• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
autor
vůbec v té porodnici kde jsem byla tak doporučovali spaní s dětmi, vůbec to tam bylo takové celé hodně přátelské ....bože já se těším že tam porodím...
24. led 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri hej hej, v pôrodnici ešte dojčenie podporujú, keď ale niekto dojčí ešte v 6m, nebodaj dlhšie, tak sa tvária, že to už nie je normálne a matka si tým niečo uspokojuje... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. led 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
to o tom odrádzaní na predpôrodných kurzoch mám z druhej ruky, ja som rodila oboch na SK...Ale na vlastnej koži som zažila, ako sa na mňa mnohokrát pozerali na ihrisku, kam sme sa chodili s Oliverom venčiť. Alebo raz, keď som sa sama neprezieravo vybrala trocha ďalej autobusom a uviazli sme v zápche. Simona vrešťala akoby to bolo posledný krát, tak som poprosila jednu pani, čo sedela, či by ma pustila, že chcem nakojiť dieťa. V tom tichu to počul hádam každý v autobuse a to nebudem popisovať, ako príjemné bolo, keď na mňa počas kojenia čumel každý, kto dovidel :stuck_out_tongue_closed_eyes: A to je Simča väčšia na svoj vek, takže to boli pohľady asi ako "ona kojí ročné dieťa!" . Dobre, že sa myšlienky čítať nedajú...
24. led 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao nie, nie, na predpôrodných kurzoch je jedna celá hodina venovaná dojčeniu :slight_smile: Teda my sme to ako druhorodičky vymenili za inú hodinu, ale je to v programe a nestalo sa mi, že by ma niekto odrádzal :wink:
Ja vonku väčšinou dojčím v šatke, takže to nikto nevidí.
24. led 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bihan
@zuzao

jestli to fakt není regionem, tady jsem často viděla kojit i ženské s prsem ven v kavárně a nikdo to neřešil...jak píšu třeba v tom MJC kam chodím je to fakt tak půl na půl..někdo dává lahvičky, někdo kojí....
já jsem tady na vesnici a dost tu letí všecko co je bio a ty ženské tady třeba používají i látkové pleny, často tu nosí takže i kojí pak, podle mě to s tím bio a ekologií je tady ted víc jak v česku..
25. led 2011 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
chtela bych se k vam pridat, snad me nevyhodite, necetla jsem celou diskuzi, prece jen 442 stranek je hodne, ale nektere znam z "bereme se - vdana do francie". Jsem z Marseille, mam petimesicni holcicku Saru, jsem s ni doma, kojim a mam ty same pocity, ktere popisujete. Nikdo kolem nekoji, vsichni z manzelovy rodiny blbe cumi, ze kojim, minule mi pediatr rekl, ze deti kojene dlouho jsou un peu difficiles (nepovazuju pet mesicu za dlouhe kojeni, ale budiz) a tak podobne. Chtela jsem kojit pul roku, ale asi budu pokracovat, nez bude Sare jeden rok. Ja mela narok na materskou (16 tydnu), ale ne na congés parentales, musi se pracovat pred porodem 2 roky v kuse a ja pracovala pres intérim, takze nic. Taky si neumim predstavit, nechat dite ve ctyrech mesicich chuve a jit do prace, jedine ze by uz ani na chleba nebylo. Pripada mi to strasne brzy, ale moje kamaradka je infirmière libérale a ona je zivitelem domacnosti, tak proste musela, jeji manzel ma o dost mensi penize nez ona. Kazdou volno chvilku ale travi s detmi, kojila je, jak jen to slo, tak si nemyslim, ze je to vzdycky jen o sobectvi, hodne casto je to o tom, ze zena se boji, ze prijde o karieru, kterou pracne budovala, tak se proste vraci do prace. Na me zadna zajimava prace neceka, takze neni kam spechat, ze. No dneska me ta moje cacora privadi k silenstvi. Je nastydla a breci a breci. :fearful:
25. led 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.. vidim ze to tu peni znova ale nie mojou vinou :grinning: aspon raz.. :wink:

ja sa pridam ku nguen, a bihan... nazoru trosku.. asi to bude tym ze som si tu zvykla a vidim veci uplne inak ako na zaciatku..
mat len 16 tyzdnov matersku sa neda porovnat s nasou slovenskou materskou.. :grinning:
potom je tu ina socialna mentalita rokmi si proste zvykli na nieco uplne ine a ich hodnioty na zivot a nazor su tiez ine;. :wink:

kritizovat by som si nedovolila kedz etu zeny maju deti okolo 30 co je produktivny vek a kariera...
takze vatscina urcite nenecha len kvoli dietatu vsetko co rokmi nadobudli tazko to sa snad da pochopit.. :wink:
su zeny ktorym je to jedno kazda mame ine hodnoty a nazor na zivot ....
osobne poznam dost ktore kariera ahlavne credit na dlhe roky proste prinutia!!!! aby pracovali znova inak to domacnost proste neutiahne...
ich deti nevidim na nich aby bol velky rozdiel.... osobna skusenst dotycne matky aj ked unavene.. s prace ale najdu si vzdy cas aj na svoje deti........ vychadzaky cez vikend.. alebo prazdniny..
myslim si ze kazdy vidi rodinne hodnoty niekde inde..
ako raz nedavno mi poved :wink: la psy pata..... velmi mi to pomohlo... len ako priklad!!!!

otec a otec su dve rozlicne veci ako aj matka...
je otec ktory bude cely den doma ale nevidiet a necitit to...
a je rodic a rodic ktory bude len malo ;;ale jeho pritomnost je aj ked tam nie..; :wink:
velmi mudre slova treba sa zamysliet. :wink:

@meleri tak ako ??? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
25. led 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeste k tomu kojeni, v porodnici jsme meli na kurzech super sage femme, ktera nam kojeni doporucovala, no me by ani nenapadlo nekojit, bylo to pro me samozrejmosti, az pak jsem zjistila, ze na me kazdy civi, jak kdyby mi na hlave pristalo ufo :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ty dotazy... "ça fonctionne comment? T'as assez de lait? il est bon ton lait? Elle a encore faim?" a pediatr, kterej vi, ze kojim: "elle boit combien en mililitres? Dedek stara, pitoma. No zacatky byly celkem husty, ale naopak me to utvrdilo v tom, ze kojit budu, at se vsichni kolem treba pos****. :grinning: kojila jsem i v kiabi, venku na lavicce ani nemluvim, u kamaradu kojim bezne, jen u rodiny manzela chodim kojit do pokoje, abych nepohorsovala. :unamused:
25. led 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
omlouvam se, ze jsem znovu pichla do vosiho hnizda, ale ono je to skutecne velmi zajimave tema, nedalo mi to, musela jsem reagovat :slight_smile:
25. led 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@firuga VITAM Ta.. :wink: neospravedlnuj sa;. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
25. led 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jsou vase deti bilingvni? Jakym zpusobem jste je naucili cesky nebo slovensky? A jak vam spinkaji? Mne konecne mala zacala usinat sama v devet, driv to bylo desny, usinala mi az v jedenact. Nechala jsem ji plakat, uz jsem nevedela, co jineho, a pomohlo to. Ted uz konecne lehne a usne (teda vetsinou :grinning: )a my mame s manzelem trochu cas na sebe.
25. led 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri netuším síce, čo je MJC ale ak tam chodia nepracujúce matky, tak je normálne, že je tam percento dojčiacich žien vyššie.. ja hovorím o tom francúzskom priemere, štatistiky hovoria jasne:

En 2005, 62% des mères allaitaient à la sortie de la maternité.
Moins d'un tiers des mamans continuent d'allaiter après un mois
5à 10% des mamans continuent d'allaiter après 2 mois.

O dojčení po 4m sú čísla asi tak mizivé, že nemá cenu ich sledovať :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@erikasadek čaf :slight_smile: ako Josh?

@firuga Sára je bilingválna, určite bude aj Malina, výrazne jej pomohol dlhý jazykový pobyt na Slovensku túto jeseň.. a je to úžasné sledovať, ako krásne delí jazyky, prípadne keď niečo nevie v jednom pomáha si druhým.
Malina chodí spávať o siedmej, Sára niekedy po ôsmej, podľa toho, ako je unavená...
25. led 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
a štatistika z 2008 (tá prvá z 2005) už o dosť pozitívnejšie čísla :slight_smile:

Aujourd'hui en 2008, le magazine Parents, retransmet les données suivantes :
65 % des mères allaitent à la naissance
38% de 3 à 6 mois
23 % entre 6 mois et 1 an
6 % au delà, c'est à dire 48 000 enfants par an vu le taux de natalité !
25. led 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@firuga
no tak také otázky ku kojeniu, ja snáď ani neviem, ako by som zareagovala, to je jak keď by mi niekdo šupol zrazu po papuli :slight_smile: ...osobne som za tie štyri mesiace, čo sme tu, videla len jednu ženu, ktorá kojí na verejnosti. Ale bola to mamina famille nombreuse ( 4 deti, rozdiely medzi nimi boli pol hlavy), takže to ani neberiem ako reperezentatívnu vzorku. A to sme vonku každý deň, za každého počasia aspoň na 2 hodinky.
@erikasadek
prepáč, viem, že som tu krátko, taká nefrancúzska a mladá, ale tá veta "vatscina urcite nenecha LEN kvoli dietatu vsetko co rokmi nadobudli ", kvôli čomu inému, ak nie kvôli dieťaťu? Možno som naivná, ale myslím, že svet / kariéra sa napr. za 1a1/2 roka (ktoré sú podľa mňa minimom) nezrúti a dá sa na ten vlak naskočiť aj potom. Ja som tiež mala dobré miesto, relatívne dobre platené, s mnohými sociálnymi a inými výhodami (na SR) a vzdala som sa ho a (presne, ako to tu má niekto v statuse), milujem, čo som miesto toho všetkého, čoho som sa vzdala, získala :slight_smile:
@bihan
chcela som sa spýtať už dlhšie, ak ti to nevadí...použila si niekedy v praxi tú metódu od Jiriny Prekopové - pevné objatie u Sáry? Zabralo to? A ešte: ako si odstavila, resp. sa odstavila Sára? Len tak - zo zaujímavosti :wink:
25. led 2011 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan
sranda, presne na takú dajakú štatistiku som bola zvedavá. Ja som našla článok z 10.4.2010 o štatistike dojčenia na SR a napriek nepomeru percent FR/SR je podaný takto:
Aká je štatistika dojčenia?

Dojčenie nie je samozrejmosť, aj keď si to mnohí, či mnohé z nás myslia. Realita podľa štatistických údajov jasne hovorí o tom, že pri odchode z pôrodnice plne dojčí iba 92% žien. Najväčší pokles je zaznamenaný po 3. mesiaci života dieťatka, kedy plne kojí svoje dieťa už iba 63% mamičiek, v 6. mesiaci je to už iba 40%. Ide o alarmujúce čísla!
25. led 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao Pevné objatie som aplikovala hlavne v období vzdoru, keď nebola schopná vyjadriť svoj hnev slovami, ale nebolo to často.. naposledy si pamätám, že to bolo na Slovensku... Sári bola hrozne nervózna, z niečoho frustrovaná.. bohužiaľ tam bola moja mamča a chodila mi do toho pindať.. klasika :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Pevné objatie je úžasná terapeutická metóda, len to treba vedieť a nie skúšať v tom zmysle, že "teraz ťa spacifikujem tým, že ťa znehybním, aby si videl, že ja som tu šéf."
Keď mala Malina okolo 2m tak príšerné obdobie, že bola totálne neschopná zaspať a prerevala mi každý večer 2,5h, tak som ju naučila zaspávať prakticky opäť v pevnom objatí.. odvtedy nebolo treba.
No a odstavila sa mi sama po jednom štrajku, po ktorom už prsník nechcela.. a mne sa potom ešte pol roka snívalo, že dojčím, lebo som sa s tým vnútorne nevedela vyrovnať :grinning:
25. led 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao hehe.. tak toto je celkom zábavné porovnanie :grinning: ale na Slovensku mi to zase príde pritiahnuté za vlasy v tom, že ak niekto nechce dojčiť (a podľa mňa má na to každá mamina právo, proste nechcieť dojčiť, ak si je vedomá všetkých výhod dojčenia), tak si hľadajú kadejaké výhovorky, lebo je spoločensky neprijateľné povedať, že jej dojčenie nevyhovuje a radšej chce dať UM.
Tak si vymýšľajú málo mlieka, slabé priberanie, časté budenie a pod.
25. led 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan
no ja som o tom pevnom objatí čítala tiež, že sa aplikuje hlavne v období vzdoru, ale neviem, či ty, alebo som sa to dočítala niekde inde, to má aj ako metódu pri "výučbe spania". Osobne som to nikdy nepoužila, zatiaľ, Oliverko je zlatúšik, obdobie vzdoru sme snáď ani nemali. Chcem byť ale pripravená, Simonka je z iného cesta, mám ciťák, že u nej by mi to mohlo prísť raz vhod :slight_smile:
Nechcem to podať moc tvrdo, ale ja by som bola prešťastná, ak by sami Oli odstavil sám - napr. štrajkom. Bol neuveriteľný ceckoš celých 16 mesiacov, a aj keď, samozrejme, prevažovali pekné chvíle pri kojení, potom mi to už začalo vadiť, tak som ho dala mame na víkend. Zvládol to absolútne nad očakávania, nevidel mliečko, ani si nespomenul :slight_smile:
25. led 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao možno u mňa na blogu.. Prekopová vydala knihu "Když díte nechce spát", mne dosť pomohla. A konečne som zase začala čítať Prvorozené díte.. Prekopová je moja výchovná poradkyňa, aj keď ju občas beriem s rezervou, lebo je to detská psychologička ale sama nikdy nemala deti.
No a dojčenie ani pre jedno moje dieťa nebolo závislosťou (teda pre Malinu áno v prvých dňoch po pôrode, ale teraz už nehrozí) ale vyslovene záležitosťou jedla s tými všetkými bonusmi ako fyzickým kontaktom a tým nádherným pocitom "správnosti". :dizzy_face:
25. led 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bihan hm no nevím co je znám tak pracují všechny, jen jsou na mateřské, některé se už vrátily na půl úvazek, ale ty co kojí tak samozřejmě kojí malé děti, to je pravda že max tak do tří šesti měsíců a konec.....ale aspon že kojí na začátku, ty co můžou..MJC je místo kde se tu na vesnici scházejí lidi když třeba chtějí hrát v dechovce, nebo cvičit jógu, pak je tu ten sraz pro matky s dětmi, i můj manžel tam chodí do orchestru. Nevím jak to probíhá ve velkých městech...tady je to strašně malinké...ale aktivit fakt dost!

26. led 2011 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@erikasadek

no ještě se nepřetočil. na prohlídku jdu až za měsíc, do té doby to bude asi napínavé..:slight_smile:))
26. led 2011 v 07:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri tak Ti drzim palce dufam ze to bude podla tvojich predstav... :slight_smile:
@bihan ahoj, no josh j eto zbojnik!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jej mas stastie ze sarinka pekne rozprava aj slovensky.. :slight_smile:
mam tu mamu a stale ani panovy nepovie slov :grinning: nsky ani jedno slovo!! :grinning: :grinning: :grinning: proste jedno s tych deti co trucuje!! :grinning: :grinning: a on to vie jedna radost.. :wink:
@bihan inak s tym slovenskom si ma pobavila ja to tak isto citim.. :slight_smile: :slight_smile: :grinning: :grinning:
vsetko j eto kulturna rozdielnost.. :wink:
@zuzao pozri mas na vec uplne iny pohlad.. mas nato pravo.. :wink: ale jedno si myslim nie je to tvojou mladostou je to tvojou vychovou a prostredim si proste ina a vidis veci inak...... tvoj materinsky pohlad na vec je iny , neznamena ze je najlkepsi.. :wink:

poviem to jednoducho.. tato krajina pozna nounou uz cez 100 rokov , dojky boli v mode uz v minulom storoci , to znamena, ze v tejto spolocnosti bolo uplne bezne ze matky mali dojky pre svoje deti.. :slight_smile:
s coho vyplyva pre nich ze deti preziju a a maju radi svojich rodicov rovnako ...
nechcem ist do detailov a neako hadat sa tu ..
ale chcem ti len objasnit ze preco je to tu tak normalne.. pretoze generacie na tom vyrastli.. :wink:

co s atyka karier.. neviem pretoze je kariera riaditelky neakej spolocnosti na ktorej makala par rokov bez dovoleniek a vela... ....... :wink:a je kariera beznej ucitelky alebo pokladnicky.. :wink:
dve veci ktore sa tazko porovnavaju trh prace j etu siroky.. ale staci pâr mesiacov mimo a trch vyhazduje podmienky su dost drasticke!!!!
a potom nie kazda zena sa idi mesiace doma zavreta s dietaom medzi plienkami!! socialne mimo!!
proste kazda vidime svoj cas s dietaom inak :wink:
zozao bola to tvoja volba..
pre niekoho to ani nie je volba je to zivotna nutnost..... :wink:
alebo , proste jeho volba pretoze doma by nemohli byt.... :wink:
pre nich mozes byt zase ty skoro ako mimozemstan ze ostanes pokojne doma dva roky .. a bez problemov.. :slight_smile:
chapeme sa ze??
uz nechcem rozoberat tuto temu za seba. :wink:

co sa tyka inak pozorovania ze kojite na verejnosti .. osobne dam svoju skusenost bola som jedna s tych co nechcene pozerala ako jedna zena vytiahla prsnik v carrefoure u cez rocneho dietata a zacala ho kojit musela som mat strasne vyjaveny vyraz :grinning:

pretoze ta zena vybuchla a zacala na mna kricat a dookola ze coje!!! je take neslusne kojit co vam vadi!!!!!!
a ja v tom soku ze vidim francuzsku kojit nechtiac som ju urazila.. :grinning: :unamused:
v tom som sa spamatala a hned ospravedlnila vysvetlila ze ma moje sympatie a nechtiac som na nu pozerala v soku ze vidim fr kojit.. uz len usmev mi nahodila;. :slight_smile:

tym chceml povedat ze moze byt ze mnohi ludia takto reaguju.. ako ja ako teliatka ale nie v zlom.. a skuste to tak brat..
inak tu je vo vseobecnosti kazdemu prd a suma fuk co robite :grinning: :grinning: pozru a idu dalej nikto nic neriesi. :wink:

@meleri zabudla som MJC poznam je to aj tu.... ja som tam chodila po veceroch na kurz franiny... takze ta potesim existuje to aj vo velkomestach....
26. led 2011 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, dostala som zo skolky akysi papier ze ci suhlasim s tym ze by robili akesi doucovanie po skole podla toho co detom nejde asi pol hodku, neviem ako casto ale to je jedno . Stretli ste sa s tym niekto? Viem ze pre vacsie deti to existuje ale u skolkarov som to este nevidela. Viem ze Zuzine by to bolo asi treba hlavne jazykovo dobehnut rovesnikov, ale mam chut napisat ze s tym nesuhlasim, ved este sa nadoucuje ked bude vacsia v tomto ich skolskom systeme. navyse ked ide raz alebo dva krat do skolky do 16h je taka unavena ze mi doma reve dve hodiny (lebo tam nechce alebo nevie spat) tak este nejake doucovanie o 16h ...neviiiim....
26. led 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan, stretla som pilota kt. letel na reunion a povedal mi ze jeho priatelka je slovenka. Tak som si sponenula na teba, ale ty si asi vydata, takze tvoj muz to asi nebol :slight_smile: .....
26. led 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@erikasadek já jsem ted v takovém stavu že už fakt přivítám cokoli, císař nebo přirozený hlavně až už bude klid, protože i když je mi dobře tak přecejen mě to těhotenství už začíná štvát...

teda to jsou zážitky....já se přiznám že s tím mám taky problém, třeba když kamarádka kojí tak se dívám z okna nebo tak, ona se mi směje...asi jsem puritánka... :sweat_smile: po roce kojit už mi taky přišlo trochu divné na veřejnosti, hlavně kvůil druhým, přecejen už je to velké dítě, ale u nás to bylo tak že Sam ani nechtěl potom, jenom doma, nevím jestli to vycítil ten můj stud či co...

@blanblan manžel pilot, to musí být romantika.... :slight_smile:
26. led 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri hovoris ako keby si to mala tak za dva tyzdne a to mas este 2 mesiace pred sebou :grinning: :grinning:
taky manzel pilot by mohol byt celkom dobry v tom ze je casto prec :grinning: Takze skor pre zenu samotarku :slight_smile:
26. led 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravim vas. Pristehovali jsme se od rijna do Nantes z Nemecka z Chemnitz. Hned na to jsem predcasne porodila Elen nase druhe dite, prvni je Goulven (2,5 let). Takze jsem jeste nemela vubec cas se rozkoukat. Jestli se nekdo z vas nahodou bydli v relativni blizkosti, rada bych se s vami nekdy sesla. Petra
26. led 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ted jsem si precetla v rychlosti tema o kojeni ve Francii. To je velke tema a presne souhlasim s 'erikasadek' (promin nevim jak se jmenujes. Ja si myslim, ze kazda mamina to ma jinak, nektere to prijde protivne, nektere prirozene, vcetne toho jak dlouho kojit a kde. Takze tak jak to kazda citi je spravne, musi se jen zaklapnout usi, co rikaji ostatni a nekdy i oci kvuli reakci. Ja osobne jsem Gouvena kojila az do 15-teho mesice. Vubec toho nelituji. Z meho pohledu to bylo to nejlepsi, co jsem mu mohla dat. Hned nato nechtel normalni mleko pit a vydrzelo to az do dneska, takze aspon nejak jsem do nej mleko dostala. S Elen to je jine, protoze prvni 2 tydny byla na intenzivni peci, kde jedla pres sondu, a pak z flasky, presto jsem ji chodila pres den kojit, zatim pres kloboucek a samozrejmne jsem si odstrikala mleko mezitim, takze ji pak mohli dat ve flasce moje mleko. Az ji propustili, meli jsme s ni problem, protoze nechtela jist jakoukoliv metodou. Nakonec to zvladla, s prstem a sondou, az mela vic sily, zacala jsem ji kojit postupne bez kloboucku a ted po dvou mesicich tvrde prace, pri druhem diteti, pije primo jenom z prsa a dobre prospiva. Takze je to jen o tom, jestli jste k necemu odhodlana, mate podporu okoli a velkou trpelivost. Je pravda, ze to slo i jinak daleko jednoduseji, rovnou umelou stravou a na flasku. Ale to je kazdeho volba a nechci hodnotit, co je spatne nebo dobre. Vse ma pro i proti. Petra
26. led 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blanblan ani mi nemluv :grinning: se to vleče jak ďas....s pilotem nevím no to je pravda.....měla jsem kamaráda který to studoval a pak začal lítat za Ruzyni a oženil se a myslím že se rozvedl, takže to asi tak růžové nebude s nima..
26. led 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fatas78 Peťo vítej, a kde žiješ?
26. led 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek