• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
@zuzao priorix nie je na slovensku je to MMR ockovanie na slovensku je lne hexa!!! :wink:

ty kludne pmozes odmietnut ni ej eto ppovine ockovanie!!! :wink: oni to davaju automaticky ale ak povies ze nechces tak nic sa nedeje!! :wink:
9. lis 2010 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan

ked sme zapisovali syna do skolky, tak nam povedali, ze prvy den tam mozme ostat, to je vsetko, ziadny adaptacny proces tu neexistuje.
Syn plakal kazde rano cele dva mesiace, prestal tesne pred prazdninami jesennymi a teraz nastastie uz neplace.
Chodi len na doobeda, obeduje uz doma a poobede este spi, tak nevidim dovod ho tam nechavat. A sam hovori, ze tam nechce spat.
Drzim palce, aby to u vas prebehlo bez bolesti a hlavne bez placu :wink:
9. lis 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby co je Infarix?povinna je len penta nie? ja som dostala predpis na pentu,bo tak som si vypytala,uz je v chladnicke :slight_smile: ine nechcem...max.zltacku neskor ak by sme sli niekam do exotiky.....inak nie.
9. lis 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar to je jendo a to iste pentavac, infarix su jedno a to iste;. tetanus zasktrt obrna, cierny kasel.. a ine bez zltacky.. :wink:
tu je vyhoda ze je viac vakcin na to iste;. :wink:
na slovensku je lne jedna vakcina;. :wink:

jedine hexa je DTP + zltacka;. :wink: ta nie j epovinna ak vam ju predpise a nechcete zltacku B tak rovno povedzte ze nechcete tuto ale bez zltacky... :wink:
a da vam infarix alebo pentavac.. :wink:
9. lis 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek dakujem.hej mam pentavac v chladnicke,o tyzden ideme :slight_smile: a preockovat treba kedy?

a inak,potom v skolke nebudme mat problem,ak nebudeme mat nic ine? co sa tyka MMR cize ROR,existuje to nejako delene?asi nie co...ze by som dala len mumps trebars....ja chcem dat len to,proti comu sme aj my boli ockovani,lenze mamina si uz nepamata...
9. lis 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Infanrix je značka - Sára má pichnutý pentavac (iná značka) a pichá sa ešte infanrix quinta a hexa. Hexa je to isté ako quinta len so žltačkou B.
Priorix je očkovanie proti MMR.

Ešte raz vďaka za info, Sára už teraz chodí raz do týždňa do niečoho ako škôlka od deviatej do pol dvanástej a občas mi nedá ani pusu, keď odchádzam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. lis 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar dava sa 3 4 a 5 mesiaci a potom je preckovanie v 18 mesiaci .. :wink:
ale navadi ak nemozem byt preockovany v 18 mesiaci u nas sme mali odklad rok.. :grinning: az teraz tesne pred nastupom do skoly dostal preockovanie;. a nedala som mu uz pentavak, ale len cistu vakcinu DTP bez cieneho kasla +.. vola sa REVAXIS.. :wink: je to sice pre deti od 6 roku .. ale nevadi pretoze skodoit menej skodi ako ine. je len cista;. :wink:
ale to uz je moj pohlad na vec kedze uz nezatazujem deti ockovaniMM :wink:
pato ma vsetky ockovania;. co lutujem...
josh ma len povinne DTP.. a BCG ale to bola moja chyba;. :angry:

iank nic;. zdravy ako repa okrem alergie;. ale ta bola sposobena BCG.. :angry:

ROR je MMR vakcina v preklade;. :wink:
tu je vela vakcin nato takze sa netrap asi 5 ak sa pamatam.. :grinning:
povinne nie je .. :wink:
nikto nebude ta kritizovat a kontrolovat kvoli tomu.. :wink:
9. lis 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan aha to som nechapal,ze to je znacka :slight_smile:
inak super,ze je Sara taka spolocenska,bez problemov v kolektive,v skolke :wink:

@erikasadek hej ror viem ze je mmr-to iste.len som chcela vediet,ci sa da pichnut odelene,cize nie cele MMR ale len mumps napr.,ale to asi nie ze.

no my budeme mat 4 mesiace a davam este len prvu pentu. takze potom v 18mes.az?ci som zle pochopila?
9. lis 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a my mame este tuberkulozu,bo klasika na SR takmer priamo v porodnici sa to ockuje :angry: ale uz to je zahojene v podstate takze fajn.
9. lis 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar prepac oddelene sa da samozrejme... je vakcina cisto na osypky.. :wink: - rougeole :wink: normlane si das predpisat lekarom..; :wink:
a existuje aj rubela aosypky spolu bez mumpsu alebo cisto rubeola.. cisto mumps v fr nekupis;. mam pocit ze jedna s malo krajin kde este je takto je svajciarsko.. :wink:

4 mesiac 5 mesiac 6 mesiac a potom v 18 preockovanie;.
9. lis 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek aha,jasne,takze to je fajn. no len mna strasi jedine ten mumps prave,podla mna osypky su v pohode,ved my sme ich hocikto prekonali a rubeola neviem,to sa hadam uz nevyskytuje nejako.....

no a to vazne teraz 3 mesiace po sebe musime ist?a musi to byt presne?lebo napr.v novembri ideme prvy x a to maly zacina v podstat uz 5ty mesiac (o tyzden ukoncime 4ty,cize budeme mat 4 mesiace-chapes ako myslim).no a v decembri enchcem davat,bo letime na SR takze pred letom nechcem dat.takze az zaciatkom januara.
9. lis 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar no ma byt odstup minimalny mesiac :wink: ale to prehovor si lekarkou vzdy sa najde kompromis.. :wink:

mumpsu sa neboj fakt.. a rubelo je neboja, ale nic vazne fakt.. :wink:

:wink:

osypku maju najhorisi priebeh ale neboj pod lekarskou kontrolou v pohode;... tu su rocne 1000 pripadov a v pohode;.. nie sm ev afrike....

rubeol atak bude slabisia teplota par flakov a pohoda;.
9. lis 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
Tak teraz mám v tom zmätok aj ja: Oliver to má s očkovaním dosť komplikované, lebo bude mať de facto mix zo SR aj z FR očkovacej schémy. Keďže, ako čítam, si celkom dobrý macher na očkovania, poprosím ťa o radu. Očkovania na SR mal takto:
Infarix HEXA v 3., 4. a v 10. mesiaci ; na žiadosť miestnych úradov ešte jeden v tomto roku v septembri, tiež HEXA (3 roky a 3 mesiace), čiže dokopy 4x.
Priorix mal na SR ako 16.mesačný a teraz ním má byť v decembri preočkovaný. To znamená, že tento plánovaný Priorix vlastne prekrýva Infarix Hexa, čo dostal v septembri? Čiže, kľudne môžem ten priorix v decembri úplne odmietnuť? Sorry, možno sa pýtam blbo, ale mám v tom fakt hokey :unamused: :fearful: :unamused:
9. lis 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao janse ze mozes odmietnut.. :wink: priorix... tui nie je povinne;.. :wink: pato mal ale uz preockovany nebol a ani nebude;. :wink:

bez problemov..

len jedno si musis premysliet ak sa vratis na slovensko budu ta nahanat.. :grinning:

ale neboj ROR teda priorix a ine sa moze kedykolvek pichnut aj 12 roku.. :wink:

priorix a hexa su dve rozlicne vakciny..... takze neprekryva infarix...

takze hexu uz mas za sebou .. a priorix mas jednu davku takze bez problemov druhu ak nechces nic sa nedeje ....
9. lis 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
no Erika, práve, mne doktorka pred odchodom sem tvrdila, že Infarixy sú u nás dokopy len 3 (tým pádom ich mal za sebou všetky), tu chceli štvrtý. Očkovanie na SR sa v treťom roku veku dieťaťa zrušilo, ale neviem, o akú vakcínu išlo (možno ten Infarix, čo chceli tu). A Priorix: to som sa síce nepýtala, ale ten sa tiež preočkováva? Takže, ak mu ho dám pichnúť napr. o rok, nič sa nedeje? Lebo my sa na SR vrátime, takže nejde moc o to, čo chcem ja... :frowning2: :angry: :angry:
9. lis 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao tu je ockovaci kalendar DTP 4 5 6 mesiac a potom preockovanie v 18 mesiaci a neskor 6 roku.. :wink: :wink:

priorix nedavaj tu ak ti bude treba tak das neskor na slovensku zatial nedavaj.. :wink: ver mi...
9. lis 2010 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao nie zrusilo sa mma pocit MMR. :wink: v 3 roku.. :wink:
9. lis 2010 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao tu mas vakcinacny kalendar.. :wink:

DTP je infarix pentavac ako chces.. :wink:

http://www.sante-sports.gouv.fr/IMG/pdf/Calendrier_vac-tab_enfant_ados_2010.pdf
9. lis 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Principe

Le calendrier vaccinal fixe les vaccinations applicables aux personnes résidant en France, en fonction de leur âge.

Pour la population générale (hors les cas des personnes exposées à un risque particulier ou pour certaines professions), certaines vaccinations sont obligatoires. Il s'agit des vaccinations contre :

la diphtérie et le tétanos : seule la primo vaccination avec le 1er rappel à 18 mois est obligatoire,

la poliomyélite : la primo vaccination et les rappels sont obligatoires jusqu'à l'âge de 13 ans,

Calendrier

A la naissance

BCG : uniquement pour les enfants exposés à un risque élevé (résidant en Île de France ou en Guyane, antécédents familiaux, nés ou issus de parents originaire d'un pays très touché par la tuberculose, vivant dans un habitat précaire, ...).

Chez les enfants à risque, la vaccination peut être pratiquée jusqu'à l'âge de 15 ans, avec un test par intradermoréaction préalable à la vaccination à partir de l'âge de 3 mois.

Hépatite B : 1ère dose de vaccin dans les 24 heures pour les enfants nés de mère porteuse de l'antigène HBs, associée à l'administration d'immunoglobulines. (Dans ce cas, 2ème et 3ème doses à 1 et à 6 mois, puis contrôle sérologique entre 7 et 12 mois).

A 2 mois

Diphtérie, tétanos, poliomyélite , coqueluche, Haemophilus influenzae b : 1ère injection.

Hépatite B : 1ère injection.

Pneumococcique (Pn7) : 1ère injection.

A 3 mois

Diphtérie, tétanos, poliomyélite , coqueluche, Haemophilus influenzae b : 2ème injection.

Pneumococcique (Pn7) : injection supplémentaire, uniquement pour les enfants présentant une pathologie les exposant à un risque élevé d'infection (prématurité, drépanocytose, infection à VIH, déficits immunitaires, cardiopathie congénitale, ...).

A 4 mois

Diphtérie, tétanos, poliomyélite , coqueluche, Haemophilus influenzae b : 3ème injection.

Hépatite B : 2ème injection.

Pneumococcique (Pn7) : 2ème injection. (3ème injection pour les enfants exposés à un risque élevé d'infection).

A 9 mois

Rougeole, oreillons, rubéole (ROR) : 1ère dose, uniquement pour les nourrissons accueillis en collectivité. (Dans ce cas, la 2ème dose est recommandée entre 12 et 15 mois).

A 12 mois

Rougeole, oreillons, rubéole (ROR) : 1ère dose. (La 2éme dose au moins 1 mois après la 1ère et si possible avant l'âge de 24 mois).

Pneumococcique (Pn7) : 3ème injection. (4ème injection pour les enfants exposés à un risque élevé d'infection).

Entre 12 et 15 mois

Rougeole, oreillons, rubéole : 2ème dose pour les nourrissons ayant reçu une 1ère dose à 9 mois.

Entre 13 et 24 mois

Rougeole, oreillons, rubéole (ROR) : 2ème dose.

Entre 16 et 18 mois

Diphtérie, tétanos, poliomyélite , coqueluche, Haemophilus influenzae b : 4ème injection (qui correspond au 1er rappel).

Hépatite B : 3ème injection.

A 6 ans

Diphtérie, tétanos, poliomyélite : rappel.

Entre 11 et 13 ans

Diphtérie, tétanos, poliomyélite et coqueluche : rappel.

Hépatite B : 3 injections, si elles n'ont pas été pratiquées pendant l'enfance. Les 2 premières à 1 mois d'intervalle, la 3ème, 5 à 12 mois après la 2ème injection.

A 14 ans

Papillomavirus humains (HPV).

Entre 15 et 23 ans

Papillomavirus humains (HPV) : rattrapage si le vaccin n'a pas été administré à 14 ans, seulement pour les jeunes filles ou jeunes femmes qui n'ont pas encore eu de rapport sexuel ou lorsque la vaccination se situe dans l'année suivant le début de leur vie sexuelle.

Entre 16 et 18 ans puis tous les 10 ans

Diphtérie, tétanos, poliomyélite : rappel.

Coqueluche : pour les adolescents n'ayant pas eu de rappel à l'âge de 11 à 13 ans.

A partir de 18 ans

Diphtérie, tétanos, poliomyélite : une dose à renouveler tous les 10 ans.

Rubéole pour les femmes non vaccinées en âge de procréer.

Coqueluche : une dose pour les adultes susceptibles de devenir parents et n'ayant pas été vaccinés depuis 10 ans.

Entre 26 et 28 ans

Coqueluche : une dose pour les adultes n'ayant pas été vaccinés depuis 10 ans (lors d'un rappel décennal diphtérie, tétanos, poliomyélite).

Après 65 ans

Grippe : tous les ans.

En cas de retard dans le calendrier

Il n'est pas nécessaire de recommencer tout le programme des vaccinations imposant des injections répétées.

Il suffit de reprendre le calendrier au stade où il a été interrompu et de compléter la vaccination en réalisant le nombre d'injections requis en fonction de l'âge.

la fièvre jaune : pour toutes les personnes résidant en Guyane.

Les personnes titulaires de l'autorité parentale doivent veiller au respect de cette obligation .

Les autres vaccins ne sont pas obligatoires, mais recommandés.
9. lis 2010 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
ja som práve pozerala náš - slovenský kalendár:

http://www.sprievodcaockovanim.sk/povinne-ockovanie-na-slovensku/aktualny-ockovaci-kalendar.html

takže tam vidno tie rozdiely...Dám na teba a Priorix mu teda nedám tu, počkám... :wink: Takže keď prídeme v decembri k pediatričke (Simča má poradňu), tak jej zdvorilo vrátim ten predpis a poďakujem :wink: :grinning: Díky
9. lis 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao nemusis vracat.. :grinning: len jej povedz dakujem nechcem dat ockovat.. :grinning: nic viac spyta sa ta preco a ty jej poveis preco lebo nechces a nie je povinna;. bastaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :slight_smile: a nic sa nebude diat oproti slovenksu j eto ine neboj.. :wink:

zuzi je rozdile pozri co vsetko mate povinne na slovensku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a tu len jedna;... zvysok len odporucane.. nie j eto super???
9. lis 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ja to chapem,dam pentu a hotovo-3x za sebou teraz a potom v 18 mes. a tym som skoncila minimalne do 2-3 rokov. potom sa rozhodnem ci zltacku,ak pojdeme do exotiky a ci nejake tie osypky ci co.ale skor nie ako ano. a ked tak, tak dam na SR,ale asi nedam,sak to je blbost :sweat_smile:

no a zabudla som napisat,boli sme dnes v Carefure velkom a nasla som tie Hipp ale velmi malo v bio oddeleni teda :confused: proste kase ani stavy nie. len klasika predsnidavky a zeleninove prikrmy. tak som kupila Bledinu riz cereal ...cerealie do mlieka,cize po nasom kasa....nie sice cela ryzova ale tak ryza tam je. od 4teho mesiaca. tak to skusim malemu obcas nasypat do mlieka,akoze zahustit potom v 5tom mesiaci. je tam napisane,ze tu sa to je na ranajky...vraj na energiu. myslis,ze to nie je ako u nas,ze zasyti aj trochu?teda co u nas kasa. bo chcem to prihodit do mlieka skor navecer,nie rano.

no a nemliecnu som nenasla,to si hovorila ten Picot v lekarni,ze. v U sme neboli.
9. lis 2010 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar nemliecnu najdes robi ju carrefour znacka, a v lekatni pocot a potom auchan.. :wink:

tie cerealne od bledina nedam dopustit moje deti boli lne naich mnamka;......
das do false urobis len vatssiu dierku inak neprejde a tie ceralne su supeeeeeeeeeeeeeeeeeeerr :wink: zdrave :wink: lespie kao ryza.....; len zapeka po nej... :wink:

osobne mne hipp nechyba tu fakt kupila osm len raz na slovensku musel aosm ; neako ma to neoslovilo a ani pata alebo josha;. :grinning: :grinning:

zabudla osm ja osm davala rano a vecer...
9. lis 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ok,tak budem davat zatial vecer v tom 5-6tom mes. potom uvidime.ale neobsahuje to lepok,ci ano?ked je to riz cereal od 4teho mes. lebo lepok chcem az v tom polroku zaradit.
no ja chcem zacat zelenina na obed,klasika a postom postupne tieto cerealie vecer a ovocie zase neskor. uvidime.
no ved ani mne nechyba ,nemam ho vyskusany ten Hipp samozrejme,len viem,ze robia stavy a tie kase,ale tak nevadi mi to v podstate.
9. lis 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar
no s kašami som sa potrápila aj ja, kým som niečo našla. Pri nás je bio obchod (Bio-Coop) a len tam som našla lastovičku:
http://www.ferme-des-peupliers.fr/bouillie-de-flocons-davoine-bio-holle-250-p-860.html

je to nemliečne, bio, viac druhov, proste to, čo som hľadala. Už som sa bála, že nenájdem (tiež mali v Auchane len tie sladké žbrndy, to nechápem, že tam napíšu, že od 4.mesiaca :confused: )
Tu sa totiž na večeru, na rozdiel od nás, odporúča nie kaša, ale zelenina...
9. lis 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar nie su bezlepkove;... :wink: neboj... :wink:
@zuzao ano mozu sa od 4 mesiaca pokial dieta potrebuje mozu neznamena ze musia;. :grinning:
10. lis 2010 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby prosím vás, poraďte mi s mutuelle :unamused:
Stále nám ju zvyšujú, platíme 66€ mesačne a za dva roky nám preplatili presne 43€ :angry: Mate všetci mutuelle?? Pretože my zvazujeme to zrušiť, alebo max. nechať pre malú. Pretože napr.dermatologa a ani physioterapie nám nepreplacaju...
Alebo existuje taky variant, že by sa to vztahovalo len na hradenie pobytu v nemocnici?

A k ockovaniu- ako sa povie zltacka?Je v nejakom ockovani, či sa ockuje zvlášť? Ja mám tiež dve látky práve v chladničke, ale mala je uz mesiac chora, tak chcem počkať, ked bude fit.
10. lis 2010 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki aku mas.; vsetko zalezi aku mas kolko % ti preplacaju.... na kazdy ukon je ina percentaz.....
a vsetko zalezi aku mate zmluvu.. musis pozriet.. tam.. :wink:
my platime 200€ mesacne a stijime cez 2000€ mesacne :grinning:

Hépatites A B C zltacka A B alebo C
10. lis 2010 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao ten link co si dala sa mi paci,my tu ten obchod nemame. mozem si to objednat cez net?len az nad 75e je dorucenie zadarmo,takze takto ma to vyjde dost teda.no my ideme v decembri na SR takze ja si planujem daco priniest,ale tak jasne,ze hladam aj tu. no ale neviem,myslis,ze na SR tie kase sladke nie su?ja som teda nechutnala ale podla mna su :grinning:
10. lis 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar a nemas v okoli ziaden bio obchod??? treba hladat oni su vatsinou zastrcene... :grinning: ale vzdy toho maju vela.. :wink:
10. lis 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek