• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@firuga ???? preco vela pozeras tV?? nechapem.. prepac. :wink:
31. led 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek kvuli tem nebezpecnym hram, ted nedavno zas mluvili ve zpravach o jedenactiletem klucinovi, co je asi obeti te jeu de foulard. :frowning2: No radsi dam na tebe. Zatim ahoj a dekuji za ujisteni, trochu me to uklidnilo :wink:
31. led 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@firuga ahaaaaaaaaaaaa :slight_smile:
no pred 5 rokmi to bolo na dennom poriadku v spravach potom zacala velka vyucba, rodicov a aj v skolach ake j eto nebezpecne; takze uz to skoro zmizlo.... a take sal a ine satky boli zakazane s toho dovodu .. :wink:
ale samozrejme vzdy sa najde vynimka;. ale uz to nie je ako pred rokmi... :slight_smile:

vsetko je to o rozpravani medzi rodicom a dietatom.. a taktioez v skole , ako ich strazia;. :wink:

baby vcera som bola na pohotovosti v parizi po prvy krat sama za volantom s jsohom a a mama so mnou..
vyjdeme po 3 hodinach od tial a moja navigacia uplne vybita!!!!
skoro som infarkt dostala v zivote som nejazdila sama v parizi a dostat sa domov bez navigacie :grinning: :grinning: :grinning:
ludia ja som mala adrenalinove dob :grinning: rodruzstvo.. :grinning: :grinning:
koniec dostala som sa odmov 30 km rychlostou po parizi a pozeranim tabuliek .. ako dostat sa spat.. :grinning: a pred porte mailot som sa skoro pototo.. :grinning:
ani neviem ako som ten kruhovy obluk spravila... :grinning: bez nehody v tom strese.. o to viac ze som nevedela kde mam odbocit.. ludia na toto do konca zivota nezabudnem .; ako na prvy sex!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
31. led 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@firuga na tu knizku se podivam. Me tchyne (francouzska), tez rekla, no tak a ted ji das najist az za 3-4 hodinky. Ja na to, ze preci to rozhodne Elen, kdy ji dam najist a pry ne. Tak jsem jen nic vic na to nerekla a udelal podle sveho. Nastesti Galou uz me zacal akceptovat a podporovat, i kdyz co se tyce kojeni me vzdycky podporoval. Proste odolavat a odolavat natlaku z venku a ridit se vlastnim instinktem, ale nekdy je to narocne, to uznavam.
31. led 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen
fuuu, tak takú vyčerpávajúcu odpoveď som ani nečakala, zvlášť po víkende, kedy ma tu nikto ani neoplul...Presne taký pocit ako sama popisuješ som z teba, resp. z tvojej náklonnosti k práci mala. Niežeby som ja svoju prácu rada nemala, niekto povie, že práca v kancli je nezáživná a nemohol by "sedieť na zadku 8a1/2 hodiny", ale ja som takto veľmi spokojná. Len na pomyselnej stupnici "láske k práci" do 10 si dávam tak 6-7 a z teba som mala stále pocit, že kulminuješ medzi 9-10, tak ma zaujímalo prečo ťa to tak berie :wink: Túto prácu si mala istú, už keď si sem prišla?
Ešte mi nedá (pevne verím, že neotváram Pandorinu skrinku, len mám pocit, že by som to tu mala napísať/vysvetliť) mojimi ponosmi na FR nechcem pôsobiť ako dajaká Marha, čo sa celý život len za pecou válala a ďalej ako za najbližším humnom nebola. Skôr to pripisujem tomu, že som zvyknutá na nemeckú presnosť, precíznosť, logiku a zmysel pre poriadok, som skrátka asi nenapraviteľný germanofób. Tieto južanské krajiny typu siesta-fiesta a c´est pas grave je pre mňa jednoducho niečo iné. Ale v piatok, keď som bola u kaderníka (oooh, aký luxus dopriať si dve hodinky sama starostlivosťou o seba) som pochopila, že oni sú jednoducho takí a sú tak šťastní. Trvalo im tam všetko neeekonečne dlho, dokonca jednu pani strihač vrátil 2x na opláchnutie vlasov po farbe (lebo tá baba, čo umýva vlasy to 2x nezvládla poriadne), ale nikto si z toho nič nerobil: boli len samé srandičky, rozprávačky, takže to, čo mohlo trvať hodinu, trvalo dve, ale všetci boli spokojní a usmiati. A to je asi to hlavné.
@meleri
mňa ešte napadlo, aj keď všetky možnosti si si už v hlave asi prebrala, či by s malým nemohol byť niekto, mamička, s ktorou sa najčastejšie stretávaš, z toho centra MFS (či ako si to písala)...
@erikasadek
Kiabi robí Casting na modelov, hľadajú aj deti, neprihlásiš chalanov?
@bihan
tá stránka je ventes-privees.com?
31. led 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao zuzi to si bola u mojho, lebo ja som cakala 2 hodiny kym som prisla na rad (zhodou okolnosti minuly piatok) :grinning:
pracu som tu mala, istu neviem nakolko...bolo to zlozite a ako vo vsetkom nieco za nieco. Na zaciatku som byvala v Avignone a zmluvu som mala v lyonskej firme na pol uvazku. Tz v utorok rano som vstavalo o 3 rano drela na bus, nim na TGV, vystupila na Partdieu odtial prestup TER smer nasa firma, do stvrtku som spavala v hoteli a vo svrtok v noci som sa znicena vracala spat na juh (250 km 2x tyzdenne pocas jedneho roka je naozaj zaberak)
Potom som dostala ponuku na plny uvazok a tak som ukecala mojho priatela, ktory vsetko nechal a odisliel so mnou do Lyonu. Prisli sme na pozicanom aute so vsetkym co sme mali v nom. Byvali sme v domceku nasho sefa na vinici, zhanali byt, auto...za priblizne dva mesiace sa nam podarilo vsetko plus priatelova praca. Preto niekedy reagujem na vecne stazovanie sa nemoznosti zohnania byvania ci cohokolvek. Jasne ze si mozete povedat ze je to vec stastia, podla mna nie je, podla mna treba najskor skusit a az potom plakat, ze sa neda.
Ked nasi v praci videli ze som sa prestahovala, asi im bolo tym padom jasne ze o pracu stojim a tym ze som presla tymto krizovym prepustatcim sitom mam za to, ze su som mnou asi spokojni.
A nie, nie su presni a cim viac ides na juh tym su menej presnejsi, ale zas ked uz ja to zvladam v praci v zalezitostich daleko serioznejsich (a to si este nevidela portugalsku presnost) tak v beznom zivote, u kadernika to zas az tak strasne nie je. V zivote sa stavaju horsie veci...nie?
A btw ja tiez robim v kancli...
31. led 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cavte krasavice...

@erikasadek tak som sa pobavila na tvojom prispevku,ale az mi mraz behal po chrbte,ked som si sama seba predstavila v tvojej situacii....Ja mam vzdy navigacne pri sebe 2 pre pripad,ze by jeden zlyhal :sweat_smile: Inak by som sa asi nikdy domov nedostala :grinning: A co ste boli na pohotovosti?

Aj my sme vcera boli,stravili sme tam tri hodiny...

A inak sa musim vratit k daniam za byt-po reklamacii,ktoru sme podali za rok 2009,ze sme mali zaplatit 932 € nam ju uznali a platime prosiiiiiim pekne iba 75 € !!!! Ta daaaaaa, to je hned krajsi den :sunglasses: :grinning:
31. led 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ja som bez Tom-Toma stratená kdekoľvek, ale keď sme priši na reunion, kde nie je sieť, tak som sa musela začať orientovať podľa mapy, reps. systémom na juhu je hora, na severe more a keď musíš, tak musíš :grinning:

@zuzao www.vente-privee.com Akurát v sobotu som tam nakúpila Maline Robeezky a bio pančuchy a ponožky.
A na juhu asi casting nebude, či?
@firuga O pôrodoch doma máš značne skreslené informácie, bezpochyby zdeformované prostredím, v ktorom si vyrastala. :wink: Porovnávať pôrod v Afrike s pripravovaným domácim pôrodom v našich podmienkach je scestné. Napr. v Holandsku sa odohráva až tretina pôrodov doma.
Keby sme rodili na Reunione, s najväčšou pravdepodobnosťou by som rodila doma aj ja. Z nemocnice som mala príšernú popôrodnú depresiu a už nikdy som sa tam nechcela vrátiť. Nakoniec ale všetko dopadlo inak a ja som podľa svojich predstáv úplne prirodzene porodila do vane v pôrodnici.
Toto odporúčam prečítať.. nemusíš príbehy, stačí ten úvod a informácie :wink:
http://vnimavetehotenstvo.sk/rodili-sme-doma-10-pribehov-planovaneho-domaceho-porodu-slovenskych-rodin/

@nguyen to by sa mohlo hodiť aj tebe :slight_smile:
31. led 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: moja zlata no vidis :slight_smile:

boze aj vy ste boli!!! dufam ze nic vazne.. :wink:
josh mal zapal ucha minuly tyzdne skoncil atb.. no a v sobotu vecer plac a bolest horucka.. :unamused: takze som bola v necker nemocke... radsej... :wink: otitte potvrdena chudak maly.. :frowning2:
takze asi tak moje nervy no vcera to bolo cosi ver mi pozerala som kazdu jednu tabulu moja niektore casti vobec nepoznam..; a moja mam vedla mna mi hovori asi by sme mali tu odpbocit!! skoro som ju zabila v tom momente mami v zivote si tu nebola ale davs mi rady :grinning: :grinning:

takze teraz ticho!! a nechaj ma soferovat.. ok..
zavolala som muzovy a podme cez telefon ok ak pojdem tadial dostanem sa kde raafat?? :grinning:
moj muz polospaly mi v do telefonu odpovedal az ked som presla dane signalizacne znacky :grinning: :angry:

no poviem ti boli to nervy.. :grinning: :grinning:
ale dostala som sa domov bez jedneho problemu a nehody a josh pekne zaspal len ja som mala stiahnutu rit od strachu ze ani prd by nepresiel vtedy s prepacenim.. :grinning: :grinning:
no ale som na seba hrda ludia sa stracaju v tejk parizskej jungli aj s GPS a ja som to zvladla bez.. :wink:
31. led 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan verim ti ale no vies ked to robis po prvy krat tak idu bobky od strachu. :grinning:
ale verim inak ja sa viem dobre orientovat este som sa nikdy nestratil aved som si spomenula ako 12 rocna som sa sama prechadzala po varsave, alebo v drazdanoch pocas 3 hodin.. :wink:
ani neviem ako sme to dokazali nasa generacia;. :grinning:
moje deti asi tazko by som spala pri pomysleni .. :wink:

co sa tyak porodu suhlas s tebou tiez.. :wink:

@nguen pekne napisane;. :slight_smile:
31. led 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan co si co si, nepoznas ma? Moju nekonecne slepu vieru v medicinu, petrochemiu, priemysel a pokrok? :grinning: Mna nenahovoris ani na homeopatika nie to este na porod doma :grinning: Ale inak neodsudzujem, isto mas na to dovody. :wink:
31. led 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen trdlo, ja ťa nechcem nahovoriť na pôrod dom, o Fr pôrodniciach mám vyššiu mienku ako o tých reunionských.. a nech sa hoci aj poskladajú, Reunion nie je (úplne) Francúzsko.
Ale niektoré info hlavne o rutinných zákrokoch a ich neopodstatnenosti, by sa ti mohli hodiť, alebo info o epidurálke, ktorú tak všetci chvália do neba a málo, pramálo ľudí vie o jej rizikách. :wink:

@erikasadek čo ťa nezabije, to ťa posilní :grinning:

@evuliki Evi, čo to? :confused:
Nám raz tiež vrátili na daniach vyše tisíc eur, to bolo radosti :dizzy_face:
31. led 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan tak to mi ver ze ma posilnilo uplne som sa zbavila mojho strachu .. :grinning:
takze teraz uz fakt sa nebojim na velkych cestach
beriem to tak ze to tak malo byt.. :wink:
vsetko zle je na nieco dobre ale vies ked si v tom tak si poriadne pototo ked uz to skonci tak sa uz len na t :wink: om smejes;. :wink:
31. led 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vies ja mam asi taky podvedmoy des z porodu ze od momentu kedy som si vybrala porodnika (a ver vyberala som ho dlho) sa riadim podla neho. A o epiduralke asi rozhodne momentalne utrpenie na sale :grinning: Nie vazne, verim mojmu porodnikovi, tak ako som vzdy verila obvodnemu. Myslim, ze su to odbornici od fachu a nebudem sa im miesat do kapusty. Oni mi tiez neradia aky hruby zvar mame dat na 30 tonovy vyloznik :grinning: :grinning: :grinning: Nie vazne, asi je to pre niekoho nepochopitelne ale mne dost dlho trva kym si k niekomu vybudujem doveru, ale ked ju uz raz ma tak si ozaj necham poradit. A osobne neznasam ked sa ludia ktori sa nevyznaju do toho, co robim snazia stale urobit si po svojom napriek tomu, ze vidim, ako si pilia konar pod zadkom, ale budu mudrovat, pricom velmi dobre vedia, ze nakoniec tu robotu aj tak budem robit ja. Pytam sa len, preco si nenajdu niekoho, komu veria namiesto toho, aby ma opruzovali svojimi lajickymi nazormi, preto ked sa jedna o lekarov, vravim si, ten pan studoval 10 rokov, ma 30 rocnu prax, vacsina kamosiek rodila u nho a vsetky boli spokojne, takze nie je o com. Ale dakujem za rady, ja viem ze to so mnou myslis dobre, ja si to citam, aspon budem o nieco mudrejsia :wink:
31. led 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen ja si so žiadnym lekárom nedovorím viesť dialógy na tému závažných chorôb a keď mám (naozaj) choré dieťa, tak letím za lekárom.. ale.. ujo doktor, nech už mám k nemu akúkoľvek dôveru (a ver, že lekárov vyberám rovnako starostlivo práve kvôli tomu, aby som sa na nich v prípadoch núdze mohla spoľahnúť) rodiť nebude.. rodiť budeš ty :wink:
Ja by som im do toho v pôrodnici tiež nekafrala (a ani som nikdy nie :grinning:), prístup vo FR je neporovnateľný s tým, čo sa deje na Slovensku a to teda mne vstávajú vlasy dupkom pri tých hrôzach, čo sa tam dejú.... ale.. :grinning: Napr. s tou epidurálkou je to tak, že ja som si to tiež nechala na to, ako sa budem pri pôrode cítiť a pri prvom ma zastihli kontrakcie absolútne nepripravenú, bojovala som s nimi a pri každej som sa modlila, aby už žiadna iná neprišla :sweat_smile: Všetko zle :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak som zbytočne trpela ako kôň a nakoniec to v konečnom dôsledku kvôli epidurálke, následnému oxytocínu (čo ti samozrejme ešte nič nehovorí :grinning:) dopadlo dosť zle. Keby som mala dobrú prípravu s dobrou PA (a tú som tiež vyberala veľmi starostlivo :grinning:) tak by aj ten prvý pôrod vyzeral úplne inak.
Tak to ja len preto..mať dôveru v pôrodníka je hrozne super a veľmi to pomôže.. ja som PA dôverovala úplne dokonale, ale keď sama nebudeš vedieť, čo sa deje, zrejme to nepôjde tak dobre, ako by mohlo. :wink:
31. led 2011 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan dakujem a beriem na vedomie, zacnem sa tym zaoberat len co zozeniem nounou, co je moj aktualny problem :sweat_smile:
31. led 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan btw akoze prvy porod dopadol zle ved si saru porodila bez nastrihu, je zdrava, ty tiez, nechapem....
31. led 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzao jo to je dobrý nápad dík ale zas tak blízký mi tam nikdo není, sice se spolu bavíme a občas třeba jdeme i mimo na procházku ale přišlo by mi to blbé...jedině mám kamarádku která by to asi zvládla to je ta co rodila doma ale má malé mimčo a navíc odjela domů na tři měsíce...

@firuga
já se na porod moc netěším, ten císař je fakt nic moc, ale myslím že asi i přirozený porod je nic moc...já moc nejsem ten typ co by bral porod jako krásný zážitek který ho nějak obohatí spíš je to pro mě nutnost, prostě aby to dítě člověk měl! :slight_smile: je fajn že jsi u porodu měla muže, já ho taky měla ale hold ted už je priorita jinde, já jsem stará baba :grinning: ale syn je na nás závislý tak ho potřebuje..
jinak rodit doma asi je to super, když má člověk dost důvěru v sebe, a hlavně když je těhotenství nastopro v pohodě, ale já bych do toho nešla, jde z toho strach....stačí nějaká komplikace, a co dál?
31. led 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen moja, ale po polhodine stresu, nepostujúceho pôrodu, tiesni plodu a kliesťami. :sweat_smile: A s tým, že si to už nikdy v živote nechcem zažiť. Že som robila bez nástrihu je malý zázrak :wink: S mojím druhým pôrodom sa to nedá porovnávať.
Pri prvom som prišla do pôrodnice vyplašená ako myš, že rýchlo so mnou niečo robte, nech už to mám za sebou a na druhý som sa tešila. Proste tam neide len o to, že porodila som, dieťa aj ja sme v poriadku..(teda vďaka Bohu za to).
Navyše malú mi odniesli na odbery a kvôli nedorozumeniu som dostala už spiace dieťa nakŕmené glukózou, ktoré sa mi potom nechcelo prisať atď atď.. z prvého pôrodu som mala do konca druhého tehu (zase obrovská vďaka mojej úžasnej PA, ona bola proste dokonalá :dizzy_face:) pocit že som totálne zlyhala a že som nebola schopná dôverovať vlastnému telu a porodiť dieťa, ktoré zo mňa museli vytiahnúť.
Toto asi nepochopíš, ono sa to pochopiť ani veľmi nedá. Mrzí ma, že som za seba a Sáru viac nebojovala, že som nemala viac informácií, že som to všetko nechala na lekárov. Ja som im naozaj vďačná za to, čo pre nás urobili, ale keby som viac bojovala ja, mali by menej roboty a ja menej problémov sama so sebou.
31. led 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan no mas pravdu ja toto vazne nechapem, ale myslim ze ti ze ako prvorodicka si vyplasena, je uplne normalne a prirodzene a podla mna si na seba hrozne prisna. V nicom si nezlyhala ... teda asi vazne nechapem...
31. led 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen vieš, ono je to také zvláštne.. v prvom momente som ešte bola v eufórii z toho, že máme miminko a všetko je zdravotne v poriadku a potom keď sa ti začnú vracať spomienky a už nemáš v sebe toľko hormónov (oxytocín inak spôsobuje práve to, že na bolesť pri pôrode rýchlo zabúdame :grinning:) tak začneš uvažovať nad tým, či by to nešlo inak.
Ten tvoj postoj je zase dosť ovplyvnení tým, čo máš vžité.. na pôrod sa často pozerá ako na niečo bolestivé, čo treba prežiť a potom to rýchlo zabudnúť, ale to je hrozná škoda, lebo nech sa opýtaš kohokoľvek, pôrod svojich detí (hlavne tých prvých) označí za najsilnejší životný zážitok. :dizzy_face:
Možno niekomu inému by ten môj prvý pôrod stačil k dokonalému šťastiu :grinning:
31. led 2011 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Do kelu, sa mi už nedá opraviť tá hrúbka. :sweat_smile:
31. led 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan ale preco mas potrebu sa po uspesnom porode ked uz mas miminko a vsetko je ok vracat sa k porodu? Teda mozno po mojom porode pokecame a bude to plodnejsia debata, momentalne akokolvek sa snazim, ja fakt nerozumiem. Asi som povrchna, ale ja uz sa tesim ked tu uz drobec bude, porod, dufam, ze prezijeme a ze vsetko bude ok, inak tomu neprikladam vyssiu dolezitost,ale ako vravim po porode uvidim co si o tom budem mysliet.
31. led 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen jj,nechajme to na neskôr.. na taký október :grinning: a mala som potrebu sa k tom vracať, lebo sme chceli druhé dieťa a ja som ho tak ako v tom prvom prípade na svet priviesť nechcela. :wink: A ešte som sa k tomu vracala kvôli tomu, lebo som hľadala príčinu, prečo sa Sára zasekla a čím viac som hľadala, tým viac mi do seba veci zapadali ako do skladačky.
Každopádne mi prosím urob radosť, prečítaj si to (nech si myslíš čokoľvek :slight_smile:) nechaj uležať v hlave a keby si chcela, tak sa o tom zase niekedy porozprávame. Neskôr. :grinning:

Mám otázku do pléna.. chodíte s deťmi pravidelne na preventívky? Ja to trochu flákam, s Malinou som bola pravidelne prvé 3m, odvtedy raz a so Sárou ani neviem kedy :sweat_smile: Asi pred polrokom.
31. led 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan ok ok precitam, nastudujem, slubujem:wink: dakujem
31. led 2011 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
mam momentalne iny (samozrejme ovela povrchnejsi a ako ma poznas mne vlastny ) problem, zacinam mat pocit, ze zeny nosiace velkost 34 nemaju pravo otehotniet, alebo ak, tak potom asi nosia vrece!!! Jedine co som doteraz nasla bolo v NewLooku a v HM ale aj to su take divne strihy, vsetky nohavice su tak divne rozsirene na spodu, vyzeram v tom ako spred 5 tich rokov, saty su vsetky s tristvrtovym rukavom, v leginach mi mrzne prdel... je to bieda
31. led 2011 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen hehe, ja som dnes behala v blúzke a saku.. výhoda juhu :grinning: dokonca som zistila, že mi konečne sedia moje jeany CK, ktoré som si kúpila ešte na Mauríciu :grinning: (to štvrté poschodie robí zázraky). Tehotenstvo je na módu dosť blbé obdobie, ak nechceš vysoliť nehorázne prachy za oblečenie, ktoré budeš nosiť takú krátku dobu.. a vo väčších veľkostiach to nie je o nič lepšie :grinning:
31. led 2011 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen ja som nosim velkost 36 a v pohode som nasla tehu veci,rodila som v juli,cize teple veci som neriesila....dobre rifle tehotenske su v HM normalne uzucke naspodu a nevyzeraju ani ako tehu....super vyzerali :wink: co sa tyka triciek -kupovala som velkost M namiesto S (XS) a v pohode sedelo do nejakeho 7 mesiaca :wink: cize z normal veci som vyberala. v 9tom som nosila riflovu suknu velkost 40 a inak sukne na gumicku, leginy a trika take tie ramienkove ale rozsirene na bruchu, v pohode sa tam brucho dalo :wink: ale fakt do konca 7meho som fungovala normalne na veciach netehu,len vacsia velkost (aj rifle zo Zary napr. 38cky ale strecove som nosila v 7mom mesiaci-netehu).....
31. led 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja som z posledných dní absolútne uštvaná, všetci sme chorí, deti na ATB (Oli má zápal na pľúcach a Simonka v ušku), horúčkovali sme všetci 4. Ale je to samozrejme mama, ktorá má najmenší nárok poležkávať, hoci aj kvôli chorobe, takže som sa dobrovoľne - nasilu prvá zrekonvalescentila a obskakovala zvyšok posádky. Neviete náhodou, či sa tu má chodiť aj na klasické kontroly k Dr. po dobratí ATB?
@bihan
neviem, či robia castingy aj na juhu, ťukni na stránku, tam sa dočítaš...
Na preventívky chodím tu, vy neabsolvujete tie povinné očkovania Infarixom? myslím, že sú všetky po treťom mesiaci?
presne ty mi prídeš ako celkom vhodná (a asi aj nadšená) kandidátka na pôrod doma. Neplánujete tretie (čojaviem - chalana?).
Prvý pôrod býva fakt hrozný v tom zmysle, že (hoci máš aj načítané - teda ja som sa priam drvila), nevieš, do čoho ideš. Ja som s Oliverom skončila plus-mínus rovnako : nepostupujúci pôrod, od 10:00 som bola otvorená na 10cm (narodil sa ale až o 20:30), potom sa mi kvôli smolke skalila plodovka a Oliver mi pri každej kontrakcii tlačil na pľúca (taký som mala aspoň pocit-nemohla som dýchať). Len ten koniec bol rozdielny - kým ty si to dotiahla do prirodzeného, mne ho museli vytiahnuť, absolútne nezostúpil do pôrodných ciest, tá voda bola ku koncu ako bahno...Najhroznejšie je (ale to viem až po pôrode), že som vôbec netušila, čo to znamená, ak je voda skalená. Paniku som robila až doma, keď som si prečítala, čo to znamená a ako sme mohli skončiť :cry: A tiež som netušila nič o SC, tieto state som v knižkách vždy preskočila s tým, že toto sa ma netýka - aká irónia. A hoci som možno skončila horšie ako ty, nedávam si žiadnu vinu. Jednak si nie som vedomá, čo som mohla urobiť inak, aby to dopadlo lepšie a hlavne - je to za mnou, sme tu a sme zdraví. Jediná "jazva" zostala, že sa chudák z toho pôrodu potom dlho nemohol spamätať. Myslím si, že veeeľa prvorodičiek by za taký prvý pôrod, ako si mala ty, zlatom platili.
31. led 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar len nguyen má asi trošku inú predstavu o tehu oblečení ako jeany a tričko :grinning:

@zuzao ach jaj.. poznám, aké to je, starať sa s chrípkou o celú rodinu... držte sa.
Čo sa týka pôrodu, tak som povedala, že ak tretí, tak jedine tam, kde sa narodila Malina :dizzy_face: V domácom pôrode zase nevidím až takú výhodu, naozaj prístup v miestnych (hlavne malých ) pôrodniciach je úžasný. Nemám dôvod nerodiť pod lekárskym dohľadom.
S možnosťou cisárskeho som, samozrejme, počítala.. teda zo začiatku som ho vyslovene ignorovala ako možnosť pre mňa (hlavne pre ten druhý) a potom som ho prijala, aby som si zase nevyrobila nejakú ďalšiu traumu. :grinning:
No a práve o tom to je, ty si nie si vedomá, že by si niečo mohla urobiť inak, možno by to ani nešlo.. ale ja som si toho vedomá bola...proste nezostúpila, lebo som sa nemohla hýbať a odkedy mi pichli epi, tak som ostala na stola a tým sa to všetko už len komplikovalo.
Pri druhom pôrode som sa hýbala takmer do poslednej chvíle.

No a čo sa týka očkovania, tak Malina má zatiaľ len jednu dávku Infanrixu a druhú naťahujem, lebo bola chorá, prechod zo Slovenska do FR :sweat_smile: a asi budem naťahovať aj tretiu, lebo sa mi nechce ju pichať každý mesiac keď aj výrobca vakcíny považuje za optimálny odstup medzi primovakcínami 2m.
31. led 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek