• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@blanblan ja by som takeho brala.. :grinning: mala by som klud.. :wink: teda za seba; ale verim lahke to nemas :wink: . :wink:
@fatas78 moje meno a priezvisko.; olam sa erika; :wink:
26. led 2011 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek aj ja by som takeho hned brala co by s nim bol klud :grinning: ale moj muz nie je pilot, len som jedneho stretla co mi vravel ze ma priatelku slovenku, my si uz asi nerozumieme po slovensky :sweat_smile: :grinning:
26. led 2011 v 15:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@blanblan
ty, blanblan, tak to mám pocit niekedy aj ja :grinning: je tu nejaká tlmočníčka zo SJ do SJ?
tak to som zvedavá, čo to s tým doučovaním je. Je málo dní, odkedy som tu, že sa nad niečím nečudujem. Doučovanie škôlkárov, to je proste sila jak prasa...Možno aj na nás čaká v škôlke taká pozvánka, ale tento týždeň je Oli doma, schytali sme dajakú infekciu, tak berie ATB.
a ešte mám jeden link, veľmi krásne-zaujímavé spracovanie...
http://www.facebook.com/home.php#!/video/video.php?v=448916039556&comments

26. led 2011 v 15:45  • Odpověz  • To se mi líbí
docela me tam zaujala ta neschopenka na kojeni, jaky s tim mate zkusenosti?
26. led 2011 ve 22:01  • Odpověz  • To se mi líbí
len sa bojim ze ked im nedam tu autorisarion ucitelka si bude mysliet ze snad chcem mat hlupe dieta alebo ze mu branim vo vyvoji alebo co :sweat_smile: s tym ze oni toto doucovanie zavadzaju presne koli takym detom ako Zuzu co su pozadu...
A preco je pozadu? lebo (bola som s nimi ako doprovod v kniznici jeden den) ona miesto toho ze by pocuvala vo im tam rozpravali o akychci plagatoch ( cudnych a nezazivnych) sa prosim bozkavala s nejakym kevinom!!!! :grinning: :grinning:
26. led 2011 ve 22:16  • Odpověz  • To se mi líbí
27. led 2011 v 07:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, bydlime v Nantes v byvalem meste Bretagne. Galou pochazi z Muzillac z Bretagne. Jinak je to docela zajimave porovnavat jake to je ohledne materstvi v Cechach, Nemecku a Francii. Kdyz jsem cetla vase zkusenosti, jako by se v nekterych nasla. Ja sice mam vysokoskolske vzdelani, ale po urcite dobe co jsem byla s Goulvenkem doma jsem pochopila, ze je to dulezite s nim zustat doma jak to jen pujde a zaroven chodit mezi maminky s detmi, aby mel s nimi kontakt. V Nemecku mi to prislo daleko lepsi a podobne jako je to v Cechach. Ve Francii to jeste nemam poradne prozkoumane.Co jsem zatim dostala dojem, tak me asi maji za nekoho; kdo se nema k praci, kdyz chci s malou zustat aspon rok a pul, nejlepe dva roky. Uz i kvuli jazykum. S Goulvenem mluvime ja cesky, Galou francouzsky a dokud jsme byli v nemecku, vsichni ostatni, hlavne s detma nemecky a hezky to zvlada. Pak jak zacal chdit od dvou let v nemecku do skolky, zacal se pri hrani bavit nemecky. Ted jak je ve skole (skolce) ve francii, prevlada francoustina, ale se mnou mluvi jen cesky. Kdyz nahodou rekne neco francouzsky, vzdycky ho opravim, ze to je jak to rika tatka a mamka to rika takhle a on to akceptuje. Doufam, ze to tak vydrzi, jestli tu zustaneme. Ted tu chceme byt na dva roky, a pak je to otevrene. Jinak taky se doma citim sama, chybi mi kontakt spriznene duse. Zatim jsem dostatecne zamestnana, ale jsou chvilky, kdy bych to opravdu uvitala. Petra
27. led 2011 v 11:34  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@fatas78 ach jo tady jsou všichni ze severu... :frowning2: co se dá dělat.... :slight_smile:
27. led 2011 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Meleri ja jsem z jihu :grinning:
Tak jsme se byly se Sarou projit, ale reknu vam, nevim, jak je to jinde, ale Marseille je mesto, kde neni radno byt vozickarem, maminkou s kocarkem, nebo vubec chodcem. Bydlime na konci Marseille, je to uz spis vesnice primo u more, ale chodniky tu meri nanejvys 50 cm a na tech padesati centimetrech vzdycky jeste parkuje nejaky debil, nebo uprostred toho minichodnicku trci sloup elektrickeho vedeni. Nedavno jsme se vydaly autobusem do carrefouru a museli jsme cekat pres pul hodiny, protoze prvni autobus, ktery prijel mel i u zadnich dveri schody s tyci uprostred, nemohla jsem se tam zaboha vejit. :angry:
Mozna to vyznelo, ze mne kojeni slo od zacatku jako na dratkach, ale opak je pravdou. V porodnici jsem zatinala zuby protoze me pri sani strasne bolely bradavky. Pak se to srovnalo, ale zase Sara chtela pit porad, taky hodne plakala a nespala, tak jsem mela hrozne pochybnosti, kdyz jsem vidala ty nekojene deti, jak spokojene chrupkaji cely den v kocarku, zatimco me spala jen u prsu nebo v klokanku na brise... Nebo kdyz prisla vecer laktacni krize a nemela jsem dost mleka a doma zadne UM. O kolikach a blinkani a "dobrych radach" ani nemluvim. Nevim, asi to byla i trochu moje lenost, ale nechtelo se mi sterilizovat lahvicky a kupovat drahe UM a tezke vody. Navic Sara krasne pribirala a tak jsme pokracovaly, no ted uz je to v poho, zacaly jsme i se zeleninkou a ovocem, ale cetla jsem i takove pribehy o tom, jak dvoulete dite trha matce tricko, protoze chce nakojit, to bych nechtela. Ja doufam, ze od sesti mesicu uz budu kojit jen rano, vecer a v noci a nikdo to nemusi vedet, chapu te Meleri, ze se stydis kojit na verejnosti, ja se snazim jit vzdy nekam stranou. Nikoho nesoudim, pokud on nesoudi me a nesnazi se mi vnutit, ze UM je lepsi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Holky, cetla jsem si vasi diskuzi o dost stranek zpatky a je fakt, ze tu probirate sama zajimava temata, jsem rada, ze jsem nasla tyto stranky.
27. led 2011 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@fatas78 klobouk dolu, ze jsi zvladla kojit i pres takovy tezky zacatek. :slight_smile:
27. led 2011 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@blanblan :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: prepac citanie medzi riadkami sa niekedy nevyplaca.. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@rosny no osbna skusenost ziadna prepac len viem ze to nie je take lahke co sa ospravedlnenky
raz o tom hovorili sa kojenia tyka a pracovne ospravedlnenky raz o tom rozpravali v relacii maternelle. na france 5, dost blby system.. :sweat_smile:

@firuga :grinning: Nevim, asi to byla i trochu moje lenost, ale nechtelo se mi sterilizovat lahvicky a kupovat drahe UM a tezke vody

som sa zasmiala.. :grinning: nie nie je to lenivost... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :dizzy_face:

i ked neboj flasa a robenie mlieka nie je take komplikovane ako sa zda. :wink:

@blanblan no neviem ti poradit moji su v sukromnych skolach takze dooocovaie je uz normalne, ale zatial nepraktizuju. :slight_smile:

bud eto asi tym mozno mnohe pozerate a pocuvate rozhlas ze je vela kritiky a tak sa snazia pomoct detom cudzincom a podobne aby sa lahsie integrovali.; a ziskali jazyk takze to neber ako zlu vec ale rozhodnutie je na tebe;. :wink:
inak sranda ako sa kocica uz oblizuje s kevinom;; caka ta dobra buducnost. :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2011 ve 13:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@rosny zajimavy clanek a jeste zajimavejsi je ta diskuze pod nim, docela jsem se i pobavila, no I ja budu muset jit casem do prace taky, nebot z jednoho platu budeme jist kazdy den testoviny, ale chci byt s malou aspon do roka a pak chci najit puluvazek na stredu a sobotu, to ji muze hlidat manzel (ve stredu ma RTT) + pozdeji jeden den v tydnu mi ji pohlida manzelova neter, ale te musim platit, je assistante maternelle... z clanku vyplyva to, ze pokud nema zena matka vysoky plat, tak se prace moc financne nevyplati, kdyz musi platit za hlidani.
27. led 2011 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek ja viem ze to dobre myslia s tym doucovanim ale mne sa to proste nejak nevidi doucovat troj rocne deti :rolling_eyes: to bude jeden z tych neprekonatelnych kulturnych rozdielov :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ako je to na sukromnej skole co sa tyka vydavkov? lebo vazne nad tym rozmyslam ze by som ju dala do katolickej sukromnej skoly od CP, len neviem ci by to bolo financne dostupne. Zda sa mi ze som pocula niekde ze sa to vyratava podla prijmu rodicov, je to tak?
27. led 2011 v 15:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@firuga taky jsem uz na to rychle prisla, ze se hlidani nevyplati, pokud nemas dostatecny plat. Navic nekdy to jejich hlidani.... je v podstate nechat si dite hrat samo a semtam nejaka aktivita dohromady. To jsem Goulvena vic naucila doma ja. Ted uz je trosku predcasne ve skole (ma jen 2,5 roku) a zda se mi ze ho to vic uspokojuje a prijde vzdycky s novou basnickou ci pisnickou. Takze to uz je o necem jinem. Navic nechtela jsem ho dat hlidat jen na par hodin a pokazde k jine pani.
28. led 2011 v 10:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@firuga ty zazitky co jsi popisovala jsem zazivala s Goulvenem, takze taky nijak snadny zacatek, v tom by se zdalo UM byt vyhodou, ale az se to preklene, tak jak rikas, mas to vzdy sebou, pri dobre teplote atd. Ja jsem taky pak kojila o dost min, kdyz jsem zacala s ovocem a zeleninou. Je fakt, ze na konci, kdyz jsem se rozhodovala, jestli prestanu s kojenim, mi Goulven tricko vyhrnoval, ale rekla jsem mu ze ted ne a nejak to pak chapal (na zacatku brecel, ale to preslo), ale chvili na to jsem prestala kojit. Mela jsem dojem, ze uz mu to moc nedava a navic se odtrhaval od prsu se zatatyma zubama a nechtel se to odnaucit, nejak jsem citila, ze je cas prestat.
28. led 2011 v 11:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@firuga s temi chodniky to neni lepsi ani v Nantes. V autobuse jsem byla taky prekvapena, nastupuje se jen predem a to je nekdy neco, vyklickovat plus pomoc Goulvenkovi nastoupit a ve spicce neni zadna sance. Takze jen s satkem nebo nosickou :frowning2: Ale Elen se v satku libi, jen jsem byla zvykla, ze v Chemnitz (Nemecku) to nebyl problem a tam se da auta pocitat pomalu na osobu.
28. led 2011 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@firuga sakryš to je zas moc na jihu :grinning: chtělo by to nějak tak v polovině :sweat_smile: co se dá dělat...ale super, vítej tady! :slight_smile:
28. led 2011 v 11:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@fatas78 Je to pravda s tim, ze to mama musi citit, kdy je potreba prestat. s kojenim..ja jsem si driv myslela, ze proste to k sesti mesicum stopnu, ale ono to takhle nefunguje. JA nechci. Mam pocit, ze je to zbytecne moc brzy, ze mala to prso jeste potrebuje. Ze je skoda pripravit se o ty krasne chvilky, ktere uz se nebudou opakovat nejakym drastickym odstavovanim jen proto, ze citim tlak okoli, ze uz bych s tim cicanim mela sakra prestat. Mam nastesti manzela, ktery mi do kojeni nikdy nemluvil, i kdyz na zacatku mel asi pochybnosti take. Snazim se ho ale zapojovat jinak, malou casto koupe, prebali ji, hraje ji na kytaru :grinning:
Jinak doporucuji knizku Marie Thirion L'allaitement, pomohla mi prekonat nejtezsi chvilky a nevzdat to. Treba kdyz jsem na otazku meho pediatra, kolikrat kojim Saru ve dvou mesicich nesmele odpovedela: 12x az 15x denne... se mu chudakovi hruzou zamlzily brejle a malem mu vypadl umely chrup :grinning: :grinning: :grinning: jeste dnes vidim, jak se tvaril.
28. led 2011 v 16:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, jak tu tak diskutuje o tech skolkach, nemely jste nebo nemate strach, kdyz se ted vsude mluvi o te strasne jeu de foulard, nebo boule massacreur, ja mam z toho uz ted zaludecni vredy, co se dnes deje a to je male pet mesicu. :zipper_mouth:
@blanblan Nedavno o tom mluvili ve zpravach prave o pretezovani deti ve skolach a skolkach a ja bych ji teda na nejake doucovani asi neposlala, pripada mi to pritazene za vlasy, jsou to deti, ne stroje, maji si hrat, na to byt zodpovedni maji cely dlouhy zivot, do duchodu pujdou az v osmdesati :angry: Ale nemam to ze zkusenosti, tak nevim, co bych skutecne udelala v tve situaci.
@erikasadek ale trochu to asi lenost je, koupila jsem male na zkousku galia calisma a nez jsem prelouskala ten priserne dlouhy navod, uz jsem byla unavena :grinning: No nechutnala ji a me taky ne :grinning:
@meleri Dekuji Meleri, je to prijemne podelit se o materske i obycejne starosti, snad se nepletu, ale ty jsi zakladatelkou diskuse, super a diky za iniciativu. Jinak ti preju prijemny a lehky porod. Aspon takovy jako jsem mela ja :slight_smile:
28. led 2011 v 17:00  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@firuga jé děkuju to je od tebe pěkné! já to tu furt řeším ale největší obava pro mě je že bude syn mnoho dní sám... :cry: strašně na sobě visíme, byl moc moc chtěný (IVF) a já úplně trpím při představě jak bude v noci plakat mama a já tu nebudu, asi se zblbnu! proto furt přemýšlím co by bylo lepší zda přirozený porod, či císař prostě zkrátka co mě dostane conejdřív domů k němu..... :frowning2:
28. led 2011 ve 20:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@firuga :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

ABY SI BOL AKLUDNA TIETO HRY UZ DAVNO UZ TAK NEFUNGUJU Ako pred rokmi ..
je zakaz nosit satky a sale do skoly. :wink:
za seba nebojim tam kd eje pato a josh je vyborne, ziadny vandalizmus a podobne;. :wink:
28. led 2011 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Vdaka za nazory, tento rok sa doucovat este nebudeme :slight_smile: A budem sa snazit tvarit ze sa necitim blbo ze neprijimam pomocnu ruku. Tant pis :pensive:
@meleri,ja ta uplne chapem, priznam sa ze maoja dcera nebola vobec chcena, ale teraz ked si predstavim ze by sa mi nieco stalo a ostala by sama aj ked len na par dni, je to dost nepredstavitelne. A to nikdo s tvojej alebo manzelovej rodiny nemoze prist k vam na nejaky tyzden - dva? A co porod doma? hmm asi dost extremna moznost :grinning: :grinning:
28. led 2011 ve 21:31  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@blanblan no ono i kdyby ho někdo hlídal z mé rodiny tak je to stejné....vlastně jen manžel je to nejlepší řešení, přecejen je to jeho táta a má ho moc rád, jen tím že jsme furt spolu tak je zvyklý na mě, na tu jistotu......

hele kamarádka rodila doma a teda fakt to byla úplná procedůra, už tak 3 měsíce předem, měla dvě porodní asistentky které furt za ní chodily snad každý týden, no přepych to byl, ale pak jak to přišlo tak, rodila pět dní vkuse, bez jakékoliv pomoci kromě té ženské co tam za ní chodila! pět dní, já tam za ní chodila, a jak jsem viděla jak to probíhá že ji nechají trápit v kontrakcích 5 dní a nocí ale hlavně že to bylo bio! :confounded: sem jí řekla narovinu že je blázen tak se urazila...
28. led 2011 ve 22:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri
neviem, nemám skúsenosť a nechcem radiť, ale pôrod doma sa mi zdá možnosť pre ženu po dvoch predchádzajúcich bezproblémových pôrodoch (i keď ani to by nebola záruka ľahkého priebehu). Inak mi to príde dosť riskantné....
ja zas budem mimo tému, trocha som opäť zalistovala späť, teda konkrétne na stranu 382/383...Normálne mi aj slzička vyšla, hlavne čo napísala @mokiri na konci 382ky. Baby, vy ste si tu tak super zvykli, aj sa čudujem, že sa sem chodíte vytáčať (depkovať asi už nie). @nguyen teba musí práca strašne baviť, si ju chváliš minimálne raz za 10 stránok :slight_smile: To je asi šťastie nájsť sa tak v práci. Toto bude asi debilná otázka, ale za ako dlho ste si zvykli, resp. ste prišli na to, že by ste sa naspäť už nevrátili?
Možno , teda určite je aj rozdiel, ak ste si tu vytvorili aj rodinné zázemie, teda či tu máte manžela/partnera francúza, dieťa, prácu atď...alebo ste obaja slováci a plánujete sa raz vrátiť...
28. led 2011 ve 22:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@blanblan zabudla som Ti napisat, v mojom okoli normalne skolky a skoly beru fixne peniaze za skolu nie podla platu az od lycee ; a vysie zacina fixna platba.. asi 3000€ rocne az 6 000€ + dalsia podla platu... :wink:
za seba mamme v mojom meste dve katolicku skolku skolu ,+ este jednu perceval styl waldorf.. :slight_smile:
prva moja ma stoji 130 € za kazde 3 mesiace. :slight_smile: . :slight_smile: :slight_smile: . druha perceval stoji 400€ mesacne :slight_smile: :wink:

co sa doucovania tyka beries to super prelezelo ti to hlavou.. :slight_smile: je to len pomoc detom v nuzdi a cudzincom. :slight_smile: :slight_smile:
@meleri kriste pane mala si pavdu tvoja znama bola blazon :rolling_eyes:
5 dni!!!!
ja osobne poznam jednu tu co rodila doma , porodna assistenka bola ale stale s nou od zaciatku do konca trvalo to 16 hodin bez komplikacii.. :wink: :wink:

vcera rodicko v skolke.. josh no co povedat skoro som lietala stastim bez problemove dieta radost je ho mat v triede... :dizzy_face: :dizzy_face:
boze ako to dobre robi nieco take pocut.. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
pekny dne zelam vsetkym.. :slight_smile:
29. led 2011 v 09:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri bola to jej volba, asi sa jej to tak pacilo, ved mohla kedykolvek povedat ze chce ist do nemocnice, nie? Ani ja to velmi nechapem ale hlavne ze ona je spokojna, nie? :wink:
29. led 2011 v 11:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao ja si myslim ze je skor nestastie ak nietko musi (z akehoklvek dovodu robit pracu) co ho nebavi. Ako som to tu uz spomenula, sme ludske bytosti a nasim zmyslom na tomto svete je vytvarat hodnoty a ano mozno mam obrovske stastie pracovat niekde kde su tie hodnoty velke (rozmerovo a cenovo) a viditelne relativne rychlo. Mam stastie na ludi co vo mna verili (alebo skor potrebovali ma) a dali mi sancu a mojou psou povinnostou je nesklamat ich. Mam kopu kolegov, ktorym bola dana rovnaka sanca a z pre mna nepochopitelneho dovodu sa stale na nieco stazuju a co je este prekvapujucejsie neustale nadavaju na vedenie. Su nestastni a frustrovani, ale dobre plateni, takze ani nepohnu zadkom, aby zmenili miesto. A pocuvat takychto ludi od rana do vecera je nieco neuveritelne. Nastastie ma nasa firma aj vela zamestnancov s rovnakym postojom ako je ten moj. Energia, ktoru ti ludia maju, zmysel pre zodpovednost, odbornu kvalifikaciu, skusenosti o ktore sa som mnou delia su na nezaplatenie. Neviem ci chapete ak poviem: vidiet samu seba rast - mentalne, profesionalne, naberat skusenosti a sem tam sa otocit a vidiet aky kus cesty som po profesionalnej a zarovne aj osobnostnej stranke presla za posledny rok dva - pat... co dnes viem a vcera som este nevedela ba dokoca prisahala ze sa to nikdy nedokazem naucit. Dalej mam moznost cestovat. V tejto praci som presla uz celu Europu a cast Afriky, stretla nespocetne mnozstvo ludi z kazdeho kuta sveta, mala moznost pricuchnut kulture viacerych narodov inak ako turista. Okrem toho mam obrovske stastie sprevadzat riaditela ra rozne meetingy s velkymi "nasho sveta" ci myslim vysoko postavenych ludi vo sfere industrialnych a stavebnych strojov, je to iste pre mnohe z vas asi nezaujimave a nezname...ked som v tejto sfere zacala pracovat prislo mi to hrozne banalne a nudne nakolko som vystudovala ucitelstvo franina-dejak a zakotvila som docasne ako tlmocnicka v jednej takejto firme. Dodnesi si budem ale pamatat, ako som donekonecna prekladala koresponenciu s jednou firmou Terex ktora pre mna predstavovala logo na faxe a hlas v telefone, videla som sice podvozky zvarane v nasej dielni a trapila sa so zvadami, ktore na nich bolo treba vyriesit a vsetko som svedomito prekladala, po pol roku ma moj sef vzal do Francuzska k spomunanemu klientovi a ked som na ich dvore videla asi 50 obrovskych zeriavov s logom Terex a s tymi podvozkami na ktorych zlepseni som stravila tolko casu, takmer som sa rozplakala. Pocit, ze tu stoji niekolko desiatok strojov, ktore su pripravene na stavbu, prepravu, cokolvek a cele to stoju na podvozku na realizacii ktoreho som sa (sice malou troskou ale predsa) podielala aj ja ma naplnil tolkou energiou, zvedavostou a trosku aj hrdostou, ze ked som sa z tej sluzobsky vratila uz som sa na to logo na faxe divala uplne inak. A to plati aj teraz v tejto firme, kde moje komptencie daleko preklacuju tlmocnictvo. Mam na starosti 4 velkych klientov, pre ktorych nakupujem a potom s timom montujeme podzostavy a ked niekde vidim tie stroje pracovat viete si predsavit ako sa citim. Je tu este milion inych stranok, okrem ineho velmi dobre platove ohodntenie (co je ale pri vysledkoch ktore mam a prachoch, ktore pre firmu mesacne nazrhnam asi adekvatne) a aj uzasny pracovny kolektiv, potom je tu moj tim, za ktory som tak trochu zodpovedna, (a jasne aj kopa negativ ktore ma vyvadzaju z miery ale ked to tak porovnam presda sa mi le paci to co robim a ako to funguje) ale ked sa tak nad tym zamyslim myslim, ze by som v pohode mohla robit aj inu pracu a urcite by som si v nej nasla svoje miesto a bola na nu hrda. Co by som ale urcite nedokazala a cudujem sa tomu asi rovnako ako sa ludia cuduju ze mam rada svoju pracu, to je byt bez akejkolvek prace. Nedokazala by som nerozvijat sa, nebyt v kolektive, nebyt nezavisla...ale to nie je kritika to je moj nazor, kedze kazdy sme iny.
A co sa tyka zakorenenia? Nikdy som si nepovedala nidky ani navzdy. Zatial sa mi tu paci, ked sa mi prestane pojdem inam, alebo spat na SK, kde mam zazemie rodinu a platny diplom. Ale co je zaujimavejsie, co mi dalo rozhodnutie odist na dobu neurcitu, je pocit slobody. Dovtedy som bola priserne fixovana na slovensko a nevedela som si predstavit byt a existovat niekde inde ale po 4 rokoch zivota vo Fr by mi uz vobec nevadilo odist kamkolvek pokial by som mala tu spravnu motivaciu. Viem, ze dokazem existovat aj inde ako vo svojej vlasti a byt stastna. Myslim ze moj odchod mi posluzil prave na to. Slovo NAVZDY velmi nemam rada, kedze jeden nikdy nevie.
Dufam, ze som vycerpavajuco vysvetlila svoju uchylnu lasku k praci a soj postoj na svoju existenciu vo FR
31. led 2011 v 10:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@nguyen ja tvuj postoj chapu, zavidim v tom dobrem slova smyslu lidem, kteri se realizuji, kteri se skutecne nasli, ne ve smyslu delam karieru a vydelavam tezky prachy, ale neco umeji, prace je bavi, muze to byt treba i dobry pekar. Mne se to ve Francii nepovedlo a myslim si, ze je to i proto, ze nejsem mobilni, hledam praci jen tady v regionu, pred dvema lety jsem byla tlumocit na dva mesice Cechoslovakum :wink: na montazi na severu Francie, bajecna prace, super pocit seberealizace, ale manzel to tezce nesl, a i kdyz by bylo mozne se teto praci venovat nastalo, nebyla bych vubec doma a to bych se mohla rovnou rozvest. A rodina je pro me dulezitejsi nez kariera a vzdycky byla a bude. Presto vsak souhlasim s tim, ze zena by mela byt, pokud to jde, nezavisla, pro me bylo vzdy dulezite mit vlastni prijem, aspon nejaky, tak jsem tady v Marseille pracovala vsude mozne, od servirky pres pokladni a treba i v domove duchodcu :slight_smile: Nelituji toho, naucila jsem se hodne o sobe i o lidech, je to dobra skola zivota, ale take uz vim, ze bez platneho francouzskeho diplomu budu vzdy jen "bouche trou" :angry: Jinak ale musim rict, ze narozeni ditete me zmenilo, ano chci se realizovat, ano chci mit jednou praci, kam budu rada chodit, ale ma dcera uz bude naporad na prvnim miste, dulezitejsi, nez vsechno ostatni, nevedela jsem, ze materstvi je tak "bouleversant" :slight_smile: Kdyz se na me to moje slunicko rano usmeje, tak vim, ze jsem nejstastnejsi zenska na svete :grinning: Vsechno ma svuj cas, a ted je cas na to byt s dcerkou, i kdyz to treba znamena byt na par mesicu financne zavisla na mem muzi :wink:
31. led 2011 v 11:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek no tak to ja asi moc koukam na televizi :confused:

@meleri To je smutne, ze si takhle delas hlavu s porodem. Cetla jsem si, cim sis prosla, nez se ti podarilo otehotnet, to muselo byt hrozne tezke. Ty, ale proc myslis, ze to bude trvat mnoho dni, podle me delsi jak den to nebude a to snad prece vydrzi u babicky a dedy, nebo ne??? A pak uz by s nim byl tatinek, ne? Neporadim ti, ale ja bych cisare nechtela, urcite ne dobrovolne. A byla jsem hrozne rada, ze jsem u porodu nebyla sama a muj muz tam byl se mnou, protoze to bolelo jako krava... Ja jsem mela epidural, kdyz me pichali, tak uz jsem temer nemohla bolesti vydrzet na miste. Ale byl to pohodovy porod, opravdu jsem trpela asi jen od dvanacti do tri, pak uz to bylo OK a mala se narodila v pul pate odpoledne. Rodit jsem zacala v pet rano a to me jeste porodni asistentka s ledovym klidem poslala domu :slight_smile: No v poledne jsme byli zpatky. Mne prijde, ze cisar je prece jen zasah do organismu a operace...a nejde treba, ze bys odrodila, zustala den dva, pokud bys byla bez komplikaci, podepsala bys jim papir, ze musis z rodinnych duvodu domu a oni by ti predepsali nejakou sage femme, co by za tebou denne dochazela...Ja nevim, jestli je to mozne, ale ja mela predepsany monitoring srdicka Sarinky trikrat do tydne od osmeho mesice tehotenstvi. V porodnici jsem byla od patku do stredy rano, to je dlouhe, ze...
Co se tyce porodu doma, tak mam nekdy pocit, ze nektere zenske uz nevi, co by roupama delaly. Vzdyt jaka je umrtnost deti a matek v Africe, jaka byla umrtnost, kdyz se driv rodilo doma za polnich podminek. Ja vim, ze ted uz je to moderni, ale stejne. Muze to byt krasny zazitek, pokud jde vsechno dobre, ale co kdyz se objevi nejaka komplikace...to si pak budu cely zivot vycitat, ze jsem chtela rodit bio. Pro me je to pitomost a nesouhlasim s tim. Ja byla stastna, ze tam mam porodni asistentku, lekare, anesteziologa, ze je vse pod kontrolou.
31. led 2011 ve 12:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek