• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
Jani, ja tiež nechápem, ako to robíš :grinning: Keď Sára zaspí, tak ja sa tak maximálne vystriem na gauč :sweat_smile: Niečo síce zvládam, kým spí cez deň (ešte sa jej občas podarí ) ale veľa toho nie je.

Toho lezenia sa celkom desím - máme všade dlažbu a hlavne kopec trčiacich káblov - asi nás čaká veľké upratovanie :unamused:

Inak hlasovať sa dá raz denne, tak ak sa vám to fakt páčilo... :grinning: (výhra je 5 eur na nákup kitov v jednom obchode :wink:)

No a ak sa tu už nikto neukáže do Vianoce, tak si to užite s rodinkami... ja som taká rada, že Jean-Yves má dva týždne dovolenku :dizzy_face:
23. pro 2007 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan - zas mi to hlasovanie nefunguje - zeby si pamatal z ktorej linky mu dosli hlasy?!!!!!
inak ta J-Y dovolenka - to je super - budete trosicku vianocovat spolu s celou rodinkou pod palmami? - toho roku to je asi prvy krat?
ja cakam, ze sa mi zobudi bambulka, aby sme isli von - lebo dnes mi zas spia kazdy inokedy - takze som bud s jednym abo s druhym :grinning: - ale nestazujem sa - ved su to moje pokladiky :wink:
dnes mame krasne slnecno - tak mam taku dobru naladu - tak aj vam prajem vsetko naj naj naj
(este vam sem pridem vecer popriat krasne vianoce - ted, ak nebude nejake to protivenstvo)
23. pro 2007 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ako pozeram uz asi sviatkujete :dizzy_face:
Vsetkym vam prajem pokojne a nadherne Vianoce, kopec pohody a tepla v dusi (a pre Bihan - aj na plazi :wink: )

inak ja uz vianocujem - postavila som strom a dopozerala 3 orisky pro Popelku - ja neviem ako vam, ale mne sa Vianoce bez tohto filmu ani nerataju (ja viem - som jak take stare tetky v chustke a kroji :grinning: ) - ale nemozem si pomoct - raz ked mam doma stromcek - tak musim pri papani kolacikov pozerat tu popolusku - aj ked uz dialogy by som mohla aj predabovavat :grinning:
pa a vela pohody a radosti z deti a z partnerov a z DARCEKOV :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: - uz sa iba raz vyspim a pride Santa :wink:
23. pro 2007 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, ja som práve zistila, že sa dá cez internet pozerať kompletný program markízy a jojky!!! Moje vianoce sú zachránené! Budem pozerať perinbabu a tri oriešky pre popolušku! :grinning:
24. pro 2007 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - Bihan to aj mna zaujima - ako sa da pozerat? Popolusku sice mam - ale mamina vravela, ze ide tusim aj
Mrazik a aj Perinbabu si rada pozriem
treba mi k tomu nieco nainstalovat? - ci je to uplne v poho (lebo ja som techniky antitalent :sweat_smile: )
24. pro 2007 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
pravdepodobne nemusíš nič inštalovať, len si otvor v Exploreri (Mozzila väčšinou blbne s videami) markiza.sk a nájdi si živé vysielanie (práve som totiž zistila, že Joj-ka nejako hapruje).. Perinbaba je dnes večer :dizzy_face:
Kvalita je síce dosť biedna, ale v porovnaní s tým "úžasným" fr. programom aj tak fajn.
24. pro 2007 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
do prčíc.. tak z toho nič nebude... ráno vysielali finista-jasného sokola :sweat_smile: a teraz to už neide :frowning2: Hajzlíci, nemajú vysielacie práva cez internet, ale nechápem, prečo mi to ráno išlo...
24. pro 2007 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
krasne a pokojne sviatky v kruhu najmilsich este raz vsetkym
u nas zatial pohoda - morska tabula chutila, takze mozeme cakat svokrovcov aj nabuduce :confused: - ale nie - zatial vsetko prebieha pohodovo :slight_smile:
tak dufam, ze aj u vas :wink:
25. pro 2007 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
DObry vecer, mne sa vcera, predvcerom, ani dnes cely den nedalo dostat na konika, tak aspon teraz... Dufam, ze ste prezili krasne sviatky, ste napapane az po krk a mozme zacat pisat, kde sa co stalo a cim vas nasrali :grinning:
My sme boli donuteni prijat pozvanie k susedom, ona chcela na celu veceru, ja som to skresala len na dezert a kafe dnes poobede presne o 14.15, bola u nich cela familia, to akoze za to akvarko sme mali prist. Museli sme pocuvat fidlikanie toho ich synatora, on by bol aj zlaty, ale takeho dementika robia z neho sami rodicia... a hned ma pani domaca dorazila 2x:
1. s naruzovanou h.... zacala olizovat Alexa
2. chcela mu naservirovat cokoladovy buche :astonished: ja jej vravim, ze on este neje cokoladu. Nie? Ona davala synovi od 2.mesiaca!!! BTW, to je ta suseda, co strazi deti... a teraz sa divi, ze syn ma astmu a strasne migreny
No jo, parada. Po jogurte sme sa vysypali po celom hrudnicku a brusku, taka mala ruzova krupicka, asi tisic malych bodiek... uz to mizne :confounded: tak budem kojit az do 18-tky
pa a dobru!!!
25. pro 2007 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kocky! Tak my jsme s Leou stravily stedry den s moji ceskou kamoskou a jejim dvouletym synem, byla Popelka, Homolkovi, kapr, salat, cukrovi... bylo to fajn Jsme si vytvorily krasnou vanocni atmosferu :dizzy_face:

Vecer jsem prijela domu, zjistila jsem ze Yann nejenom ze v poledne prisel z prace domu na obed a sezral sam skoro vsechno svatecni jidlo, ktery jsem mela navareny na dnesek, ale taky nechal doma bordel jak prase.. takze me ten pocit vanoc okamzite presel :angry: :rolling_eyes: :grinning:

Kolem pul osmy jsme vyrazili k tchyni, ta me hned z kraje strasne vytocila, mela zas blbe kecy, tak jsme si sedly a vyrikaly si, co komu vadi atd....nevim jestli to necemu pomohlo, mam pocit ze spis ne :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Lee jsme dali darky hned, dostala takovyto auticko choditko vozitko zn SNOBB, az bude cas pridam foto, nejake knizecky, a hraci hracky... pak sla spinkat a my zacali jist nekdy kolem 22h, o pulnoci mezi 3. a 4. chodem jsme si rozdali darky, no a zrali az do 2h do rana, kdy jsem prohlasila ze jestli jeste neco prinesou tak jim pobliju svatecni ubrus, tudiz jsme byli milostive propusteni domu - a to jsme vynechali syry, zakusek i kavu, prosim takze uspech jinak bysme tam sedeli aspon jeste hodku a pul... Taky jste vecereli tak dlouho?????

Dneska jsme doma polehavali, v poledne dojedli zbytky, na dezert sli znova ke svokrovcum...no a ted vecer uz jsme doma...

Tini nevim nevim jestli bych te tvoji sousedce nechala hlidat dite, pokud je cpe od 2 mesicu cokoladou, to je strasny :stuck_out_tongue_closed_eyes: Chudak Alex s tim jogurtem...a kdovi co by mu udelala cokolada :frowning2:
25. pro 2007 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja sa na tých vašich zážitkoch teda dobre bavím :sweat_smile: ale trpím s vami, lebo viem, o čom hovoríte :wink:
My sme mali prvé "rodinné" Vianoce celkom fajn - síce bez stromčeka a darčekov (nejako sme to tento rok odignorovoali), ale zase v pohodičke. Keďže to bol pracovný deň, ešte sme stihli dať Sáru zaočkovať (trošku som sa bála reakcie, ale prežila to úplne v pohodičke - aj pichanie aj reakciu). Večer sme ju okúpkali trošku skôr, aby sme mohli začať jesť o siedmej a aby mohla byť chvíľku sama, ale vydržala to len do pol ôsmej a zaspala ako miminko :grinning: (my sme boli len pri apero).
Čo sa týka večere, tak keďže sme boli len dvaja, prestreli sme si na terase, ak predjedlo jednohubky s fois gras, nejakými rybacími vajíčkami (nemôžem to nazvať kaviár, lebo to nebolo z jesetera :grinning:), trošku pistácií a Baylies, ako hlavné jedlo sme si urobili Lososa s omáčku z kyslej smotany, kôpru a cesnaku s opekanými zemiakmi - tomu trošku sektu, dezerty sme mali dva - tiramisu a zmrzlinovú buche.. skončili sme s jedením niekedy okolo 11-tej, ale to kôli tomu, že sme sa fakt neponáhľali... No a ja, dojčiaca matka, som si prvýkrtá od otehotnenia trošku viac vypila :wink: V chladničke som mala pripravenú fľašku na ráno a v noci aj ráno som odsávala...
Teraz mi napadlo, ako sme boli u toho doktora, tak som si vypýtala recept na D-čko a K-čko a doktor sa ma s neskrývaným prekvapením opýtal, čo ešte dojčím :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tie ženské tu sú fakt matere :angry: Dokonca sme predvčerom streli rodinku jedného JY kolegu, majú tak 1,5 týždňové mimčo a keď sa ich JY pýtal, kam idú (stretli sme ich pred domom na parkovisku), tak vraj na pláž!
Tini, tá reakcia na jogurt ma tiež mrzí :frowning2: nedá sa to vyriešiť napr. jogurtom z ovčieho mlieka? teda neviem, či vadia iba kravské, alebo akékoľvek mliečne výrobky.
25. pro 2007 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky, tak ako dnes??? Kedze je mame pracovny den a ziaden 2.sviatok vianocny, tak ani ja nezahalam a debordelizujem, periem a tak...
Luci (ceska), vidis, aka si sikovna, keby si sa neozvala, tak tam trcite az do rana bieleho! Ja si myslim, ze ked ste si povedali navzajom, co koho stve, urcite to pomoze, len to asi chce cas popremyslat nad tym co bolo povedane, teda hlavne aby ONA popremyslala, co si jej ty povedala :wink: vramci zachovania dobrych rodinnych vztahov.
Lucka (slovenska), u vas to bolo ukazkove, dokonala rodinna idylka ! Mnam, ja zo vsetkeho alkoholu najviac milujem Baileys, hoci tu to nikto nepije, asi si kupim sama a budem mat.
Ockovanie mate za sebou a ako som pochopila ten vas slavny doktor sa vam neunuval dat dalsie vitaminy dopredu, pretoze ho ani len vo sne nenapadlo, ze neplanujes davat biberon ??? A to si clovek naivne mysli, ze medicina je vsade rovnaka, pediatria takisto, WHO (svetova zdravotnicka organizacia) doporucuje urcite schemy liecby, stravovania platne vsade.... Mozno laikov to tak neberie, ale co ja profesional?
musim odoslat, lebo som nechala dole otvorene a pes si vybehol stekat
26. pro 2007 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
A k tomu jogurtu. Uz vysyp zmizol na 90%, tak to nie je take zle, ale nebudem mu davat tak skoro dalsi. Ten vysyp bol presne taky isty, ako vtedy, ked mal asi 6 tyz, okolo Velkej noci, ked ma nutili davat UM :angry: Neviem, ci sa moze dat iny jogurt, kozi, ovci, to sa radsje spytam...niekto zvoni!
26. pro 2007 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Videli ste film BoratNo dopisem to vobec???
Mily sused teplosko doniesol dalsi darcek, my sme im dali len flasu draheho vinka a povedali sme si, ze este musime dokupit nieco za tu 1 mesiac staru chladnicku, ktoru nam dali, lebo ta nasa stara, co bola v garazi, sa pokazila.
Tak ten jogurt! sa spytam mojej sk pediatricky, ale nemusi mat z akazdu cenu jogurt. Ma napadlo :grinning: Videli ste film Borat? Borat v USA ponukal syr z mlieka jeho mamy/sestry, neviem koho, tak skusim vlastny jogurt??? :grinning:
26. pro 2007 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Akiste ste pochopili spravne, ze v poslednom prispevku mi preskocil kurzor a prva veta nemala byt prva...
ked sa alex umudri, tak vam napisem, ako to bolo u nas cez sviatky, zatim sa lucim, lebo ten moj nezmar sa prave zobudil
26. pro 2007 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, ja som mala recept tešte z pôrodnice, na ktorý sa dajú lieky vybrať 3x, takže by to teoreticky malo stačiť na tie 3 mesiace, ktoré sú maximum, počas ktorého väčšina matiek dojčí. Teda ak sa tak už rozhodli a nestrčili mimču od narodenia biberon... Ale zase musím povedať, že chodíme do jedného cabinet a sú tam dvaja lekári, teraz iný, než ten, ktorého sme videli pred 2 týždňami...
Ale inak ja fakt nechápem, prečo tie matere strkajú mimčám fľašu. Pochopím, ak s tým má niekto fakt psych. problém, ale kým je všetko ok, tak nerozumiem... To najhoršie obdobie už máme so Sárou dávno za sebou, teraz už pýta tak po 3 hodinách, po 15 min vytiahne, čo jej treba a ja mám pokoj. Žiadne ohrievanie, žiadne starosti.. prsia ma už nebolia ani v noci, dokonca mám pocit, že sa trošíčku zmenšili... fakt pohoda... A aj keby som chodila do roboty, tak stále by som jej mohla dávať MM ráno a večer..
Ozik, Sára dostala darček od tedy - vianočné bodíčko s chlpatým sobom, tak som ju do toho rovno navliekla :grinning: Nech máme aspoň niečo vianočné :wink:
26. pro 2007 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano, videli sme v albumiku :wink:
26. pro 2007 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teta Juliška rozmaznáva :grinning: Vždy mi pošle také nádherné vecičky - normálne mi je ľúto, že Vianoce sú takú krátku dobu, takže Sára bude zrejme aj po vianociach nosiť soba - bolo by mi to ľúto predať... kurnik, ako ste to riešili so zachovalým oblečkom? Sáre som kúpila pár nohavíc z Nextu, ktoré mala na sebe len párkát (keď som ju ešte babúšila) a kraťasky s triškom a vôbec - pár fakt pekných kúskov, ktoré sa mi nechce predsť za pár šupov... čo ste s tým robili? Ja to asi odložím pre druhé mimčo (aj keď neviem, kedy bude ďalšie), alebo možno ak sa jedného dňa moja sestrička rozhodne mať dieťa, ale to asi skôr my stihnem druhé, kým sa ona pre niečo takéto vôbec rozhodne :sweat_smile:
26. pro 2007 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
To bol dnes den! Alex bol mimoriadne urevany, ja neviem, ci uz stolicky idu? Pcha si ruky do krku a uz par dni usilovne okusuje postielku, bielu farbu na niektorych miestach uplne zjedol. A tiez nejak menej kakal ako obvykle, tak som tusila, ze ais zapcha, este v pondelok som bola kupit od Nestle jablkovo-slivkovu vyzivu, 3 ich zjedol a pred chvilou sme sa dockali vysledku. takze ked budete mat podobny problem, ta vyziva je fak dobra! Dala som mu totizto trosku bananu minulehop tyzdna a aj ja som s chutou po dlhom case zjedla asi 5 bananov.
ja vsetko satstvo schovavam, pripadne som pozicala kamoskam v KE, oni to vratia, dalej sa uvidi, je mi to luto vyhodit alebo predat, ale na dalsie mimi nemam ani pomyslenia.
26. pro 2007 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja taky na dalsi dite ani pomysleni... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Oblecky schovavam, bud pro nase dalsi, nebo pro segru, kamaradky...
Bihan, taky to nechapu, ze tady ty zenske vubec nekoji.. :confounded:
Tini, pokud mu ten jogurt nedela dobre, vubec mu ho nedavej.. s tim se vubec netrap. Vzdyt vypije mlika kolik potrebuje.
Lea se mi dneska prevratila s tim autickem :astonished: jsem netusila, ze to jde, budu ji muset vic hlidat.. :sweat_smile:
26. pro 2007 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, fungovala ti ta markiza? Ja se koukala vcera vecer, davali nejaky trapny americky film.. a tak si rikam, zapnu si ji dneska na pohadky no a nedavali ani jednu. Tedka zrovna cekam jestli budou davat "s tebou me bavi svet" anebo ne...
Jinak kdyz jsem se kdysi nudila (jeste tehotna) tak jsem na markize v tv archivu shledla vsechny dily "zameny manzeliek" to me bavilo :grinning:
26. pro 2007 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som sa vam zabudla pochvalit, ze uz par dni chytam TV JOJ a TA3 a nejake ceske infokanaly, ktore nepoznam a nejake TV Noe, Luci, poznas??? Vsetko ostatne je platene a neda sa chytit cez satelit. To bol taky jeden pan, kupil novy satelit, vacsi, s priemerom 1.2 m a otocil tak, aby chytil Astru3, a navyse aj nejake nase radia chytam,; tak som pocuvala nase Fun radio, taky zvlastny pocit.
Neskusala som zatial cez i-net, viem, ze nasi doma maju nejaky server antik a cez neho pozeraju telku, vsetky filmy v archive, najma Primu.
26. pro 2007 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - tak sa opat hlasim
uuuuf - uz su sviatky za nami - ako som minule napisala, ze pohoda - tak mi to potom vseti patrice osladili - a ja som sa z toho bludneho kruhu nevedela dostat
neviem preco - ale deti za cely cas co tu boli svokrovci iba plakali ku starym sa ani priblizit - lebo taky rev :frowning2: - tym padom som vsetko robila s deckami na rukach :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a navyse ani poriadne nespali - po prve sme boli s nimi v izbe my a po druhe neviem preco nespali ani cez den a dokonca ani tuto poslednu noc - ked spocitam Matimu kolko vcera naspal za 24 hodin - tak to nebude viac ako 5-6 hodin :angry:
vcer
27. pro 2007 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
zas som to omylom odoslala :angry: - tiez neviem preco tukam tam, kam nemam :stuck_out_tongue_closed_eyes:

vcera sme este isli ku zvysku rodiny - po darceky a vybozkavat sa pod jedlickou :grinning: - no a svokrovci isli skor a ja som cakala, kedy MM dojde z prace - tak akonahle cvokrovci odisli - ako keby mi dakto vymenil deti :unamused: - vesele, vyrehotane, pekne papali (sice uz to nedospali a dokonca ani v aute nie)
a vecer u tej MM sestry boli zlatunki - takze si to u starych trosku vyzehlili, lebo svokor mal konecne nasu bambulku na rukach bez toho, aby plakala (MM vravel, ze bol v siedmom nebi)

este aby som nezabudla - tak mi bolo viac krat pripomenute, ze veci nerobim dobre - ze najlepsie ich robi ta ich dcera, ktora svojho prvorodeneho "dohnala" od "mini bulimie k mini anorexii" a uvidime, co urobi s druhym lebo ak som spravne pochopila tak jej skoro trojmesacny syn, je hladny uz hodinu pred ako ma byt, tak ho proste nechaju tu hodinu bez jedla (ved rezim je rezim) a navyse ten drobec im nikdy nezje predlozene davky (teda chudatko ani sa nenaje dosyta, kedze naraz nevladze vela a castejsie mu nedaju :frowning2: - ale inak je to pekny bucko - v troch mesiacoch asi tromfne nasho Matiho ako je teraz v osmich :grinning: (ich syn ma uz teraz 60 cm a cca 6kg a moj drobec mal 69 cm a 6900 g :grinning: )
joj a co sm sa este dozvedela - ze nemam davat malemu pancusky na noc (kedze sa mi vzdy odkope - totiz neznesie ziadnu vahu na nohach) - lebo staru stipu a svrbia nohy (hlavne, ze ona nosi silonky a hybe sa :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
a este zopar inych dobrych rad - ale uz si nespominam
27. pro 2007 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, tak koukam ze jsi dostala same super rady :grinning:
No ja taky... Dozvedela jsem se,ze malou moc oblikam, na ven ji davam puncochace, kalhoty, boty, body, nejaky svetrik, bundu, cepici a jeste ji posadim do kocarku ve fusaku...a i tak miva studene nozicky kdyz prijdeme domu. Vzdyt ted byly teploty kolem 0, ze? Ale svokra na to,ze dite ze zimy umrit nemuze, z tepla pry jo... to jsem nejak vubec nepochopila :astonished: Ze pry ji nemam zvykat moc oblikat atd...
A pak se muzu divit, kdyz jdem na prochazku ted v zime, ze vidim deti v kocarku treba ve 3/4 kalhotach s holyma nohama ze? Zadna deka, zadny fusak, ani puncochace, nic... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Taky jsem se dozvedela, ze ji mam u svokry nechavat na vikend, na noc apod... ze to vsechny ostatni matky delaji, a ze se nemusim bat, protoze oni taky meli deti (dokonce prede mnou) tak vi co a jak lepe nez ja.
A kdyz jsem na stedry den chtela dat Leus spat kolem 21h ... normalne chodi spavat v 19h, takze byla uplne KO, unavena, uz asi hodinu si protirala ocicka... tak jsem se dozvedela co jsem to za matka, ze nedovolim decku travit vanoce s rodinou... to uz jsem se fakt nas*ala a musely jsme si sednout a vyrikat si par veci, rekla jsem ji proste ze u nas se spousta veci delaji jinak a ze to bude muset pochopit a prizpusobit se.
No mame to tezke, tech rozdilu mezi francouzkama a nama je opravdu hodne ... ale ja nic menit nehodlam,
uz staci, ze jsem odesla ze svoji zeme, nechala tam svoji rodinu, kamarady, praci...nebo ne?
27. pro 2007 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takze jsem rekla tchyni at si porad nestezuje, ze ji malou nedavam na hlidani, ale at za ni radsi prijde k nam domu odpoledne, kdyz nespi... Nevim jestli jsem udelala dobre, jestli ji tu ted nebudu mit porad :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. pro 2007 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prave se mi Lea podruhe prevratila a spadla na hlavu s tim autickem...a to ji mam na ocich. Tak ted uz se od ni fakt nehnu... :confounded:
27. pro 2007 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, ja z tej tvojej cvokry fakt nemôžem :sweat_smile: Toto keby mne niekto povedal, tak cvokra necvokra, pohádali by sme sa aj tak.. je to moje dieťa budem ho vychovávať ako ja uznám za vhodné.. a jediná osoba, ktorá má právo do toho kecať, je MM.. aj toho musím občas uzemniť, lebo trávi so Sárou neporovnateľne menej času, takže ju nemôže poznať tak ako ja...
Inak mám pocit, že vo FR sú fusaky minoritným tovarom - musia sa objednať na nete, lebo v obchode som ich skoro vôbec nevidela... (teda nie tu :wink: ale ešte v Bretónsku).
Tini, Jojku závidím... cez net dávajú len ich vlastné programy, na filmy nemajú práva.. no a Funko počúvam cez net, keď pracujem na počítači :grinning: Francúzske rádia ma neba, lebo je tom 50% fr. pesničiek a zvyšok sú americké srač..y
Jani, to si sa musela baviť, keď tvoji drobci okričali svokrovcov :grinning: asi vedia, prečo to robia :sweat_smile:
Normálne začínam byť zvedavá, ako budú reagovať moji cvokrovci, keď uvidia malú.. akosi si nedokážem predstaviť svokru, ako mi dáva takéto "úžasné" rady. Doteraz ma rešpektovali, tak som zvedavá, či sa im budem pozdávať ako matka :grinning: (Raz sa svokrovi podarila taká "srandička", oslovil ma menom JY bývalej - trošku ma to vzalo, lebo sme vtedy spolu chodili už asi rok, ale stalo sa to len raz, odvtedy ma poctivo osovujú mojím menom :grinning:).

Ozaj, challenge som nevyhrala, ale poukážku dostane jedna babena odtiaľto z fóra - jej sa tých 5 eur asi bude hodiť viac než mne :wink:
27. pro 2007 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucka, vidis, to ja v tom zmatku, ked mi ani nesiel natiahnut i-net, tak som nehlasovala. Ale dolezite je zucastnit sa, vsak???
Lea bude zivan, ked sa tolko prekoprcava z auticka! My sme ho Alexovi stale nekupili, musim na nakup do Casina a mrknem. Alex dostal same 'speci' hracky a oblecko; aspon ze oblecka su kupene dopredu a tie speci hracky... kazdy chcel nieoc kupit, tak som poziadala o edukativne hracky, pre mna to je knizka, zvonkohra, nieco, co bude sam aktivne robit... tak dostal az 1 stavebnicu, obrovske Lego (myslim tym asi 5 cm kusky), inak same na baterky blikajuce, svietiace, hukajuce, spievajuce veci, ktore ho bavia tak prvych 5 sekund, potom je z nich nervozny.
K tej tvojej cvkre nie je co dodat, s obliekanim mas pravdu, ked vidim babtko bez ciapocky teraz, ked je 0-5 st, tak aj mne je zima a ja sa hrdo promenadujem s nasim fusakom z Prahy a budem tak aj nadalej a tiez sa mi stava, ze ma rocicky a nozicky studene, aspo ze hlavicka je tepla.
Moja cvokra len furt dookola tu iste, ze to uz urcite nekojim... a pritom ona mala 2deti, MM je starsi, kojila tak 2-3 tz, neslo jej to, MM nepriberal, tak doktor 'doporucil' biberon vtedy z poctiveho neupraveneho kravskeho mlieka, MM skoro umrel, lebo mal take hnacky z neznasanlivosti toho mlieka, ze ho od 2.mes krmili zeleninou. Dodnes nenavidi zeleninu a mlieko stale nemoze a je alergik. Tak som si naivne myslela, ze porozumie, preco sa nehrniem do biberonu, ale kdeze.
27. pro 2007 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale viete co? Uz patram po nejakom UM, lebo uz som fakt vystavena a snad od roka pomaly odstavim, tak patram po nejakom HA, zatual bezvysledne. Takisto chcem nejaku kasu HA. Nasla som Nestle sinlac kasu a Nestle Beba 3 HA, to su svajc. vyrobky, u nas sa daju kupit, tu ani nahodou, a este je zn. Humana, nemecka tusim, tiez u nas maju, tu nie... Mne je z tej ich Blediny na bleee :angry: Este obehnem lekarne, ale asi objednam z i-netu a bude.
Jej, a nasi sa chystaju na Alexove 1.narodeniny, uz teraz sa tesim!!!
27. pro 2007 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek