• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@bihan no, o moc jsi zase neprisla. na muj vkus je to desne sladky a mastny a to jakoze kolace miluju. Ja to domu taky dobrovolne nekupuju, ale kdyz prijde to obdobi, tak je toho vsude v praci, znami te zvou na navstevy, kdyz dojedeme k rodicum...tak proto se mi to uz zajida :slight_smile:
15. pro 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, takže tu sa 3 Králi zrejme slávia vo väčšom ako u nás...hurá, budem kráľovná :rolling_eyes: to by som asi bola každopádne, lebo likvidátorom takmer všetkého s cukrom v našej domácnosti som ja :sunglasses:
@evuliki
ja som ten tvoj príspevok tiež moc nepochopila...príliš info naraz....každopádne, lulu má pravdu v tom, že ovčie kiahne sú vysoko nákazlivé...Oliver ich mal asi mesiac a pol predtým, ako sa narodila Simonka, som mala iné bobky :fearful: Ja som kiahne síce prekonala v detstve, ale žiaden záznam o tom v mojej kartotéke neexistuje. Ešteže moja mamina je taká encyklopédia a presne si to pamätala... :slight_smile:
@nguyen
takže ty si/budeš de facto šľachtičná ? a aj malé bude "šľachtičiatko"? :dizzy_face:
15. pro 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao no hovadsky :grinning: taka modra krv mi v zilach koluje ze az. Mam rada moju belle famille, ale co ma na nic udivuje najviac a to hlavne u svokra (lebo svokra ma u prdele nakolko ani vietnamka nie je a pochadza z vyrazne chudobnejsich pomerov) je ta ich story o dedicovi. Aby ste mi rozumeli syn prveho syna prveho syna prveho syna dynatsie je dedic. Coho? Ani srnka netusi, ale je dedic ako hrom :grinning: A hadajte co? Moj drahy je syn prveho syna prveho syna atd atd az na vecne veky amen a odomne sa teraz samoska, ze caka ze im porodim syna dedica (stale neviem coho) inak si vravim ze esteze inak su uplne skveli, lebo by ma z tych ich tradicii ktore ja svojim europskym mozgom asi nikdy nepochopim nacisto porazilo :grinning: :grinning: :grinning:
Inak uz mam aj svoj vietnamsky kroj, mimochodom nadherny, nosim ho sice iba dvakrat do roka ale napr tato cast tradicii je skor prijemna, alebo napriklad ich jedla mmmm uz teraz sa mi slinky zbiehaju a tiez moja svokra je poklad ale teda ten azijsi jing a jang u nich plati na 100% :sweat_smile:
15. pro 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen
bóóóže, nguyen, veď to je ako z románu od Danielle Steelovej :slight_smile: sa tu hodí taká fráza z ružovej knižnice: "to je také vzrušujúce" :slight_smile: Takže ty si teraz pod tlakom porodiť dediča trónu? no to som zvedavá, ako to ako dobrá nevesta, zariadiš? Vážne, musí to byť veľmi zaujímavé nazerať z prvej ruky do tradícií nám úplne vzdialenej kultúry :wink:
p.s. tak to asi trocha Bihan zavádzala; v skutočnosti je to tak, že ja nájdem panáka a kráľovná budeš ty... :grinning: :grinning: :grinning:
15. pro 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne, volajte ma Kate :grinning:
15. pro 2010 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri dakujem budem sa snazit ;))
15. pro 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
no uz som vas docitala, po 2 dnoch uplnej agonie z MS bolesti.....
no ja ten ich trojkralovy kolac milujem, no ja milujem vsetko sladke, svokra to pecie doma, lebo vo FR uz neziju - tiez som cumela ako puk, ze o co ide, ale chuuuti mi to velice, ked som tu bola min. rok na vianoce - tak som kupovala a jedla stale dokola - mnam :stuck_out_tongue_closed_eyes:

idem sa vyvetrat von, bo som nebola uz 2 dni!!!!

15. pro 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan priorix dostala druhu davku,ono sa to myslim v 2.roku ockuje,ale ja som sa doteraz tomu vyhybala,a ked sme sa k tomu dokopali,tak uz mala kiahne v sebe.... :angry: :astonished: :frowning2: A ta davka vit.D je trojmesacna ,je to ampulka,uz si nepamatam to mnozstvo.Tu sa to bezne v zime dava,kvoli nedostatku slnka

@zuzao neviem,ja som si to po sebe dva krat precitala a svojmu clanku chapem :sweat_smile:
A boli sme u DR.(nebola nasa,ale zastupujuca),su to jasne kiahne a cestovanie uplne odporucila,dokonca vraj ked chcem,moze ist mala do skolky,ze mi to zakazat nikto nemoze :astonished: Ale jasne,ze ju nedam
15. pro 2010 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak a tu je nasa lienka
15. pro 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki môžeme prísť na návštevu? :grinning: Sára už mala 2x šancu ich chytiť a nič. Nech to má u vás ľahký priebeh :wink:
O D-čku som nepočula. :confused:
@nguyen aby si sa s nami neprestala baviť, keď porodíš toho "dediča neviem čoho..." :grinning:
15. pro 2010 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan ty ale ak to bude dievka...ju zhodia z utesu :grinning:
15. pro 2010 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki ahoj neda mi nereagovat, ale chcela by som vidiet tu doktorku co dietatu s kiahnami odporucila cestovat a este aj ist do skolky;
pri kiahnach ma dieta znizenu imunitu a min 2 tyzdne sa odporuca pobyt mimo kolektivu deti. Ja by som teda urcite neriskovala aby ku kiahnam chytla napr. chripku. Okrem ineho je dieta vysoko infekcne az do poslednej kiadne, hlavne pre okolie napr. tehotne zeny.
15. pro 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahen to je uplne super,ze si sa zaregistrovala prave kvoli tomu,aby si mi odpisala :stuck_out_tongue_closed_eyes: Alebo zeby si mala dvojitu identitu,hmmm? :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A chces cislo na dr.? Nie je problem
15. pro 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja len v dobrom, viem o com pisem som lekarka, tak len tolko. A okrem ineho maju moje deti teraz tiez kiahne;
Ale nech robi kazdy ako vie.
15. pro 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen pozeram,ze mas termin dva dni pred mojimi narodeninami,paradicka :wink:
15. pro 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahen :grinning: :grinning: :grinning: a ktora si to?
15. pro 2010 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@evuliki ty neštovice či kiahne to je blbé že jste to chytli zrovna před cestou :frowning2: ale zas je super že už to bude mít za sebou! stejně to nechápu, to dostala z toho očkování?
já to chytla až v 6 7 letech, ale byla to pohoda....
15. pro 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri nemohla to chytit z ockovania,ten virus uz musel byt v nej.
A J.mi hovorila o dvoch detoch z triedy,co maju rovnake "pupaciky" ako ona,takze verim tomu,ze niektori rodicia infikovane dieta do skolky daju ...
15. pro 2010 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@evuliki aha to je smůla, hlavně teda proto že jste museli ještě dávat za očkování a vlastně zbytečně....
jo tak já jsem už taky zažila že tady přišli do knihovny na čtení dětem s úplně obsypanou holčičkou, my měli taky zrovna před dovolenou loňského máje, jak jsem to viděla, popadla jsem malého a mazali jsme pryč.. :sweat_smile: ale třeba ted nevím jak bych to řešila, jestli bych zůstala .... :sweat_smile:
15. pro 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki tak mas po zahade moja tak len nic natierat s dezinfekcnym a dala Ti primalan ze?? :wink:
prejde to rychlo ak c :wink: ces kup si homeo prieneh kiahni je uplne lahsi potom a spoj vitamin C potreuje vtedy telo.. :wink:
co sa tyka deti , tu je normalne vidiet deti v obchode, a vonku s kiahnami .. :wink:
nikto si s toho tazku hlavu nerobi.. :wink:
tak len cim skor sa vyliecte.. :wink:
15. pro 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ano,mame dezinfekcny sprej a krem,zatial stale bez teploty,takze super. A ved ja sa nestazujem,ze tu deti behaju ako lienky po vonku,tiez by sme s malou nevydrzali dva tyz. doma sediet. A tvoji uz mali kiahne?
Ozaj baby,ak nahodou pozerate niektora TV JOJ cez internet,ide vam?Nam uz druhy den nejde :angry:
15. pro 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan to tvoje motto v pase :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile:
15. pro 2010 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki ani mne nejde JOJ vraj prerabaju stranku :angry:

moji nie pata som dala ockovat nestastne pred 4 rokmi... teraz lutujem.; nebude ho chranit za par rokov!!!
no a josh mam pocit ze dostal imunitu ked som bola tehotna starala som sa o chlapca co mal silne kiahne takze asi josh dostal imunitu.. :grinning:
uz 3 krat bol v styku od mala s dietaom ktore malo kiahne a nic!!!! moje nervy nic tak som chcela, aby ich mal ako drobec.. :wink:
no neskor uvidim dam mu urobit test ci uz nema imunitu. :wink: zatial to neriesim..
tak sa len drzte.. neboj to bude dobre bude to mala pekna lienka :slight_smile: ani kostym nebude potrebovat. :wink:
15. pro 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzao-ja som ho jedla v praci v 1 skole s detickami,maju aj tradiciu nosit ho do skoly na 3 kralov (tu je skola normalne)...je fajn,ale nic svetoborne :wink:

evuliky-hej,ja som tiez videla deticky zo 2 uz v pohode vonku a 1 aj v skole v CP s kiahnami...tu je to ok....vo vasom pripade neviem ci by som sla lietadlom,ale ked Dr.povedala,ze ok,tak ok....ale autom uplne v pohodicke a ked uz to bude trebars ten tyzden-10 dni,podla mna aj na SR je to normalne ist von...osobne si pamatam,ze my sme veru von chodili normalne aj dobodkovani,mam v zivej pamati,ako som sa hanbila s takym xichtom,mohla som mat 7 rokov alebo kolko.
15. pro 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Slovenským doktorom a učiteľom neodporúčam sem nakúkať... :grinning:

Môj malý mal kiahne pred 2 rokmi. Jasné, že pediater dal dezinfekčný sprej, krém a tekuté mydlo Septivon. Malý mohol chodiť bez problémov ďalej do škôlky. Teda rovnako ako @evuliki. U nás to prešlo veľmi rýchlo, keď ho to veľmi škrabkalo, jemne sme to vždy pohladkali bruškami prstov.

A pomáha na to aj Caillou et la varicelle na DVD alebo knižka:
http://books.google.fr/books?id=tYawj_woziwC&pg=PT7&lpg=PT7&dq=caillou+varicelle&source=bl&ots=G7MXEHcspJ&sig=NYXybHJ-m7v4cUuxazcP81Z4xko&hl=fr&ei=LRsJTdqQHoWb8QOLqbUT&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=5&ved=0CDsQ6AEwBA#v=onepage&q&f=false
15. pro 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bre ranko,

baby ak mate facebook urcite si pozrite toto vide - ako ockovia uspavaju ratolesti :wink:

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1264256004316

16. pro 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
:astonished: to som netusila ze s kiahnami sa chodi do skoly! Takze vsiam sme sa uspesne vyhli teraz cakajme kiahne? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Sice lepsi v mladsom veku ako v starsom, vsak?
Dnes sme isli za snehu do skoly, co vam severanom uz pride asi ako standard ( :grinning: ) ale som sa celkom bala sby sme niekde nezlateli z bicykla :sweat_smile: kazdy den pozeram meteo a cakam zlepsenie a stale nic! Co je toto za bordel? mam uz plne zuby zimy, dufam ze aspon nebude dlha!
@nguyen,mozno som prehliadla, ale ked to bude diavca tak co? snad len nebudu sklamani?! :fearful:
16. pro 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mě by zajímalo proč z těch neštovic mají někteří lidé jizvy? to je jediné z čeho mám strach, znala jsem někoho kdo už byl dospělý a měl je teda na obličeji..
16. pro 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri :grinning: Náš papa si posadil malého na kolená a ukázal mu na internete fotky práve takýchto jaziev. A povedal mu, že ak si to bude škriabať, tak mu také navždy zostanú. Takže keď ho to škrabkalo, prikladal si Monsieur Malchance SOS enfant alebo pomohlo aj to moje jemné pohladkanie, keďže to tiež bolo cez zimu, väčšinou som mala pri tom dosť chladivé končeky prstov, a to mu robilo dobre...
16. pro 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri myslim,ze deti znasaju kiahne najlepsie, sice mozu byt vedlajsie priznaky - ale to su skor horucky, tie jazvy - to uz mozno u dospelych - teda najma dospeli chlapi to vraj znasaju velmi zle.

no ako vidim to chodenie do skoly zavisi od krajiny, prvy krat pocujem, ze deti s tym mozu vobec na ulicu u nas na Sk a aj v UK maju normalne karantenu - nikde s nimi nesmies...

@evuliki bola som v Octobri u kamosky a jej deti to mali - no ako ich natierala + nekupala (tam jej doktorka povedala, ziadne kupanie neviem ako tebe poradila) tak sa im to do 5 dni krasne vysusilo (sice mali to stale, ale oni tie vriedky ak nie su take mokvave - tak uz nie su infekcne) - tak snad do vasho odletu uz budete OK - aby vas nahodou z letiska 'neotocili' - ze ste infekcny....
16. pro 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek