• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
autor
@gijar "delivery at the aircraft" prostě přijedeš s kočárkem až k letadlu a oni si ho převezmou a jak přistanete tak ti ho zase vrátí. Pouze pokud budeš ve Frankfurtu, tak tam si berou kočárek už při odbavení. nebalí se nic, pouze dávají nálepku na kočárek to je vše.
19. pro 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
diky,no ono to vyzera,ze mozno ani neodletime,tu z Brestu dnes zrusili takmer vsetky lety do Pariza-chyba Pariza. cize asi je tam snehu.....
mam letenku modifiable za 50e poplatok.chcem sa spytat,ci treba este doplacat cenu tej novej,ak som napr.kupovala povodnu za 100e a teraz v podstate den pred,alebo par hodin pred stoji 300e....mate skusenosti? totizto,aj keby sme z Brestu odleteli,neviem,ci stihame ten v Parizi,ak by ten Brestky let meskal,prip.bol odlozeny o niekolko hodin. bohuzial nemam let en correspondance,ale bookovany zvlast,takze ho potom musim tiez zmenit..... :frowning2:
19. pro 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, nebýva tu niektorá z vás v Nice? :slight_smile: Rozmýšľali sme, že sa tam presťahujeme, ale to mesto nepoznáme, tak sa snažíme zohnať si nejaké informácie.
19. pro 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar a kedy letite?
My sme dnes stastne a uplne na cas doleteli z Bruselu,let bol fakt super,len tie ich cesty....ach jaj... Radsej sme isli v sobotu na obed z domu ,v Charleroi zabookovali hotel a prespali kusok od letiska,ako by sme mali ist na noc autom.
A lienku som prepasovala uplne v pohode,nakolko kiahne su uz na ustupe,chrasticky malicke.SNad si neodtrhne ani jednu...
19. pro 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki zajtra z pariza...no mne to pripada,ze oni len v tejto krajine zasa ako vzdy maju problem.....vcera isli po zapase chalani autom a dnes pisali ,vraj v noci ziadny sneh v Parizi nebol :confused: takze ja fakt nechapem...tu nam svieti slnko a mame 7 stupnov a dnes proste neleteli uz 2 lety do pariza,chudak dalsi spoluhrac MM caka na letisku,vraj mozno 15.40. .............
my letime zajtra o 13.25 z Brestu a ked to posunu nejako velmi,tak nestihame vieden o 17.25. takze proste v prdeli.uz ma fakt sere tato krajina. Londyn je zasnezeny,odtial sa nelieta ok. ale ked tu nie je sneh v Parizi,tak preco boli doriti zrusene lety uz vcera a aj dnes?alebo su nasi spoluhraci,co isli autom farboslepi,ze nic biele nevideli?
19. pro 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mia258 napíš Tini :wink: My momentálne bývame 2h od Nice.

@evuliki to sa odinakiaľ než z Bruselu nedalo :sweat_smile: Užite si sviatky doma :wink:

My asi do Bretónska nepôjdeme.. klasicky máme letné gumy (načo by nám boli zimné :sweat_smile:)

@gijar záleží na tom, čo je to za spoločnosť. nízkkonákladovke musíš doplatiť rozdiel, väčšie spoločnosti by si mohli účtovať len ten poplatok za zmenu.
19. pro 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar hehe.. dnes som pozerala v správach reportáž z Paríža, kde sú vraj ľudoprázdne ulice, lebo majú 2cm snehu a autobusy chodia poriedko :grinning: Tento stav je fakt neskutočne úbohý. :sweat_smile:
19. pro 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ja neviem ale sneh tu je od vcera pooobedia nasnezilo teda poriadne :wink:
a dnes to pokracuje... :wink:
takze snehu je teda dosta snezit neprestava.. :slight_smile:

mokiri dakujem... vies co poprvy krat mi to povedal aj moj muz ze je to hlavne moja zasluha ... tolko sa s nim trapim ze to uz raz muselo byt vidiet..
no som stastna... ako malokedy ...
19. pro 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek nasi kamosi nic take nevideli,vraj minimum snehu...tak asi tie 2cm su pre nich ta brutalita :unamused: ale co sa dalo cakat ze....

@bihan nic mi nehovor, je to jedna posrata trapna krajina....haha,zas dovody na hadku tu :grinning:
inak,mame airfrance
19. pro 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ja by som im cinkla, ale s letom z Brestu nepočítaj.
19. pro 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan luci myslis?ten nas kamos nakoniec asi odleti tym 15.40.....tam nie je chyba v Breste,MM bol dnes na letisku,problem je v posratom parizi.....z Brestu by to mohlo letiet hned,mame tu slniecko a teplo :slight_smile:
19. pro 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar zalezi kde si ak si v cenre mesta alebo smer letisko tne je 30 km od cntra tu je rozdiel pocasia... :wink:
ja neviem ja som sa vcera vecer vracala s mesta a poviem ti bolo to o hubu :angry:
takze zalezi kde ides auto jasne ze peripherique ide celkom okej...
a letisko kvoli bezpecnosti a velkosti sa zatvara...; tu snezi a snezi a je silny vietor a uz bude poladovica.. pretoze teplota ide hore a dolu takze uz je poladovica a znova snezi... :wink:

hadku nie ja nemienim uz nic tu komentovat
19. pro 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
no oni sli po periferique ale tak nesnezilo...a nie len cesty aj vedla ciest vraj poprasok maximalne....nic zvlastne,poladovica ziadna, to akoze na de Gaullovi je poladovica a na periferique nie?tomu proste neverim a btw,ked vedia upravit periferique,mohli by aj letisko,nie?no a verim,ze to bolo o hubu ked mas letne gumy :sweat_smile: no uz to kaslem,dajako bude,kazdopadne je to pravda,ze toto sa moze stat len v tejto krajine,ako inak....bihan-ked tak IP pls :wink:
19. pro 2010 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar podľa mňa ale nezatvárajú letiská a nerušia lety len kvôli 2cm snehu (so som skôr komentovala tú sicuáciu v centre mesta :grinning:).. a dnes sa zase nelieta.. nie sú sprostí, veď im ide o peniaze :wink: Myslím, že prvé lety, ktoré "pustia" budú mimoštátne, nie tie vnútroštátne.. radšej by som si pozrela lístok na vlak :wink:
19. pro 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan luci,neoplati sa nam,je to strasne drahe vlak....serieme na to ked tak.mimostatne letia.zaoceanske vsetky,europske vacsina. tak neviem fakt.
no ja len nechapem,ako to moze Brusel zvladnut, uz aj DE je upravene co sa letov tyka,len Pariz sa stale tvari,ze je to neunosne :wink: ale tak co uz
19. pro 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar urcite nenapadalo 2 cm snehu ale skoro 10 cm za jednu hodinu bolo bielo..
nie mame 2 auata to druhe ma celorocne gumy ale viditelnost skoro nulova snezilo strasne velke vlocky mokre, takze napadalo teda dost....
gijar ja neviem aj bratislava aj praha mali problem minuly tyzdena to su male letiska takze odstranit s par ciestna blave aprahe je jednoduchsi ekko velke letisko , po druhe tu nie su nato az tak pripraveni ako u nas a vidis aj u nas bola kalamaita v blave ako aj v prahe mama prisla v stredu s prahy a teda bolo to v prahe o hubu..; takze nci moa ani u nas staci si pozriet spravy....

neudem komentovat tuto krajinu mas polne zuby takze vzdy sa ti tu nebude nieco pacit.... :wink:
len jedno tu snezi takto raz za 1à rokov takze nie nie su nato pripraveni, ako u nas kazdy rok a akzdy rok je vzdy kalamita :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. pro 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
mozno trochu blba otazka, ale chodi vam tam v parizi normalne posta v tych 10 cm snehu?
19. pro 2010 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte baby, konecne mam chvilku na vas. Len co som dosla z Prahy, uz som opat na celom uvazku v nemocnici.
Nguyen, srdecne blahozelam!!! Teda, oci mi skoro vypadli z jamiek :slight_smile: tak hlavne aby to bol ten dedic!
Ku kiahnovej diskusii: v Alexovej triede maju 5 pripadov, chore deti tam neberu medzi zdrave. Alex zatial neschytal, co je skoda, ale MM ich nemal. Takze dostal ako predvianocny darcek vakcinu.
Vcera som piekla cele poobedie 2 druhy vianocneho peciva, este dnes to tu rozvoniava. A to galette de rois takisto 3x numusim, hlavne s frangipane. Uz to vidim, ako cely januar sa bude jest v nemocke len toto.
Pes zozral Alexov vlastnorucne vyrobeny darcek pre nas v skolke, taku ozdobu zo slaneho cesta, to bolo zialu...
Gijar, nezavidim ten stres kvoli letu, neda sa to ovplyvnit ani zmenit. Uzila som si svoje pri navrate z Prahy cez Frankfurt, nakoniec to dobre dopadlo. Alex by uz nezvladol dalsi den bezo mna, uz mal toho dost. Este vzdy je traumatizovany a chce vediet dopredu, kde idem a kedy sa vratim. 6 tyz behom 3 mes bezo mna urobilo svoje :frowning2:
Bihan, uz sa tesim, az sa konecne stretneme! Prejdu sviatky, trosku sa otepli a dame zraz!!
@mia258 (tak sa to pise?) Nice poznam len trosicku, letisko, Anglicku promenadu, trosku centrum a tot vsjo. Ludia z Nice nemaju radi Cannes a naopak.
Idem zobudit rodinu, spia po prijemne stravenom predpoludni v Mougins, vianocne trhy a atrakcie pre deti, navezeny sneh na sankovanie, fotenie v atelieri s Papa Noel-om. Tento rok je to kuzelne pre Alexa, vlani z toho este nemal rozum .-) tak si to vsetci uzivame. Zatial sa lucim.
19. pro 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini dakujem,ze chapes.....po rokoch sa rozhodneme ist domov a zas mi tato krajina daco poserie...co na to povedat.... :sunglasses: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. pro 2010 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar že za to nemôže krajina :grinning: tentokrát :wink:

@tini fúúú... ty si kedy mieniš oddýchnuť? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ešte počkáme na Janku a Karolínku a budeme si užívať :grinning:
19. pro 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gijar ! my z toho důvodu letos neletěli - moje těhotenství plus průser na letištích. tyto problémy mají letiště snad každý rok...a nejen francouzi ale i němci, taliáni, dokonce i španělé loni rušili...

my jsme takto uvízli TŘI DNY ve Frankfurtu, a TŘI NOCI s kojencem, takže už bych to nikdy nechtěla zažít....jak bezdomovci...a všem jsi pak ukradená, jediné že lufthansa se seriozně postarala o noční spánek, že jsme měli kde spát ale kdy jsme se dostali na pokoj? každou noc ve 3 ráno po nekonečném čekání na terminálech....takže já už fakt na vánoce jenom autem :sweat_smile: nebo raketoplánem... :sweat_smile:
19. pro 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ještě buď ráda že už nechrlí Island! :grinning: to pro mě jel manžel z Francie až na Moravu... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. pro 2010 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan pre mna ano,ja proste neverim,ze je to tam tak strasne,podla mna alibisticky rusia lety,kde je malicko cestujucich...aspon tu to tak vyzera...myslim tym airfrance,cize fra spolocnost........dnes odtialto letelo 1 lietadlo aj to poloprazdne,naplanovane su tusim 4 za den na de gaulla....takze tak.

meleri-ty kokos,3 dni....by som asi sla busom alebo fakt neviem co,ty vole...obdiv :fearful:
19. pro 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gijar

oni nám tenkrát vysvětlovali že nejde jen o sníh na přistávacích plochách ale o samotné stroje - sníh na ně napadá dřív než to zas můžou odstranit..stříkali to takovým sajrajtem, no a prý to letadlo pokryté sněhem je nebezpečné vysvětloval nám to pilot, poměrně slušně, pak se tam vrhl nějaký český diplomat a málem dal všem do držky... :grinning:

jo já už fakt neletím v zimě...je to vždycky stejné...výhodu mají ti co žijí třeba v Marseille nebo někde na jihu, tam to snad lítá skoro vždy...
19. pro 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ale ved v parizi sa uz sneh roztopil takmer a svietilo dnes aj slnko :fearful: mam realne info z obydlia cca hodka od de gaulla. tak co riesia......?
19. pro 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gijar tak to fakt nevím....my když uvízli v německu tak tam byla fakt kupa sněhu, všude, i na cestách....
to je mi líto....s Air france není problém se vyrovnat finančně, nám za ten chrlící Island vrátili celou zpáteční letenku, fakt mi přišli seriozní tenkrát..ale vím zklamání je velké...
19. pro 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ja mam letenku len modifiable za poplatok,nie remboursable...to nevadi?
a stale si myslim,ze sa dostaneme domov,bo min.1 lietadlo odtialto poleti a z pariza do viedne letia aj 3denne (aj dnes napr.),ide mi skor o tu sumu vyslednu,co z toho vznikne pri prebookovavani....
19. pro 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gijar jej tak to nevím tomu jsem nikdy pozornost nevěnovala, prostě jsem si to koupila přes jejich internetové stránky, a pak jen vytiskla papír co mi přišel mailem....ani nevím že tam bylo na výběr mezi dvěma typy letenek...
datum nikdy nemám možnost měnit, pouze v tom Frankfurtu nám to měnili co jim zbývalo když jsme tam uvízli...a pak taky v té pohromě s Islandem, prostě se nám omluvili a dali prachy...
19. pro 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri no ja fakt neviem, ja mam prave taku,ze za poplatok 50e mozem menit datum aj hodinu.....ale remboursement je napisane non autorize.....tak netusim,ci sa to vztahuje aj na meteo podmienky....no ved uvidime...dnes uz tu nic nenarobim....ale diky za info :slight_smile:
19. pro 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gijar nezlob se, to fakt nevím....
u nás to bylo tak že s tím Islandem - volala jsem jim stokrát za den a nikdo to nebral, tak jsem to prostě neřešila a manžel pro mě přijel...pak jsme přijeli domů a oni nám napsali mail že se strašně omlouvají atd, a že nám vrátí peníze a vrátili..
19. pro 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek