• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
autor
tak jsem to asi napsala že to muselo vyznít dost zle.. :frowning2:
ne že bych ho bože nechtěla nic učit, aby byl totálně neznalý to ne, ale prostě nechci ho učit počítat ani takové věci když vím že pak do 18 let nejmíň stráví někde na škole kde to bude mít každý den...prostě tak nějak chci aby si užil tu bezstarostnost..
:slight_smile:
7. říj 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neznepokojuj sa dopredu, @meleri, si velmi citlivy cloviecik. Uvidis, tvoj syn ta uz coskoro zacne dennodenne svojim spravanim presviedcat, ze prahne po informaciach a tuzi spoznavat aj cisla, aj pismena a vsetko ostatne. Sam ta k tomu navedie. Uvidis, ako mu od radosti z noveho nauceneho budu ziarit oci, bude z toho stastny... Nebudes mat z toho starosti ani ty, ani on... zistis, ze je to uplne prirodzene. Hlavne hod za hlavu ceskoslovenske skolstvo, kde este stale nutia deti nasilu cez obed spat, aj ked sa im to uz neziada (okrem ineho). A nezabudni, ze francuzske citanie a pisanie je ovela narocnejsie ako cestina alebo slovencina so svojim fonetickym pravopisom, to su fakty, logicky s tym musia Francuzi zacat skor.
7. říj 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri, ja mam presne taky isty "zastaraly " nazor ako ty a nemyslim si ze francuzske deti su mudrejsie ako nase.Su mozno samostatnejsie, to ano, ale myslim ze to vyzaduje spolocnost.kedze mama ide po troch mesiacoch materskej robit, dieta musi byt co najsamostatnejsie a co najskor. Myslim si ze toho maju prilis. A co najviac neznasam su les cahiers de vacances, este aj cez prazdniny si maju opakovat? no to urcite! :angry: Istym sposobom im z toho detstva nieco unika, ale informacii maju teda dostatocne, to ano :slight_smile: presne ta bezstarostnost mi tu chyba, lebo hned ako su deti schopne nieco robit, hned je koniec bezstarostnosti a treba sa zdokonalovat a ucit. Absolutne sa s tym nestotoznujem, takze bud pokojna nie si sama :grinning: len zial s tym asi nic nenarobime, mozeme len bojkotovat tie ich cahiers de vacances :grinning:
7. říj 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri nemas zastaraly nazor nie;. :slight_smile:
plne ta chapem ; ale chcem Ti napisat svoju skusenost.
na jednej strane chceme zachovat urcitu cast ich detsva tu ich detsku naivitu.. :slight_smile:

ale!!!
problem je v tom co platilo pre nasu generaciu neplati pre tu druhu , bohuzial tato doba je pretechnizovana, a deti su schopne robit veci ktore niekedy ani my nedokazeme.. :grinning:

tym chcem povedat .. ze ok nedas svoje dieta do skolky nikto ta nebude nutit... tvoje dieta o nic nepride;. :slight_smile:
ALE v CP teda prva trieda to bude taky sok ze nebude stacit!! a to myslim vazne
ako pise mokir ich gramatika je tazka.. oproti nasej piseme a citame rovnako tu je to ine!!!!!!!!!
takze deti su v skolke nato pripravene a nezabudni od 3 roku deti su spongie nalepi s ato ne tak lahko... kdezto 6 roky po prvy krat trieda!!
kolektiv!!!!
vela ucenia.. psychicky neviem neviem ci naozaj pomahame nasim detom ze ich k tomu vystavime;. :slight_smile: chapes ze???

musis zvazit aj tuto stranku....
blan blan urcite nie su mudrejsie ako slovenske to nie;. al tu je iny system.. a treba sa prisposobit// :wink:
stalym porovnavanim so slovenskom daleko nepochodite baby , pisane pismo je tu ine.. :wink:
takze deti maju zaberak.. :wink:

treba si dat do hlavy ze slovensko je slovensko a na slovensku by som to robila takto ...
ale!!! zijem tu a treba sa prisposobit aj tu.. inak je to tahsie naco sa stazovat zivot alebo lepsie povedane naco plavat proti prudu !!!!!
7. říj 2010 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ak byvate v okoli Pariza, tak vas mozno zaujme tato iniciativa pre slovenske deti: http://blogslovakov.blogspot.com/2010/10/zaciatkom-augusta-sme-na-blogu.html
7. říj 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
pfffff, skoda ze nebyvame v parizi.... :frowning2:
7. říj 2010 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
MOkiri,

právě kdyby ho to bavilo jako např. dítě mého bratra, holčička která se ve třech letech začala zajímat o čtení, jasně! ale je taky možné že bude jak já :zipper_mouth: :sweat_smile: a nebude ho to bavit..právě si myslím že je to možná individuální, ale děkuji za uklidnění, ano jsem dost citlivá, dost to prožívám, chci furt pro něho to nejlepší ale zároven chci aby byl štastný a né aby všecko dělal jako na sílu jestli mi rozumíš....

blanblan,
no to je pravda, ale já to chápu ne každá mamka může zůstat doma finančně, ono je to fakt někdy těžké...já mám třeba štěstí že můj manžel mě v tomto podporuje....

eriko,
máte pravdu s pravopisem, vidím že i velké děti s tím zápasí...ale uvidíme no..povinná je až od 6 let, pokud do té doby bude chodit jen ta rána tak to snad bude stačit.... :slight_smile:
7. říj 2010 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jniak já si nemyslím že je dobré "pučit" děcko doma do šesti let....určitě chci aby tam chodil, aby si osvojil kolektiv, jen jsem si myslela že je to víc "v pohodě" no....ale i kdyby mu to nešlo nebo naopak šlo až moc tak určitě do školky půjde, protože je to dobré a né aby byl se mnou pořád jenom...
7. říj 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ta potesim moja, pato a josh chodili LEN RANO .. :slight_smile: az MS zacl pato chodit cely den j eto nutne;. :wink:
a GS tiez;. :wink:
ale prvy rok len rano.. :slight_smile:
7. říj 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj loučím se s váma....snad cestu zvládneme! :slight_smile:

jinak jsem se o tom bavila s manželem a on říkal že to není tak hrozné že je to celkem legrace, a ty knížky vypadají náročně ale v realitě prý je to pohoda...no tak nevím....:slight_smile:

ted se ještě rozhodnout zda ho tam dávat rána nebo odpoledne....odpoledne přecejenom bychom mohli podnikat ty naše výlety do lesa, pořád, teda pokud ho to bude ještě bavit.... :slight_smile:
8. říj 2010 v 06:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri pocuvaj tvojho muza naozaj je to hravou formou roben tak neboj.. :wink:
tie poobednajsie vychdzky si zatial nechaj a davaj len rano chod nato pomaly. :wink:
zelam Ti stastnu cestu.. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
8. říj 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievčatá, to čo za Anjel smrti nás prišiel pozdravit na predchádzajúcej strane??? No jo, ja som sa už vrátila z Prahy, bolo super, pár dni na bývalom pracovisku s byvalymi kolegami... Akurát že som musela ísť na ATB, pretože moje telo si nevedelo rady s nachladenim. Po príchode sa mi Alex ráno o 3 hod 2x vygrcal rovno na hlavu, prvé gastro zo škôlky mame úspešne za sebou :slight_smile: no a v pondelok som úplne zabudla ísť na prvé ZRPŠ do škôlky. Žiadna iná pohroma sa zatiaľ nekonala. Cvokra je ešte vždy u nás, v plnom zdraví, akurát si už 4.x odskocila ku kadernikovi odkedy je tu. Tá sa má. Alex robí v škôlke pokroky, pusa sa mu nezastavi. A naucila som ho bicyklovať bez pomocných koliesok, ešte zvládnuť korčule a bude to!
A mame problém, úplne ignoruje mamie-cvokru. Nemôžem mu nanutit, nech jej dá pusu alebo vôbec pozdravit. Ked ona v oblaku cigaretoveho dymu na neho z terasy zakrici: pod dať pusu starej mame! A to je tak všetok záujem o neho. Ako jej vysvetlit, že sa treba s ním trosku pohrat a tie pusy prídu samé...
13. říj 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievcata chcem sa spytat a poradit, ma prist svagrina na vianoce 25. a prilet ma na CDG o 19.30h, povodne mal ist vlak zo CDG do Nantes o 20.34h, ale dnes ako spustili predaj listkov na vianoce tento spoj uz nie je v ponuke :angry: no tak mame problem, lebo posledny vlak z Montparnasse ide o 21h a oni sa tam musia presunut zo CDG. Da sa to podla vas stihnut? tie co ste uz tak cestovali, myslite ze 1,5hod staci na vyzdvihnutie batoziny a presunutie na gare Mont.? (ci uz vlakom a metrom alebo tym letiskovym busom) podla je to riziko, ale ja vobec nemam potuchy aka to je vzdialenost, ako sa prestupuje ako casto chodia tie vlaky a metro v sobotu 25.12.....Neviete niekto poradit??? Erika nesla si uz tak niekedy? a co myslite keby siel niektor pre nich autom, ci sa to da stihnut?....
13. říj 2010 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzhim, my sme raz šli z Orly letiskovym busom práve na Montparnasse, cesta samotná šla rýchlo, ale na Vianoce a navyše večer ja neviem, nevieš si zistiť odchody toho letiskoveho autobusu a zhruba dĺžku jazdy z internetu? Keby pristáli načas, hneď im došla batožina a hneď mali nejaký spoj, tak by to podľa mna šlo stihnúť, ale nikto sa nemôže zaručiť dopredu, že to pôjde takto hladko.
Po mojej poslednej skúsenosti s letom do Prahy neviem neviem. Plánovaný let do Mníchova opozdeny, takze ohrozený prestup na let do Prahy. Tak hned som sa prebukovala na Frankfurt-Praha s priletom o 3 hod neskôr, teda o polnoci, a nakoniec ten let z Mníchova dosiel až po nás. A cestou spať prilet pred polnocou do Nice, ako jediný let vtedy, 30 min im trvalo, aby vylozili batožinu. A aj to až po opakovanej sťažnosti pilota a posádky... Tak ja neviem, čo tých furt strajkujucich curakov napadne práve na Vianoce.
14. říj 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini ved prave, co im napadne.... ten bus vraj chodi kazdych 30min. a cesta trva okolo 45min, takze ked by siel o 20h, tak by to bolo na doraz a to by muselo ist vsetko hladko ako pises, prilet nacas, rychlo batozinu a utekat na autobus......jaj taka som napalena......
14. říj 2010 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ked sa už nedá zmeniť letenka, tak asi by bolo rozumnejšie dopredu rezervovat nejaký obyč hotel, hoci Ibis pri letisku a ráno vlak. Ja si myslím, že je to privelke riziko, budú ustvani jak kone a keď to nestihnu, tak čo potom?
14. říj 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri nevyzera to az tak zle, ako taky velky marshmellow :grinning: no ale vazne, fuj...
tini, alex uz bicykluje bez pomocnych koliesok? wow! My este len zaciname s nimi :slight_smile:
14. říj 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mokiri, keby len tie nugetky, tak to by to bolo ešte vcelku fajn...
Blanblan, bicykel s pomocnymi kolieskami dostal zhruba v 3 rokoch, takze asi ako vy, a bez pomocných to len posledné 2 týždne. Ale vies čo, navnadil ma sused s 3 malými synmi. Že vraj v Holandsku kde sa bicykluju všetci, deťom odmontuju aj pomocne kolieska, aj pedále a dieťa sa len odráža nozkami, tak získa rovnováhu a pedalovat potom už je ľahké. Oni majú takýto bicykel pre najmenšieho, 2 roc syna. Alex to vyskúšal, nepadal, tak som odmontovala pomocne kolieska z nášho, dala som nízko sedadlo, odráža sa, potom som ho 1 popoludnie vodila za sedadlo a už to šlo. Najhoršie bolo naučiť sa vysadnut a ísť, ale aj to už pochopil a teraz tu je ako chvostik za veľkými chlapcami na bicykli.
14. říj 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri no stara znam apravda co sa tyka kuracich nugetiek. :angry: a to este si nevidela ich video co sa tyka hranoliek a hamburgerov ani po 8 tyzdnoch hranolky nespelsneli nic ako cerstve!!!!!!!!!!!!!!!!!! v com do certa ich macaju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry:

osobne mcdo a ine fakt nemusim :angry:

@zuzhim ano autobus chodi kazdych 30 minut; ale!!!!! 25 december!!!!!!!!!!
co v praxi znamena sviatky prva vec.. a hlavne staci ze spadne par snehovych vlociek a tu je hned zimna kalamita!!!!!!!!!! ci v RER!!!!!!!alebo na ceste!!!!!!!!!!!

takze osobna rada ten cas je len tak tak, pri normalnom dni ;ale takto vecer kedy je najvacia spicka dopravna.... a ktomu este sviatky a zima... nedoporucujem TI :wink:
ani nahodou riziko.. :wink:

dam Ti prikald moja mama nastupuje do lietadla uz startuju za 5 minut bud s blavy alebo prahy ked ide.. to je jedno...
a my prave vyrazame z domu..... :wink: aby sme dosli na letisko ked ona uz doleti, minule nas aj predbehla!!!!!!!!!!!!!

normalne nam to ma trvat 35 minut autom na letisko trvalo 2 hodiny.. :wink: co u nas je bezne ked idem po mamu.....
fakt co sa tyka presunu vzdy treba rezervu.. :wink:
a este RERB opravuju , hlavne v noci...... takze na urcitych usekoch aj cez den je spomalena doprava.... takze davat bacha aj tu. :slight_smile:
14. říj 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek, vsak aj o tom neplesniveni tam bol ten druhy link, aj info, v com to presne macaju. (Ja mam vycitky svedomia, ked kupim nieco mrazene u Picarda, a nie cerstve, nie tak este chodit do mekaca.)

Ako maly? Uz lepsie? Zahojilo sa? (Ta fotka vyzerala hrozne! Ale maly veget...)
14. říj 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri ahoj uz je dobre..; vyhoda u pata ze on ani neplakal bol kludny akoby sa nic nestalo .... :frowning2:
no vies autik :frowning2:
ale uz j edobre rana zahojena;..
ja osm dnes od rana bola v neceker nemlocke s joshom my sme tam ako doma; :grinning:

kvoli jeho alergiam , na kontrole tak s mliecnej BKM uz je vonku ale ostala u intolerancia na mlieko nevadi. :wink:
a vajicko stale ma ale len na surove takze uz v pohode , buduca kontrola o 6 mesiacov.. :wink:

a vy ?? ako skola
inak pato bol po prvy krat na kupku so skolou... :wink: dopadlo to super len su dvaja dospelaci co ho stale kontroloju .. no nema ani trochu strach ani pocit nebezpecenstva.. :frowning2: tak preto ale inak v pohode to dopadlo teraz je v nemocke ako kazdy den,, poobede a ma 2 hodinovu terapiou ponikom ..
robi azazraky tie poniky.. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: neskutocne;. :slight_smile:
14. říj 2010 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim zuzi,ja som sla z orly busom raz na denfart a trvalo to asi o 15min.viac ako bolo planovane...a to neboli vianoce ani vecer ci rano zeby bola spicka. kvoli zacpam na cestach. podla mna busom je to risk. zasa je pravda, ze o takom case na vianoce oni prevazne jedia-veceraju nie?cize by nemuselo byt vela ludi ani vela aut.....neviem. no a este ta batozina...tam cakas podla mna min. 15 min.tiez :unamused:
14. říj 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek, tak robite velke pokroky, to je radost... Este nepyta kona domov? (Mate nejake zviera?)

My tiez dookola hlavne okolo toho nasho skolaka. Cakame, ze pomaly zuby zacnu padat, chichichi... Len nedavno sme ratali, kedy ktory vysiel a uz pojdu postupne pod vankus... Hrozne to leti! A tie dospelacne reci, nestiham to zapisovat! (Najnovsie ma zabavku - papa a jeho slovenska vyslovnost - vypytuje sa ma na tazke veci, a potom mu to dava opakovat, robi si z neho show! Samozrejme, papa to este "dofarbi" a urobi zo seba este vacsieho šaša). A ja - stale rovnaka diagnoza - ta kuchyna, drzi ma to este (aj tu tortu som zvladla). Uz aby som prepla na "plienky"... lebo sa nemozem vobec sustredit na pracu... :pensive:

A propos, parkujes ako sa patri! Ja obdivujem tie male zazule Smart a Lieger, ako to davaju bokom!!! To nema chybu. (My mame 7 places, nehrozi zaparkovat to hocikde... Taku elektricku malu zazulu by som brala raz...)
14. říj 2010 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby a ako to je, keby jednoducho nesli tym letom do pariza, ale kupila by som inu letenku s inou spolocnostou?myslim len tu jednu cestu. Ze ci mi neprepadne aj ta cesta spat potom, je to s airfrance...Zmenit let sa mi da za 50Eur na osobu, ale v tej istej cene je zas len blby cas, ze by mi nestihli vlak co ide z letiska..... No a za 50eur mam teraz moznost kupit cez airberlin ten isty den, ale doobeda....co myslite, potom mozu ist spat normalne s airfrance ako mam povodne kupene letenky, alebo prepadnu obidve cesty?
14. říj 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Určite môžeš kúpiť novú jednosmernu letenku a spať sa vrátia tou povodnou s air france. Akurát si to dobre spocitaj, čo vyjde sikovnejsie.
14. říj 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika a myslis, ze 25.12. po 20h bude nejaka velka premavka?? nebudu ozaj vsetci niekde vecerat, ved oni maju vtedy stedry vecer, nie? ja len ci by sa to nedalo stihnut napr. autom, som pozerala do mapy a to je 33km z letiska na montparnase stanicu....ci nemam sa nadejat?? :confused:
14. říj 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim ahoj no vies nie vsetci su krestanai v parizi a nie vsetci veceraju. :wink:

je vela ludi co pracuje... a medzi 18 az 21 je spicka vzdy na cestach..
vela ludi ide na tu veceru ku niekomu vies ako ... nechcem Ti brat nadeje;.. :slight_smile: ale je to riziko velke.. :slight_smile: :wink:
auto alebo autobus je to to iste beru preipherique.. :wink:

od nas na letisko je to tiez 40 km , a niekedy nam to rva aj 2 hodiny!!!!! ato ani sviatok nie je :wink:
pS kedze je to 25 tak pozor na hotely vtedy su vsetky plne; :wink: a nemozes vediet co sibne ci nebudu ludia v strajku na letiskach..; tu je toi vzdy ruska ruleta :angry:
15. říj 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
prave kukam nejake hotely pobliz letiska, som zvedava, ci budu mat volne.... to by ma zrejme vyslo najlepsie.....
15. říj 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim na poslednu chvilu pobliz letiska asi tazko.. :wink:

dobre si vsetko premysli.. :wink: zvaz , a potom uz lne sud do toho ber risk.. :wink: kto neriskuje nic nema.. alebo , vypracuj si este aj plan;; B :wink:
drzim palce...
inak ty stale ked cestujes tak je to o nervy. :grinning: :grinning: :grinning: ako to robis??? :wink:
15. říj 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek