• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
autor
@rosny přeju ti at toto nemusíte řešit! :slight_smile:
11. pro 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a i kdyby, tak je to asi furt jednodušší než když je to ženská neplodnost...aspon teda doufám..
11. pro 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny nemozes byt hned negativna - ved ste sa iba zacali snazit - v priemere to trva az 6 mesiacov kym sa to podari (teda podla statistik), tiez teraz trosku lutujem, ze my sme to neskusili skor(vdaka mne, manzel ma do toho tlaci uz 5 rokov), ale nikdy som sa moc o tuto problematiku nezaujimala....vidim, ze si tak stara ako ja - no si myslim, ze nie sme az tak stare - snad sa nam to podari....moj bracho cakaju svoje prve a ona ma 36/37 rokov, a aj moja kamoska mala prve az v 33.
11. pro 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar dnes sme boli na obed na zimaku a "vasi" sa tam akurat rozcvicovali,tak sme ich nechceli rusit.No MM isiel teraz vecer na zapas,snad sa stretne aj s TM a pokecaju
11. pro 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby.
Som v tento téme nová a chcela by som sa vás niečo opýtať. Žijem tu aj so svojím slovenským manželom už 5,5 roka a v marci čakáme bábo. krátko po pôrode sa ale plánujeme vrátiť už natrvalo na Slovensko a užívať si konečne našu rodinu, priateľov,nový domček...
Čakáme dievčatko. Ako napíšu jej priezvisko? s ová na konci automaticky po mne alebo treba o to nejako zažiadať?
A čo sa týka cestovania s takým malým bábom? Bude treba zrejme pažiadať o nejaký doklad, neviem či do pasu mi ju budú môcť zapísať, alebo len vystavia nejaký "papier" na mestskom úrade. alebo ako?
Bude mať malá nárok na fr občianstvo a za akých podmienok?
ďakujem vám vopred za odpoveď.
Ináč súhlasím s tým, že sociálny systém tu majú veľmi dobrý. My máme ešte veeeľmi ďaleko od takéhoto niečoho. Ale aj tak,,,,,,neviem si tu predstaviť žiť na trvalo. Viem že na Svk dostaneme obaja s manželom veľkú "facku" pri príchode domov./čo sa týka zárobku, služieb, ochoty../ ale jednoducho tu sa necítim doma a nikdy by som si tu nezvykla. Nemám na to povahu. Potrebujem cítiť svoju rodinu blízko seba.
12. pro 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gm ahoj, no pokial viem, tak priezvisko s -ova by mala mat automaticky, prave, ze keby si -ova nechcela, tak to by si si musela specialne vybavovat - ziadostou cez slovensku ambasadu - to iste som robila ja ked som sa vydavala, musela som dat ziadost o zapis BEZ ova.

No co sa tyka toho cestovania s malickou, sice deti zatial nemam, ale pokial viem, tak uz sa do pasu nezapisuje a asi jej musis vybavit SK pas

A k tomu obcianstvu pises, ze si slovenka a aj tvoj manzel je slovak, tak to si nemyslim, ze mala ma narok na FR obcianstvo, myslim, ze by ho mala, ale iba ak by tu zila po narodeni tusim 15 rokov .

Tak neviem, ci som ti pomohla, lebo ani jednym som si neni na 100% ista, takze si to radsej prever - skus kontaktovat Slovensku ambasadu - tu je ich tel. do Pariza +33-1-4414-5600
no a snad ti aj ine baby napisu
12. pro 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, ja neverím vlastným očiam, mne sa podarilo prihlásiť pod mojim úplne prvým nickom...že dátum registrácie marec 2007 ! ale čumákujem sem určite ešte o rok viac, len som sa neskoro prihlásila...len mi neni jasné, že načo som sa prihlasovala, keď som neprispela žiadnym príspevkom (neviete to náhodou niektorá? :grinning: )aha, a to nadpriemerné nadšenie z takej kraviny je od zuzao :wink:
12. pro 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao dakujem :dizzy_face:
12. pro 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny v 32, ak som dobre zaregistrovala, este nie si neplodna, neboj nic, problemy s plodnostou sposobene vekom sa pripustaju tak po 40 a aj to, pozri na Madonnu ci Monicu Bellucci :wink: A aj to iba u zien...ja teda nebudem machrovat a radit ako na to, nam za "pritrafilo" ale nakoniec sme radi ze sa tak stalo, cim chcem povedat ze sme sa zatial este aktivne o dieta nezacali "snazit" ale ja som povodne planovala tak okolo 32-33 cize toj vek mi na prve dieta pride idealny (co je samozreme moj nazor)
12. pro 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen no a to je prave ten problem, ze nemame na vec stejny nazor. Ale nezlob, nechci o tom mluvit.
12. pro 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lulu318 tak toho se snad nechci ani dozit, abych cekala do 36. Nezlob, se nechci to tu rozvedet.
12. pro 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
vcera jsme se byli podivat na vanocnich trzich na Trocaderu a na Chapms. Trocadero bylo super, je fakt, ze tou Eifelkou je to jeste umocneny. Nasli jsme tam slovensky stanek, o kterem, kdybych nevedela, ze tam bude, tak bych ho ani nevidela, coz mi prislo celkem skoda. Tak stanky tradicne celkem drahy, ale na navozeni vanocni atmosfery, to bylo moc hezke. No a Champs, tak to byla jatka :grinning:
12. pro 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny
my sme boli na Trocadére tiež, poobede, celá família. Sama som nevedela, ako to bude organizované, bola to len taká info z druhej ruky...Ako si si všimla, bolo tam viacero stánkov rôznych štátov, ale radnica za každý z nich údajne zapýtala nekresťanských 20.000 EUR s podmienkou, že budú v prevádzke až do januára. Takže sa to potom vyriešilo tak, že Slováci mali svoj stánok len ako stôl (spolu napr. s Bulharmi a Poliakmi) pod stanom radnice...
No a stánky napr. s občerstvením, to ani komentovať nebudem, tie ceny, ale asi o tom ten biznis je, že sa napakujú cez Vianoce a potom možno celý rok válajú šunky :slight_smile: (ale ak je prenájom tých stánkov taký drahý, tak to sa im vrátiť tiež dajako musí...).
A na Champs sme boli asi pred dvomi týždňami, to bol čistý des, sme mali kočík so Simonkou ako baranidlo a sme si prebíjali cestu :grinning: Tak sme s tým rýchlo práskli...
Rosny a teba niečo vedie k tomu si myslieť, že budeš mať s otehotnením problémy (nemusíš byť celkom konkrétna)? Veď 32 nie je až tak vysoký vek, podľa môjho názoru...a v dnešnej dobe, ak si primyslím aj ako je medicína v tomto smere ďaleko (keby čosi...). Ak môžem poradiť za seba a z vlastnej skúsenosti pri "robení" Olivera, hlavne sa na to príliš neupínaj, myslím psychicky, to je to najhoršie...Ber to ako vedľajší produkt príjemných chvíľ strávených s partnerom :wink: Možno vlož skôr energiu do niečoho iného (ja neviem, šport? práca?)

12. pro 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao No, ja si prave rikala, proc byli s Polakama a Bulharama. Aha, tak to jo, to se ani nedivim. Pak byl teda i udesnej ten chvilejici medved v tech stancich chybejicich statu :sweat_smile: No na Champs to bylo vcera desny bahnisko, kolikrat jsme to riskli i po silnici, pac to se fakt nedalo. je fakt, ze jsme tam byli o we, tak se to dalo cekat. :sweat_smile:

Ja se fakt o tom nechci tady nak rozepisovat. Jen jsem se zminila Meleri, ze stat se to muze a tim ta tema pro me skoncila a najednou me tu zacina nekdo rozebirat a ja vubec nechapu proc. Proste stat se muze cokoliv uplne stejne, jako zitra muzes dostat anginu, nebo vyhrat v loterii. A tim bych to rada ukoncila. Prestoze to urcite myslite dobre, tak jsem absolutne nepochopila, proc se tu najednou resi moje/nase rozmnozovaci moznosti a schopnosti. Dekuji :wink:
12. pro 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

mám prosbu. Pomáhám hledat rodině, u které teď hlídám, někoho na hlídání od ledna v Paříži. Můžu vřele doporučit. Paní je Češka, skvělá ženská, pán Francouz. Mají dvě úžasné a hodné holčičky - 4 a 1 rok. Ta starší umí oba jazyky, není třeba, aby au-pair mluvila francouzsky. Já s tatínkem mluvím anglicky, Fj totiž mluvím jen malinko.
Já u rodiny hlídám od září do teď, vracíme se do ČR za týden. Jde o celodenní hlídání v týdnu. Bohužel rodina neposkytuje bydlení, takže je to ideální pro někoho, kdo už v Paříži bydlí, popř. bych mohla s hledáním pomoct.

Kdybyste o někom věděli, ať se mi ozve, prosím. Díky. Lenka
12. pro 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennus psala jsi i na Malou Prahu? Tam bys mozna nekoho nasla.
12. pro 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny psala jsem na Facebook na malou Prahu, primo na mail ne, to bude muset udelat spis ta mamina za sebe, zitra s ni budu mluvit. Kazdopadne budu rada, kdyz rozhodite site, pokud to pujde. Diky moc.
12. pro 2010 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennus kdybys potrebovala, tak jsem na yahoo na skupine prihlasena, tak to to tam muzu hodit
12. pro 2010 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny ja taky, ale zitra budu mluvit s tou maminou, tak to s ni proberu, moc diky!
12. pro 2010 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
toto sem musím jednoducho dať (nguyen, toto sa môže páčiť práve tebe, "smrdí" to trocha strojárskou terminológiou :wink:) : práve som otvorila MK, a prvé, na čo mi padne pohľad je jeden názov fotoblogu Slovenky (to podčiarkujem) s názvom "Priletí k nám ČAP" :grinning: :grinning: :grinning: (asi piestový)...tie baby sú niektoré fakt úplne mimo.
13. pro 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao neuveris ale ja si teraz tak zelam (uplnou zhodou okolnosti) aby tie capy co cakam konecne prisli, stoji nam totiz montazna linka, asi zavolam tomu dievcatu co k nim uz prisiel, ci mi ho neposunie, business je business :grinning: :grinning: :grinning:
13. pro 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nguyen to je super, těhulko, tak tady budem těhotné obě! gratuluju, a jak se cítíš?
13. pro 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
pravdu? citim sa na prd! :confounded: je mi strasne zle uz treti tyzden je mi sustavne na tycku, okrem toho ze kazde rano a po vikendoch zvraciam. Ja viem znie to hrozne, ja som vazne hrozne stastna z toho ze budeme mat babo, ale keby mi uz bolo trosku lepsie a nebola uz taka unavena, vycerpana a sustavne nas.ata, aby som sa z tehotenstva mohla zacat naplno tesit. Tak ti zavidim ten 27 tyzden, ja by som 100x radsej uz mala 10 kilove brucho ako problem kolko hodin mi ten ci ony chod vydrzi v zaludku pred tym ako pojde rovnakou cestou tam odkial prisiel. :sweat_smile:
13. pro 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nguyen já ti věřím, já jsem taky jedna z těch žen která moc zrovna nepovažuje těhotenství za něco skvělého a nádherného..prostě to musím "přežít" abych se pak mohla radovat s krásného miminka....vidíš já zas závidím těm v 38 tt! :grinning:
chtěla bych tě povzbudit že to určitě brzo přejde! od 12 13 tt by ti mělo být líp s tou nevolností, no a od toho 17tt možná i dřív bys měla dostat zase zpět energii. ...ten první trimestr je fakt nic moc....člověk je spíš na depku.... :frowning2: tak ti přeju at ti to utíká !
13. pro 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri uff vdaka za tu predposlednu vetu, uz som si myslela ze som mimozemstan, ze kazda je z tehotenstva od prveho po posledny den strasne extra happy a vsetko je ok a normalne, aj ked ono normalne to urcite je, len pre tak energickeho cloveka ako som ja, co bol zvyknuty pracovat 10 hodin denne a potom este ist na disku ci do kina a rano znova do 10 hod sichty je to ozaj na maslu, nechcem posobit nevdacne, naozaj sa tesim, ale s viac energiou by sa urcite tesilo lepsie ... no nech zije druhy trimester juhuuuu :sweat_smile:
13. pro 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nguyen určitě to nepřeháněj, ono fakt na to pak člověk doplácí vyčerpaností, spíš se vyspi at pak třeba neonemocníš nebo tak....no jsou určitě ženy co jsou těhotné počtvrté popáté a tak a zřejmě jsou v pohodě, ale já ti řeknu že podruhé už mi to fakt stačí, že už mám fakt stavy že mám dost....neboj začneš se radovat z těhotenství, určitě v tom 2 trimestru! :slight_smile: teda aspon já jsem to tak měla.... :slight_smile:
13. pro 2010 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen
nezúfaj, určite príde ten deň (a zopár ďalších...), kedy si budeš bruška užívať :wink: . Ten koniec, to je už tiež šichta, to je človek rád, že sa dokáže sám osprchovať a funí pri tom jak stará lokomotíva...Mne bývalo pri Simonke zle do polovice, t.j. do 20 týždňa, potom asi týždeň že "fajn, tehotenstvo" a potom ma začala trápiť žáha, ale straaašne atď. Ale výrok, že tehotenstvo je najkrajšie obdobie v živote ženy, to teda neviem, kto vymyslel :sweat_smile: Ja som to tiež viac-menej pretrpela :wink:
a energiu si šetri až sa malé narodí, to budeš potrebovať :wink:
13. pro 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzao s tou žáhou to mám taky je to děs.....každý týden mizí litry mlíka... :sweat_smile: hold mám už kotel no........
13. pro 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri
a tebe to mlieko pomáha na žáhu? mne pomáhalo len chvíľu...potom tie mandle, čo som písala a potom fakt nič (ja som naozaj, normálne plakávala, že mi slzy tiekli, tak ma ku koncu pálila)...asi to závisí od toho, ako je bábo uložené.
Ale už nebudem nguyen strašiť, ono je to úplne individuálne, možno budeš mať po prekonaní tohto naprd začiatku také tehotenstvo, že budeš chcieť mať ešte 10 detí :grinning:
13. pro 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen haha.. že mimozemšťan.. pre mňa bolo prvé tehotenstvo utrpením.. nič mi nebolo, cítila som sa fyzicky super, ale proste to bolo 9 najdlhších (a najhorších ) mesiacov môjho života. A potom mi bolo ľúto, že som tak na to brucho nadávala, lebo mi za ním bolo smutno a druhé som si totálne vychutnala hneď ako mi prešli nevoľnosti. :grinning:
Ten aktuálny image vysmiatej tehule s pupkom až do Ameriky je potom hrozne deprimujúci, ak sa tak náhodu žena necíti. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@zuzao kaša je od Nesté, dá sa kúpiť v každom supermarkete ;)
13. pro 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek