• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@zuzao ty byvas v parizi ze v 15 toje uplne normalne skoro vsade v parizi j eto zakazane davat pradlo.. :wink:
preco lebo je to nepekne ... :wink:
vies ked vidis cernochov ine stvrte kao aj smradlave tenisky im tam vysia tak ... j eto uplne normalne skoro vsade zakaz susenia na balkone;. :wink:

zvyknes si , susicka existuje nech zije;. :slight_smile:
@bihan no oni zato chudaci nemozu ze maju taky blby prizvuk .. ze im to nejde nemozu byt dokonaly .. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
anglina je ich slabe miesto.. celkovo jazyk.. ono ak ich poznate lepsie pridete nato ze jazyky su fakt to posledne co ich trapi ze nevedia;. :grinning:
3. lis 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao ty byvas v parizi ze v 15 toje uplne normalne skoro vsade v parizi j eto zakazane davat pradlo.. :wink:
preco lebo je to nepekne ... :wink:
vies ked vidis cernochov ine stvrte kao aj smradlave tenisky im tam vysia tak ... j eto uplne normalne skoro vsade zakaz susenia na balkone;. :wink:

zvyknes si , susicka existuje nech zije;. :slight_smile:
@bihan no oni zato chudaci nemozu ze maju taky blby prizvuk .. ze im to nejde nemozu byt dokonaly .. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
anglina je ich slabe miesto.. celkovo jazyk.. ono ak ich poznate lepsie pridete nato ze jazyky su fakt to posledne co ich trapi ze nevedia;. :grinning:
3. lis 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka_fr etse raz vsetko najlepsie moja k Tvojim narodeninkam vcera.. vsetko dobre .... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
3. lis 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan luci, som "rada",ze nie som sama,kto ma zlu skusenost s ich skolskym systemom...."rada" samozrejme, nie rada naozaj,lebo by bolo pre vsetky nase deticky vyhodnejsie,ak by to tak nebolo. len aby som tu nevyzerala ako nejaka zdeformovana slovenska ucitelka :grinning: no ale uz stacilo.
AJ fakt nekomentujem,aj ked musim podotknut ,ze aj ja som sa stretla s 1 frantikom,ktory ma fakt dobru vyslovnost a aj level gramatiky. Ale zasa s tou vyslovnostou je to asi tazke,aj vacsina Rusov a Spanielov sa napr. nedokaze zbavit svojho prizvuku a proste to nedokazu,ta anglina je prilis makka na nich alebo co......
Erika ma pravdu,ze ich to ale netrapi...no na ich mieste by ma to trapilo dost,ako hovorim,cim viac jazykov budeme vediet v buducnosti,resp.nase deti, tym lepsie sa budu mat-podla mna ....
3. lis 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
btw,ani v caen sa nemohlo susit pradlo na balkone z toho isteho dovodu-je to neesteticke, spati to mesto :wink: tu je to fuk,bo toto mesto je tak hnusne,ze to pradlo by mu len pomoct mohlo :grinning:
3. lis 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Keď u nás v jeden večer zazvonila taká "domovníčka" či čo to je, najprv ma dosť zaskočilo, čo po mne chce. Tak som sa spýtala, z akého dôvodu. Ona mi to vysvetliť nevedela, len jednoducho, že sa to nesmie a či som si nevšimla, že nikto iný okrem nás prádlo na balkóne nesuší (to som si fakt nevšimla, či mi veríte-či nie, netrávila som čas očumovaním iných balkónov kto tam čo má). Tak ma napadlo, že buď to bude z estetického dôvodu alebo bezpečnostného. Mimochodom, máme dva balkóny: jeden smeruje do ulice - tam tú vizuálnu stránku chápem. A druhý je do dvora, kde je oproti nám len stará ošarpaná budova, v ktorej aj váham či niekto býva. Ale jednoducho sa nesmie, tak sa nesmie...
3. lis 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao no to bude tym ze si necitala najomnu zmluvu tam to je vypisane.. :wink:
3. lis 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak zas neco pro decka z "Maly Prahy"...

Chers Petits-Praguois, Petites-Praguoises,
Oyez, oyez!
Le Centre culturel tchèque vous donne un rendez-vous spécial:
Le samedi 6 novembre 2010 a 14h
Théâtre
La Belle au bois dormant pour les enfants
Représentation et atelier
Bílá síť - Le Tissu blanc - est une compagnie de théatre composée d´enfants et des parents qui participent depuis un bon nombre d´années a la création dun tissu de belles relations humaines.

Les relations sont des fils et des nouds – mains tendues de ceux qui s´y "balancent" dans l´imagination. Le tissu est solide et peut sauver un enfant, marchant sur la corde de la vie, de la chute.

Le Tissu blanc présente et vous invitent avec le Centre culturel tchèque à une représentation pour les enfants de La Belle au bois dormant le 6 novembre 2010 a 14h au Centre culturel tchèque – 18 rue Bonaparte, Paris 6è-, salle Janáček.

La réprésentation sera suivie d'un atelier théâtre, toujours pour les enfants, jusqu´environ 16h30.

En collaboration avec Entract en France.
En tchèque et français.
Entrée libre dans la limite des places disponibles.
Réservations:
01.53.73.00.22/ ccparis@czech.cz.
Merci de votre attention.
Bonne fin de semaine à tous,
Au plaisir,
Nina Hamalcik
Chargée de communication-relations presse / Referentka vztahu k veřejnosti
Centre tchèque / České centrum Paříž
18, rue Bonaparte
75 006 Paris - France
Tél. : +33 (0)1 53 73 00 36
Tél. CZ: +420 234 668 522
Fax: +33 (0)1 53 73 00 27
E-mail: hamalcik@czech.cz

3. lis 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gijar

s tím prádlem jsi mě překvapila, to samé mi řekl manžel, myslea sem že si dělal srandu, že prý to vypadá blbě, když jsme žili kdysi v centru města... mě zas vadí že ve městech je to samé psí hovno... :confounded: :sweat_smile:
3. lis 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas nesmi byt psi a kocky, ale na to se kasle, ale jsou zakazany jeste satelitni talire a to hlidaji. Jinak v prizemi mame sousedy cernochy a ti prostrkavaji pradlo skrz mrize a tak susi, i pro miminko a to me prijde desny.

Hovna... skoda mluvit...no vidis, nove prichozim by se hodilo precist si knizku "Merde" je psana v cestine, ale v sk snad vysla taky, ktera krasne povida o Francouzich.
3. lis 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rosny tak to je fakt přísné! a ty žiješ v paříži nebo kde? já jsem na venkově a tady si lidi prádlo suší na balkonech, pokud mají byt, tak to každý chápe že v bytě prádlo schne blbě. my nemáme ani balkon tak suším u okna.
a proč zakazujou satelity?
skrz mříže? to si nedovedu představit, jako na mřížích to suší? to se jim musí zašpinit ne...

tady kde žiju jsou hovna fakt na každém kroku...nikdo s tím nic nedělá....já se tomu už zasměju ale třeba od manžela přátelé kteří jsou němci, se prošli po Lyonu a občas byli pěkně zděšeni...zas němci jsou na pořádek.
3. lis 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
3. lis 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
3. lis 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri no pretoze aj satelity su skarede na kazdom okne ked ides do cite , a kazde okno balkon sateli no hrozza!!!!!!!! :grinning:

vies si predstavit parizske ulice .. a a takto znicene... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. lis 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já si říkám že když bude chodit malý do té soukromé školy jak chodil manžel, tak nebude mít čas na lumpačiny typu hulení marijánky někde a chlastání, a vyroste z něho snad slušný člověk.
na jednu stranu nadávám na to že je tady dlouho škola, ale aspon mi to přijde bezpečné.

jak jsem byla v čr ted, tak se tam ztratila 9 letá holčička, už ji nenašli, je jistě někde už zakopaná. a takových případů je hodně, myslím že v čr by si lidi měli dávat bacha už to není jak dřív že sme lítali po venku a nikde žádný úchyl nebyl, měli by si děti vyzvedávat..
tady se mi zase líbí že dítě dají jenom rodičům a blízkým nikomu jinému a že si pro ty děti lidi chodí. tak nevím jestli je tu mín ztracených dětí nebo ne ale já bych 8 letého nenechala chodit domů někde přes chatovou oblast atd....
3. lis 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to sem si všimla i tady na sídlišti že mají všichni satelity, někdo mi říkal že arabi prý na to mají přispěvek od státu aby mohli denně chytat Mekku :sweat_smile: ale jestli to je vážně nebo to řekla ze srandy to nevím...
3. lis 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri : jsem na predmesti v 93, ale ve slusny 93. Jak pise Erika, i talire jsou skaredy. Jinak co se toho seseni tyce, tak jak jsou v prizemi, tam maji na celym okne mrize a jak pises, prostrkavaji to tema mrizema a musi to byt spinavy. Strkaji tam takhle cely chumel, treba i povleceni, ale nejvic me sokuji ty miminkovsky veci, no, co clovek muze chtit, cernosi prasata. Tim se omlouvam vsem cistotnym cernochum, ale ti, co mame v baraku, jsou fakt cunata.

S tou holcickou je to fakt blby, navic je to takova princeznicka... ze je uz mozna i za hranicema. des
3. lis 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rosny aha, já moc černochy neznám, ale teda se jim divím, to už radši sušit doma při topení nebo tak....

jo chudáček malá, je to hrozné, chudáci i ti rodiče...bůhví jestli ji ještě najdou..
3. lis 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ešte sa trocha vrátim, boli sme tu asi týždeň, bola som s deťmi na neďalekom ihrisku. Prihovorila sa mi jedna z tých milión nounou-černošiek (niekedy mám pocit, že som jediná na ihrisku so svojimi deťmi); niečo ohľadom detí. A potom zabila, že či sme z Nemecka, lebo naša reč sa podobá na nemčinu :sweat_smile: :confused: - počula ma dohovárať Oliverovi. Takže možno v Polynézii znie slovanský jazyk ako germánsky...
3. lis 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny viem o com hovoris.. :slight_smile:

spinave smradlave tenisky co smrdia aj o 3 poschodia hore. :angry:
j eto ina mentalita ziju a spravaju sa ako u nich ked pozeras dokumenty kde ziju tak tak isto ziju aj tu . nechapem to!!!!! niektori nevedia co je to ani deodorant :angry: :angry: :angry:
3. lis 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao sama nie si na ihrisku ale musis ist cez vikend. :grinning: :wink:
tu je materska kratko .. takze zeny pracuju ale cez vikend to je ine kafe chod do jardin acclimatation.. :wink:
alebo inych a uvidis.. :slight_smile:
3. lis 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jej já myslela že jsou černoši čistotní! já znala jen jednu, byly jsme trochu kamarádky (dokonce mi udělala i copánky sice mi to neslušelo), a ona teda byla jak z cukru, teda jak z čokolády ale fakt krásná a krásně oblečena, levně ale pěkně, pak jsem znala ještě dvě její známé..
ale ony se s nikým nebavily jen se mnou jakoby měli strach z bílých...
3. lis 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri sprav si vylet do pariza.. :grinning: :grinning: a pochopis.. :wink:

inak ako sa mas??? :slight_smile:
3. lis 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to jsem fakt překvapena.

Eriko chtěla sem se tě zeptat, když je tvůj manžel egypťan, kupujete někdy ty orientální parfémy?

mám se dobře, akorát záda mě začla trápit musím chodit plavat
3. lis 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja se teda fakt nejdriv omlouvam tem, co maji doma cernocha, ale co ja tu vidim, tak cernosi jsou ti nejvetsi prasata, co znam. Mam pocit, ze si jeste neuvedomili, ze uz nejsou v dzungli, ale spolecnosti. Njehorsi je, kdyz vidim zensky, jak flusou kemry po zemi, z toho je mi fakt na zvraceni. Nutno dodat, ze pracuji v Aubervilliers, jak rika drahy, le pire cartier en France a je to tak. Vsude hovna, cernosi, arabove, asiati, indove, v busu jsem jedina evropanka, fakt si to vychutnavam se vsim vsudy. Zacinam tu byt rasista...to mi ani cikani tak nevadili...
3. lis 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rosny
já se rasistou stala kvůli arabským a tureckým chlapům...zrovna včera mě jeden vytočil. přišel do pekárny, ani nepozdravil , štěkl chleba ten a ten, hodil peníze, sebral chleba a šel.... :angry: asi proto že to byla prodavačkA a ne prodavaČ.
já fakt mám zkušenost jen s čistými černochy, a přišli mi vždy i velmi slušní ty co jsem potkala. i ti arabi jsou podle mě čistotní, ale jiné národnosti moc neznám, ještě arménce, rusy...je mi líto těch arabských ženských, musejí mít doma peklo...:(
3. lis 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny vitaj v klube aj mne sa takto zmenil moj pohlad na inu kulturu takto .. :grinning:
nepomozem si .. :wink:

ked ide po ulici a pluvne ako najsprostejsi chlap .. a este vlaci decko za sebou soplate zelene sople mu visia tak cloveku hned ide hore zaludok.. :angry:

meleri nie on pouziva skor take ako ja mam rada ide mu paco rabane 1 milion uzasny parfem... na orientalcoch.. a dior pre chlapov tiez parada ale orientalne nie; :wink:

tak chod plavat.. len pomoze.. aspon vies ako mna boli chrbat kazdy den pri mojich kilach...
teraz ma cakaju plno vysetreni.... ]
3. lis 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to je fakt všimla jsem si že s dětmi se černošky moc nemazlí, toho jsem si všimla že je hodně poslouchají ale že ty matky jsou na ně fakt přísné ale říkám viděla jsem jich jen pár občas projdou někde městem...
s tím pliváním to se divím, vždyt je to neženské.

to je škoda..asi byste nevěděli kde sehnat pravý or. parfém..(např po netu)

jo ty se pořád chystáš na to s tím žaludkem, držím palce at se s tím zadaří. mě bolí záda jako dole, mylsím tím pánev, je to peklo, ale měla jsem to tak i při Samsonkovi...plavání je fakt super, ale není na to vždycky čas a energie..:(
3. lis 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri osobne tych cistotnych je velmi malo ako u arabov tak aj u cernochov ja to porovavam s nasimi ciganmi..
ked sa najdu cisti tak to stoji zato...
ono ti cernosi s francuzskej polynezie alebo reunion su uplne opacni ludia srdceni a fakt ina mentalita ale niektore cierne africke tie fakt cest vynimkam..
arabi za susedov nikto ich nechce... :angry:
jednych mam .. a staci mi... inych som mala predtym no hroza...
tu bola jedna sialena rodina kde matka doslova davala horucu zehlicku na telo svojej dcer :angry: !!!!!
raz sme si to vsimli a susedia sme podali trestne stihanie.. nechcem vidiet co ta rodina robila vsetko mozne a pre ich matku to bolo normalne okial prisla s tunisu vraj to je normal!!!!! :angry:

no nezabi ich a deti stale spinave.....
a ked vidim take male a zahalene pri matke tak to by som uz strielala!!!!
3. lis 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri aj mna bolai s vahy.. :grinning: a stale.. :angry:

a ja viem co ty chces prave egyptske ich oleje parfemove ze??? :wink:

moj muz ide v januari do egyptu domov z amamou tak si zisti aky presne chces.. ja s odtial bereim dewberry ktory uz nedostat v body shope.. :wink:
http://www.thebodyshop.com/_en/_ww/catalog/product.aspx?ParentCatCode=C_Fragrance&CatCode=C_Fragrance_PerfumeOils&prdcode=77623m

tento oni to kupuju s egyptu.. :wink:
ale potom ako ti poslem neviem jedine ak by niekto od vas chodil do pariza s casu na cas;. :wink:
3. lis 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já jsem ještě znala pár holek z Madagascaru - z franiny. byly skvělé, některé trošku šílené :sweat_smile: ale všimla jsem si že snad všecky byly strašně hodné, příjemné, vždycky jak potkám takovou nějako tak si říkám - ta je určitě z madagaskaru...

to je strašné, v africe jsou děti asi jak kus hadru.....evropské holky co nosí v šátku je mají skoro za vzor ale já bych řekla že kromě toho kojení a nošení v šátku se jim nic moc pozitivního asi nedostane....ale fakt - asi jak kde...určitě jsou lidi hodní k dětem i tam...
3. lis 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@erikasadek
já jsem před devíti lety chodila s arabem, a on mi koupil dva parfémy ale teda už je to devět let a jeden pořád mám, a vůbec nevyprchal! úžasné! od té doby jsem si parfém nekoupila nestojím už o evropské.
jo je to asi olej, od nějaké firmy Rassassi, menuje se Attar al oudh. jenže sem se už dívala na netu prodávají ho aji, ale zaprvé nevím jestli věiřit těm stránkám víš jak jak platíš kartou nebo tak aby tě neokradli zadruhé jak by to jako poslali až někde z arábie aby se to nerozbilo...
prostě doufám že jednou na ten parfém narazím ve Francii

já mám porodníka Egyptana a je to otevřený člověk a furt hledám odvahu se ho na to zeptat, jestli by mi neporadil...jenže před manželem je mi to blbé, protože on ví od koho ten parfém mám.. :frowning2:
3. lis 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek