• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
26. lis 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mokiri

ty jsi mě dostala s tím albíčkem jak tam máš ty pohlednice! to je tak srandovní! jsem se fakt nasmála! :grinning:

nám tchýně koupila přímo české a slovenské, ruské, polské písničky (s texty, notami i CD) moc krásná kniha. ovšem styl, kterým jsou podány ty české písničky je prostě divný - takový ten ruský styl, přitom se to k nám nehodí, v česku máme jiný styl tradiční hudby než rusové. takže to nepouštím.

pak mám ještě podobnou knihu kde jsou ukolébavky z celého světa, včetně opět slovanských, ale jsou tam jen ruské a polské, a zbytek např. židovské, africké, z jižní ameriky,, a to je moc krásné - doporučuju. :slight_smile:

jinak prosím kde sehnat normální klasické POLOBOTKY z kožešinou vevnitř???? byla sem už všude, v Chaussea, v klasických obuvnictvích a všude mají naprosto nevhodné boty na zimu - tenké bez kožešiny... :angry:
26. lis 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
menuje se to Comptines et berceuses de Babouchka.
26. lis 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri :slight_smile: Mám ho tam, asi si si nevšimla, možno máš iné vydanie, iný obal. :slight_smile:

U nás dnes sneží. Dobrá téma s tými topánkami. Skúsila si športové obchody? Ja som tento rok musela kúpiť také vzdušné, lebo v škole sa vôbec neprezúvajú, sú tam v tom celý deň... (V škôlke sa prezúvali do chaussons rythmiques, teraz je to inak.) :frowning2: :frowning2: :frowning2:
26. lis 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@artepeli miest je vela zalezi kde budet ebyvat..; ae mate moznosti dopravy, ale miest je vela;. :wink:
v angline toho vela fakt nenajdes pre domorodcov je vsetko vo franine; :wink:
26. lis 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mokiri aha to jsem si nevšimla!

já myslela víš jak klasické polobotky, zateplené, tady jsou samé tenké boty... ne ve sportu jsem nebyla, to mě nenapadlo, většinou tam mají boty typu addidas..
oni se ve škole nepřezouvají?? :confused: a co když mu dáš papuče, to ti učitelka zas vynadá? to nechápu...zas dávat dítěti papuče jako jedinému tak se mu asi budou spolužáci posmívat co.. :unamused:
26. lis 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ja som si kupovala s vertbaudettu. tam pre male vzdy boli aj s kozusinkou s vnutra; :wink:

mokiri super zbierka...;
ja som si vela stiahal nasich rozpravok original.; a knihy slovenske, vies ze som sa nikdy nezaujimala ci su tu nase knihy prelozene.. :wink:
som rada ze mas taku zb :wink: ierku.. :wink:

meleri no neprezuvaju sa; u malych je to aj lepsie dokial sa znoav preuzju a idu vonku tak uz s amusia aj vyzleict. :grinning:

osobne mne to nevadi.. :wink:
26. lis 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri :slight_smile: Ešte by to dopadlo ako s tým revolučným peračníkom... :slight_smile:

Viem si predstaviť, aké chceš... Decathlon alebo Go Sport. Hľadaj v oddelení "Randonnée", nie medzi botaskami. (Ale aj Eram niekedy prekvapí...)
26. lis 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mokiri ok dík! :slight_smile:) snad se něco takové najde...
26. lis 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri my sme drobcovi kupili topanocky GEOX - som spokojna, ale este by som chcela nejake do snehu kedze pojdeme na Slovensko a mozno aj lyzovat.

Inac mne sa vobec nepaci, ze sa deti v skolke absolutne neprezuvaju aj ked vonku prsi :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

@mokiri krasna zbierka :dizzy_face: , ja som bola minuly tyzden s malym u nas v kniznici a pozicali sme si knihy o Vianociach. Jedna sa volala - L'imagerie de Noël - su tam opisane slovenske Vianoce a aj 6.12 Mikulas.
http://ecx.images-amazon.com/images/I/611pzaOJhSL._SL500_AA300_.jpg
26. lis 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka_fr
ak chceš dobré botky aj do snehu, odporúčam superfity
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9457239&tab=0
Sú zateplené flísom, nie veľa, ale stačí, aby bolo teplo. Sú absolútne nepremokavé (odskúšané počas dvoch zím) a nožičky neboli mokré ani raz :slight_smile: a to sa teda Oli v snehu vydovádel...Tiež sú ultraľahké, takže ak sa na ne popriliepa aj kopa snehu, dieťatko nechodí ako s okovami :wink:
ešte malá rada: kupovala som ich aj túto zimu - tu, v obuve za rohom, boli o rovnú dvacku drahšie ako na SR :wink:

to neprezúvanie v škôlke mne vadí dosť tiež, na jednej strane si tam potrpia na hygienu a rôzne pravidlá a na druhej strane im nevadí, ak tam deti celý deň roznášajú popriliepané psie hovná :angry:
a ani nehovorím o tom, ako tá nožka celý deň v bote trpí...

26. lis 2010 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31
práve som pozerala tvoj album, tak ja som také bruško mala so Simonkou možno v 14tt :sweat_smile: Takže si vieš predstaviť, ako som vyzerala napr. v tvojom týždni, o predpôrodnom brušisku ani nehovorím...Sa ma furt všetci pýtali, či to URČITE nebudú dvojičky, až mi liezli na nervy....
26. lis 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka_fr :slight_smile: Ďakujem. Máme takmer celú tú kolekciu Imagerie od Fleurus, ale do tej o Vianociach mi nenapadlo ani len nakuknúť... Pozriem zo zvedavosti, čo tam o slovenských tradíciách píšu... :slight_smile:
26. lis 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@janka_fr děkuju, co to jsou za boty geox? jeje no musí jim slušně smrdět nohy po celém dni... :zipper_mouth:
26. lis 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj ja som rozmyslala ze by som jej proste kupila nejake prezuvky, nie rovno papuce ale nejake platene tenisky ale neviem ci by to ucitelky prijali, ked vydim ako chodi doobliekana zo skolky, tielko nezapravene, bunda napoli rozopnuta a sal len tak prehodeny pochybujem ze by si dali tu namahu este ju aj prezut...
27. lis 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri minuly rok som aj ja zhanala topanky s kozusinou ale povedali mi ze to sa nevyraba pre male deti lebo sa v tom poti noha.... :confused: nakoniec som nasla vo vertbaudet, pozri sa tam, mozno ich budu mat aj tuto zimu.
27. lis 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blanblan já mám v plánu jet do toho intersportu v úterý a kdyby nic tak v pátek mám možnost jet do města...

já mu koupila sněhule, jenže on v nich tak divně chodí, dává špičky k sobě a vůbec, jde strašně pomalu.....nic jiného jsem nesehnala. tak nevím - můžou sněhule tak malému dítěti zdeformovat nohu? mám z toho špatný pocit když v nich jde..

s tím pocením - dyť zápaďáci se ani nepřezouvají doma, chodí jak přišli z venku (asi jak kdo taky) ale já to prostě nesnesu...možná jim to přecejen můžeš říct at ji přezují, ale zas na tebe asi budou hledět že je otravuješ.. :unamused:
27. lis 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeeej baby,to sa iba u nas v skolke prezuvaju?? :astonished: :sunglasses: Dokonca malu vyzliekaju aj zo siat ci sukne,ked ide spinkat a povedali,ze ked chceme,mozeme doniest aj pyzamko.Takze ja si nestazujem :sweat_smile:
A topanky trooosku zateplene som nasla v Gemo(ak poznate),z vnutra je taka max.3 milimetre tenka kozusinka,ale mala ma v nich krasne teplu nozku,su skoro po kolena,super topky :dizzy_face: :sunglasses:
A dnes som zahajila maraton po obchodoch kvoli teplej zimnej bunde pre malu,no zatial som nikde nenasla :stuck_out_tongue_closed_eyes: Skusim este poobede nieco pobehat
27. lis 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@evuliki dneska byl v těch sněhulích a už v nich pěkně chodil navíc bylo fakt mokro tak to bylo fajn že neměl mokré nohy...
manžel můj to bere jako samozřejmost že se nikdo nikde nepřezouvá.....jemu přijde směšné že by měly mít děti papuče.... :unamused: jsou fakt věci ve kterých se neshodnem....
tak to máte fajn školku! třeba se dá s těma učitelama přecejen domluvit... :slight_smile:
27. lis 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky mě tak strašně pálí žáha...je to horší a horší včera jsem myslela že mi uhoří krk, a celou noc..:( Se Samsonkem jsem toto neznala teda! on mi šmejdil tak nějak v bocích a dole a tady ten mi sedí úplně někde v hrudníku nebo co...žaludek už ani nevím kde mám...
28. lis 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri :frowning2: Ani pohár mlieka nezaberá? :frowning2:
28. lis 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, dievcata, pozdravujem.
28. lis 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mokiri jo na chvíli zabere, ale pak zas nanovo a furt tak dokola...:( no vím že na to zabírá ten Gaviscon ale nechci nic brát kvůli miminku...jen jsem překvapena že mě to tak trápí, minule fakt nic!
@sonka31 ahoj!
28. lis 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri stary trik skus este pred tym nez sa zodvihnes s postele spapas zidovsky chlieb.;
Maceh, kupis hocikde je to bez drozdia voda a muka ako oblatka.. :wink:
toto ti pekne pohlti kyselinu a fakt oskusane;. :wink:
bez liekov a potom uz len homeo na doliecenie;. :wink:
28. lis 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@erikasadek děkuju já už vím který chleba, takový i ten arabský bez kvasnic. problém je že zároven i trpím zácpou takže moc nemůžu nic jíst co je suché..:( no nějak už to vydržím....
28. lis 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri no neboj sneho ta nezapcha. :wink: jeden treba zjest nie vela;. :wink:
ale funguje; :wink:
28. lis 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
děkuju tak zkusím jak pojedeme do města radši koupím tento chléb, než ten klasický....
no ještě tři měsíce a budu mít klid! :sweat_smile:
28. lis 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ahoj Erika, maces, to si aj ja kupujem, to je vazne super
28. lis 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocky, zostavate vo FR na sviatky?
28. lis 2010 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chcela by som sa spytat, sledujete tu slovensku, resp. cesku TV? Poradte mi, my hladame nieco na freeboxe, bohuzial manzel mi nasiel len polske tv.
28. lis 2010 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek