• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Dobre ranko, to bola kosa dnes rano u nas o 7 hod!
@bihan, prave oddychujem v praci, som na porodnici a cakam, kedy mi brnknu na 2 epiduraly. A neboj, od srvrtka obeda mam volno az do 3.1. Povodne mi primarka slubila volno aj minuly tyzden, ale ako nas je malo, tak ma poprosila, nech pridem. Bol to celkom pozvolny nastup, takze v poho.
Este k tym letiskam. Mozno ma Gijar pravdu, ze rusia vybrane lety, vcera v Prahe 24 letov zrusenych. Podla akeho kluca to vyberaju? Vtedy co som letela z Prahy, prazske letisko bolo neocistene, kopy snehu a zladovatele. A vo Frankfurte som zirala, jedina snehova vlocka, vsetko suche a to bolo par hod pred tym uzavrete. Ako to ti Nemci tak dokazu ? Ina mentalita.
Pijem cajik a idem citat Biomanzelku od Viewegha, doma by som sa k tomu rozhodne nedostala :slight_smile:
Pekny den vsetkym!
@erika, skoro by som zabudla, skvele vysledky od Pata, spravil uzasny pokrok, musis byt velmi rada.
20. pro 2010 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@tini :grinning: no nevím loni byly právě kupy sněhu ve Frankfurtu a v Ruzyni bylo odklizeno! :stuck_out_tongue_closed_eyes: asi si nevybereš....
20. pro 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Dobre ranko, no s tym snehom v Parizi to nevyzera dobre, vcera vecer uz bolo vsetko krasne rozpustene, no a teraz je to hotova kalamita - zasa vsetko biele a stale snezi....My sme minuly rok takto neodleteli z Pariza do Londyna, ale nie koli Parizu - ale koli Londynu - lebo tam nestihali a mali kalamity - tak nam to zrusili, nakoniec sa nam podarilo odletiet v ten isty den asi o 8 hod. neskor - ked v Londyne prestalo snezit. Listok nam zadarmo zmenila spolocnost - lebo to nebola nasa chyba - a to sme leteli s Easyjet!!! + nam dali ranajky aj obed, my sme mali stastie, ale boli tam taky co tam trcali uz 3 dni - no poskytli im hotel.....S tou zmenou listku - to platis 50 len ked h ty menis z vlastnej vole, ale ak ti oni zrusia let - tak by ti automaticky mali dat nahradny zadarmo.
Inak ja byvam na uplne opacnej strane Londyna ako Erika a tu je to tiez s tym snehom o hubu.....Tak prajem vela stastia, drzim palce aby si nemusela niekde trcat s malinkym - viem ako to je sa tesit domov a potom byt niekde stuck for ages....(inak nemysli si, mne sa to z Londyna stavalo pravidelne, ze rusili lety - najma koli snehu - na to neboli nikdy pripraveny....a najlepsie je lietat do Viedne tam je vzdy o moc vacsia sanca, ze sa dostanes na SK)...
20. pro 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mia258 Ahoj, no ja som v Nice nikdy nebola, ale kamoska tam studovala VS a bola nadsena, velmi sa jej tam pacilo, mesto, zivot, ludia, to ze si na plazi, ale hory mas tiez na skok.....teraz je v Parizi dostala tu super miesto, ale do Nice sa chce definitivne vratit....len jedna vec - vravela, ze je to tam velmi drahe a dobru pracu (dobre platenu) je tazko zohnat....(preto aj stazuje v Parizi) - tak drzim palce...malinka je zlata
20. pro 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini ummmm Vieweg uprimne zavidim........

@meleri co sa tyka toho sportu, muz je vsestranne zamerany, tak sa nenudim - dost lozime po horach, no ma rad aj clasicku hudbu - takze koncerty, balet a pod....len operu nemusi - a to zasa ja milujem ;( :unamused:
20. pro 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lulu318
tak to je fajn! hlavně že máte nějaké společné zájmy! my jsme s mužem každý jiný hodně jsme se museli jeden druhému přizpůsobit.

tady je to těžké s kulturou, nic tu není, žiju na vesnici. aspon o přírodu není nouze to ne, hory mám taky ráda, bohužel ted v těhotenství už moc nikde nevylezu. ale doufám že po porodu to zas pomalu půjde....

klasická hudba je krásná, zašla bych aspon na bachův koncert, ted tady bývají aspon vánoční koncerty v kostelích jenže nemá nám kdo večer pohlídat...třeba za pár let už to bude lepší :slight_smile:
20. pro 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan my sme leteli z Bruselu,lebo to mame tak isto daleko,ako z Beauvais(pariz) a trosku sme pocitali s tym,ze by mohol napadnut sneh a lety by sa zrusili....Veru Belgicko je uplne inak na sneh pripravene,za chvilu tam napadlo 30cm snehu a lety isli na minutu presne :wink:

@gijar no ako ste dnes dopadli???Drzim palce,nech sa dostanete na svk :wink:

Inak vcera tu bolo cez den -11 stupnov,nos nam zamrzal vonku a teraz su +2st a vsetko sa topi,no hroza :angry:
20. pro 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri hej to je fajn, ale je strasne dizorganizovany, napr. ideme na dovolenku a on sa este posledny den bali, potom nestiha lieta,nieco nevie najst tak panikari - ja som z toho nervozna jak pes - no poviem ti sranda to neni skor si vzdy zazijem stresy. No ale nikto nemoze byt dokonaly, ze jo, to by bol ten zivot nudny...

No v Parizi je tej kultury ajjaj, kazdy tyzden vychadza 200 stranovy casopis (za par halierov), kde su programy vsetkeho co sa deje v Parizi - co sa tyka kultury. No tu by si si prisla na svoje kazdy den su nejake koncerty v roznych kostoloch a je to dokonca zadarmo - ak chces pri odchode mozes dobrovolne prispiet.

My by sme sa tiez chceli prestahovat na dedinu, ale pocitam, ze skor ako za 2 roky to asi nebude...

Bola si uz v Pyrenejach? Sme tam boli toto leto - uzasne....a o moc jednoduchsie zliezt s detmi ako v alpach. Sice moji svokrovci vyliezli na Mont Blanc s dvojickami na chrbtoch - neviem kolko mali, ale boli dost maly.

21. pro 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
no lulu a spol. z pariza...asi som fakt slepa,ale ja tu vidim max 2cm snehu:slight_smile:))))problemy su kvoli traffic,bo su sem presmerovane lety z Londona a pod., nie kvoli snehu....alebo uz su fakt debily oni alebo ja....sneh tu takmer nieje...vcera vecer lialo a bolo plus ked sme doleteli..... :angry:
21. pro 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lulu318 jo to je marné :sweat_smile: nikdo není dokonalý ale myslím že pokud jde fakt o takové věci tak je to pohoda...já bych asi nesnesla např. kdyby manžel nějak více pil, nebo by chodil po hospodách, dokud nic takového nedělá tak jsem fakt štastná a snažím si ne moc často mu něco vytýkat...mě zas strašně štve že je bordelář furt musím po něm uklízet, no a ty zájmy...ale fakt je to asi o porozumění..

to vám fakt tiše závidím! hlavně jak budeš mít děti a vyrostou ti trochu budeš je moct brát do divadla atd, to je fakt k nezaplacení....tady fakt nic moc, ale zas je tu klid poměrně a ta příroda, a říkám si že snad v čr jim to pak vynahradíme, přecejen tam ta divadla jsou taky, i když už je to taky na ústupu....

@gijar

nakonec jsi to zvládla a doletěli jste! to je super! užijte si ted pohody a odpočiňte si!
21. pro 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
podla mna to, ze kazdy z partnerov ma odlisne zaujmy je obohacujuce pre oboch, aspon u nas to tak je, ja som draheho poprehanala po svete on mna po stadionoch a tak, aj napr ked ideme do kina tak vyberame filmy na striedacku a verte mi tolko veci by mi uslo keby som ho nemala :dizzy_face:

kultura je super vec, my sme sice iba pri Lyone nie Parizi ale nemame jej tu malo, je tu fakt skoro vsetko a dost si to vazim, som hrozne rada ze mam vsetky tieto moznosti. My totiz vobec nie sme za prirodou takze toto je pre nas fakt raj. A ked uz sa nam zachce napriklad lyozovat tak do alp to mame na skok, k moru v podstate tiez nemame az taku dialku. Mozno by si niekto povedal ze som nenarocna ale mne fakt velmi vyhovuje miesto, region aj krajina, nikde na Slovensku by som nemala podobne moznosti a ked mam moznost travit co len minimalny cas s nafukanym bratislavcanom co sa ma za pupok sveta prpada mi v porovnani s tym co tu mame dost komicky :grinning:
21. pro 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar
som veeeľmi rada, že to nakoniec dobre dopadlo a budete na Vianoce doma (po 5 rokoch doma a cesta ohrozená - to by ma asi tiež vykotilo). Ja neviem, či to je len mediálny ťah, všade v správach bolo ako je Paríž v meteorologických troskách, kalamita-tma-koniec...aj naši, keď som s nimi dnes skypovala, sa pýtali čo to tam máme za apokalypsu :confused: hovorím, veď to je naša mierna zima...no sme tu prvú zimu, tak neviem, či máme to šťastie práve na takú "tuhú" :sweat_smile:
ale došli ste šťastlivo, tak si to užite (aj celá rodina vás, teda asi hlavne Maxima :wink: )
@tini
ak sa môžem spýtať a nebude ťa otravovať, že ťa trošku "zneužijem": Oliver absolvoval ešte v septembri adenotómiu, robili mu to v celkovej narkóze...som veľmi rada, že som sa k tomu kroku odhodlala, zatiaľ v tom vidím len pozitíva. Ako môže ohroziť (prípadne má nejaký vplyv na mozog-mozgové bunky) celková narkóza 3-ročné dieťa...takto post factum už len zo zaujímavosti viac-menej...dúfam, že správne dedukujem, že si anesteziologička :confused:
@nguyen
aj keď bratislavčankou nie som a ani sa ňou necítim byť, priznám sa, že mi trošku nadvihlo obočie, keď som čítala ako rýchlo sa dá prejsť od kultúry k namyslenému bratislavčanovi...Tak isto sa dá globálne povedať, že Francúzi sú "špindíry" a pritom takáto invektíva jednotlivca môže uraziť... :wink:
21. pro 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
hovorim nafukany bratislavcan, nie kazdy :grinning:
21. pro 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nguyen

no my už jsme tak zvyklí na sebe, že prostě víme kdo má co rád i když někdy se samo taky stane že se pohádáme.

My jsme taky kousek od Lyonu vidíš ale vůbec tam nejezdíme, dřív to šlo ale ted s malým je to blbé....ale mám to město strašně moc ráda a v poslední době mi fakt moc chybí se tam jen podívat....byli jsme se Samem v Parc de Tete d Or a super fakt, jen je blbé že to chce na celý den se vypravit do Lyonu a on je pak strašně unavený protože v kočárku se prostě už nevyspí...
21. pro 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri
presne, to je ten "problém" keď už sú deti...človek by aj chcel, len keby chceli aj deti :sweat_smile: mne sa teraz teda deň organizuje úúúplne blbo, Simonka spí 2x (doobeda aj poobede), Oliver spí na obed, čiže celý deň o prde :sweat_smile: ešteže je zima a až tak ma to nemrzí a keď príde jar/leto, už budú zosúladení (aspoň čo sa spánku týka, no, niekedy aj revu-ale to sú vlastne už teraz :wink: ) a bude sa toho dať podnikať snáď viac...
21. pro 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzao to je to! a někdy výjimečně se naskytne možnost, že můžu vypadnou ven a nakonec zjistím že jsem nejradši doma v teple, (myslím po večerech)...

jo s tím spánkem je to fakt zadrbané! ale náhodou zvládáš to asi dobře! já fakt nevím jak to budu dělat zezačátku! přecejen Sam už bude větší a to mimčo......
vidím jen jedinou možnost že zas budu nosit a timpádem může děcko spát v nosítku...ale to tak taky nejde provozovat pořád..hlavně ne v těch vedrech co tu pak budou v létě..

asi sem ti to už psala že nejvíc mě deptá to léto..protože on je ted ve věku kdy si vodu fakt užívá a určitě kdybysme byli sami tak jsme každý den někde u vody v tom létě...:( ale co s kojencem že jo....
doufám jen že budu co nejdýl v létě u našich a že mi timpádem pomůžou.... :slight_smile:
21. pro 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri
a ty chceš len nosiť? myslíš, že by mimčo v kočíku nevydržalo? ono to bude o hubu aj tak, ak budú také horúčavy ako boli tento rok, ale v tom kočíku to predsalen bude vetrať asi lepšie...Oliver bol ako malý desný, to som už písala, normálne sme zodrali jeden nosič. Tak som poučená pred narodením Simonky kúpila Manducu, že zase budem nosiť kým mi chrbtica nevypovie, ale Simča to moc nemusela (dokonca ani hojdanie na rukách neznášala, čo teda O. miloval), takže Manduca zostala skoro nová, zato sme omnoho viac opotrebovali kočík, čo bol po O. takmer zánovný (pri ňom nám bol kočík platný asi ako hadovi noha :sweat_smile: )
ale veď uvidíš sama, ako to bude, ja pevne verím že lepšie, ako to vidíš vo svojich katastrofických scenároch :wink:
21. pro 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri
ešte ma teraz napadlo, sa hrabem vo fotkách čo mám v PC: keď bola reč o tom nešťastnom pálení žáhy, je taká povera, že ak nastávajúcu mamičku veľmi trápi, tak bude mať vlasaté bábo. A pozri, ako sa narodila Simonka
21. pro 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ved uz sa tolko nestrachuj!! Ved kolke maminy to zvladaju, preco by si to nezvladla ty?! :slight_smile: (to vravi odbornicka ako ja presvedcena ze viac ako jedno dieta v zivote nezvladnem :grinning: ) neboj bude v poho, nezatazuj sa tym tolko :wink:
21. pro 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko z nemocnice, opat mam porodnicu, minule sme nakoniec mali take fofry ze az! Nic som neprecitala z knizky :slight_smile:
@zuzao
Dobra otazka. Pooperacni kognitivni dysfunkce bola teraz jednou z otazok na atestaciu v Prahe. Akurat nic nikde k tomu nepisali, len som googlila a nasla sale studie bez poriadnych dokazov. Pisu, ze napr u deti do 4 rokov, ktore boli v celkovej anestezii spolu 600 min alebo jednorazovo viac ako 6 hod, moze byt porucha ucenia. Lebo v USA porovnavali skupinu 19 rocnych bez anest a s anest, tak ti s anest maju celkovo horsie vysledky v skole. Ale nic nepisu o tom, ake su to deti, z akej rodiny, ako sa im venuju rodicia pri uceni a podobne. Takze ziaden strach :slight_smile: Dalsia studia sa tykala dospelych starych ludi, tak tam mozu byt prechodne poruchy pamate, sustredenia,... ale tam uz specifikovali, ze je to skor u ludi z nizkych soc. vrstiev s minimalnym vzdelanim, alkoholici a tak. Tak neviem, ci som ti to objasnila :slight_smile:
Nie je to jednoznacne.
22. pro 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri no tak ten alkohol to by aj mne vadilo, nastastie moj muz vobec nepije. No s tym bordelom to mame rovnake [a to je dost chlapov takych - sice nie moji bratia :wink: ] prve spolocne roky som tiez stale len po nom upratovala a tak, no teraz som si uz zvykla a moc to neriesim - podla neho to je pracovny neporiadok - vsade mame knihy a foldery!!! Sa chcete stahovat spat do CR?

@gijar som rada, ze sa ti to podarilo, btw som referovala k aktualnej situacii v Parizi - co bolo skoro rano, mala si proste stasticko, ze sa to poobede zacalo topit :wink: Uzi si sviatky doma

22. pro 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzao jeje ta byla krásná! :dizzy_face: to je dobré! mě minule žáha nepálila a Samsonek byl plešatý a to teda musím říct že manžel má krásné černé vlasy tak Sam má vlasy spíš po mě..škoda.
já s tím trpím jako blázen každý den vypiju flašu mlíka..ale už to nějak vydržím...no to bych brala takové krásné vlasaté miminko než plešounka ! :sweat_smile:

Já právě mám taky Manducu a k tomu mi darovala kamarádka šátek (do začátku jak je moc malé) a já ho nosila skoro pořád ale až tak od 4 měsíce....z té Manducy právě vůbec nebolí záda je to skvělé.
Ale v létě se fakt na to necítím....jedině tam mít mimčo úplně nahé nebo v nějakém speciálním prádle, ale to se mi nechce investovat - je to strašně drahé to funkční prádlo..takže jak píšeš, v těch vedrech bude určitě v kočárku...

já si myslím že zas vedra budou tady je to strašné každé léto...teda je to super pro lidi s většími dětmi ta horká léta, ale léto s kojencem to je tortura nejvyššího stupně pro celou rodinu.... :sweat_smile:

@lulu318

můj muž taky nepije, vůbec, a já minimálně (občas pivo nebo vino) takže nám to vyhovuje.. s tím bordelem to taky nechápu...můj bratr je chlap ale ten má uklizeno! že ani moje mamka to tak neumí :grinning: asi jsou takové výjimky....
stěhovat do čr? :grinning: jej to já bych aji šla hned, ale už to nejde.. :frowning2:
22. pro 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievcata, tak to vyzera, ze nas cakaju bodkovane Vianoce. Objavila som 2 podozrive pluzgieriky a v skolke to prave prebieha. Tak parada. Idem prestudovat, co ste to tu popisali ako na to a zajtra brnknem pediatricke. Super.
22. pro 2010 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ako sviatkujete? Asi veselo ked tu uz davno nikto nebol :slight_smile: Prajem stastny novy rok a vydareneho silvestra
31. pro 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blanblan ahoj my jsme všichni nemocní :( takže nic moc. děkuju i já vám přeju štastný nový rok!
2. led 2011 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
všetkým prajem Bonne année 2011 :slight_smile: my sme tiež prechorobovali celé sviatky, najskôr Oliver doniesol zo škôlky dajakú kakačku, potom kašel a ten bol najhorší. Boli noci, že sa Simonka 3-4 krát povracala, jak ju to z toho kašla nadrapovalo... :frowning2: Ale už sme za tým, dnes išiel Oli po dvoch týždňoch do škôlky, tak sa nechám prekvapiť za ako dlho a čo zasa donesie...
3. led 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzao ahoj tak my jsme skončili na antibioticích :( pět dní horečky a už ho to začínalo zmáhat, dneska večer dostal první dávku tak doufám že to brzo zabere a bude mu líp.
to zvracení taky měl naštěstí jen jednou, tak to vypadá že ve francii ted asi řádí nějaký virus..či bakterie.:(
3. led 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caves baby,
aj my marodujeme,stale su kiahne u nas. Ale nie u malej,ale MM tentokrat :sweat_smile:
Zo SVK sme isli vsetci traja autom- 1400km sme spravili za 12hodin,uplne bez problemov sa islo. Teda az na MM-ten soferoval s teplotou a na pumpe ani nevystupoval,pretoze ma kiahni asi milioooon :frowning2:

A dan za byvanie,kt.nam dosla az teraz za rok 2008 so sumou 1100 eur,je samozrejme zle vypocitana, pani uradnicka sa "sekla a pridala nam iba" o 600 € viac :angry: :angry: :angry:

4. led 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri nech sa Sam rychlo uzdravi :frowning2:
4. led 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@evuliki jejda chudák tvůj manžel a jak to zvládá? to musí být asi i bolestivé dost pro dospělého, a ještě zvládnul řídit!

s těma daněma...:( jsou to pálky ....

děkuju je to lepší od té doby co dostal antibiotika..
4. led 2011 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek