• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
ahojte - tak dnes som konecne nakupila cosi na pecenie - tak uvidime, ci to zvladnem - totizto este nemam nic z vianocneho ani upratane, ani darceky zabalene a navyse piect by som chcela tak, aby mal MM aj dake prekvapko - tak uvidime, ze ako to vypali :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Bihan - s tymi komarmi to fakt nie je sranda - dufam, ze ta potvora chicungunyova uz z vasho ostrova zmizla, ze ak jed su to komare, ale tak ze stipu iba tie, ktore maju 100 % ZS
dufm,ze Sarku obisli, ze jej dali pokoj
ozaj videla som fotocky tak teda ake je to mat Mikulasa pri 28°C (pre vas snad este ako tak, ale pre toho uja v cervenom kabate :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
17. pro 2007 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
cafte, len 1 rukou mozem. prave sme klavirovali, Alex stal v ohradke a spieval, no kuzelny je.
Ste poculi, kto je nova Sarkova frajerka? Carla Bruni!!!
Komare su moja nocna mora, ja mam tak citlive usi, v spanku pocujem, ze cosi bzuci v izbe a nezaspim dovtedy, pokym ho nezabijem. My sme si tu tiez uzili svoje, Alex dostipany na tvaricke...snad mate 'zdrave' komare a nech sa vyhnu Sarke. Mne takisto fenistil nepomohol, skor zubna pasta.
jani, co budes piect? Ja budem len vanilkove rohlicky, tie mam najradsej a navyse k tomu netreba nijake pomocky (dosku na valkanie, valcek, formicky...) a asi opat tortu, no s inym kremom.
joj, co som chcela, suseda sa dopocula, ze mame klavir, tak ze treba, aby som hrala s jej 13-roc faganom, on hra na husliach, a tak strasne fidlika, to sa neda pocuvat. Asi som raz pisala, ze mal koncert, oni to natocili na kameru a museli sme to ist povinne pozerat, len som sa hryzla do pery,aby som nevybuchla. Rozmyslam, ako ju slusne odmietnut, ona proste nepozna, co sa patri a kedy dost. na druhej strane ju budem potrebovat, aby mi strazila casom Alexa!
17. pro 2007 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prave som ulozila Alexa, uz 3.den sa snazime zaspavat pomocou tej knizky, do 30 min zalomi s fnukanim, verim, ze jedine takto si pomozeme a vlastne jemu pomozem.
17. pro 2007 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stal sa zazrak :sweat_smile: Dnes sme zaspali zhruba do 15 min a to ani velmi neplakal. Fakt to funguje!!! Ked budeme dobre zaspavat, tak skusim aj v noci ho odnaucat vstavat. A uz sa teraz tesim, ako odpoviem tym vsetkym pipinam tu, ze ano, Alex uz prespi celu noc!
Prajem dobru noc vsetkym!
17. pro 2007 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
no poculi sme o carle bruni, ale ja si myslim ze sa k sebe celkom hodia, aspon ja ich mam oboch rada :dizzy_face:
18. pro 2007 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, súhlas :dizzy_face: Ozaj, dokončila som kalendár :wink:

My už týždeň zaspávame bez cumla, bez kriku a s kolotočom :dizzy_face:
18. pro 2007 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak bihan teraz bez srandy a ironie ja na tvojom mieste sa uz obzeram po dakej predskolskej, my doma odpadavame, ked al videl fotku ako si uz sara sama drzi hlavku a vobec ked tak pises, ake pokroky robi, ja na tvojom mieste si uz aj to pracvne povolenie nastudujem :grinning:
kazdopadne gratulujem, je to asi fakt radost mat take skvele babo :wink:

kalendar je namakany, odkial mas tie vlcie maky a ten podklad na april WOOOOW velmi pekne, ja som teraz iba dako retusovala fotky sa zabavam s efektamy a tak, ked budem mat kus casu hodim na blog, scrap som nejak zanedbala ale co som objavila, scrapbook ale normalny tak sa zastrajam uz dva tyzdne, uz mam nakupene podklady, vykrajovatka, stuzky spagaty, co len chces, a dako sa k tomu neviem pribrat, inak je to uzasne tie regale s elementami a papiermi aaaaaaaaa :dizzy_face:
18. pro 2007 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj mne sa paci Carla Bruni, hodia sa k sebe, ona je reprezentativna, vie jazyky, to sa jemu hodi. A mne sa paci aj ako spevacka.
Idem mrknut ten tvoj kalendar, Lucka, ja to stale neviem a asi sa to nikdy nenaucim :cry:
18. pro 2007 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Parada! Mne sa paci februar, ta fotka, nozicky v dlani, to su sarkine nozicky??? Ja som tiez chcela taku fotku, ale MM sa raz nepozdavalo svetlo, raz tien, raz neviem co... a uz ma Alik velke labky, to uz nebude ono.
Prave som si nafarbila vlasy, uz zase sediny vysli a idem zobudit Alexa, mame tvrdy rezim.
18. pro 2007 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, my sme vtedy nafotili asi 12 fotiek tých malých labiek v rukách, ale tiež raz boli zlé tiene, potom Sára hýbala prstami a boli celé skrčené a tak.. ešteže už nefungujeme na filmoch do foťáku :grinning: No a potom som zase zapracovala v programe, pozadie som urobila ešte tmavším, vytiahla kontrast, rozmazala pozadie.. na tých minifotách to nevidieť, ale na blogu sú väčšie.. tiež tá fotka na máj je upravená jedným filtrom - je to trošku ako v hmle a trošku zvýraznené farby.. a keby som ti ukázala pôvodnú, tak neuveríš, že je to možné :grinning:

Ak sa to chceš ozaj naučiť, vysvetlím cez Skype :wink:
18. pro 2007 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
MM sa tiez hra s fotkami, kontrast, pozadie a take veci, jeho fotky su tiez krasn upravene, ked som mu ukazala digisgraph..., tak na to len pozeral, ze coto je, tiez to nevie. A nemam Skype :cry: Len moznost volat na pevne linky vsade zdarma, mas pevnu? Ze by som sa dala na to v januari???
18. pro 2007 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! Luci,ten tvuj kalendar je bomba! Ja jsem taky delala kalendar,ale digiscrapbook jsem objevila nekdy v listopadu,tak to podle toho vypada,ja zvladnu nahazet kity,fotky,pozadi atd,ale neumim pracovat s temi filtry,upravovat fotky atd..a nebyl cas se to ucit,takze kalendar mam,ale fakt hoooodne jednoduchy,ani se nebudu chlubit. Dnes jsem ho byla nechat vytisknout,tak pro rodinu mam aspon darek k vanocum.

Tini,pokud se chces naucit,na baby-cafe.cz jsou krasne vysvetlene zaklady digiscrapbook, sice v cestine, ale to snad neva. Je to hodne polopate vysvetlene,pochopi kazdy :slight_smile:
18. pro 2007 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini,drzim palce at se Alex co nejdriv nauci zaspavat! My uz to mame za sebou,Lea ma konecne pevny rezim,spi pravidelne pres den a usina dobre vecer a spi vetsinou celou noc.Ale stalo me to docela dost nervu.. :sweat_smile:

Taky jsme prestali kojit a Lea hned dva dny nato onemocnela,poprve v zivote ma teplotu,rymu,tak si ted nadavam,ze jsem mohla jeste chvili kojit. :confounded:

Jak jste tady probiraly to auticko,my jsme koupili porteur-trotteur ale nereknu vam jakou znacku,protoze jsme ho nechali u tchyne,myslim ze chicco,za 45e v Auchanu.
18. pro 2007 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
tak ja dnes travim cas "u plotny" teda peciem nepecene - a este by som ich chcela teda vecer podokoncovat - ponamacat do cokolady a upiect aspon jednu daku vinovych keksov (vceara som si totiz zarobila cesto - tak aby sa to nepokazilo)
inak jedny cokoladove gulky sa supis podarili a tie gastanove s rumom a mandlou mi zas az tak neberu - tak dufam, ze mi to cvokra neohrdne
zase potom zreferujem, ze co sa podarilo
tak zatial :wink:
18. pro 2007 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
este som zabudla povedat - ze dnes sme pili prvy krat z poharikov s naustkom :grinning: - fest sranda, len sme mali kupit take, z ktorych voda nevyteka sama, ale iba ak dieta pije :stuck_out_tongue_closed_eyes: (no tak som potom utierala a prezliekala :grinning: :grinning: :grinning: , ale stalo to za to :wink: )
18. pro 2007 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alex je ulozeny, musela som za nim len 1x po 5 min, uz to chudak pochopil, ze s amu neoplati stepovat v postielke a nariekat :dizzy_face: Dohrala aj zvonkohra, tak uvidime, ci sa este ozve...
Lucka.cz (co vy na to? Budete Lucka.sk a Lucka.cz? akurat co na Janku.sk z Lyonu a Janku.sk z Lyonu???), nevycitaj si, ze si prestala kojit, mozes byt rada, ze si vydrzala tak dlho, a ta ryma a teplota by prisla tak ci tak jeden den, ved protilatky uz ma od teba :wink: Ja som uz davno mrkla na to baby-cafe, no mne to ani tak nezaplo, ale nemala som vela casu nad tym spekulovat a jasne, ze cestina mi nevadi. Ja mam photoshop vo franc., keby tak bol v angl., tak by to bolo jednoduchsie, tak tu sedim so slovnikom.
Dnes mi dosiel balik od nasich, takze zacinam s francuzstinou pre lekarov a takisto chcem nacvicit nieco na klaviri, takze fotky budu musiet pockat.
Jani, vies co, my mame poharik Avent s naustkom; ten ma aj ten ventil, aby sa dietatko tak neolialo, ale Alex s ventilom nevie pit, kedze mu tam nejde voda a on este nechape, ze ma vyvinut podtlak. Davam mu pit bez ventilu, oleje sa, ale uz sa naucil aj perami stisnut ten naustok a napit sa, doteraz len otvoril pusu a cakal, co mu nalejem a kedze vseobecne nerad pije, tak do naustku hryzol, aby nic neslo, pripadne upchaval dierky jazykom, to je hlavicka! Davala som vodu, feniklovy caj, jablkovy od Picot, Maminkino pohladenie od Hipp, nic a nakoniec som kupila dzus od hipp jablko-hrozno a to som mu zriedila 1:1 a to bolo nieco, tahal ako nikdy pred tym a tym sa naucil princip pitia z poharika s naustkom. Flasku do pusy nezoberie ani za svet. Uz sa pomaly obzeram po UM, ja potrebujem nejake HA kvoli ekzemu, tak neviem ako to bude, ked flasku odmieta, asi z poharika budeme pit.
Dnes som mu kupila novy krem z lekarne na atopicku pokozku, tak uvidime.
18. pro 2007 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
poslusne hlasim - cokoladou je uz vsetko obliate - no a musim sa pochvalit - ze tie cokoladovo-lieskove truffe su super, aj tie kokosove tycinky polievane cokoladou su ok - a tie rumovo-gastanove - ak su schladene, tak sa daju - takze som ich vytrepala na balkon (len dufam, ze nebude svietit slnko - ked doteraz poriadne nesvietilo :angry: )
no a este sa vrhnut na tie vinove - uff - ale ked ja tak velmi lubim sladke :grinning: no tak si nenapeciem? - napeciem, pravdaze a mozem papat aj pri peceni :wink: - no a asi vam uz je jasne, ze moj "rezim" ma "repos" :grinning: - a ako to tak vidim tak bude oddychovat az do februara :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
18. pro 2007 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak uz ja as stvrty druh hotovy - takze som rada
inak davala som robit MM "kostovku" - tak zevraj tie, co mi chutili najmenej - chutia mojmu drahemu najviac :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. pro 2007 v 00:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teeda, tu sa vypeká o dušu :sweat_smile: u nás nehrozí, mne sa nechce a manžel to bez koláčov prežije.. niečo upečiem na štedrý deň a bude :sweat_smile: Teda vlastne ani neviem, čo idem variť.. asi nejakého grilovaného lososa s omáčkou a pečenými zamiakmi... ako ste na tom vy? čo budete večerať?

Luci, neblázni, Lea určite nenachladla kôli tomu, že si prestala dojčiť :wink: Ja normálne nechápem, koľko báb má problémy, musí dokrmovať, kopec z nich už je na UM, takže si pre svojho drobca urobila maximum :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Luci, Tini, na nete je kopec tutoriálov k programom, ktoré máte (na úravu fotiek) a na baby-cafe.cz sú fakt skvelé blbuvzdorné návody (ako hovorí jedna kamarátka :grinning:) A toto mi pomohlo pri úrave fotiek http://www.digimanie.cz/theme_list.jsp

No a ešte dnes sme vážili a merali - 6,6 kg a 63 km... nechápem, kam sa to dieťa tak ponáhľa :sweat_smile:
19. pro 2007 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja sice neviem co budem na vianoce jest ale viem cim to budem jest - palickami :grinning:
ja ako pracujuca trieda nieco ine ako tie najjednoduhsie suhajdy za 20 min isto nebudem robit, doma som v poslednej dobe ako vos, po 10 hodinach v praci sotva zmaknem daku rychlu veceru ked je rad na mne :sweat_smile: takze cele vianoce budem asi iba spat :unamused:

este ze mam taku zlatu svokru :sweat_smile:
19. pro 2007 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani,jsi sikulka, ja teda letos nepecu, pekla jsem loni a vse jsem musela sama snist, doma se to prilis neujalo :confounded: muj chlap je spis na maso nez na sladke... Letos upecu akorat jablecny strudl, to je celkem dietni, a ja to mam taky spojene se zimou a vanocema :slight_smile:

Na stedry den Yann cely den dela, tak ja jedu s Leou za moji ceskou kamaradkou, budem koukat na pohadky a cpat se cukrovim ;) Vecer jdeme jist ke svokrovcum. No a na 25.jsem chtela nachystat ceske vanocni menu,takze polivku zelnacku s houbama a kapra s bramborovym salatem (misto kapra jsem si objednala sandre,ten chutna trochu podobne).Jenze ted me ten muj chlap zas nastval,protoze on chce jit k rodicum na jidlo i toho 25., takze nevim kdy jako budeme doma a kdy si rozdame darky atd... :confounded:

S tim kojenim,ja jsem nechtela uplne prestat,jen trosku omezit,protoze jeste pred mesicem Lea chtela kojit i 4x za den a 2x za noc + ji zeleninu,maso,ovoce,kasi,nechtela jsem aby z ni byl otesanek :sweat_smile: ... no jenze jakmile jsem ji zacala davat na noc UM, prestala casem chtit prso uplne. Rozhodla se vicemene sama,tak s tim uz nic nenadelam.

Luci,to je sila jak Sara rychle roste co? 6,6kg to mela Lea nekdy v pul roce :sweat_smile:
19. pro 2007 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak u nas na vianoce vari drahy - tusim na temu morsky svet - takze sa to bude vsetko tocit okolo fruits de mer a salatov a ako dezert - snad budu moje kolaciky :wink: - minuly rok som nerobila nic - deti mi nedovollili - a tak ked sa mi da tohto roku, tak chcem aspon nieco, lebo ja veeeelmi lubim sladke :dizzy_face: - vlastne vsetci u nas - a ak sa nemylim - tak ked dojde cvokra, tak zas zahundre, ze co tolko peciem :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale ruku z tacky nezlozi :grinning:
dnes mam ale fajront, nechce sa mi - vsak mam este sobotu a nedelu - a ovtedy musime MM postihat vsetko, co sme za pol roka nestihli (tj zniest veci do pivnice,kt sme mali uz niekedy v ..., ist po stromcek, nakupit, zabalit darceky celej jeho rodine (a je nas dost 9dospelych a 6deti - a niektorym mame po viac kusov balickov :stuck_out_tongue_closed_eyes: a zabudla som, ze MM este zabudol na minidarcek svojmu bratovi - ted nakupil mu cez ebay obrazky aut a potom nejake ramiky tuto pri nas, ale ramiky sa mu nepacili, ked ich doniesol domov - tak este pojde na skusy :stuck_out_tongue_closed_eyes: - a urcite som este na daco zabudla, ale nevadi - joj viem co - vecer pride kamoska aby ju MM naucil piect foie gras)
no tak to vidim, ze sa nudit nebudeme :confounded:

inak Luci - tak mi napada, vezmi noznice a odstrihni pupocnu snuru :grinning:
a ak je taka pevna, ze drzi potvora :angry: , tak sa odstahujte - ono sa tym "nutenych navstev" nezbavis, ale ich pocet by mal rapidne klesnut (a najma ak cvorovci este pracuju) - nic v zlom, drzim palce aby si to prezila, hlavu hore :slight_smile:
19. pro 2007 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kukuk, tak aj ja som dens piekla, ale len vanilkove rohlicky, ako by som vam rada dala ochutnat! A uz mam pripravene linecke cesto na kolieska, Alex spi, ja dopisem a idem vykrajovat v provizornych podmienkach, kedze nemam tie prave pomocky, no neporadim si???
Este nastastie MM volal z obchodu,ze nepride na obed, uuuj, ako ma potesil, aspon sa mi tu nebude motat a hundrat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na veceru budeme mat domace klobasky od nasich, moj oco ich robi uplne skvele, mnam, mnam.
Luci, teda blbe, co mu sibe, ze chce byt stale pri rodicoch???
Bihan, podla mna sa Sara nikam neponahla, narodila sa vacsia a ja si aj tak myslim, ze oni maju mensie tabulky, u nas su deticky v priemere vacsie, aspon ja mam taky dojem.
19. pro 2007 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jej Tini - tak daj :wink:
aj ja som chcela este linecke - uvidim - mozno medzi sviatkami - aby som zobrala na silvestra - ale este neviem, kedze som ich nikdy v zivote nepiekla (teda ani toto, co som spravila teraz som robila prvy krat - ale naschval som vyberala OK recepty, teda take bez extra velkej piplacky a hlavne bez surovin, kt je dostat iba u nas doma :angry: )
akurat mam problem, ze ako spravit suhajdy, ked tu neni iva :unamused: - vyskusam mozno s maslom :sweat_smile: - ak ste uz robili cokoladu - s cim ste ju robili?
Juj domace klobasky - ja som sa minule zlakomila na daco, co sa podobalo nasim klobaskam - fuj - to bol hnus - takze sa mi aj celkom urobili slinky, na taku dobru domacu fajne vonavu :dizzy_face:

teraz nabonzujem na MM - ked dosiel domov, tak sa usmial, ked ma videl pri kolacikoch a mi vravi, ze ci sa mi tie jeho miselinky az tak pacia :grinning: , - dobre - potom som mu predsa len co to vydelila, na kostovku a aby mi hlavne povedal, ze ci sa podarili - no a on sa vam k tomu posadil, akokeby sa tie kolaciky mali pokazit do rana :grinning: :grinning: :grinning: - tak som ich musela skonfiskovat :grinning:
19. pro 2007 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - nemozem spat - deti su uz hore, pekne sa hraju a ja a normalnych okolnosti este zalomim - no dnes ako na potvoru - a to som do pol druhej este piekla jeden kolac - teda o jedenastej som sa rozhodla, ze mam chut na kavu a potom ze co s nacatym vecerom - tak to vyhral kolac, kt musel este hodinu po zamieseni cesta odpocivat v chlade a
20. pro 2007 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
omylom som odoslala nedopisany prispevok :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a po upeceni bolo treba este obalovat v cukre - ale celkom je dobry
este som sa vcera vecer vyzivala v baleni darcekov - neviem ako vy, ale je fest rada balim darceky - a vacsinou sa mi to podari tak dobre, ze obdarovany ten svoj potom nevie rozbalit :grinning:
inak vsetkym pekne dobre ranko a krasny den :slight_smile:
20. pro 2007 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bré ránko! teda ja už mám obed, ale dnes varí MM, takže mám veget. No.. varí.. budemem mať klasicky cestoviny :grinning:

Luci, TP je maminkin synáčik? :grinning: Ale nie, mne by to zase až tak nevadilo, keby sme srávili sviatky u svokrovcov a viem, že ani MM, keby sme ich trávili u našich... Teda keby to bolo - večer sa napapať, na noc domov a na druhý deň niekedy poobede...

Tak ja som stále nepiekla, absolútne ma to nechytá, takže to asi fakt ostane na nejakom nepečenom zákusku - nejakú Charlotte s ananásom alebo iným ovocím zbúcham v nedeľu :sweat_smile: Alebo zase Tiramisu? :grinning: Dokonca som videla v mraziacich boxoch rôzne zmrzliny ako buche de Noel, tak niečo určite bude...

Nebudete veriť, ale pár z tých komáriích štípancov sa mi premenilo na modriny! Teda vyzerá to ako taká "liečiaca sa" modrina - také modro-zelené fľaky mám po celých nohách.. fakt úžas.. ale Chicungunyu sme nechytili.. našťastie...

Sára si tu veďľa mňa zase cuce ruky - to je taká sranda, lebo si ich obzerá, strká do úst.. pred týždňom ani nevedela, že ich má. Inak ma udivuje správanie niektorých mamičiek, ktoré sú schopné svojim deťom poviazať ruky ( v tomto období), len aby si ich necucali... Pochopím, ak dieťa chodí a ešte si cucá prst, tak tam asi bude problém, ale v 3 mesiacoch?

Tini, inak neviem, či tie "naše" tabuľky sú iné, ale Sára pomaly prerastá aj starších chlapcov :sweat_smile:
20. pro 2007 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan priviazat je este v pohode, ja ked som bola mala vraj mi stary otec namocil prsty do stiplavej papriky :confused: aby som si ich necucala, este ze si to rodicia vcas vsimli, mozno by som tu uz dnes nebola :grinning:

s tym pecenim mas pravdu, my sme vecra v supermarkete len tak z prdele pocitali, napr vrecko orechov - 50g - 2,50 euro a o dva regale vedla v cukrovinkach maju tortu o priemere asi 25cm 7,50 euro, tak sme sa zhodli ze nie je o com :wink:

s tymi svokrovcami je to fajn, aspon ja zatial nemam ziadny problem s rodinou mojho draheho, je pravda ze to nie su frantici takze mozno aj tym ale ja mam fakt rada ich oslavy, ich jedlo, ich sposob stolovania, napriklad milujem ako svokra riesi oslavy - 50 hosti, prestrie na krasnom papierovom obruse, taniere "deko aziatik" tak isto z papiera napriek tomu ze by ste v zivote nepovedali ze je to z papiera kym ich nechytite do ruky, pohare na nealko ako inak - plastove a jedorazove palicky k tomu :grinning: vsetci jej pomahame nanosit na stol, prestriet a po vecery sa to vsetko chyti za 4 rohy papieroveho obrusu a hodi do kosa :grinning: :grinning: :grinning:
moja svokra je jeden z najinvencnejsich ludi co poznam :sunglasses:
a vsetko co sa u nich deje sa deje v tomto duchu, jednoducho, uvolnene a po vecery sa spieva karaoke a hraju sa karty alebo cinska dama....aaah ked to tak rozspisujem normalne sa neviem dockat :sweat_smile:
preto mam rada navstevy u svokrovcov na velke sviatky lebo sami doma by sme sa asi nudili, teda isto byto nebola taka prca ako s 50 dalsimi sialenymi azijcami :grinning:

a ako darceky mame pre svokrovcov okrem obligatnej cokolady pre svokru a merlota pre svokra tie darcekove balenia zrebov, minuly rok na nich vytrieskali 300 euro :sunglasses:

takze voila moje vianoce :grinning:
20. pro 2007 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, tak to mas super, ale priznaj v kutiku duse, ani trosku ti nebudu chybat tie 'nase' vianocne veci? Ved ja som nepiekla preto, ze tu sa neda nic kupit, co by mi chutilo, ale preto, ze mi to pripomina domov.
Bihan, mam Mamu a ja, 11/2007 a tam kazdy mesiac opisuju dalsi mesiac teraz uz 11-mes chlapceka, tak ten ma 79 cm, v 1 roku to dotiahne na 80-81 cm, co je tu velkost na 18 mes., pokial sa nemylim. Nevravim, ze ten chlapcek je nase typicke dietatko, len to potvrdzuje moju uvahu, ze my sme ako narod vyssi.
A s tymi rukami, v jednej predpotopnej knihe od mojej mamky Nase dieta pisu, ze treba dietatu navliect na ruky nieco ako rukavniky z kartonu, aby si nemohol v latki ohnut a dat prsteky do pusy, ze tak po tyzdni nosenia sa to odnauci. To je este horsie ako paprika od Nguyen :confounded:
Dalsia skvela sprava zo seznamu.cz, nejaka mater nechala dietatko v aute len v tricku a teplackach, v podzemnej garazi (prave tam, kde som ja chodila nakupovat, na Andeli!!!) a sama nakupovala, des a hruza. To male skoncilo urcite u nas v Motole...
20. pro 2007 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
isto tini ze mi budu chybat ale ked si v prijemnej spolocnosti tak ti to tak nepride a na budci rok sme zasa u nasich, vies som ja uz stravila jedny vianoce u svokrovcov, bolo to pred minuly rok a bolo to fajn takze az sa sama sebe divim ale nase vianoce mi chybaju iba trosicku :wink: to co je pre mna podstatne je ze budem s mojim alom, a kde budeme ked budeme spolu je mi fuk :slight_smile:
20. pro 2007 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek