• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Ešte na skok k tej adaptácii v školke.
@bihan Osobne si myslím, že tá neprítomnosť matky dieťaťu v škôlke až tak neprekáža. Deti milujú byť s deťmi. Ale nevoňajú im 2 veci:
1. pravidelný režim (francúzska škôlka je ráno prakticky otvorená 10 minút a každé ráno sa treba do toho času pichnúť - t. j. obliekať sa, utekať, a to za každého počasia a nálady ... podaktoré maminy musia ťahať so sebou ešte aj ďalšie dieťa... :slight_smile:
2. rozvrh hodín v škôlke (je to normálne vyučovanie, čiže ide sa podľa určitej schémy a rozvrhu, žiadne hrajkanie, nie vždy má dieťa chuť ukončiť jednu aktivitu a začať inú a pod.

A ak dieťa ešte cez obed spáva, lepšie je preň, keď ho rodič o 11h30 zo škôlky vyberie, dá mu obed a dá ho spinkať dokedy sa mu ráči, t. j. škôlka len doobeda. (A to aspoň na začiatku PS, prípadne aj celú PS.)

Pre tvoju malú môže byť spočiatku nepríjemné aj to, že sa zjaví v kolektíve detí, ktoré sa už poznajú, o niekoľko mesiacov neskôr... Na to sú deti tiež veľmi citlivé, ale rýchlo to prekonajú...
10. lis 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri za toito zboznujem nasu skolku od 8 rana do 8 45 je otvorena;. :slight_smile: co myslis kedy tam pridem??
8 44 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. lis 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek absolutne som nevidela zatial.
inak, s tou mutuelle by ma tiez zaujimalo,ze ktora je dobre,hlavne nech preplaca detske vysetrenia vsetky vratane sona ,gynekologa a zubara :slight_smile: my budeme musiet menit,bo ja mam s malym MGEN,MM nema. maly je na mojej Vitalke,lenze v decembri mi konci kedze som po roku od ukoncenia prac.pomeru nenastupila do skolstva (chcem zostat s malym na materskej aspon do roka-1,5) a budeme sa musiet supnut na Vitalku manzelovu,tym padom SECU jeho a mutuelle nie MGEN ale ina. s MGEN som bola spokojna,nepreplacali vsetko ale velmi vela.
10. lis 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar
veď to nemusíš kupovať priamo z toho linku, to som dala len na ukážku, ako tá kaša vyzerá. Skús dať do googlu "HOLLE", to je firma, čo to vyrába
ich oficiálna stránka:

http://www.holle.fr/Produkte/Sortiment.asp

a petit pots kupujem od fy "BABYBIO", sú ovocné, sú bio a paprať sa s abricots alebo peches by sa mi teda nechcelo :

http://www.babybio.fr/fruits.php

ale ako hovorím/píšem, ak nemáš v dostupnosti kamenný obchod, tak poňúraj na webe, určite je livraison aj od nákupu za nižšiu cenu.
Ja som Oliverovi kupovala také isté kaše (len neboli bio), ale nie na SK, ale v AT, mali sme to z BA kúsok...
10. lis 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar tazko povedat ktora je dobra ja osobne sa pamatam tera zmoja skusenst dobre :wink:
pred rokom ma kontaktovali skoro vsetky mutuelle cez mail a telefo ci nechcem zmenit a poukali mi svoje ked som porovnala poca smesiaca vsetky tak ani jedna nebola lepsia ako mam.. :grinning: proste vela sa snazia osmeknut podla mna.. ako s alen da treba dobre pozerat co ponukaju.. :wink:

ja mam MMA a sme na 400% vela veci proste neriesim aj ked vystavim sek na 90 € lekarovy v pohode.. :wink:

preplacaju nam vsetky lieky nie je limit pretoze tu je modre etikety a zlte ?.uz napamatam ktore v lekarni znamena ze preplaca secu 15% , druhe 35% a niektore viac moja nerobi rozdiel.. proste prepalti vsetko. :wink:
zubar a 400% a a hlavne treba pozerat aj lekarov co sa tyka nemocnice chirurgia .; podobne;... mam bez limitu..
pretoe prave v nemocke su velke preplatky .....

tazke treba dobre pozerat.. :wink:

inak mas aj pridavky ako forfait na lieky v lekarni ktore nie su preplacane, homeo ktore nie je preplacane ..
homeo na predpsi je preplacena, ale su typy ktore nie su... :wink:

je toho vela;. :wink:
10. lis 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek mne praveze MGEN preplatila aj homeo pre maleho teraz,co som bola prekvapena......mala som na predpis samozrejme.
no tak neviem. chceme uz rodinnu ale zas nechcem platit viac ako 50 -60 mesacne (tak by to bolo u MGEN, ja a maly sme platili 36). nepotrebujeme mat zasa nejaku bombovu bo dufam,ze nebudeme potrebovat samozrejme a popravde nemienit platit tolko,sme tu len 9 mes. v roku a MM ma v podstate vsetko preplacane klubom,ako prac.uraz,keby daco....takze v podstate chcem daco len pre mna (cize hlavne gynekolog,zubar) a pre maleho hlavne (pediater,homeo,sono preplacane).takze tak. ale len tak keby si si spomenula,ze ktore urcite nie,ktore su vazne shitove :sweat_smile:
10. lis 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ved to ze vatsina homeo je preplatena na predpis v tom nie jeproblem ale su vynimky tie co stojha cez 5€ :wink:

no matmut fakt o nicom pre mna.. :unamused: malo a vela penazi... :sunglasses:

no ked is zoberies tak my platime na osobu necelych 60 € kazdy takze sme ako ty.. :wink:

co som chcela skoc si do par mutuelle a vypytaj si devis... a uvidis sama porovnas;...
oni to menia s roka na rok takze tazko povedat

a aj vasa banak moze poskytnut banky su niektore fakt dobre CIc ma dobru ponuku..
10. lis 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek no ja som mala 30 na osobu a maly 6...a MM nebol s nami,ale mali by sme vsetci dokopy za 50-60eur. tak som myslela.
ja som rozmyslala nad MMA tiez a este aj mutuelle de bretagne tu ci ako sa vola a este 1,tiez na 3 pismena ale nepamatam si. to sa riadim len tym,ktore maju nasi znamy tu.inak som sa este neinformovala.
10. lis 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj jak se máte?

mutuelle? my máme nějakou Adreu z Grenoblu, manžel ji měl už kdysi tak jsme si ji nechali. nemůžu říct že by bylo špatně.

já jsem to snad konečně "dořešila" s tou školkou. v MJC jsem se bavila s dvěma matkami, které daly své děti do školky ve 4 letech a jenom 2x týdně, a pak s dvěma které daly děti ve 3 letech. a v obou případech v pohodě, JEN, ty co je daly ve 3 a na každý den, si stěžovaly na to že byly často nemocné...tak jsem fakt rozhodnutá (pokud syn nebude proti) ve 4 letech. do té doby stačí to MJC :slight_smile:

jsem zvědavá jak moc se mu bude líbit miminko které se má narodit v březnu...
10. lis 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caves baby
Vďaka za odpovede . My mame Prevadies, Akože my sme spokojní, ale ide o to, že my po lekárovi nechodime, a tých pár EUR, čo nám preplatili za lieky, je oproti tomu, čo sme mesačne uz za to dali, fakt nic.... A je pravda, že za tehotnu ženu preplaca secu 100% aj bez mutuelle?
10. lis 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
A inak ja som dala malú do skolky mesiac pred 3.rokom, je tam 4 dni v týždni, papa tam obed, spinka a chora tak vážne zatiaľ nebola :wink: Len nadcha a kasel. Ked bola min. rok v halte garderii na 3 hod denne, chora bola stale...
10. lis 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
MOKIRI,

chtěla jsem ti poděkovat tenkrát za ten tip s mrkvovým džusem, co jsi mi poradila. konečně jsem ho sehnala a byl fakt dobrý, chutově skoro jako Kubík, a výhodnější protože ho byla velká flaška....
@evuliki
tak to je super že je zdravá!
my jsme si celý minulý rok užili :confounded: a to byl se mnou doma..ted je to fakt dva a půl měsíce co je konečně zdravý, jinak bylo každý měsíc něco... :frowning2: tak proto mám nahnáno, má asi slabší imunitu. a to jsem ho kojila, atd...
10. lis 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri :slight_smile: Rado sa stalo. A kvôli škôlke sa netráp. Ty si matka svojho syna a ty ho máš najlepšie prečítaného. Urobíš tak, aby mu to vyhovovalo, jeho povahe, režimu, atď.
10. lis 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
a teraz otázka, že dovi-dopo: zajtra škôlka funguje, či je zatvorená? Som zistila až teraz, že majú sviatok... :sweat_smile:
10. lis 2010 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki myslim ze az od 6teho mes. tehu. inak normalne 60 ci kolko percent. napr.ja by som bez mutuelle za navstevu pohotovosti v 3tom mesiaci platila 80 eur,teda doplatok. takto 0 eur s mojou mutuelle. podobne 3D sona pred 6tym mes. a dokonca aj obycajne mozno. doplacala som vzdy 10 s mutuelle cca. bez mutuelle by to bolo ovela viac. podla mna sa v tehu mutuelle velmi oplati,takisto pobyt v nemocnici pri pporode :wink:
10. lis 2010 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao zajtra je statny sviatok nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning:

co sa tyka mutuell a tehotensva je to od 6 mesiaca na 100% a az do 14 po porode mam pocit.. :wink:

ale prva a druha echo.. je hlavne ta druha najdrahsia takze bez mutuele s aneoplati a;.. ako pisete pohotovost su doplatky pobyt v nemocnici len co stoja lekari a denny poplatok vzdy je dobre mat mutuelle.. :wink:

a este jedna vec cim ste starsi tak tym je drahsia;. :wink:
takze ak mate dobru teraz tak len pekne ostante!!! :wink: t :wink: cena stupa len percentualne s inflaciou a inym zakonom.. ale je to nic..
avsak podla veku ked sa nahlasite na mutuelle tak podl atoho sa pocita mesacna suma....
a od 3 dieta je uz zadarmo.. to tretie dieta :wink:
10. lis 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao dakujem inak,super vyzeraju tie kase. len co je to d'epeautre?to je aka kasa? a krupicna by sa nemala davat od 4teho,nie?ta semoule. teda ak je to ako nasa krupica. a spravne chapem,ze ich mozno pripravovat bez aj s mliekom?perfektne. no ono je to ocividne nemecka znacka,preto su to kase,co sa ti pacia.Nemci maju podobne potraviny ako my. Frantici asi velmi nepoznaju taketo kase.....pokukam na nete a kupim urcite. :slight_smile: davala si kedy?rano aj vecer,ci len vecer?a 1 krabica kolko cca vydrzi pre 4-8 mesacne dieta?
11. lis 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
nasla som cez net-mame tu Biocoop :wink:
11. lis 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gijar já kupovala doted tu Blédine, a není špatná, jsou ruzné chutě, ale musíš to dělat s mlíkem..nemléčnou kaši jsem tu nikdy neviděla.
my jsme začali dávat krupici až ted, v česku je drobnější. tady ta se jmenuje semoule a je trošku hrubší....dřív dávali ty krupice snad úplně malým dětem, ale ted ten trend je že až tak prý ve 3 letech :sweat_smile: malý měl necelé dva roky když jsme ji začli dát...je chutnější než ta instantní.
11. lis 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar to je spaldova muka;. :wink:

meleri je aj extra fin semoule. :wink: je jemna, ako nasa krupica;. :wink:
11. lis 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar
no, teraz mám doma dva druhy tých kaší: tú špaldovú a ešte d´avoine (ovsenné vločky), to by 7a1/2 mesačná Simča mohla. Ale chystám sa zohnať aj ďalšie druhy...Inak, mne doktorka na SR hovorila, že najnovšie sa lepok odporúča už v 8 mesiaci práve preto, že je stále viac celiatikov...(asi aby si vytvárali "protilátky" čím-skôr - to si len myslím) a tiež sa bude v dohľadnej dobe odporúčať prvý príkrm už po 5tom mesiaci (u dojčených). My sme tiež začali s prvou lyžičkou už po 5tom, lebo Simča málo priberala - za 5 mesiacov len 1,5 kg od pôrodnej váhy (aj keď je pravda, že sa narodila so 4700g :sunglasses: ).
Ja dávam kašu len večer, ale že by sa za tým zabila.... Asi preto, že je to také trošku hrčkavej konzistencie. Doobeda presnidávku, na obed klasika (zelenina+mäso) a večer tú kašu. Tak za týždeň začnem aj s jogurtom poobede (inak, ten majú tiež bio v tom Biocoop). Tu odporúčajú poradie jedál trochu inak, ale ja som zvyknutá takto ešte od Olivera...

A tú krupicu nájdem v obchode medzi čím? A hrubá múka je ako označovaná?
Minule som sa natrápila so strúhankou, ja som ju všade pýtala ako panelure,a ono je to chapelure! Som to vysvetlila až na príklade, že potrebujem to, v čom je obalené Mc Nugets v Mekáči. Až tak pochopili, o čo mi ide... :slight_smile: a nakoniec ju majú medzi soľou :confused:
11. lis 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar
ak to nie je tajné, ty máš jedno alebo dve deti? ja som mala chvíľu pocit, že máš prváčika a ešte jedno dojča :fearful:
11. lis 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao hruba muka tu eexistuje :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

no a jogurt preco nekupsi jogurt s detskleho mlieka radsej ako klasicky jogurt.. :wink:

iank drzte mi palce vo stvrtok mam gastroskopiu... moje nervy neviem ako to urobim s detmi..
11. lis 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao mam len 4 mesacneho Maxima :slight_smile: prvacika si mala asi preto pocit,lebo som tu ucila AJ na ZS cize od CP :slight_smile: a bavili sme sa o tom skolskom systeme....
no ved my zaciname uz v 4,5 mesiaci,lebo my sme na UM. takze preto a hlavne maly uz vypije liter mlieka za 24 hodin (a pyta 2x v noci),co si myslim,ze uz je dost a treba zacat.
no a tie kase obsahuju lepok?nemali by ked su od 4teho mesiaca nie? ja chcem tu ovsenu urcite a ryzovu,inak asi nie.
no a lepok chcem zacat davat uz v 6-7mesiaci,ja sa s tym nemienim nejako kaslat :grinning:

@erikasadek drzim palce :slight_smile: hruba muka je kde?tiez v bio obchodoch?no a to, ze existuje tu struhanka som tiez nevedela...takze medzi solou v normalnych obchodoch?
11. lis 2010 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
Držím palce na vyšetrení, nech to všetko dobre dopadne :wink:
to nebola otázka či taká múka existuje alebo nie, skôr som mala na mysli čo je na nej napísané. Majú tu spústu druhov (to poznáte: na tekuté cesto, na kysnuté, z takej múky, z onakej atď), tak nech to neštudujem v obchode...Jednoducho, je tam napísané "farine....?"
Hádam nie sme v Ugande, že by ani hrubú múku nemali... :wink:
Jogurty, to som nevedela, že sú aj z detského mlieka, díky za tip, skúsim pozrieť tie...

@gijar
Aha, no mala som pocit, keď ste sa bavili o škol. systéme a tak urputne si zastávala názor, že na druhý stupeň tu tvoj syn nevkročí, že je to už za rohom... :grinning:
Nie, tie kaše lepok neobsahujú, to obsahuje napr. spomínaná kukuričná kaša...
11. lis 2010 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
kukuričná :sweat_smile: krupičná
11. lis 2010 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao ten nazor urputny prave preto,ze som si to odskusala na tych skolach a kopu pubertiakov dalsich som mala na doucku. takze nie,je este malicky,ale nazor nemenim zatial...aj keby bol este v brusku,by som rovnako pisala bo ma to tu fakt sklamalo..ale to sme uz debatu skoncili tuna o tom :slight_smile:
11. lis 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar
no nejde o to, ja len, že som mala preto pocit, že máš školáka, že sa ťa to bezprostredne týka :wink:
p.s. mňa sa táto téma moc netýka, ja som si len prečítala názory oboch strán s odstupom, Oliver tu nastúpi max. do prvého ročníka, potom končíme... :wink:
11. lis 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao nie nie,zatial nie :slight_smile:
11. lis 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem. :slight_smile:

baby nie hruba muka neexituje ako u nas.. :grinning:

je 45 , to je hladka malo

55 hladka;. a nad 55 to su bohate na gluten, a celozrne.. :wink:

struahanka samozrejem ze je tu je vela veci , a casom vsetko najdete... :wink: dokonca aj to co na slovensku nikdy nekupite.. :grinning:

ja si inak robim domacu struhanku s bagiet.. :wink: nie je nad domacu.. :wink:

jej zabudl aosm detske jogurt s dojcenskeho mlieka od 4 mesiaca hladaj v ladnickach na detske jogurty robi ich danone a aj ete ina znacka nespominam si
potom mas detsky tvaroh;;; vyborna vec je to tiez vedla lahke na proteiny nie ako nas klasicky tvaroh

snad vam to pomoze.........

tam kde je maizena; a ine sol najdes v malych krabickach struhanku.. hned vedla.. :wink:
11. lis 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek