• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@sonka31 Kravina.. ja som nikdy necestovala s pís. súhlasom manžela :wink: Ale nikdy som necestovala mimo EU.
22. lis 2010 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan No ved, ja som skoro odpadla, ver mi. Pripada mi to ako v Irane, nic v zlom ... :( Ze mi manzel musi dat pisomny suhlas, ze mozem vycestovat s malym bez neho, ak cchem ist napr. pozriet nasich na SVK a on so mnou nepocestuje. Takze nie je to tak? Ja mozem mat SVK pas a syn francuzsky?
22. lis 2010 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 ani jedno z našich detí nemá slov. pas.. a dokonca som sa nedokopala ani k tomu zápisu do môjho pasu, ale asi to skúsim vybaviť vo štvrtok.. pre istotu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. lis 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Ja nechcem mat zmatok, ked sa maly narodi, tak si omrkavam tieto veci. Toto mi pani na ambasade fakt povedala. Ze rodny list trva 3 mesiace, az potom mozem dat zapisat do pasu a dovtedy franc. pas a detaily ako som pisala. Tvoje decka maju slov. obcianstvo? Vlastne FR povoluje 2 alebo viac st. obcianstiev? Ja sa v tomto smere vobec nevyznam :(
22. lis 2010 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 moja kamaratka-madarka,cestovala s dcerou odtialto do Madarska pred nedavnom a nastastie ju bol odprevadit manzel(frantik) na letisko,lebo nemala pisomny suhlas od manzela,tak ho dodatocne vypisal na letisku,mali tam velke problemy a nakoniec ju teda pustili.Ale doteraz cestovala XY krat a nikdy to nepotrebovala,takze zalezi asi aj na koho na letisku natrafis...
23. lis 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, Sonka, ani ja som nikdy nemala pisomny suhlas manzela na vycestovanie, maly od 2 mes veku svoj fr.pas a nie je zapisany v mojom. Zatial ma teda nenapadlo dat si ho napisat do svojho. Bihan, co ta to napadlo???
Pamatate sa este na Lenku z Antibes? Ona mi vravela, ze ked sla prvykrat s malym domov s jeho fr. pasom, tak ze nieco mala s tym pisomnym suhlasom, ale oni zase neboli zosobaseni. Ze jej to nakukala nejaka mudra uradnicka a nakoniec to po nej aj tak nikto nechcel.
23. lis 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co to je za kravinu ten pisomny suhlas??? Len by ma celkom zaujimalo, ci by chceli aj pisomny suhlas matky, keby nahodou chcel ist niekam na dovcu otec s dietatom sam. Ked to ma byt akoze prevencia unosov deti, tak beriem, len by to mali potom vzdy a u kazdeho kontrolovat.
23. lis 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bihan dík no manžel to popletl, ptala jsem se na radnici...oddychla jsem si, 17 eur to je pohoda, takže hned jak se narodí tak naklušu na radnici at můžem cestovat....:slight_smile:

@petafr je to strašná legrace, my jsme malého fotili když měl necelý měsíc, vlastně se na nás dívali všichni co v tom obchodě byli, protože je to legrace takhle fotit na pas když mu ještě musíš držet hlavičku...
nejsrandovnější mi přišlo když nám přišel papír at si Monsieur S. Gabet přijde osobně vyzvednout svůj pas..sem si ho představovala, jak se svýma 50 cm výšky ťapká pro pas....
23. lis 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já taky nezařídila synovi české občanství či pas, tak mi to přijde zbytečné...ale musím to už udělat....
23. lis 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 ja ta sklamem moj muz nie je francuz.. :wink:

ale podla mna j eto blbost... nepotrebujes pisomny suhlas.. :wink:
23. lis 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
@tini
@evuliki Dakujem, kocky!
@meleri Ja som tiez povodne neuvazovala o slov. obcianstve pre maleho, ale asi mu on poziadam. Totiz, on ma narok na 3 obcianstva, tak sme sa s manzelom dohodli, ze bude mat len francuzske + pas. Nevieme totiz, ci FR pripusta viac ako 2 st. obcianstva, tak chceme byt ferovi v tomto voci sebe :slight_smile:
23. lis 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petafr, no to fotenie s malym mimcom je sranda. Niekde ti vezmu fotku z domu, ale musi byt fakt dobra a niekde chcu len od fotografa, a od takeho, co vie fotit a ma teda ma podmienky na fotenie maleho miminka. My sme sa neskutocne narehlili pri tom. Fotografka dala Alexa na zem na bielu podlozku a ja som ho zabavala. Musi mat zavrete usta, otvorene oci a nesibrinkovat rukami pred tvarou. Tot vsjo :slight_smile:
23. lis 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, alebo sa uz nefoti na papierovu fotku a chcu len elektronicku???
23. lis 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini no to mi napadlo po tom, čo nás nechceli pustiť na letisku so Sárou na Maurícius, lebo že aký máme ďalší doklad, že je to naše dieťa :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak som tam behala ešte od priehradky k policajtom a späť...takže radšej aj do môjho pasu.. stojí to pár šupov a aspoň by sme to mali 2x.

No a stále sa skenuje papierová fotky, my sme fotili Malinu ešte v pôrodnici a teda bol to dobrý záhul, ale ja som tú fotku tak upravila, že ani fotograf by to lepšie neurobil :wink:

Myslím, že občianstvo dieťa získava po rodičoch žiadosťou o RL....teda dedukujem, lebo s rodným listom má dieťa nárok na pas, takže aj občianstvo.
23. lis 2010 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj ja som tak dedukovala, ze ziadostou o RL ziska obcianstvo. Nieco k tomu treba, to som si vsimla v KE na pasovom, ze na vystavenie SK pasu dietatu narodenemu v zahranici treba doniest potvrdenie o obcianstve a rodny list. To je zmatok. Ale uz nepisali dalej, co chcu k tomu potvrdeniu o obcianstve. Slubila som si, ze ked dokoncim skusky a vsetky papiere s pracou, tak sa pustim do toho obcianstva.
Teda dobry zazitok s tym vstupom na Mauricius... To ako ja na letisku nech dokazem, ze som rodina s mm a s Alexom...
Prave mi volali z prace, ze kedy uz nastupim, ze so mnou pocitaju a tak, strasne ma to potesilo.
23. lis 2010 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocky, a v nemocnici po narodeni babatka mi daju nejaky papier, s ktorym ma ist manzel na prefecture alebo kam? Ohladne franc. RL a pasu? Kolko to asi trva cele? dakujem
23. lis 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 sonka nie rovno v nemocke ti urobia rodny list a papiere, neboj.. :wink:
pridu z atebou do izby a das im papiere tvoje, a.... a zvysok a pred cestou domov ti daju do ruky vsetko, :wink: drz sa;. :wink:
23. lis 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, netvrdila by som to s takou istotou. Nam dali papiere a MM pekne siel do 3 dni na radnicu vybavit RL sam.
23. lis 2010 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Dakujem Erika :slight_smile:
23. lis 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to som zvedava, ako sa budeme fotit, :grinning:, ten pisomny suhlas mi pride ako hovadina, ale vsak treba sa radsej pripravit na vsetko...

@sonka31 Soni, tm je francuz ci nie? my sme boli na radnici spisat prehlasenie o otcovstve, kedze nie sme zobrati, no a s tymto papierom (to nam dali na pockanie) nam vybavia papiere bud na maternité (za 10 ci 15 eur), alebo musi ist mm do troch dni na radnicu vybavit Livret de famille...

no budem rada, ked bude mat mala aspon obciansky, potom uz budem vybavovat zvysok, aj ked budem na slovensku vo februari...

Inac s tymi letiskami je to tiez take, na koho natrafis, ja som letela v septembri, v Parizi (Beauvais) sa ma nikto na nic nepytal, v Bratislave dobreze nechceli po mne papier, ze v ktorom som tyzdni a tak...
23. lis 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inac mi prislo smiesne, lebo ked sme prehlasovali otcovstvo, tym ze nie sme zobrati a som cudzinka, prehlasovala som materstvo aj ja... aby nahodou nemali pochybnosti o tom, ze som matka :grinning: :grinning: :grinning: no niekedy vie byt administracia dobre na hlavu... :grinning:
23. lis 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petafr Ano, je Francuz. Zatial bezdetny, takze nevieme v tychto veciach ficat :slight_smile: :slight_smile: A FR su strasni byrokrati, tak by som si chcela nazhrnat info, aby nas nieco nezaskocilo. V nemocke mi zatial nepovedali, ake papiere mam priniest, ale tak predpokladam, ze rodne listy, livret... A hned chcem vybavit pas malemu, francuzsky, a zaroven poziadat o slov. rodny list. Joj, tieto papierovacky.
23. lis 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini ja si dovolim pretoze bude rodit kde som rodila, aj ja takze nemocnicu poznam je tam uz aj matrika.. :wink:
preto odpovedam s istotou..
na klinike nie su, velke statne nemocnice to vatsinou maju.. :wink: matriku service vo vnutri vsetko vybavia;. :slight_smile:
23. lis 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, skúste sa polašovať na stránkach mzv.sk, v konzulárnych info, napr.

http://www.mzv.sk/servlet/content?MT=/App/WCM/main.nsf/vw_ByID/ID_DD6F67735A1B6F80C12576350033486B_SK&OpenDocument=Y&LANG=SK&MENU=konzularne_informacie&TG=BlankMaster&URL=/App/WCM/konzul_info.nsf/%28vw_ByID%29/ID_F135CB7537474C81C12576720052104A

alebo vám poskytnú info na konzulárnom úseku zastupiteľského úradu v Paríži. Môžete byť prípad od prípadu iný, najlepšie je, podľa môjho názoru, kontaktovať kompetentných... :wink:
23. lis 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 dones livret a tvoj pas;. :wink:
23. lis 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 dam ti vediet, kedze budem vsetko vybavovat par tyzdnov pred tebou :wink: budem kobaj... :grinning:
23. lis 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petafr Peti, dakujem, si velmi zlata, moc by si pomohla.
@erikasadek Dakujem
23. lis 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne z nemocnice poslali, ked som sa v 12tt zapisovala, prospekt, kde je vsetko vypisane, ale je to sukromna klinika, tak mozno preto...
Takze mi kazu doniest:
- livret de famille (ak mame, co my nemame)
- reconnaissance anticipée paternelle ou conjointe, ake nie sme zobrati
- déclaration de choix de nom (ak chces dvojité meno, tak to treba papier z radnice)
- pièce d'identité
Tot vsio... :slight_smile:
23. lis 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petafr my jsme to taky tak měli, je to v pohodě, jenom to vyplníš a nám se o to postarali oni v nemocnici.
24. lis 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Francouzky, omlouvam se, ze vam lezu do diskuse, ale potrebovala bych poradit, kam se da jit v Parizi s malym deckem, respektive kocarkem, kdyby bylo spatne pocasi (restaurace, nejaka mista, kde se da ohrat a vypustit decko na chvili probehnout). Neexistuje nejaky web v AJ, nebo nemate nektera konkretni tipy? Jedeme v prvni pulce prosince.
25. lis 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek