• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@mokiri no moja s hanbou oznamujem uz som ich tam nenasla :frowning2:
mam pocit ze boa akcia a mai produkty s regionov :frowning2:
prepac mi.; ae ked najdem tak dam vediet :wink:
nie nie pnak, kasicka piskota... anato davam ribezovy dzem zmiesany s rumom. :wink:
potriem piskotu.. a nato nakrajam banany a potriem bananovou pnkou..
teda popucene banany kyseinou citronovou, aby boi jemne kysave ae havne aby nezhnedli :wink:
a maso , a pepka to je mieko s mukou a cukrom uvarene, ako zahustovac.... zmiesam pomay s maslom a pomaly pridavam banany popucene...; :wink:
potriem pnkou druha piskota potreta.. ribezovym dzemom rum. :wink:
a potriem celu dookoa zvysnou pnkou.. :wink:
a zomete orechy + vanilkovy cukor apraskovy cukor.. ako ozdoba hore zakryje plnku , ale da chut a pekne to vyzera pockaj natiahnem foto..
j eto mnamka roky to uz robim a kazdy si stale to pyta odo mna;. :slight_smile:
29. lis 2010 ve 21:59  • Odpověz  • To se mi líbí
tu su moje dve tu tretiu som nestiha odfotit vcera. :wink:
ni esom absoutne kucharka, a dokonaa pekarka tak sa mi nesmej.. ae detom sa pacila.. to je havne;. :wink:
havne ze chutovo je bozska; :slight_smile:
29. lis 2010 ve 22:25  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
@erikasadek :slight_smile: Super! Fotky super, torta super, všetko super, ... len ten receptík si idem preložiť do slovenčiny... :slight_smile: Pepka je plnka? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Skúsim, tá pepka bude isto dobrá, ríbezle a banán se marient bien... :slight_smile:
29. lis 2010 ve 22:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@mokiri pepka vola moja mama
musis mi prepacit strasne ale strasne mi bbne kavesnica vynechava sova no je to drina pisat :grinning: :angry:

pepka je na zahustenie.. plnky...
muka + mlieko , aj adavam uz aj cukor... mam to jednoduchsie v spojovani..
2 dcl mlieka na 6 lyzic cukruu a 1 poievkova muka.. vsetko miesat pomaly az zhustne vsetko a das do umyvada napusteneho studenou vodou...; a tam ochadis, za staleho miesania.. :wink: ked je studene mozes spajat s masom a bananmi najprv maslo a potom pomay banany. :wink:

piskota jednoduche koko vajec toko yzic muky preosiatej a toko lyzic cukru..
vajicka rozdeis , ztka cukor + vanika..; vymiesas do peny
bieka na sneh spojis vies uz ako ja pridavam aj na konci az stavu s citrona do piskoty.. a davam piect do rury max 170C° asi 10 az 20 minut zaezi od ryry..

ja robim s 7 vajec jednu piskotu , takze treba na dvakrat na velky pat na okrukle ako na obrazsku som urobi as 5 vajec a rozdelila nozom. na po..

a 6 bananov popoucis, a asi 4 az 6 bananov na 7 vajecnu piskotu na koieska... a skoncene , nechat postat cez noc prejde cestom chut bananov na druhy den je super... fakt.
29. lis 2010 ve 22:48  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte kocky ..som tu nova a hladam niekoho kto zije v okoli Lille,ja zijem s manzelom v Dourlers tj 100 od LIlle a nikoho tu nepoznam.a moja fr je nulova ,no po anglicky sa im moc nechce rozpravat:slight_smile:.inak neviem ake mate skusenosti s doktormi a nemocnicami ,no ja som bola zhrozena a prekvapena ze ani doktori nerozpravaju po ang.a ten pristup na nic moc..ani mi nevedel povedat ze som potratila...musela som volat domacej a ta mi cez mobil hovorila co jej povedal doktor..
29. lis 2010 ve 22:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@sonka31 ja tu ostavam na vianoce uz neviem kolky rok... :unamused: telku velmi nesledujem ani francuzsku uz vobec nie slovensku, iba obcas nejaky film alebo serial na sledujto(teraz neviem ci .sk alebo.org)
@meleri, take snehule ako sme este my nosili som videla tusim v intersporte, tak uz viem co jej kupim na buducu zimu ked pojdeme na SR :grinning:
30. lis 2010 v 09:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao pockaj aky intelektual vyjde tvoj syn z tej skolky :grinning: :grinning:
30. lis 2010 v 09:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenkalela vitaj fo france a rychlo zabudni na anglictinu :grinning:
30. lis 2010 v 10:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenkalela Ahoj, co se doktoru tyce, tezko rict, s franinou nemam problem. Chapu, ze desna zkusenost!
Nicmene k tomu, ze jsi Lille... jsi prihlasena na Maly Praze? Tak bys mohla najit nekoho z okoli.
30. lis 2010 v 10:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@blanblan co to je, anglictina??? :grinning:

Zas na druhou stranu musim rict, ze mam kamaradku a ta ma dokonce pana na ANPE, ktery mluvi Aj, soking!!!
30. lis 2010 v 10:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Čooo? Že Tolstoj? Druhá svetová?
Erika, prepáč, ale toto už neni o porovnávaní, to už je že sa mi aj rozum zastaví...Ja chápem, že FJ je ťažší a komplikovanejší jazyk ako SJ, ale myslíš, že kľúčom k jeho zvládnutiu je, že decká budú v prvej triede čítať Tolstoja? Veď to by som sa ja zapotila... :sweat_smile: Kde zostalo staré dobré "Ema má mamu", samozrejme jeho franc. ekvivalent?

A ešte sa chcem spýtať, či máte podobnú skúsenosť, alebo je to len naše "šťastie"...sa mi zdá, že sú tu deti dosť veľkí bitkári. Oliver je taký, ako by som to povedala, taký typ vhodný na šikanovanie, on moc do bitiek nie je. A to je tu zrejme na škodu. Aj v škôlke ho má jeden chlapec vraj na muške a sama som bola svedkom, ako na neho útočili niekoľkokrát na ihrisku. No neviem, či ho nemá manžel učiť dajakej sebaobrane, alebo čo s tým...? Celkovo by som povedala, podľa skúseností z ihriska, že sú tu decká ako utrhnuté z reťaze... :angry:
30. lis 2010 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenkalela
ahoj vo FR, ja som z Paríža...je mi ľúto tvojej straty... :pensive: Aj ja som si tým prešla...ono to prebolí, chce to len čas :wink:
baby majú pravdu, na anglinu zabudni, sami frantíci si hovoria, že sú pyšní a že sa cudzie reči učiť nepotrebujú :sweat_smile:
30. lis 2010 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
na druhej strane to, ze frantici hovoria iba francuzsky je skvela vec, kedze prave vdaka tomuto fenomenu mam skvelu pracu a vdaka mojej anglictine (a taliancine) sme v nasej firme dokazali zgrupit vsetky dodavky od vsetkych dodavatelov z francuzska ktori samozrejme nehovoria cuzdou recou pre jedneho holandskeho klienta, ktory mal uz plne zuby dohovarania sa rukami nohami. :grinning: To znamena ze holandan kupuje vylucne u nas (kedze u nas sa dohodne) a my sme vyhrandym distributorom vsetkych vyrobkov (iteho druhu) vyrobenych vo fr, ktore kupujeme tu, hadzeme na to prislusnu marzu a :grinning: predavame do Holandska, to vseto VDAKA tomu ze frantici nehovoria cudzou recou.
A tiez si nemyslim ze amici hovoria inak ako anglicky, ani v spanielsku som zatial nestretla vela multilingvistov. To je problem velkych a rozvinutych krajin. V malych krajinach ako Belgicko alebo Portugalsko vsetci hovoria 2 - 3 jazykmi. Fakt je ze ci sa nam to paci alebo nie, frantici ako aj amici, briti a pod. jednoducho nepotrebuju hovorit cudzim jazykom a nas sem s prepacenim nikto nevolal, takze vazne nic v zlom, ale prva vec ktoru potrebujeme na prezitie v tejto inak velmi sarmantnej krajine je hovorit ich jazykom.
30. lis 2010 v 10:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao Ved to, ze ja francuzsky tiez tazko tazko, ak treba hovorit :( Ale podla mna by aspon ludia vo verejnych instituciach mali ovladat anglictinu, kedze v tejto krajine je tolko cudzincov. Ked som lezala v nemocke, tak jedina sestricka sa snazila trosku komunikovat anglicky, ostatni boli velmi mili a usluzni, ale hucali do mna iba francuzsky :slight_smile: Aspon lekari by mali hovorit a rozumiet. Napr. moja gynekologicka rozumie, ale nepovedala este ani jedine slovo. Takze so mnou stale chodi moj muz, ak by som nieco nerozumela alebo sa chcela spytat .... takze vysetruje ma a muz tam sedi ............... :confounded: Co uz.
30. lis 2010 v 11:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@nguyen Tak si mala stastie s tou pracou. Ja hovorim troma jazykmi a nenasla som zatial pracu, aku by som si predstavovala. Snad sa mi to podari neskor. Dokonca francuzske pobocky firmy, kde som pracovala na SVK a kde je oficialny komunikacny jazyk anglicky, tu vo FR s Tebou vobec nejednaju, pokial nemas zaroven plynulu franinu. Co je v rozpore s hlavnou ideou firmy, neviem, ako je to mozne :( Proste mam pocit, ze bez franiny ani do bageterie, neviem.
30. lis 2010 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@nguyen nudíš sa v práci? :grinning: Mne príde úplne normálne, že človek, ktorý sa presťahuje žiť do nejakej krajiny, sa nebude spoliehať na to, že niekto s ním bude komunikovať v inej reči, ale naučiť sa aspoň základy tej "miestnej". Príde mi dosť zvláštne napr. dostaviť sa do UK a chcieť, aby mi niekto rozumel po francúzsky alebo španielsky.
@sonka31 Môj muž bol na väčšine gynek. vyšetrení aj napriek tomu, že veľmi dobre rozumiem.. proste tam chcel byť a ja som bola rada, že je so mnou. :slight_smile: V druhom tehu zase so mnou chodila Sára :grinning:

30. lis 2010 v 11:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek Super torticky. Si mi pripomenula, ze by som uz aj ja mohla nieco upiect. Mamka mi priniesla mak, chystam sa na nejaky fajny makovy zakusok, rozmyslam, ze sa do toho dam.
30. lis 2010 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@bihan Hihi, no ved aj moj je rad, ale ked so mnou isiel este aj na vnutorny ultrazvuk, to som sa uz na seba zlostila, ze nie som jazykovo samostatnejsia :slight_smile: Ale ked sa chces dozvediet vsetko presne a nie domyslat si, co narobis :slight_smile:
30. lis 2010 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
holky tak po tom co jsem se od vás dozvěděla ohledně školy a školky ve Francii jsem fakt zvědavá jaké zkušenosti naberu já až půjde Sam do školky. :slight_smile:

Eriko,
moc pěkný dort, a vypadá že i dobře chutnal! my jsme taky slavili narozeniny, ale už před 2 týdny, Sam měl dva roky. tohle upekl manžel.
30. lis 2010 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenkalela Skus sa prihlasit niekam do jazykovky, ja som chvilu chodila, ale teraz som uz nemohla od septembra pokracovat, kvoli tomu, ze som sa ocitla na rizikovom. Na mairie Ti poradia kurzy pre cudzincov, je to ovela lacnejsie ako jazykova skola.
30. lis 2010 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Kocky, idem nieco varit, tak neskor. Pozdravujem vsetky :slight_smile:
30. lis 2010 v 11:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@sonka31 skus transport, ja pracujem v dost specialnej domene (tazke strojarstvo) ale viem ze do transportu tahaju vela cudzincov
30. lis 2010 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@bihan nenudim len niekedy ma prsty svrbia a neda sa nekomentovat, ale v robote je teraz super asi sa konci kriza juchuuuu :grinning:
30. lis 2010 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao :slight_smile: Všetko je o uhle pohľadu. Mne zasa tá "Ema má mamu" a "Mama má Emu" príde neskonale primitívna pre dnešné 6-ročné deti...

Lev Nikolaïevitch Tolstoï je Francúzom známy pod menom Léon Tolstoï a francúzske deti milujú jeho knižku Philipok...

Všetky témy a albumy na čítanie v CP sú primerané veku a deti sú nadšené zo všetkého, čo sa tam učia...

30. lis 2010 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
mokiri
knížka vypadá krásně!
30. lis 2010 v 11:40  • Odpověz  • To se mi líbí
no, ja si myslím, že samozrejme je normálne, že ak prídeš žiť do cudzej krajiny, snažíš sa na to jazykovo pripraviť čo najlepšie, ak sa dá už vopred, ak nie, tak "za pochodu". Ja som mala to šťastie, že som sa FJ učila už skôr, takže si tu nepripadám ako vyvrhel (lebo inak by som si tak určite pripadala).
Na druhej strane ale neviem čo je zlé na tom sa učiť cudziu reč aj keby som bola obyvateľka svetovej veľmoci. Myslím, že veľa francúzov AJ vie, ale (neviem, či na truc) nechce rozprávať. To mi príde také detinské :unamused: Čisto hypoteticky, ak by som bola rodená francúzska, určite by som sa učila aspoň jednu cudziu reč. Kvôli sebe, svojmu sebavedomiu...Nie je predsa žiadne hrdinstvo ovládať FJ, ak je to môj materinský jazyk, však áno :wink:
Plus, príjmy z turizmu sú im dobré, ale vyjsť turistom v ústrety...?
30. lis 2010 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao aby som bola úprimná, ja by som bola radšej, keby to na mňa frantíci s tou ich angličtinou neskúšali :grinning: Teda niežeby chceli, ale MM má celkom slušnú úroveň angličtiny, ale tá jeho výslovnosť :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@nguyen Tak s krízou dobrá správa :dizzy_face: Ja si ešte chvíľku počkám, kým sa to rozbehne úplne a potom si nájdem nejaké šikovné miestečko...možno v transporte :grinning: aj keĎ neviem, či by som si po takej dobe dovolila napísať, že hovorím "couramment anglais" ...ale Sára bude za chvíľu chodiť do škôlky, tak môžem začať na sebe pracovať.

Ozaj, škôlka super..včera tam síce plakala, keĎ som prišla o desiatej po ňu, ale dnes ma odignorovala na ihrisku a že sa chce hrať, nie ísť domov...takže lepšie, než som čakala :slight_smile: Vraj dnes už ani nemala problém podriadiť sa rozvrhu, takže sa fakt teším :dizzy_face:
30. lis 2010 ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@mokiri haha..toto je krásny príklad toho, že veci väčšinou nie sú také, ako vyzerajú na prvý pohľad - čítať Vojnu a mier prváčikovia asi fakt nebudú.... že Tolstoj písal aj knižky pre deti, je pre mňa príjemnou novinkou. :grinning:
30. lis 2010 ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@bihan bude stacit ze sa plynule dohovoris slovensky a cesky supnu ta na dispecing pays de l'est ( :sweat_smile: ) aj ked su to krajiny strednej europy a budes mat super flek so vsetkymi socialnymi vyhodami, mutuelle, dochodkovym sporenim a prac dobou od 9 do 17:30. a este si aj s nasincami pokecas. Nie vazne, myslim ze toto je jedna z moznosti ako sa da super budovat na vyhode byt bi ci viac linvlany. Takze budme rady ze veci su tak ako su :dizzy_face:
30. lis 2010 ve 12:28  • Odpověz  • To se mi líbí
dakujem za pochvau tort .; :slight_smile:

@bihan super sprava no vids hovorila som ti ty viac stresujes kao sarinka; :grinning: :wink:

ale viem ake to je presla som si tym.; :wink: takze som rada.. :wink:

ano tostoj napisa aj buratina.. co je pinoccio.. :wink: uzasna kniha ja ju doma citam detom..
ja neviem baby ae mam pocit ze ste tu kratko a tazko sa orientyujete v systeme je vam cuzdii..

ae oko pisu baby , je to velka krajina, a francuzstionou sa dohovorite aj mimo francuzska, maroko, tunis, a ine krajiny africke.. viac ako s anginou francuzska poynezia... :wink:
po druhe je to narod ktory ma dhe spory historicke s angickom takze je tu urcity pohad s ich strany ze fakt nechcu;; :wink:

tak ako u nas rusky jazyk a nasa aska ku rusom!!!!!!
chce to iny pohad na vec skuste sa cim skor naucit jazyk a tato krajina a ludia sa k vam budu inak spravat.. :wink:

PS na sovensku pred 20 rokmi skoro nikto nerozprava angicky!!!!!!
je to en teraz jediny sposob ako sa dostat do sveta pre nas narod a presadit sa boo zacat sa ucit jazyky... :wink:

kdezto tu po prve francuz ma bby prizvuk ked rozprava, angicky a oni fakt nemusia anglinu su hrdy na svoj jazyk!!!
po druhe angicania to iste ked ich pocujem po francuzsky je to totozne, ako u francuzov trha to usi!! :grinning: :grinning: :grinning:

berte to tak.. :wink:

etse jedna vec co sa tyka sko mna to trcohu unavuje ae stae je kritika, od vas...

baby pockajte si nez vase deti budu uz na zakadnych skolach aby ste chapali o com je rec..
teraz mate mae deti.. takze si pockajte vyskusajte a potom skuste napisat nazor...

osobne za seba ako mokiri snad dovois nemozem povedat ani slovo co s atyka ucebneho systemu som spokojna, som rada co vsetko moje dieta tu robi .;
a co vsetko sa nauci , pristup uciteiek a vseobecne;.
pockajte si nez vam vase deti odrastu a potom sa porozpravame;.
30. lis 2010 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek