• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@gijar
no to ja som ten zločinec, ale nechápem, o čo ide... :confused:
ja som schválne kupovala nemliečne (tie, čo neobsahujú mlieko, len obilninu a zarábajú sa s vodou/materským mliekom/umelým mliekom). Pretože tu mi tie mliečne v normálnych obchodoch prišli hrozne sladké už na pohľad a s príchuťami že čokoládová atď, to som rozhodne Simonke nechcela dávať...Naviac som tieto už poznala, ako som písala. Ale hlavná výhoda je, že si ich môžeš zarobiť s čím chceš. Ja ich občas zarábam s mojim mliečkom kombinovaným s UM, keď nemám moje, tak čisto s UM. Pre teba je výhoda to, že ich môžeš zarábať s UM, ktoré bežne pijete (vraj by sa značky nemali UM striedať...?) a neskôr sa môžu dávať s kravským, alebo len s vodou (ale to by bola asi trocha čudná chuť...). Ťa zmiatlo, že sú nemliečne?

@erikasadek
no, postretlo ma veľké "šťastie" a úplne coolovo mi zarástol necht na palci. Takže o dva týždne mi to budú vyberať chirurgicky. Neviem, čo si mám so sebou zobrať na kliniku, aby som niečo nezabudla...Mám si aj pyžamo a župan? Alebo to je len fenomén našich nemocníc? A čo ešte? Budem tam od 11:00 do 15:00...Dostala som k tomu Ordonnance, kde je napísané "faire pratiquer par une infirmiere a domicile", že mi má nohu do doby operácie preväzovať každé 2 dni. Neviem, na koho sa mám s tým obrátiť s tým...? A po operácii ma tiež niekto bude navštevovať "a domicile"? Jednoducho, bola by som vďačná za rady z praxe...Dík :wink:
13. lis 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao hej,ma to uplne poplietlo,resp.ja som bola v tom uz od zaciatku,ze nemliecna sa zaraba s vodou a ono sa to s mliekom :grinning: mne sa pacia,urcite tam zajdem, len ja som bola cela popletena,ze ktore si mam teda priniest zo SR na Vianoce,vies. takze skor mliecne,ako nemliecne-tych je tu vela sladenych.....no cokoladovu by som veru nekupila,alebo ze karamelovu a tak co som videla :sweat_smile:
no by som bola uplne mimo keby som si pytala take a chcela by som vlastne v sktocnosti tie druhe chapes :grinning: ae uz viem :slight_smile:
13. lis 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri-zistim aj ten Lactel,dik :slight_smile:
13. lis 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :slight_smile:
nie nebr si nic.. :grinning:
dostanes tam vsetko len si zober co potrebujes ty pre svoju potrebu.. :wink: knihu mobil.. pit.. :wink: inak neber si nic.. :wink:

no a domace sestry bude smusiet pozriet do anuallu mesta kde si hladat infirmiere... :wink: domicile zavolas im a nechas odkaz alebo rovno s nimi povie sim ze mas to a to a oni pridu v dany den ku tebe domov.. :wink: ak mas nieco viac.. alebo potrebujes osobne tak mi cez IP daj T.el C.. :wink: alebo ti dam ja svoje;. :wink:
13. lis 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar kup si bledinu mlieko pre deti od roka a hore vo flasi , alebo nestle;. :wink: je to stale dojcenske mlieko pre deti... :wink:
karamelova bledina je super a le najlspei su biscuitove.. mnam najlepsie;. :wink:
tie cokoladove su dobre nie je to cokolada v pravom slova zmysle, je to odtucnene cacao , je ine ako klasicke;. :wink:
13. lis 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Gijar má 4m dieťa, takže Bledana od roka asi nie je veľmi vhodná :wink: Inak aké alternatívne mlieko okrem kravského sa dá použiť pre dieťa od roka? Stačilo by ryžové alebo je málo výživné? Nechcem dávať KM v nijakej podobe.

Ja som rada dávala Sáre Nesté 5-zrnnú.

@gijar prečo sa vlastne pýtaš na kaše? prikrmovať sa začína zeleninou :grinning: Kaše by sa mali až po zelenine a ovocí na večeru.. ak si to správne pamätám. Malé deti majú po kaši často problém so zápchou.
13. lis 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan al eved uz je 1 a 2 :wink: normalne kojenecke;. :wink: vo flasiach.. :wink:
13. lis 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan pocuvaj ak chces existuje ryzove mlieko
MOdilac riz.. kupis v lekarni ciste kojenecke mlieko 1 a 2 normalne kojencke ale vegetalne. :wink:
13. lis 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek mne to ešte nesúri :grinning: jednotku a zrejme ani dvojku nebudem potrebovať.. skôr ma zaujíma, keby som robila kaše po roku, či to obyčajné ryžové stačí, alebo kúpiť príp. kozie alebo nejaké iné. Sójové nemám veľmi rada.
13. lis 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan ved mozes pouzivat dvokjku normalne po roku nic sa nedeje;. :wink:

ja by som este nesla len s cistym ryzovym co kupis v obchode po roku.. dobre je gastanove a aj mandlove;.
ale fakt mozes aj po roku davat 2 :wink:

pozri josh do 3 roku pouzival mlieko pre 6 mesacnych.. :grinning: :grinning: a j etu .. fakt nie je problem
ale viem co myslis... ono tie mleika su drahe ako fras.. ale podla mna to nestaci este pre dieta.. :wink:

skoda ze nemas rada sojove pretoze sa vyraba normalne flaskove sojove lait croissance.. do 3 roku ... pre deti.. v kazdom supermarkete..
13. lis 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek hej, ja viem, že je sójové, ale akosi som sa stále nepriklonila k tomu, že je sója naozaj taká zdravá, ako nás presviedčajú. teda KM už nebudem vôbec komentovať, ale to ryžové alebo nejaké iné rastlinné či kozie (myslím, že sa predávajú detské kozie mlieka od 6m) mi prídu akosi "príjemnejšie".
13. lis 2010 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan jasne... ty musis vediet ..
ja som davala sojove.. kedze josh bol od mala alergik na BKM.. ale sojovy jogurt len, bol na neocate;. a este stale je aj ked uz nema alergiu..

ale sa zasmejes kravske mlieko aj tak nema rad jemu vobec nechuti.. :grinning:

3 roky pil najhorkejsie mlieko ako existuje a tak kravske mu nevonia vobec.. :grinning: :grinning:

co mi nevadi fakt..
inak ked spominas , tak kozie vyrobky ja zbozujem kozi syr a kozi tvaroh..
13. lis 2010 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan luci zacinam zeleninou a potom pridam kasu cca po 2-3tt.nepojdem podla tabuliek,tak som sa rozhodla. skusim a uvidim,ked bude boliet brusko,vysadim :wink: v podstate zo zaciatku nebudem este robit normalnu kasu,chcem len akokeby zahustit mlieko,vecer. uvidim,ci ho to viac zasyti,ci nie a podla toho sa zariadim :slight_smile: ovocie az ako 3tie dam.no ved uvidim,on sam si vyberie co chce :grinning:
14. lis 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek To mlieko vo flasiach je aj od 6 mesiacov,spravne chapem?je medzi trvanlivymi lait de croissance ci kde? ja budem do 6M davat Galliu UM,potom prejdeme na Galliu UM 2 ale tie kase by som rada zarabala s dacim lacnejsim nez UM to je fakt :slight_smile:
14. lis 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jedna věc je jistá, lepší než kaše je zelenina, normálně můžeš uvařit to čím se začíná - mrkev atd....a malá ti to bude určitě jíst!
protože pozor na kaše - ony i zacpávají, je z nich zácpa.

my jsme kaši dali až od roku...ale pokud opravdu chceš tak bych se poradila v lékárně, jsou ochotní a doporučí ti i které mléko do kaše používat....

protože já už si to fakt nepamatuju odkdy byl ten lactel......

14. lis 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ti emlieka su dojcenske existuju aj 1 teda pre uplne drobne babatka uz rozrobene, robi cih galia mma pocit nestel, a bledina.. a guigoz..... teraz ^ presne ake neviem ti povedat trh sa tu meni stale z roka na rok uplne nove veci vyjdu takze musis popozerat kde su dojcenske mlieka/// :wink:

ale cenov :wink: o ta to vyjde asi rovnako.. :wink:

baby ja osm kase nikdy nerobila ani pre jedneho ani pre druheho , len som im pridavala rano a vecer dve lyzice do mlieka.. nebolo to super huste... ale zahustilo to mlieko.. jemne.... vecer som striedala s polievkou hustou a + mlieko.. na francuzsky sposob hlavne josh zboznoval...
ale ciste kase na nas sposob nikdy moji len raz ochutnali krupicu a nikdy viac. :grinning: :grinning: :grinning:

takze da sa ... :wink:
14. lis 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar
vidím, že kaše sa zaraďujú odporúčane len u nás, na SR, preto je ich tu možno menší výber. Ja sa musím priznať, že som Oliverovi dala ako prvý príkrm tiež kašu - v 5a1/2 mesiaci. A presne z toho istého dôvodu: v noci sa často budil a ja som si zo zúfalstva myslela, že to bude z hladu. Dala som kašu, Oli bol a je jedák, takže mi to zblajzol aj s lyžičkou a.....nič sa nezmenilo :wink: . Jednoducho sa budil aj 8krát za noc, kým bol kojený. Ale kojenie má na tom budení tiež svoj podiel.
Ja som ich nezarábala a ani nezarábam dajak husté, v podstate si hustotu môžeš regulovať podľa toho, koľko tých vločiek pridáš. Naviac, aj Oliver aj Simonka pil/pije veľa mliečka, takže u nás zápcha ani nehrozila.
U teba je to, samozrejme, trochu iné, najlepšie si rozhodneš sama. Vyskúšaš, uvidíš, podľa mňa je aj tak celé materstvo teória pokus-omyl (nech nám to naše deti odpustia :sweat_smile:)
14. lis 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao no presne,ja len zahustim mlieko a uvidime. no my sme na UM a podla dr.by mal jest 5x denne a je 7x,2x v noci normalne davky :confused: podla mna je to dost.tak uvidime ci mu to kasa(hustejsie mlieko)trosku pretiahne ten cas a zobudi sa trebars len raz.......ked nie,tak kasu presunieme ak by robila problemy s travenim....
14. lis 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gijar každé dítě je jiné, nenech se vystresovat, jestli jí o dvě dávky víc to nic neznamená, prostě to potřebuje, určitě bych úplně na dr nedala, nám taky tvrdili že musí jíst co 3 hodiny atd, a malý jedl co 1,5 2 hodiny no a v pohodě, časem se to upraví neboj se, chce to jen čas, do třech let bude jíst jako vy a vidličkou! :slight_smile:
14. lis 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@webka na tvaroh vsech "tvrdosti" doporucuji polske obchody, nevim, kde bydlis...
14. lis 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri jasne,vsak ja sa nestresujem.viem,ze sa treba riadit vlastnym rozumom :wink:
no osobne sa mi to tiez uz zda vela kedze je to UM a nie MM a len mu to zblnkoce v tom brusku a on by chcel este....tiez nepapame presne kazde 3 hodky cez den,aj za 2,5 hocikedy.....no kazdopadne intuicia mi vravi,ze uz to potrebuje tak zacneme :slight_smile:
15. lis 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gijar jasně dej nejvíc na svůj rozum a intuici než na dr, i když dr určitě taky moc dobře poradí!
bohužel s tím umělým fakt nevím ani kdy se jak začíná, ale dají se sehnat i moc pěkné knížky o příkrmech já si jednu takovou pořídila a bylo tam i dost fajn receptů, protože někdy už mi fakt docházela inspirace :slight_smile:))

my to už ted máme lehčí protože malý jí hodně z toho co jíme my jen maso musím hodně jemně krájet a hovězí maso pořád ještě mixuju....ale hodně fakt pomohlo že mu dorostly všechny z uby, ted už skoro vše pokouše....ještě aby se naučil jíst sám..:slight_smile: dneska jedl po dlouhé době sám mrkvičku strouhanou s jablíčkem.... :slight_smile:
15. lis 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem tu zas po hodne dlouhe dobe a vsechny vas zdravim. Znovu se chci poptat, jestli tu nahodou nepribyl nekdo z Lille a okoli.
Pak bych vas chtela poprosit o vysvetleni jak je to tu s danemi. Ted jsme se dozvedeli, ze se nestrhavaji ze mzdy, ale budou se platit za tento rok v jedne castce. Vyznate se nektera ve vsech tech zkratkach na vyplatnici, kam ty penize odchazeji? Proti Cecham mi to tu prijde strasne nesrozumitelne a nepruhledne. Ale muze to byt jen muj neznaly dojem.
A jeste by me zajimalo, jestli mate zkusenosti s Caf? Pracuje muj manzel, ja lonsky skolni rok nepracovala vubec, az ted mam 7 hodin tydne. Teprve po prazdninach jsme dali zadost na Caf o prispevek na bydleni. Dostali jsme jen jakousi karticku s cislem a jinak nic. Vite nektera, na co vsechno mame narok, o co muzeme pozadat? Daji se na mne jako nezamestnanou ziskat nejake davky? Pokousim se uz pul roku o zapsani na pole-emploi, ale stale chteji nove a nove papiry a neustale to meni. Je to des.
Jestli jste si tim nektera prosla, prosim poradte.

Moc dekuji a preji pekny den.
18. lis 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helennkap dane su velka neznama pre kazdeho kto sem pride ako aj pre francuzov :grinning:
dane sa platia osobitne, nejdu ako u nas vo vyplatnej paske...
platai sa mesacne, ak si o to poziadas danove ti stahuje mesacnu ciastku alebo dostanes v septembri oalku nezelanu a v nej velka palka ktoru treba zaplatit... :angry:

co sa tyka CAF ak mate velky prijem a caf ti poslal karticku s cislom na CAF... a dali ste si ziadost a vyplnili velky dotaznik.. tak vam pride odpoved.. ci mate alebo nemate narok..
ale poviem ti pravdu sanca aby ste mali je mala treba mat fakt skoro zivotne minimum aby vam ho priznali na byt.. :wink:
co s atyka zamestanani tak musis mat par mesiacov a urcite hodiny odpracovane aby si mala na nieco narok inak nic.. :wink:
18. lis 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helennkap kamoska maliprispevok na byt ale to vtedy ked bol MM na urade prace a mal podporu asi 900eur,ona nerobila a maju dieta. ale tolko tvoj manzel asi nezaraba :grinning:
takze to bude asi dovod,preco mate len cislo.
na teba ako nezamestnanu sa daju poberat davky,ked si tu pracovala min. 4 mesiace-mas narok na 4mes.podpory,ktoru ti vypocitaju na zaklade tvojho platu.
no a dane...to ja neviem,nam prisiel zatial len vrateny preplatok ci co to je,neplatili sme nic. cize asi zarabame malo na papieri:slight_smile:)))neviem dokedy sa neplatia a odkedy hej-od akej sumy...erika? :slight_smile:
akurat tax d'habitation sme platili pri prestahovani okolo 300eur v septembri.tot vse.
18. lis 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, moc dekuji. A ta tax d'habitation se plati kazdy rok? Take nam tato slozenka prisla a nemile prekvapila, jelikoz nas nikdo predem neupozornil, ze tu neco takoveho je. A plati se na stavajici rok nebo je to zpetne?
Muze nas tu cekat jeste nejake nemile prekvapeni ohledne obalek se slozenkami?
18. lis 2010 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helennkap kazdy rok//// :angry: :grinning: v oktober je mesiac..... :wink:
a vzdy trocha viac. zalezi kde byvate... a kolko zarabate tiez. vsetko sa zapocitava.. :wink:

18. lis 2010 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika dekuji, no co nadelame. Pekny vecer
18. lis 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helennkap no nic len platit :grinning: :angry: :angry: :angry: :angry: kazdy rok!!!! :angry: :angry:
18. lis 2010 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Ahojte, no my sme teraz tiez v ocakavani tax ¨d habitation. Milo padne, ked sme prave kupili byt :slight_smile: No co uz. Erika, ako dlho si uz vo FR?
18. lis 2010 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek