• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
autor
@mokiri super, at vám hlavně přeje počasí! to je mi líto s tím benzínem...já fakt doufám že s tím už dají pokoj!
28. říj 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Ten vysavac za porodne nie je nic divne... Ved na sopliky! To uz je sucast vybavicky pre babatko...
29. říj 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mokiri on je hlavně super i na vysávání matrací, člověk se tak zbaví roztočů atd..
mě ve 30 letech začla alergie údajně na ambrozii která z celé Francie roste právě nejvíc tu...jenže ambrosie odkvetla a je mi trochu líp ale každou noc mám zacpaný nos, začínám mít podezření že je to matrací...polštáře peru jednou do měsíce ale matraci do pračky nenarvu... :sweat_smile:
29. říj 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Niekde som citala, ze kazdych 5 rokov by sa mali kupovať nove matrace. Tie nase uz maju 10, a to mam pocit, ze sme manzelsku postel kupovali len nedavno... Leti to veru... (Nasmu malemu sa chystam zlikvidovat jeho 4-rocny a kupit mu novy.)
29. říj 2010 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mokiri páni tak to je často! ono to není zrovna nejlevnější záležitost! my máme právě taky tu obrovskou ale jak je stará to fakt nevím je ještě po ma nželovi když žil sám.... :sweat_smile:
29. říj 2010 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
som tu nová, i keď na MK nazerám už od 2006ho (zaregistrovala som sa ale neskôr). Doteraz som len šmírovala, ale zmenili sme dočasne bydlisko, prisťahovali sme sa pred mesiacom do FR. Nikoho tu nepoznám ale rada by som niekoho s deťmi...Bývame v 15 arr., ak ste niekto zblízka, dajte vedieť... Zatiaľ si len zvykáme, na reč, mentalitu, zvyky... :confounded:
30. říj 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
aj ja som tu nova. sice stranku poznam uz dlho, ale az teraz som sa zaregristrovala.
Ja som vo Fr od zaciatku roku. Tiez si pomaly zvykam, i ked stale su tu nove a nove veci co ma prekvapuju ...
Budem rada, ak sa mi niekto ozve.... s kym mozem pokecat o parizskom zivote :slight_smile:
ahojte Slovenky!
31. říj 2010 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao
@zuzana630

ahojte.. no ja som tu uz 10 rokov a stale mam na co si zvykat. :grinning:
vitam vas...
ja uz som mimo centra uz som nevladala zit v centre pariza tak sme 78; limit 92 :wink:

tak este raz v :wink: itam vas.. :wink:
31. říj 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
tak to verím, že aj po 10 rokoch sú veci, ktoré jednoducho musíš len tolerovať. Zatiaľ najbližší sociálny kontakt s frantíkmi mám so škôlkou. Oliver začal chodiť, ale tuším je viac ako doma. Sú tu také pravidlá: ak je matka na materskej, dieťa môže byť celý deň v škôlke len 2 dni, ktoré si rodičia zvolia. Streda voľno a ostatné dva dni len na 3 hoďky. Popritom tá hora prázdnin...Našla som v takom sprievodcovi, že existuje niečo ako Centre de loisir, ale nie som si celkom istá, ako to funguje. Je mi trocha blbé sa pýtať maitresse v škôlke, mám pocit, že so mnou jedná ako s tými trojročnými. Možno sa bojí, že jej nebudem rozumieť :unamused: Apropo, keď sme boli prvý krát v škôlke odovzdať dokumenty z mairie a tak, riaditeľka stále točila o štyroch dňoch. Tak sa pýtam, že kde je ten piaty? A ona že, veď v stredu je voľno (o tom sme samozrejme, ani netušili), a na to hodila poznámku : "mais oui, c´est la France, madamme!". A toto sa dá použiť fakt univerzálne...
31. říj 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao teraz sedim na zadku....!!!!
ake 3 hodiny!!!!!!
deti v skolke chodia na cely den, alebo len rano a na obed domov ak nechces aby chodil do skolskej jedalne..
kde do certa chodite!!! :grinning: :angry:
neber to v zlom.... :wink:
o takom niecom som este nepocula.. :grinning: :sweat_smile:

jedine halte gardery... ale maternelle..??
ano stredy su volne, nikedy chodili pred rokom este v sobotu deti do skol.. zrusene;<;
ale streda ostava je to dobre lebo chodia v stredu do zaujmovych kruzkov... :wink:
31. říj 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi asi to bude tym ze ste kde ste je vela deti .. a tak prioritne sa dava miesto pracujucim matkam, ale aj tak je to cudne velmi cudne;. :sweat_smile: :confused:
31. říj 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
No vraj nemajú dosť miesta na spanie (čo sa mi teda hneď zdala skôr výhovorka, ako reálny dôvod). Tie "skrátené" 2 dni ho môžem priviesť naspäť popoludní, po odpočinku (to mi ale bolo povedané len úchytkom, asi aby som sa toho moc nechytila), ale nechcem ho stresovať 2x za deň. Aj tak má toho dosť...Je pravda, že do škôlky sme Oliverka prihlasovali už po začiatku tohto škol. roku, takže miesto sa zháňalo dosť ťažko. Oli chodí do "štátnej" škôlky v 15 arr., ale tie pravidlá a prostredie, keď sme odtiaľ prvý krát vyšli, hovorím mužovi, že to vyzerá skôr ako nápravno-výchovný ústav ako ako škôlka.
A do tých záujmových krúžkov chodievajú už 3-roční?
31. říj 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
No to je pravda, je tu detí ako smetí, v Oliverovej triede (petite section) je 25 detí, jedna učiteľka a jedna asistentka učiteľky.
31. říj 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao no to je dobre moji chodia kde je viac maju kazdy po 28 deti. :grinning:

no asi to bude tym ze ste az po sepetbri to este boli usluzne, mohli ti povedat neskoro tu sa zapisuje v februari marci ;;;; :wink:

no skolka nie je ako skolka slovenska,; je to skor skola; :slight_smile:

ale urcit :slight_smile: je mu tam dobre.. :slight_smile: neboj..

ja osobne nemozem povedat ani slovo ja som opak som rada ze chodia tu a nie na slovensku. :slight_smile:

ano zaujmove su uz od 3 roku.. :wink: je toho vela;. mas velky vyber.. :wink:
31. říj 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
no, Oli je na kolektív zvyknutý, na SR chodil od 16 mesiacov do jaslí, s tým problém nemá. Skôr asi jazyk. On je taký komunikatívny typ, mele a mele. Len tu nikto nerozumie jemu a on zatiaľ nerozumie tiež. Verím, že sa to utrasie čím-skôr.
A tie krúžky prebiehajú v rámci "centre de loisir", alebo je to niečo iné? Ja som popravde už rozmýšľala, že ho do niečo takého zapriahnem, len sa mi ako 3 a pol ročný zdal malý... :sweat_smile:
31. říj 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao kruzky je cez radnicu chod tam a pytaj si adresu a cisla, daju ti katalog.. :wink:
problem je ze je uz september takze uz volne miesta asi velmi nebudu :unamused:

eveil corporel.. :wink: mozes je to super vec pre deti tohto veku.. :wink:

a jazyk neboj za par mesiacov ta syn franinu ucit. hihi neboj detom to ide rychlostou svetla...
31. říj 2010 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ani my nebyvame priamo v Parizi, sme 92. Ja som hned od zaciatku preferovala nieco kludnejsie, nie centrum.
Moja dcera chodi od septebmra do skolky. A nebyt napomocnych ludi okolo mna, tak mam tiez mis-mas v hlave z toho, kedy skolka, kedy centre de loisir, kedy garderie. A velmi ma tu rozculuju volne stredy. Teda pre deti je to fajn, ale pre pracujucich rodicov je to velmi otravne. Mozno budem mat moznost viac spoznat francuzske skolstvo, ale zatial z neho dobry pocit nemam...
Erika, vy tu byvate uz 10 rokov? Chodite casto aj na SVK? Nechyba vam ?
zatial pekny vecer, dievcata!
31. říj 2010 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzana630 ja som predtym tiez byvala 92 v asnieres.... :wink:
nemas dobry pocit to bude tym z evsetko je nove a porovnavas so slovenskom..musis prestat.. :wink:

streda je vyborna vec pre deti.. pre rodicov ani nie, idu do kruzkov maju nounou, alebo centre loisisr... takze v pohode da sa;;
ja to sama vidim ze stredu uz ked su v 1 triede a vyssie pomoze im nabrat silu ...
:wink:

slovensko zboznujem svoju krajinu ale chybat mi nechyba; :wink:
asi to bude tym ze nemam rodinu na slovensku a nie som tak viazana;. :wink:
naposledy som bola pred rokom na slovensku a i to po 5 rokoch.. :wink:
1. lis 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, nezavisi to od regionu tie volne stredy? lebo u nas sa chodi do skolky aj v stredu, ale zas maju akesi nahradne volno asi tak raz za mesiac jednu stredu. Myslim si ze si tu volnu stredu zaslusia ked tam trcia do pol piatej. Ale pre rodicov je to fakt otrava. Doteraz mi to vsak vzdy vyslo tak ze som bud v tu volnu stredu nerobila alebo az poobede.
Ja som praveze so skolkou celkom spokojna, jej ucitelka nestrajkuje (zatial nestrajkovala) , mala ju ma rada, robi celkom pekny progres v reci a v triede ich je len zopar, asi tak 15. taka mala skolka du quartier :slight_smile: len aka quartier...Zuzu je asi jedina blondina v skolke :grinning: :grinning:
1. lis 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan existuje par skol , v urcitych regionoch ktore maju experimentalne iny ucebny system , prazdniny apodobne; ale je ich tak na par malo , ze asi mate to stastie.. ze ste tam..
inak fakt je ich strasne malo. :wink:

ja som tiez spokojna tiez s ich systemom.. :wink:
1. lis 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
@blanblan
No, ja sa prave zdraham porovnavat, snazim sa veci brat tak, ako pridu. A ked nas osud zavial sem, beriem, co je. Ale ako Erika poznamenala, je to ine (SR/FR), mozno je to silou zvyku... :wink: Je pravda, ze skolky su v prevadzke od 8:30 do 16:30, co je dost dlho. Na SR je to este dlhsie (zhruba od 7:00 do 17:30), ale je tam uciteliek viac, resp. sa striedaju pocas dna aj tri. V Oliverkovej triede je po+ut jedna ucitelka a stvr+pia druha. Asistentka ostava ta ista. Takze nemyslim, ze by sa prave nadreli...Ale uz sa mi nad tym nechce spekulovat, je to takto, tak s tym nic neurobim.
Z ineho sudka: tie, ktore ste v Paris, ako sa prepravujete? skusala som raz metro, ale to je prudky omyl s dvoma malymi detmi a jednym kociarom. Najlepsie mi z toho vychadza bus (autom netrufam, kde by som aj parkla...?), ale v bezny pracovny den vdaka zapcham je to tiez dobrodruzstvo...
1. lis 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao no ja som roky pouzivala len RER A alebo metro..
ale uz mam svoje auticko..
parkovat by si zaparkovala, ale treba sa rychlo do toho dat a hlavne nebat. :grinning:

autobus je tiez dobra vec.. :wink:

etse skolky oni funguju aj do 18 ale to uz je platene.....
ako aj skoly... to iste to je ako doucovanie, a hlavne pre rodicov ktori koncia v robote dlhsie;.
1. lis 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzana630 ahoj,osobne som vo fra skolstve rok robila (primaire) a nenadchlo ma :sweat_smile: tie stredy by ani nevadili,ale cely ten system sa mi nepaci....ale tak ja som jazykarka tak nemozem porovnat napr.vyuku matiky....ale co som teda videla, tak level je slaby....nemaju knihy,len prefotene blbosti....aspon teda v nasich skolach (striedala som ) nemali ziadne knihy. to iste ucivo sa mi zdalo,ze brali straaaasne dlho,napr. zo zemepisu,ci ako sa vola taky ten predmet podobny nasmu.....AJ nekomentujem,to bola katastrofa (tu som ucila) ale zasa na SR je uroven vyucby AJ tiez biedna na ZS,takze to nic. ale zasa pre nase deti je to dobre kvoli franine :slight_smile: kazdopadne, na druhy stupen uz by som tu nechcela zostat...akoze ked bude mat moj maly cca 10,mozno menej, vraciame sa na SR :slight_smile: bo poznam uroven gymnazia u nas,kedze som navstevovala a uroven lycce tuna...neporovnatelne. ucila som pubertiakov AJ doma a ich uroven bola na bode mrazu. ale hovorim,mozno v matike exceluju,to neviem :slight_smile: kazdopadne,skolstvo ma neoslovilo....a ked ideme vyssie, segra tu bola rok na univerzite v ramci Erazmu(studovala ekonomiu v BA) a teda co hovorila...slabe. vraj sa polovicu z toho na gympli ucili este a nieto na VS :confused: bola tam ako 3tiacka na VS tusim....takisto prazdniny stale aj na uni...to uz co je :sweat_smile:
no ale to je moj nazor....erika,ty napises daco inet,viem,bo mas nazor iny na to cele tu,ale ja hovorim z vlastnej skusenosti,mozno maju dalsi skusenost uplne inu :slight_smile:
my sme tu 5 rokov :slight_smile: a inak uz som si celkom zyvkla :grinning:
1. lis 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar kazdy mame inu skusenost... :slight_smile:

nechapem co s atyka knih pretoze moj je prvak a knihy ma 4 :wink:

co sa tyka skol kazda je ina mozno ked pozeras niekedy capital ine; tak zistis ze tu su skoly kde sa kazdy nedostane a uroven je vysoka.. :wink:

osobne ja vidim ako aj par mojich znamych v skolach sukromnych a statnych moji chodia do sukromnych.. a tak to aj dufam ostane; :wink: pokial nato budem mat podl atoho co som sa bavila s inymi tak s aneda uroven vobec porovnat.. :wink:

pokial viem tak na slovensku a v cechach ide uroven sakramentsky dolu vodou!!! :angry: co mi je luto.. :frowning2:
1. lis 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek eri, no ja som neucila na sukromnej tak neviem. ide o to,ze sukromna na SR sa takisto neda porovnavat so statnou. talk porovnavam statne na SR a tu...no ja som na SR neucila az tak davno, cca pred 4 rokmi som este zastupovala na SS ked sme boli doma od aprila....a tu vo FRA som ucila pred rokom....takze snad to este nie je taky rozdiel co sa tyka rokov...verim,ze uroven ide dole,bo na SR je ten plat vazne katastrofa a hlavne jazykari nebudu ucit za par supiek ked inde zarobia raz,2x tolko :frowning2:

no tu na statnych teda knihy nemali,len plno nalepenych a pofotenych papierov..kdezto na SR ma kazda skola-statna- svoje knihy co objednava....ale nejde len o to, zdalo sa mi,ze to beru strasne pomaly a malo uciva a decka nevedia lautr nic :frowning2: no na SR to tiez nie je vyhra,to nie. ale napr.pre male 7 rocne dieta mi pride system byt v skole od rana doobeda a potom az do pol 5 trosku odveci :confused: ved my sme byvali v skole do 12.00,max 13.00 v tom veku.....odpoludnia uz tie decka nic nevnimali, len bordel robili,a ze to tgeda bol bordel :confused:

hej ,viem ze je obedna prestavka hodinu a pol aby nacerpali sily, ale prd nacerpaju,len sa rozblaznia a odpoludnia mat hodinu bolo za trest uz...potvrdili mi aj kolegyne. tak ja neviem,kazdopadne osobne sa mi nepaci ani system ani obsah...vid to, ze nevedia s kym susedia a ze existuje EU:slight_smile:)))
1. lis 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar no za seba mozme povedat len tolko kazda skola je ina ako aj stane.... su dobre a su zle, prva konverzacia mamiciek tu je asi kde je vase dieta;, a ak je to ina skola tak hned a ako je tam co robai , kazda skola ma iny program.. a podobne;...
naozaj globalne tazko povedat , pretoze su dobre a zle kao vsade inde;... :wink:
co sa tyka jazykov francuzi su slabi a hlave maju svoju hrdost ako anglicania, nas jazyk nam staci.. :grinning:

za seb atiez mozem povedat nato ze mam postihnute dieta... uznane statom a potrebuje urcite veci tak nemozem porovnat tiez so slovenskom podla toho ako t :grinning: o riesime s kockami v nasej teme autisticke dieta...;
suverene to vyhrava tu system.; a podpora;. :wink:
to je moj pohlad a samozrejme s abude vzdy lisit kazda mame inde dieta a byvam einde; :wink:
1. lis 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek eri,ved ja ta chapem,ale ja som ucila v meste,kde som striedala skoly,bo som ucila jazyk.cize v cca 7 skolach som cez tyzden bola, ani jedna sa mi nezdala lepsia...hadam som neucila len v tych najhorsich :confused:
neviem, skoly pre autisticke deti,ci podporu a spravanie neviem posudit....posudzujem len to,kde som ucila,co som videla...ja mam takyto nazor. takisto stredoskolakov som doucovala z roznycch skol,vratane sukromnych, jazyk fakt nula bodov,ako hovoris,su slabi v tomto...ale aj v geografii...svetgove dejiny im tiez asi nic nehovoria....
proste fakt maju mozno super uroven matiky,fyziky a pod. ale to nie je vsetko preboha. zastavam nazor,ze treba sa vzdelavat v globale,vo vseobecnosti najskor a potom si vybrat svoj odbor,co ma zaujima a tomu sa venovat. a oni to vseobecne skolstvo,resp.uroven vyucby vseobecnych informacii maju katastrofalnu proste....odborne skoly su mozno o inom....no ale teda segra bola na uni (Grenoble) a hovorila tiez negativne oproti UK BA a to u nas o vysokych skolach ja osobne vysoku mienku nemam,kedze tu,co som navstevovala,to bol jeden velky bordel.
a je jasne,ze vzdy bude iny pohlad ucitelky a mamicky...podla mna si ako ucitelka vsimam mozno len to zle...kazdopadne nazor nezmenim :wink:
1. lis 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ja ti tvoj naozr neberiem... :slight_smile:

len si myslim ze pokial tu zijete tak si stale neidelazujte slovensko pretoze dokonale nie je kazdy stat kazda kultura je ina.. a treba sa s tym naucit zit.....
osobne si myslim ze dokonale to tu nie je len mi stale vadi ze stale nieco niekto napsie toto je tu zle toto tu nie je alebo je to oproti slovenksu uplne na ho podobne;..$
tak tu netreba zit.... :slight_smile:

nic ine povedat nemozem na slovensku najdes ziakov ktori nevedia nai kolko ke odmocnina so 4!!!a to su na strednej tym chcem povedat ze vela statov ma podobny problem co sa tyka skolstva.....

nie len tu proste su tu na nieco machri , a na nieco nie, pre nich nie je dolezite kde je slovensko..; ale skor ine veci.. vysledok je ze dajme si to ku srdcu ze fr :slight_smile: ncuzi ako taki su zatial jedne snajlepsich odbornikov na vela veci , co sa tyka tvorivosti a inych odborov.. teda ak sa povei franzuzak moda, ich lekarstvo a ine odbory povazovane za spicku... a tym vlastne aj ich bohatsvo takze ak by vychadzali len sami blbci tak by asi tak daleko neboli ako su a my ako slovensko neboli kde sme... moj nazor je ten.. ze treba hladat vsade to pozitivum a nie to negativum .. inak tu budete fakt nestastne.. :slight_smile:
1. lis 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ale ja tu nehladam negativa, ja len hovorim vlastnu skusenost a ked ju mam zlu tak predsa nebudem hovorit,ze sa mi to tu zda lepsie...ine veci su tu lepsie...dalsie horsie. ako na SR,ako vsade. na SR su tiez odbornici,ale je to mensia krajina,preto ich logicky nemoze byt tolko aby to bolo svetozname....ale to je jedno, o tom som nechcela polemizovat,bo tam skusenost nemam. v skolstve hej, vo viacerych skolach, nepaci sa mi to. SR neidealizujem, ani skolstvo. oproti minulosti uroven klesa,vysoke skolstvo je bordel. napriek tomu, ma sestra nie pozitivne skusenosti tu na uni ...ja na ZS.....bohuzial. napriek tomu tu zijem bo maly este do skoly nechodi a na ZS mu to bude prospesne kvoli franine,kedze AJ mozem ucit ja,nestrati na urovni....ostatne sa da dohnat na SR,bo bude robit skusky pravdepodobne,kedze ako hovorim, na druhy stupen uz sem chodit nebude, prave preto,ze sa mi tu ten stupen zda shit, tak sa mienim odstahovat na SR,takze zit tu nebudem :slight_smile:

a to ze pre nich nie je dolezite,ze existuje dajake Slovensko....ok,ale tam nejde o to,co je dolezite pre nich ale o to,ze je vseobecny prehlad vediet ze uz neexistuje krajina ako Ceskoslovensko, ze existuje EU, v ktorej su btw aj oni, ze krajina ci uz Slovensko alebo Slovinsko nie su v Amerike (ano, aj taku otazku som dostala)....a pod.
no nevadi,ideme von ....
1. lis 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
můj manžel taky vyniká v matice, ale kdybyste se ho před lety zeptali kde je česko tož tak vám to neřekne! :sweat_smile: ještě si pamatuju jak byl vyjukaný když za mnou přijel do Prahy, že čekal že po cestě půjdou mafiáni se samopalem...

my jsme se už dohodli že děti budou chodit do katolické školy, chodil tam i manžel, a i podle zkušenosti jeho příbuzných a známých je to lepší úroven než státní škola.

a slyšeli jste něco o tom systému že děti nechodí do školky ale že se vedou nějaké malé skupiny třeba 4 5 dětí kde je vzdělává učitelka a je to vždycky u někoho doma?? mě to tak vysvětlovala kamarádka, že poznala jednu ženu která se takto živí že učí děti v takových to malých skupinách ale že jde o děti malé, od těch 3 4 let do 6.....já bych do toho šla, ale nemůžu o tom nic najít, manžel to slyšel poprvé, ale přijde mi to lepší než školka. nevíte někdo jak se to jmenuje?
1. lis 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek