• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@erikasadek ja ho znam od videni, ale nikdy jsem nemala tu cest osobne :slight_smile: ja bohuzel deti nemam, ale pritel je cune... a ty spreje, to je taky ta sama znacka?
4. lis 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny no sprej je znacka ale ver mi stoja zato.. :wink:
4. lis 2010 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek coze ti erika pomaha na skvrny?mne nepomaha ani vanish ani K2 detachant seche ani len na kakanicu obycajnu maleho :confused: ci to mam v rukach s tym zapierat?bo to nerobim...a to si neviem predstavit skvrny od mrkvicky prikrmovej,travy potom a pod. dakujem :wink:
a este som chcela,kedze poznas vselijake vyrobky tu, su tu nejake stavy pre deticky male?akoze Hipp slivkova napr. alebo neskor jablkova a tak....vyslovene pre deticky,kde to mam hladat?alebo detsky caj?dik :slight_smile:
4. lis 2010 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar vanich alebo ine je vzdy princip musis nastriekat a dobre vysucht skvrnu a hod do pracky pockaj 15 minut a zapni ju....
ak mas biele pradlo tak raz za cas pridaj vybielovac to mas jedno ci vanish alebo ine vsetky su dobre skvrny vybilei :wink:
osobne ani po trave a boh vie ze pato kazdy den mi doniesie a hlavne biele nohavice pkne flakov... :wink: a josh ten ani nehovorim ani po mrkve nai po inom flaky nemame nastriekat a vysuchat a idesssssssssssssssss :wink:

len pozor zerie to ruky.. :slight_smile:

no a co s atyka hipp ja nie osm fan ale videla som v carrefoure se kcia bio.. alebo v super U.. :wink:
osobne ti odporucam ak chces fakt kvalitne tak si kup od nestle naturnes.. nema konkurenciu chutovo ani kvalitou ...

a predci aj hipp.. podl amna;. :wink:
4. lis 2010 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
vela chyb ako vzdy vanish a nie vanich.. :grinning: :grinning: :grinning:
4. lis 2010 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar
jaj, tak to mám s čajíkmi čerstvú skúsenosť. zháňala som niečo simonke na pitie, už má príkrmy, tak by to mala zapíjať. Tak som nabehla do lekráne a pýtala som si "thé pour les bébés". A lekárnička na mňa vyvalila oči, ako keby som si pýtala dýku na zavraždenie bébé a že "to je silné, nie?". Šak ja som nechcela dajaký čierny ekrazit...Tak mi bolo vysvetlené, že to nie je "thé" ale "tisane". Ale nakoniec som si nechala doviesť zo SR, tu mi aj tak ponúkli len taký prášok, ktorý sa s vodou rozrába (umelina)... Ale treba to hľadať pod názvom "tisane"
4. lis 2010 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
Jaj, to meni celu situaciu, ked nemas rodinu na SVK.
Ja sa nesnazim vela porovnavat. Vidim, ze veci su ine , tazko povedat ci lepsie alebo horsie. v niecom je lepsie na Svk, v niecom je lepsie vo Fr.
iste je, ze ani ja nemam prilis pozitivny nazor na fr skolstvo. Nevravim vsak, ze sa tu nenajdu dobri ucitelia alebo dobre skoly. Mozno zalezi od stastia, na co natrafis. Ale najst nieco dobre tu, musis mat vela stastia.
Pracujes niekde? ako ta beru francuzi? nedavaju tu najavo, ze si "dievca z vychodu"?
dufam, ze som sa ta nedotkla a ani nikoho, kto bude citat tieto riadky... ak ano, vopred sa ospravedlnujem.
Z.
4. lis 2010 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: som sa zasmiala;. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

no kupis detske caj ale hladaj skor v bio obchodoch.. ale ja si tiez dovazma so slovenska. :wink:
@zuzana630 mna si sa urcite nedokla.....

takze za mna ja som tu pracovala prvych 5 rokov!!! nikto nikdy mi nedal na javo ze som z vychodu alebo menjecenna.. :wink:

teraz zacianm pracovat ale kvoli diagnoze mojho syna nemozme ani na polovicny uvazok takze len hodinu dva ked su obaja v skole. :wink:

osobne nemozme povedat ani slovo nie.. :slight_smile:
4. lis 2010 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek erika nestle naturnes?to su stavy aj?normalne v obchode tiez,napr.carefurr medzi detskym jedlom?
4. lis 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
savon de marseille je fajn ale na skvrny nestačí, to žlučové je opravdu lepší... prostě ty skvrny jdou líp pryč.
takže asi nevíte... :frowning2: nevadí já se s nima nějak dorozumím! :sweat_smile:
4. lis 2010 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar
:grinning: :grinning: :grinning: stavy asi nie :grinning: :grinning: :grinning:
4. lis 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao chi chi, tak to me taky pobavilo; thé je cerny nebo thé vert zeleny caj, vse ostatni jsou tisane, neboli pisse-mamie, hovorove (vse, co je bylinkove), neboj, ja si na to dodnes nezvykla, pro me je to caj a hotovo :wink:

zuzana630 priznam se, ze kdyz jsem si hledala praci, tak jsem na diskriminaci narazila, zalezi na stesti, na jakyho vola narazis :slight_smile: ale nak hrozny to zas neni, neboj

eriko, tak to budu muset ten sprej vyzkouset! dam vedet :wink:

4. lis 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzana630 ja za mna mozem povedat ze relativne casto na mna pozeraju ako na dievca z vychodu(hlavne moj gynekolog :grinning: ) ale co, ved som z vychodu, a co?Ak to niekomu vadi tak mi ten clovek nestoji za stratu casu. A hlavne takyi co si myslia ze dievca ake malo stastie ze sa vydala do francuzska :rolling_eyes: :rolling_eyes: pri hladani prace sa mi stalo ze mi povedali ze treba hovorit plynule po francuzsky - co sice hovorim, len s accentom :angry:
Ale ked ma niekde vzali tak asi im to nevadilo, aj kolegine boli vzdy v pohode, obcas sa smeju z mojho prizvuku, ale gentillement.
6. lis 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
môj osvedčený postup, čo sa týka škvŕn, je, že fľak (čerstvý alebo aj zasušený) namydlím spolu s vodou - pozor, musí byť studená - trochu preperiem v rukách, fľak ešte raz namydlím a nechám pôsobiť do druhého dňa. Potom normálne hodím do práčky a klasicky operiem s ostatným prádlom. Mydlo pri tomto zaberá prakticky hocijaké, používala som samozrejme na ručné pranie, ale v stave núdze mi zabralo aj normálne mydlo na ruky. Nie tekuté! Zbavila som sa týmto postupom aj neodvrátiteľných katastrof ako dojčenské kakanice, mrkva, čokoláda a neidentifikovateľných škvŕn, čo mi domov podonášal Oliver.
Diskriminácia voči iným národnostiam je podľa mňa v podstate všade vo "vyspelých" krajinách, je to taký druh vyvyšovania sa, ale je to hlavne o ľuďoch. Žila som niekoľko rokov vo Viedni, tam som sa s tým tiež stretla, ale nebolo to až také zlé (a to sú rakúšania iní psí čumáci oproti tunajším). Hlavne, ak si dotyčný myslí, že pochádzam z krajiny, kde vybičovaní socializmom ešte stále chodíme hladní a bosí... :angry: Aj doktorka sa ma pýtala, či na Slovensku poznáme tie umŕtvovacie "Patch" pred očkovaním a tvárila sa pri tom, že "aha, čo u nás máme..."... :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
6. lis 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao zaujimavy postup, skusim to:slight_smile:
6. lis 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zuzao,
to je dobré, tak to dělám taky, právě tím žlučovým mýdlem, je skvělé, nevím co obsahuje ale skvrny po něm mizí...já to řeším kvůli látkových plen, ono jak se vykadí tak je to někdy síla... :sweat_smile: :sweat_smile:

blanblan

to je fajn že máš takové hodné spolupracovnice, já myslím že vesměs jsou francouzi hodní, někteří jsou fakt dost proti cizincům, ale pokud má člověk štěstí a vyhne se jim tak může narazit na celkem fajn lidi.

7. lis 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
pamatate si nasu diskusiu na skoly a anglinu tu je par prispevkov ako to vidia francuzke zeny... :grinning:

Dans l'école primaire ou va ma fille la prof qui leur donne le cours d'anglais est la prof d'anglais du collège, donc pour la suite, je ne suis pas inquiète. Par contre je pense que si un vrai prof d'anlalis n'est pas en poste pour donner les cours, si c'est le maitre ou la maitresse habituelle qui donne le cours il peut y avoir des soucis car ceux ci ne sont pas formés pour et parfois ne parlent pas anglais.... dans ce cas il vaut mieux ne pas faire de cours d'anglais....
Ce que je déplore c'est qu'a force d'ajouter des matières et d'alourdir les programmes, certaines matières "sautent" tout bonnement commel'art plastique ou la musique....

Christine Pierret Mes filles ont fait 2 écoles élémentaires dans la même ville, l'une en ZEP l'autre non. L'une est maintenant en 5° l'autre en CM2.
Dans la première école, elles avaient anglais par des enseignants non formés. Elles apprenaient un vocabulaire basic, même très basic. Une légère initiation.
En arrivant dans la deuxième école élémentaire, quelle ne fut pas notre surprise d'apprendre qu'elles auraient 2 langues vivantes. Elles ont donc anglais par des maîtres qui avaient passés des modules garantissant un bon niveau pour l'anglais.
Ensuite, la deuxième langue varie en fonction des disponibilités des enseignants. Il y a eu l'espagnol, de manière très furtive, juste un léger contact, sans grande motivation.Il y a l'allemand. Basic, comme l'anglais en ZEP. Et il y a eu russe, avec la prof du collège et du lycée.
Au final, les enfants ont une belle idée tout de même des langues qu'ils vont rencontrer dans la suite de leur scolarité.
Au final, elles ont choisi de faire des classes li-langues dès la 6°: russe et anglais.
Cela ne s'est pas fait au détriment des autres matières tout du moins dans la seconde école car c'est une école d'application.
Cela démontre bien que les écoles sont loin d'être égales... et ceux dès la maternelle.
Et c'est sans tenir compte de l'investissement de chaque enseignant qui fait encore moduler la qualité de l'enseignement au sein d'une même école...
Que c'est compliqué..
9. lis 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek :slight_smile: Čo škola, to iná kvalita. Chvalabohu, my máme na našu školu šťastie. A propos, tvoj syn už má angličtinu? Môj áno. Má takého šikovného učiteľa Luca, ktorý im o Anglicku veľa aj rozpráva... Náš malý sa už dovoláva výletu...
9. lis 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kočky, čo máte škôlkárikov, ako prebehla adaptácia v septembri, ak predtým do škôlky nechodili? Na pár doobedí v týždni? hneď na celý deň? Boli ste tam s nimi?
MM včera volal do škôlky, že ako s nástupom a čúza sa tvárila, že nemá miesto a potom že akože nám robí službu, tak že ju vezmú na doobedie... MM sa s ňou má stretnúť 19-teho, lenže ja som začiatkom roka kontaktovala mairie a tí mi zase povedali, že proste má na škôlku nárok, tak jej miesto nájsť musia.
Som zvedavá, čo z tohoto vylezie...keby bola nejaká súkromná v okolí, tak ju dám tam.
9. lis 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan ahoj v skolke nemozes byt s detmi.. :wink:

moj v pohode pata nepocitam je to iny pripad , ale josh uplne v pohode chodi len doobedu.. :wink:

a poobede je so mnou ale stva sa ako aj dnes ze pojde aj poobede ale zriedkavo zvyka si.. :wink:
@mokiri
aj ja mam stastien aksolku , a skolu vies co pato krasne cita ja som na zadku ako krasne uz cita .. neustale sa snazi citat.. samozrejme maju to tazke tu inac sa pise a inak s avyslovuje takze je to tazke pre deti.... :wink:
ale som nadsena;.. :slight_smile:

anglinu mali uz od skolky trochu ako aj pocitace od PS mali to..
vysledok ze vie pocitat a povedat par slov ale vies co anglicky zistujem ze vie vaic ako slovensky :angry:

ale teraz sa ma pyta.. stykl, serpent , ako sa povie v jazyku mami?? ja odpoveda a anglicky?? :grinning:
tak sa snazime iked si myslim ze nie vsetko ako slova chape.. :frowning2: ale snazi sa ani osobnu asistentku uz nepotrebuje v skole.. :wink:
9. lis 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek :slight_smile: Teším sa vždy, keď napíšeš, ako pekne napreduje.
@bihan S dieťaťom nemôžeš v škôlke zostať. Ak je na teba naviazaná, daj ju zo začiatku len doobeda (t. j. od 8h30 do 11h30) a až od januára na celý deň. Keď je veľa detí zapísaných do tej-ktorej škôlky, prednosť majú deti rodičov, ktorí obaja pracujú.
9. lis 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sára na mňa naviazaná nie je, na kolektív je zvyknutá, takže v tom problém nevidím. :slight_smile: A nechať ju tam na doobedie by mi vôbec nevadilo počas celého roka, takže s tým problém nebude.. len napr. na Reunione bolo detí viac než dosť, vojenské manželky zriedkakedy pracujú a všetky deti chodili od 8h30 do štvrtej do škôlky.
Vďaka za rady, kočky :slight_smile:

Inak som dala veľké dieťa včera zaočkovať proti A-čkovej žltačke.. to bolo revuuuuu :sweat_smile: Preočkovanie bude pohroma.

Erika, Paťo robí super pokroky, teším sa :slight_smile:
9. lis 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan
no, my sme boli plus/mínus taký istý prípad, do FR sme prišli po začiatku škol. roka a na mairie tiež tvrdili, že škôlka sa musí nájsť, dokonca musí byť v 15 arr. ak tam bývame. Sú tu síce 2 škôlky, ktoré sú bližšie k domu, ale tých 10 min. cesty do školky, kam chodí Oli, ma nezabije. O žiadnom adaptačnom procese nebola reč, jednoducho sa stanovil harmonogram ako bude chodiť do škôlky a od pondelka mal Oliver nastúpiť rovno na celý deň. Ale nakoniec som ho tam prvý týždeň nechala len na doobedie. Apropos, je november a ešte teraz tam niektoré detičky každé ráno srdcervúco plakávajú (tak by som si ich pritúlila :frowning2: )
9. lis 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri
@bihan dakujem ja som tiez prestastne kazdym dnom mi pada kamen so srdca ked vidim ako dokaze napredovat a dav mi to nadej do jeho buducna;. :slight_smile:

hlavne nech zapracuje a zcane chapt socilanu sferu toto je najvatsi problem zatial niektore situacie a slova mu voibec nic nehovoria.. :frowning2:

ale hovorim si ze ked ine veci sa polepsili tak dufam ze ja toto sa zvladne verim tomu .. dav mi to nadej a silu mu pomahat.. ako len mozem.....

zatial davam do neho vsetku svoju enrgiu ako len mozem dat a dufam ze budem mat silu aj dalej...
ale j epravda ked vidim tu zmenu a mnoho veci ako sa polepsili tak to dava dalsiu silu ktoru potrebujem. to je fakt. :wink:

bihan dala si zltacku?? :slight_smile: si statocna;.
u nas vakcina uz neexistuje skoncili sme na vecne casy amen.. :angry:

PS pre kocky ktore ste tu kratko...
vakcinacia tu nie je povinna ako na slovensku .. jedina ta zakladna DTP.. :wink:
takze ak nechcete nikto vas nebude nutit ako na slovensku , to je len pre info.. :wink:

bihan drzim sarinke palce v skolke;.
netrap sa moji chodili a chodi len rano , na prvy rok to staci.. :wink: do skolky.. :wink: bude to dobre. :wink:

inak super fotky hadzes na FB.. :wink: aj ja chceeeeemm :slight_smile:
9. lis 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
erika, to že je Paťko autista, som zachytila len úchytkom z predchádzajúcich strán. Asi to máte náročné celá rodina, neviem si to ani predstaviť a každý, aj sebemenší pokrok pre vás veľa znamená...Gratulujem k novým napredovaniam! Ak to nie je drzé, ako ste to zistili? Po očkovaní (o tom som čítala...)?
Ja som si práve myslela, že očkovania sú tu prudko povinné, pred nástupom do škôlky sme totiž museli predložiť očkovací preukaz. Oproti očkovacej schéme na SR mu tam dokonca ešte jedna dávka chýbala, tak sme museli dodatočne ešte jeden Infarix absolvovať... :fearful:
9. lis 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao nie je povinne len ten infarix;. :grinning:
co je je DTP obrna zaskrt/ tetanus. :wink:

inak ak je kontraindikacia tak donesies papier od lekara preco nemoze byt ockovane do skoly na tuto vakcinu a koniec.. :wink:

inak ziadne ine nie je povinne.. :wink:

ockovanie DTp je len pre skolsku dochadzku.. :wink: pokial je doma aj do - roku nikto ta nebude nahanat.. :wink:
9. lis 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao no ano po ockovani ROR :angry: bohuzila pato nie je cisty autista;. :wink: je to autistike dieta ale nie je cisty autista.. :wink: jeho diagnoza je TED :wink:
9. lis 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan :slight_smile: V La Réunion toho bude inak určite viac... To radšej ani neporovnávaj. (Už si dokúpila zimnú BB výbavu?) :slight_smile:
9. lis 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
no a to sme dostali ďalší predpis na Priorix, budú ho očkovať v decembri (na SR určite toto očkovanie nie je... :unamused: ). Tak neviem, človek doma počúval z každej strany, ako sú naše deti nadmerne očkované, že inde ani zďaleka toľko očkovaní nie je a prídeme sem a šup: dve ďalšie očkovania behom 3 mesiacov... :fearful:
9. lis 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek hej, dala som žltačku, lebo mám stresy z toho, že Sára v jednom kuse niečo olizuje, strká si prsty do úst.. si hovorím, že už je dosť veľká, dostávala celý týždeň C-čko...zdá sa byť všetko v poriadku.
A Marina tiež dostala Infanrix a okrem preočkovania naň a potom neskôr tak isto A-čkovej žltačky nič iné nedostane.

@mokiri hej hej, prakticky som vymenila celý šatník, lebo keď sme prišli, tak už bola taká kosa, že sa ani tričká s krátkym rukávom nedali nosiť :sweat_smile:
9. lis 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek