• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Oliverko doniesol dnes zo škôlky pozvánku, v utorok o týždeň majú portes ouvertes, sa teším, že to tam uvidím "za chodu". Asi to nebude prebiehať celkom tak, ako keď tam rodičia nie sú, ale aspoň trošku pošpehovať, že ako to prebieha :slight_smile: A tiež budú mať Gouter de Noel, že domáce koláčiky, mandarínky atď sú vítané. Sa inak zapotím, čo tam doniesť :sweat_smile: Ja až tak nepečiem, naviac som si mnohé "pomôcky" na pečenie nechala na SR...By som chcela vyšpekulovať niečo slovenské...
@gijar
práve pozerám myEuro.tv a díky za tip. To je hneď iná náladička, taký kúsok domova tu. Sa tiež teším, že uvidím tie tradičné programy okolo Vianoc :slight_smile:
@erikasadek
som dnes robila tú Semoule fine, čo si odporúčala, no, slovenská krupička to nie je, ale táto je tiež celkom dobrá, dá sa :wink: Erika, do tej škôlky pýtajú aj chocolats a boissons, neviem, ako to tu chodí... :sweat_smile: To im tam ako hodím 5 tabuliek Milky, alebo ako? a na pitie tu deti pijú čo? tiež džúsy a vodu vo fľaši mám doniesť (sa pýtam jak trubka, ale tu si človek ničím neni istý... :sweat_smile: , tak aby som sa nestrápnila)?
a s tým Mikulášom v AOTS, čo si nepochopila: v skratke: boli ste v sobotu s deťmi na Mikulášovi v Paríži?

7. pro 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som kyselinu listovú užívala pri Oliverovi poctivo, pri Simonke som to trochu flákala, ale bývalo mi strašne zle, mi robilo problém tie tabletky prehĺtať :slight_smile:
a tie doplnkové vitamíny: sa traduje kde-čo, že sú deti po nich veľké atď..Pri Simonke som ich vôbec nebrala a aj tak sa narodila so 4700g. Myslím, že ak máš rozmanitú stravu a v krvných testoch nič nevyskočí, netreba brať žiadnu umelinu navyše :wink:
7. pro 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao jezis velky deti! To me ceka i bez vitaminu, merim 1.88cm :grinning: No, co vim z krevnich testu, tak mam nedostatek vitaminu D a krevnich desticek...
8. pro 2010 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao , u Julliana do skolky 14.12 pride Père Noël a bude im davat aj balicky. Mame priniest bud keksiky, cukriky, dzusy, ale nesmieme priniest nic doma vyrobene. To co prinesieme, musi mat jasne vyznaceny datum spotreby, nezoberu ani rozbalene cukriky, vsetko pekne original zabalene. U neho v skolke sa nesmie priniest ani torta ked ma narodeniny, len nieco kupovane. Beru to dost prisne a ked sme byvaly v Tours, tak tam co chodil do HG, tak to bolo to iste.

Kyselinu listovu som brala prve dva mesiace, ale mala som ju zo Slovenska, tam som zistila ze som tehu a aj na prvej prehliadke som tam bola. Tu mi ju uz lekarka neponukla.

15.12. letime na Slovensko uz sa tesim, snad si uzijeme trosku snehu, maleho by som chcela prvykrat postavit na lyze, tu u nas je teraz pomerne teplo.
8. pro 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rosny není zač, je super že jste se rozhodli mít miminko, přeju ti at se vám zadaří co nejdřív! určitě ta kyselina listová je dobrá brát už i ted..:slight_smile: pokud máš cestu do česka tak si ji tam nakup hodně, je to o dost levnější. platila jsem za krabičku 50 korun. tady ani nevím už kolik stojí myslím okolo 4 eur.

Janko,

super že píšeš, to jsem ráda!

to je fajn tak at si Jullien užije ty vánoce hlavně at se mu to líbí! a super s lyžema, at máte hodně sněhu! jinak s těmi pravidly, mají to přísné teda ale asi je to tak dobře, kdyby se jim tam něco zkazilo tak je všem blbě...

mě právě tady tak dr poprvé řekl že se to má brát předem že pak už je to nanic a vůbec je takový skeptický vůči vitamínům jinak je super, já si ty vitamíny taky radši sehnala sama od sebe...

jdu ještě dojíst a pak se natáhnu malý spí..
8. pro 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri jejej, to ja uz jsem rozhodla dlouho, to jen pan ma pocit, ze ve 33 je jeste mlad a ze ja budu plodna do 60ti :grinning: Na Vanoce jedu domu, tak se napakuju :slight_smile: celkove preferuji ceske leky, nez ty jejich, navic je i znam a pravdou je, ze jsou levnejsi...
8. pro 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao no neviem ci ti pomozem.. kedze moji su v sukromnej a tam platia ine pravidla, ako pise janka kvoli hygienckym prisnym redpisom , nemozu asi hocico... takze nakupis cokoladky v supermarkete j eteraz toho prevela doslova raj!!
a napoje neaky jus, ono to spociva v tom ze kazdy rodic donesie nieco .. a spolu toho bude vela;. :wink:
u nas mame dovolene torty dokonca kazdorocne je sutaz mamiciek kteore robia torty a zakusky a tie sa predavaju a prospech skoly....... ale v statnych je to ine;. takze najepsie bude ak sa spytas ucitelky .. v skole co presne chcu.. :wink:

neake detske cokoladove kolace a podobne;. :wink:
hlavne to neprezen.. :wink:

co s atyka mikulasa nei nebola som mam toho tak stasne vela ze ani neviem ako ide den.. :frowning2:
ale mam apson za sebou vsetky vysetrenia, vadak tomu som aspon prislo preco trpim stalou unavou.. :wink:

vdaka fr zdravotnictvu.... konecne;. :wink:
8. pro 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka_fr supoer tak si uzi slovnesko.. pod do pariza tu tiez moze lyzovat!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. pro 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rosny :sweat_smile: no jo to znám chlapi mají vždycky čas, no oni jsou plodní pořád že, teda pokud jim to pořád funguje.... :sweat_smile: u nás ženských je to fakt horší....
určitě nakup! a můžu doporučit i těh. vitamíny Elasti-Q . Nejsou tak drahé jako tady. ty můžeš brát pak od 17 tt nebo 15tt jak dobereš tu listovku. není to nutné ale třeba to fakt pomáhá...:slight_smile:
8. pro 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri :slight_smile: kde si??

inak idem zarypnut pozerai ste vcera spravy??
tak podla svetovych testov slovensko je na tom horsie ako francuzsko.. co sa skolstva tyka, teda vedomosti.. podobne;. :wink:
8. pro 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeej aj ja si rypnem, tiez mam franinu vystudovanu, som tu 4 roky a cely ten cas aktivne pracujem vo fr firme, kde som nutena hovorit francuzsky a podla slov kolegov sa zlepsujem co sa slovnej zasoby ci syntaxe ale aj prizvuku tyka. Prizvuk isto mam aj ked kopa ludi mi vravi, ze ho nepocut, podla mna ho mam a mat ho budem navzdy, ale dnes som mala telefonat s jednym novym klientom a riesili sme problem vykresovej dokumentacie opracovania jedneho vyrobku a asi v polke rozhovoru sa ma chlapik uplne od veci opytal odkial som (pravdepodobne prizvuk :grinning: ), tak som mu povedala, ze zo Slovenska a viete co mi povedal? "Slecna mate perfektnu francuzstinu" co zopakoval este niekolko krat do konca rozhovoru a viete co? Prizvuk, neprizvuk...tak mi to zlepsilo naladu :dizzy_face:
8. pro 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekne popoludnie, dievcata, posielam pozdrav v tento zasnezeny den. Moj manzel je prave na ceste na letisko s mojou maminou, tak idem trosku popozerat, co rozoberate :slight_smile:
8. pro 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen :slight_smile: A presne o tom to je. :slight_smile:

@erikasadek :slight_smile: Zaujímavý je aj celý francúzsky systém známkovania 20/20. Veľmi prísny a dôsledný. Každý žiak je šťastný, keď získa 15/20. :slight_smile:

@janka_fr :slight_smile: Užite si Vianoce na Slovensku aj s lyžovačkou. My máme dnes na teplomeri 18 stupnov. Dnes sa ma malý spýtal, či sa Père Noël pozná s Bohom... (Narobili sme kopu ozbôbok z pâte à sel... na hand made stromček v detskej izbe...) :slight_smile:
8. pro 2010 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri ja si tu.;
hej je zaujimavy.. j eto viac podrobne, inak neuveris pato dostal s posledneho diktatu su evaluacie teraz 19/20 ako jediny s triedy. :dizzy_face:

teda podla mna vdaka jeho ortho pamati, vidi slovo ako je napisane, a hned si ho zapamata.. ako sa pise;. :wink:

dobra otazka ci sa pozna s bohom.. :dizzy_face:

niekto sa tu pytal mam pocit ze blan blan ze ako to vysvetlujem e detom ja osobne za sebe teraz hovorim po slovensky je jezisko .. a tu je papa noel.. :wink: tym debata skoncila.. :slight_smile:
8. pro 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek :slight_smile: Šikovníček. Neboj sa oňho, nestratí sa. A ich už takto známkujú? My budeme mať celú CP systém: tb, ab, b, v. :slight_smile:
8. pro 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
snezi baby znova zneziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii pariz je biely!!!!!

za 2 hodiny takto je uz bielo snezenia;. :dizzy_face:

moje nervy to bude zase klzacka;. :grinning:
8. pro 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek :slight_smile: Kúp si aspoň chaussettes à neige pour pneu... :slight_smile:
8. pro 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri nie len na evaluacii to mi len povedala jeho ucitelka medzi 4 ocami. :wink: starti to neviem ale jeho postihnutie mu dava aj urcite vyhody teda , nie vyhody ale v niecom je opozdeny teda socialna cast, co sa tyka logiky a pamata hlavne vizualnej tak je vysoko pred svojimi spoloziakmi.. :wink:
takze vyhody ale aj nevyhody... :wink:

som na neho hrda... :wink:
nikdy nebude prvy v triede, ale mne staci ze sa snazi ako s alen da, a mozno v zivote nebude mat tazke uviodime co bude zatial tomu verim..
a vdaka ich systemu tu je v dobrych rukach nemozem povedat ani slovo!!!!!!
ked to porovnavame s mamickami v teme.. autoisticke dieta , na slovensku a tu tak tu sme vitazne na tom.. :wink:
8. pro 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri vies ze uvazujem pred vcerom takto snezilo tiez zacalo stranse znezit a za 15 minut bolo bielo , a ja mam letne gumy cas ked som bola po deti v skole, tak uz to bola kata; na ceste domov hedn mam s kopca cestu ani nie 5km noha na brzde ale auto islo dalej no boom do auta, jemny ale bol.; no neriesili sme to ani ten predomnoua ni ja, auto cele ani skrabanec ale starch bol.. :grinning: *a
a za 5 minut znova prudka zatacka aj ked som bola pomala ani nie 10 Km alz zadok sa smykol, bez nasledkov ale predsa;. :grinning:

ale jedno cenujem ze za cee roky co som tu fakt snehu bola asi tak na 5 prstov ked spocitam a i to sa hned topil..
takze vzdy to boal kalamita technicky neboili pripraveni, ale po minulom roku teda klobuk dolu hedn ani nie za hodinu cesty boli solene ohrnovane..; :wink:
takze fakt za hodinu sa super jazdilo.. :wink:
8. pro 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek :slight_smile: Teraz sa tu zrovna rozbehla nejaká veľká kampaň za ešte lepšiu integráciu autistických detí na základných školách spolu s ostatnými deťmi. V novinách bol o tom veľký článok. (Na Slovensku je to ako?)
8. pro 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny
no, veľké deti, ja som úplne bežnej výšky (cca 165cm), MM tiež nemusí skláňať hlavu, keď prechádza dvermi a obe naše deti sa narodili s dĺžkou 55cm a váhou cez štyri kilá...tak neviem, či to bezprostredne závisí od rozmerov rodičov :wink:
@janka_fr
ja by som bola omnoho radšej, keby koláče mali byť zabalené, resp.kúpenské, by mi to fakt život uľahčilo, ale v tej pozvánke vyslovene stojí gateaux faits maison...a presne ma to napadlo, že kde má človek záruku, čo tam tie deti pojedia...užite si Vianoc, snehu aj Slovenska, v kútiku duše závidím :wink:
@nguyen
to ti verím, že to poteší, keď pochvália jazyk domáci :slight_smile: ja teda s FJ ešte len zápasím, o riešení prízvuku v mojom prípade teda zatiaľ nemôže byť ani reč, ale tiež podrastiem o nejaký centimetrík, keď ma zo dva krát pochválili za FJ. Skôr to je asi spojené s tým, že poviem, že sme tu len 2 mesiace, tak potom pochvália asi že za takú krátku dobu som sa naučila...ale ja som sa učila už v škole :slight_smile: teda ale niekedy dávam tomu francúzštinovi, sem-tam hodím taký participe passé jak "une chinoise" :grinning:
@mokiri
o tom hodnotení sme sa učili už v škole, už vtedy som hovorila, že to je omnoho spravodlivejšie ako tých našich úbohých 5 stupňov... :wink:
8. pro 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri moc dekuju!
8. pro 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri ja jsem chodila v CR na Francouzskej gympl a meli jsme tam take to jejich znamkovani 20/20 a musim rict, ze nam to vyhovovalo vic, nez ten cesky. kdyz jsme meli 16/20, tak jsme byli stastny, jak blechy. Jen rodice z toho meli gulas, nez si zvykli, jak to funguje :slight_smile:
8. pro 2010 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek :slight_smile: Tie ponožky sú šikovné. Predávajú sa 2 ks za cca 50 €.
8. pro 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao boze ja osm az teraz pochopila o com si pisla prepac stojim si na kable.. :grinning: :grinning:
vies co pozerala som aj foto prisli mi mailom.. muselo byt super n abuduci rok tam pojdem aj ja.. :dizzy_face:

@mokiri ja sa bojim ze kupim a uz bude po snehu .. hihih :grinning: :grinning:

tiez mi vyhovuje ich znamkovy system viac mozno nevyzera na vysvecku tak pekne ako u nas same 1 hihih
ale j eviac podrobnejsi.... a vzdy ucitel dopise svoje hodnotenie... u nas je to znamka a j eto , a mam pocit ze u nas sa znamky daju dost skreslit staci si ich opravit , alebo po zaokruhleni.; kdezto tu je to viac objektivnejsie zaidne zaoblovanie na krajsie znamky..
8. pro 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
nezobralo mi to pred tym.. tu je francuzske hodnotenie v bodoch...En compréhension de l’écrit, la France se situe dans la moyenne des pays de l’OCDE
avec un score de 496 points (la moyenne des pays de l’OCDE est de 493 points) mais
se caractérise également par un écart significatif entre les scores des meilleurs et des
moins bons élèves de 15 ans. Ceci se traduit en termes de niveaux de compétence par
une proportion d’élèves de 15 ans performants en France (niveaux 4, 5 et 6 sur l’échelle
de compréhension de l’écrit) au dessus de la moyenne des pays de l’OCDE combinée à
une proportion d’élèves en très grande difficulté scolaire (niveau de compétence 1b et
en dessous) elle aussi au dessus de la moyenne des pays de l’OCDE.
a tuje slovenske hodnotenie;;

Celkovo slovenskí žiaci dosahujú v čitateľskej gramotnosti priemerný výkon pod priemerom OECD, nachádzajú sa však v lepšej polovici podpriemeru. Testovanie sa u nás konalo od 2. do 13. marca 2009, zúčastnilo sa na ňom viac ako 4 500 žiakov zo 189 škôl. Jednotlivé krajiny v rebríčku čitateľskej gramotnosti získali skóre od 314 do 556, Slovensko dosiahlo 477 bodov.

takze slovneske hodnotenie nie je take idealne, ako niekedy bolo mam pocit ze tieto skolstva idu dolu vodou pomaly.. chceli tazke zmeny a nepriniesli nic dobre :frowning2: :angry:
8. pro 2010 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééé, Erika, aj u vás je toľko snehu? veď to je hotová kalamita... :sweat_smile: som sa ledva dostala s kočíkom k doktorke za rohom... :slight_smile: ale Oli mal z toho veľkú švandu, som si myslela, že tento rok sneh ani nezažijeme :wink: dokonca sme aj malého snehuliaka postavili :grinning: a odhŕňať to nebudú? alebo sa počká, kým sa to roztopí, lebo je taký vodový...
ma zas naštvala doktorka, zase sa pýtala, či poznáme na SR tie umŕtvovacie náplasti pred očkovaním a či sme už videli sneh :sweat_smile: ona si asi fakt myslí, že sme došli z neolitu, alebo čo :angry:
a ešte som chcela dodať k tým prízvukom atď, že miestni sú naozaj šťastní, až tak rozkvitnú, keď zistia, že cudzinec hovorí "ich rečou" :wink: toto môžem, národná hrdosť v tomto podaní, to by sa zišlo aj u nás...u nás sa pri konverzácii s cudzincom hneď "prepne" na angličtinu a hotovo, aj keď sa napr. dotyčný snaží aspoň čo-to po slovensky.... :frowning2:
8. pro 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao no kalamita;. :grinning:

zuzi , ber to s rezervou viesoni su tak povediac trochu ironicky, takze tvoja lekarka je skor ironicka ver mi este pred 20 rokmi unas toho ve anebolo takze oni si stale vo svete myslia ze u nas to ide pomaly pokrok ber to s rezervou
chod na nu diplomaticky a sksu ju presvdci pomaly ako s amyli ;a havne oboznam ju jemne o nasej krajine neboj oni to maju velmi radi.. :wink:
8. pro 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny no neni zac :slight_smile: my sme sa tiez iba nedavno zacali snazit :sunglasses: no zatial nic, ono to asi chvilu potrva, tak prijemne snazenie :wink:
8. pro 2010 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar no nakolko ja este nie som teh., tak som k lekarovi ani nesla, no a popravde iba nedavno sme sa prestahovali, takze musim doriesit poistenie - ja nepracujem, takze sa musim pridat na manzelovu socialku a potom snad navstivim aj lekara - no aj tak teraz je to este predcasne, vitaminy som si kupila z vlastnej iniciativy - teda tu kyselinu listovu no skoro ma posadilo pri tej sume bolo to skoro 16 Euro za krabicku na mesiac, kamoska mi vravela, ze na SK zaplatila 5 Euro, tak baby odporucam - zasobte sa na SK ak tam pojdete
8. pro 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek