• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
@zuzao zuzi,my sme si s MM cez net objednali apartman ked sme boli na juhu, boli sme u Perpignanu,cize uplne u esp hranic, za hodku sme boli na vylete v barcelone :wink: v Nice sme potom boli len v hotely uz na 2 dni. my stale len do apartmanov chodime a tento vo FRA bol uplne brutalne vybaveny, vratane mikrovlnky,kavovaru,pracky,mycky a pod. takze fakt som vela prace s pripravou jedla nemala.....a chodili sme aj do restik,ale teda je pravda, ze drahe to bolo jak svina oproti tu severu/zapadu FRA :sweat_smile: ale je to fakt fajn v tych apartmanoch :wink: vtedy sme este nemali maleho...ale tento rok ideme do CRO a tiez do apartmanu aj s malym :wink:
8. únor 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
a zabudla som, do tychto blizkych destinacii zasadne cestovky nevyuzivame! :wink:
8. únor 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zrovna dneska sem byla v lese a kousek od něho je něco jako gite rurale, tak jsem se dívala pak na netu a ty ceny! :confused: 250 eur za víkend jako se vším za osobu... :confounded:
já jsem asi levá ale nedokážu sehnat něco kde by byla postel sprcha snídaně stálo to třeba 50 eur a prostě někde u lesa, abysme mohli vypadnout na procházky...prostě všecko stojí kolem sto eur tady... :angry:
8. únor 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo jeden zážitek jsme přecejen měli pěkný. známá tchýně nám půjčila zadáče na týden domek, blízko od Carcassone, což je u pyrenejí skoro, nádherná příroda, k moři se dalo zajet, všude vinice, atd..ale v tom domku nevím co bylo ale pořád po nás něco lezlo! prostě zkrátka každý večer jsme si lehli do postele a začlo to, jako nějaká kletba....šimrání po krku, po celém těle a přitom zabít se to nedalo :grinning: ale bylo to super, jezdili jsme do supermarketu pro fillet mignon a opékali to každý den na ohni, po týdnu mi stoupla hladina železa v krvi že bylo po těhotenské anemii :sweat_smile: ale už tam nikdy nejedem, kvůli těm blechám či co to bylo....

ale to město Carcassone je úžasné teda, jestli tam kdo kdy budete mít cestu tak doporučuju fakt. pokud máte rádi středověk..
8. únor 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
9. únor 2011 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@firuga Ja vim, ze je to blbost, taky me ani nenapadlo, ze bych ji poslouchala. Kdyz jsem byla ted v ut na prvnim ockovani, tak mi doktor rekl, ze kojim casto, ale ja na ne kaslu. Nekdy se mala zepta po trech hodinach, ale nekdy i po hodine. Proste to nechavam na ni a nesnazim se ji nechat rvat. Delala jsem to tak i u Goulvenka a zadny problem. Navic v Nemecku se me doktorka nikdy neptala kolikrat kojim, jen se koukala jestli dobre roste a pribira. Je tu trochu jiny pristup. Jinak co se tyce toho porodu, tak Goulvenka jsem porodila tez bez nastrizeni, prirozene, 8 dni pozdeji mel 4,080 kg a 56 cm a bylo to ve vane. Mozna diky te vode, jsem nastrizeni nepotrebovala nebo spis, ze to tak trvalo. Ale podminky, ktere jsem mela na poliklinice byli uzasne. Stejne jak popisuje 'biham', s hudbou, s manzelem 'klidku', vse co jsem potrebovala bylo pri ruce a mohla jsem si rict jak chci porodit. Porodni asistentka me presvedcila o porodu do vody a bylo dobre. S Elen to je o necem jinym, kdyz se jednalo o predcasny porod a navic cisarskym rezem. S tema podminkama ve kterych jsem vyrustala myslim, celkovy system. Nikdo v Cechach na tebe divne nekouka, ze kojis do jednoho roku ci dyl, ci chces-li zustat aspon 1,5 roku az 2 roky doma s miminkem. Tady se citim, jako kdyz se mi nechce makat a jen se 'flakam'. Vzdyt to dite stejne vyroste, bude vas mit rado, tak proc, to je jejich otazka, kterou se zaroven obhajuji? Takze asi tolik. Petra
10. únor 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fatas78 tak to s tebou souhlasím, co píšeš na konci! hold to musíme nějak přečkat...ale je i spousta žen tady které se na tebe přes prsty nedívají že jsi doma s dítětem. ale člověk nemá pokaždé štěstí na takové lidi..
mě do kojení tady nikdo nekecal, jen se ptali jestli mi to jde a nepotřebuju pomoct, ale věřím že jsou doktoři tady kteří asi moc na to kojení nejsou.
to jsi měla super porod ten první! na to asi člověk vzpomíná rád. teda já taky vzpomínám na svůj porod ráda, ale jenom na ten moment kdy mi ho na chvíli půjčili, to bylo krásné, první přitulení....
a po císaři ti malou hned dali nebo ji někam odnesli? já asi udělám bordel jestli dítě bude ok a oni mi ho odnesou..
10. únor 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Presne ten pocit mam taky, Petro, uplne stejny. Jakoze se mi nechce makat :frowning2: Pritom byt doma s miminkem je fakt zahul. Moje mala pres den skoro nespi, takze jsem neustale s ni, pritom se snazim uklidit, vyprat, proste nejak pofackovat domacnost, staram se taky o veskere domaci papirovani - rendez vous u lekare, secu, mutuelle, caf, ruzne platby, protoze jsem brzy pochopila, ze manzel je na to uplne nepouzitelny, nema cas, ani zajem, takze jsem to vzala do svych rukou :grinning: Kazdy den varim, delam sve jogurty, chci si koupit domaci pekarnu, v podstate mam pocit, ze nestiham, porad je co delat a nekdy se mi taky nechce, jako dneska a sedim u pocitace :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ja casem do prace budu muset, protoze z jednoho prumerneho platu (mela jsem materskou a par mesicu podporu v nezamestnanosti, predtim jsem mela praci na dobu urcitou) to bude tezke utahnout, ale prave v tom je ten rozdil mezi CR a Francii, tady jsem divna, protoze kojim sestimesicni dite a nechce se mi makat, v CR, kdyz se nekomu zminim, ze budu muset do prace, tak je reakce uplne opacna:"mas miminko, bud s nim doma a kojeni, co nejdyl :slight_smile: Ja nevim, mozna je pravda, ze je to k nicemu a nema to s tim, zda jsou matky s miminkem doma ci ne, ale nekdy mam pocit, ze tady kazdy druhy polyka antidepresiva. Ale ted jsem na kojeni mela pozitivni reakci, jedna pani se na me dokonce velice obdivne divala, ze mam JESTE mleko. Jo a dite urcite vyroste, ale ja chci byt u toho, az ji vyroste prvni zoubek, zacne chodit, rikat mama... proto jsem si ji poridila, ne proto, abych ji strcila do jesli. Ten tlak okoli je nekdy fakt neprijemny, mam pocit, jako bych se musela porad ospravedlnovat, ze jsem s ni doma, jak kdybych ji snad odpirala kontakt s okolim a ostatnimi detmi, chuderka, takovou divnou mamu ma :angry: . Promin, rozepsala jsem se, ale fakt me to s***
10. únor 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a myslim, ze muj pediatr se bude muset hodne snazit, aby skousnul, ze budu pokracovat v kojeni, uz byl celej natesenej, ze s tim prastim, pcha. At si trhne dedula :angry: Myslim, ze jinou kojici pacientku asi nema :astonished: :astonished: On je jinak v pohode, ale je to proste starafrancouzska biberonova skola. No nic, rostou nam zoubky, slintame, rveme, fuuuu, mam hlavu jako konev, nic loucim se, jdu neco delat, jo a meleri, drzim pesti :wink:
10. únor 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja musím uznať, že som našla úžasného lekára :dizzy_face: Generalista.. zase raz.. ja tým pediatrom nejako neviem prísť na chuť :grinning: a včera sme boli na kontrole, tak sa ma opýtal, či je stále dojčená, a že je to super :dizzy_face: Tiež, či nemám problémy a potom, že čím zhruba prehľad, ako často, alebo je to na požiadanie.. netlačil ma do žiadneho očkovania, nepindal za to, že s druhou dávkou hexy maškáme 3m :sweat_smile:, predpísal mi homeo aj na zmiernenie očkovania, aj pre Sáru na kašel.. odporučil mi ho osteopat a som hrozne rada, že sme u neho :slight_smile:

Potrebujem radu :sweat_smile: čo mám zajtra urobiť dieťaťu na "obed" keď idú na celodenný výlet? Idú na farmu a mne sa nejaký sendwič nezdá veľmi vhodné, lebo Sára také niečo zje, len keď sme pri nej a "tlačíme" do nej každé sústo.
10. únor 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@firuga neomlouvej se, mě to taky dycky nas.....e, protože je to nespravedlivé, ti lidi tě ani neznají ale už jen proto že jsi jiná, cizinka, kojíš, staráš se doma o dítě tak seš divná...:( vzala sis toho na sebe hodně, ale myslím že je to fajn, ale papírování je hrozné, ale aspon se v tom vyznáš...já jsem hrozná, všecky papíry, hlavně teda daně, to řeší manžel, já max. zanesu občas papíry na cPAM nebo sem ted vyřizovala školku.
kde vlastně žiješ ve Francii? tady se mi to zdá trochu uvolněnější oproti severu, jestli jsi tam..
to jsme s manželem četli nějakou statistiku že Francie má největší spotřebu antidepresiv v Evropě, což fakt se mi nechce věřit, protože tady kde žiju tak jsou všichni tak veselí a usměvaví že když se vracím do Ostravy tak si vždycky vzpomenu na tu statistiku a říkám že ty prášky by měli brát češi, jak jsou věčně nasra..i :grinning: ...ale nevím no vědec nejsem tak do toho vůbec nevidím....
hele já jim to říkám ted, už, že ano jsem doma, ale co všechno doma dělám tak čumí, páč tady každý nakoupí ty flaštičky....
nesmíme zapomenout že jsou to kapitalisti daleko dýl než my, takže tu v tom konzumu žili hooodně dlouho už. tak jsou asi zvyklí na to že dítě jo ale prostě šup s ním někam, hlavně aby byla kariéra peníze, a pořád nakupovat a nakupovat nové a nové krámy..auta mobily, hadry atd....u nás se žilo jinak, ted už je to taky stejné, ale máš pravdu co se týče mateřství tak je to jiné....i když za komančů se taky prý s dětma nemazlili, šup do jeslí, atd...i když moje mamka taková nebyla..

@bihan tak to je super, já mám taky pocit že ti pediatři tady jsou spíš takoví "vědci" a všechno pro ně musí být podle tabulek...kdežto obvodní dr ti pěkně řekne z praxe, nebo k tobě přistupuje lidsky.
jeje tak to nevím ty už máš větší dítě ale možná že sendvič není špatný a k tomu třeba jablečný kompotek a jogurt...třeba Sam mi chleby se šunkou nebo sendviče nechce vůbec jíst...tak s sebou tahám všude příkrmy....:(
10. únor 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan

podla toho, co ma mala rada...napriklad roznu zeleninu nakrajanu na kusky, uhorku, male cherry paradajky, kusok mrkvy, co si moze napichovat vidlickou, syr nakrajany na kocky a pripadne kusok chleba k tomu. Alebo nejaky cestovinovy salat s paradajkami, kukuricou, paprikou....ine ma nenapada....
10. únor 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri
@bihan blahozelam ku lekarovy.. :wink: davas hexu?? :confused:
neber v zlom.. :wink:

meleri som sa nasmiala s antidepresivami. :grinning:

inak ja neviem ja nepracujem uz roky tu ale nikto sa na mna diven nepozera dokonca v skolke skole kde chodia moje deti chodia skoro na 90% len vyhradne ich matky.. po deti; :sweat_smile: tiez nepracuju a staraju sa o svoje deti niektor emaju aj 5 az 9 deti.. a su to francuzke zeny.; :wink:
neviem.. :sweat_smile:

vsetko je to mozno kde ste , ktory region.. :wink:
a na druhej strane berte to tak ze tu su ine zvyky, ako u nas .; doma sa tie zna vas budu pozerat cez zuby pre niektore veci.. :grinning:

iank meleri citala som ze mas neaku zenu ktoru maly ma rad .; to je super. :slight_smile:

inak dens je greve!!!
este stastie ze v patovej skole nestrajkuju!! :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

boze este stastie ze budu prazdniny .. lebo uz vidno na detoch ako su unavene.. :angry:
inak josh mi uz 3 tyzdne taha zapal ucha.. on co nie je nikdy chory!! skoro teda;. :frowning2:
10. únor 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@webka cestovinový šalát! že mi to hneď nenapadlo... ďakujem :dizzy_face: Ovocie a zeleninu určite dostane, budú tam celý deň, takže aj nejaké keksy a tak.

@erikasadek ano, dávala som druhú hexu (s 3m odstupom :sweat_smile:) a ďalšiu mi predpísal quintu plus emlu a homeo. Rozhodli sme sa, že hexu dáme a neskôr doočkujeme žltačku A.

A aj u nás je dnes greve, ale mi to môže byť jedno, lebo Sára ešte stále kašle, takže som rada. Navyše nemá byť z čoho unavená, 2t bola doma, týždeň v škôlke a teraz je zase týždeň doma. :rolling_eyes:
10. únor 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vidím, že choroby detí sa týkajú viacerých, pridávam sa. My sa moceme v dajakých s.ačkách už dva a pol mesiaca a nie a nie sa z toho vymotať. Decká mi ak neschudli, minimálne nič nepribrali, môžem im rebrá počítať, tak ich tie choroby vyšťavili. Oliver je po 2 týždňoch tento týždeň v škôlke, v takej polokondícii, na vedľajšej triede nápis jak plagát do kina "pozor vši", tak som absolútne paranoidná, čo odtiaľ tento týždeň donesie - kašel, sople alebo vši? Inak, u nás to bola dobrá hanba, ak mal niekto vši, sa to považovalo za "chorobu špinavých" a tu to berú dajak vlažne :sweat_smile:
K tým pediatrom. My máme tiež generalist(k)u, ale zdá sa mi taká nacionalistka, taký chladný čumák čo cudzincov moc nemusí. Ale zistila som, že 1 deň do týždňa v jej ambulancii ordinuje iná Dr. (asi si prenajíma tú amb. alebo čo) a tá je úplne super. Veľmi milá k deťom aj ku mne, popýta sa všetko možné, mám z nej ozaj dobrý dojem. A hoci má tá "zazmluvnená" milión certifikátov a diplomov po stenách, budem sa asi orientovať skôr na tú zástupkyňu, ak sa bude dať to načasovať, je mi omnoho sympatickejšia :slight_smile: .
10. únor 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri
veď práve preto sú u vás všetci takí usmievaví, lebo asi na niečom šlapú, nie ? :grinning:
10. únor 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao tu býva celkom bežné, že si dvaja lekári delia jeden priestor.. každý máva svoju "ambulanciu", ale sú dvaja na jednom mieste.

Inak vši nám už Sára domov doniesla :sweat_smile: Hneď ako nastúpila do škôlky.. je fakt, že tu to nejako extra neriešia. My sme kúpili taký jeden poriadny hrebeň a nebolo treba žiadne chemické agresívne sra.ky. A s napätím očakávam, kedy ich donesie znovu :sweat_smile: :zipper_mouth:
10. únor 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan jej,tak Sara pojde na prvy celodenny vylet? Paradicka,bude mat zazitok :dizzy_face: A to ti ona spapa taky cestovinovy salat?No nasa nezje skoro nic,ja vobec neviem,z coho to moje dieta zije :frowning2: Ziadna surova zelenina,ovocie,nic. Polievky by jedla stale,tak ich varim kazdy den,no s hlavnym jedlom nikdy vela nepohne. Platim 3eura za obed a je mi jasne,ze tam Jasmi zobka akurat tak bagetu...
A vsi mame aj u nas v skolke,na moje prekvapenie ich este mala nedoniesla,no kedze nema vela vlaskov,tak jej budem moct kazdu vsu odfrckovat :grinning: Horsie to bude,ked ich dostanem aj ja :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

K lekarke sa pripajam -mame generalistku cesku,je super a najma jej rozumiem a ona mne :grinning:
Dnes k nam pride prvy krat spoluziacka malej,tak ideme robit zurku :grinning: :grinning:
10. únor 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan
a kde si ten hrebeň kúpila, v lekárni? Ja som už rozmýšlala nad dajakým preventívnym plánom, aby som bola vyzbrojená, až (nedajbože) tie vši dovlečie. U nás by to bola celkom pohroma, lebo ja mám doma dvoch malých vlasáčov (obaja majú vďakabohu vlásky po MM) a niečo také by nás odrovnalo.
A ešte som sa chcela spýtať ako "zaobstarávate" torty pre detičky na narodky. Simonka bude mať čochvíľa rok (to je neuveriteľné, kam sa ten rok podel), ja by som možno niečo aj zosmoklila, ale nie som bohvieaký pekár. Alebo sa dá tortička objednať aj v patisserie? Len neviem, či vo všetkých, alebo len niektorých...Je najvyšší čas začať nad tým rozmýšlať...
10. únor 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@erikasadek právě mi tu taky matky přijdou v pohodě, teda ty s kterýma se stýkám, tedy některé jdou do práce, ale dělají na půlúvazek anebo to odkládají, prostě mi přijdou jako normální maminy...ale ted co jsem byla na tom porodním kurzu tak jsem koukala, že ty matky už všecky po páru měsících šly do práce, a mluvili o tom jako o hotové věci..ale to byly matky jak říkám, upravené, krásně oblečené bylo vidět že si chtějí žít ten život pořád pro sebe...
hexa je pentavac?
jo paní na uklízení, jenomže uklízet nemůže protože Samson ji tahá za nohu za ruku a musím s ním dycky vypadnout ven (to je pak řev) aby mohla aspon umýt podlahu a vyžehlit...
10. únor 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzao jo tak mariánku že by tady propagovali to nevím! :sweat_smile: tady je ten věk tak kolem 40 60 let, jinak ti mladí 20ti letí mi přijdou stejně nasraní jako v česku! :sweat_smile:
10. únor 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri hexa je skratka pre 6, penta pre 5, čiže hexa je penta s hepatitídou B

@zuzao my máme tento http://www.nittygritty.co.uk/products/52/the_nitty_gritty_comb/ úžasná vecička, vyčeše všetko. Vo FR sa predáva myslím ako Asso 2000 alebo také niečo. Keď sú tieto epidémie, odporúča sa kontrolovať vlasy raz za týždeň.

A tortu ti urobia v ktorejkoľvek patisserie :slight_smile:
10. únor 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan uz je asi neskoro na odpoved, ale ja by som prckovi urobila tiez cestovinovy, alebo ryzovy salat. Inac ja mam rovnaku skusenost ako ty, v Tours som chodila k pediatrovi, ktory ma nenormalne vytacal, neskor som maleho zobrala k nasmu generalistovi a k pediatrovi sme sa uz viackrat nevratili. Tu mame tiez generalistu, ale ona je aj pediater a homeopat zaroven a je vlastne pediatricka pre skolku kam chodi Jullian. Som s nou velmi spokojna.

Ja som Julliana kojila do 19 mesiacov a moj prvy pediater my povedal ze to uz je psychologickeho razu, ze sa neviem od maleho odputat :sweat_smile: , nasa nova lekarka zase kojenie podporuje.

@erikasadek Joshovi skore uzdravenie prajem...U nas je to prave naopak v skolke, rano do skoly vedu vacsinou deti oteckovia. Poobede su to zase mamky a babky.

@bihan co je to za hreben? U Julliana v skolke zatial vsi nie su, ale tak aby som bola pripravena.

@meleri v nasom mestecku prenajom studia na tyzden stoji okolo 300 - 450 eur, apartman 2 pièce 500 az 1000 eur.
10. únor 2011 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
pozeram Luci, ze si uz dala link na ten hreben, neukazalo mi to predchadzajuce prispevky
10. únor 2011 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Teda ja su blbe, napisu kojici pacientka, misto kojici matka, boze...jiste jste pochopily, no to je jedno.
K tomu papirovani...vis, ja se driv bala kamkoli zavolat a cokoli resit, ze na me budou hnusni, ze mam prizvuk a jsem cizinka, jenze manzel to nechaval na me (mas cas, napis, zavolej tam), tak jsem proste musela. A ono to slo. Vzdycky si vsechno nejdriv najdu a vyctu na netu, takze pak vim, co a jak. Dokonce jsem nam letos vyjednala snizeni taxe d'habitation, protoze nam ji napocitali dvakrat (stehovali jsme se). Vlastne me to dost bavi a hlavne jsem se prestala stydet :slight_smile:
Ja jsem nejdriv hrozne chtela zmenit pediatra, po kazde visite jsem byla akorat nasr***, protoze mi prislo, ze jedine, co umi, je predepisovat leky, no ale ted uz Saru zacina znat a hlavne je blizko a nikdy u nej necekame. Ja si ho vzdycky poslechnu, vsechno mu odkyvu a pak si to udelam podle sveho. Leky ji davam, jen pokud je to nezbytne nutne, ale ockovani mame uz vsechna: pentavac, prevenar a dokonce nepovinny rotateq na gastro.
U naseho generalisty se ceka hodinu a to je s malym miminkem hrozne dlouhe.
10. únor 2011 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosim vas, holky, kdy jste nechaly propichnout svym ratolestem holcickam ouska, ja jsem teda prekvapena, ze se to tu nedela a dokonce jsem cetla takove nazory, jakoze je to mutilation :confused:
A jeste jedna otazecka, pokud jste byly s detmi doma, davaly jste je sem tam nekomu na hlidani nebo do garderie?
10. únor 2011 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ale jak vas tak ctu, tak si myslim, ze jak bude Sara starsi, tak taky prejdeme ke generalistovi, ten nas je mlady sympatak, je videt, ze ma rad svou praci a ke kojicim matkam ma respekt :grinning:
10. únor 2011 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@firuga myslim usi sa prepichuju az os 6mesiacov, neviem ci ti to niekto spravi aj skor...Ja som jej dala prepichnut usi ked mala 7mes. a ked mala 1 rok nausnice isli von, 50euro som za to dala a teraz mi sad doma prach na dvoje nausnice co dostala.... :rolling_eyes: Skoda, jedno ucho jej stale hnisalo...Takze ja uz s nou radsej neexperimentujem :grinning:
ja som robila na 22h az pokym mala mala 2roky (Jasle som nikdy nedostala a ani to nelutujem) chodila asi 3h tyzdenne do halte garderie a par hodin bola s nounou. takze je uz dost dlho naucena ze mama nie je stale pri nej. No a teraz zacina vymyslat v skolke ze nechce chodit jest do kantiny a o sieste ani nehovorim. ked vie ze bude jest v skole tak preplace vraj cele rano!!! :frowning2: :frowning2: neviem ci tam nerada chodi lebo tam po nich kricia alebo co (vzdy ked idem po nu po obedepocujem krik z kantiny :grinning:) alebo len skusa ze ci nahodou si to nerozmyslim ked bude plakat.... :confused:
11. únor 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Po prvnim porodu Goulvenka, to byl nezapomenutelny moment, kdyz ho na me dali hned po porodu, jeste s pupecni snurou. Pri tom druhem porodu cisarskym rezem, jsem to stesti nemela, ale pripravili me na to, ze to tak muze byt a ze me budou hned po porodu nebo behem neho informovat. Slysela jsem jen jak Elen brecela a hned Elen odnesly, protoze byla v ohrozeni zivota. Vubec mi ji neukazali, takze jsem vedela, ze to bylo vazne. Hned ji museli dat transfuzy krve a odvezli na intenzivni stanici na silnejsi ventilator a napojili na pristroje. Galou ji na okamzik videt a doslova prozil sok, byla uplne bila, takze i kdyz to bylo pro me tezky, mozna lepsi, ze mi ji neukazali pri operaci (mela jsem jen castecnou anes.) Byla jsem na tom psychicky stane, protoze vse se semlelo rychle, doktori byli uzasni, protoze zaridili, aby me jeste v noci aspon na par minutek odvezli za Elen na pokoj i s posteli. Neumela jsem si predstavit, ze bych ji nemohla videt a navic, kdyz se v tu chvili nevedelo, jestli to zvladne. Kvuli nedostatku krve byli zasazeny vsechny organy. Nastesti je to silna holka a dostala se z toho. Ted to vypada, ze je vse v poradku. Doktorka me rikala, ze az casem se ukaze, jestli vyvoj bude pomalejsi, ale je jiste, ze mluvit bude a chodit taky. Sluch je taky v poradku a zrak se zda taky byt v poradku. Takze pri tom vsem pekle, jsme meli velike stesti. Musim rict, ze i sestricky se mnou jednali citlive, druhy den me zase odvezli i s posteli za malou a stejne tak dajsi den na zidli, pokud tam nebil Galou. Bylo to narocne, protoze jsme se akorad pristehovali a nebyl kdo by se staral o Goulvenka hned jak jsme potrebovali, ale pak uz prijeli Galuovo rodice a bylo to lepsi. Poslali mi i nemocnicni psycholosku, nejdriv jsem si rikala, ze to nepotrebuju a nakonec jsme s ni oba mluvili a pomohlo nam to. Rekla nam, jak to normalne je a ze nesmime myslet moc dopredu a soustredit se na kratke useky. V podstate nam to taky hodne pomohlo. Takze na druhy porod moc rada nevzpominam. Ale dulezitejsi je ze je vse ted v poradku. Navic jak se mi povedlo, i kdyz po dvou mesicich, ze se mala chytla a ji jen z prsa mi prijde jako maly zazrak a darek za vsechno. Petra
11. únor 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fatas78 Jsem z tveho pribehu uplne namekko, to muselo byt neskutecne tezke a jeste stale je, pokud nevis, zda bude Elen uplne v poradku. Jsi moc statecna a to, ze kojis je obdivuhodne. Ale co se vlastne stalo? Byl to predcasny porod? Proc byla v ohrozeni zivota? Promin, ze se na to ptam, ja vim, ze jsi o tom asi jiz psala...

@blanblan Chuderka mala, treba tam hnusne vari a nuti je snist vsechno...ja kdyz si vzpomenu na skolku, jak tam nade mnou vychovatelka stala a nutila me snist odpornej pripalenej puding, kterej jsem pak hned vyzvratila... :grinning:
Ja ji chci take zapsat do garderie, at si take zvykne, ze nemuzu byt porad s ni. Nevim, pro koho to bude tezsi, jestli pro ni, nebo pro me :confounded: No a s nausnicema zatim pockame, ale myslela jsem, az ji budou tak 2, 3 roky...nekdo radi pockat, dokud si o to samo dite nerekne. :rolling_eyes:
11. únor 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek