• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Este maly dodatok, spickovo vybavena ambulancia hned neznamena, ze aj praca bude kvalitna!
8. led 2011 v 11:50  • Odpověz  • To se mi líbí
ja môžem za seba napísať, že najlepšieho zubára/ku som mala na Ukrajine. Špičková ambulancia, laickými očami perfektne odvedená práca, plomby sedia aj po ôsmych rokoch...a pritom: "Ukrajina", že... :slight_smile:
8. led 2011 ve 12:06  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
já fakt nevím jestli to záleží na krajině nebo nebo ne, ale tady jsem vystřídala celkem kolem 5 zubařů a prostě každý hrůza. tak např moje zubařka v česku když dělá plombu - vrtá, spravuje to atd, tak to trvá 45 min, s tím že je i velmi ohleduplná. Plomby od ní mi nikdy nevypadly. Tady když jdu k dr tak za 10 min je vše hotovo! tak nevím jako ale prostě jak píše Janka jsem laik ale když vidím jak to tam "naplácá" posvítí a dobrý tak je mi z toho zle....protože ta moje v česku si s tím pěkně pohraje a kolikrát ani nepoznám že mám plombu je to jak sklovina hladké!
8. led 2011 ve 12:14  • Odpověz  • To se mi líbí
meleri-dik pozriem tu stranku.

aha,takze v Parizi nezijeme,takze k zubarovi sem radsej nepojdem,kedze na SR mame obaja s MM super :slight_smile: mne neslo o korunky,ja ani neviem co to korunka je,resp.naco to je zatial...skor mi slo o to,ze keby vypadla plomba alebo boli zub,treba vyvrtat a tak, taku mutuelle potrebujem,ktora mieni nieco preplatit, na korunky im kaslem. takze aka je normalna taxa u zubara,baby co ste boli? trebars to vyvrtanie a 1 plomba? len v nutnom pripade?
8. led 2011 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
erika-este sa chcem spytat, tvoja mama tu bola u zubara?to na ake poistenie kedze bola len na navsteve? kolko platila,ak bola na slovensky eu preukaz? predpokladam,ze nie je vo FRA poistena,kedze tu nezije. len ma to zaujima, kolko by som tu platila na eu preukaz,preto sa pytam :wink:
8. led 2011 ve 12:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@ janka_fr uplne s tebou suhlasim, ze spickovo vybavena ambulancia nie je hned zarukou kvality odvedenej prace, mala som skor na mysli, ze uz aj na slovensku maju zubari dobre vybavenie :slight_smile:
8. led 2011 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
gijar - ja jsem vloni zaplatila za vrtani, plombu a odstaneni zubniho kamene 85 euro ( ve Versailles) ... od ty doby mam klid a neni to vubec videt.
8. led 2011 v 17:37  • Odpověz  • To se mi líbí

@gijar mama teda ja som zaplatila 80 € :wink: bez poistenia.. :wink: ale spravil jej to vyborne
pretoze pracovala a zila 7 rokov cechach a tam jej dvaja zubari urobili tak ze jej dvakrat spadla plomba!!!

meleri prepac a to bola v pardubiciach !!! niekolko km od prahy.. a okolie!!!
takze je to len o nahode... zienky....
janka ja som tym chcel apovedat ze tu v parizei ich mas tolko ze aby sa udrzali musia byt dobri inak ich konkurecia zozerie...
to je tym ze mas v jednej budeve aj 5 zubarov naraz.....
nie o kvalite :wink:

@cappucinko ja osm uz skoro 17 rokov mimo slovenska a "zakazdou navstevou nie castou to bola pohoroma takze vasa skusensot tu je zla.. moja nie ja som tu rada a nevymenim...
o slovensku nemozem povedat...!!! aj napriek tomu ze som hrada slovenka......
rozvojova krajina nie, ale mam mnoho pripomienok snad mozem... :wink:

baby drzte sa vsetky mam pocit ze tu len zlu krv robim takze uz fakt nebudem tu pisat ake je to nase rasne slovensko ubohe!!!!!!!!! :grinning:
nie je..!!!!
8. led 2011 v 19:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@ erikasadek ja som nenapisala, ze moja skusenost je zla , ale nemam ani zle skusenosti zo slovenska,a nemyslim si,ze v parizi je vsetko najlepsiea ani celkovo vo fr., tak ako to ty pises, tot moj nazor, snad mozem... :slight_smile:

8. led 2011 v 19:38  • Odpověz  • To se mi líbí
z iného súdka: pre "parížanky" a okolie: dnes sme boli na výstave Bvlgari - 125 ans de magnificence italienne. Fakt super zážitok (teda aj s deťmi, ale zvládli to super, lebo sme to viac-menej len preleteli). Veľmi som to chcela vidieť, predsalen, diamanty veľké ako vlašský orech človek na ulici bežne nevidí. Ale hlavne tá vrcholná šperkárska práca, za tým musí byť veľa práce, jednoducho, oko fakt potešilo :slight_smile:. Bola tam vystavená aj kolekcia venovaná Elizabeth Taylor (premietali a ukazovali aj fotky z filmov, kde mala tie šperky na sebe), veľmi sa mi páčil výrok, kt. povedal Richard Burton: "The only word she knows in Italian is Bvlgari" :slight_smile: Ak niekto máte čas a chuť, skočte, stojí to za to (vstupné je "len" 12e, to človeka nezruinuje).
Fotky sú o prde, robila som ich na černotu, nesmelo sa tam fotiť, ale bez blesku som si čosi cvakla...
p.s. v ďalšom vchode Grand palais práve prebieha výstava Moneta (tiež možno stojí za to...)
8. led 2011 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zuzao moc krásné! šperky mám moc ráda, tak se aspoň podívat! :slight_smile:
o tom Monetovi jsem slyšela, to musí stát za to....bože já už nebyla v muzeu ani nepamatuju....:(
9. led 2011 v 11:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri
bolo to naozaj prekrásne, také, nie že kúsky, ale hotové kusy! niektoré náhrdelníky snáď aj väzy zlomia :slight_smile: škoda, že tam nebola napísaná cena pri nich, niektoré možno aj toľko stoja, čo stíhačka :slight_smile: A premietali tam v každom "minipavilóne" aj sekvencie z filmov, kde herečky mali na sebe šperky tejto značky. Ani som netušila, že v toľkých filmoch...
A ten Monet, to musí byť čosi...pri vchode hralo flautové kvarteto, ale čakalo tam na vstup spústa ľudí...
Normálne by som sa s deckami do múzea nevytrieskala, ale Bvlgari nepočká, kým budem mať deti odrastené...výstava sa končí 12.januára... :wink:
9. led 2011 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zuzao ahoj viděla jsem něco podobného v televizi min. rok asi je to tradice v Paříži každým rokem? to věřím bohužel s dětma se spousta věcí moc dělat nedá.....:(

moje tchýně si z té výstavy objednala nějakou knihu tak jsem se dívala na ty obrazy a na ty co jsou i vystavované teda krása.....impresionismus na vlastní oči to musí být pěkný zážitek... :dizzy_face:
9. led 2011 v 18:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri dakujem, skusim kupit a upiect dam vediet ci to 'funguje' :slight_smile:

@zuzao umm ticho zavidim, ja uz peknych par dni hnyjem v posteli a o moc lepsie mi nie je, no horucka trocha polavila...sme tiez chceli ist na Moneta - nevies dokedy bude? (mam podozrenie, ze tam bol strasny naval - lebo v nedelu byvaju niektore muzea a pod. zadarmo)

@erikasadek no mama aj ty ste museli natrafit naozaj na velmi zlych zubarov na SK ci v CR, alebo ste si neurobili poriadne 'prieskum trhu'...nahodou ja zijem tiez uz dost dlho v zahranici, ale zuby si davam robit na SK a platim cash.
Vijde ma to lacnejsie a je to kvalitne urobene - na moju zubarku nedam dopustit, napr. mi pred par rokmi zachranila zub - co som myslela, ze uz len vytrhnut mala som tam 3 plomby + nova diera a bolel...viliecila ho, vyvrtala vsetky stare plomby - cim odisla 1/2 zubu, dala svorky a krasne mi ho naspat vymodelovala - ani nepoznat, ze 1/2 nie je moj zub trvalo jej to skoro 2 hod. a to som platila asi 100 Eur
A dokonca aj moja svokra, ktora zije v Uk si dala robit - nastrelit novy chrup na Sk v Bratislave pred par rokmi a je naramne spokojna, stalo ju to par tisic Euro, zuby su krasne a praca odvedena na jednicku a robil jej to pan primar...

ozaj baby, ked uz sme pri tych zubaroch, vedeli ste, ze ked mate nevyrastene zuby mudrosti - mali by ste si ich dat vyrezat - vyoperovat este pred 30kou??(no to som uz prepasla, ale chystam sa) potom uz mozu sposobovat problemi? nejak zacnu pustat korene...

9. led 2011 v 19:16  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@lulu318 jo sdílím tvůj názor! tady jsem těch zubařů vystřídala pět a ani jeden dobrý. v česku jsem v pubertě začla chodit k jedné dr a tam chodím do dnes pokud to jde....protože se to fakt nedá srovnat bohužel....oni tady kolikrát ani nemají vlastní asistentku! míchají si ty plomby na koleni :confused:

manžel toto podstupoval s těmi zuby moudrosti, já naštěstí ne, protože mi všechny vyrostly v pubertě a naštěstí rovně ale je to kříž jsou to opravdu velké zuby!
9. led 2011 v 19:53  • Odpověz  • To se mi líbí
vyoprerovanie zubov mudrosti je teda neco, ja som mala 3 vyrastene asi 2mm a tak mi ich vysekavali, na Slovensku u skveleho zubara ku ktoremu chodim zakazdym ked som v lete doma, je drahy ako diva svina ale je uzasny, zatial som vo Fr ani nehladala, aj som si vravela ze by som asi mala ale Janka ma utvrdila v nazore, ze ten moj asi bude vazne fajn
9. led 2011 v 19:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@lulu318
tu je link na aktuálne výstavy v Grand Palais
http://www.grandpalais.fr/fr/Accueil/p-93-Accueil.htm

s tými zubami múdrosti, to je hotová veda...mne vyrástli všetky 4, dva z nich ma zastihli práve na Ukrajine. Skapíňala som bolesťou, keď vyrastali, ale zubárka povedala, že rastú pekne, rovno, aj miesto majú, škoda ich vytrhnúť, vraj to sa dá vždy...krásne im pomohla "na svet", taký malý operačný zákrok previedla : narezala ďasno a potom ho "opálila", aby nekrvácalo alebo čo a nádherne sa mi to zrástlo...tak teraz rozmýšľam, že som na svet nepriviedla len deti cisárskym, ale tuším aj zuby :grinning:
9. led 2011 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
normálně sehnat tady pláštěnku na díte to je taky kovbojka! dneska jsem byla v Kiabi a nic, pak jsem byla v Intermarché taky nic....takže dneska odpo budu muset jet až někde do dupy snad do sportu a snad to seženu. tady pořád prší je to hrůza! už snad měsíc nevysvitlo slunko.

to je mi holky líto že jste si s tím vytrpěly! můj manžel taky, já toto neznám, zuby mi vyrostly všechny trochu to bolelo ale žádné problémy s tím nemám, naopak se mi přední zuby pěkně vyrovnaly díky těm z. moudrosti.
@zuzao
ty jsi taky rodila císařem? a dvakrát? a jaké to bylo podruhé? bolelo to víc?
10. led 2011 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao dik za link, omrkam

no mne tie zuby mudrosti nikdy nevyrastli, potom mi tato moja zubarka hned ako som k nej pred par rokmi prisla 1x urobila rontgen a rastu krivo takze ich musim vyoperovat....bojim bojim...
10. led 2011 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri
áno, SC som prežila 2x. aké to bolo? nooo, takto sa to celé začalo :slight_smile: :
v stredu som bola na poslednej poradni, vraj pozatváraná na 100 zámkov, dr. sa tvárila, že hádam do leta porodím (inak som mala fakt vynikajúcu dr., max. spokojnosť), tak mi dala papier, aby som v nasledujúci pondelok nastúpila na príjem na plánovaný cisársky z dôvodu hypertrofie plodu (dieťa nad 4000g a 54cm). Ale....už v sobotu si to Simonka rozmyslela, o 00:30 mi odtiekla voda (pikoška, pri oboch deťoch sa mi pôrod začal rovnako odtečením vody o 00:30 :sunglasses: ), ale dajak sa mi do pôrodnice nechcelo. Zavolala som dr., že sa to rozbehlo, že asi porodím skôr, ale neviem to vysvetliť, bola som úplne kľudná, žiaden stres a fakt sa mi do pôrodnice jednoducho nechcelo ísť. Tak som čakala, ponevierala sa po byte a zapisovala si kontrakcie a až to bolo ozaj silné, tak som zobudila muža, staršie dieťa sme odviedli k susede a o 5:30 som bola v pôrodnici. Otvorená na 8cm, bolesť síce bola, ale od Olivera som si tú bolesť pamätala oooveľa väčšiu. O 7:20 bola Simonka na svete, dokonca mi ju doktorka po vytiahnutí položila na hruď (čo som pri Oliverkovi nezažila), potom ju zobrali a zase mi ju doniesli ukázať asi za 5 minút - ešte na sálu, už očistenú, zabalenú, pohladkala som ju, privítala a dala jej pusinku :slight_smile:
Simonku som si na izbu vypýtala už na druhý deň (i keď podľa zvyklostí dávajú deti po SC na izbu matkám až na tretí deň), s kojením sme problém nemali, už na tretí deň som plne kojila. Jazva bolela, to nepopieram, ale omnoho menej, ako prvý krát. Asi to bolo aj veľa o psychike, vôbec som nemyslela na to, ako bolí/nebolí, a hlavne som už vedela, čo môžem očakávať. Zhojilo sa mi to pekne, žiadne komplikácie som nemala.
V tejto súvislosti ešte dodám, že plne verím "domnienkam", že dieťa môže prežívať stres z pôrodu ešte dlho po narodení. Oliver mal pôrod dlhý, bolestný, komplikovaný a spamätával sa z neho nasledujúcich 6 mesiacov. Simonka prišla na svet, napriek plánovanému "vytrhnutiu" z bruškového prostredia, tou najprirodzenejšou možnou cestou vzhľadom k okolnostiam a je to jedno kľudné, vyrovnané dieťa (aj keď jej teraz rožky trocha vytŕčať začali, ale mám obavu, že to bude skôr povahový rys...taký malý jedoško :slight_smile: )
p.s. rodila som na SR a nemôžem povedať jedno krivé slovo...
10. led 2011 ve 22:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, tak som sa dlho neukazala... stastne sme porodili, a cas nam leti, malicka ma uz mesiac! Viktorka sa narodila s mierami 3330g a 50cm bez komplikacii, akurat mi odtiekla voda v utorok o 00:30 a porodila som az dalsiu noc o 5:30, takze dobra unava po dvoch prebdenych nociach... Zvladame vsetko v pohodicke, v noci krasne spinkame, no co si mozme viac zelat...
Inac som jej vybavila ten pas, co sme sa predtym bavili, bolo to uplne v pohodicke, akurat som musela ist s malou k fotografovi, nastastie sme vystriehli moment, ked bola zobudena a mala otvorene oci...
Potrebovali sme len rodny list, potvrdenie o byvani, moj obciansky, 2 fotky a to iste na je obciansky preukaz... pas som dostala do 2 tyzdnov a na OP este cakame...
A tiez sme jej dali do dokladov zapisat moje meno, kedze sa vola po mm a nie sme zobrati, ma to napisane ako nom d'usage a na to sme napisali prehlasenie s mm, ze s tym obaja suhlasime, aby to na dokladoch mala zapisane...
11. led 2011 v 07:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@lulu318 ani mi nehovor, ani mne nic nerastie, horne su vraj ok, a mohli by rast (kedy??) a spodne su krive a nemaju kam rast. Takze skor ci neskor budu musiet ist von....no je to moja nocna mora :confounded: mala som jedneho zubara ten mi povedal ze si ich mam dat vsetky styri naraz vybrat a mam pokoj! tak som hned os neho zutekala :grinning: Druja zubarka povedala ze zastial s tym netreba nic robit...tak tu som mala velmi rada, ale sa odstahovala...teraz som bez zubara a hladam takeho co mi povie to iste ako ta zubarka :grinning: :grinning:

@petafr blahozelam, super ze ta drobec poslucha, ked si uz musela zvladnut tie dve noci... :slight_smile: A kolko vlaskov, moja trojrocna dcera ma tolko isto :sweat_smile: !
11. led 2011 v 09:34  • Odpověz  • To se mi líbí
sory za preklepy :sweat_smile:
11. led 2011 v 09:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@petafr
gratulujem ku krásnej bábike a ešte jedno potľapaknie po pleci za taký dlhý pôrod...ale stálo to za to, však :wink:

dávam do pozornosti jednu fotku z MK, špeciálne upriamte pozornosť na toho havkáča :grinning:
http://www.modrykonik.sk/fotoblog/bahara/album/19tt/6131512/
pri takej cenzúre, ako je na MK, adminom ušiel takýto nehanebný akt verejne publikovaný?
11. led 2011 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zuzao tak vidím co porod to zážitek! já si zas vyčítala že jsem ležela jak lazar a nemohla jsem se o malého starat, taky byl ještě k tomu nedonošený takže ani se nedalo o něho starat když ležel v inkubátoru úplně opuštěný :cry: .
já doufám že ted podruhé už to zvládneme s Adriankem líp! hlavně už budu vědět co a jak atd... :slight_smile: to první dítě je fakt těžké ty začátky..
@petafr
super gratuluju hlavně že jste spokojeni a malou nic netrápí! jo s tím pasem je to legrace, já doufám že se mi taky podaří ho conejdřív vyřídit at můžu odsud zase na chvíli vypadnout :sweat_smile: .
@blanblan
jeje až tak! tak to koukám, já fakt asi mám štěstí že ty zuby mi tak dobře rostly...

11. led 2011 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@petafr gratulujem k malickej a uzi si ju

@blanblan vsetky 4 naraz??!! to co bolo za vola (sorry), kamoske robili jeden a chodila s celou stranou opuchnutou este tyzden a jest mohla len na tej druhej, po 4 takych zakrokoch neviem to by asi bola na infuzii....
..no oni prave odporucaju dat tie zuby von pred 30, lebo po 30 zacnu pustat korene do hlbky a potom to je horsie, maju take funny korienky ako haciky...
no moja zubarka to nerobi - to je chirurgicky zakrok, ale spolupracuje s jednym..musim nabrat odvahu...
12. led 2011 v 11:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@petafr blahozelam ku krasnemu dievcatku a to nocne spinkanie nech jej vydrzi co najdlhsie, to sa ti asi odmenuje za ten narocny porod co ste mali

@blanblan moj manzel pred rokom absolvoval extrakciu vsetkych styroch osmiciek naraz. Rano isiel do nemocnice, pekne ho uspali, urobili zakrok a poobede som isla pre neho. Myslela som si, ze bude mat narocnu noc, ale dal si lieky od bolesti a v pohodicke prezil noc, na druhy den uz ani lieky od bolesti nemusel brat. Vobec nebol opuchnuty.
Ono to zalezi od komplikacii, ja som sa tiez cudovala ked ho objednali na vsetky styri, ale tu je to dost bezne, v ten den s nim bolo 5ludi.

@lulu318 to akoze aj zdrave osmicky treba extrahovat do 30-tky :fearful: ? Ja si myslim, ze ak su zdrave, tak na to nie je ziadny dovod. Ine je ak sa kvoli nim chrup krivy, pretoze je v ustach malo miesta, alebo si pacient hryzie sustavne do dasna a pod.

@meleri este mas cas, este nestresuj :wink: . Uvidis, ze to zvladnes.
12. led 2011 ve 22:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka_fr tvoj manzel to zvladol teda skvele, ja na take nieco nikdy nepristupim, mam uplnu fobiu z operacii vsetkeho druhu a v ustach specialne :sweat_smile: :sweat_smile: inak tento zubar bol ozaj nejaky cudny lebo ked mi blomboval zub asi 5dni som brala lieky od bolesti, co nikdy predtym ani potom som necitila ziadnu bolest pri takom banalnom zakroku. No ale dost uz o zubaroch.....mam z toho husiu kozu :grinning:
allez, idem trochu shoppingovat kedze mala je dnes cely den v skolke a ja mam volno :wink:
13. led 2011 v 09:29  • Odpověz  • To se mi líbí
tak se za spo dlouhe dobe pripojuji, prelouskala jsem asi 5 stranek nazpatek....

vzpomnela jsem si na tvaroh - ja na peceni pouzivam "faisselle", necham ji hezky odkapat, podle toho, jak ji potrebuju hustou. Dokonce i drahy uz na ni presel :wink:

eriko, neblbni a pojd nazpatek! :wink: S Pardubicema jsi me pobavila :slight_smile: sice jsou bliz Praze, ale prijdou mi tam trochu "zastydli", jakoze nemoderni...

Ted velke tema zuby. To je fakt o nahode. Ja od mala travim svuj cas u zubaru, takze jsem jich vystridala moc, nez jsem nasla toho spravneho. A kdyz jsem ho nasla, tak jsem po trech letech s nim stravenych odjela sem a nove hledani. Nasla jsem jednoho super v Parizi, delal mi 9 korunek a vse najednou! Coz me malem polozilo, kdyz jsem to slysela, ze mi je chce brousit vsechny najednou. Ale bylo to uplne super, vyborna pece! Po fin.strance, prvni devis byl desny, tak jsem mu rekla, ze to je moc, at zmeni material a ve finale byl devis na 5200EUR a ze sveho jsem platila jen 620EUR. Zbytek sécu a mutuelle (v te dobe Mercer).
Nemyslim si, ze je to o tom, ktera krajina je lepsi na zubare, co jineho lekare, ale o stesti, na koho narazis.
14. led 2011 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jejeje ty zuby já mám asi fakt z pekla štěstí co se týče těch zubů moudrosti...ale moje mamka má jenom dva zbytek jí nikdy nevyrostl a taky v pohodě..asi to máme v rodině... :sweat_smile:
15. led 2011 ve 12:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek