• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@erikasadek no davaj si na seba pozor s tymi letnymi gumami, min. tyzden sa zabila jedna babena od nas - tiez mala letne gumy zacalo snezit - dostala smyk....a skoncila v strome + jej 3 synovia v aute, radsej pouvazuj o tych zimnych gumach...
no jazdit sa mohlo skvele, ale na chodnikoch to bolo po par hodinach uplne klzisko no a o chvilku neskor clapkanica a stojace jazera vody - to fakt nemusim, ale z okna ten park co mame vonku vyzeral tak nadherne........
8. pro 2010 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lulu318 uvazujem ale cez 600€ naozaj nemam mame dve auta takze fakt nevidim dat teraz z amoje 600€ a moj muz na nase roddine aspon 2000€ fakt s jedneho patu ani nahodou radsej ide malo , a ak nemusim vobec.. :wink:
8. pro 2010 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
uzasny, z prace nas pustili o hodku pozdejc, ze jako cadeau :slight_smile: , autobusy prestali jezdit uplne a rekla bych, ze se mi podarilo vratit poslednim vlakem domu. Pobavil me kolega, kdyz mi vydesene rikal, jak se chci vratit v tech kozackach domu :grinning: tak jsem mu rekla, ze normalne, ze tohle je u nas bezny standart pocasi :sweat_smile:
8. pro 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek kurna co to mate za super kary, ze je to tak drahy? :sweat_smile: a pres net by se nedalo sehnat levnejc?
8. pro 2010 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Ja mam twingo takze moje nie je drahe.. :grinning:
kes si zoberie lacne pneu matiky za 60 az 300€ jedna vynasob 4.. + praca.. v garazi a mas vysledok!!!
za 1à rokov co som tu fakt nie je nutne mat zimne pneumatiky.. ver mi?,stacia aj letne, alebo celosezonne;; :wink:

tu su ine ceny ako v chcech ana slovensku en revizia auta pocitaj apson 400 az 600€ :wink:
8. pro 2010 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lulu318 aha,tak jasne. no ja som doplacala asi 60 centov za krabicku :slight_smile: kedze som mala poistenie a predpis od lekarky :wink:
8. pro 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cavte baby,
ja som si kys.listovu vyberala akurat min.tyzden,mala som recept a nedoplacala som ani cent,ze to hradi poistenie+mutuelle,tak neviem
8. pro 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek to jsme na tom stejne, ja mam Clio :slight_smile: ja ti to verim, ze jinak tu neni moc treba. Fuk, o revizi mi ani nemluv, jsem mela minule kliku anechala jsem si ji delat v Cechach na dalku...
8. pro 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki aha, me prave taky doktor rikal, ze az jednou, at si prijdu a mam i mutuelle, tak treba bych neplatila... nejlepsi bude, kdyz k nemu skocim jeste pred tim, nez pojedu do Cech
8. pro 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
revíziu auta tu sme absolvovali práve minulý týždeň, za Opel Zafira sme zaplatili rovných 326 EUR (a to bolo vraj vo výbornom, udržiavanom stave :slight_smile: ). Keď tam MM vytiahol najnovší slovenský techničák (zatiaľ jazdíme ešte na SK značkách), tak sa ten technik skoro pocikal, že to ešte nevidel, že to beží ukázať šéfovi... :grinning: Neviem, či viete, teraz sú techničáky na SK vo formáte bankomatovej karty a plánujú na ne nahrať všetky údaje okolo auta :wink: . Takže v tomto sme možno popredu :wink:
a tak ma napadá, máme tu banku a aj internet banking a som bola trocha zaskočená (ne)zabezpečenosťou cez PC. tu stačí zadať identifiant a code (niekoľko ciferné čísla, ktoré sú fixné) a človek je vo svojom účte. I-banking máme aj na SK a tam je to teda inak zabezpečené: identifiant + heslo + čítačka s bankom.kartou (vyzerá to ako kalkulačka, zasunie sa do toho CB, treba zadať PIN a náhodne to vygeneruje 8-miestny kód). tak možno aj v tomto sme popredu :slight_smile:
btw sledujem, že tu máme celý zástup snažiliek, možno keby ste sa spojili, tak na tú kyselinu listovú dostanete aj množstevnú zľavu :grinning: všetkým držím palce, nech je výsledok čo najrýchlejší a najkvalitnejší :slight_smile:
8. pro 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao nic nemeni na tom ze aj slovensky banking bol nedavno poriadne hackerovany.. :grinning: :grinning:

co s atyka vodicakov ono to je tak ; tu je 60 000 000 milionova krajina, a technicky a financne im sa do toho naozaj nechce ver mi.. uz roky o tom hovoria, ale ni ej eich prioritov slovensko je zase mala krajina, a ako vidim vsetko co je nove vo svete na slovensku hned chcu a za kazdu cenu.. :wink:
8. pro 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ja mam doma informatika a ten je celkem mile prekvapenej, jak jsme informacne u nas daleko. S oblibou tu vypravi, jak si v Praze koupis mobilem listek :grinning:

zuzao : banky me tu taky stvou, mam svuj ucet a nemuzu si ho spravovat, jak chci, vse je na dlouhe lokte... zas na druhou stranu, co s etyce pojisteni, co je k platebni karte, tak o tom jsem si mohla nechat doma jen zdat!
8. pro 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny vsetko ma svoje za i proti aj tu fungovalo kupovat lsitok, alebo v pekarni baggetu , cez mobil no neujalo s ato. :wink: experimentalne to skusali to sa pamata ako davali v spravach.. :wink:

ako by som to napisalanormalne, na se stasty dlho bolo teda neboo skoro nic po revolucii vsetci chceli byt svetovo uspesni a vsetci chceli co je na zapade nic co bolo od nas nebolo uz dobre////
a tak sa za tych 20 rokov vela pomenilo a snazia sa stale vyzerat svetovo u nas za kazdu cenu...
ja by som skor bratala keby v nasich statoch skor bolo lepsie socialna zabezpeka pre ludi, a nie kao teraz kto ma penaiaze ma vsetko + znamosti ved na slovensku sa do nemocnice ani nepyatj ak nemas znamosti a obalku plnu penazi a to nie je normalne..
takze jasne tu nieco maju uplne ine pretoze oni si na tom nezakladju ak my.. :wink:
zase maju ine veci o ktorych na slovensku mozu len sniovat... treba to tak brat.. :wink:

nie vsetko co funguje niekde sa ujde inde... :wink:
8. pro 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby inak ktora miss s avam viac paci, national,a lebo miss france s toho bude este vojna :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ;; mne viac miss nationa je nadhernaaaaaaaa :slight_smile:

j aosm sa zabudla pochvalit mama mi pride na buduci tyzden tak konecn euvidi si vnukov po roku a pol..
8. pro 2010 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek jasan to uplne chapem, ja som si myslela, ze tu sneh je skor samozrejmostou cez zimu. No a tie ceny ma moc neprekvapuju som zila poslednych 7 rokov v Anglicku a tam je to podobne drahe a ma to este nieco spolocne - tiez tam jazdia cely rok na letnych gumach, len potom pride zima napada im snehu mysiam po clenky a oni z toho uz maju kalamitu - ako za poslednych par rokov a su uplne mimo - vzdy nepripraveny...
9. pro 2010 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao no to si ma moc nepotesila, prave som si chcela dat internet banking, mala som to aj v Uk a robila som cez net uplne vsetko - usetrilo mi to kopec casu a hlavne ako vravis bolo to tak isto zabezpecene ako na SK meno, heslo, potom koncove cislo karty + ta 'mala kalkulacka' kde das pin a da ti ten 8 miestny kod - bolo to super a hlavne safe, no teraz uvazujem, ci si ten internet banking mam vobec dat - aby mi vybrakovali ucet to fakt nepotrebujem...

No si mi este pripomenula jednu prihodu s tym technicakom, kamoska bola s priatelom v australii a chceli si pozicat auto - tak na nich on vytiahol ten SK international vodicak - tak oni chudaci na to cumeli listovali v tom, ze TO JE CO?? a si to vsetci chodili pozerat - z akej doby to je (a samozrejme je to cele v slovenskom jazyku - sak sme v EU a vsetci na svete hovoria slovensky) a, ze ci nema nieco ine - tak on vytiahol klasicky SK ruzovy vodicak - ten najnovsi a bez problemov mu na to pozicali auto. V niecom je SK popredu, ale este vo vela veciach je sakra pozadu - najma v takych sluzbach zakaznikom - vzdy ked idem na SK tak mam z toho hrozu...
9. pro 2010 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar no ja doriesim to poistenie a potom tiez skocim k nejakemu lekarovi
9. pro 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny no to kupovanie listkov cez mobil zaviedli aj v Londyne pred par rokmi, dokonca aj listky na parkoviskach - co ja osobne moc nepreferujem lebo davas vlastne udaje svojej bank. karty cez telefon....radsej som vzdy nosila so sebou drobne na parkovanie - istejsie
9. pro 2010 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek um mojmu muzovi sa pacila Miss France mne asi ta druha viac, i ked fotka v novinach nebola ziadna super kvalita
9. pro 2010 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ale vzdyt ja to tak beru, kdyby tomu tak nebylo, tak bych tu nemohla byt :wink: proste si jen povidame...
nikde to neni znacka ideal a vsude jsou pro a proti
Na druhou stranu skacu do stropu, kdyz vidim, jak naky slecny pisou, ze v Cechach je to strasny, ze se tam neda zit, tak se odstehuju do Francie, pac tam je krasne. Nafackovat! :rolling_eyes:
9. pro 2010 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lulu318 v Praze to neni pres cislo karty, ale nacita se ti to na fakturu operatora, coz me prislo bezpecnejsi. jen mi ze zecatku vadilo, ze musim nekomu cizimu ukazovat muj mobil...
9. pro 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lulu318 my nemame televizi... :frowning2:
Jinak Lulu, musim ti pochvalit fotku!
9. pro 2010 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lulu318 no vidis kazdemu s apaci niekto iny. :slight_smile:

inak rosny mas pravdu nikde to nie je idealne ziadna krajina, ale stale si hovorim a tvrdim pokial chcem niekde zit musim sa prisposobit a hlavne nenadavat stale toto je ze, a u nas je lepsie pretoze nikam to nevedie;. :wink:
9. pro 2010 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Eriko, ale kdo nadava, vzdyt si proboha proste jen povidame...! To uz clovek ani nemuze rict, ze ho neco stve?? A je uplne jedno, jestli tady, nebo doma! :confounded:
9. pro 2010 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
9. pro 2010 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny nie nemyslim tu ae vseobecne neber si vsetko osobne;.
len denno denne pocuvam niektorych cuzdincov ako nadavaju stale.. :wink:

neurazajte sa hned baby....
9. pro 2010 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
co sa technicakov, vodicakov a inych super veci tyka...ano maju stare technicaky a stare vodicaky, otazka je aky ma pre mna co vyznam. Mat matersku vo vyske platu, dostat pridavok v pripade ze zamestnavam pestunku, podporu v nezamestnanosti z ktorej v poho vyzijem mesiace az roky kym si nenajdem pracu, socialny byt, ak preukazem ze iny si nemozem dovolit,alebo radsej super internet banking a malicky vodicak z ktoreho sa kazdy pototo.
Nie som komunistka ale na Slovensku je straaaaasne vela veci ktore vyuziva asi 5% ludi lebo zvysok na to proste nema, hlavne je ale ze to, u nas existuje, vsak? Ale ze by sa namiesto pravicoveho utahovania a nasledneho ficovskeho bezbreheho utracania zaviedol NORMANLY socialny system, bolo by to uzitocnejsie ako super vodicaky a technicaky a bankingy.
Nezastavam fr socialny system, je az prilis socialny, ale ked vidim ako sa slovaci trapia a popritom stat riesi take malichernosti ako technicaky a vam sa to zda este ako vyhra tak sa mi nozik vo vrecku otvara.
9. pro 2010 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen nemame sa dve radi ale s duse mi rozpravas.. :wink:

posieam par foto s pariza snad potesia;...
9. pro 2010 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek hey historicky s tebou na 100% suhlasim :grinning:
9. pro 2010 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen :grinning: :grinning: :grinning: no co uz aspon raz :grinning: :grinning: :grinning:
9. pro 2010 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek