• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
autor
se divím že evropské a americké parfémy nezkrachovaly, dyt to všecko hned vyčichne, je to snad na bázi alkoholu a jiných chemikálií kdežto to co mám to je fakt úžasné, jak to může ještě po 9 letech vonět, přitom sem se dívala a ani to není moc drahé, asi 20 dolarů..
3. lis 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri pravy parfem ti vonia stale; :grinning:

ale nie ak chces zisti si a moj muz ti kupi.. :wink:
3. lis 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@erikasadek nevím zas jak pravý, měla sem třeba Kenzo přímo ten parfém a je fakt že vydržel ale ne jak tento.

jej to je hezké, ale já nemůžu do Paříže..:(
menuje se Attar al oudh a ta firma RAssassi. už sem se dívala, ale ta firma posílá pouze po orientu, do Francie ne...:(
3. lis 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika, presne tak, uz abysme odsud vypadli na venkov!
3. lis 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny no ja som to vyriesila sme 78 hned pri ruiel malmaison a le vesinet.. :wink: no parada min cuzdincov.. :wink:

ja sa ho spytam.. :wink:
3. lis 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri no pravy cisty parfum, nesmie tam byt napisane eau cologne, alebo ine, ale parfum tie su vzdy najdrahsie.. :wink:
3. lis 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika, jo jo, vidim, tam jsem jednou byla na pohovoru, jen to rer A je na tecku... ale zas je na tyhle strane Parize vic prace
3. lis 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny hej RER A nestastne;. :wink:

neboj tu je vela prace hlavne okolie versailles st germain en lay...
alebo rueil malmaison tam j eprevela. vela kancelari american express, vinci a ine.. :wink: prevelaaaaaaaaaaaaa :wink:
3. lis 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek to prave vidim v tech inzeratech, z toho je mi do place :wink: kdyz uz se mi neco fakt libi, tak je to u vas, nebo na jihu a travit 4hod v transportu odmitam... :frowning2: nastesti teda ted praci mam! ale odvaz to neni :slight_smile:
3. lis 2010 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny no 4 hodiny len ked su strajky ale muz robi na champs elysse a ma to hodinu. :wink: tam a hodinu naspat fakt max.. :wink:

j atu nedam na prostredie ani dopustit fakt...
mali sme kupovat dom a neako sa to skomplikovalao a tak uz j e s toho nic teraz som rada.. pretoze tu je prekrasne a klud a do centra len skok..
3. lis 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak rasista som tu aj ja ale to aj u nas kedze na SR su zas cigani :grinning:

no a satelity potvrdzujem,takisto v Caen nedovolene...tu hej. tu je to otras. mne sa v caen strasne pacilo,mesto,ludia a aj ta praca v podstate :slight_smile: vraj je to jedno z najkrajsich miest FRA a je tam najmenej tej havedi arabskej a cernoskej...aj ked pre mna bolo aj to dost,ale MM cestuju s klubom po celom FRA a cim nizsie,tym horsie a v niektorych z parizskych stvrti,kde hravaju by vraj ani sam z auta nevystupil a to je teda normalny velky chlap :grinning:

no a hovna no comment...na jednej strane im pradlo a ssatelity nicia krasu mesta,ano suhlas...ale hovna mat mozu aj pred dverami snad a mozno aj v obyvackach :grinning: prasce. to tu nenavidim,to je fakt,by som ich do prdeli nakopala za to.
3. lis 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ja myslela ohledne prace, ze bych to mela 2 hodky a dve nazpatek, od nas z Rosny...nebo min hodku a pul

mladej tu toho ma taky po krk a nechceme, aby jednou nase dite chodilo do skoly s detma z 93, tak proto uprk a taky nedostatek prirody
3. lis 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny tak pod tu... :wink: nebudes lutovat ani ja by som tam nechcela ani panovy zit... ani jeden den. :unamused:
3. lis 2010 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek no tak tady kde jsme, to docela jde, fakt je to tu v pohode; odejit hned tak nemuzem, pac jsme tu koupili byt :slight_smile: ale v horizontu tak tri let planujeme domek nekde v province, blizko tgv
3. lis 2010 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny tak drzim palce :slight_smile:
3. lis 2010 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek no, dekuji, bude to boj :sweat_smile:
3. lis 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Potrebujem radu: boli sme dnes na poradni so Simonkou a doktorka odporučila zavádzať mäsko (čo je o.k.) a ryby. Všetky biele, ktoré dostať. Na SR nám ale doktorka ryby (prízvukovala morské) a morské plody vyslovene zakázala, pamätám si pri Oliverovi, že morské plody dokonca až po 3 roku...Dávali ste niektorá tie ryby ako prvé príkrmy? Trúfli ste si? Nemali detičky reakciu? Tu je to asi normálny postup (dokonca je to aj v Carnet de Santé), je to predsalen prímorský štát, ale pre nás, suchozemcov, mám trocha obavy...
3. lis 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao ano je to normalne ... tu..
:wink:
takze kludne mozes... su certsve a velky vyber.. :wink:
to ti hovori mama alergika;. :wink:
3. lis 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzao
ahoj taky jsem si všimla že v čr a tady se ryby dávají jindy, my jsme dávali maso od 9 měsíce a od 11 12 pak i ryby...a celkem mu chutnaly, asi 1x týdně, pak ale nastala změna a už to nechce jíst, tak ho nenutím.
ne žádnou reakci nikdy neměl, měl pouze na jahody, a kiwi takže to moc nedávám, jedině rozvařené..
3. lis 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao myslim ze tu vsetci pediatri tak doporucuju takze vsetky deti tak papaju, nedoporucuju sa len plody mora, ale ryby ano. nevedela som ze na slovensku sa to nedoporucuje. deti tu lepsie a zdravsie jedia ako na SR.
3. lis 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan
ryby určite až po prvom roku, presnejšie si ale napamätám. Vraj je to alergén. Tak preto sa pýtam, lebo pri Olim som sa riadila, samozrejme, našimi odporúčaniami. Aby som Simonke niečo nevyvolala...A aké ryby ste dávali vy? Myslím konkrétny druh. Hneď pod domom máme obchodík s týmito vecami, tak zajtra by som tam skočila.
p.s. k "hovnovej" téme: pridávam sa k zarytým odporcom mestských psov, to vám ani nebudem opisovať, čo si my donesieme domov - Oli na topánkach a Simča na kolieskach od kočíka...
3. lis 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao ja som davala myslim aj lososa,mozno nie hned v 7mesiaoch, uz sa nepamatam, ale pred 12mes. urcite. malej to vzdy velmi chutilo, vsetky ryby, ja vacsinou kupujem len mrazene :sweat_smile:
Co sa tyka este hoho pradla, sa teraz citim ako ozajstna blondyna, vobec som netusila ze by mohlo byt niekde zakazane vesat pradlo na balkon. :sweat_smile: A to aj ke mate balkon do dvora? :confused:
U nas som ja ta co postupa do kazdej moznej "kaky", dokonca sme minule isli s malou a ona mi hovori "pozor kaka" a ako ona dost zle vyslovuje myslela som ze chce kakat. A potom pozrem a uz v nej stojim :rolling_eyes: :grinning: :grinning:
3. lis 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan
Nie, vôbec tu nemôže byť na balkóne prádlo a presne ako baby spomínali, ani tanier na satelit (to som už aj zabudla, že gardienne hovorila). Keď ma tak sprdla, že si nevšímam iné balkóny, tak som sa potom zamerala a že niektorí susedia majú z balkóna pivnicu na staré haraburdy asi až tak ulicu nešpatí (staré stoličky, hrdzavá chladnička...), ale prádlo na jednom sušiaku, to áno. Takže teraz máme dva veľké prázdne balkóny a Oliver v izbičke obchádza sušiak :confounded:
3. lis 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao to je pravda s tymi haraburdami! :slight_smile: Skoda balkona :slight_smile: My mame nepriesvitny balkon takze susiak nevidiet tak som nad tym ani nikdy nerozmyslala...
3. lis 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Keď ste písali o tých satelitoch, pridám niečo k tejto téme. Roky sme nemali potrebu mať televízor, takže som každý rok na daňové priznanie odfajkla, že TV nemáme, aby nám zbytočne neprišlo platiť "la redevance audiovisuelle" (teraz po novom už premenovaná na "la contribution à l'audiovisuel public"). Páčilo sa mi, ako k nám domov raz prišla kontrola overiť si, či TV naozaj nemáme. Tomu sa hovorí "aby bol poriadok".

Telku sme kúpili vlastne až kvôli malému, aj to len kvôli DVD prehrávaču, aby mohol pozerať tie svoje "comptines à mimer et jeux de doigts", teraz už fičí na "C'est pas sorcier". TV kanály u nás 0 bodov (max. JT, keď už malý spí). Ale slovenské a české rozprávky na DVD posielajú babka s dedkom, kvôli jazykom. Zrovna včera nám od nich prišla krásna Perinbaba s reštaurovaným obrazom i zvukom, v darčekovom balení s pexesom s obrázkami z filmu (plus bonusy, profily tvorcov a fotogalériu, titulky a menu v slovenskej a anglickej verzii). Teším sa z toho! (A pošlú ešte aj ďalšie 4 rozprávky z pripravovanej kolekcie.)

Vychádza Zlatá kolekcia slovenských rozprávok:
http://www.aktuality.sk/clanok/175218/na-dvd-vychadza-zlata-kolekcia-slovenskych-rozpravok/

4. lis 2010 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petafr, mnam v receptikoch...
4. lis 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky nevíte jak se řekne "žlučové mýdlo?"
začíná mi docházet a máme tady ten obchod La vie claire tak by se chtěla zeptat, ale jak to říct sakra...
4. lis 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri nie je nad savon marseilles :wink:
4. lis 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek a ma stejny ucinky, jako zlucovy?
4. lis 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny pre mna je to este lepsie :wink: najdes pri praskoch na pranie bud v celku alebo uz vo vlockach :wink:

ale co sa tyka skvrn tak najradsej mam spreje na skvrny a tie nove enzymove su fakt jednicka..;
ja neviem co su to skvrny.. u mojich deti.. :slight_smile: a to nosi oblecenie josh po patovy. :wink:
4. lis 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek