• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@meleri neprehanam, o 21 :00 max som v posteli (ved dlhsie to by bol olympijsky vykon) a len tak tak sa z nej taham o 8 rano, a aj tak som v konstantnom polospanku, mam strach ze ak v praci do pol hodky nezazvoni telefon tak zaspim definitivne :sweat_smile:
@zuzao parada, vies co to mi ani nehovor, ja mam za sebou 3 tyzdne zaludka na vode a ten 13tt mi pride tak vzdialeny ze az a teraz este mozna vidina 20tt (akoze som nic necitala ok?) :grinning:
13. pro 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan jaj tebe nech boh na detoch splati ten zazvor, len vdaka nemu mozem vobec chodit medzi ludi, ale ja sa tesim, hlavne mam niekedy take rozporuplne navaly zlosti na to ze mi je na figu, ale na figu figovu, proste totalna apatia sposobena zaludkom, bolestou hlavy, zvracanim, hormonami a co ja viem cim este a potom si uvedomim, ze kolko parov deti mat nemoze a kolke zeny by co dali za to aby sa mohli citit ako ja s pocitom baba v bruchu tak sa cela ta zlost obrati proti mne samej a sebalutost to ja proste neznasam. Neviem ju vystat u druhych nie to este u seba. Takze, takto si Nguyen tehotnie a caka az jej bude menej zle a potom bude fotit prospekty pre dokonale vecne stastne tehule :sweat_smile:
13. pro 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen :grinning: :grinning: :grinning: Ty si trdlo.. najhorší je ten pocit, že si hladná, ale bojíš sa niečo strčiť do úst, aby to neskončili v záchode... aj to poznám :stuck_out_tongue_closed_eyes: Neskôr prídu iné "radosti" :grinning:

Inak mi dnes navrhla učiteľka v škôlke, že keďže sa Sára super rýchlo adaptuje, či ju nechcem po prázdninách nechať na celý deň.. hip hip :grinning: Len som sa zabudla opýtať, ako je to s jedlom.. ako to riešite? Nechávate deti v cantine, chodíte po ne na obed? Navyše Sáre poobede nespáva, ale dúfam, že keď uvidí iné deti odpočívať, že zaľahne aj ona.
13. pro 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééé, sa mi normálne vrátili spomienky, keď tu čítam ten zázvor, ten pomáhal aj mne. V Ikea boli dostať také zázvorovníky (niečo ako medovníčky, len nie také nakysnuté, skôr ako kekse), tak tých som mala doma tony. A ešte mi pomáhalo zhlboka dýchať na čerstvom vzduchu (ale to nie je žiadna finta), mnohokrát som rozdýchala zahučanie do vécka. Jedla som len 3 jedlá dookola: mandarinky (škoda, že sa nedalo si prenajať mandarínkový sad), rožok s obyč. maslom a suchú ryžu...Skoro 5 mesiacov len toto dookola, to bola diéta ! No a jasné, že sa u nás doma nevarilo, sa chlapi stravovali kade -tade, kedy sa dalo, som ich vyhnala na víkend k svokre, lebo ja som váru nemohla ani cítiť, nie tak ešte sa na nej podielať.
13. pro 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
rosny-chapem ta,tiez sa mi uz mojich 26 zdalo akurat na babo a bala som sa ,ze to nepojde lahko :sweat_smile:

nguyen-tak ja podobne, veta,ze tehu ma byt najkrajsie obdobie,bola pre mna len na zasmiatie :unamused: ja som bola happy,ze sa podarilo hned,strasne sme sa tesili,nevolnosti som nemala absolutne ziadne,ale teda unavena som bola stale a potom s rastucim bruchom to nebola sranda,bo ja mam problemy s mocakom a pocas hodinovej vychadzky v nakupnom centre som bola na WC cca 5x (ako babo tlaci,je to horsie a horsie)...vo vysokom stadiu uz ma to tak obmedzovalo,ze bolo pre mna utrpenie niekam ist a to este nehovorim o junovych a julovych horucavach na SR (rodila som v juli). takze ja som si to fakt neuzivala a nemohla som sa dockat konca :sweat_smile:
ale pacilo sa mi,ako ma kazdy pustal vsade,ako ma chvalili,ze som nadherna tehula a pytali sa na babo...taki pôozornejsi boli ludia,aj cudzi :slight_smile:
13. pro 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan
Oliver je v škôlke len 2x/týždeň, menu majú vyvesené a celkom že dobrotky tam varia...My platíme na 3 mesiace dopredu rovno riaditeľke škôlky, kdesi som čítala, že stravná jednotka je odstupňovaná podľa príjmu rodičov, tak neviem. A spať tam podľa mňa bude Sára takmer určite, masová hystéria funguje v detskom kolektíve na 99% :wink:
13. pro 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a este daco nguyen...
popravde teraz citim o,co mi ostatne baby hovorili-ze este ti len bude smutno za bruchom,ked budes padat nevyspata na hubu z dietata,ktore potrebuje neustalu pozornost...presne take mam totiz doma a je to fakt o hubu niekedy...tehoten stvo bolo prd oproti tomuto...keby nema MM taku profesiu aku ma,ze je doma casto, tak uz si to davno hodim...ale inak je Maxim prekrasny :slight_smile: co mu Boh dal na krase, to ubral z "poslusnosti" :grinning:
13. pro 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao ikeácke zázvorníky mám aj ja veľmi rada :dizzy_face: Keď som ich ochutnala prvýkrát, tak som kamoške vyžrala skoro polku krabice :stuck_out_tongue_closed_eyes:
To jedlo sa u nás rieši cez mairie.. ako mne by to nevadilo, chodiť po ňu na obed, ale Sáre to asi bude vadiť, keď bude musieť loziť hore-dole.

Gitka, nestraš ju :grinning: Napr. Sára bola úplne dokonalé mimino. To som vôbec nechápala, že čo to všetky ženy robia, keď sa nestíhajú ani najesť, ani osprchovať...teraz mi je to už jasnejšie :grinning:
13. pro 2010 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan luci nestrasim :grinning: aj mne to hovorili a nedala som si povedat, som presne nechapala ako sa nestihaju osprchovat :grinning:
ale jasne,ze niekto ma uzasne babo...ved my sme s MM chceli 3 deti a to v ramci 5-6 rokov...no trosku sme pozmenili nazor teraz :grinning: mat este jedno dieta ako je Maxim (a to zdaleka nie je taky,zeby revaval nonstop alebo bol chory,alebo co),tak sama nezvladnem. bud ma odvezu na psychiatriu alebo tu bude mama cely rok s nami :grinning:
je super,ked ste mali prvu Saru dobrucku,to sa clovek potom tak neboji dalsieho babatka....ja mam momentalne panicky strach z 2.porodu a aj z 2.takehoto alebo este narocnejsieho babatka :sweat_smile:
13. pro 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ty si trubka :grinning:
co si co si, ja by som aj vola zjedla, fakt ziadne ze toto mi nechuti alebo one nechcem, vsetko tlacim radom a uplne najradsej by som jedla to co nemozem, ale ja mam ten problem co spominala Bihan, ze netusim co traktom prejde a co radsej zaradi spiatocku :confounded: Ja uz som sa v podstate pototo z uplne vsetkych potravin, takze teraz startujem druhe kolo. A varenie je tiez kriz, ja som to milovala, teraz sa mi proste neda. Vsetko mi smrdi a zo vsetkeho ma napina, ale tento vikend som sa spucila a navarila som blanquette de veau a segenin :sunglasses: Aj ked za vyraznej asistencie mojho chlapa ktory musel krajat surove maso a umyvat kapustu na segedin ale dobojovali sme a mame co jest minimalne do stredy.
13. pro 2010 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan
a prečo ju chceš brávať na obed? Kvôli jedlu, sa bojíš, čo jej tam dajú? No, neviem, či je to všade, ale u nás je taká komisia zostavená zo zástupcov rodičov a tí majú možnosť kontrolovať kvalitu a prípravu jedla...A podľa toho, čo majú vyvesené, dosť často býva napr. BIO mäso (dokonca aj napíšu, že eleve en France na lístok), syry, ovocie, dezert...Ako, ja osobne mám k tej strave dôveru (Oliverovi sa niekedy až tak nepáči, hlavne teda tie syry - niekedy mi povie cestou domov, keď sa pýtam čo jedli, že zase mali "smrdiak" na obed :slight_smile: )
No a tie ikeácke zázvorovníky teraz z pochopiteľných dôvodov nemôžem ani vidieť (také asociácie nechutné, to tu ani písať nebudem...)
13. pro 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar tak ja napriek tomu, aká je Marina, ešte jedno chcem :grinning: MM už menej :sweat_smile: lenže na tých pár ťažkých prvých mesiacov sa časom zabúda.. a túžba po ďalšom drobcovi je silnejšia.. teda ako u koho.. ja som nikdy 3 deti nechcela.. teraz viem, že ešte raz si to chcem celé zažiť...keď už máme jedno pohodové a jedno náročné mimi, tak to tretie ma nemôže predsa prekvapiť...a na pôrod sa budem zase tešiť :grinning:
13. pro 2010 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan zavisla na porodoch :grinning: :grinning: :grinning:
13. pro 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao nebojím.. teda jedla sa nebojím, to viem, že je tu na super úrovni.. bojím sa možno toho, že ju už fakt celý deň až po pol piatej neuvidím :sweat_smile: Ja som fakt divná, viem, že je to len o zvyku... asi mi už hrabe z toho, že mám deti prakticky od narodenia pri sebe.
No a zázvorníky si už robíme doma..so Sárou.. hrozne rada ich vykrajuje.. medovníky nemusím, tak miesto nich robíme zázvorníky.
13. pro 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan recept! recept! dam vykrajoval Alovi :sweat_smile:
13. pro 2010 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen haha.. prajem ti taký super pôrod, ako som mal ten druhý :wink:
a takýto mám recept ze Záhorá.. len si ho každý rok nejako upravujem. veď to poznáš :grinning:
13. pro 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja osobne potvrdzujem teóriu, že chlapci sú náročnejší a dievčatá menej (aj keď ju tu Bihan čiastočne vyvracia). Oliver bol, prepáč Oli, otrasné mimino, furt sa nosiť, imrvére mrnčal, nespal, jediné jeho plus bolo, že jedol (ale keďže mal silný reflux, tak polku vypitého mlieka som potom vždy utierala z podlahy), ešte aj na vécku som musela mať otvorené dvere, aby ma videl, lebo inak by spustil...a napriek tomu, že bol aký bol (tak do 9 mesiacov), som veeeľmi chcela druhé, lebo som túžila po dievčatku :slight_smile: a Simona je z úplne iného súdka, pokojná, vnímavá, také to decko, čo sa dá závidieť :slight_smile:
Gijar, vydrž, okolo roka to bude určite len hudba minulosti...a keď začne chodiť, budeš rozmýšlať nad súrodencom...
Bihan, tebe som ešte dávnejšie chcela vyjadril poklonu za 2 prirodzené pôrody 4-kilových báb (tuším dokonca bez nástrihu :confused: )
13. pro 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan ehm, ten recept som nepchopila ale teda ako medovniky len kydnes zazvor?
jaaaaaj porod kde este je, sa k nemu pregrciam (s prepacenim za vyraz) nie vazne, vam to musi prist komicke, je to pravdepodobne prva zatazkavacia skuska a pravdepodobne ta najlashia spomedzi vsetkych a ja uz odpadavam ale mne je jednoducho ZLE! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a pri mojom stasti budem mat preukrutny porod a maleho certa to si piste.
13. pro 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan aj ja som dala malu od januara na dva dni cele do skolky zvyskok len rano (uz teraz mi je z toho zle, lebo ja som taka riadna maman poule :sweat_smile: ) ale zas si zvyknem tak ako om si zvykla aj na tu rannu skolku :wink: Podla mna je kantina super vec - teda v porovnani s mojou kuchynou, myslim ze sa tam deti ak nie su prilis difficilles dobre najedia aj relativne zdravo. Ale ak ju chces nosit domov na obed, nie je problem, preco by nemala byt rada ze ta vidi a vidi sestricku?Ale ak chodite peso a je zle pocasie tak je lepsie ostat v teplucku, nie? :slight_smile: A urcite tam nie je jedina co nespava poobede, oni su tam urcite na take deti zvyknuti a ona sa urcite tiez prisposobi ostatnym.
@gijar, ja sa praveze bojim ze druhe baby by nebolo take idealne ako Zuzina a ze ako by som zvladla "horsie" dieta. A tak to radsej neriskujem....aspon zatial.... ale ako vravi rosny nikdy nevies co ta stretne.... :grinning:
13. pro 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen jasné, že si nepochopila, lebo ja, ťapa, som to zabudla skopírovať :stuck_out_tongue_closed_eyes: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5598
Inak toto sa mi stáva stále, že o niečom točí a neskopírujem linka :sweat_smile:

@zuzao teda moje kočky sú ako deň a noc :grinning: a kamoška má tiež jednu dcérku, ktorá bola ešte výrazne náročnejšia ako Marina.
Pri pôrodoch to bolo u oboch celkom komické v tom, že som mala mať podľa odhadov "normálne" deti :grinning: Prvý pôrod dokonca kliešťový len s miernym natrhnutím, druhý úplne bez ničoho..myslím, že k tomu dosť pomohli homeopatiká a posilňovanie panvového dna.
13. pro 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak s tym spavanim, ja som nikdy nespala poobede v skolke a to si predstavte komancovska skolka, kazdy musel kreslit pravou rukou, nosit na telesnu jarmilky atd atd a ja som nespala :astonished: Tak zo zaciatku som si vraj (info mam sprostredkovane od rodicov a uciteliek nakolko som bola krpata na to aby som si to pamatala) nosila z domu plysove hracky rozneho druhu ktorym som pri jednotvarnej hre obtrhala postupne vsetky koncatiny co sposobilo bordel a tak postupne som dostala povolenu odchylku a ku koncu som sa uz na poobenu siestu ani neprezliekala a travila som ju s ucitelkami co srkali popludnajsiu kavu a kucharkou co pripravovala olovrant pocuvajuc drby vsemozneho charakteru...bolo to mensie zlo ako pobudit mojou nespavostou polku skolky :grinning:
13. pro 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen mame spat ked sa nam nechce a ked sa nam chce tak nemozme :rolling_eyes: .....
13. pro 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen uplne ta chapem...takisto som sa citila nie pre problemy s nevolnostou ale pre mocak.ono chodit v noci 7x na wcko a ked si niekde cez den a mas nakazane pit 5x za hodinu a to od 3tieho mesiaca tiez nie je sranda.

@zuzao ja v to dufam,ze okolo roka to bude ok. podobne,bud sa rozreve ked som na wcku alebo si ho v sedacke dam pred dvere..ale aj to mrnci lebo sa nevenujem len jemu ale inej cinnosti :grinning:

@bihan luci ja ta obdivujem a nechapem zaroven...ja proste nerozumiem ako si mozes kontrakcie uzit...a mala si silne ako viem....proste mi to nejde do hlavy a obdivujem to,lebo ved vies,ako ma kontra zaskocili a doteraz mi je do revu,ked si spomeniem,ze este min.raz take daco zazijem (dufam samozrejme,ze sa podari), lebo min.1 dieta este chceme,len nie v najblizsej dobe....a to som ani zdaleka nemala tazky porod-vdaka epi prave.
13. pro 2010 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen
čo by bolo grcanie na tom celom to najľahšie, to kto povedal? Celé je to plynulo bohovsky ťažké, teda ako u koho, ale rozhodne si tu neni na smiech. Ja keď ťa čítam, tak si zaspomínam, ale úprimne - som rada, že to mám za sebou. Lebo my sme chceli pôvodne 3 deti (teda skôr ja, MM viac-menej len rešpektuje rolu pripustenia :grinning: ), ale keďže obidve mám per SC ale hlavne boli ťažkí, tak mi nebolo ďalšie tehotenstvo odporúčané, už pri Simone mi hrozila každú chvíľu ruptúra maternice...Nestraším - 4.700gramových detí sa nerodí mnoho...A celým tým chcem povedať, že naša rola poskytnutia daňovníkov štátu sa týmto skončila :slight_smile:
@bihan
k tým odhadom: Simonu som mala plánovanou SC, v stredu som bola na poslednom kontrolnom UTZ, kde bola jej hmotnosť odhadnutá na 3750g (o celé kilo menej :confused: ), tak sa ešte zvažovalo, či mi podpíšu ten SC (spodná hranica pre pôrod sekciou je 4000g), v sobotu sa narodila a bola malé jumbo :slight_smile:
a nebuď sebecká, ak je Sáre v kolektíve dobre, tak ju tam nechaj a ty si užívaj voľné chvíle s Marinou, alebo sama so sebou :wink:
13. pro 2010 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen
a ešte ma napadol taký návrh: veď nech to za teba odrodí Bihan, ona bude het z ďalšieho pôrodu a kontrakcií a ty sa vyhneš tomu "preukrutnému" pôrodu :grinning: Veď kamarátky si predsa musia pomáhať :wink:
13. pro 2010 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar tak zase nie som masochista :grinning: Kontrakcie bolia a dosť, ale pri druhom pôrode som na ne bola pripravená.. pri prvom ma totálne ovládla bolesť a všetko išlo potom už zle.. pri druhom som vedela, do čoho idem, na čo sa pripraviť, ako to zvládnuť...a hlavne s nimi nebojovať :stuck_out_tongue_closed_eyes: Po druhom som bola hrozne hrdá, že sme to tak krásne zvládli, ale zase nie som blbá a keby mi kontrakcie trvali 16h, tak už dávno žobrem o Epi :grinning: A dobrá príprava je proste super vec.
@zuzao ja viem, že je to sebecké :grinning: Sára je v kolektíve rada, doma sa nudí, čo je pochopiteľné, len to musím trošku stráviť a bude dobre :slight_smile:
No a tie odhady, to je fakt riadna fraška.. ja som na odhad musela kvôli pôrodu do vody, lebo nad 3700 do vody rodiť nechcú, resp. nesmú :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak som bola pekne na odhade, doktorka napísala, že ak to dotiahneme aj do termínu (41tt), tak nebude mať viac ako 3,5kg.. hehe.. ja som sa len zasmiala, že papier na to mám a môžeme ísť rodiť 4-kilového macka do vody :grinning:
@blanblan 2x do týždňa do cantine mi príde ako skvelé riešenie. :slight_smile:
13. pro 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao ved ved aj mna to napadlo :grinning: :grinning:
13. pro 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen len aby som ti ho potom vrátila :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. pro 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
nase male male cinanske dieta? :grinning: :grinning: :grinning: vies co ja budem s babom isto hrozny debil, ja sa tesim ked uz bude mat tak 5-6 rokov ked uz budes aj kecat s nim moct a tak...ja ked vidim mojho synovca, ako zlaty je na zjedenie ale on iba spi, je a reve ... co ja s takym budem robit ha? :grinning: :grinning: :grinning:
13. pro 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan zobrala som po 3 hodinach :grinning: ale zas som videla,ze to absolutne nepostupuje,stale rovnako cm :unamused: takze ziadny optimizmus+krava sestricka,co mi trepala,ze to horsie bude este...tak potom sa neboj a nezobri,ze :angry:
no ale ajtak sa dalsieho bojim a bolest toho druhu nezvladam...zlata operacia pre mna :zipper_mouth:
nguyen- hej to aj MM by rad uz aspon 3rocneho,nech uz sa s nim da hrat a na korcule ho stavat :grinning: inak nam maly prvych 6-7tt vazne len spal (malicko,bo koliky),papal (s revom) a reval...v podstate reval nonstop :frowning2: preto som bola taka v strese z toho ze toto je ako co :confused: teraz uz je lepsie...ale stale je narocny velmi :wink: no a vidis,som tu,zvladli sme :sweat_smile: ale kolkokrat som sa spytovala a modlila,ze kedy uz ten rev skonci preboha :pensive:
13. pro 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek