• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
bihan-no ako tehotna asi velmi elegantne sukne a bluzky nezozenie :sweat_smile: myslim v tom vyssom stadiu. Podla mna je uplne normalne v tehu nosit pohodlne oblecenie,takze cierne dziny (co som mala ja zo Zary) uzucke k lodickam a tricko (nebolo to volne sportove triko ale normalne co by som si napr.mohla obliect do normalnej prace) k tomu, na to sako,svetrik a je to krasne elegantne...tak som chodila ja oblecena,no neviem, dress code sa asi fakt neda dodrziavat v tehu :confused:
31. led 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
K porodu sa vyjadrovat velmi nechcem, uz som raz myslim pisala,ze to teda vobec nebolo podla mojich predstav aj ked po epi sa to rozbehlo uplne super +prestali tie ukrutne bolesti a v pohode som maleho vytlacila (voda mi odtiekla rano o 4.00,maly sa narodil o 23.40)...cize v mojom pripade vdaka bohu za epi,inak by som sa otvorila asi za 4 dni a v tych bolestiach by som umrela :unamused: kazdopadne z tej bolesti mam des a keby sa dalo,beriem cisarak pri druhom :frowning2:
31. led 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a s EA (epidurálka) mám tiež svoj príbeh - pri Oliverovi som to dohnala do takej dokonalosti, že som ich vybrala toľko dávok, že mi posledných 5 hodín (kým O. nevybrali) neúčinkovala a ďalšiu mi pichnúť už nemohli :confounded: , je tam obmedzený počet dávok. Takže "to najlepšie" som si odručala bez umŕtvenia.
31. led 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao preboha :pensive: :zipper_mouth: neviem si predstavit-uprimne. ja som mala 2 davky...ako obmedzene kristepane? mi ani nehovor,ze som mohla tak dopadnut,lebo dodatocne ma tu slak trafi.....viem,ze je tam risk, niekedy epi cely porod spomali,niekedy urcyhlo-u mna chvalabohu to druhe.
31. led 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar
no to som netušila ani ja, kým som to nedotiahla tak ďaleko...teraz budem len parafrázovať anesteziologičku, ktorá mi to za pochodu vysvetlila (ja som potom viac nepátrala): EA sa pichá do medzistavcového priestoru, a môže jej tam ísť len toľko, koľko je v tej dutinke, kam sa to pichá, miesta. Mne vyšlo 7 dávok (tuším), potom koniec. Takže, pri ďalšom pôrode ti odporúčam vybaviť to čo najrýchlejšie :grinning:
31. led 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao na to ti môže veľmi fundovane odpovedať @tini (keď sa vráti z dovolenky :sweat_smile:)
Na Slovensku a vo FR je ale podstatný rozdiel v tom, že vo FR sa už nesmie hýbať, lebo epi dávkuje mašinka, na Slovensku nie je pohyb obmedzený. A pichá sa aj iná dávka.
31. led 2011 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen ja som si par elegantnych tehu veci kupila v Tours, bola to znacka FORMES. Oblecenie je trosku drahsie, sukna stoji okolo 100e, ale necitis sa v tom ako vo vreci. Urcite aj u vas v Lyone maju obchodik.

@erika si sikulka, ja by som bez GPS uz asi ani zachod nenasla, ale nie zartujem, pouzivam ho stale a hlavne kvoli radarom. Joshovi prajem skore uzdravenie.

Ja som mala porod vyvolany, vobec som sa neotvarala, od 8 rana do desiatej vecera som mala kontrakcie, potom to uz bolo fakt neznesitelne, tak som si vypytala epi. Tak ako u gijar , po epi sa to rozbehlo. Drobcek sa narodil rano pred druhou. Asi som srab, ale keby ze to mam vratit naspat, tak by som sa zase rozhodla pre epi.

Zajtra ideme lyzovat, Julliana skusime postavit prvykrat na lyze, tak som zvedava ci vobec vydrzi 5 minut.

31. led 2011 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čo máte s tým srabovaním, ak niekto rodí s epi? :sweat_smile: Na to predsa je. Ja sa necítim ako nejaká frajerka, lebo som druhýkrát rodila bez epi. Mala som dobrú prípravu a nebolo mi ju treba.
Keby som znovu rodila prvýkrát, znovu za tých istých podmienok, rozhodla by som sa aj aj úplne rovnako. :wink:
A vyvolávaný pôrod je o niečom úplne inom ako prirodzene spustený a samovoľne postupujúci pôrod.

@janka_fr užite si lyže :dizzy_face: Ja stále zvažujem, či sa vybrať na prázdniny k našim.. lyžovať asi nebudem môcť, jedine že by som dovtedy nahradila aspoň jedno dojčenie príkrmom a to nevidím ružovo...
1. únor 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka_fr vdaka za info, budem hladat, uvidime ako to vyriesim, ja toto tehotenstvo prezivam tak blbo (zvracanie, teraz palenie zaludka, zahy a vobec) ze si druhe ani neviem predstavit, tak rozmyslam kolko idem vobec investovat do tehotenskeho oblecenia, ale je fakt, ze nieco naozaj potrebujem a ako hovori Bihan, ja nie som jeany+tricko typ, nepride mi to ani pohodlne a do prace v tom aj tak nemozem ist...takze asi bude este veselo.
1. únor 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen ja uz po porode ako vidis mam a tiez som sa na to pocas tehotenstva pozerala tak ze "nejako to prezit", prezili sme, islo to ako po masle, lepsie uz ist asi ani nemoho, ale ze by to bol nejaky vyrazny zazitok v zivote nemozem povedat, a napriek tomu ze to islo vsetko velmi lahko a relativne rychlo je to skor zly zazitok ako dobry ale uz sa na to ani moc nepamatam. A ani nemam potrebu pamatat si, je to pre mna "iba" biologia, pre mna to tak "naozaj" zacalo az potom. takze nie si sama co neprikladas specialnu dolezitost porodu :wink:
1. únor 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
@janka_fr :grinning: :grinning: som sa zasmiala, dakujem moja;.
...... som rada ze si sa objavila... :slight_smile:
@bihan tiez si myslim ze najlepsie vam TINi vysvetli co a ako. :wink: ale ten rozdiel si presne vystihla tu sa nedava epi ako na slovensku.. :wink:

inak @nguyen, skus cez verdbaudet oni maju pekne tehotenske veci a teraz su vypredaje;. :wink: pozri cez net. bluzsky sukne velmi pekne;. :wink: teraz neviem tento rok.. :slight_smile: ale po minule roky vzdy elegantne veci daleko od H&M :wink:
1. únor 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao zabudla osm ti odpisat no ja som raz prihlasila pata do medelingu odpisali my ze to nie je typ , aky sa hlada.. na trhu. :wink:

takze som to vzdala a to aj naprike dennodenemu pohladu inych ludi v metre a na ulici styl toto je dieta do reklamy prihlaste ho!!moja odpoved v duchu uz sa stalo nechcu ho no co uz;. :grinning:
1. únor 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek to je skoda ze ti ho nezobrali, je to velmi pekny chlapec....ved pockaj, mozno ho niekto objavi ked bude mat 18 :wink:
1. únor 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prominte holky, ze jsem takhle vpadla. Mam otazecku a vim ze mi urcite nektera z vas poradi. Zijeme s dvoletyma dvojcatkama v Albertville, prestehovali jsme se z Le Fayet u Chamonix. Muj manzel zacal v srpnu minuleho roku pracovat legalne ve Francii, (predtim byl pod Anglii) No a dokazete si predstavit toho vyrizovani. Dneska nam teprve prisla carte vitale, no a deti potrebuji ockovani a k tomu carte de sante. Nas doktor tady (tedy doktor ktereho bychom chteli rekl ze musime na mairie) No ale v garderie, kam deti chodi dvakrat tydne nam rekli, ze to je zase nekde jinde. Nevite prosim kde ty prukazy dostaneme? Deti se narodili v Praze, vim ze ve Francii dostavaji zdravotni prukazy automaticky po narozeni jako v Cechach. No ale kde je sehnat kdyz jsme se pristehovali. Zitra se stavim ve CPAMu a zeptam se, snad mi poradi tam. :frowning2:
1. únor 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a neni nekdo z vas blizko? Kolem Albertville?
1. únor 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukam, ze podle postovky taddy nikkoho nevidim, no neva :wink:
1. únor 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@downhamka cappucinko (myslim ze sa to takto pise) je v annecy
1. únor 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@downhamka ak sa nemýlim, carnet de santée vydáva PMI, tak skús kontaktovať priamo nejakú pobočku.
1. únor 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan presne si to vystihla,uplny suhlas :slight_smile:

erika mne sa veci z Verbaudet zdaju ako pre 50 rocne panie,ale to je asi vec vkusu :slight_smile: tehotenske hadre vo vseobecnosti vyzeraju otrasne :grinning: preto som skor radila kupit z normalnych obchodov vo vacsich velkostiach,ak ma nguyen teraz velkost 34, v 7 mesiaci jej musi stacit velkost 38 max (ked sudim podla seba) :wink:
1. únor 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@downhamka my sme malej vybavovali Carnet de sante tiez a z mairie nas poslali na hygienu,tam nam to vypisali na pockanie bez problemov :wink:
1. únor 2011 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@downhamka ahoj nechodila jsi tu už dřív? pamatuju si na někoho z chamonix...já jsem si vyřizovala kartu na CPAM po svatbě, a ted znova taky. není to nic hrozného jde to rychle..a kde je Albertville? já jsem z okolí Lyonu. takže to asi zas bude daleko...:(

těhotenské oblečení, asi v létě se dají nosit normální šaty se zvýšeným pasem ne...já jsem tak chodila. ta moda těch empírových šatů se ještě drží tak se to dalo v pohodě sehnat. na zimu stačí nějaké ty gatě s těhotenským pásem..
já si koupila v Kiabi lackáče ale teda vydržely jen do 25 tt :angry: a pak už mi byly úzké a to byly spešl na těhotenství....ale ty s tím pásem mi teď padnou, není to žádná elegance ale na zimu dobré....:slight_smile:
1. únor 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan @gijar To som presne písala.. väčšina žien to chce len "nejako prežiť a rýchlo zabudnúť". :slight_smile: A niektoré chcú viac.
1. únor 2011 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj downhamka, ja som v annecy
1. únor 2011 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cappucinko závidím Annecy, tam je krásně! :dizzy_face:
1. únor 2011 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri :slight_smile: je tu krasne,ale aj tak si tu stale neviem celkom zvyknut
1. únor 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cappucinko a příroda jako hory tě baví?
1. únor 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan ja som vobec nesla so strachom rodit,ani ze by som to chcela mat rychlo za sebou,som to nebrala...ved vies.ja som sa tesila,ze pojdem prirodzene, ale teda uz som pisala,ze to je typ bolesti,co proste nezvladam bohuzial (operaciu som mala a bolest hrozna ale sla by som na 3 take ako raz rodit :confounded: ).

V Annecy je krasne :dizzy_face:

este k tomu Carnet Sante-ja som dostala na PMI pre maleho.
1. únor 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gijar já si to furt nedokážu představit jak moc bolí kontrakce...mi stačily moje silné mencky a plazila jsem se po zdi kolikrát s brekem.....jsem srab.....porod bych si fakt nedokázala užít asi....no jsem zvědavá jak to se mnou dopadne...
1. únor 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri neda sa povedat, ze som nejaky velky fanusik turistiky a tak, ale odkedy mame psa chodime s nim casto do lesa na prechadzky :slight_smile:
1. únor 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cappucinko aha tak to chápu! třeba mojeho muže to taky strašně nebaví ale já kdybych žila tam co ty :dizzy_face: :dizzy_face: tak lítám s turisťákem po horách furt! :sweat_smile: proto ti závidím! tady hory máme asi jako Beskydy v čr jsou fajn ale není to jak ty vaše...
1. únor 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek