• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
tak to sa kam táto debata pobrala? tu niekto asi niečo berie príliš osobne...
sociálny systém je tu super, to je pravda pravdúca, ale prečo? lebo sú zadĺžení až po uši...(môžu ďakovať Bohu a Nemecku, že ešte majú na to...)
techničáky bola len malá ukážka, že Slovensko nemusí mať stále komplexy, že je dajaký chvostík EÚ, že sú veci, v ktorých sme o málo lepší, ako napr. FR. A na tých pár vecí som úprimne hrdá. Pravdou je, že ak je to prijaté podľa dajakej eur.smernice, do nejakého času to bude určite v celej EÚ...a zase, peniaze na to nie sú, lebo sa flákajú napr. do prezamestnanej verejnej správy :wink:
Internet banking: zase, nič bez čoho by človek nedýchal, samozrejme. Hackli aj iné bomby: Pentagon, MasterCard atď. To neni otázka hackingu, ale toho, či lepšie spávam s peniazmi v slovenskej banke, ale vo franc.
a na záver: táto stránka je asi hlavne o riešení malicherností, alebo...? na veľké veci tu máme iných... :wink:
9. pro 2010 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao veta mozu dakovat bohu a nemecku je dokonala :grinning: :wink:
9. pro 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
prave pozeram spravy, je to uplne neuveritelne co tam mate v parizi. ani by som neverila key som nevidela! Dufam ze to nepride az k nam ten sneh! :confounded:
9. pro 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar
no lebo už ma to štve, z každej strany počúvam o dokonalosti fr. sociálneho a zdravot. systému (nielen z MK)...asi treba byť úprimný sám k sebe a keď sa povie A, treba povedať aj B. Za požičané by som ja na SK urobila taký dovi-dopo sociálny systém, že hádam aj každému na mieru :wink:
9. pro 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ako som napisala a este raz opakujem, netvrdim ze fr socialny system je dokonaly ale po a) ludia tu ziju na ovela vyssej urovni ako na SK a po b) na to, aby si si mohla ako krajina pozicat tiez potrebujes garanciu a chcem vidiet, kto by uz slovakom co poziciaval, ale akokolvek, je mi to v podstate fuk a ako hovori Erika kazda krajina ma svoje plus aj minus a ja si myslim, ze sk a fr su fakt fifty fifty aspon v pre mne podstatnych smeroch, ale na co sa snazim upozornit a to za posledny mesiac uz po duhykrat, baby ak je vam tu zle, nech sa paci, nikto vas tu nedrzi. Kritizovat vie uplne kazdy. A este a propo komplexov a podcenovania seba ci Slovenska, jeden docent na temu narodna identita (co bola btw tema mojej diplomovky) mi povedal, ked naozaj spoznate, preskumate a zamilujete si svoju vlast, budete schopni milovat aj cudzie vlasti, bez toho to zial nejde, lebo ako clovek, ktory nerespektuje sam seba nebude nikdy inymi respektovany, tak ani laska k cudzej vlasti bez vlastenectva nie je prava a ja dodavam A NAOPAK, ked nedokazeme ocenit to, co vidime inde a hlavne pozerat na veci aj z inych uhlov, nie len svojho, nedokazeme byt dobrymi vlastencami, lebo to co hajime je len snaha prekricat komplex z menejcennosti, ci uz svojej alebo vlasteneckej. Ja som na Slovensko a to, ze som slovenska velmi hrda, ale nepotrebujem to trubit po strechach, ci porovnavat a nasledne kritizovat ine krajiny, moje ciny, dufam, hovoria o tom co citim.
9. pro 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fr.soc.system???dokonaly?to ma byt na zasmiatie nie?ved z toho profituju jedine arabi a cierni a ti,co sa im robit nechce a tak radsej rodia kazdy rok deti! :confused: -vlastna skusenost,pozname osobne takych!ako oni nech sa pozru na seba,ked hovoria o komunistoch v CSSR a ze ci to u nas este tak funguje:grinning: a potom,ze su zadlzeni :grinning: ja som totalne pravicova,az takmer USA system (aj ked s tym ich zdravotnym nesuhlasim zasa,ale myslim,ze Obama ho hodla pomenit)...chces mat deti,makaj a zarob si najskor...nemas robotu a nemas kde byvat?tak holt budes bezdomovec...(neplati pre dokazatelne invalidnych,chorych a pod.)...neverim,ze rozumny clovek,co pocuval v skole nemoze najst pracu :confused: no a ked si,s prepacenim, sprosty,tvoj problem,mal si sa v tej skole daco naucit....Nie je predsa normalne,ze tu odrobim 4 mesiace a potom dostavam peniaze takmer vo vyske byv.platu bez par eur po tu istu dobu :confused: ved to je na hlavu postavene...akoze pre mna super,preco by som ich nevyuzila ked su tak blbi,ze sa nechaju,ze.....to iste prispevky na byty atd.,ved viete o com tocim....pre nas ako cudzincov tu je to bomba,pre nich katastrofa....ved nemozu zivit kazdeho,kto sa do tejto krajiny dotrepe preboha....a ten system si chvalia?tomu ani samy neveria..... :wink: a uz som ticho,bo moje nazory nezdiela vela ludi....caute
no a btw svk soc.system je tiez na 2 veci, ale nie az tak na hlavu postaveny ako tu....ale tiez je to v podstate len o podpore ciganov....ved to je vsade tak...preto je to soc.system.
len som reagovala na to slovko"dokonaly"....
@zuzao ked tak do IP uz jedine,bo nemam naladu sa tu hadat :slight_smile:
9. pro 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
dovioim si tu nieco napisat asi naposledy zuzka teraz sa na mna nahnevas,,ale navadi.. :wink:
mas ruzove okuliare a si neskusena ako mnohe mamicky ste mlade nevadi :wink:

vsetko by si urobila n aslovensku som rada ze si na slovensko hrda ale zloz okuliare, ruzove niekedy je to az miestami smiesne baby ked vas citam..

za par rokov , dam vam aspon 3 az 5 rokov ak tu este budete , a precitate sa tak budete krutoit hlavou co ste popisai..

je to vasa naivinata anevedomost dovolujem si to napisat som 16 rokov prec a nieco som uz preskakala..

fr ma jedne s najlepsiech sysetemov na svete j eto fakt!!!!!
poviem ti jedno ja som si tu uz svoje uzila, dakujem bohu ze som tu!!!!
casom zistite mile damy ked si to porovnate s vasou rodnou krajinou casom;;;;
ze sa neda porovnat skolka zadarmo.. jasle a starostlivost odieta je dane podla platu , + caf vam dava peniaze a + si odpocitate 50% z dani !!!
to nie je malo na slovensku zelam nieoc take nasim zenam!!!!!!!

co s atyka zdravotneho systemu az raz budete vazne potrebovat tak si porovnatae ja si dovolim..
mat mojho syna na slovensku tak neviem neviem tazky alergik!!!
na slovenksu by mu predpislaa len horoko tazko neocat ktory s nepochopitelnych pricin na slovensku stoji 80€ 450 g krabica;.
tu stoji 50 €
tu vam ho predpise 2à krabic obycajny pediater a nikto to neriesi na slovensku by som cakala na gastre asi polrok az by som sa tam dostala a zobronila o urcite testy, o ktorych mozeu len snivat na slovensku!!!!!

taka je realita!!!!
bez penazi do vrecka sestrickam a lekarom sa clovek ani nemoze liecit v tejto pretunelovanej krajine kde valdnu len peniaze a klto ma moc!!!!!

taktoiez ako mnohe viete moj syn je autiosticky tu je na 100% u secu denne starostlivot stoji 1000€ neplatim ani cent!!!!
nepotrebujem ..; to nepotrebujem cakat a dlho a tapat ako na slovensku aby ma zobrali z atazke prachy , ku psy.. aebo ku logopedovy.. a nedaj boze do andreas centra kde je sice dobre pre deti ale treba nato mat!!!!

takze znova neda s aporovnat!!

ok j etu byrokraci aj eto velka k rajina roky su tym znami, no a co ale nemusism znoav volat po znamosticah aby s anieoc pohlo a nedaj boze uplacat!!!!!!!

az po rokoch zitite kao system vam umoznuje lepsie ludsky zit

co s atyka obchodov taktiez bez komentara .. kupite tu vsetko !!!
a este 100 krat viac co sa kvaity potravin a masa, zeleniny ovocia tyka takktoiez neporovnatelne!!!!!!!!

teraz sluzby na rozdiel od vas ja ked idem na slovensko nemam tam rodinu ak nepocitam svoju mamu!!
moji znamy uz su tiez za hranicami takze navsteva slovenska je vzdy akoby som boal cuzdinec!!!
a nemozme s ateda vel achvalit sluzby o nicom. zdravotnicvo nekomentujem!!!!!
nieco vybavyt a pozhanat bez znamosti je doslova o nervy...
takze ak si to zhrniem a porovnam s krajinamy kde som boal mam vitaza fr.....

mile damy ak chte niekde zit musite si zvyknut a snaizt sa pochopit aj ine tradicie ktore su ine, ako tie nase

stalym opakovanim
ze u nas mame toto a tu tu , take nie je asom zistite ze to bude smiesne,

myslim ze nebudem pokracovat pretoze poslednych 100 stran tato tema je o tom istom ako j etu strasne blbo pre mnohe nove mamicky ako tu nic nie!!!
a pri tom je tu 100 krat viac pracovnych moznosti, ako 100 krat lespie strava a moznosti .. vyuzitia ako pre deti.. ako pre dopselych nie nadarmo Fr je destionacia cislo 1 pre cely svet!!!
len slovaci si naivne myslie ze za 20 rokov sa stali pupkom sveta opak je pravda a casom zistite ze ani turisticky ani inak nie sme bohuzial niako zaujimavi, .... ( co mne je osobne strasne luto)

necudujem sa kazdy navrat na slovensko bolo len sklamanie s naroda ktory bol tak pohostinny sa stali len momonari, za penizami a absolutne trapnymi vecami.. a to co sme mali tak davno v tradiciach sa stratilo!!!!!!

mile damy zelam vam pekny pobyt v fr... ak sa vam tu nepaci .. tak potom smola... chyba nie j v krajine treba hadat nikede inde.. nie kazdy dokaze zit v inej krajine//// bez problemov§§
majte sa pekne.. :slight_smile:
9. pro 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a este erika k tebe....ja som tu 5 rokov, vonku 7 a zatial nazor nemenim a pravdepodobne ani nebudem....ale som mlada asi tiez,nemam ani 30 este...tak asi stale naivna podla teba...ale je mi to jedno,vacsinou si totiz za svojimi nazormi stojim....
osobne nevychvalujem SR do neba,ale co je tam lepsie,je lepsie....co je lepsie tu,je lepsie tu...ale soc.system to veru nie je :grinning:
9. pro 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen tvoje nazory vacsinou zdielam....ale co sa tyka soc.systemu,je to fakt na zasmiatie podla mna toto tu :wink: no a uroven...hej,je tu vyssia,co je samozrejme,kedze sme na zapade,ze....oproti Nemecku priklad, su zasa Frantici handry,ze......aspon co som tam ja videla a co tam mam kamosov....
9. pro 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika- zdravotna starostlivost je tu vyborna, suhlasim. na soc.system-opacny nazor ako ty. no ano,je najlepsie,pokial je niekto lavicovo orientovany...ja som antikomunista,tak som vychovana....cize ak mi niekto bude davat prachy zadarmo a ja si budem moct dovolit sediet na zadku doma, vtedy je pre mna ten system na 1 velke H....a ochudobnuje krajinu....podla mna FRA upada voci DE napr. a je to dosledok coho?

no a erika-ty mas nazor taky aky mas HLAVNE kvoli tomu,ze uz na SR nikoho nemas...tak si sa preorientovala. je to normalne. podla mna obranny postoj tvojho vedomia,ci coho,nie som psycholog...SR ta sklamala, ludia tam tiez, ostatni odisli....
my co tam mame rodiny, kamaratov,zazemie, domy,byty....mame nazory ine...takisto normalne.
9. pro 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen
ten úvod už komentovať nebudem, to by sme sa točili stále dokola...
a ten zvyšok: pekne si to napísala, ozaj ako z diplomovky... :wink:
9. pro 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny dakujem :slight_smile:
9. pro 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek uplne s tebou suhlasim Erika a to asi vo vsetkom

A inak baby velmi podobny soc. system ako to citam maju aj v UK.

Ozaj nevie mi niekto poradit - poznate v Parizi nejakeho prekladatela z SK do FR?? (teda tie baby co tu ziju)

dik
9. pro 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja neviem, som čakala od tejto stránky asi niečo iné a nie, že tu budem čítať pomaly po každom príspevku "keď sa ti nepáči, tak choď..." to vy ste tu dajaká naverbovaná lepenova mládež alebo čo? tu píšem (už som to spomínala) hlavne veci, s ktorými mám problém (napr. v obchodoch atď) som asi čakala naivne dajakú radu a nezáväznú konverzáciu a nie neustále pretáčanie príspevkov na kritiku...
a ak dajaký Jean-Pierre v garage odteraz už vie, kde je Slovensko hoci aj vďaka blbému techničáku, tak som rada a napíšem to sem aj nabudúce (ak ma neprejde chuť)
a napokon: baby, uvoľnite sa, preboha
9. pro 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Eriko, ja se neurazim, to predpokladam byla legrace. Pukud si prectes moje prispevky, tak je vzdy neco kritiky a vzdy neco pozitiva. Nevim, jak Slovaci, ale Cesi jsou stezovaci narod a porad budou neco rozebirat a pokud uz ani tady si nemuzu nad necim povzdechnout, pac to, co jsem napsala, mi neprijde jako ultra stiznost, jen hodnoceni situace, tak uz nevim, kde bych se mohla vykecat.
9. pro 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
:rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: kolko ludi tolko nazorov ...aj ja som len otvarala usta ked so ostala na podpore ze kolko mi to dali a ked som si to vsetko zratala - pracovat sa mi neoplatilo. nehovorte mi ze to je normalne! Veci nie su uplne cierne ani uplne ruzove a ani to ze ked sa ti nepaci tak mozes ist ( co by sa mi nepacilo ked nepotrebujem pracovat a mozem si uzivat dni s dcerou :sunglasses: ) ani to nie je take jednoduche ked uz mas rodinu lebo to by uz islo o unos dietata :grinning: Ja si myslim ze to ze sa tu niekto stazuje znamena ze si dokonale osvojil tunajsiu mentalitu, co je super, nie? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
9. pro 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao Zuzi, souhlas, to fakt aby se clovek bal napsat neco, co bude trochu negativni, aby se zas na nej nekdo nesesypal. Ja myslela, ze ze zakladky uz jsme vsechny venku, abysme se tu dohadovaly, kdo ma pravdu a pani ucitelky uz taky nepotrebujeme, aby nam rikaly, kdo jaky jsme. Dokazovani, kolik je komu let a kdo je tu dyl, kde to jsme?? :confused: Taky jsem si myslela, ze je to tu diskuze o zivote, radostech, ale i strastech beznych dnu ve Francii... :frowning2:
9. pro 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan
to si tu dnes mala byť, normálne že klzisko od domu až do škôlky. Bola trošku škodoradostná sranda, lebo ľudia chodili jak mladé kozy na ľade... :grinning: A ja som si zaposilovala, topánočky "neprotišmykové" a tlač kočík po ľade a ešte aj Olivera za ruku, aby sa mi kdesi nezdrýzgal :slight_smile: Ale už je to tu (teda pri nás) viac-menej roztopené...
9. pro 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to ja se dneska dovedela, ze kolegove, co jsou v Mesnil, tak prespavali v kancelari! :astonished:
9. pro 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, dievcata, vidim, ze je to tu vesele. Ja som momentalne v Prahe a riesim, ako sa dostanem domov, lebo snezi...
Btw, pred casom sa tu niekto z vas novych dievcat pytal, preco tu my stare, ktore sme zakladali tuto temu, uz viac-menej nechodime. Tak uz vam to asi doslo, od isteho casu sa nasa pokojna a super fajn diskusia zmjenila a trva to doteraz...
idem si to precitat, nech sa zasmejem
10. pro 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tini

jejda, to je mi líto my jsme to zažili loni ve Frankfurtu, doufám že se domů brzo dostaneš! doufám že jsi tam sama a ne s malým, to by byl asi nářez...

Tuto diskuzi jsem založila já a šlo mi jen o to abych poznala i jiné češky nebo slovenky co žijou ve francii a pokud by žil někdo blízko mě tak bych za to byla ráda! :dizzy_face: Taky sem nečekala že se tu lidi budou jen hádat kvůli takových blbin sprominutím jako je kdo má jaký přízvuk či nemá a pod.. :angry:

čekala jsem že to tu bude uvolněnější třeba víc si psát o dětech, a volném čase atd, a né furt o té Francii....
10. pro 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko holky, co takhle tlustou caru a zacit "znova" ? :slight_smile:
10. pro 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rosny tak nějak..:slight_smile:
10. pro 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
neřešte furt tu Francii a bude dobře... :slight_smile: je to tu prostě jiné...
10. pro 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny fuuuu spat v kancelarii....nic moc, no vzdy lepsie ako spat v aute niekde na zasnezenej ceste :slight_smile: (keby som to bola ja tak sa moc neusmievam) Silno duuuufam ze na buduci rok budeme usetreny od takehoto pocasia (teda ja tu dole sa nemam na co stazovat :sunglasses: ale mysleim vseobecne) lebo ja uz vazne planujem vianoce na slovensku :grinning: :grinning:
@tini, pobavila si sa? U nas sa normalne lieta vsade, takmer nic nie je zrusene, tak snad sa dostanes v pode naspat.
jeeej, parve som si vsimla tlacitko "opravit preklepy" to je dobry napad!
10. pro 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
pre všetky "parížanky" a okolie: zajtra budú na Place de Trocadéro vianočné trhy 16teho arr. a v rámci neho bude mať aj Slovensko malý stánok napr. s prospektami o SK...Ak náhodou nemáte čo na práci :wink: ...Nebude to nič svetoborné, len taký malý dúšok domoviny...
@gijar
ešte včera, keď som sadala k PC, mala som úmysel sa spýtať ako to dopadlo s "nasadením" kaše malému (potom som ale zostala tak vytočená, že som sa aj zabudla spýtať :slight_smile: ), pomohlo to, spí lepšie?
@petafr
už vám Mikuláš doniesol do čižmičky malé, voňavé, teplučké klbko? Daj vedieť...som zvedavá... :wink:
@nguyen
úprimne gratulujem! prajem bezproblémové tehotenstvo a na konci zdravé bábätko (a možno aj takú individualitu, ako si ty sama :wink: )
10. pro 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
keďže dnes mi deti asi druhý krát v histórii spali poobedeobe naraz, na odporúčanie niektorých z vás som si prečítala niekoľko strán tejto diskusie zo začiatku (dostala som sa len po 5). Len tak, zo zvedavosti, či sa tu vždy rozoberalo len počasie, či konzistencia detských stolíc... :slight_smile:
Len do tej piatej strany súhlasím s 99% napísaného (tak možno nie som tak divná, ako som nadobúdala pocit)...ale najviac ma pobavil výrok Bihan, že "táto téma by sa mala premenovať "ako ma s.rie krajina, v ktorej žijem", to si bola asi inak vytočená, každopádne som si skoro cvrkla, keď som to prečítala :grinning:
možno už lepšie chápem, že tie staršie tváre trocha štve, že sa to preberá dookola to isté...ale už to nechám tak
@meleri
ty sa niekedy vrátiš k tomu začiatku? bola si taká deprimovaná a tak si túžila po deťoch...vidíš, a teraz už onedlho budeš v náručí stískať svoje druhé... :wink: úplne ťa chápem, ja som o svoje prvé prišla v 12tt, tiež som si myslela, že možno nikdy mať deti nebudem a aha, hneď dve a z každého po kuse :slight_smile:
@bihan
ty si tu niekde odporúčala 5zrnnú kašu od Nestlé, to zoženiem normál v Carrefour alebo v Auchan, alebo len v lekárni? Obmením tak o týždeň-dva Simonke, mne by tie dva druhy, čo papá, už išli krkom :wink:

poznámka pod čiarou: ani jeden z mojich posledných dvoch príspevkov nebol myslený v žiadnom prípade ako kritika čohokoľvek.
10. pro 2010 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao maly sa zacal budit len raz za noc akonahle som nasadila zeleninu...tak kasu nedavam....ale nema kludny spanok,hocikedy sa kruti,aj ked neplace...si myslim,ze travi tie prikrmy a musi si zvyknut....

nguyen-nevsimla som si....gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face:

bihan :wink:
10. pro 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzao pro mě to bylo frustrující opravdu neplodnost je pro ženu strašný trest. Já jsem tedy ok ale manžel je po větších operacích takže je na tom nic moc po této stránce...ale jak píšeš povedlo se, je to pomalu zázrak ty naše děti tak si to užívám...

já bych si s vámi tady ráda psala víc o dětech nebo tak co zažíváte každý den..jasně i to postěžování si k tomu patří, hold to nemáme lehké v cizině, ale řešit furt přízvuky atd, dyť je to zbytečné...

10. pro 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri z toho mam taky strach, kdyz si pan hral tak dlouho na "mladyho'. Neplodnych paru znam az moc. Nezbyva, nez se modlit.
10. pro 2010 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek