Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

Cau holky,

žiju ve Fr, od roku 2004, jsem od Lyonu. Pokud jste někdo taky z Fr, tak třeba písněte, bylo by to fajn.. 🙂 Moc nás tady holek není. 😞 Tak doufám, že se třeba někdo ozvete! 🙂 x-) :-N
meleriautor
6. led 2011
@erikasadek super že přijela rodina! užij si pohody!
děkuju! ono jde o to že když bude manžel poblíž tak není problém, domluvili jsme se že mě odveze i s malým (pokud to bude přes den) a pak už to budu muset zvládnout sama, ale nevím zda v případě že by šlo jen o výjimku kdy by byl mimo zda by ta mutuelle někoho hledala. zkusím se zeptat, ale ještě s tím počkám, přecejen je ještě čas..jen už občas myslím na porod..
erikasadek
6. led 2011
@rubi ahoj dlho si tu nebola 🙂

jej tak to ja som sampion ja stale kupujem najdrahsie okuliare + skla.. 😃 vzdy cez 600€ este ze mame mutuelle 😃
dokonca aj patove minule za 450€ 😉
osobne si myslim ze nas mutuelle velmi nema rada mesacne vyhodia 20 nasobok co my platime 😃 😃
erikasadek
6. led 2011
@meleri urcite ja som to tak urobila cez MMa, normalne maju to v sluzbach zavolas vysvetlis aporod tam zapada.. 😉 kolko dni budes v nemocnici tolko tam bude len si ju nemozes vybrat oni si ju vyberaju a platia ty nic nerobis.. 😉
meleriautor
6. led 2011
to je pravda, ahoj Rubi, jak se máš?
meleriautor
6. led 2011
@erikasadek já vůbec ani nevím jak dlouho trvá normální porod, vím že po porodu je tam člověk tak 3 dny ale jak dlouho tam je před porodem.....
ještě mě napadlo porodit doma 😃 ne to radši ne....to si vybrala kamarádka, protože je hodně přes bio eco atd a rodila tak že 5 dní v kuse...
rubi
6. led 2011
Nebyl cas, Eriko, a navic jsem ted byli zase v CR na svatky x-)
Tak ja je nosim jen na tv nebo pocitac, takze jsem nechtela nejaky zbytecne drahy.... ale kdybych vedela, ze mi to cely proplati, tak jsem se taky rozsoupla 😃 😃

rubi
6. led 2011
Ahoj Meleri, koukam, ze uz to mas za par 🙂 Sam uz se tesi na brasku? Nejak jste mu to vysvetlovali?
erikasadek
6. led 2011
@rubi to ti verim 😃 😃

ja som slepuch no nie velky ale potrebujem slnecne, a ko aj na dennodenne nosenie takze diro a chanel okulaire+ skla bud slnecne, a alebo tie co reagujuna Uv hned tmavnu .. takze je to vyhodne biele skla so vsetkym co treba, ale maju svoju cenu.. jedno sklo 200€ ]-( ale stoji zato .. 😉
erikasadek
6. led 2011
@meleri no neostava nic ine ako skusit dat neaky inzerat v okoli kde byvate a hladat neaku vhodnu baby sitterku. 😉
alebo mozno u vas existuje maman 😉 tam sa vzdy tiez najst nikto kto pride na poslednu chvilu pomoze... je mi to luto ze mas taketo starosti presla som tym a viem ze to na strese neprida vobec.. ]-( 😉

chcem sa vma pochvlait s patovym vysvedcenim... velmi ma potesil.... uz mame aj priznane postihnutie je na 79% 😞
ale dokazal vsetkym co mu neverili ze ma na CP a mali sme pravdu aby isiel do prvej triedy ze bude stacit zo zdravymi detmi....
taku som mala radost ...... x-)
jedine chapanie a cas a dni mu nejdu ako vidiet ale to je jeho handycap takze u mna to absolutne nevadi.... x-) x-)
stastna matka......
@mokiri... 😉

P.S mozno niekoho zaujme ako vyzera Fr vysvedcko...

@evuliki.... drzte sa.. no nemas to teraz lahke vela som na jasminku myslela... skore vyzdravenie zelam.. aj muzovy.; nech uz to mate za sebou... 😉
rubi
6. led 2011
Tak to Patovi gratuluju 😉
meleriautor
6. led 2011
@erikasadek gratuluju k vysvědčení! to je krásné jak ti dělá syn radost! x-)
no snad se to nějak vyřeší! jak to myslíš maman? jako svokra? no právě ona není schopna se o tak malé dítě postarat jde mi o to že vlastně at to bude kdokoliv kromě manžela a mých rodičů tak to bude pro něho šílený šok. on není zvyklý na nikoho jiného...😞 já budu nejradši když s ním bude manžel (naši přijet nemůžou)

r
@rubi dík, ano už je připraven 🙂 snad to vvšechno bude v pohodě, a nebude moc žárlit nebo tak něco..
erikasadek
6. led 2011
@rubi dakujem.. 🙂

oprava handicap... no pismenka vedla seba 😉 hanba velka ]-( 😃

druha vysvedcenie ma 4 strany ale konik ho nechce zobrat..; vraj velky.. subor takze sa ospravdlnujem.. 😉 😉

erikasadek
6. led 2011
@meleri SOS maman je druzenie matiek ktore su ochtne pomoct inym matkam... zadarmo... naozaj v poslednej chvili..
no tazko .... ti poradit... bude to sok ale ber to tak ze bude to nutne a ze preizje.. 😉 😉 tych par dni alebo len hodin.. 😉 😉 😉
meleriautor
6. led 2011
@erikasadek no já bych nakonec možná i uvítala císařský řez sice je to záhul jak sviňa potom, ale aspon je to šup šup a dá se to plánovat ale dobrovolně bych do toho samozřejmě nešla jedině když budu muset..

aha no už s tím nechci otravovat, napadlo mě že se ještě můžu zeptat tady v nemocnici jak budu chodit na ty předporodní kurzy, tam jsou strašně zlaté ženské ony určitě budou už vědět....🙂 jen doufám že se tam dostanu! manžel taky slíbil že si najde čas a pohlídá abych tam aspon párkrát zašla...
erikasadek
6. led 2011
@meleri neotravujes ma vobec.. len vidim ze sa trapis kvoli tomu.. 🙂
jasne pytaj sa.. v nemocke uricte sa najde riesenie.. uvidis vsetko dobre dopadne;. 🙂
zuzao
6. led 2011
@michele11 ahoj Miška, sa sem chodíš odreagovávať? Ja tiež, ale niekedy aj pustiť paru, baby tu ma hneď schladia a ide sa ďalej 🙂
Takže v podstate môžeme mať okuliare aké chceme, mutuelle to prepláca? Ale aj tak, chápete, jedno sklo za 160e? to ho ako brúsi Catherine Deneuve? :-N
@meleri
moja, túto dilemu ti vôbec nezávidím 😞 skús poprosiť bábo v brušku, aby sa vypýtalo na svet, keď bude muž doma 😉 iné ti poradiť neviem...
bihan
6. led 2011
@rubi tak uneo sme práve zrušili, lebo nám preplácali minimum nákladov a vkuse sme za niečo doplácali :-p

@erikasadek koľko, prosím ťa, platíte mesačne mutuelle? my sme platili na 3 člekov nejakých 80€ mesačne a hovorím, zrušili sme to, lebo nám nikdy nepreplatili ani depassements d honoraires, ani zvýšenu cenu liekov ani MM operáciu uší, ktorá už ani nie je považovaná za estetickú operáciu.. tak teraz mutuelle proste nemáme, ale chcem si kúpiť práve nové okuliare a po dojčení zmenšiť prsia, tak by sa mi niečo fajn hodilo.
Paťovi gratulujem k vysvečku x-)

@zuzao dík za link 🙂 Príkrmy nie sú zase až tak ďaleko, dnes som Marine našla prvý zub 😃
zuzao
6. led 2011
tak to s tou mutuelle by zaujímalo aj mňa...aj keď, od septembra nám ešte stále neprišla carte vitale, bez nej sa mutuelle vybaviť vraj nedá...neviem, čo tam s tým tí trpáci toľko robia...už aj bol MM v CPAMe narobiť poriadky a furt nič 8-(
@gijar
to ste boli tak nakrátko? ja som myslela, že aspoň mesiac pobudnete. Asi sa musel muž vrátiť, však? ale aj ten týždeň je lepší ako nič 😉
@bihan k zúbku gratulujem, môžeš si od muža pýtať nové šaty, ak si ho našla ty 🙂
@erikasadek to SOS maman je super vec, som nevedela, že niečo také existuje...vysvečko je zaujímavé, ako je to tam všetko exaktne vypísané, tiež Paťkovi blahoželám 😉
rubi
6. led 2011
bihan - tak to vis, asi zalezi na potrebach... nam zatim proplatili, co jsme potrebovali. Me hospitalizaci, bryle a ruzna vysetreni... partner ma Crohnovu chorobu a s tim spojenou dozivotni lecbu a vysetreni ( leky jsou neskutecne drahy) a nikdy jsme nemeli problem. Ale treba nam jednou taky stacit nebude 😉

Teda skla za 160 euro jsou asi pozlaceny, ne? A nezkousela ses zeptat v jiny optice? Ty ceny se hodne lisi...
bihan
6. led 2011
@rubi my sme mali maličké náklady.. vlastne išlo len o tie depassements d honoraires, pretože na ostrove si ich uplatňoval aboslútne každý lekár a keď zaplatím 60€ za gynekológa, 20 mi preplatí secu, tak čakám, že tá mutuelle, ktorej nechám ročne 1000€ tiež niečo pustí.. a pustila asi 10€, tehotenské radio som doplácala vždy min 20€ (nepreplatených), takže momentálne mutuelle nemáme, šetríme mesačne 100€ a preplácame si sami, čo treba.
Samozrejme keby bol niekto z nás s chronickou chorobou, bolo by to iné.
@zuzao nie je veľmi k čomu gratulovať, noci máme totálne nahovno, malá sa vkuse budí, plače, cucá...a ja ju zatiaľ veľmi nechcem tlačiť liekmi, lebo by to nemalo konca... musím vytiahnúť homeo.
janka_fr
6. led 2011
Ahojte,

prajem vam trosku oneskorene Bonne Année 🙂

@erikasadek krasne vysvedcenie x-)

@zuzao my sme si s MM kupili okuliare, MM okuliare stali 760 eur a moje nejakych 600 eur, Mutuel preplatila uplne vsetko, k tomu sme mali este druhy par okuliarov, vybrali sme si slnecne a po roku sme mali narok zase na nove.
michele11
7. led 2011
@zuzao asi tak, obcas si pridem po radu do inych tem, ale sem chodim s nostalgiou spominat na Francuzsko, ked citam, co baby riesia, aspon duchom som zase na chvilku naspat vo FR 😞 . A vam sa tam ako dari? Ani neviem, ste tam uz natrvalo ci kvoli praci?
nguyen
7. led 2011
my mame 2 mutuelle, jednu mam z prace zadara, ta preplaca velmi dobre (takmer stale vsetko) a druhu si platime sami (50 ecok pre oboch nie je podla mna vela-hlavne ak ide o zdravie) a vyriesili sme to tak ze obe kryju oboch a zakazdym mame vsetko 100% preplatene lebo co nepokryje jedna posleme druhej a plati to na okuliare, zubarov aj osteo a vsetko co je zlozite preplatit. A hlavne teraz ked chodim k lekarovi ako na klavir a ten moj si teda depassement uplatnuje a nie malo, takze v prepocte zinasujeme viac ako zaplatime, ale keby aj nie, je to ako s poistkou, radsej budem platit a nepotrebovat ist k lekarovi ako neplatit a az sa nieco vazne stane...
Mne pri poslednej operacii nauctovali medzi roznymi vecami asi 700 ecok co by secu nepreplatila a tak sme to rozhodili mezdi obe mutuelle a mali sme to zadara
zdravie je najdolezitejsie, preto mi nie je luto penazi, ktore zan utratim 😉
zuzao
7. led 2011
@michele11 poslala som ti IP
@bihan no to mi hovor ešte trocha o tých nociach, Simonke sa tlačí 6ty zub, odkedy sme sem prišli, som sa "vyspala" až 3 noci, inak je tiež v kuse hore na prícuc :-p Asi jej miestny vzduch robí dobre, lebo tie zuby sa jej rozbehli práve tu 😃
@nguyen pozerám, že len teraz si písala ako sa ti zdá ďaleko 12ty tt a už ho tam máš nakreslený 😉 už je ti lepšie? či ešte stále váhaš čo a či vôbec vložiť do papulky 😃
bihan
7. led 2011
Lenže to nie sú peniaze za zdravie 😃 Investícia do zdravia je dobrá strava, pravidelný pohyb, pravidelné kontroly u gynekológa, zubára...mutuelle je hlavne poistka ako každá iná.. takže čím väčší strach poisťováci naženú, tým lepšie pre nich :-p 700 za operáciu je dosť, lenže to, čo si poisťovákom dovtedy zaplatila, je možno trojnásobok 😉
gijar
7. led 2011
@zuzao no jasne,mali treningy po tyzdni....
neviem o tom,ze bez Vitalky sa neda vybavit mutuelle =-) ved mas Attestation a to staci nie? aspon v mojej ano...MGEN mam. momentalne som tiez v nahovno situacii,kedze mi este zostava 37 dni preplatenia podpory po conge maternite,takze som odvcera na pole emploi zasa prihlasena,lenze treba mi vsetky papiere poposielat na Rectorat,ktory mi podporu doplati a to bude trvat aj mesiac. Vitalku mam o 01/01 neaktivnu,lebo mi skoncila kvoli tomu,ze uz viac ako rok nepracujem,lenze pocas tych 37 dni mam na nu anrok po predlozeni dokumentov,ktore ziskam az o ten mesiac cca 😃 takze som niekde v medzniku zakona...zenska v MGEN sa smiala,ze to co je za situacia.....cize musim cakat 37 dni pocas ktorych mi plati Vital,ktora je neaktivna 😃 potom sa mozme dat s malym na manzelovu a mutuelle budeme mat na mna, aj ked nebudem mat Vital svoju ale uplne ine cislo (manzelovo) a urcite minimalne niekolko mesiacov budem len s Attestation chodit....bo MGEN mozem mat iba ja ako zamestnana/byvalo zamestnana v skolstve,MM nie. a je to celkom dobra mutuelle. este nemam tarif,som zvedava kolko budem platit ,doteraz to bolo 37eur mesacne za mna a maleho,MM nechcel(oni maju v ramci klubu preplacanu kazdu OP a pod.keby daco).
bihan-gratulujem k zubku!!!!! 🙂
nguyen
7. led 2011
bihan stat sa moze hocico, mozes nahle ochoriet (co ti samozrejme v ziadnom pripade neprajem) a treba vediet ze mutuelle ta napr nevezme na charge hned na druhy den od podpisania zmluvy a su aj ine kontraindikacie.
Chcela som tym len povedat, ze mne osobne to za ten pokoj duse stoji a zatial sa mi to vyplaca ale beriem a uplne chapem ze ak mas iba zle skusenosti a preplacas na tom, mas samozrejme iny nazor. Mysim, ale ze v zivote su situacie v ktorych podobnu pomoc, akoby si nasla 😉
meleriautor
7. led 2011
@erikasadek já doufám že to všichni zvládnem s tím porodem, hlavně aby manžel zůstal s malým......vím že mám ještě čas ale člověk nikdy neví kdy to přijde :-N minule jsem porodila v 35 tt 🙂 jinak víš jak jsem ti kdysi psala o tom orientálním parfému tak sem našla jednu firmu která dělá identický parfém jako arabi tak si ho pořídím...🙂
meleriautor
7. led 2011
my jsme kupovali brýle s francouzskou pojištovnou v česku :-N a proplatili to všecko jen nesme tak nároční takže ty brýle stály 80 eur, tak na nás mutuelle ušetřila! :-N
lulu318
7. led 2011
Ahojte, tak oneskorene Stastny Novy Rok,

i ked pre nas zacal chorobou - najskor som robila opatrovatelku MM a on ako spravny gentleman mi to samozrejme 'daroval' tak terza 'umieram' v posteli ja....

@zuzao no to s tou kartou Vital je asi normalne, nam povedali, ze to moze trvat 3 tyzdne az 3 mesiace, zatial nic - budeme tam musiet zasa skocit...

Baby aku poistovnu by ste odporucili???

Ozaj este nieco - da sa tu kupit nieco ako tvaroh alebo nieco podobne? ja milujem tvarohove kolace, palacinky....