• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
O tej krave som počula :frowning2: 5 hodín nakupovala.. ešteže toho drobca našli strážnici, ale po dvoch hodinách iba v tričku a tepláčikoch.. to je fakt otras...
Tini, stačí si porovnať veľkosťou našich chlapov a frantíkov a je úplne jašné, že sa výškovo pohybujeme na inej úrovni :grinning:
No a o tej metónde s kartónmi na ručičkách som už tiež počula... dobrý záhul... nevidím dôvod na to, aby som takúto krutosť riešila teraz. Podľa mňa ju to prejde. (naivne dúfam :sweat_smile:)
20. pro 2007 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

Bihan - pozerala som nausnicky - su peknucke - uz ste jej dali prepichnut uska? my nedavame - lebo v muzovej rodine sa to nerobi :confounded: - podla cokry ma usi prepichnute iba "plebs" (ja mam a aj MM :grinning: ) - ja osobne som chcela nechat prepichnut uska uz v nemocnici a nechat jej priamo moje nausnicky - ale MM ma ukecal, ze nemam provokovat - ze ked bud bambulka chciet tak si necha prepichnut ako velka :wink: - a potom jej kupime tiez nejake pekne :wink:

inak dnes posielam MM po stromcek a na nakupy - ja by som chcela trosku odfuknut- ale zatial drobec protestuje proti tomu - neda sa mu zaspat :frowning2: - tak uvidime lebo je lepsie, ked sa vyspi aj doobedu
21. pro 2007 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, skoro ty stejne nausnicky mame!!!! Koupila jsem je v cechach teda, bile zlato, srdicka a ten kaminek uprostred je ruzovy... :slight_smile: ale taky jeste nemame propichle usi, necham asi v breznu az pojedu do cech, to bude mit Lea rok, to je tak akorat!

Jinak vam vsem preju krasne vanoce, hodne stesti, zdravi, lasky, hodne splnenych prani! Krasne si to uzijte :dizzy_face:
A posilam neco pro zasmani :grinning:
http://www.elfyourself.com/?id=1644220574
21. pro 2007 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vidim, ze elfici vo Francuzsku letia :wink:
Jani, co to za blbost, ze svokra nechce nechat malej prepichnut uska? Co ta tvoja trafena svagrina a samotna svokra, takisto nemaju nausnicky? Podla mna to k dievcatkam a zenam patri, nedaj sa!
Vsimli ste si to Moja strecha.sk? Nieco o byvani, este som neokukla.
Dnes som kupila 1.jogurt pre Alexa, po dlhych uvajach a spekulovani a citani obalov som sa rozhodla pre Danone nature, ale nie ten detsky, ten sa mi nejak nepozdaval, tak dnes mu skusim dat poobede a uvidime, aka bude reakcia na kozi :astonished: Drzte palce! Lebo inak na kravske mlieko (UM a pod.) neprejdeme asi nikdy.
21. pro 2007 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som koza - toto som zabudla :wink: Všetk dobré aj od náš :grinning:
http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=1008830&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D20%26vOrderBy%3D1
Náušničkami JY tiež nebol zo začiatku veľmi nadšení (cvokrovcom sme to ani nespomínali) ale teraz sa tvári, že ak mi na tom záleží, tak v pohode... No a už mám zistené, že sa nastrlujú od 4 mesiacov, takže to dáme nastreliť tu, nech už má na Slovensku Sára ušká zahojené :grinning: (aj keď by som vlastne mohla počkať na krst a určite by sme náušničky dostali, keby som povedala.... asi to ešte zvážim :wink:
Jani, tá tvoja cvokra je fakt poriadny cvok! To sú ženy s náušnicami plebs? :angry: U nás sa zase hovorí, že žena bez náušníc je ako krava bez zvonca.. skvelé prirovnanie, nie? :sweat_smile: :grinning:
21. pro 2007 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, takze jsi nakonec koupila normalni Danone? Ja kupuju Lee normalni Aktivii, me prijde ze v tech detskych jogurtech je zbytecne hodne cukru a jinych sracek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A kde ma Alex exem?
Ja jsem vam zapomnela napsat, ze taky par dni pote, co jsem prestala kojit, se ji totiz objevil i exem na rucickach :stuck_out_tongue_closed_eyes: aby toho nebylo malo ze? :sweat_smile: Ja mam atopicky exem taky odmalicka, takze me to neprekvapilo...no.
Kamaradka mi privezla z cech nejakou masticku z marihuany :grinning: tak to zkousim zatim na sobe a kdyztak ji tim maznu.
21. pro 2007 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
No caute baby, konecne som si nasla trosku casu aby som nieco napisala, ani som nestihla vsetko poprecitovat tak neviem asi sa k tomu vratim az ked pridem vo februari do Francuzska.lebo tu si uzivat rodinu a ani sa mi nechce ist na net. Inak nemame nic snehu taka skoda, mohli to byt krasne prve Filipkove zasnezene Vianoce. No este mame tri dni na to aby aspon trosku nasnezilo, ale zato zima je tu statocna, tu na Liptove mame okolo -10 stupnou. Takze ak sa uz nedostanem do Vianoc na net tak Vam vsetkym prajem Krasne a vesele Vianoce, a hlavne nech su nase deturence zdrave a vesele. Bisousssssss :slight_smile:
21. pro 2007 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jej, Adka sa ozvala, jak ti fajne, ze si doma, hned by som sla... Ja som sama doma, MM je zase niekde s ROtary na veceri, ale aspon som stihla upiect korpus na tortu, Alexovi uvarit obedy na 9 dni, zabalit darceky, vsetko pekne v klude a pozerala som Top models, dnes bolo finale, videli ste? teda ja som videla len poslednych asi 15 min, lebo sme sa kupkali, ale som rada, lebo vyhrala Karen, ta, ktorej som drzala palce!
Luci, Alex ma teraz ekzem hlavne na chrbatiku a ramienkach, trosku na brusku a na hrudnicku, tak 15% telicka podla mojho odhadu :cry: teraz celkom ok, ale to som 1x natrela kortikoidmi, lebo to bolo hrozne, schvalne som to nechala, nech to vidi doktorka a nic. tento tyzden som mu kupila novy krem v lekarni a ztial to je kludne. Dala som mu poobede tak 4 lyzicky toho Danone jogurtu, uvidime. Pytala som sa lekarky, ze ktory jogurt je vhodny, predsa sa v ich jogurtoch az tak nevyznam, myslite, ze mi poradila? Ze je jedno aky... Ma byt s co najmenej umelymi prisadami a nie o% tuku a pod, plno- alebo polo-tucny, tak si vyberte.
O masticke z marisky som nepocula, moze to byt zaujimave!!!
21. pro 2007 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
este som zabudla, konecne sa trosku pohnem z miesta, od noveho roku zacinam s kurzom fr. u nas doma, bude ma ucit jedna znama, je profesorka na strednej skole a dobre spolu vychadzame.
21. pro 2007 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, už som sa ťa to chcela opýtať dávnejšie: kedy sa Alexovi ten exém objavil? :confused:
Držím palec, aby nebola na jogurt reakcia :wink:

Adka, úprimné závidím :dizzy_face: Naši mi poriadne chýbajú. Dokonca aj moja sestra trávi tieto Vianoce mimo domova a rozhodla sa, že to bolo prvý a poslednýkrát :grinning:

Ja som dnes zase Sáru dávala spať prvýkrát len v plienke - z tej večnej klímy a ventilátorov má trošku soplíky, tak som sa bála ju nechať bez bodíčka, ale strašne sa potí a potom má vyrážky :unamused:

Inak mne príde, že nielen v tých detských jogrutoch sú samé sra..ky :sweat_smile: Ja už kupujem len Activiu Nature Brassé - predsalen sa to najviac podobá na naše jogurty. Tie ich Perle de Lait a podobné hovadiny neznášam.. A ešte sa dá Calin (tiež nature).
21. pro 2007 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja by som aj skusila iny jogurt, ale tu bud 16 naraz alebo ani 1, to ma tak stve, nemozu predavat jogurty po 1 ako u nas? Clovek vyskusa a zisti. A dnes to Danone bolo po 4 v Super U, ale aj tyak som si citala zlozenie vsetkych, no to 'male' balenie ma zaujalo, asi to rozkuskovali oni v obchode, lebo trvanlivost len do 28.12., ale to staci na skusku.
Ekzem sa objavil davno, zacalo to vlastne 3 tyz po narodeni podla nich tiez akne novorodencov, ktovie, ale asi ano a nejak to plynulo preslo na hrudnik z tvaricky, ja som netusila, co to je, potom pod kolienkami vzadu priserny nalez, a to som uz zacala studivat literaturu a patrat, aj za uskami sa vyhodilo a tvaricka vzdy strasna, ani nemame velmi fotky z toho obdobia :cry: V maji som to povedala lekrake, ze mi to pride ako ekzem, no bez odpovede, tak som sa v juni trepala domov a pobehala som po nasich doktoroch. A urcite si pamatate, ze ma natlacili do UM asi okolo Velkej noci, kedze sme mali laktacnu krizu a vtedy som nevedela co dalej, ale nastastie som to rozkojila, takze UM bolo asi 1-2 l spolu, rozne znacky, vobec nie HA, budem si to otrepavat o hlavu cely zivot :frowning2:
Ked tak dam aj foto do alba, aby ste mali predstavu, co bolo v novembri. Idem na to.
21. pro 2007 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uf.. chúďatko maličké :frowning2: Sára má vyrážky takmer stále - je to síce iba pár malých pupáčikov a ak si to nazaškrabne, tak to vôbec nie je červené, tak tajne dúfam, že to nie je nič vážne...
A dá sa atopického ekzému zbaviť, alebo je to doživotné? Ale Lucka spomínala, že ho má aj ona, takže asi doživotne ... Tini, myslíš, že UM tomu "pomohla"?
21. pro 2007 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslim, ze tomu UM pomohlo, bielkovina kravskeho mlieka, + atopicky teren: manzel je alergik a mame ekzem v rodine aj z mojej strany. Najhorsie na tom je, ze si to clovek vtedy nepripustil, co to znamena byt alergikom a mat ekzem, a najhrosie na tom je, ze normalna medicina vie len potlacit priznaky, ale nevyriesi pricinu. Ekzem sa v dospelosti moze premenit do astmy alebo alerg.crevnych ochoreni, takze ten samotny ekzem je asi este najprijatelnejsi problem. NO takisto niekto z toho uplne vyrastie, deticky do 2-5 rokov, je to individualne, preto tak davam bacha, co papame.
21. pro 2007 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dobru nocku, uz sa nikto neozyva... Alex dnes zaspal do 5 min, ani som sa k nemu nemusela vratit a ja idem dokoncit nedokoncene, nie je tomu konca kraja.
21. pro 2007 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Halooo, kde ste? Viete, ako som chcela robit ten kalendar a nevyslo mi to. A dnes mi vola babka a sa prekecla, ze moj oco nechal vyrobit kalendar s Alexom a chcel ho povodne poslat nam, ale nakoniec to s mamou prebral a poslal ho mojej svokre. A ja spekulujem, ako to spravit a jemu to spravili mladi kolegovia v praci za par minut...
U nas od rana prsi, dozdbobila som strom, vlani sme kupili priserne vela ozdob a Fred ich zavesil len zopar, tak som to dokoncila, nie je to gycove-prezdobene, ale tak akurat. Nemame ziadnu dekoraciu, ziadny zakaznik nam tentoraz nedal nic :unamused: , tak som aspon naaranzovala zvysne strieborne gule do sklenenej misy.
22. pro 2007 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, ja som práve napálila všetky súbory a pár fatiek a vídeí na CD, tak to chcem ešte dnes poslať na Slovensko, nech si to dá mamča vytlačiť :grinning:
Kalendár sa dá urobiť veeeľmi rýchlo - stačí kalendárová šablóna - pozadie - a pridať fotky, lenže tomu chýba niečo osobné :wink: Ja mám každú stránku kalendára ako osobitný scrap - iná farba pozadia, šablóny, rôzne efekty na fotkách.. som nad tým strávila hodiny... Konieckoncov sa to dá urobiť aj tak, že si stiahneš na nete maličký progam, naháďžeš fotky ako ich chceš po mesiacoch, pošleš do štúdia a oni ti to vytlačia a pošlú :wink:

Inak aha, prihlásila som sa do jednéh challangu - som to predvčerom narýchlo zbúchala :grinning:

A práve som zabila jedného komára, ktorý sa na Sára napásol - už tu bývame polroka, ale komáre začali útočiť len teraz, tak som zvedavá, čo nás najbližšie čaká :rolling_eyes:
22. pro 2007 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, ten exemek je teda dost hrozny. Chudak Alex... :frowning2: Ja to mam odmala, a vzdy to na nejakou dobu uplne zmizi, ted v dospelosti i treba na pul roku a pak se to naraz znova objevi a je to sila, ale ja to odmitam uz cimkoliv mazat, tak 10 let na to doslova kaslu a je to lepsi a lepsi. Promazavam to jen mastnym kremem Dexeryl a ted mi kamaradka dovezla z cech tu marihuanovou mast, tak jsem zkusila, momentalne je to uplne pryc, doufam ze budu mit zas par mesicu pokoj.
No a Lea ma to same co ja, na rucickach taky. Doktorka se na to podivala a nic nerekla, nic mi nedala. Stejne tak mi neporadila s jogurtama, taky jsem se ptala.

Pred chvili jsem dorazila z nakupu potravin, zitra budu pripravovat rybu, bramborovy salat, zelnacku, upecu strudl, a 24. a 25. uz na nic nesahnu :grinning:

Bihan, ten obrazek je kraaaasny!!!! :dizzy_face:
Co se komaru tyce, taky s nima cele jaro, leto a podzim bojujeme. Tady kde bydlime jich mame mraky. Zkousela jsem uz vsechno mozne, ale nejucinnejsi je takovy ten smrad, co se zapne do zasuvky, je v tom teda spousta chemie, ale nic ucinnejsiho jsem nenasla. Zkousela jsem treba dat sitku na postylku, ale ty svine tu sitku nejak podlezly a Leu stejne pokousaly :rolling_eyes:

Adka, zdravime na slovensko!!!!! Ja ti taaaaaak zavidim!!! Mne se tady vubec ale vubec nechce byt na svatky, uz druhy rok po sobe navic, ale prisaham ze pristi rok at se deje co se deje, jedu domu :grinning:
Letos jsem nechtela moc cestovat, pred tydnem jsme prijeli ze Strasburgu a za 14 dni odjizdime na lyze do Pyreneji, to by bylo uz trochu moc... :frowning2:

Jinak mam superopatreni proti prezirani letos :slight_smile: , pred 14 dny jsem totiz byla u zubare, ten mi zaplomboval zub a vcera jsem mela jit jeste jednou aby se mi podival na zbytek co minule nestihl. No a zjistil, ze mi to minule udelal blbe, ze je pod tim zubem zanet, takze mi to znova otevrel, vycistil a nechal pres svatky otevrene !!!! az do pristiho ctvrtka. Boli to jak cert a jist musim teda velmi opatrne :confounded:
No ale zas si rikam, ze aspon nepriberu, ze? :grinning:
22. pro 2007 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ako sa mate?
ja som sa pustila do vianocneho ukladania veci (musim vytriedit a zniest do pivnice male detske veci ) a este musim pripravit izby pre navstevy (teda svokrovci budu u nas a my s detmi a muzova segra na matracoch v obyvke, lebo ten novy gauc neni roztahovaci - no, ale snad jej nebude vadit)
inak som vcera este spravila suhajdy a aj kokosove pusinky - no tie pusinky som mala velmi riedke, a tak mi na plechu v rure ostala jedna velka kokosovo mandlova placka :frowning2: :angry: - ale uz je zjedena :grinning:

Bihan pozerala som ten link a nasla som vasich - ako sa da, za vas hlasovat? nejako som si nevsimla na stranke :sweat_smile:

Tini - ako s jogurtami ? ako na ne Alik reagoval? - ja kupujem tie, co su z detskeho UM, alebo potom plnotucne biele p'tit suisse, ci nestle - zatial im chutia, ale uz som skusala aj obycajny nature grecque
ja osobne lubim iba yoplait a tie grecke (ale kolko svi....a je v nich - to neviem, ale tusim na nich pise, ze su bez dacoho - tak snad su v poho) - ale detickam kupujem tie z UM

Ozaj Bihan - tak komarova sezona by mala kolko trvat? dufam, ze nie moc dlho - predsa len pre take babo, to neni ktovie co :frowning2:

kto okrem Tinky uz ma postaveny stromcek? ja sa chystam zajtra poobede spolu s detmi - teda oni budu iba sediet vo svojich stolickach a zdobit ho budem sama - ale chcela by soom ho postavit, az ked budem mat vs poriadene - tak snad stihnem
22. pro 2007 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
My budeme mať tento rok biedne vianoce - stromček nestaviame, deko je fakt veeeľmi slabá a nekupujeme ani darčeky... poriadne sme to tento rok odignorovali :sweat_smile: ale večeru si urobíme poriadnu :dizzy_face: Koniec končov Ježiško tiež nemal ani stromčeka ani girlandy, tak hádam to nebude až taký hriech.

No.. komáre... kúpili sme odsmradkovač do zásuvky - jednu noc sme ho skúsili len aby som videla, či naň Sára neako rezareaguje, ale bolo to v pohode, takže teraz ho pre isotu zapíname aspoň kým svietime v byte - viac sa bojím tej prekliatej chykungunie ako toho, čo je v odpudzovači komárov... A síce aj my máme sieťku nad postieľku, ale to až v detskej izbe, Sára zatiaľ spáva s nami...

Jani, hlasovať sa ešte nedá, lebo challenge ešte nie je uzavretý, ale aj tak si nie som istá, či môžu hlasovať neprihlásení účastníci :wink: Mne o tú výhru ani tak neide... skôr o to, aby som sa vôbec nakopla niečo urobiť a aby ma tie dizajnérky zaregistrovali.

Aj ja chcem ísť na lyže!!!
Dnes sme boli omrknúť jednu kaskádu, ľudí tam bolo ako natoto, lebo sa tam nejakí novomanželi fotili... tak sme mali taký vychádzový deń a nesmierne som ocenila, že mám stravu pre Sáru okažite pripravenú a vždy v potrebnom množstve :grinning: Normálne už mám nacvičené, ako najšetrnejšie vytiahnúť prsník z podprsenky, aby bolo vidieť čo najmenej :grinning:
No a ešte sme kúpili Sáre vianočný darček - náušničky :dizzy_face: Také sú maličké a zlatučké! Nakoniec sme kúpili žlté zlato, ale takmer rovnaký vzor.. neskutočne sa z nich teším.
22. pro 2007 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my mame stromecek postaveny asi od 15. :slight_smile: ale bohuzel jsem ho stale nedozdobila, povesila jsem par ozdob a pak jsem si nechala u kamaradky koupit jeste nejake dalsi ozdoby a od te doby jsem ji nevidela, uvidime se az v pondeli :grinning: takze v pondeli dokoncim zdobeni stromecku ;))) Leusce je stejne uplne ukradeny, zajima se o vsechno krome stromku ;)

Jani, ty jsi akcni, nechapu jak to vse zvladnes s dvojcatama!!! :astonished: :wink: Sikula fakt! Mne staci momentalne jedna Lea ktera si zacina vsude stoupat, u zidli, u stolu, leze na schody, no proste nemuzu z ni oci spustit ... :sweat_smile: Moc toho tedka doma neudelam ...
22. pro 2007 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
zahlasovane :wink:
22. pro 2007 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
absolútne objektívne, však? :grinning:
22. pro 2007 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja taky :sunglasses: Zatim vede nase Bihan :dizzy_face:
22. pro 2007 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano objektivne :wink:
(ale ako hovori MM, ze on nemoze byt objectif, pretoze on neni l'object) :grinning:
22. pro 2007 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
prave som sa vratila z pivnice a dotrepala som hore kopu veci - a to som povodne isla robit miesto pre detske veci, kt mam do tej pivnive zaniest :stuck_out_tongue_closed_eyes: - no nic, tak skusim zajtra :grinning:
inak Luci - ja stiham robit drvivu vacsinu veci iba vecer - ked ulozim deti - v ramci cakania na draheho - takze u mna to vacsinou byva, ze co s nacatym vecerom?! - to, co sa cez den nestihlo - a kedze sa mi zas az tak nechce behat s prachovkou a vedrom - tak radsej spravim to, co ma bavi (upeciem kolaciky, zabalim darceky, konikujem) a to nevyhnutne (dlazka, riad, pofackovat aspon ako tak) az nakoniec :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a niekedy finisujem az tesne pred prichodom draheho - ale dnes nedojde skor ako o jednej, tak mam este chvilu k dobru - pokukam kus, co sa deje na konikovi :wink: a okolo tej 23 tej sa pustim s "vervou" do toho - no a asi uz viete preco az tak casto nevysavam, ale iba beham ako taka jaskynna zena s metlou a handrou :stuck_out_tongue_closed_eyes: - kedze cez den sa mi chce malokedy vytiahnut vysavac a zas takto vecer si uz netrufam :grinning:
inak ja som este oproti vam vsetkym zatial v pohode - mojim sa este nechce ani lozit ani stavat - zatial sa hraju v sede (Matik) a v lahu na brusku (Aninka) - takze este mam relativne pokojne dni :slight_smile:
22. pro 2007 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani to ti docela zavidim, ze mali jeste sedi a lezi :grinning: ale pak to budes mit zahul dva najednou az se zacnou stavet, to bude u vas veselo :grinning:
Ja zas vecer vubec nic neudelam, abych v nasem minibyte nevzbudila Leu :frowning2: tak to je naprd ale co se da delat :wink: Co potrebuju musim pres den a pak si vecer valim sunky a nesaham uz na nic :grinning:
Tak dobrou noc vsem!!!!

Jo Bihan absolutne objektivne, udelalas to fakt krasne :dizzy_face:
22. pro 2007 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek