• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@meleri milionkrat vdaka za typ, nechcem tu vyzerat ako snob, jasne aj ja mam veci z HM a mala by som aj z KIABI keby mali moju velkost ale do prace vazne potrebujem nieco ine.

@bihan chceme vediet, teda co sa tyka pohlavia mne je uplne fuk ci to bude dievcatko alebo chlapec obe by som brala ani jedno by ma nemrzelo je to fakt fifty-fifty, ale chcem vediet to je jasne..

@zuzao mame uz nieco ale je to len predkolo, vkuse sa preto vadime :grinning: Pre chlapca zatial zapasi Bruno s Leom a pre dievca tam je to pestre. Mame Evu, Zoe, Vandu ale mojou favoritkou je Mila a uvidis ze nakoniec sa chuda bude volat uplne inak :grinning:
3. únor 2011 ve 14:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Holciny diky za odpovedi, joo ja tady u vas v diskuzi parkrat byla, tak pred rokem, kdyz jsem chodila k takovy pitomy doktorce, dvojcatka byli tak nejak dvoumesicni no a ja jsem prijela do Francie a nevedela jsem vubec nic. Chtela jsem se vratit, ale ted zijeme v Albertville a docela si mi tady libi. Bydlime v domecku na okraji mesta a misicky chodi do Garderie a uz se tak trochu zabydlujeme. S Capuccinkem jsem uz taky parkrat prohodila rec, vim ze chtela zpatky na Slovensko, ale ted je tady zase, ze by byla tehotna>
:wink:
No ja vas stejne jeste budu potrebovat holky moje! Musite mi poradit s pecenim, ty mouky me nici :grinning:
3. únor 2011 ve 14:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@downhamka ved tu to mas jednoduchsie ako na SR, vsetko z jednej muky a hotofka :sunglasses:
3. únor 2011 v 15:51  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@nguyen v pohodě, já kdybych pracovala v kanceláři někde nebo ve firmě tak bych taky chtěla být elegantní a né v pokipaných gatích atd....zkus to tam najít jestli tam někdy chodíš, mají tam samé hezké...

jinak sem byla právě na tom předporodním kurzu a bylo to SUPER ale byly tam samé takové holky, pěkně oblečené v botách na podpadkách, a já tam přišla se svým stylem Lafuma a Kiabi :sweat_smile: pak nám paní řekla at si sundáme boty, tak každá silonky a já svoje indiánské ponožky....no bylo mi trapně dneska....
navíc mi dal manžel nůž nakrk, že bud si seženu někoho ze svých známých a nebo že to budu muset nechat plavat ten kurz...prý ho to tak rozhodilo že pak v práci něco důležitého posral a tak už nechce Sama hlídat...:( tak mám týden na to někoho sehnat..

3. únor 2011 ve 20:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri vsimla si si aj to kolke mali tie silonky derave? :wink: podla mna radsej Kiabi v dobrom stave ako Dior s nevypratelnou skvrnou a rozparanym rukavom
to inak nie je velmi pekne od tvojho manzela, je sice pekne ze sa stara o financne zabezpecenie rodiny, ale to nie je vsetko, hlavne ked ty sa chces pripravit na porod :pensive:
3. únor 2011 ve 20:53  • Odpověz  • To se mi líbí
jedna mouka a hotovo! No clovece ja snad zapominam prasek na peceni! Ja vetsinou kupuju hotovky a pridam jen maslo a vejce, no ale zkousela jsem poradnou vec a nic. :wink:
4. únor 2011 v 09:04  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@blanblan :grinning: si mě rozesmála... :sweat_smile: no ne tyto byly úplně perfektní....
mám naději že mi ho pohlídá jedna paní, co k nám občas chodí na úklid, Samson ji zbožňuje. že místo uklízení by hlídala...je to moje poslední šance pro tento týden....

@downhamka s moukou je to marné....:( jestli hledáš polohrubou atd...:( jediné co ti můžu poradit že na vesnici existují mlýny, a když do toho mlýna zajdeš tak ji tam určitě budou mít jenže pak ji taky najít že jo... :frowning2:

mě právě dochází vše...český kečup, polohrubá mouka, a došla mi i směs koření na perník...:(
4. únor 2011 ve 12:10  • Odpověz  • To se mi líbí

@meleri jo tak koukam, ze u vas to samy! Taky si dovazis veci od nas! No my jedeme do cech az v lete na mesic, az nepujdou misicky do Garderie! Nastesti prijede v breznu mamina, takze pak veci doveze :slight_smile: Doufam, ze ti taky nekdo prijede :wink: Bydlite daleko. No my taky cestujeme po okoli, ale jednou bychom mohli na delsi streku a zustat pres noc. Na jeden den se mi do Lyonu vubec nechce, byl by z toho prodlouzeny vikend. Mohli bychom se zastavit nekde mezi Lyonem a tou vasi prdelkou a tam prespat! Uvidime! Ty budes stejne brzo rodit, takze az bude hezky a ty budes v poho. Protoze dve deti neni nic jednoducheho na cas, ale kdyz nejdo zvlada 3 tak se to da :grinning:

Jinak holky nedelala jste nektera DELF zkousku? Ja jdu na test v pondeli, pry hodinovy pisemny a pak taky oral aby me zaradili do pripravnyho kursu! Uz se tesim ze trosku vypadnu ale zaroven mam strach na co se me budou vyptavat! Chtela bych delat Becko nebo Cecko, doufam ze se moc neprecenuju :unamused:
4. únor 2011 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a taky naposled jsem studovala na vysoky pred sedmi lety takze bomba! No nastesti mi jazyky jdou! Manzel anglican, zili jsme pet let v italii a na Ty moji vysoky jsem jeden rok delala statnici z nemciny a spanelstiny. No snad se mi to nebude plest! A predstavte si:dneska jsem si vyzvedla carnet de sante pro misicky a nase super doktorka je Italka, ktera se sem provdala! No neni ten svet maly! Je moc prima, takze ve ctvrtek jdeme na prvni celkovou prohlidku, to bude dilo. Ty nase dve ditka ji to tam pekne roztridi! Ona ma tu ordinaci vzdycky tak cistou a uklizenou, no uvidime co rekne po nasi prvni navsteve :grinning:
4. únor 2011 ve 13:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@downhamka ja som na kurze a 14.3 prave robim skusku DELF A2 :wink: Takze mi daj dovtedy vediet,o co tam islo prosiiiim :sweat_smile:
4. únor 2011 ve 13:59  • Odpověz  • To se mi líbí

@evuliki ja jdu na vstupni test, zkousku budu delat az v kvetnu, myslim ze je to dalsi termin po breznovych :unamused: :wink: . Jak jsi na tom s francouzstinou kdyz delas A2, jak jsi na tom byla kdyz jsi zacinala kurz? Ja mam TOEFL v anglictine, ale holka to uz je davno pred 10lety, veci se ted dost zmenili, ale doufam, ze to bude podobny system, myslim ze je. :sunglasses:
4. únor 2011 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí
No hodne stesti a pak mi povis ty, jak se ti to zdalo :wink: Ale my cesko slovaci jsme na jazyky hlavky, takze to urcite zvladnes! :slight_smile:
4. únor 2011 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@downhamka vstupny test bol strasne lahky,to zvladnes lavou zadnou :grinning: Ved ked som to zvladla aj ja :sweat_smile: A ja ani neviem,ktora je to uroven,asi tretia najnizsia,nie? Je DILF, DELF A1 , DELF A2 ... Tak potom ti dam vediet ja,ake to bolo.
Robili sme ho asi 2hodiny,prvu hodinu sme pocuvali CD a podla toho potom vyplnali cvicenia. A druha hodina bol uz test,vela pisania,ale nic tazke
4. únor 2011 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@evuliki No jo, ale jak dlouho jsi tu ty a jak dlouho ja! Ja se domluvim, ale vubec nepisu, rozumim televizi, ale to psani je blby! Ja jsem tady od doby co se narodila dvojcatka, takze to bude v breznu dva roky. Chodila jsem k jedne pani na alespon ty zacatky a pak jsem se ucila doma sama pri detech. Ted kdyz vyrostli je lepsi je nechat tatkovi a muzu to zkusit s tim kurzem.
4. únor 2011 ve 14:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@downhamka my sme tu 2 roky a 3mesiace :grinning: A MM je slovak,doma rozpravame len po slovensky,nikde som nepracovala,do skoly chodim len od oktobra (10.mesiac,neviem ako sa to povie po cesky :sweat_smile: ) . Ale uz mi ostalo len asi 60hodin kurzu,netusim,co budem robit potom :unamused:
4. únor 2011 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@evuliki tak to smekam klobouk! Ja myslela, ze manza je francouz, jak to byva. Muj stary je anglican, takze jsem taky nemela tu moznost. No tak snad to bude jak rikas, lehky :wink:
4. únor 2011 ve 14:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@evuliki otobr je rijen :wink:
4. únor 2011 ve 14:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@downhamka ja si "interne" urcila, ze T55 je hladka a T45 je polohruba. Nemam ani paru, jestli to tak je, ale vse se zatim podarilo.
4. únor 2011 v 17:16  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@downhamka hele ted bych to ještě právě dala se s tebou setkat protože mám pohodové těhotenství jenže problém je fakt ta zima..nic byste z toho neměli, zrovna dneska jsem v Lyonu byla, šlo jen o cestu vlakem (malý to miluje) a pak jsme se s manželem trochu prošli (chodí tam do školy) a jeli zpátky autem....je tam krásně, ale pro děcka to fakt není, samý beton....

mě nepřijede nikdo..:( jezdívala mamka, ale je vážně nemocná..takže už je to jenom na mě...manžel jezdí autem jak to jde a pak vozíme spoustu věcí domů jako Kubíky pro malého, mouky, kečupy, oblečení, prostě snad všechno a tady pak už moc nenakupujem...

hele mezi Lyonem a St Vallierem je krásné město Vienne, jestli máte rádi památky z římské doby, tak je tam i římský palác, muzeum, vykopávky....je to malé město ale pěkné. pak je ještě jedno Tournon, které je úplně malinké ale krásné, s hradem, vinicema a možným výletem trochu do kopce....
4. únor 2011 v 19:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Holka jestli budes neco potrebovat v lete tak dej vedet, jaky jedeme autem a mame velke volvo, tak se nam toho tam vejde dost :wink: To je mi lito s tvoji maminou, ja bych bez ni byla vyrizena!
Mas pravdu s tou zimou, radeji by to bylo fakt lepsi az na jare ci v lete! :slight_smile: Jo a diky za tipy, koukla jsem se na net a tyhle mista co jsi radila jsou fakt bomba! Urcite tam vyrazime :slight_smile: Zrovna jsem premyslela kam na prodlouzeny vikend a ty jsi to vyresila :wink: dikx
4. únor 2011 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@downhamka děkuju, jsi zlatá! to víš já bych si sem přivezla celý náklaďák věcí! :sweat_smile:
jo s mamkou je to těžké, má bohužel co dělat sama za sebou..:(

tady je ted krásně, má to vydržet celý týden, dneska dokonce osmnáct stupňů! už mám naplánovaný les na dneska odpoledne ale nevím jestli to dám, nevím jestli je to těhotenstvím nebo císařem ale dost mě bolí podbřišek, jakoby nožem bodal....ale chodit musím že jo! :sweat_smile:

děkuju tady je opravdu krásně, je tu trošku mín stromů než třeba v česku, za lesem musíš fakt jet výš ale zas je to tu už takové trošku "jižní" ty vinice atd, na Rhoně se dělají i jednodenní plavby ale to nevím s malýma dětma asi nic moc...
7. únor 2011 v 07:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri Joo tam u vas je ale krasne! tady dneska taky ale 18 stupnu to neda! :wink: Jak rikam budu na tebe pamatovat, v lete vyjizdime, no takze se uvidime az pak. Dam vedet :wink:
7. únor 2011 ve 14:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak holky, byla jsem dneska na tom vstupnim testu! Nebylo to jednoduchy, nekde jsem si potipovala, dali tam na konec docela tezky clanek, no a pak jsem mela pohovor s reditelkou :angry: (ktera pochazela z Albertville, takze jsme si pokecali) No a dala me do ctvrty skupiny na B2 coz jsem predpokladala, ale nechtela jsem to zakriknout! Na ty intensivni kurzy chodi havo americanu a japoncu, zatim jsem tam cestinu neslysela (to je jen ze trid kde byly otevrene dvere) :wink: Ta lektorka se me ptala, jestli budu mit cas na sobe doma pracovat, kvuli detem, rekla jsem ze si ho budu muset nejak najit. Takze vecery to asi jisti. :unamused:
7. únor 2011 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@evuliki Asi jsme meli jiny testy, tenhle nebyl moc lehky :angry: No ale nakonec jsem to nejak potipovala :wink:
7. únor 2011 ve 14:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@downhamka děkuju to je super! možná nějakou tu kofilku nebo mouku.... :dizzy_face:
ty začínáš nějaký kurz? super, tam najdeš spoustu známých, určitě, pokud si sednete s páru lidma tak to může být skvělé...já mám na to nejkrásnější vzpomínky....všechny ty rozdílné kultury, je to zajímavé se s těma lidma bavit.....
7. únor 2011 ve 21:26  • Odpověz  • To se mi líbí
cez akú cestovku, alebo ako inak chodievate v lete na dovolenky? Keď už sme tu, som si povedala, že niečo "zdejší" pri mori by nebolo zlé. Len sa mi zdá, že miestni chodia skôr do tých prenajímaných domov, kde si sami varia atď. Mne sa ale nechce variť ešte aj cez dovolenku, radšej by som dajaký hotel. Dajte dajaké tipy, ak máte, kde je fajn aj s deťmi...díky
8. únor 2011 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao my sme si minuly rok prenajali dom s bazenom v Antibes,boli sme tam so svorovcami a svagr s rodinou,takze nas bol plny dom :grinning: Doteraz sme chodili len na all inclusive,ale toto bola neporovnatelna dovolenka.Tiez som mala najprv obavy ohladom varenia,ale to bolo fakt to najmenej,co ma trapilo :sunglasses: Tolko sukromia,co sme mali,to bozske ticho v bazene,to mi nevynahradi ziaden preplneny 5* hotel :wink:
Ale tento rok,kedze ideme asi len my 3,tak zvazujeme opat nejaky hotel,asi Korzika... Alebo poletime zo SVK,kedze tam ideme,na nejaky spanielsky ostrov
8. únor 2011 v 11:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@evuliki haha.. že by sme sa pridali? aj my by sme radi tento rok na Korziku, ak zase nestrávim celé leto na Slovensku.
@zuzao my sme na dovolenke vo Fr asi ešte ani neboli :sweat_smile: ale akurát dnes som pozerala taký víkendový wellness na Belle Ile en Mer v Bretónsku :dizzy_face: Ale do Bretónska na dovolenku fakt len v lete :grinning:
8. únor 2011 ve 12:01  • Odpověz  • To se mi líbí
tak na tú Korziku som mala zálusk presne aj ja :grinning: cote d´azur je asi dosť drahé, že...no my práve pôjdeme určite len my 4 (to je formulácia :sweat_smile: ), takže taký domček sa asi prenajať nedá. Ale mne ide aj o to varenie, ja robím celý rok veľkovývarovňu, tak nech si oddýchnem aspoň dva týždne v roku. Hlavne sa pýtam preto, či náhodou nemáte tip na miestnu cestovku, niečo overené. Dajaký hotelík s pieskovou, postupne sa zvažujúcou plážou, nech nemusím niekde pod kamenistými zrázami deti zbierať :grinning:
8. únor 2011 ve 12:07  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojte my co máme Sama tak nejezdíme nikam, kromě česka. vlastně využíváme každou volnou chvilku aby mohl být s prarodičema. tady jsme zkoušeli v okolí se někde ubytovat a zjistili jsme že na to nemáme. a jak píšete ty apartmány to je super ale opravdu je třeba být víc aby se to vyplatilo. tento rok zase pojedeme v létě do čr. jen mě štve že na manžela a na malého tak útočí komáři v čr. :angry: je to strašné, pokaždé se vracejí jak kdyby měli neštovice...
už jsem řekla tátovi že jstli nedá síťku do okna tak už nepřijedem. :sweat_smile: na mě to ani neleze...
8. únor 2011 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek