• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
haaa. tak nám prišla taxe d´habitation na celý rok na Reunione...630€ :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mrchy.
18. lis 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caveste....
My sme taxe d´habitation platili asi pred mesiacom 404 € a pred par dnami nam doslo este doplatit 55€ za miesto,kde parkujeme :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:

@helennkap my dostavame z CAF skoro 300 eur na ubytovanie a to MM zle nezaraba :sweat_smile: Dokonca mame aj kupony na sporty pre malu,na dovolenku.... A to sme vypisali asi dva papiere,trvalo to sice 6 mesiacov,no nakoniec nam vsetko vyplatili aj spatne :wink:

A k tym daniam-je mozne,ze by nam vratili 700eur?Lebo MM isiel na danove vypisat papiere ohladom dani,nic sme si ani neodpocitavali a zrazu nam dosiel taky vysoky preplatok :sweat_smile: A dane su teda strhavane zo mzdy,alebo jednarozovo?
18. lis 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.caf.fr/simulog/Principal.jsp
tu si urobte simulaciu , ci mate narok na pomoc ku bytu.. ale je to pocitane kolko zarabate, kolko mate deti.. celkovo qotacia na rodinu.. :wink:

u nas zarabal raafat 1800 pred 6 R.. + ja som boal tehotna platili sme za 22m² 700e narok sme nemali.. :wink:
rokmi sa to meni ale urote si simulaciu.. :wink:

bihan oni si ta najdu vsade;...

evuliky zalezi .. kolko zarabal kolko platil minuly rok , kolko teraz nahlasil..
nestrhava sa zo mzdy tu...
dostanes v maji slavne formulare, modre kde uz su vyplnene oni presne vedia koko zarabas len podpises ze suhlasis sedi , alebo vypises ze zmena v rodine alebo situacia celkovo..... a oni to zoberu na vedomie vracaju teraz.....
ale pozor zle vyplnene, alebo klamlive vyplnenie, ako u caf, i ked nie umyselne sa vam moze vypomstit oni si to potom poctivo vyziadaju od vas a s urokom!!!!!
18. lis 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki fuuuu,evuliky to mi teda hod IPcko s cca muzovym zarobkom ak to nie je tajne. bo nam vratili len tych 80 a to ja som zarabala len na polovicny uvazok a MM mal na vyplatnych ine ako v skutocnosti,ved vies ako to chodi u hokeja.....tak ma len zaujima,ze kolko asi musime zarobit,aby nam vracali peniazky...ale my sme este nemali dieta vtedy ,to je fakt.

hej,to co pise erika potvrdzujem,som sa veeelmi cudovala,ked min.rok prisli dane presne vypisane,aj podporu co sme dostavali,vsetko,aj moja nemocenska,no o vsetkom vedeli a len sme podpisali---sranda.
19. lis 2010 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek erika,asi velmi zalezi,ci mas deti,ak by zarabal 1800 teraz,ty nic, 2 deti a 700 za byt,tak by asi daco dostaval,si myslim.
19. lis 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helennkap
@erikasadek tak ja musim poopravit,my sme tu 5 rokov a platili sme len raz zatial a to len pri prestahovani....to iste nasi kamosi.tak neviem,ci sa neplati len pri prestahovani nahodou.akoze ked byvate niekde trebars 3 roky tak ta tax pride za cele 3....neviem,no kazdopadne my sme to mali takto,len raz a sme tu 5ty rok.
19. lis 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
o daních mi ani nemluvte.....my ted platíme nějakých 1500 za všecko.... :pensive: je to děs..ale v česku jsou ty daně ještě vyšší prý.
já pořád doufám že ted porodné dostanu znova těch 800, kéž by....
19. lis 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar nie tax d' aitacion s aplati kazdy rok :wink:
ak neplatite tak to bude len jednym ze mate zivotne minimum!!!!! teda len RMI neplatia.. :grinning:
ale inak kazdy rok..; kazdy :wink: :wink:
toto is moze soverit hocikde. :wink:

jasne danove vie vsetko kolko mas v banke aj zato platis dane!!! :angry: :grinning:
janse ze na t a celkovo plati index kolko mate rodinny rozpocet , v caf ti to hned spocita....
podla toho sa vsetko berie skolka, jedalen vsetko...
19. lis 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar IP :wink:

@erikasadek ale ako je mozne,ked sme ziadne dane nezaplatili,preco nam vratili taky velky preplatok?? Za co? :sweat_smile:
19. lis 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ozaj baby,ako sa tu odratava dovolenka a kolko jej nabieha mesacne? Lebo MM si zobral volno streda-stvr.-piatok a odratali mu 4 dni,ze akoze aj sobota.Ale on robi iba do piatku :unamused: A ked som spatne pozerala vyplatne pasky,tak aj pri dvoch tyzdnoch,co sme boli na dovolenke,co bolo 10 pracovnych dni, ma MM odratanych az 12 dni. Akoze kto sa v tom ma vyznat :angry:
19. lis 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek eri zivotne minimum stopercentne nemame,uz vobec nie min.rok,to sme praveze mali az vela,takze asi zaplatime aj dane,obavam sa. a byt mame plateny klubom,takze si myslim,ze aj tu tax teda asi platil klub,kedze my nie...inak neviem
19. lis 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki to sa pytaj na danovom.. :grinning: jedine oni ti povedia;. :grinning:
ale vazne trea si overit pretoze s nimi nie je zaidna sranda ver mi mam za sebou. :angry:
@gijar

vies ze som si to aj myslela ze je to platene kluom.. :wink: inak na vas fakt nezabudli ver mi. :grinning:

19. lis 2010 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek erika prosim ta aky je rozdiel medzi creche a halte garderie?dik
19. lis 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar zalezi kde si; v parizskom okoli velky teda creche.. je jasle.. :wink: v nasom ponimani do slova dieta moze byt cely den, alebo niekolko dni zalezi ako chces a

potrebujes...

jasle davaju vsetko stravyu mlieko plienky... a plati s apodla platu teda davat posledne impots.. a vsetko okolo... dobra sprava je ze sa odpocitava 50% z dani .. :wink:
zla ze je tazko sa dostat... a tu skoro nemozne...

H gardery je skor ako pomoc, a ako stredna cesta pre deti ktore nie su v jasliach a ktore chces aby bolo v kolektive, ale hodiny asi volis ty , od kedy do kedy .. normalne plati 1 a 1/2 dna na tyzdne co nie je vela mimo pariz anie je vraj naval takze mozu deti aj viac.. :wink:
teda co som pocula.. :wink:

j eto dobra pomoc ked potrebujes niekde ist , a hlavne aby si dieta pomaly zvyklo na buduci kolektiv pomaly.. :wink:
cen ato iste ako jasle, podla platu.. 50% sa odpocitva s dani.. ale celkovo nebojte sa cena je okolo 1€ az 4€ na hodinu. u nas to bolo asi 2 € hodinu... :wink:
20. lis 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko a peknu sobotu zelam vsetkym. Erika, nevies mi poradit, s tym prispevkom od CAF pred narodenim babatka, ako je to? Kedy by to malo prist? Diky moc.
@erikasadek
20. lis 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 neboj ak si poslala vsetky papiere tak ti pride papier od caf ze mas narok a prispevok ti pride mam pocit ze po 7 mesiaci priamo na konto.. :wink: neboj..
20. lis 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Oki, takze pred narodenim. Poslali sme vsetky papiere a cez svoje webove konto v CAF vidim, ze prispevok je planovany, ale zatial nedosiel. Takze coskoro :slight_smile: Dakujem.
20. lis 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 tak len cakaj neboj vsetko pride. :wink:
20. lis 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek aha,jasne,diky.takze pre nas skor halte garderie,pojdem sa spytat,mame jednu vedla.ved prave kvoli tomu kolektivu som chcela na 1 den davat Maxima od6teho mes.on tu totiz vidi len nas 2,nema tu babky,tety,dalsie deticky,nikoho..obcas chalani po treningu co sa stavia,ale to je nic :unamused: tak preto,bo dojdeme potom na SR a bude milion ludi a deti,tak aby vedel a nie ze sa bude drzat len nas a ani za svet nespusti z oci,to nechcem,chapes.
a mozem tam ako prvz x dat dieta kedykolve,ci je to ohranicene sk.rokom ,napr.ze az v januari by som mohla (co mi vyhovuje,bo to ma 6 mesaicov).....
20. lis 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar chod sa najprv opytat je to delene podla toho kde byvate. :wink: a opytaj sa a objednaj sa budes musiet doniest vela dokumentov . a potom je este adaptacia.. :wink:
20. lis 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar caves, nasa J, bola v halte garderii presne od roka,iba na dve hodiny asi 3x do tyzdna a od dvoch rokov 4x za week po 3 hodiny.V pondelok si nahlasis kedy tam chces maleho nechat,ale prednost maju ti,co su tam cele dni a tak sa par krat stalo,ze sa tam mala dostala len raz za tyzden.Ale potom sme sa dohodli na zmluve a presnych dnoch a uz to bolo pez problemov.
A platili sme len okolo 60 centov na hodinu-vypocitane podla prijmu.Ale stravu sme museli nosit vlastnu
20. lis 2010 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ozaj,daj vediet,kedy TM hra v Reimse,MM sa pojde pozriet :wink:
20. lis 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki 60cts???? koko tvoj muz zaraba ved to skoro ako SMIC???? :confused:
u nas je 2 000 a platili sme 1.84cts.. na hodinu.. a to mam dve deti.. :wink:
20. lis 2010 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek zalezi kolko mas na papieri,nie kolko zaraba naozaj...aspon u nas :grinning:

@evuliki dam vediet,neviem teraz,dnes hraju s anglet tu,idem :slight_smile:
20. lis 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar no ved to.. :angry: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. lis 2010 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ale tak my sme tomu radi,kazdy by bol :slight_smile: a ono to zas nie je az take,napr.MM co ma premie tak tie sa legalne nezdanuju, a je uz na nom ake velke si ich vybavi :wink:
20. lis 2010 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ale v garderii, kde chodila nasa J. bola max cena za hodinu 2 eura :wink: to vieš,my nie sme Paríž :sweat_smile: A MM zarába v pohode, ale zdanuje sa mu len niečo okolo SMIC
20. lis 2010 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki
@gijar jasne neboj takych sikulkov je velaaaaaaaaaaaaaa :grinning: :angry:

to len moj muz ma vsetko do posledneho centa zdanene :angry:
20. lis 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek no to preto,ze vlastni restiku,ci nie?bo to vies,my s tym nic nenarobime,ked ani nasi zamestnavatelia nechcu platit velke dani,takze davaju take pasky ake davaju :grinning:
21. lis 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar nie moj muz nevlastni restiku pracuje na champs elysee :wink: a tam do posledneho centa deklaruju.. :angry:

21. lis 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek