• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@sonka31 cez PC www.myeuro.tv 15 eur mesacne...vsetky SR a CR programy kompletne :slight_smile: ale je to na PC :unamused:
28. lis 2010 v 18:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@gijar ahoj, o tomto som nepocula. Musim to povedat manzelovi, nech mrkne.
28. lis 2010 v 18:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@sonka31 ahoj já nesleduji, mám radši co dávají tady...jen na Youtube koukáme často na zpívánky.
bohužel zůstáváme tady ve francii :cry: mám strach ze sněhové kalamity, minule jsme takto uvázli 3 dny na letišti, tak už bych to nechtěla zažít, nevím jak se do čech v zimě dopravit..
28. lis 2010 v 18:52  • Odpověz  • To se mi líbí
baby, tie čo máte deti v škôlkach v PS, aj vaše preberajú už písmenká? :confused:
v piatok nás pustili do škôlky trocha skôr a videla som, že preberajú samohlásky, mali na tabuli napísané A,E,I,O. Je to možné, že v 3 rokoch sa tu už učia písmená? To ako potom v predškolskej triede budú brať kvantovu fyziku, či čo :confounded: A ešte sa mi učiteľka sťažovala, že Oliver je posledný týždeň nekoncentrovaný, že sa mrví na lavičke, keď preberajú látku. Preboha, veď má 3 roky, má plné právo byť nekoncentrovaný...

a ešte : nemáte niektorá dobrý link na intern. hračkárstvo? :wink:
btw, neviem, či tu zháňate pesničky len vo FJ, ale v slovenčine je prekrásne CD "dínom-dánom", sú to také ľudové pesničky, čo spievajú deti. Mne osobne sa veľmi páči...
28. lis 2010 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao o pismenkach neviem,zajtra mame prve rodicovske,tak zistim :wink: Ale pocitaju u nas do 15, dokonca nasa J.vraj jedina zo vsetkych vie do 15 :dizzy_face: a v piatok to ucila aj ostatne deti.Podotykam,jedina nie je francuzka :grinning:
My mame svk CD Podhradska & Canaky,je to asi nieco ako si ty pisala,stare ludove piesne spievane detmi :wink:
A internet.hrackarstvo myslis tu vo fr?
My ideme na sviatky na svk-ja letim s malou a MM ide autom :wink:
28. lis 2010 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@evuliki
Tak to je úžasné, že vie až do 15 a ešte po francúzsky. Oliver nevie ani do 10 po slovensky :unamused:
Čanakyho a Podhradskú máme aj my, tuším 4 exempláre, aj to sú zlaté CD, ale to Dínom-Dánom od Lúčnice je také echt slovenské, detičky tam spievajú za doprovodu celého ľudového súboru (cimbál, husličky a tak...) Ak budeš mať na SR možnosť si vypočuť, fakt odporúčam :wink:
a to hračkárstvo, áno, myslím "zdejší" .fr link. Potrebujem deťom niečo povyberať a po obchodoch sa mi moc trepať nechce...
28. lis 2010 ve 21:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@sonka31 vsetko cez internet.. :wink:
28. lis 2010 ve 21:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao ano to je normalne skolka je ako skola. pomaly a isto ich pripravuju takze si zvykni pomaly neboj v toto veku pekne to zapaataju hrou .. :wink:

ak ti oze odporucit tak skus tento su to velmi kvalitne hracky a veci pre deti.. :wink: pedagogicke a kvalitne.. :wink:
http://www.eveiletjeux.com/ :wink:

evuliky aj josh kedze pato na pocita a cita tak josh s nim takze kedze al 3 roky tak vie do 20 pocitat a vie vsetky farby a tvary.. no co ti povie keby nebolo pata tak naozaj nevie kolko toho vie hihi
28. lis 2010 ve 22:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Peti na zahu ti nic neporadim, ja som s tym nemala problem.

Sonka my ideme na Vianoce na SLovensko, my to striedame, jedny Vianoce na SVK a druhe vo Fr.

Zuzao ja som objednavala nejake hry zo stranky Eveil&jeux, su tam krasne drevene hrackyn mame odtial Domino, Memo, potom take zvieratka drevene, ktore sa daju dat aj na chladnicku a musi spravne priradit nohy k telu zvieratka. TEraz by som odtial este chcela objednat spolocensku hru o prasiatkach, pri nej sa uci dieta pocitat a farby.
Jullian vie pocitat do 12 po slovensky a po francuzsky len do 5. Ked je Franck s nami tak pekne prepina medzi obidvoma recami.
tu je link na tu stranku:
http://www.eveiletjeux.com/jeux-de-societe/les-jeux-de-societe/tri-age-croissant/nbproducts-50/page2.htm
28. lis 2010 ve 22:13  • Odpověz  • To se mi líbí
jeeej Erika ma predbehla :slight_smile:
28. lis 2010 ve 22:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak naša mala blondína nastupuje zajtra do škôlky... mám z toho také zmiešané pocity, ostáva tam len do obeda...a riaditeľka MM vysvetlila techniky, ako dieťa privyknúť na neprítomnosť rodičov, lebo MM povedal, že ešte nebola scolarisée a ona do škôlky chodila na jedno dopoludinie v týždni.
Zatiaľ s nimi hovoril len MM, ale vraj to tam vyzerá fajn, dokonca nemali problém s tým, že zrejme bude v prvých dňoch hovoriť po slovensky, tak dúfam, že zajtra večer nezavelí, že tak už ísť nechce. :sweat_smile:

Inak sme sa už presťahovali, takže na sviatky sa domov asi po 3m nedostanem, aj keď MM sa netvári, že by bol proti.. aspoň by sme si mohli zalyžovať. :dizzy_face:

Hračky veľmi neriešim, Sára asi dostane kuchynku, lebo ju hrozne baví variť a piplať sa so šáločkami a tanierikmi.

A mne sa ešte páči táto :slight_smile: http://www.jouet-au-naturel.com/
28. lis 2010 ve 22:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka_fr :wink:

janka moji ani jeden nechcu prepnut na slovencinu ja na nich slovensky teda na josha, a on odpoveda francuzsky uz to neriesim nie je jediny. :frowning2:

no dnes som robila 3 torty pre pata zajtra ma narodeniny 6 rokov!!!
takze jedna na doma tu sme zjedli dnes + darceky.... dostal playstation move manette. :wink: snival o tom :slight_smile: :dizzy_face:
a jednu hru na playstation..
vianoce uz su davno nakupene pre oboch.. :slight_smile: inak neviem neviem. :wink:

bihan drzim sarinke palce zajtra neboj to bude dobre skor my ako matky stresujeme ako deti.. :wink:
28. lis 2010 ve 22:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek Paťovi všetko dobré k narodeninám :dizzy_face:
S tým stresovaním je to presné, ja už teraz neviem, čo bez tej mojej cácorky budem vôbec doma robiť :sweat_smile:
28. lis 2010 ve 22:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek prajem Patkovi vsetko najlepsie k narodeninam :dizzy_face:. Piekla si aj do skoly? U nas budu mat v skolke Mikulasa, ale mozme priniest napoje a jedlo len kde je oznaceny datum spotreby . Pecene torty sa u nas nemozu nosit.

@bihan vam prajem rychle zabyvanie sa a Sare co najrychlejsiu adaptaciu.
Nas Jullian si velmi tazko zvyka, stale je to s placom, ked su vonku si na mna ani nespomenie, ale akonahle su vo vnutri tak len place za maminkou :frowning2: . Pritom ked sme vonku, nema problem s cudzimi ludmi a ani s detmi, ale v skolke je to hroza.

28. lis 2010 ve 22:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka_fr dakujem velmi pekne;. :slight_smile: za blahozelanie;. :slight_smile:
@bihan zazjtra musis byt silna sarinka ta dostane;.. :wink:

janka ano peika jednu do nemocky a jednu do skolky a jednu domov zajtra hodim foto, bananova torta mojej mamy. :slight_smile:
my mozme doniest. :wink:

mikuasa aj my budeme oslavovat. :slight_smile: uz sa tesim kvoli detom.. :slight_smile:
28. lis 2010 ve 23:09  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@erikasadek eriko šest let už to je krásné číslo! přeju všechno nejlepší!

zuzao,

no teda to jsou teda přísní v té škole! a vy jste někde v Paříži? já doufám že tady na venkově to bude víc pohodovější...

Jani
užijte si vánoce a hlavně at vám napadne sníh!

Sam je ted nemocný, nic hrozného ale má slušnou rýmu takže jak odsávám tak mě strašně pálí ta žáha z toho je to hrůza...
29. lis 2010 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@sonka31 ja taky vse na internetu, hodne na stream.cz (porady Primy) a pak na strankach Novy a Ceske televize
29. lis 2010 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek
:slight_smile: Všetko naj tvojmu školákovi k dnešným 6. narodeninám! Teším sa na tortičky. (Aj ja robievam každý rok 3 torty - pre nás, do školy a na oslavu s kamarátmi.)

@meleri :frowning2: Držte sa! (Včera hneď po tom, ako som ti odpovedala na IP, sme otvorili so synom šlabikár, že ideme čítať, a tam: Les hiboux hululent dans les houx ! Spomenula som si na teba hneď...).
29. lis 2010 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek
aj ja sa pripájam ku gratulantom, všetko len to naaajlepšie malému oslávencovi :slight_smile:
a do školy dovolia priniesť tortu? lebo aj ja by som, ale to až o pol roka...v našej triede robia oslavy vždy raz za mesiac, to žúrujú všetci, ktorí mali v ten mesiac narodeniny.

@meleri
hej, sme v Paríži, možno je to aj tým, že sú tu takí prísnejší...ale možno to závisí od učitelky, neviem...len mám stále pocit, že trojroční si majú ešte naplno užívať detstva, na počty a písmenká predsa majú čas do školy (a nie sedieť v triede s rukami za chrbtom :frowning2: ). Apropos, to potom čo robia v škole? to znova berú to isté?
Mne na záhu pomáhali mandle - lúpané, nepražené, nesolené. Ale tiež len do istého momentu, potom už nepomohlo nič :wink: Som mala normálne stresy, že si musím ísť večer ľahnúť, tak to bolo najhoršie...

@bihan
držím palce so škôlkou, verím, že to dopadne k spokojnosti oboch. Niekedy vedia detičky pozitívne prekvapiť :wink:
29. lis 2010 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek Erika, vsetko dobre Patkovi, torty boli iste fajne. Ake si robila?

Dievcata, dakujem za tipy na TV, nieco popozeram. ja sa snazim francuzske stanice kvoli jazyku, ale niekedy mam velku chut nesustredit sa na jazyk a proste len pocuvat :slight_smile:
29. lis 2010 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zuzao jo já mám na to stejný názor jak ty...prostě děti by si měli užívat dětství a né se furt učit..na co to je...toto mě tady štve..přesně to by mě zajímalo, co jako dělají pak v první třídě? podle mě asi furt to samé dokola jinak nevím..
já si nějaké ty ořechy už pořídím, bohužel mám i zácpu a na tu jsou ty ořechy asi nic moc....dneska mě to pálí míň dávala jsem si bacha....
29. lis 2010 v 19:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Čo robia v prvej triede? Po prvých dvoch mesiacoch už plynule čítajú texty. Minulý týždeň druhá svetová vojna (malý z toho 2 dni nespal), včera Tolstoj... atď. atď. atď.

Au fait, Erika, aj tvoj malý tak kričí, keď číta? Ja som po dvoch stranách zo šlabikára načisto ohluchnutá... :slight_smile: :slight_smile:
29. lis 2010 v 19:45  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@mokiri

v první třídě světová válka a Tolstoj? :confused: to je teda brzo! já si pamatuju že v první třídě se probíralo sluníčko a mráčky u nás....jejejeje :grinning:
29. lis 2010 v 19:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri :slight_smile: Áno, prišlo to hneď po téme Život detí v Afrike... :slight_smile: Sluníčko a mráčky sú v TPS.
29. lis 2010 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tý jo to tam máte nějaké lepší školy! no ale přijde mi to brzo....přecejen nezatěžuje jim to hlavu? no nevím pokrok jde zřejmě dopředu rychle!
ale, manžel má sestřenici, ta má 12 let, a řeknu ti, neumí napsat jednu větu francouzky bez chyb...a spousta podobných dětí jako ona, bez zájmu nebo nějakého kroužku, ale to je asi vina rodičů..
29. lis 2010 ve 20:28  • Odpověz  • To se mi líbí
baby ,tak ja uz potom chapem,preco nic nevedia tu tie deti a pubertaci :grinning: to preto,ze to beru v 1.triede (tu 1.svetovu alebo Tolstoja) a potom si to tym padom nemaju sancu zapamatat :grinning: ved to sa ma brat az ked na to dozru vekovo pre Krista,to uz co je toto,cumim ako puk :angry: :grinning:
29. lis 2010 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@gijar vôbec to nejde spustiť, po kliknutí na iniciačný link, zadám údaje, ktoré som zadala pri zaregistrovaní a webmaster ma presviedča, že som zadala zlé heslo alebo meno... nevieš mi prosím poradiť čo s tým ?
29. lis 2010 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte dakujem Vam vsetkym za gratuacie.. :slight_smile:

robia som bananovyu tortu mojej mamy mnamka.. :dizzy_face: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no meeri , oni sa deti ucia hravou formou v skoke tacene pismena, a cisa, tvary a formy. :wink:
takze ked pridu do prvej triedy idu hned na pisane pismena;. :wink: a ako mise mokiri, po 2 mesiacoch vedia pekne citat.;
ajedno vam poviem baby neporovnavajte sovenskom ceskom!!!!!

tu sa pise a cita upne inak je to drina.. pre deti..;
u nas ako sa pise tak sa cita!!!!!
takze nase deti to maju omnoho jednoduchsie na zaciatku!! :wink:

mokiri nie nekrici, ae jeho postihnutie mu dava vyhodu prave sa na nu priso , ma uzasnu pamat , ked vidi veci a tak ked vidi neake slovo tak automaticky si ho zapamata ae tak ze aj na druhy den vie ako sa presne pise, proste ortho pâmat :wink:
ako jediny vie hned vysabikovat slovo.. :wink:
ae zase nerozumie mnohym veciam, haven basne, a urcite prikazy.. ako na vec;.
ae je dobry v matematike, vie pocitat do 30 teda 1+ 15=16 a podobne a v com prekvapil ze vie aj odcitavat teda od 15 -5 =10 :wink:

takze su veci kde je dobry a kde je po zadu som na neho pysna baby.; ani neviete ako , pred rokom sa im ho nechceo vobec davat po prvej triedy vraj nebude stacit :frowning2:
a tento rok proste s jedneho dna napreduje.. :wink:

29. lis 2010 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@gijar ja by som nehovoria z etu nic nevedia;. :wink:
ako u nas na sovensku mas deti ktore sa ucia amas deti ktore menej.. :wink:
ae povedat ze tu nikto nic nevie ni eje pekne;.. :wink:
29. lis 2010 ve 21:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek :slight_smile: Dúfam, že dáš tortu do receptára... Len dúfam, že banánová je plnka, a nie cesto, lebo banánové muffiny u nás nula bodov. :frowning2: A propos, tie feuilles de brick z toho Carrefouru čo? U nás beznádejné... Ťahám ďalej. :frowning2:
29. lis 2010 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek