• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
autor
@zuzao ty no já nemít to mlíko tak se asi zblázním, zrovna před chvílí jsem uspávala syna a myslela jsem že mi uhoří krk, no a tak ted honem popíjím mlíko tady a super...já mám mandle a ořechy strašně ráda ale ted se snažím to nejíst, podobně jako čokoládu a sladké věci, kvůli zácpě...jenže o víkendu jsem zase ujela pojedla sladké a už zas zácpa... :angry:

nguyen,

tvůj muž je číňan? tak to budete mít nádherné dítě! moje kamarádka je indiánka a její muž francouz a mají krásné dítě!
neboj si zvykneš na to miminko ono to tak má asi skoro každý! já dodneška nevím jak mluvit na miminka druhých, jen na to svoje...
13. pro 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen
ja neviem, možno to bude pre teba celkom nová informácia, ale miminá fakt len spia, revú, jedia a ešte (to si možno netušila) kadia :grinning: . Tí chlapi sú tuším jak cez kopirák, môj MM tiež hovoril (teda hlavne pri Oliverovi) prečo sa deti nemôžu rodiť rovno 2-ročné :slight_smile: som zvedavá, kto by si zobral na starosť pôrod :slight_smile:
Poznám zo dve také realistky ako si ty, že všetko len ultra praktické, a čuduj sa svete ako sa po narodení bábätka zmenili :slight_smile: To príde úplne samo čo s ním a keď nepríde, tak si prečítaš na MK :wink:
@gijar
ja som sa tiež pri Oliverovi modlila, aby už prestal, boli chvíle, kedy sme revali spolu, lebo som už nevedela že ČO! čo tomu decku preboha je! raz sme dokonca išli na pohotovosť (teraz mi je to tak trocha komické), lebo sa nedal zastaviť s revom...alebo som volala zrútená MM, že to chcem všetko vrátiť, že už ho nechcem :sweat_smile: (MM hneď utekal domov z roboty, lebo sa bál, aby som Oliverovi neublížila - ale nebola som zas tak mimo, že by som mu ublížila :slight_smile: ) bol to teda ultrazaberák ! a preto treba mať aj dievča, aby si videla, že materstvo môže byť aj o inom :wink:
13. pro 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao asi mame podobne deti. s pohotovostou rovnako cca v 3tt :grinning: ze len reve a reve ,aj pri jedle :grinning: no a on v aute zaspal vo vajci...sme tam prisli ako debily...ale 'nastastie' sa rozreval potom aj tam :grinning:
no len co ked aj druhy bude chlap:slight_smile:
13. pro 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar
no oliver reval aj v aute, ale akonáhle sme vošli do čakárne pred ambulanciou, prestal a kukal obrázky, čo tam mali po stenách...takže my sme ako tí debili aj naozaj vyzerali :wink: doktorka len zhovievavo utrúsila, že asi potreboval zmenu prostredia, vyčúranec malý :sweat_smile:
13. pro 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen šak práve... malá exotická miešanka nám chýba do zbierky.. už máme blonďavé modrooké, hnedovlasé hnedooké.. ešte niečo iné treba :grinning: Len ako to bude taká palička po vás, tak to bude každému jasné, že nie je moje :grinning:

A miminká sú predsa rozkošné.. ako si to bľaboce, krásne vonia.. každý deň robí pokroky.. aj keď uznávam, že ozajská sranda to začína byť cca od 2r, keď začínajú kecať a vymýšľať hlúposti, nepotrebujú plienky a všetko ich nadchýna. :dizzy_face:

@gijar ja by som na Slovensko rodiť nešla ani keby mi za to zaplatili majland. Ten prístup tu je neporovnateľný.
13. pro 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ved nevravim ze nie su a ze sa netesim ale budem hrozne nemotorna, uz sa vidim :sweat_smile: a jasne ze isto budem rada ze mam male babo ale aj tak sa tajne tesim ked kus podrastie a uz to bude mat vlastny rozum :grinning: podla mna musi byt uznasne objavovat v niecom co je z vas vlastnu povahu a charakter, si myslim ja a nejde len o praktickost, asi som skor ten typ co ma blizsie k rozpravajucim tvorom ako k nemym babatkam, ale vsetko mozno bude este inak, nehadam sa :wink:

@meleri moj chlap je vietnamec po otcovi a polo thaican a polo spaniel po maminke :grinning:
14. pro 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen ahoj ty byvas v Lyone?

ahojte dievcata
14. pro 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pheva teraz uz byvame v Anse, to je tak na pol ceste z Lyonu do Villefranche :wink:
14. pro 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pheva ahoj, jak se má Janka s dvojčaty? :slight_smile:

nguyen,

jo to jsou nejhezčí děti! :dizzy_face: samozřejmě i mulati jsou krásní ale těch je hodně zato tak jak to budeš mít ty nebo ta moje kamarádka těch je málo mi přijde....:slight_smile:
14. pro 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
vdaka, no dufajme hlavne ze obaja v zdravi prezijeme toto tehotenstvo a potom uvidime ci bude krasne, kazdopadne pre mna to najkrajsie na svete nie? :grinning:
14. pro 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nguyen no pro mě je samozřejmě nejkrásnější můj syn! :dizzy_face: ale jestli ten druhý bude taky tak hezký jako můj prvorozený tak budu ráda....krása je fakt jediné co si člověk bohužel nemůže nikde vzít....zbytek už jde v tom životě nějak nabýt..a co si budem namlouvat krásní lidi to mají v životě jednodušší, jak chlapi tak ženské....jen to nesmí být jen ta krása ale taky něco v té hlavě že jo.....
14. pro 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda baby vy ste sa rozpisali ;)

@nguyen no nechcem ta strasit, ale mojej svagrinej bolo tiez zle az do 20tt a to az tak,ze musela prestat pracovat

mne sa prave rozplynul 'sen' o mojom augustovom babe..... :frowning2:
14. pro 2010 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lulu318 bude septembrove :dizzy_face:
hej prave som bola na obede s jednou kamoskou co zije v spanielsku a ma 10 mesacne dievcatko a ta mi povedala, ze ona zvracala celych 9 mesiacov a dokonca aj pri porode :sweat_smile: , ale bola zlata, lebo mi vysvetlila, ze po case zabudla ako bolo ked jej bolo dobre a svojim sposobom si na tie nevolnosti zvykla a este som rada ze som kde som a nie v tych spanielskych 40 stupnovych horucavach :sweat_smile:
14. pro 2010 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen no mozno sa moj drahy docka toho jeho Apriloveho o ktorom zasa on sniva? No hlavne aby bolo a aby bolo zdrave, vsakze...
14. pro 2010 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen
mne bývalo zle "len" do 20tt, ale pri pôrode som sa povracala aj ja...vlastne, s Oliverom som si toho zažila na sále a v jej okolí kde-čo...ale to napíšem, až keď porodíš :wink: a kámoška má pravdu, to príslovie, že človek si zvykne aj na šibenicu, má niečo do seba...aby som ťa trocha ukľudnila, ja viem, že teraz tie nevoľnosti moc prežívaš, ale ver mi, už o také 2-3 mesiace si nespomenieš ako veľmi alebo málo ti zle bývalo, bude to (v tvojich spomienkach) jednoducho len súčasť priebehu tvojho tehotenstva...lebo aj počas tehotenstva, aj keď sú deti malé sa toho toľko mení v krátkom slede....
@lulu318
len chcem zopáknuť radu, ktorú som poskytla aj rosny, hlavne sa na tehotenstvo/bábo psychicky neupínaj :wink:
14. pro 2010 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jeje tak mi nebylo zle vůbec, jen únava, a usínala jsem nějak po osmé, jen trochu nechutenství...ale nezvracela jsem atd, ani u jednoho..každá žena to má jinak..
14. pro 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
ste toho popisali :slight_smile:

@nguyen gratulujem a nevolnosti nezavidim, nastastie toto ma nepostretlo, len prvy trimester som bola stale unavena. Ja som nocny vtak, chodim spavat okolo druhej v noci a rano o siedmej sme uz hore.
CO sa tyka brucha, tak to som mala vazne obrovske, pribrala som nechutnych 30 kil, dva tyzdne pred porodom som sa radsej prestala vazit :stuck_out_tongue_closed_eyes: O porode nebudem radsej pisat, nastastie druhe neplanujeme, i ked stat sa moze cokolvek.

@bihan to je super, ze sa Sara tak krasne adaptovala, Jullian este stale place.
Najhorsie je, ze 3. januara by som mala nastupit do prace, dostala som ponuku a dnes mi poslal(mozno buduci sef) pracovnu zmluvu, uz ju musim len podpisat. V piatok som bola v zubnej technike na skuske a ked som volala s Jullianom, tak som ledva slzy udrzala. Ach jo, si to fakt neviem predstavit.

Zajtra uz letiiime na Slovensko :dizzy_face:
14. pro 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan luci, ja by som tiez brala porod tu,ale nam to nevyslo proste casovo,bohuzial...ten pristup bol fakt onicom...ale zasa ktovie,ci by mi pri tej bolesti nejaky pristup pomohol,kedze som to zvladala zle :frowning2:
tak mna nevolnosti tiez nepostihli,nastastie. takisto len unava,ked sme boli na navsteve do 23.00,isla som umriet od unavy :grinning:
14. pro 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lulu318 augustové sú fajn, ale teda levíča už radšej nechcem :-P Októbrové váhy sú super :dizzy_face:

@janka_fr Jani, to mi je úprimne ľúto :confounded: Sára si toto "odskákala" u nounou, keď som začala robiť, ale super bolo to, že tam zostávala len 2h 3x za týždeň.. vždy, keď som prišla a odhádzala, tak revala. Potom to už išlo jednoduchšie. Od septembra chodila na Slovensku do škôlky raz za týždeň s kamoškami a teraz vlastne trochu plakala od emócií keď som prišla prvý deň. Druhý už ostala celé doobedie a dnes doniesli domov vlastnoručné darčeky, tak si ich s takou hrdosťou niesla domov :dizzy_face:
Navyše som sa rozprávala s riaditeľkou (učiteľka v PS :slight_smile:) o cantine, a vraj miest je málo a prednosť majú dvaja prac. rodičia, takže na obed bude chodiť domov.

Užite si do u starých rodičov :dizzy_face:

My na moje obrovské "potešenie" s najväčšou pravdepodobnosťou pocestujeme do Bretónska. :rolling_eyes:

A že si človek zvykne aj na šibenicu je pravda :grinning: Ja som hrozný spáč, keď som nespala 8h za noc, tak som bola celý deň ako vygrcaný rezanec.. teraz chodím spávať pred polnocou, občas ešte 3x za noc dojčím a o siedmej vstávam so Sárou a fungujem :grinning:
14. pro 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
podobne, potrebovala som 8 hodin,inak bolest hlavy,migrena,cely den blba nalada....teraz ked spim 6,5-7hodin,tak je to pre mna uzasna noc...a to nie vkuse samozrejme :grinning:
14. pro 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby,potrebujem poradit. V piatok sme boli s J. na ockovani-priorix a meningitec . V sobotu dostala mega davku vitaminu D a vcera,t.j. po 3 dnoch sa zacala vyhadzovat a dnes je z nej lienka sedemmilion bodkova. Podla mna su to kiahne,su to take vriedky,akoby popalene,po celom tele.
Myslite,ze by to mohla byt reakcia na ockovanie? A ak su to kiahne,tak je nebezpecne,ze uz mala virus v sebe a bola ockovana?Kua tam,v nedelu letime na svk :astonished: :confounded:
15. pro 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki no podla toho opisu by to mohli byt kiahne - no v tom pripade asi to slovensko pada - nemozes s nou cestovat je to vysoko nakazlive, nebezpecne to moze byt pre dospelych, ktori kiahne nikdy nemali - najma pre tehotne zeny. Je to nakazlive uz par dni pred vyhodenim vyrazok a nakaza trva az kym vyrazky - vriedky nezaschnu...(fu super, ze ja som to uz prekonala...)

ci je to reakcia z ockovania - to ti neporadim - moze byt

@bihan som augustova - viem o com hovorim :slight_smile: no bracho je lev a mama vzdy vravela, ze to bolo ukazkove dieta (stale je xixi)

15. pro 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lulu318 vdaka,poobede mam RDV u dr,tak uvidime.Ale ja myslim,ze su to kiahne.A na svk pojdeme ak keby co bolo,ja mam ist s J.lietadlom,ale ak mi to dr neodporuci,tak pojdeme s MM autom,ale on ide az 22.12 no co uz... :angry: :rolling_eyes:

A ja som tiez levica-julova :sunglasses:
15. pro 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki neni zac
15. pro 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já neblila nikdy, ale pokaždé jak mám kontrakci tak má pocit že mám žaludek plný mýdla. mám strach že jak budu rodit tak budu zvracet pořád.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

lulu
přeju at se zadaří tentokrát! :dizzy_face:
15. pro 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
včera som v obchode kúpila taký koláč, celkom dobre vyzeral, boli ho tam mraky, tak som "na koštovku" jeden zobrala. Volalo sa to že Galette des Rois (dúfam, že som to dobre napísala). Odkrojila som si kúsok a skoro som si zub vylomila na takom plastovom pandrlákovi (asi to má byť jeden z Troch kráľov, len je tak degenerovane domaľovaný... :sweat_smile: ) a potom som si tiež všimla papierovú korunu pod koláčom...Len tak - zo zaujímavosti, to je zrejme dajaké francúzske tradičné vianočné? Má to dajakú históriu? A jedávate to aj vy na Štedrý večer? Ten panák asi nebude k Človeče nehnevaj sa...? Vyhrala som niečo, ak som ho našla? :grinning:
Je tu ešte dajaký júlový lev? Lebo aj ja som a tuším aj Nguyen nosí jedného v brušku :slight_smile:
btw, Nguyen v ázijskom jazyku aj niečo znamená (ak teda nie som príliš impertinentná...)? Alebo je to len náhodný zhluk hlások?
to som tu koľko otázok popísala...to vyzerá ako dajaký kvíz, alebo čo... :wink: to len tak, aby reč nestála...
15. pro 2010 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao Galette des Rois uz ted? Ja myslela, zee to je az v lednu. Priznavam, ze jen jak jsem si to cetla, tak ze mi lehce zvedal kufr pri predstave, kolik jich zas "budu muset" snist. No jo, je to tu nakej zvyk... Priteluv tatka dokonce ty fèves (panacky) sbira, ma jich peknou kupu za ty roky...
15. pro 2010 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao :grinning: To je tradičný koláč na 3 kráľov/Epiphanie a ten, čo nájde figúrku je kráľ/kráľovná :slight_smile:
@evuliki prečo dostala Jasmi Pirorix aj mega dávku D-čka? :confused: Či sú to kiahne asi zhodnotí len lekár, môže to byť reakcia na očkovanie, len nechápem, prečo to všetko.
15. pro 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny ja som to ešte nejedla :grinning: Vo všeobecnosti komerčné koláče nejem, lebo sú hrozne sladké a ešte som s nikým Epiphanie neslávila.
15. pro 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao trojkralovy kolac milujem a jeme ho nie len na troch kralov ale stale ked ho v obchode vysnorime a ano trba ho jest opatrne parve pre feve (ci ako sa to pise - mam za to ze je to asi bob - ako feve de cacao ... hadam :confounded: )
Nguyen je meno jednej velmi velkej slachticej dynastie, ktorej clenovia museli zdrhnut z Vietnamu po nastoleni Ho Ci Mihnovej komunistickej dikatury. Bolo a je ich tolko vsade po celom svete, ze nezainteresovany pozorovatel by si myslel ze kazdy vietnamec sa vola priezviskom Nguyen, vratane toho mojho :grinning:
15. pro 2010 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek