• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@meleri my chodime casto lyzovat, kedze to tu mame vsetko "po ruke"
1. únor 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri no ja som zasa silne kramy nemavala az tak, mozno preto ma to prekvapilo....no silne kontra to neviem ani ja ako bolie-teda vraj....nakolko som dostala epi otvorena na 2 prsty...a to vraj ani zdaleka nie su najsilnejsie kontrakcie :sweat_smile: pre mna boli na skok z okna,uplne vazne...tak co som potom ja,ked nie srab :grinning:
1. únor 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ked hovorite o tych kontrakciach, tak najvacsi debil som urcite ja, ja som si ani neuvedomila ze mam kontrakcie, keby som sa nespamatala tak snad aj porodim doma :grinning: :grinning: To boli tie prve den pred tymi ozajstnymi ja som si myslela ze ma proste boli brucho :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: Ale ked uz prisli tie pravidelne tak mi nastastie uz doslo o co ide.... :slight_smile:
2. únor 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenze ono s tym o cislo az dve vacsim oblecenim tiez nie je riesenie, teda neviem ake typy postav mate, ja som celkovo dost chuda, mam sice normalnu zensku postavu, teda boky a zadok ale vo velkosti 34 a napriklad mam chude stehna, no a pocas tehotenstva som zatial pribrala sotva 4kg a vsetko do brucha. A to mam teda statocne (asi preto ze som taka chuda :sweat_smile: ) Cize ja v podstate obleciem aj tie najuzsie slimky ale na bruchu ich nezapnem. Takze ked sa navleciem do velkeho cisla, sice to potom zapnem cez brucho ale vsade inde mi to bude ovisat a budem v tom vyzerat ako strasiak do maku.
Zatial to riesim vlnenymi satami, alebo tunikami a k tomu leginy, pripadne mam jednu celkom obstojnu tehotensku suknu a jedny nohavice, ale kedze som vzdy bola hrozny fashionista, som zufala z toho ze doslova dookola nosim to iste, mam asi 5 otfitov a cakam na oteplenie a moznost nosit konecne aj nieco ine.
Volià moje malicherne modno-tehotenske problemy a z nich vyplyvajuca konstatacia ze veru je to bieda byt tehotna a zaroven dobre oblecena :angry:
2. únor 2011 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen myslim,ze mame podobne postavy...ja som krpata,ruky a nohy tenke jak pavuk :grinning: zadok som nemala ziadny takmer (teraz este horsie) a teda ver,ze pocas tehu vo vyssom stadiu uz ten zadok mat budes a stehna tiez :wink:
2. únor 2011 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fatas78 Kojit jednou za tri, ctyri hodiny takhle male miminko je blbost, prece ho nenechas plakat hladem. Ono se to pak casem srovna samo. V knizce urcite najdes odpovedi a jeste ti doporucim stranky kojeni.net, jsou ceske, ale to snad nevadi :grinning:
@bihan
Nechtela jsem se te dotknout, zkreslene predstavy pravdepodobne mam :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale nevim, jak jsi to myslela tim prostredim, ve kterem jsem vyrustala... :confused:,
protoze kdybych dala na to, co mezi reci vypustila o svem porodu moje mamka (nechtela se o tom bavit, pravdepodobne ma trauma jeste po triceti letech a asi me nechtela desit - 70. leta, pozice husa na pekaci, jedna sestra na vic rodicek, mama pry musela volat o pomoc ), tak bych dnes byla aktivistkou za domaci porody.
Precetla jsem si ty stranky, ktere doporucujes a protoze ja na svuj porod vzpominam velmi pozitivne, tak mi proste prislo, ze porod doma je zbytecny luxus. Ale jak vidim, neprobiha to tak v kazde porodnici...ja jsem rodila na soukrome klinice, zadny klystyr, jen cipek mikrolaxu jeste doma, zadne holeni, byli jsme sami s manzelem v malem salle de travail, poslouchala jsem hudbu, hopsala na mici, chodila sem a tam, opirala se o zed, pri kontrakcich rvala, jak jsem chtela, kdybych byla lepe pripravena, mozna bych to dala i bez te epi, ale nevim, je fakt, ze to je o dychani, o tom nebojovat s kontrakci, ale nechat ji prejit, ale ja se tomu branila a chtela jsem se zbavit co nejrychleji te bolesti. Malou jsem zvladla vytlacit bez nastrihu ( s malym natrzenim) a hned mi ji dali k prsu. Do statni nemocnice bych nesla a domaci porod taky ne. Myslim, ze dnes si muzeme vybrat zlatou stredni cestu, to je pozitivni :wink:
Co se tyce ockovani a preventivnich prohlidek, tak my chodime jako ovecky kazdy mesic :wink:
2. únor 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cappucinko tak to je super! já moc lyžovat neumím ale tady ve Francii jsem zkoušela ty sněžnice v Alpách a je to boží!! strašně se těším že třeba za rok se tam zase podívám...
@gijar
aha takže ty nejsilnější jsou jakoby ke konci a ty jsi je necítila protože jsi měla ten EPI, to jsem netušila že to tak silně utlumí ty kontrakce! jo tak já měla mencky fakt "super" že jsem kolikrát ani do školy a později do práce nešla....super je že po porodu mě to úplně přešlo a jsou tak slabé že ani nepotřebuju prášek nic..tak jsem zvědavá jak to bude ted jestli se to nevrátí zpátky k těm silným.... :sweat_smile: no snad nee..

2. únor 2011 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. únor 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nguyen ty jsi z Lyonu? Hned jak máš Place de Terraux či jak se to píše, je tam ta krásná fontána s koňmi, tak když jdeš směrem k Opeře je tam (nemůžeš to minout) super butik s těhotenským oblečením, ale žádné XXL pěkně na tenké lidi, a krásné věci, já vždycky slintala jak jsem se tam dívala na ty věci ve výloze, ale bohužel ta cena....jestli ti není líto dát 50 € za elegantní těh. gatě tak tam určitě zajdi..Pokud to teda už neznáš. Ty chodíš do práce, ty bys to využila, jsou tam fakt samé elegantní hadry....žádné věci typu Kiabi...tak se oblíkám já bo max chodím tak do lesa nebo do MJC... :sweat_smile:
2. únor 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@firuga právě že já jsem srab a nikdy bych rodit doma nemohla.....mě vystraší i gastro když jsem sama doma...prostě já se nedokážu na porod jako takový těšit protože ode všech a hlavně tady vím že to děsně bolí....zítra mám tu préparation de naissance poprvé tak jsem zvědavá jaké to bude, třeba tam o takových věcech jako strach z bolesti z porodu budu moct mluvit....
2. únor 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ja som rodila na SR, tu vo FRA je epi silnejsia, raz tu o tom tini pisala myslim......ja som citila,ze mam "nejake "tlaky,ale absolutne nebolestive to bolo,ale vedela som cas,kedy asi tak prebieha kontrakcia plus minus....bez epi nikdy v zivote ja uz!!!usmiata som bola,na lopte sedela a kecala s MM a sestrickami,smiali sme sa-cca 4 hodky, 2x pichnuta epi a maly bol na svete :slight_smile: predtym bolesti ako svina 3 hodiny a otvaranie po milimetroch :unamused:
2. únor 2011 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@firuga mňa si sa nedotkla :slight_smile: To skreslenie prostredím, v ktorom si vyrastala, myslím to, že v našich krajinách je pôrod doma považovaný za obrovské riziko, matky vyhlasované za hlúpe a nezodpovedné a niekedy sme proste ovplyvňovaní prostredím bez toho, aby sem si to uvedomili. Ako som spomenula, keby si vyrastala napr. v Holandsku, tak sa nad tým ani nepozastavíš. :slight_smile:
Mne sa vo fr v štátnej malej klinike rodilo úžasne :dizzy_face:

@meleri ty ideš v 34tt na prvú prípravu :sweat_smile: Vzhľadom na to, že o 3t môžeš pokojne rodiť a čaká ťa 8 sedení, mi to príde trochu neskoro. :confused:

Ja by som táááák išla lyžovať! Stále som nalomená zbaliť caky-paky a vypadnúť na prázdniny na Slovensko, Malina sa celkom chytila na olovrantové ovocie.. možno by sa mi podarilo od nej na pár hodín vypadnúť, ale asi si to skôr nechám na bud. rok.
2. únor 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Mne vsichni rikali, ze to boli, ale je to OK, tak jsem nevedela, co mam cekat, kdyz ty bolesti prisly, tak je fakt, ze se to nepodobalo nicemu, co jsem zazila driv. Po porodu mi kamaradka rekla:"boli to, co??? !!!ja ti to nemohla rict, abych te nevydesila :slight_smile: Vis, Meleri, ale ona ta bolest k porodu patri, ja jsem rada, ze jsem ji prozila, ale byla jsem i rada, ze jsem mela moznost te epi. Ja jsem se taky bala a netesila se. Ale psychika je strasne dulezita, musis proste verit, ze to zvladnes a uvidis, ze v den D to pujde uplne samo :slight_smile:
Ja take nosila modu z kiabi a hadry po kamosce, ac se mi to nelibilo, prislo mi lito dat za tricko 30 euro, kdyz jsem od 7.mesice uz nechodila do prace. Ale je fakt, ze kiabi teh. kalhoty vubec nedrzi, byla jsem pak akorat nastvana, misto trojich kalhot z kiabi jsem si radsi mela poridit jedny kalhoty v petit bateau, no ale co uz. Priste budu chytrejsi :grinning:
2. únor 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar tu by si na lopte neskákala :slight_smile: a ja som si tú poslednú hodinu celkom "vychutnala" aj s epi... neviem presne, ako to funguje, ale teda tlaky a kontrakcie som na konci pôrodu cítila....len nejako keď bolo treba tlačiť, tak som necítila ani prd.. teda až na nechutnú bolesť a mala som pocit, že ma bolí úplne všetko a nie vo vlnách, ako by malo. Takže doktor mi hovoril, že ke´d budem cítiť kontrakciu, že mám tlačiť a ja som to absolútne nevedela rozoznať.
2. únor 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan jasne,tu sa lezi,viem. ono je to asi chyba. ja som pri tlaceni tiez necitila poriadne ci uz zacala kontrakcia ci nie,tak nejako intuitivne som tlacila...ale teda bolest som veru necitila :confused: len pocit,ze uz nevladzem silnejsie tlacit, som vdacna sestricke,ze mi skrucala brucho,lebo bez pomoci by som asi maleho nevytlacila...napriek tomu,ze mal 3100g :sweat_smile: som slaboch slaby krpaty :grinning:
2. únor 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gijar to co popisuješ tak to zní jak jsem měla tu rachioanestezii pří císaři prostě takové tlaky nebo trhání....netušila jsem že je to tak silné ta Epi. ty jo tak to je pohoda jak to popisuješ! já měla za to že to přecejen tu rodičku trochu bolí. no a ty kontrakce před tím bolí hodně asi?
@bihan
no už je to tak. dali mě to podle termínu, a ten mám až v březnu! mám ted naprosto pohodové těhotenství takže si nemyslím že dřív jak v 40 tt porodím (teda jedině že se neotočí do toho 37tt). já tam ani nemůžu víckrát než jednou dvakrát jít :frowning2: protože manžel si nemůže pokaždé vzít volno...ale aspon ted se tam těším...
@firuga
moc ti děkuju za povbuzení, no byl to můj plan porodit "přirozeně" bez toho epi, ale vidíš, člověk míní pánbůh mění :sweat_smile: nakonec to ještě bůhví jak dopadne....
já jsem strašný stresař ale doufám že jak píšeš že jak přijde den D tak to půjde jako po másle....:slight_smile: hlavně s tou psychikou..
Kiabi mě zklamalo mají ty těhotenské věci buď strašně velké a nebo mini. mám výhodu že z minula mám ještě těh gatě takže chodím furt v jednom, zvlášt ted v té kose co je...ale v létě bych asi nosila furt šaty nebo tak.....jo na Kiabi bacha třeba i dětské věci jsou pěkné ale člověk musí mít štěstí.... :sweat_smile: Jinak Petit bateau ani mi nemluv to je kvalita, super věci fakt.....mám pár triček od nich a mám pocit že i kdybych je vyprala na 90 tak to s nima nehne....
2. únor 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar
tebe dali EA už keď si bola len na 2cm? lebo ja mám také info (a teda to u mňa aj tak bolo - pri O.), že sa dáva, až keď je rodička otvorená na 4cm...Ja som sa otvárala ako po masle, keby všetko prebiehalo hladko, O. by bol už o 10:00 na svete. Stále za mňou chodila pôrodníčka, že či už cítim tlaky a ja že hej, na pľúcach :sweat_smile: Na SR sa síce môže s EA chodiť, ale zase tam stále monitorujú srdiečko na kardiotokografe. Takže z hodiny som bola 20-30 min pripútaná k mašine.
2. únor 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri mna tie predtym (tie slabsie vraj) teda boleli neskutocne a ako to tu niekto pisal, taku bolest,resp.druh bolesti som este nezazila,takze ma to strasne prekvapilo....tiez som si hovorila,ze mozno to dam aj bez epi (ale chcela som ju),chcela som jednoznacne prirodzeny porod (malemu odhadovali ovela vyssiu vahu ako mal a ja som malicka a chuda,tak som sa obavala,ze predpisu cisarak)...no pri druhom teda neviem, bud garantovana epi alebo cisarak,ak by som si vybrat mala (viem ako boli operacia). :sweat_smile:
ale fakt asi zalezi na psychike,pri druhom uz priblizne vies o co ide, aj ked si mala cisarak teda....treba sa pripravit na tu bolest , brat ju ako cestu k babatku a bla bla, ja hovorim,ze sa to neda.... :grinning: asi naprd psychika :slight_smile:
2. únor 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao na 2 prsty =na 4cm :wink: bola som na necele 2 prsty ale anesteziologicka bola znama a fakt to islo pomaly a ocividne videla,ze uz nevydrzim,tak to odobrila :slight_smile: chvalabohu!
2. únor 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar
tak teraz som za trúbku, lebo ja som si doteraz myslela 1prst=1cm. Ale už mi to môže byť jedno, my sme kvótu daňovníkov splnili, viac detí neplánujeme. A vlastne ani mi nebolo doporučené - ani tak nie kvôli SC, ako kvôli tomu, že rodím hypertrofov a tam je riziko ruptúry po SC vyššie. Už pri S. som mala ku koncu jazvu tenkú "ako papier" - slovami mojej pôrodníčky.
2. únor 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen
chcela som sa spýtať takú typicky-mamičkovskú otázku (také asi zbožňuješ :sweat_smile: ), už máte vybraté mená?
2. únor 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao zuzi 2 prsty=4cm...si predstav gynekologove 2 prsty, to veru nie su 2cm :sweat_smile:
2. únor 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar
jaj, tak takto som sa nad tým nezamýšľala, že aký má priemer prstu gynekológ (ale asi ako-ktorý :sweat_smile: ). Kým to nie sú 2m... :grinning: Aj tak nechápem chlapa, ktorého je to vysnívané povolanie. Veď to si musí vypestovať takú averziu k istým veciam...
2. únor 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen ja som sa chcela tiež takú nesmierne originálnu... chcete vedieť pohlavie? :grinning:

@meleri a nedá sa ti to vybaviť v inom čase? a Sam úplne nikam nechodí bez teba? žiadna garderie, babysitting a tak?

@zuzao v dobre pôrodnici by ti mali dovoliť hopkať na lopte aj s monitormi na bruchu.. ale je mi jasné, že môžem snívať :sweat_smile:
2. únor 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan
no bol úsek počas pôrodu O., kedy som si pripadala, že som si prišla do pôrodnice zacvičiť :grinning: Hopkala som na lopte, chodila po schodoch, prechádzala sa, "obesila" som sa dokonca na lane, čo tam viselo zo stropu (boli tam aj rebriny, ale tie som si už netrúfla zliezať). Avšak všetko bez monitoru, pochopiteľne. Predsalen, stále to bola pôrodnica na SR :wink:
Vy ste začali ovocím na olovrant? Ja som začínala vždy obedom a ovocie máme na desiatu...Ale asi sa z toho nestrieľa, že...
2. únor 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao nestrieľa.. hlavne po skúsenostiach, ktoré už mám so Sárou.. bojkotovala mi mesiac obedňajší príkrm a keď som začala s ovocím, tak sa chytila okamžite. Maline som skúšala dať cuketu a mrkvu a mrkva skončila celá na mne, lebo však "pffffff".
Inak potom nič nedávaš poobede? len obed a večera? Ja zase nedávam desiatu..
No a keď mi začali o ôsmej ráno nepravidelné kontrak, tak som len pobehovala na záhrade okolo bazéna a predýchavala, keď prišla kontrakcia, lebo akonáhle som si sadla, tak kontrakcie ustávali.
2. únor 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan
ha ha, tak to pfff poznám celkom dôverne. Celý jeden kút - oproti stoličke na papanie - má pfff maľovku :slight_smile: Ale spoznala som to až pri S., Oliver zjedol vždy všetko, čo nezjedlo jeho. Možno je apetít dajak napojený na testosterón, alebo čo.
Simonka má už kompletný jedálniček : 5 chodov denne a ja mám momentálne pocit, že sa dve tretiny dňa kŕmime. Buď Simča alebo zvyšok rodiny.
2. únor 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao ja som pri Sáre mala úplne rovnaký systém ako pri nás.. ona už bola dojčená len 4x denne, čiže raňajky, obed, olovrant večer a Malina má o jedno dojčo viac okolo desiatej pred spaním, ale to si len tak cucne na upokojenie, takže mi to príde zbytočné nahradiť ovocím.
2. únor 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bihan právě že ne..:( je to takový rozvrh už na celý měsíc.. právě že je pořád se mnou...:( mi bylo řečeno že jednou týdně at prý chůvu ani nehledám že toto prý žádná nevezme...ale zkusím je překecat zda bych tam nemohla přijít aspon na půl hodinky s malým na tu přípravu...
3. únor 2011 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan diky uz to vim a nemylis se , moooc chytra! diky jeste jednou :slight_smile:
3. únor 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek