• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@fatas78 :frowning2: :wink:

Nemala si to lahke.. :frowning2:

ani po cisarskom ti nedali hned dieta??
to je skoda mne pekne hned dali. ako pri normalnom porode.. takze na chvilu som zabudla ze to bol cisarsky.. :wink:
prepkrasny moment jeho prvy pohlad sa stretol s mojim.. :slight_smile: :dizzy_face:
inak ked uz spominate ockovanie.. tak pred dvoma tyzdnami na pohotovosti hned prva poznamka.. josh nema ockovanie??
odpoved nie...
ok...
boze ako mi odlahlo.. :dizzy_face:

blan blan nepochopila osm vrieskaju po malej alebo malu pocujes ako place??
11. únor 2011 v 17:28  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@firuga tak to jsi šikula, já s daněma teda nenenene! :grinning: ale zas nějak se to vyvážit musí, něco dělá manža a něco zas já. občas se pohádáme protože si každý z nás myslí že zrovna on dělá víc, a pak se zase udobříme protože zjistíme že se to "změřit" nedá kdo vlastně je víc aktivní..myslím že jak chodí do práce tak toho má taky dost. u mě začíná být problém ted, poslední týden jsem jaksi na odpis. bolí mě podbřišek, včera jsem měla první silnější kontrakce, nevím jak to půjde dál..
@fatas78 jejeje to jste si taky užili! to jo po císaři pokad není dítě ok, tak ti ho nedají, bohužel jsme to taky zažili, ale pokud je dítě v pořádku tak snad nic namítat nebudou! nevím no.

jinak ty zážitky na porod co všechny máte no celkem mi to nahání husí kůži....já nejsem moc akční typ, mateřství se mi líbí ale kdyby člověk jenom nemusel rodit! :sweat_smile: co se dá dělat no....nejhorší na tom je že chlapi nemůžou otěhotnět, ani kojit, manžel mi říkal že by do toho klidně šel, vydrží daleko víc jak já..jenže příroda už to tak zařídila...
12. únor 2011 v 06:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@blanblan Jullian ked nastupil do skolky, tak odmietal jest desiatu, olovrant (prvy tyzden chodil len na pol dna kvoli adaptacii) a co bolo horsie odmietal chodit na zachod. On len s mamkou pojde a tak sa obcas stalo, ze to nevydrzal, hlavne ked bol na 4 hodiny. Ucitelka povedala, ze to je normalne, ze to je jeho forma protestu.
Teraz uz pekne vsetko zje a aj na zachod ide s ucitelkami(kupili sme knihu Tchoupi ide do skoly a tu sme citali stale dookola). U Julliana v skolke maju deti na desiatu na vyber z viacerych druhov ovocia, alebo vyziva, obed tak isto, si mozu vybrat z 3 druhov jedla, vzdy je to nejake maso a zelenina + zemiaky, alebo ryza, potom syr a jogurty maju tiez na vyber. Olovrant to iste bud ovocie, alebo jogurt, vyziva. Ked pridem pre maleho tak nam vzdy nahlasia co robil cez den ake aktivity a plus co jedol a co odmietol jest, odkedy dokedy spal. Povedia co odmieta, ake jedlo? Mozno tam nevaria dobre.

@fatas78 si velmi silna a pekne ste to zvladli s kojenim.

Chcem sa vas opytat, odkedy mozu deti jest morske priserky? A este nemate nejaky tip na dobru tortu, ktora je ale kupovana a original zabalena, pretoze Jullian bude mat narodeniny a mozu mu urobit oslavu v skolke, ale torta musi byt oznacena datum spotreby v original baleni aj s popisanymi ingredianciami.
12. únor 2011 v 09:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@firuga ja mo mojej skusenosti s nausnicami by som uz druhykrat pockala kym sa sama rozhodne. na druhej strane, ja som rada ze mi mama dala prepichnut usi lebo sama by som sa na to asi nikdy neodhodlala a nausnice rada nosim :sweat_smile: :sweat_smile:
12. únor 2011 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka_fr mne sa zda ze ucitelka na mna pozera ako ze moje dieta narusa cele vyucovanie tym ze place cele doobedie a mam s tym nieco urobit....Ako keby som sa nesnazila, o inom ani nerozpravam malej len o skolke, vypytujem sa jej na vsetko, vysvetlujem ze mama pride pre nu aj tych kniziek mame tak dufam ze to zabere skor ako sa zblaznim :slight_smile: :slight_smile:
12. únor 2011 v 10:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@blanblan my sme mali velmi velky problem s malym. Adaptacia trvala skoro dva mesiace, potom sme isli na SVK a po dovolenke sme zacinali odznova, medzi tym bol stale chory, nakoniec som to vzdala. Vtedy chodil do HG. Vo februari 2010 sme skoncili s HG a ostal doma az do novembra. Zacali sme s adaptaciou v skolke, ale cely november a december preplakal a to chodil len na pol dna. Od januara som nastupila do prace a to som si vobec nevedela predstavit ako to maly zvladne. Do skolky ho zacal vozit manzel, prve dva tyzdne boli tazke, plakal, bojkotoval jedlo a toaletu. Po dvoch tyzdnoch prestal plakat, uz len mrnkal a tento tyzden to bolo bez protestov, uz ho rano nemusi ucitelka brat na ruky, ide sa hned pekne hrat sam. U nas pomohlo to, ze ma vidi rano odchadzat do prace a manzel ho vezie. Keby som ho viezla ja, bolo by to horsie. Drzim vam palce.
12. únor 2011 v 11:05  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@janka_fr jé ahoj Jani jak se máš? to je mi líto že to tak těžce nesl! :frowning2: Já si taky říkám jak to zvládnem my? ale zas potom je už štastný ne, že si může hrát s ostatními? já právě doufám že třeba bude Samson chvíli plakat ale pak bude štastný že je s dětma a tak...a ne jen furt se mnou....blbé je že do té školky ho asi budu muset vodit, máme ji kousek za barákem.
12. únor 2011 ve 20:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka_fr ejha, no vidim ze ty si si tiez uzila! U nas ziadny problem pri adaptacii, preve 4mesiace super a teraz jak keby utal. Teraz cez viked som jej len tak zo srandy povedala ze ju idem zobrat na veceru do kantiny a v tom momente spustila plac!!! erika, myslela som to tak ze ked som cakala pred skolkou pocula som ze v jedalni kricia po detoch v zmysle aby nerobili zle. Maj jej radsej klamat ze pridem pre nu a bude jest doma nech je kludna? V kazdom pripade musim sa poinformovat ako to tam prebieha v tej ich kantine.... :angry:
13. únor 2011 v 15:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@firuga Bylo to o mesic a pul driv, to by nebyl ten problem. Problem byl, ze do te doby vse bylo v poradku, dokonce dva tydny pred tim jsem byla '2 hodiny na ultrazvuku', protoze se na me porodni asistentky ucili, jak udelat spravne untrazvuk. Mala se hybala vse v poradku, vsechny organy velike jak maji byt. Jen rikali, ze je vazi malinko min, ale zadny extrem. V ut byla u nas doma porodni asistentka a merila srdicko, vse bylo ok a mala se hybala, jeste rikala, ze to bude zive ditko. V ten den jsem ale uz zacala pocitovat divne bolesti, ktere se mi nezdali ok. Popsala jsem ji je, ale chapu, ze to je tezke rict, zda je to ok ci ne, navic, kdyz se zdala byt mala ok. V patek jsem ty bolesti uz nemela, ale vecer jsem si rikala, 'to je divne, zda se mi, ze jsem malou necitila hybat'. Na to, abych necitila pohyby bylo jeste brzo. Druhy den jsem se na to soustredila a vecer jsem chtela do nemocnice, ale Galou rikal, ty vzdycky prehanis. Tak jsem cekala do nedele rana a dyl ani minutu, byla jsem nervozni, protoze nereagovala ani, kdyz jsme hybali briskem. V nemocnici pri vysetreni, nastesti zjistili, ze srdicko tluce, ale pomalinku, jako by porad spala, navic mi doktor rekl, ze to neni normalni, ze po celou dobu vysetreni ultrazvukem se nehybala. Po poradu se zjistilo, ze ma tak malo krve, ze uz nemela silu se hybat. Diky tomu se nedostalo dostatek kysliku do celeho tela. Coz znamena, mohla byt mentalne postizena, mela problem s ledvinami, jatry atd. Museli ji pomahat s dychanim, a hlavne ji dodavali kyslik, aby se vsechny organy co nejrychleji dali do poradku. V tu chvili nebylo jiste, jestli telo prijme transfuzy krve, jak na to bude reagovat, jestli nema nejakou nemoc, kvuli ktere mela tak malo krve, dodneska nezjistilo poradne proc se to stalo, ze placenta nepracovala jak mela. Rekli mi jen, ze se to nekdy stane a ze ne vzdycky najdou vysvetleni. Nastesti, bylo casem mozne vyloucit, ze nema zadnou nemoc a organy se jeden po druhym davali doporadku a dychani taky a prijimala dobre potravu sondou a curala, coz postupne byli dobre signali toho, ze vse funguje jak ma. Byli to horke chvilky, ale nakonec je to s dobrym koncem. Zda se, ze je Elen v poradku, takze se radujeme z kazdeho pokroku, ktery prijde.
15. únor 2011 ve 13:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@firuga Presne tve pocity chapu. Vis ja se toho taky nechci vzdat, chci videt malou jak roste zacne rikat mama, tata atd. Je to i kvuli cestine, nikdy uz pak nebude mit takovou intenzitu cestiny ci slovenstiny jako, kdyz s ni muzes byt doma. Tim ziska k tomu jazyku vztah a bude chtit ti odpovidat tvym jazykem. Je to tezke udrzet v konkurenci vsudepritomne francoustiny. Navic ty jejich opatrovatelky, co jsem az do ted slysela napr. i od Galuovo sestry nejsou nic moc a musis mit stesti na jakou narazis. Napr. od segry malou odrazovala od chozeni a odvykani plenek. Respektive naucila ji az jeji babicka v 18 mesicich chodit. Takze ji asi jednoduse jen dala najist, napit, prebalit a nechat si hrat, nic vic. Nikdo ji neda takovou peci, jakou ji muzes dat ty. Taky k tem plenkam. Ja jsem ji rekla, ze mam dobrou zkusenoust, kdyz das dite na nocnik hned jak zacne sedet, protoze si na nej zvykne, aspon kvuli curani. A u segry maly to taky dobre klaplo, az do chvile, kdy ji pani opatrovala a najednou mela averzi si vubec na nocnik sednout a jeste ted se pocura a pokaka do plenky, je ji 2,5 roku. Samozrejmne by si prala, aby byla bez plenky kvuli skolce, ale pani ji asi chce jeste opatrovat, tak se ji to nehodi do kramu. Ted byla jeji mala na par dni u jeji babicky a zase pomalu prijala, ze pujde na nocnik, zacinaji zase od nuly, blby je ze u babicky nemuze byt na dyl. Tim chci rict, radsi, pokud to jde, se uskromnim a budu doma s malou a vychovam si ji podle mych predstav. Neni to omezeni kvuli detem, s Goulvenkem jsem chodila jednou tydne do krousku maminek a deticek, kde byl pro ne program, moc se mu tam libilo. Navic jsme meli stesti, ze v baraku, kde jsme bydleli bylo 13 deti, takze kontaktu mel az dost. Ted je to horsi, v baraku mame jen jedno dite, ale to chce cas nez se tady rozkoukame a zjistim, co je mozneho. Ted je stejne jeste mala mala. Do tech 5 mesic. to nema tak smysl, to je vic pro mamiku, vyjit mezi lidi:slight_smile:, coz taky neni spatny. Takze ja to vidim tak, ale vim, ze to tady tak neprijimaji, az na vyjimky.
15. únor 2011 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka_fr Teda tak to mate super. ve skolce. U nas mi rekne, jen kdyz je neco spatne nebo kdyz se zeptam. Na aktivity co delal se muzu podivat na nastence. Na spani a jidlo tam dochazi nekdo jiny, a je tam jen na tu dobu, referuje jen kdyz spatne ji, ci spi, ale to staci. V jeho veku je to asi normalni, kdyz se ho zeptam, jestli se mu tam libi, ci co delal, odpovedi se nedopatram nebo systematicky odpovi ano:slight_smile:
15. únor 2011 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@fatas78 Nekde jsem si precetla, ze maminka vzdy nejak intuitivne vyciti, ze jeji miminko nemusi byt v poradku, a ze je lepsi vzdy jet do nemocnice zbytecne, nez nejet. My jsme takhle jeli, kdyz mi na bricho v 8. mesici skocil znamych pes a lehounce me skrabnul, bolelo me na strane a necitila jsem malou, ale je fakt, ze jsem chvili pochybovala o tom, zda neprehanim a jestli to nevydrzi do pondelka, byl vikend, no jeli jsme a hned jak me dali na ultrazvuk jsem Sarinku ucitila :slight_smile:
Meli jste opravdu stesti v nestesti, uplne me pri cteni mrazilo... Ja myslim, ze po takove zkousce je uplne normalni chtit byt s Elen doma a mas pravdu, ze jim nikdo neda takovou peci a nebude se jim venovat tak jako mama. Manzelova neter je porodni asistentka a mam z ni ten pocit, jak pises. Deti maji jist, spat, samy si hrat a neplakat...
Moje mamka nas pry taky ucila na nocnik hned jak jsme se naucily se segrou sedet, tak to chci taky zkusit. Nevim ale jak presne postupovat, dat na nocnik vzdy po jidle?
Vcera jsem se zacala bavit v obchode s jednou Francouzkou, obdivovala mi malou, a nejak mezi reci, jsem se ji zminila, ze se bojim Saru nechat nekomu na hlidani (krome meho muze a mych rodicu, ale ti jsou daleko :unamused:) a ona mi odpovedela, ze ona se taky bala nechat dceru nekomu cizimu, a tak prestala pracovat. Tak vidis, jsou tu i takove maminy. Zkusim si take zjistit, zda je mozne chodit na nejakou aktivitu s malou, doma me vycerpava, ona je hrozne ziva, chce, abych se ji porad venovala, hrala si s ni :stuck_out_tongue_closed_eyes:

17. únor 2011 v 16:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka_fr Ech to me vubec neuklidnuje, co pises o adaptaci tveho synka ve skolce. My mame jeste cas na skolku,ale presto si rikam, co kdyz to bude to same v ...ruzovem :unamused:

@meleri Ty ses me ptala, kde jsem ve Francii. Bydlime v Marseille, k mori to mame, co by kamenem dohodil, zato bydleni mame mini a nemame zatim pokojik pro malou :frowning2: No jsme ve vlastnim, renovovali jsme, stehovat se nam nechce, ani na to nemame, tak bychom chteli casem pristavet jednu mistnost. Zatim ma Sara svuj koutek v nasi loznici, postylku, policku, hracky. Jsme spokojeni, je fakt, ze je tu krasne, more a kopce za barakem, my strasne radi pesi turistiku, a do Marseille do centra mi jezdi mestsky autobus. Ty jsi kde presne? Ja jsem jednu dobu hodne jezdila do Ardèche za svym byvalym a vystupovala jsem vzdy ve Valences, to bylo jeste predtim, nez jsem usoudila, ze nechci stravit zivot zahalena v ovcim rounu po boku ekologa - fanatika, chovanim koz a hulenim travky:grinning:
17. únor 2011 v 16:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@fatas78 dodej nejake fotecky, pekne prosim
17. únor 2011 v 16:59  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@firuga jeje tak to tiše závidím! moře.... :dizzy_face: uslyšíš zpívání racků na hladině, vícekrát tvoje srdce ve hvozdě nespočine....či jak to je v pánu prstenů..tak to jsem já! to je fajn že je to vaše, radši dělat na svoje než na cizí, pokud to jde..Marseille musí být krása, tam mluví nějakou řečí ne? Langua nebo jak, mě to strašně láká ale manžel nechce ani slyšet o něčem takovém....tak jsem tady v kopečkách. Jo Valence :dizzy_face: :grinning: to je jedno z mých nejmilejších měst, ty jsi měla přítele v Ardechi? tam je krásně a lidi jsou tam sympatičtí a přijde mi to tam tak hodně spjaté s přírodou teda....já bych do Ardeche taky šla hned, ale opět - manžel o tom nehcce ani slyšet, protože je pravda že tam v těch kopcích jezdit autem to je síla...za hodinu najedu tak 30 km :grinning: ale sou borci co tam jezdí tak 70 to fakt nechápu se jim smějem že pak neumí jezdit po rovině!
17. únor 2011 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@fatas78
no to si sa ozaj vytrápila, teda aj ty aj malinká asi :frowning2: Si mi presne pripomenula, ako som aj ja panikárila - hádam aj každý druhý deň - že sa mi deti v brušku nehýbu. Chudák MM, ten musel byť občas veeeľký psychológ :slight_smile: Keď už bol stupeň paniky dostatočne vysoký, som ich, chudákov, niekedy pomaly boxovala, aby sa pohli :grinning: Určite som ich neraz zobudila.
@janka_fr
vidím, že ti nikto doteraz neporadil s tými príšerkami - neviem ako tu, ale na SR sa odporúčajú po 3 roku. Keďže toto je prímorská krajina a v týchto veciach sú benevolentnejší, predpokladám, že tu sa to povoľuje ešte skôr. Myslím, že ak chceš, už môžeš dať.
@blanblan
ty si dávala náušničky prepichnúť al. nastreliť? Ja som Simonke dala nastreliť hneď, ako to bolo možné (v 6tich mesiacoch), zľakla sa trošku len toho zvuku, čo vydáva nastreľovacia pištol. Zahojilo sa jej to krásne, vôbec to nehnisalo (trocha som sa toho obávala). A teraz už nosí oringle jak šehrezáda :slight_smile:
17. únor 2011 ve 22:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao aj ja som davla nastrelit nausnice, neviem ci ja som urobila chybu ze som nevybrala dobry sposob a dobre miesto alebo proste mala neznesie kov v uchu, svokra mi vravela ze aj jej stal hnisalo jedno ucho tak si ich musela vybrat...Skoda ked uz vlasy nechcu rast mohla mat aspon pekne nausnicky ... :frowning2:
18. únor 2011 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Privezli nam vestavenou mycku na nadobi a ja se ted desim, ze se nam nevleze tam kam ma, vypada naka velika, at merim, jak merim...kuchyn uz mame rok a s myckou jsme cekali, porad bylo neco urgentnejsiho, co se muselo koupit, no tak ted ji konecne mam, huraaa, uz jsem na myti nadobi mela alergii.
Meleri, Marseille je pekne mesto, pekne se tu zije,ale je dost spinave, a ridici tu jezdi jako prasatka. Jazyk se jmenuje Langue d'Oc a tady v Marseille je to Provençal, ale tim uz se nemluvi, jen okrajove. V Ardèche jsou lidi spjati s prirodou, to je pravda, ja mam prirodu rada, ale ten muj bejvaly byl az moc, vsechno muselo byt bio, taky byl hodne nalevo a narudo:grinning: CheGuevarra a spol... no chodili jsme spolu tri roky, byl to vztah na dalku, nemelo to budoucnost, uz je to devet let... :wink: S MM je to prece jen klidnejsi, pohodovy vztah, hadame se kvuli nedulezitym hloupostem, v zasadnim se shodujeme.
Musim bezet, pekny den vsem :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
18. únor 2011 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@firuga no tak to jsem měla zrovna na mysli! :sweat_smile: Tam se jinak než bio nežije! jako mě se to líbí ale někteří lidi jsou fakt už pomalu jak revolucionáři...zrovna kamarádka dost trpí ve vztahu s takovým člověkem...stal se z něho pomalu despota, a ona je úplně udušená...nemůže si koupit řasenku ani nic takového, pamatuju si jak ji sprdnul za to že si něčím navoňala vlasy... :unamused: tak to fakt ne....strašně je mi jí líto...nadruhou stranu je to super že furt jenom chodí po lesích spolu ale strašně se separujou...a ted mají malou dcerku a tu ani nechtějí dát do školy, že si ji budou vzdělávat sami....
ale je to magické místo....
manžel od jedné paní co znám tak mluví jako že je z Marseille, je to moc krásný přízvuk....já tam byla jednou v životě ale jen v přístavu a pak Chateau dIf a okouzlilo mě to. byly tam všude takové ostrůvky, nádherná voda, nikde ani noha, připomnělo mi to chorvatsko..

jej s myčkou mi ani nemluv....my máme takovou malinkou, no fugnovala do ted dobře a najednou začla špinit...tak nevím co s tím, máme ji asi 3 roky to není zas tak moc...přeju ti at ji využijete, je to fakt pomoc zvlášt při dětech a tak....
18. únor 2011 v 19:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@firuga Popravde presne si nepamatuju ze to bylo vzdy po jidle co jsem Goulvenka dala na nocnik. Vzdy tehdy, kdyz byl v dobre nalade pred nebo po jidle. Zkousela jsem ho zabavit hrackama. Vim, ze je na to nazor takovy, ze to neni dobre, protoze nepochopi, ze je tam kvuli curani a ne hrani, ale diky tomu tam rad sel a odnauceni, ze je tam na curani a kakani a ne jen hrani, bylo jednoduche. Kdyz zacal lezt a chodit, to byli periody, kdy tam nechtel zustat a utikal a prave diky knizkam a hrackam tam zustal a postupne si zvykl, ze tam cura a kaka. Usetrila jsem tim hodne plenek. Uz ve dvou letech byl pres den bez plenek a ve dvou letech a 2 mes. i pres noc, sam nechtel plenku, pry ho to boli :slight_smile: Nevim proc si to vymyslel, ale chytla jsem se toho a ryskla, ze se pocura do postylky. Stalo se tak jen 2x, tak jsem ho davala na nocnik ci zachod i v noci kdyz se probudil, pak uz sam nechtel, a nepocural se. Pak se pocural v noci 2x, kdyz se mala narodila, tak jsem mu pohrozila, ze bude mit zase plenku, kdyz se pocura a prestalo to. Je pravda, ze to moho byt i jen stesti. Ale urcite to brzke zkouseni pomuze, ze mu to nebude cizi. Pokusim se pripojit fotecky :slight_smile:
22. únor 2011 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky, vím že je to trochu mimo mísu, ale dneska mám fakt den blbec, rozbila jsem pro mě velmi cennou věc, český ocet, a ted jsem v háji... nevíte někdo jak vypadá nebo jak se jmenuje tady ve Francii klasický "sladký" bylinný ocet? ne ty vinné takové co jsou hrozně štiplavé....používám to do salátů nebo k vaření je to jemnější....

@fatas78
já si myslím že tvůj syn asi měl tu vůli ti udělat radost a že se snažil a byl šikovný..kdybys toto zkoušela s tím mým tak není šance... :frowning2:
23. únor 2011 v 11:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, co jste se vdavaly v nedavne dobe v CR, kolik vas stal tlumocnik na svatbu a na papiry?

Meleri : co to je "sladký" bylinný ocet? znam akorat ten klasickej ceskej na sladkokyselou zalivku a odstranovani vodniho kamene.... :unamused:
23. únor 2011 v 15:43  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@rosny jeje to ti neporadím.
myslela jsem ano klasický český ocet na sladkokyselou zálivku....ne ten jejich tmavý..
23. únor 2011 v 19:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri tak to je vinaigre blanc nebo jeste vinaigre d'alcool, zadej si to do googlu, at vidis, jak vypada flaska; oni to spis pouzivaji na uklid, nez na vareni :grinning:
neboj, nic ti nehrozi, ja ho taky pouzivam :slight_smile:
23. únor 2011 v 19:55  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@rosny právě ten d alcoool či blanc jsem zkoušela a je to naprosto hnusné...:( tak nevím no zkusím se podívat po nějakém dražším....dneska mám fakt den blbec....sem si tu flaštičku šetřila jak oko vhlavě a během jedné rány je po octu....
já se přiznám že ty vinaigrette či jak se to píše, že to prostě nemám ráda, dávají to do všech salátuů, dokonce i do strouhané mrkve fuj...
23. únor 2011 v 19:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri hele, ja ho pouzivam a fakt v poho, prodavaji jak svetlou, tak tu nahnedlou verzi

ja zas tu jejich vinaigrette mam moc rada :slight_smile: i v ty mrkvi a jeste kdyz se ta mrkev smicha se strouhanym celerem.... mnam! a to jsem byla zaprisahly odpurce celeru!
23. únor 2011 ve 20:46  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@rosny jeje no to já fakt nemusím. hlavně ten celer jejeje! ale zachutnal mi tu vařený a mixovaný s brambory...něco jako naše kaše.....budu se muset asi podívat do nějakého "lepšího " obchodu na ten ocet...páč v supermarketu mají takové ty levné jenom...:(
24. únor 2011 v 05:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte devcata!!! Dlouho jsem tu nebyla, trochu jsem nestihala. Dnes myje Sarinku tatinek, tak mam chvilenku oddech. Jeste me ceka kuchyn, vypada jako by tam vybuchla bomba :grinning: No ale mam mou milovanou mycku, fakt mi to zmenilo zivot. :dizzy_face:
@meleri S octem neporadim, ja mam taky rada vinaigrette, ale nemate tam nejaky polsky obchod, vim, ze tu v Marseille je a daji se tam sehnat podobne veci jako u nas, treba kysele zeli a sladkokysele okurky a mozna i knedlik...
Ja cesky moc nevarim, nejak mi to tu nejde a nechutna. Neni to proste jako doma.
@fatas78 Jen jsem se zminila pred kamaradkou, ze chci koupit nocnicek, hned mi rekla, ze to neni dobry napad a ze se to nema a ze stejne jeste pred jednim rokem dite neudrzi ani moc ani kakani . Ale ja to myslim presne jak ty, nebudu ji nutit se vycurat a vykakat za kazdou cenu do nocniku, jen at si tam pekne posedi, pohraje a kdyby se nahodou zadarilo, tak ji pochvalim :wink:
@rosny Take ti moc neporadim, protoze jsem se vdavala ve Francii. :unamused: A zit budete v CR nebo ve FR?
Holky, moje dcera mi vysypala penezenku a prave si pochutnava na carte de visite. :slight_smile:
Mam jednu otazecku, mate carte de séjour? Ja jsem ji mela na rok, ale pak otevreli pracovni trh, tak uz jsem o novou nezadala, ale co se mi narodila dcera, tak si rikam, ze mam jen ten pas, stve me to. Davaji ji jeste vubec? Chcem si udelat rodinny vylet na prefekturu, ale nejak porad neni cas. Poradite, prosim.
Tak Sarinka dojedla vizitku a pustila se do jizdenky :stuck_out_tongue_closed_eyes: No nic, je nejvyssi cas jit do postylky. Spis uz je dost pozde, normalne chodime driv :slight_smile: Tak dobrou noc.
24. únor 2011 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@firuga
no já půjdu v sobotu nakoupit tak možná že to seženu...ale mrzí mě to..:( ale máš pravdu když tu kolikrát něco vařím tak to nemá stejnou chuť..prostě to není ono...
my jsme nočník zkoušeli ale dodnes je to víceméně bez úspěchu...jsem přesvědčena že jde o povahu dítěte. některé je vstřícné a chce se rychle vyvíjet, některé chce furt ty pleny...podle mě to fakt některé může pochopit i v roce ale zas jak to člověk může vědět předem?

já nevím, já mám carte de séjour na deset let, a ještě mi má tedy čtyři roky platit. a co si zažádat o občanství? já přemýšela nad tím že by to nebyl špatný nápad...

holky držte mi palce, dneska mám kontrolu a myslím že už mi určí termín toho císaře..:( ani mi dneska nejde spát....
ahoj
25. únor 2011 ve 04:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@firuga carte de sejour nepotrebujes, myslim ze pre EU obcanov je uplne bezpredmetna od vstupu krajiny do unie, nakolko plati volny pohyb a pobyt osob. Nema nic spolocne s moznostou pracovat, dokonca ani pred otvorenim trhu carte de sejour pre europanov neumoznovala pracovat. Na to bolo potrebne pracovne povolenie vydane uradom DDTE. (Niekolkonasobna vlastna skusenost) Dnes je trh otvoreny a volny pohyb a pobyt osob v ramci EU stale platny takze si uplne v pohode vystacis s pasom alebo dokonca s obcianskym preukazom (ak mas TP na SK/CR). Ono sa to v podstate celkom zjednodusilo za poslednych par rokov. Dokonca som minule na dakych papieroch z CAF obajvila pod * zoznam statov EU a uz tam bolo zahrnute aj Slovensko, co napriklad nebolo este aktualne na SECU pred 4 rokmi, takze "kamera chvali fr administrativu"
25. únor 2011 v 09:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek