• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@zuzao hruba, polohruba muka je asi len v nasich zemepisnych sirkach :grinning:

ja bez nej uz roky dokazem piect a v pohode nechyba fakt :grinning: :grinning: :grinning:
11. lis 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ja som tie jogurty z detského mlieka Sáre kúpila len raz.. skoro som sa z nich zgracala, aké to bolo plné farbích a chemických príchutí.. tak nakoniec letel celý balík do koša. Už ani neviem, čo to bolo.. také maličké "jogurtíky".
A potom som ich začala vyrábať doma :slight_smile:
@zuzao ako sa povie po fr. špalda? Výraz na pšeno som hľadala pol dňa :grinning:
11. lis 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan ciste biele su bez farbiv!!! :grinning: a su chutnejsie ako klasicke biele :wink:
11. lis 2010 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
moje teta žije v německu a taky tam nemůže sehnat polohrubou ani hrubou, a to jsem si myslela, že němci to mají stejné jak my.

jogurty já dělám furt ty z toho jogurtovače možná si pamatujete jak jsem to jednu dobu řešila že jsem si to chtěla koupit......ted bych chtěla koupit tu odštavňovačku že bych dělala džusy úplně ze všeho, jenže musím počkat do příští výplaty.... :frowning2: taky vás zastihly daně? :frowning2:
12. lis 2010 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
som teda fakt prekvapená, že nie je hrubá múka :fearful: a nie je ani žiadna alternatíva? napr z tých celozrnných dajaká na hrubšie pomletá (veď je tu múky...celé uličky v obchodoch...)? ale teraz si spomínam, ako meleri píše, že ani v Nemecku nie je, tak ani v Rakúsku nebola, bola len hladká a potom taká že "univerzálna" a potom už len Grieß... :unamused:

@bihan
špalda (nie som si istá, či to nie je český výraz) je épeautre, toto je konkrétne tá kaša, čo jeme my:

http://www.graine-de-bonne-sante.com/s/12331_32908_bouillie-epeautre-holle

12. lis 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
hrubu muku v receptoch nahradte francuzskou mukou a nie je problem.
ja vsetko robim s tou jednou, ktora sa tu da dostat, a este sa mi nestalo, ze by sa mi nieco nepodarilo, kvoli muke...

Kolace od vymyslu sveta, slovenske recepty, vsade kde ide muka ( hladka, polohruba ci hruba), na obalovanie ryb ci masa a v pohode..mne nechyba hruba muka.

Co mi chyba, je tvaroh a bryndza :wink:
Ale napriklad tvaroh nahradzam cottage cheese, len nie je vsade dostat a bryndzu si mrazim...

a mam jednu otazku :grinning:
Baby, co pisete aj s diakritikou, mate slovenske alebo ceske klavesnice ?
:slight_smile:
12. lis 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Po slovensky ŠPALDA, po latinsky TRITICUM SPELTA, po francúzsky L' ÉPEAUTRE alebo «blé des Gaulois» :slight_smile:
12. lis 2010 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. lis 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri nezastihli platime mesacne a j eto ulava;.. nie ako pred tym ked mal prist september a oktober tak som plakala kvoli daniam...
dajte si na mesacne a nebus ich vobec citit :wink: len platit.. :grinning:

ako weba tiez nepouzivam hrubu a ni polohrubu muku kuka tu je velmi kvalitna;.; takze fakt bez problemu.. :wink:
celozrna nie je biela;. :wink: ako nasa hruba je biela.. :wink:

ale napriklad bio 55 ja kupujem s leader price...
tak je ako nasa polohruba;.
12. lis 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

aj tú su rôzne druhy múk, len nie sú označené ako hladká, polohrubá a hrubá, ale na každom obale múky máte označenie - 45, 55, 65, 80, 110, 150. Číslo 45 je ako naša hladká múka, je najsvetlejšia. Čím vyššie číslo, tým je múka hrubšia :wink:

Jogurty malému robím domáce. Kaše som skúšala rôzne druhy, ale Jullian mi to nechcel jesť, zakaždým skončili v koši. Bledina kaše sú podľa mňa veľmi presladené.

@webka mám fr. klávesnicu, ale občas si to prehadzujem na slovenskú, len potom ttreba vedieť kde sú aké písmenká :wink:
12. lis 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka_fr ano su vysie hore 80 to je farine bise... ale vysie je to celozrne .... :wink:
takze da sa urobit trik;. semoule tres fin pomiesate s hladkou mukou pomer 1:1 a mate hrubu muku slovensku.. :wink:

tiez robim doma domaci jogurt kvoli detom pre josha sojovy domaci.. mnam..

janka ahoj.....
12. lis 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
áno tie múky nad 80 sú vhodné na výrobu chleba.
Ináč strúhanku u nás v obchode majú medzi cestovinami a ryžou.

sójový robíš ako?Máš nejaký dobrý tip z ktorého jogurtu a mlieka?Ja som ho kupovala Jullianovi, keď mal hrozný ekzém a vtedy mi pediatrička povedala nech skúsime namiesto normálneho sójový. Teraz je normálne a zatiaľ v pohodičke.
12. lis 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata, aj my zijeme vo Francuzsku, blizko Pariza, rada by som vas spoznala, nakolko za rok, co som tu, som stretla iba Poliakov, Slovaka nikde! :slight_smile: Babatko cakam v januari.
12. lis 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek :slight_smile: Tiež som 20 rokov používala múku Francine tout usage úplne na všetko a nikdy mi iná nechýbala. Až kým som sa nepokúsila upiecť tú klasickú slovenskú narodeninovú marcipánovú tortu. Na to je tá múka č. 55 oveľa-oveľa lepšia. :slight_smile:
12. lis 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka_fr no ja som kupovala sojovy jogurt normalne s carrefouruie je super..;
ale pred par mesiacmi som zacala robit domaci..
v jogurtovaci;.
normalne 1 L sojoveho carrefour.... 1 sacok na vyrobu jogurtu .. domaceho kupis v cerrefoure tiez... pouzijes potom na 10 krat treb anechat jednu sklenku.. :wink:
ja davam 1 vanilkovy sukor este.. a trocha trstinoveo;.. vymixujem a nalievam , 10 hodin v jogurtovaci a s toho vyborny bifi..dus sojovy jogurt.. :wink:

mokiri aj ja si za tie roky zvykla na tunajsiu muku. bez problemom.. :wink:

aj chlieb robim doma v pekarni. :grinning:
12. lis 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. lis 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Ahoj Erika, rada Ta spoznavam :slight_smile:
12. lis 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
mokiri, ty máš odpoveď na všetko :dizzy_face:

Inak čo sa týka múky, tak na pečenie kupujem len jemnú celozrnnú, na chleba špeciálnu zmes a úplne si s tým vystačím :grinning:

čo sa týka klávesnice, tak mám normálne nainštalovanú slovenskú. Ťukám všetkým desiatimi, takže nepotrebujem vedieť, čo kde je a keď potrebujem písať fr. text, tak zase prehadzujem na fr. klávesnicu.
12. lis 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan :slight_smile: 40-tka na krku a 20 rokov odžitých vo Francúzsku. Mňa už len tak niečo neprekvapí. :slight_smile:

@sonka31 A ty si tu už bola... :slight_smile:
12. lis 2010 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri Ahoj, davno som zabludila, to je pravda. Medzitym sa toho vela zomlelo, a teraz som spat, viac na konikovi. Snad tu spoznam prijemne baby, co tiez zijete vo FR, rada by som si vymienala skusenosti o dennych nastrahach francuzskeho zivota :slight_smile:
12. lis 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mokiri ty si zlatááá!!! :dizzy_face: :dizzy_face: fakt moc děkuju, ušetřila jsi mi tím spoustu dohadování a jiných problémů!

eriko,

jo to je pravda, manžel řekl že od ledna to tak musíme udělat že to nejde dřív dokud nedostaneš nějaký papír že jsi zaplatila ty za tento rok....protože jinak je to šílené ty částky.... :frowning2:

jinak dneska mám za sebou prohlídku a placenta je vysoko, takže si snad užiju normální těh. a porod!
12. lis 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mokiri,
ty jsi fakt šikovná, já mám pocit že i za dvacet let tady budu furt ztracená!! :sweat_smile: ale to jsem já prostě....
12. lis 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, boli ste tu niektorá na jednodňovej chirurgii (na klinike...)?
13. lis 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao ja :slight_smile: prec :slight_smile: o??????????
13. lis 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak baby...
@erikasadek ,meleri atd.
ja som zistila,ze je to uplne naopak tu s tymi kasami,som magor :sweat_smile: tak nemliecna je na SR taka co sa zaraba s mliekom...cize tu su vsetky nemliecne vlastne :grinning:
mliecne su u nas take,co uz obsahuju mlieko a zarabaju sa s vodou,ale obsahuju mlieko dannej znacky predpokladam,cize Hipp Hipp a pod.
takze teraz meleri (dufam,ze si to ty pisala),ake su tie kase z toho Biocoop?mam kupit teda tie co sa zarabaju s mliekom? ss tym,co my papame-Gallia.asi hej,ked nechcem menit mlieko ze.cize kupim mliecnu hej?bo som z toho idiot,mne totiz prislo logicke,ze nemliecna sa zaraba s vodou.a ono je to opacne :sweat_smile:
13. lis 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

vidis ja som ti pisala kedze josh bol alergik, tie ktore nemaju ani stopu mlieka;. ako pre alergika. :grinning: :grinning:

v tom som sa nachytala.; ale mas pravdu :slight_smile: ked to beries ako na slovensku tak ano vsetky su nemliecne. :wink: zarabaju s mliekom.. :wink:
13. lis 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gijar ono je to tak že ty kaše jsou vždycky obilné, tím že neobsahují mléko tak ho tam musíš přidávat. takové ty "mléčné kaše" jako že jen přidáš teplou vodu a je to takové jsem tady nikdy neviděla...
co se týče kaší tak je dobrá Blédina. pokud chceš něco lepšího tak od Novalac jsou chutné.

já to řešila tak, že dokud nepil kravské mlíko, tak jsem kupovala mlíko Lactel v takových lahvičkách a jednoduše to nalila do hrnce a přisypala kaši a ohřála a ok...ale po roce jsem najela na kravské mléko a od té doby to tak dělám.

Biocop vůbec neznám, znám "Bébébio" ale do všech těchto "bio" se pak musí přisypat trochu cukru páč jsou úplně bez chuti...

u nás ted vítězí obyčejná krupice, bohužel i ta "nejjemnější" se nevyrovná české dětské krupičce která je fakt lahodná....

někdo mi tu poradil "Floraline" ale je to nepoživatelné...už chápu proč má můj muž odpor ke krupicím když toto musel jíst.... :sweat_smile:
13. lis 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
takze zuzkao davala tie linky,nie meleri :sunglasses:
13. lis 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri no ja budem davat este klasicke nase UM galliu a s tym to robit cize voda+UM+kasa. my v 4 mesiacoch este nemozeme davat Lactel.ci hej?
no krupicu nasu tu mam 3 balenia takze postaci,kedze obsahuje lepok,chcem davat az cca v 8mesiaci no a v 10tom uz sme na SR takze pohoda...len dovtedy musim daco vymysliet a neviem sa rozhodnut :grinning:
13. lis 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aha linky ne to já ne...já to střídám, chvíli ta Bledina, chvíli normální krupice, do toho občas chleba s máslem a se šunkou....zkoušela jsem i ovesnou kaši smíchat s blédinou bylo to fajn ale nechutnalo mu to, vytahoval z toho ty vločky... :slight_smile:

aha jejda to nevím, zas ti nechci zle radit, páč my jsme s těma kašema začli až v roce. do té doby měl večer kojení a jogurt nebo zeleninu.
ale ten Lactel jsou takové malinké lahvičky pro děti a všude máš vždycky napsané odkdy dokdy...prostě je to vlastně Sunar akorát už připravený že se s tím nemusíš drbat...

13. lis 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek