan potom sa pochval s vytvorom :wink:

A k tym kruzkom,no ja sa tesim,ako bude J.chodit zo skoly na kadeco,uz teraz chodi na gymnastiku a krasokorculovanie,pekne tri krat do tyzdna :sunglasses: A plavat chodime tiez kazdy vikend,kym pojde do skoly uz aj tak bude vediet plavat,takze nemam obavy.Aj ked samozrejme,stat sa moze cokolvek,ale na to radsej nemysliet :pensive:
21. zář 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki ahoj...
no ono to bud etym ze posielate lieky a nie vsetky sa mozu posielat.. :wink:
ak mate lieky v baliku v obalke ktore su tu zakazane;. tak ich mozno ani nedostanete... proste zadrzia na colnici maju nato plne pravo.. :wink: :angry:

inak ak vam ide dlhsie balik moze to dotycny, napriklad u mna to bola moja mama.. ze isiel dlho sme reklamovali, na ceskej poste, ta podala staznost francuzskej;.
francuzska napisal mne list ze ci potvrdzujem ze to tak bolo a o par tyzdnov mama dostal aodskodnenie, vo vyske 4000 ceskych korun.. :wink:

mate nato pravo.. :slight_smile:

mokiri dobre s tymi bio. susedmi.. :grinning:
21. zář 2010 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 ak je manzel francuz tak dostane automaticky francuzske.. ak nie je , tak nie;. :wink:
slovensk emusis si zaziadat.. na ambasade.. :wink:
21. zář 2010 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Aha, takze po manzelovi dostane fr. automaticky, ale po mne slovenske nie je automaticky :( Dakujem za radu.
21. zář 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Igráčik sa vracia!

(Cielova skupina 30-40 rocni rodicia, to ma pobavilo... Dobry tah... Mna uz lapili...)

http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/vsimli-sme-si/2010/09/igrackov-navrat.html

Ach, ta nostalgia... (Adieu, Playmobil...)
21. zář 2010 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mokiri,

tak to je pěkné, možná zakoupím! :slight_smile:) já to měla jako malá ráda...no ještě by mohlo oslavit comeback to čínské magnetické pouzdro a budu spokojená.... :sweat_smile:

sonka,
no já už se snažím k tomu dokopat skoro 2 roky abych to vyřídila....jde jen o papírování ale nárok na to má.....však i francouský pas budeš muset vyřídit, prostě je třeba o ně zažádat ale podle mě s tím není problém když jsi slovenka!
za francouzský pas se ted už platí...my měli ještě to štěstí že ho měl zadarmo...ale ta fotka, za pár let nevím co na to řeknou když jsme ho fotili jak měl 1 měsíc! :sweat_smile:
22. zář 2010 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Meleri, dakujem, si zlata. Planujem vybavit, uz som pozerala, ake papiere budeme potrebovat, az sa to narodi.
22. zář 2010 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 asipre tyzdnom o tom pisali vo femine, droit de sang amozrejme ma, len ho treba spapierovat :grinning:
K tym balikom, aj nasi to raz davno reklamovali a nieco im zda sa mi aj vratili, ten balik potom neviem ci prisiel alebo nie...ale min vianoce to islo tiez asi mesiac...no to boli vianoce...tak sa to da trochu pochopit...
@evuliky celkom to bolo dobre len tomu trocu chybala ta zemiakova chut. Nabuduce asi skusim z pyre v prasku.Ale Zuzu miesila o stosest a velmi jej to chutili, i ked som nemala cas zomlet mak, tak len so struhankou.teda na fotke sa tak netvari, ale hned to bolo vsetko zjedene :grinning:
22. zář 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jak píšete na to plavání tak si vzpomínám že mám na to celkem hnusné vzpomínky......přitom předtím jsem ráda plavala s našimi atd, ale ve škole to bylo fakt nepříjemné....až po letech jsem se pak k tomu zase vrátila..
takže uvidím jednou jak to bude tady... :slight_smile:
22. zář 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ked uz sme kych balikoch tak na pobavenie :grinning:

V novinkách cez internet som dostal zaujímavú ponuku na navigátor. Zavolal
som na slovenskú filiálku danej firmy, aby som si zariadenie objednal.
Odpoveď bola, že sa to nedá, lebo zariadenie je vypredané. Skúsil som preto
u materskej firmy v Nemecku. Do 4 dní mi zariadenie doniesol kurier DPD.
Dopravné z Nemecka bolo 4,99 €. Prišla obyčajná kartónová krabica, na spoji
prelepená papierovou páskou s nalepenou etiketou s údajmi pre doručenie.
Jednoduché a dobré.

So zariadením som mal problémy pri aktualizácii dát a softvéru. Firma z
Nemecka ma požiadala, aby som zariadenie poslal späť.

Zabalil som zariadenie do pôvodnej krabice. Na krabicu som nalepil svoju
adresu ako odosielateľa a adresu príjemcu. Pre istotu som krabicu zabalil
do baliaceho papiera, všetky spoje prelepil priesvitnou 5 cm širokou
páskou, napísal adresu odosielateľa a príjemcu a vyplnil som balíkovú
sprievodku. S balíkom som išiel na našu novú modernú poštu s klimatizáciou
a systémom poradových lístočkov. Za chvíľku sa objavilo moje číslo a šiel
som k prepážke pre balíky. Úradníčka po zhliadnutí, že balík má ísť do
Nemecka ma hneď poučila, že to takto nejde. Poučila ma, že pod každú pásku
sa musím pred prelepením podpísať (celkom 6 podpisov) a ak chcem balík aj
poistiť, tak musím balík previazať špagátom a musím použiť špeciálnu
sprievodku pre zahraničie. Tak som si balík vzal domov a z domu som zavolal
na DPD, aby ma informovali, čo by ma stálo zaslanie 1,3 kg ťažkého balíka
do Nemeck a aj s poistením na 200 €. Po chvíli mi milý dievčenský hlas
oznámil, že 36 € ! Tak to je pálka! Z Nemecka na Slovensko 4,99 € a zo
Slovenska do Nemecka 36 €. Asi je to do kopca...

A tak som balík poslušne prebalil, pred prelepením páskou popodpisoval,
previazal špagátom a vyplnil zahraničnú sprievodku (pozri prílohu). Veľmi
mi pripomenula tú spred roku 1989. Dokonca sa v nej požaduje uvedenie
obsahu balíka (aby personál pošty vedel, či sa to oplatí ukradnúť) a
všelijaké kraviny o vrátení pod názvom „Pokyny odosielateľa v prípade
nedoručenia“. Ja som si z nich vybral verziu „Vrátiť ihneď odosielateľovi“
a šiel som znovu na našu západne vyzerajúcu poštu. Vzal som si poradové
číslo pre balíky, posadil som sa a sledoval 4 čísla na displeji. U okienka
pre balíky nekonečne dlho vybavovali mamičku s dieťaťom v kočíku, na
displeji už bežali čísla podstatne vyššie než to moje. Pochopil som to tak,
že musím čakať na uvoľnenie okienka pre balíky. Konečne si mamička pobalila
všetko z pultu okienka a ja som čakal, že sa tam objaví moje číslo. Ale
kde. Zavolali číslo o dobrú desiatku vyššie. Šiel som sa ohradiť, že ma
vynechali. Od jedného z listových okienok sa ozval mladík, že on ma volal
(hoci nevedel aké mám číslo). Som už starší, ale porovnať 4 čísla s tým
mojim mi zatiaľ problémy nerobí. Možno tak mladík urobil, keď som bol ešte
v chodbičke a číslo stiahol skôr než som vošiel. Keď som vošiel do sály,
moje číslo na displeji určite nebolo, lebo som displej okamžite
skontroloval. Musel som počkať kým onen mladík dovybaví zákazníka a zavolal
ma k sebe. Podal som mu balík. Pozorne si prezrel podpisy a požiadal ma o
ďalšie dva. Urobil som. Vtom prehlásil, že špagát nie je správne zaviazaný
a treba ho previazať. Vadilo, že jeden koniec má slučku (robím tak, aby sa
špagát dal lepšie zatiahnuť). On vraj potrebuje mať dva konce. Tak som
slučku rozviazal a zviazal som spolu voľné konce. Lenže tým pádom na
zvyšnej časti slučky zostal suk. Tak to sa mládencovi nepáčilo a začal sám
špagát rozväzovať. Keď to nešlo, rozstrihal môj špagát a doniesol zozadu
taký chlpatý erárny. Balík jednoducho previazal a na konce nasadil olovenú
plombu. Konečne bol balík ako má byť. Mladík si vzal sprievodku a ejhle.
„Prečo chcete vrátiť balík ihneď?“ znela otázka.
„No keď sa nedá doručiť, tak nech ho vrátia.“
„A čo keď si balík prídu prevziať neskôr?“
„Prečo by si ho preberali neskôr. Poštár to do firmy donesie a oni si to
prevezmú.“
„A čo keď tú firmu nenájde?“
„To je firma, ktorá sa nachádza na ploche 1 km2 a stojí v tom malom
mestečku roky.“
„Ja by som to zmenil.“
„Tak to zmeňte.“
„Ale to musím zaškrtať ten Váš krížik.“
„Tak ho zaškrtajte.“
„Len ja neviem, či to smiem... No skúsime to.“
„Dám Vám tam ´Vrátiť odosielateľovi do 18 dní.´, dobre?“
„Dobre.“
„Tak to bude 21 €.“
„Ale ja to chcem ešte poistiť.“
„No, to neviem, či sa to do Nemecka môže.“
Chlapík odišiel dozadu, odkiaľ doniesol hrubú knihu, chvíľu v nej listoval
a vrátil sa k prepážke:
„Nejde to.“
Manželka stojaca vedľa mňa špitla:
„A čo keď sa to stratí?“
„Dostanete 66 €.“
„To je ale málo. Tá vec má cenu 200 €.“ dodala.
Tu už skončila všetka moja trpezlivosť. Schvatol som balík so slovami:
„Toto keby došlo do tej fabriky, tak to vystavia v hale kuriozít a všetci
si tú srandu pôjdu fotografovať.“ a odišli sme s balíkom domov.

Na internete som si pozrel cenník poštovného v Rakúsku a riešenie bolo
jasné. Pošleme to z Rakúska. Ráno sme naštartovali auto a v najbližšom
mestečku zašli na poštu. Na pošte sme boli len dvaja zákazníci. Hneď som
išiel k pultu vypýtať si sprievodku.
„Kam to posielate?“
„Do Nemecka.“
„Tak to nepotrebujete žiadnu sprievodku.“
„Chcem balík aj poistiť.“
„Balík je automaticky poistený na 500 €. Chcete na viac?“
„To stačí.“
Slečna hodila balík na váhu, stlačila ENTER a ja som dostal platobný
ústrižok aj s kódom, podľa ktorého si môžem na internete sledovať cestu
môjho balíka k adresátovi. Stálo to 14 € a trvalo to necelú minútu.

A tak rozmýšľam. Ako môžu moje podpisy zabrániť, aby niekto balík ukradol,
alebo vykradol. Nijak. Načo potom sú? Zrejme na to, aby zlodej mohol môj
podpis pri prípadnej reklamácii napodobniť. Sme proste Jánošíkove deti.
Kradnutie a neschopnosť sú naše národné klenoty, tiež niekedy nazývané
slovenské špecifikum. A za toto špecifikum musíme nekresťansky platiť...

Zostávam s pozdravom „Slovenskooooó
22. zář 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievcata, my tiez nemame dotiahnute obcianstvo az do konca, budem sa musiet do toho znova pustit. Zatial mame len slovensky rodny list.
Taky klud je doma, cvokrin pudlik dnes spal zavrety v sprchovacom kute, tak nemal sancu curat kade-tade. A cez den su obaja v zahrade. Cvokra je vzdy v nemocke, hladaju pricinu, zatial tam ostava :slight_smile:
Idem dalej pracovat.
22. zář 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, skvely clanok si nasla.
Gijar, ja dúfam, že Tvoje balíky dorazia v blízkej dobe a hlavne neporusene.
Btw, nám sa raz stalo, že otec posielal balík z KE sem a boli tam kojenecke granulovane caje v orininalnom balení a došlo to otvorené a porosypovane po celom balíku. Zase ujo mi v júni poslal 2 obrazy, asi 80x80 cm, do 5 dni tu boli. MM vraví, že balíky stoja v Paríži a tam ich rontgenuju v poradí, v akom prídu. Tak ktovie.
22. zář 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika- tak to je ina bomba ten clanok :grinning: ale je to tak asi.

tini-diky,dufam aj ja. len cumim ake mate skusenosti s posielanim a ake negativne lebo mne minuly rok uplne vsetko dorazilo bez problemov a to som z e-bay objednavala nonstop pre babatko veci :grinning:

inak chcem sa spytat....kedze sme na UM, od ukonceneho 4teho mes. zacneme s prikrmami...maly ma sice este len 2mes. a tyzden ale zacinam sa len tak informovat.
to akoze v obchodoch ma monopol Bledina ci co je to? max. nestle som videla akesi kase ci susienky, inak sama Bledina....existuju tu vobec nemliecne kase?ryzova napr. a tak? akoze mienim doma zeleninku atd. sama mixovat a varit ale tak obcas treba kupovane, hlavne vonku ked sme alebo na vylety....tak len som cumela v Carrefure, ze aky trapny vyber....tak neviem ci to je tak normalne alebo co.....
22. zář 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fakt dobry clanok erika :grinning: :grinning:
@gijar tebe sa zda maly vyber prikrmov v carrefoure? To si uz asi velmi davno nebola na slovensku :grinning: Myslim ze ked sa na to pozres poriadne nieco dobre sa ti podari najst
22. zář 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gijar, najdes aj HIPP výrobky, tie som kupovala aj ja, a aj od Nestle majú dobre veci. S kasami odtiaľ nemám žiadnu skúsenosť, nosila som od nas alebo raz sa nám podarilo kúpiť od Beby v Ženeve.
22. zář 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Gijar,

nemléčnou kaši se mi tady nepodařilo nikdy sehnat. Bledina ta kaše není špatná chuťově. Pak Novalac ta je moc dobrá ale dražší a Bébé bio která ale není slazená ale je bez všech těch umělých vitamínů a pod....

mám takový pocit že nemléčné kaše se tu neprodávají bo by přišli o kšeft s tím umělým mlíkem.. :sweat_smile:
23. zář 2010 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan no tiez si myslim ked sa vam zda z etu je maly vyber tak neviem neviem.. :sweat_smile:

melari nikde si nenasla nemliecnu kasu?? :grinning: :sweat_smile:

znacka PICOT, lekaren.... leN; j aosm pouzivala kvoli joshovy kedze bol alergicky na BKM.. :wink:
chutova dobra , troska drahsia; :wink:

no a co s atyka na bledinu nedam dopustit chutovo je vyborna, a velky vyber. na slovensku tie kase mojim nikdy nechutnali este aj nesqik,; ked kups na slovensku nema taku chut ako tu. :rolling_eyes: :grinning:

osobne ceralne, kase od bledny su , par druhou cerelanych ovelea lepsie , ako len ryzove, ktore zapeka, mimochodom.. :wink:

mokiri vcera som boal u psy kvoli operacii.. zaver schvalil mi ju, ale nie co som chcela, vraj s an a mna nehodi, ale budu mi robit inu rezat zaludok.. :wink:
23. zář 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
zabudla auchan, bio kase , su tiez nemliecne;. :wink:
je ich vela, ale treba pozerat etikety.. :wink:

no co sa tyka posty tak to je fakt ten clanok je 100 bodovy co s atyka slovenskej posty... :grinning:
23. zář 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek, paneboze, takze ides do toho?

Nesquik kupeny na Slovensku sa vyraba v Madarsku specialne len pre slovensky, cesky, bulharsky a rumunsky trh. Je to kvalitou o dve triedy nizsie ako francuzsky Nesquik (vyrobeny vo Francuzsku). Cim si to tie deti tam zasluzili? (A tak je to, zial, aj s velkym mnozstvom inych vyrobkov.)
23. zář 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri ahoj no idem naozaj musim , ja cely zivot zijem na dietach a moje telo uz nereaguje na ziadnu skoro normalne ver mi.. lekarsky aj lekar m auz posiela.... :wink:

a ja uz nevlazdem neako ani sa na sebe pozerat, aj ked nemam 140kg neboj, ale je tu uz vaha, a ja mam len 34 rokov a nechcem byt uz taka , ani kvoli detom , ani kvoli muzovy....
a ani kvoli sebe bola ma kolena, uz nevlazdu aj chrbat.. :frowning2:

no tym nesquikom, a inym tiez sa rozculujem drahsie ako tu :angry: v fr ale kvalita o vel ahorsia, ano cim si to ti ludia hlavne slovenske deti zasluzia ze nie je ta ista kvalita!!!!!
a takt :angry: iez plienky drahe kao fras, a premokaju nikdy mi nepromokli za cele roky , moje deti tu snas ked len mali hnacky;;;;;
ako ked sme boli minule leto na slovensku!!!!!!! pampers ano ale uplne ina kvalita ako tu!!!!!!!!
a cena§!! o nebudem sa rozculovat je mi to luto fakt..; o co sme horsi na slovensku!!!!!!
23. zář 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini, Hipp sa kde da najst?
neviem,mne sa tu vacsi vyber nezda a fakt to tak vyzera ze monopol ma Bledina...je toho ako nas..teho v tych obchodoch to hej, len skoda ze vacsinou 1 znacka :unamused:
my teda byvame pri CR cize neviem ci som tam videla alebo u nas v supermarkete...ale len tak zbezne som poyerala...no a znacky co tam su,su Hipp, Hame, Sunar, Nestle-Beba ma kase aj tusim, a potom napr. v DM od Alnatury a dalej si nepamatam...ale vela sa mi toho zdalo....
Erika- a to zas len jedna znacka ,ta Picot ma nemliecnu? na SR ma kazda z tych znaciem nemliecnu....ideme na Vianoce domov tak planujem zobrat zopar baleni zo SR ale tak kg su obmedzene :grinning:
nehovorim, ze nie su dobre cerealne napr., ale chcela som skusit ryzovu ako prvu......a nehovorim, ze tu nie je dobry vyber...len sa mi proste zda ze 1 znacka ma viac menej monopol v normalnych obchodoch :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. zář 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha,ok, auchan este..teraz som docitala
23. zář 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek